N.B.A.

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

despre pivotzi

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 29, 2002 9:33 pm

Si daca tot vorbim de pivotzi,vreau sa-l intreb si eu pe ombladom ,care urmareste meciuri....ce se intampla cu Mutombo ? Am vazut ca statisticile lui in actualul sezon sunt cam pe la 7 puncte si 7 recuperari in medie pe meci. El care era un mare recuperator si inscria mai mult de atat. Ce o fi cu el ? Nu s-o intelege cu jucatorii de la New Jersey ? Eu credeam ca va fi un tandem teribil...Kidd-Mutombo !

Dupa parerea mea Ilgauskas este cel mai bun pivot din Est la ora actuala. Are o medie de 18.2 puncte si 8.7 recuperari. E un jucator bun..dar a avut ghinion cu accidentarile. Sper sa confirme la cel mai inalt nivel. Pacat ca e la o echipa slaba...unde doar el straluceste. Bine,de la Cavs mai e bun si Darius Milles ,dar e accidentat. L-am vazut de cateva ori pe Milles pe vremea cand evolua la Clippers. Are niste dunkuri excelente.
Si vad ca si Brad Miller de la Pacers e bun. O medie in jur de 15 puncte pe meci.

Iar in Vest...nigerianul Olowokandi mi se pare cel mai bun,dupa Shaquille. Cred ca a sosit vremea sa confirme pivotul celor de la Clippers. Nu degeaba a fost ales nr. 1 in draft.
In rest,pivot bun ar mai fi Dampier de la Warriors,preferatul lui ombladom. :)

ombladom....dar ce parere ai de Drew Gooden ? L-ai urmarit ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

sunt super-bucuros

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Noi 30, 2002 10:28 am

Jazz.....a 6-a victorie consecutiva !!! Cine ar fi crezut ,dupa startul ezitant pe care l-a luat ?

Matt Harpring...33 de puncte si 9 recuperari. 4 din 4 de la trei puncte. In sfarsit a facut si Utah o achizitie buna !
Sezonul asta are o medie de 16.5 puncte !
Malone a dat si el 20 de puncte. Si la 40 de ani....are o medie de 19 puncte/meci !

Ador echipa asta !

......

Ma bucur si pentru Raptors. Usor,usor..Vince incepe sa joace. Aseara 23 de puncte. ombladom ti-a placut meciul ?

Iar Pacers isi continua marsul triumfal ! Reggie 25 de puncte ! :)
Mare jucator si acest Reggie Miller !

Si Malone si Reggie Miller imi umplu inima de bucurie facand aceste meciuri bune,deoarece imi amintesc de vremurile romantice ale NBA-ului.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Sâm Noi 30, 2002 1:02 pm

deci pana la urma au pierdut si mavs primul meci!
98-110 cu indiana, care probabil va castiga in est
se bucura cineva pentru rezultatul asta?
eu unul nu
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Sâm Noi 30, 2002 7:24 pm

Nu sunt fericit ca au pierdut Dallas :( Mai aveau una si egalau recordu. Da oricum, au pierdut cu cea mai buna echipa din est deci nu are de ce sa le fie rusine.

Nu inteleg de ce ii urasti pe Shaq si Kobe rady. Daca Kobe ar fi la Knics...l-ai ridica in slavi la fiecare 5 min :)

Moshule, Mutombo nu stiu ce are...dar se pare ca new jersey nu mai joaca asa mult in juru cosului, ci e multumesc cu suturide mai departe. Cand era la Philadelphia aproape numa el si Iverson bagau puncte dar acumla NJ mai e si Kenyon Martin, Lucious Harris, Richard Jefferson care au toti peste 13 puncte pe meci. Sciar si la rebounds e cam slab mutombo...numa 7 pe meci, cand normal ar trebui sa aiba 10-11.

Drew Gooden nu l-am prea vazut...decat cand dau astia rezumatele la tv. Asta e timpu de jucator care joaca bine daca are lume sa-i paseze mingea. Ar avea mult mai mult de 15 puncte pe meci daca ar avea un guard calumea. Jason Williams ma asteptam sa aiba mai mult de 6 pase pe meci. Slabi au fost Grizzlies ca l-au dat pe Bibby.
ombladom
 

h3h :)

Mesajde rady » Sâm Noi 30, 2002 7:40 pm

poate, dar ca orice anti-lakers, cred ca e datoria mea sa-i urasc :D
in curand expira termenul de 4,5 mil $ pe care knicks iau primit de la nuggets pt. dyess in caz de accidentare
sper ca totusi layden va face o miscare buna..
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Noi 30, 2002 7:50 pm

Mike Bibby este un fundash extraordinar. Pacat ca este accidentat. Cand va reveni ? Ai auzit ceva in acest sens ?

Pe Jason Williams l-am urmarit cu foarte mare atentie in anul sau de debut. Ma luam cu mainile de cap ce putea face baietzasul ala. Nu cred ca am mai vazut la nimeni pase asa cum dadea el. Nu exista NBA Action sa nu fie si o pasa marca Jason Williams.
Pacat ca nu mai e asa bun.

Si eu,la fel ca si rady,sunt anti-Lakers. Prea numai ei au castigat in ultima vreme. Dar cu toate astea nu neg valoarea tandemului Kobe Bryant - Shaquille O'Neal.
Bine...ei nu se vor compara niciodata cu tandemul John Stockton - Karl Malone...chiar de vor cu ceri 25 de campionate.....dar sunt buni si ei.

Voua ce tandemuri va plac ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Sâm Noi 30, 2002 9:38 pm

Din cate stiu...Bibby are picioru rupt...si acu o sa poata sa inceapa sa alerge maine (1 Dec) si spera sa revina pe 15. Bobby jackson a fost si este fenomenal in locul lui Bibby.

Mie mi-au placut Malone cu Stockton dar si the twin towers, Duncan si Robinson. De asemenea, Jordan cu Pippen, dar nu sti daca asta se putea numi tandem...jucau fiecare pt el.
ombladom
 

Mesajde rady » Dum Dec 01, 2002 2:18 pm

chiar daca i-am urat de moarte, totusi ii respect pt. ceea ce fac impreuna:
Duncan-Robinson
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 01, 2002 2:25 pm

Am vazut aseara pe euronews imagini de la Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 106-112. Tre' sa va spun ca Jason Williams a facut cateva faze frumoase. Are acelasi stil inconfundabil de a bate mingea si aceeasi aruncare ciudata. Iar Pau Gasol este pur si simplu incredibil. In 2-3 ani..va fi mai bun decat Dirk Nowitzki.
Grizzlies usor-usor isi fac echipa. Anul trecut au avut cel mai bun debutant....Gasol. Anu' asta il au pe Gooden...care cred ca o sa fie debutantul anului. Mai e si Williams. Simichael Dickerson. Usor,usor....
Pacat ca s-a retras Brian "The Big Country" Reeves. Il stitzi ? :yD

Tandemul meu preferat normal : Stockton - Malone ,cel mai bun all-time !
Antoine Walker- Paul Pierce poate fi considerat tandem ? Daca da....imi plac mult !

Iar dintre legende.....Magic Johnson- Kareen Abdul Jabbar de la Kalers. Tandemul de fundashi de la Pistons ...Isiah Thomas-Joe Dumars . Si Kevin Mc**** (nu mai stiu exact cum il cheama) - Larry Bird de la Celtics. Am vazut cateva imagini superbe cu totzi acesti jucatori.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 03, 2002 9:32 am

Or fi Indiana Pacers cea mai buna echipa din Est.....dar de Utah Jazz nu se trece asa usor. :)
Stockton 22 de puncte si 10 pase , Malone 21 de puncte....si Utah castiga cu 102-91 ! Oare cand se vor opri acesti doi oameni ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

revin si eu!

Mesajde rady » Mar Dec 03, 2002 7:48 pm

la gunoi cu cleveland!!
125-93!
si cand ma gandesc ca pe la inceputul sezonului eram comparati cu ei...
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Mie Dec 04, 2002 2:48 am

Mda...Raptors iar au pierdut dupa 2 victorii la rand cu Dallas, pur si simplu nu au putut sa traga la fel de bine ca shooteri de la Dallas, mai ales ca Van Exel s-a intors. Oricum Toronto joaca mai bine decat inainte. Sun satosfacut de progres.
ombladom
 

de pe espn board

Mesajde rady » Mie Dec 04, 2002 8:48 pm

am auzit un zvon
nu stiu cat de adevarat poa sa fie, sau e doar o abureala
oricum espn-ul era ceva credibil pe vremuri

chestia asta ne intereseaza mai mult pe mine si ombladom (zi-mi daca ai auzit de asta)

Allan Houston+Howard Eisley pentru Vince Carter

eu zic ca allan a cam trecut putin peste vince sezonul asta
tu ce zici?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 05, 2002 9:35 am

Yuppi ! I-am batut pe Lakers !

Utah Jazz astia sunt buni sau ce ? 8 victorii in ultimele 9 meciuri ! Cine ar fi crezut ?

Aseara,contra campionilor LA Lakers....Karl Malone a realizat 29 de puncte si 15 recuperari. Are 40 de ani ! Cum sepoate asa ceva ?
John Stockton,care are 41 de ani....11 pase decisive...exact ca in tineretze.

Acesti doi jucatori sunt nemuritori !
ombladom,rady.....va rog spunetzi cateva vorbe despre aceste legende ale jocului de basket !


O alta legenda,Gary "The Glove" Payton a dat aseara...40 de puncte si 10 pase....dar SuperSonicii lui au pierdut in fatza Indianei.

Cat de frumos este NBA-ul.....si noi nu il vedem. :cry:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Joi Dec 05, 2002 3:51 pm

rady - nu prea urmaresc espn.com dar tot ce stiu e ca Toronto nu are nicio intentie sa-l dea pe Carter. CAti ani are Allan Houston?

moshu - kobe numa vreo 17 puncte contra Jazz. Au jucat slab lakers dar Stockton parca nici nu are 40 de ani, fuge ca la 20. Iar Malone este foarte solid sub cos si are un sut cum putini au in nba. Oricat de batran ar fi Malone tot asa bine o sa traga...e ceva cu care s-a obisnuit, cred ca trage mai bine la cos decat stie sa mearga :)
ombladom
 

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 05, 2002 4:02 pm

Pai Kobe a dat 17 puncte ca a fost bine aparat. Se apara bine Jazz. Nu uita..ca in meciul precedent Reggie Miller a terminat cu 0 puncte.

8 victorii in ultimele 9 meciuri ! Anu' asta luam campionatu' ! :p :p :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Joi Dec 05, 2002 7:19 pm

allan are 31 de ani
joaca bine dar spre sfarsit e mai moale

malone si stockton....
ar trebui sa fie un exemplu pentru toti jucatorii tineri din liga
chiar imi plac :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Joi Dec 05, 2002 11:00 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Pai Kobe a dat 17 puncte ca a fost bine aparat. Se apara bine Jazz. Nu uita..ca in meciul precedent Reggie Miller a terminat cu 0 puncte.

8 victorii in ultimele 9 meciuri ! Anu' asta luam campionatu' ! :p :p :p


Haha parca esti suporteri de la echipa de hochey din Toronto. Au inceput anu 4-10 toti spuneau..."eeh gata nici in playofs nu merem". Acu sunt 12-11 si toata lumea deja cumpara bilete pt finala :)

Ti-am zis...jazz o sa termine 6-7-8 cam asa si o sa le fie foarte greu sa treaca de Dallas sau Sacramento. Lakers io zic ca nu joaca la potentialul lor pt ca vor sa fie proaspeti pt playoffs pt ca si-au dat seama ca era sa piarda anu trecut.

Rady - Exact, houston are 31 de ani, carter nici 25 nu cred ca are. Carter e oarecum mai atletic decat Houston care a devenit celebru prin faptu ca baga cosuri cand conteaza. Si oricum, Kincks nu prea mai au le altu care sa traga asa bine deci el o sa aiba 20-30 de puncte in fiecare seara. Ce dreq se intampla cu Sprewell? Ma rog...Van Gundy, ex-antrenorul lu NY a stiut el de ce a plecat. Oricum o sa le ia ceva timp sa fie buni din nou.
ombladom
 

Mesajde rady » Vin Dec 06, 2002 3:46 pm

crezi ca van gundy a plecat din cauza lui spree?
ce se intampla cu el?
joaca bine de cand a revenit
...nu?..
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 07, 2002 11:06 am

Asa ceva nu am vazut in viatza mea ! Lakers a revenit in sfertul 4 ...si a invins Dallas...dupa ce la sfarsitul sfertului 3 era condusa cu 27 de puncte !
Cum se poate intampla asa ceva ? EU NU IMI EXPLIC !

Jazz....a 9 a victorie in ultimele 10 meciuri ! Au dat 104 puncte cu Grizzlies dar nimeni nu a inscris mai mult de 15 puncte. Joc de echipa,domnii mei. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

la naiba...

Mesajde rady » Dum Dec 08, 2002 2:51 pm

inca o infrangere pentru NYK
chiar nu inteleg! din cate am aflat au jucat super bine in 4
de ca dreq nu pot sa joace asa 48 de minute?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 10, 2002 10:25 am

Iata ce pool caterincos au facut astazi cei de la http://www.nba.com :p (a se vedea in atasament)
.............................................
Cine este acest Ricky Davis care a dat 45 de puncte aseara ?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Mar Dec 10, 2002 5:02 pm

votez pentru batman si robin :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Mie Dec 18, 2002 8:09 pm

ricky davis, nr uno de la cavs
s-ar putea insa sa fie pe lista de roster la knicks cat de curand
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Mie Dec 18, 2002 9:48 pm

am gasit un site destul de bine realizat in romaneste despre nba
http://www.bballarena.go.ro
ce ziceti de el? mie imi place :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde omnem » Mar Dec 24, 2002 7:15 pm

mda, echipa mea preferata este LA Lakers.
Apropo a jucat careva NBA 2003 ? E bestial.
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde rady » Mie Dec 25, 2002 2:53 pm

nu n-am jucat, si nu ii pot suferi la lakers :)
apropo, de unde il pot downloada (jocul)?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde omnem » Mie Dec 25, 2002 3:43 pm

eu tzin cu lakers din 95-96 cand am jucat un joc: nba 89 parca, unde puteai sa-tzi alegi din 8 echipe printre care shi lakers. si cum eu jucam numai cu lakers ... ma rog nu cred ca va intereseaza. :)

iti pot spune dak vrei de unde ti-l poti cumpara cu 100 mii lei.
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde rady » Joi Dec 26, 2002 7:22 pm

eh, o sa mi-l aduca cineva oricum
cred ca am jucat si eu pe ala la aparat da` jucam numai cu NY :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 26, 2002 7:35 pm

Forumul de Games....este altundeva. Aici este un forum de sport..asa ca va rog sa il tratatzi ca atare !
Nu tre' sa imi datzi replay ca atzi inteles..caci stiu ca intelegetzi !

_________________

Ma bucur sa vad ca Lakers sunt o echipa de pluton...si sper sa nu prinda play-off-ul in acest an. Sacramento joaca din ce in ce mai bine....odata cu revenirea lui Mike Bibby ! Va fi un duel foarte interesant in ambele conferintze !
Eh,rady,rady.....ce mi-ash dori sa vad si eu un meci LIVE ! :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori