NHL sezonul 2003-2004

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Ayrton » Lun Noi 17, 2003 3:28 pm

Yes, Detroit all the way!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Noi 18, 2003 6:40 am

da..ayrton ..am mizat prost,dar am fost indus in eroare. credeam ca NY sunt gazdele. oricum..meciul a decurs intr-un singur sens, iar pe la jumatatea reprizei a II a m-am plictisit si am comutat pe frecventza HBO.

meciu de miercuri e marfa. ma uit. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Noi 18, 2003 4:46 pm

Primul meci in aer liber din istoria NHLului se va disputa sambata, 22 noiembrie in Edmonton.

Mai intai va avea loc un meci intre jucatori iesiti la pensie dar care au jucat pt Edmonton si Montreal in trecut (Wayne Gretzky, Grant Fuhr, Yari Kurri, etc) dupca care se va disputa meciul in tre echipele din NHL Edmonton si Montreal in fata a circa 60,000 de spectatori pe terenul de fotbal american din Edmonton.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 19, 2003 8:44 pm

In aceasta seara un meci care a placut ochiului desi s-a inscris abia spre sfarsitul reprizei a treia. Colorado Avalanche invinge campioana vestului Anaheim Mighty Ducks....la Pepsi Center. 2-1 in prelungiri....printr-un gol inscris de Selanne din pasa lui Rob Blake. Astfel finlandezul si-a tinut promisiunea de a marca contra echipei la care a cunoscut consacrarea in NHL.

La echipa din Denver portar este un elvetian.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Noi 19, 2003 10:00 pm

Selanne acu a marcat goluri in 2 meciuri la rand, sper sa-si revina ca are numai 5 in 17 meciuri jucate.

Portarul de la Avalanche era Abeisher asa? Joaca destul de bine, in meciul dinaintea celui cu Anaheim, disputat contra Dallas Stars, nu a acordat niciun gol! Se pare ca se poate trai bine si fara Patrik Roy :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde cristane » Joi Noi 20, 2003 6:42 pm

Multumim, jaxx, pentru comentariile tale de "insider", si numeroasele detalii spumoase pe care ni le dai atit din hochei cit si din fotbal american sau baschet... :)

Cit despre meciul de la Edmonton, banuiesc ca nu va fi transmis... macar la NHL Power sa dea ceva...
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde deampulea » Mar Ian 06, 2004 5:13 am

abia astept zilele de marti si miercuri pe tv sport

favoritii mei: toronto maple leafs (stie cineva de ce nu e toronto maple leaves cum ar fi corect?) si capitanul lor mats sundin
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Mie Ian 14, 2004 7:44 am

Sa anunt si yo un meci...
Poate ca a mai fost anuntat, dar...

Miercuri 14 ianuarie *today*, la TV SPORT se va da meciul intre Buffalo Sabres vs. Piladelphia Flyers (Home) la 20:30, iar maine va fi alt meci dar n-am retinut echipele la 19:30.

Yo sunt fan Philadelpia Flyers si Toronto Maple Leafs...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Ian 14, 2004 6:19 pm

Tin sa va anunt ca Toronto sunt pe locul 1 in Est! :D si la egalitate cu Vancouver pentru locul 1 in intreaga liga!

Go Leafs Go!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 14, 2004 9:21 pm

Poate o sa fiu putin off-topic dar vreau sa va intreb cum vi se pare EA Sports NHL 2004 ? Eu abia azi l-am jucat si nu mi se pare cine stie ce. Plus ca nu are film de inceput, asa cum ne obisnuisera baietii de la EA. Doar o mica faza. Apropos...cine e hockeystul care apare la inceput ?

In alta ordine de idei ...cine este acest Markus Naslund ? Vad ca e cel mai bun la puncte din NHL, in actualul sezon.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Joi Ian 15, 2004 7:48 am

Se pare ca aseara Philadelphia a luat-o rau de tot pe cocoasa...M-am uitat la meci si arbitrajul a fost cat-de-cat partinitor...
Buffalo - Philadelpia = 6 - 2

Asta-seara la 19:30 va juca Detroit Red Wings(favorita) vs Ottawa Senators...

Moshule, yo am jucat NHL 2004 si la fel ca altii am hotarat...Mai misto era 2002 si mai usor de jucat...In schimb de care jucator spui tu la inceput ? Bine eu nu l-am luat pe original (adik fullcd).
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Ian 16, 2004 7:30 am

In primul rand tin sa anunt ca Dteroit a jucat aseara cu Chicago Blackhawks, nu cu Ottawa...Intotdeauna le incurc datorita siglei...

Det 4 - Chi 2
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Ian 16, 2004 8:59 pm

Au inceput sa ma sece astia de la EA sports, prea putine ameliorari de la un an la altul. Eu inca joc 2002 pt ca e la fel ca 2004. Diferenta mare se vede numa cam la 4-5 ani. Spre exemplu e mare diferenta intre 98 si 2002.

Naslund este un sudez foarte bun care joaca la Vancouver Canucks. A terminat cativa ani la rand printre primii la puncte si goluri si a castigat o tona de trofee in urma performantelor sale.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mie Ian 21, 2004 9:07 am

La fel ca la NBA, pe mirc puteti gasi rezultatele meciurilor saptamanale, pe #NHL.
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 22, 2004 9:28 pm

Astazi am urmarit cel mai frumos meci din NHL de cand ma stiu eu.

Florida Panthers - Colorado Avalanche 5-6 (0-3,4-1,2-1)

Hockeyistii din Denver au revenit spectaculos dupa ce la inceputul reprizei a doua erau condusi cu 3-0. Se vede ca au una dintre cele mai bune linii din NHL (poate New Jersey Devils sa mai aiba o prima linie asa de buna).

Alex Tanguay a punctat de 3 ori pentru Avalanche. Mare marcator. Nici nu stiu cand a aparut. Excelent si cehul Milan Hejduk. Totusi cel mai bun de pe gheatza mi s-a parut Paul Kariya. A dat niste pase superbe. Se vede ca este un jucator super cerebral. A facut cateva combinatii frumoase cu Selane. Se vede ca se cunosc de cand lumea.

Portarul de la Avalanche mi s-a parut cam varza. Nu stiu de ce nu l-au folosit pe elvetianul Aebichner.

De la Panthers vreau sa-l evidentiez pe Pavel Bure care a inscris un gol de mare clasa dintr-o pozitie imposibila.

Apropos..din ce oras sunt Florida Panthers ? Miami ? Orlando?

PS : New Jersey Nets au intreaga prima linie defensiva la All Star Game. (titulari)
Brodeur in poarta + fundasii Niedermayer si Scott Stevens
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 28, 2004 9:23 pm

jaxxx tin sa te anuntz ca sunt dezamagit de tine. nu mi-ai raspuns nici pana azi la intrebarea despre Panthers. Oare chiar nu stii ?

Astazi am vazut un meci destul de interesant. Dallas Stars vs. Detroit Red Wings 2-2. Tin sa-l remarc pe rusul Pavel Datsyuk...care a dat un gol frumos. Dar mi-a placut si de Guerin de la Stars. Pe ambii ii vom revedea la All Star Game.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Ian 29, 2004 4:20 pm

Scuze moshule nu vazusem intrebarea :)

Panthers sunt din Miami. E misto sa vezi lume in pantaloni scurti la un meci de hochei :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 29, 2004 4:42 pm

jaxxx....raspuns gresit. :)
vazand ca nu imi raspunzi am cautat pe net...si dupa cateva zeci de clickuri am aflat. Florida Panthers sunt din orasul numit Sunrise.

Daca doresti sa afli mai multe informatii despre acest micutz oras...da click aici !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Ian 29, 2004 5:18 pm

Ehhh si tu acuma...patinoarul e la vreo 45 de min de Miami :)

Asa si Ottawa Senators joaca in Kanata, un oras langa Ottawa.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Feb 06, 2004 10:46 pm

Un meci frumos intre Washington si Philadelphia care s-a terminat cu scorul de 1-5...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

New Jersey Devils - New Yorl Rangers 1-3

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 12, 2004 9:59 pm

Urmarind acest meci mi-a mai trecut din supararea provocata ca nu am vazut All Starul pe motiv de betzie.

La inceput credeam ca Rangers vor fi o victima sigura, dar iata ca padurarii au surprins in mod placut. Imi place ca la ei prima linie de atac e formata din 3 cehi : Jagr, Holik si inca unu pe care l-am uitat.
De fapt al doilea gol a fost o lucratura a celor 2 cehi amintiti mai sus...care au pasat pentru Mironov care l-a invins pe Brodeur.

Tin in mod special sa remarc al 3-lea gol al celor din NY. Un gol pe care multi il incearca in hockey dar putini il reusesc. Kovalev a luat pucul pe cont propriu, a trecut cu el prin spatele portii si a inscris la coltul din stanga portii aparate de Brodeur. Un gol cam usor luat de un portar atat de mare. Oricum..faza superba creata de rus. Tot meritul ii apartine.

Rangers au condus chiar cu 3-0, pe terenul rivalilor din New Jersey. In ultimele 2 minute ale jocului, Devils erau condusi cu 3-1 si au jucat cu 6 jucatori pe gheatza...dar degeaba.
Dunham a facut un meci de zile mari aparand 28 de suturi din 29. NY au tras mult mai putin la poarta. Doar 16 suturi...din care au reusit 3 goluri.

Frumos meci !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Prism » Mar Mar 23, 2004 9:59 pm

Poate cineva sa-mi spuna daca exista un loc in tara unde se vand tricouri cu colorado? Daca da, trimiteti-mi si mie un mail la gabi1988@artelecom.net. Thanks.
Prism
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mar 23, 2004 9:53 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Sorin.S » Mar Apr 06, 2004 7:36 pm

incepe play-offu!

am gasit niste meciuri...

7 aprilie
Boston Bruins
Montreal Canadiens

Detroit Red Wings
Nashville Predators

Colorado Avalanche
Dallas Stars

Vancouver Canucks
Calgary Flames

USA / Canada - NHL Playoff
April 8

Toronto Maple Leafs
Ottawa Senators

Philadelphia Flyers
New Jersey Devils

Tampa Bay Lightning
New York Islanders

San Jose Sharks
St. Louis Blues
Avatar utilizator
Sorin.S
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 17, 2004 12:00 am

Mesajde Sorin.S » Joi Apr 08, 2004 4:33 pm

primele rezultate
FT Boston Bruins 3 ( 2 1 0 )
Montreal Canadiens 0 ( 0 0 0 )

FT Detroit Red Wings 3 ( 0 0 3 )
Nashville Predators 1 ( 1 0 0 )

FT Colorado Avalanche 3 ( 2 0 1 )
Dallas Stars 1 ( 0 0 1 )

FT Vancouver Canucks 5 ( 2 2 1 )
Calgary Flames 3 ( 0 2 1 )
Avatar utilizator
Sorin.S
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 17, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 22, 2004 11:17 am

S-a retras legendarul Igor Larionov. La 43 de ani. Actuala sa echipa, New Jersey Devils, a parasit play-off-ul NHL....iar pt. Larionov era ultimu an.

Cititi aici despre intreaga sa cariera : http://www.eurosport.com/home/pages/V3/L0/S32/E6709/sport_Lng0_Spo32_Evt6709_Sto577185.shtml
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 21, 2004 6:03 am

jaxxxx...ce ne mai spui de la fatza locului ?

Vad ca au ajuns Flames in finala...dupa vreo 20 de ani...iar Tampa Bay are o serie superba cu Phila. Eu cu Tampa tin...echipa cu care joc si la NHL 2004. *p
Pe langa rusul Khabibulin...imi place de LeCavalier...care a fost nr. 1 in draft acum multi ani...cand ma uitam eu la hockey pe Acasa. Atunci era o tanara sperantza...care acum a ajuns o mare vedeta.
Si e bun rau...si St. Louis...care a fost si la All Star, nu ?

Calgari astia chiar sunt buni ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Mai 21, 2004 2:13 pm

Calgary a castigat cupa in 1989, deci nici chiar 20 de ani :) Dar oricum nimeni nu se astepta ca sa participe la finala. Si sa nu uitam ca in primele 3 runde au trecut de echipele care au terminat pe locurile 1-3 in Vest si mi se pare destul de remarcabil. Oricum am vazut cateva imagini din strazile din Calgary dupa ce i-au batut pe Sharks si era veselie mare dar cica nu a fost violenta sau vandalism de loc, ceea ce e greu de crezut. Acum asteapta castigatoarea dintre Tampa si Philadelphia. M-am uitat aproape in intregime la meciul de ieri iar Flyers au depus un efort extraordinar in repriza a 3a si in OT. Keith Primeau a jucat un meci nemaipomenit, acumuland 2 goluri si 2 pase. Nu inteleg de ce nu l-a luat Canada pentru turneul din toamna. Eu cred ca tot Tampa vor castiga pana la urma pentru ca joaca la ei acasa si cred ca au mai multa energie ramasa decat Philadelphia care au multi jucatori care joaca accidentati sau care nu pot juca de loc. Finala incepe marti, iar meciul 7 intre Philly si Tampa se va desfasura sambata deci Calgary are o pauza de 5 zile intre ultimul meci din runda a 3a si primul meci al finalei. Oricum...GO Flames! avand in vedere ca Cupa Stanley nu a mai trecut prin Canada din 93 cand Montreal a castigat.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 26, 2004 8:32 pm

ce faci, jaxxx ? nu ai vazut primul meci al finalei ? de ce nu ne spui nimic ? (sau esti ocupat sa imi dobori recordul la Seal Bounce ? :p )

Eu l-am vazut si pot spune ca mi-a placut. Nu ma asteptam ca Flames sa inceapa asa in fortza. Golul lui Iginla a fost foarte spectaculos. Khabibulin era buimac dupa ce a respins prima data. De la Tampa..mi-au placut combinatiile St. Louis- Le Cavalier. Mari jucatori.

Si tin sa remarc ca la inceputul meciului jucatorii canadieni au fost huiduitzi la scena deschisa. In schimb...imnul canadian a fost aplaudat. Frumos. Nu ca la noi..cand se fluiera imnul adversarului.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Mai 26, 2004 10:01 pm

M-am uitat la meci dar numai un pic pentru ca am fost plecat. Calgary au profitat de goluri cat de cat norocoase. Primul gol a deviat de vreo 3 ori pana sa intre in poarta iar la al doilea gol, portarul de la Tampa era la furat. Restul golurilor nu le-am vazut dar am auzit ca spre sfarsitul meciului, Tampa Bay au jucat bine de tot. Oricum nu cred ca o sa piarda si meciul 2. De remarcat ca e prima data in serii in care Tampa este condusa la meciuri. Sa vedem cum vor juca maine. Ma mira faptul ca Flames sunt 9-2 in deplasare in playoffs deci nu m-a mirat faptul ca au jucat asa bine in meciul 1. Eu daca as fi antrenorul de la Calgary as spune jucatorilor sa joace ca sa castige si meciul doi pentru ca nu se stie ce se poate intampla acasa. In seria cu San Jose au pierdut meciurile 3 si 4 in Calgary. Nu m-ar mira ca seria aceasta sa se decida dupa 7 meciuri.

p.s. o sa te bat la seal bounce... :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 26, 2004 10:29 pm

dj_jaxxx scrie: De remarcat ca e prima data in serii in care Tampa este condusa la meciuri.


nu. si New York Islanders i-au condus cu 1-0 in primul tur de play-off.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator