NBA (sezonul 2003-2004)

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 06, 2003 11:05 pm

santa...chiar imi este imposibil sa fac un asemenea pronostic. tu nu vezi ca in acest sezon lucrurile au luat-o razna ?

Denver Nuggets este lider in Midwest..si a treia echipa a vestului. Utah Jazz face furori, avnd 7 victorii in ultimele 10 meciuri. Inainte de startul sezonului....oare cine ar fi pariat pe ele ?

Totusi mai mult ca sigur Lakers vor termina locul 1 in Vest. Nu cred ca are cine sa-i opreasca.

Orlando Magic au ajuns la 18 infrangeri consecutive. Care este recordul de infrangeri consecutive ?

Frumoasa performantza lui Garnett din meciul cu Sacramento. 33 de puncte si 25 de recuperari.
Iar Duncan am auzit ca a dat 47 de puncte.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Lun Dec 08, 2003 1:12 pm

hehehe - brad miller are 2 triple double - a 2-a impotriva lui Indiana Pacers. Cum ar zice americanii "That must have hurt !!!".

Mosule .... good point. Numai ca eu cred ca lucrurile se vor mai aseza. In vest, in mod logic in playoff vor ajunge Lakers (desi nu cred ca vor fi primii - sigur mai face Kobe niste figuri), Dallas, Sacramento, San Antonio si Minnesota.

Mai ramin 3 locuri. Pentru care cele mai mari sanse le au (zic eu) Utah, Phoenix, Houston, Golden State, Denver si (nu ride) Memphis. Nu neaparat in ordinea asta. Se pare ca The Logo (Jerry West) se pricepe sa construiasca echipe; el a creat si LA-ul care a luat 3 titluri.

Portland probabil ca nu vor mai ajunge in playoff, mai ales daca in campania lor de curatare a imaginii clubului il vor transfera si pe Wallace. Apropo - JailBlazers e una dintre cele mai meseriase porecle pe care le-am auzit. Nici Seattle nu cred ca are sanse....

Si dintre cele de mai sus, Denver as zice ca are sanse daca joaca in continuare asa. Utah la fel - tre sa tina acelasi ritm ... si pentru amindoua va fi foarte greu ....

Sincer, in mom de fata as zice ca mai merg in playoff Denver, Utah si Phoenix.

In est .... Indiana, New Jersey, Philly, Detroit, New Orleans, Toronto (care joaca mult mai bine dupa ce i-au adus pe Jalen Rose si Marshall) si probabil Boston si Milwaukee.

Ce parere ai mosule ???
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 11, 2003 5:49 pm

santa, parerea mea este ca n-are cine sa sufle locul 1 celor de la Los Angeles Lakers. Uite...au 10 victorii consecutive si merg foarte bine. Si ce ma incanta cel mai mult...Malone este o piesa de baza in angrenajul echipei. Are peste 10 rpg, ceea ce la Utah nu mai realizase de vreo 5 sezoane.

Nu am de ce sa rad ca i-ai clasat pe Memphis pe un loc de play-off. Si eu cred ca vor ajunge acolo..daca cei 3 mari albi nu se vor accidenta. Au o echipa de mare valaore si presupun ca si de un real spectacol.

Lupta in vest va fi foarte,foarte mare. La ora actuala San Antonio se afla in afara primelor 8 locuri.

Utah trebuie sa inceapa sa castige in deplasare daca vor play-off. Road au 1-7, daca nu ma insel...iar home 11-2.
Stiu ca sunt cativa fani New York Knicks. Utah v-a batut la 22 de puncte. :p (cu alte cuvinte...v-a dat rusine)

In Est...Indiana este un fel de Los Angeles. Deja intre primele 8 de acolo si urmaritoare s-a creeat o distantza de 3 victorii. Sunt de acord cu santa...la primele 8. Ordinea se va mai schimba pe parcurs. Oricum.....mai mult ca sigur Pacers vor iesi campioni..reeditant succesul de acum 5 ani, parca.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Lun Dec 15, 2003 12:06 pm

LOL - in midwest Utah e pe ultimul loc si are 12-10 (W-L). Anu asta in playoff ar trebui sa mearga 12 din west si doar 4 din east. si de la anul si new orleans o sa fie in west.

indiana sa stii ca ar putea sa si-o cam fure in playoff. philly, detroit si new jersey sunt mult mai experimentate. chiar daca nets joaca mai prost acum....

ma intreb daca orlando, care merge execrabil, il vor transfera pe mcgrady. mi-ar placea sa ajunga la o echipa cu sanse. ca new jersey. oricum, ar fi bine fie sa ii aduca orlando niste supporting-cast, fie sa plece. altfel isi iroseste cariera jucind la o echipa fara sanse ....
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 19, 2003 10:58 am

Cine vi se pare cel mai bun jucator de pana acum, din acest sezon ?

Eu as zice Kevin Garnett . Ii urmaresc zilnic statisticile, nu de alta dar il am in echipa la NBA Fantasy. In meciul de as'noapte in care Wolves i-au batut pe Mavericks....uitandu-ma pe statistici am observat ca Garnett a jucat centru ! Cat de marfa ! Si a terminat partida cu un triple double de zile mari : 35 puncte, 10 pase, 10 recuperari.
Parerea mea ca e cel mai complet jucator la oara actuala. Cam 24 ppg, peste 14 rpg si vreo 5 apg. Ceea ce e super bine.

In Midwest....Nuggets sunt lider, iar Jazz lanterna rosie. :cry:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Dec 19, 2003 3:30 pm

Daca Iverson nu era ranit, ziceam ca Iverson e cel mai bun. Allen Iverson a castigat rookie of the year acu cativa ani cand a venit in liga iar Philadelphia a terminat 22-60 in acel an, deci ca sa vedeti ce bine a putut sa joace.

Dar in prezent, sunt de acord cu moshul, si zic ca Garnett este jucatorul cel mai complet. L-am vazut si eu acum cateva seri si joaca super bine.

Lasa moshule ca o sa-si revina Jazz. :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mar Dec 23, 2003 7:17 pm

Garnett rullz.
I-a carat pe wolves aproape singur in ultimii ani. Acum are ajutor si nu pe oricine - Cassell, Sprewell, Hudson (care a jucat super bine in playofful trecut).

Eu as fi vrut ca el sa iasa MVP. E adevarat ca si Duncan a avut niste super statistici, dar, as zice eu, Duncan a avut ajutor mai de calitate decit Garnett, ceea ce l-a ajutat, ca avea cui sa ii scoata mingea cind era dublat - si hop inca un assist :P

Dar ce ziceti de Kings - fara Webber si fac zob tot. Pai daca Webber nu le strica echilibrul cind se intoarce - sper sa nu se intimple asta - Kings au sanse mari de tot la titlu.

Iar LA - cica se pare ca si Malone a inceput sa fie cam suparat pe Bryant ca trage mult si forteaza ca un prostovan, si nu ma mira, ca Malone era obisnuit cu altruismul lui Stockton de 20 de ani. Asa ca nu m-ar mira ca daca LA nu cistiga titlul Bryant sa zboare cu tot cu figurile pe care le are. Si parca vad ca daca va zbura va ajunge la NY ca astia au talent sa ia numai jucatori cu figuri si/sau cu probleme. Ei si cu Blazers.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde codrutc » Vin Ian 02, 2004 6:30 am

Garnett e bun dar inca nu-i suficient ca Minesotta sa ajunga macar in finala NBA, poate trec de prima runda totusi.
Eu sunt mare fan Kings , dar tare mi-e teama ca au pierdut ocazia de a cistiga titlul acum doi ani. au mare nevoie de Weber, mai ales pentru playoffs, pentru ca oricite cosuri de 3 puncte ar inscrie Stoiakovic, nu e suficient sa suplineasca jocul sub panou.

Din Est, mare surpriza este LeBron, trebuie sa admit, nu ma asteptam sa joace atit de bine. Daca nu anul acesta , la anul clar va deveni cel mai bun jucator din liga.

Cum sunt si fan Pacers, nu pot sa nu remarc pe Artest ca unul din cei mai meseriasi aparatori pe care i-am vazut vreodata. Am vazut de multe ori cum efectiv le ia mingea din mina la adversari.

Inca ceva, cred ca promotia de debudanti de anul asta se va dovedi una din cele mai bune din ultimul timp.

Codrut
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 04, 2004 2:14 am

Codrutz, daca tot stai in State si probabil urmaresti fenomenul NBA de aproape...zi-ne ce debutanti ai remarcat in acest sezon, daca tot ai zis ca o sa fie o promotie buna.
Noi aici in Romania, care nu vedem deloc basket la TV....nu prea mai stim care sunt noile valori. Doar de James am auzit.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

debutanti

Mesajde codrutc » Dum Ian 04, 2004 5:58 pm

In ce priveste debutantii.
In primul rind este bunul amic al lui James, Carmelo Anthony care joaca pentru Denver . Are o medie in jur de 20 puncte pe meci si nu intimplator Denver se afla in primele 8 echipe din vest in momentul de fata , dupa ce ani la rindul au fost scosi din cursa inca de la inceputul sezonului.
Apoi este Dwyane Wade care joaca pentru Miami, de asemenea
om de baza. Apoi ar fi Chris Bosh de la Toronto si TJ Ford de la Milwuakee, si ei componenti de baza ai echipelor lor.
Ca proiect de viitor ca "big man" ar fi si Milicic de la Detroit. Eu cred ca in citiva ani se va vedea, asta daca antrenorul Brown ii da si lui o sansa sa joace si nu continua sa il intimideze ca atunci cind il trimite in joc in ultimele "secunde" fara ca macar sa aiba sansa sa atinga si el mingea.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde santaclaws » Mie Ian 07, 2004 2:51 am

si hinrich de la chicago, si josh howard de la mavericks - care parca si el e rookie.

despre lebron nu cred ca va fi la anul cel mai bun jucator din liga, dar peste 2-3 ani .... hehehe.

ps: ati vazut ? starbury la knicks ?? dar eu nu as fi renuntat la mcdyess - daca isi revine dupa accidentari la forma de acum 2 ani, o sa fie din nou un super jucator.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Mie Ian 07, 2004 9:42 pm

Eu nu inteleg care e faza cu draft-ul ala din fiecare an, adica jucatori pt. NBA se iau doar o data pe an?
Si care este cel mai tanar jucator care a evoluat vreodata in NBA?

Obs. Fara Shaq. Lakers sunt doar o echipa de pluton.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 07, 2004 9:47 pm

cel mai tanar jucator care a evoluat in NBA este, daca nu ma insel, Jeremaine O'Neal...care actualmenete evolueaza la Pacers.

fara Shaq si Malone vrei sa spui !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

diverse

Mesajde codrutc » Vin Ian 09, 2004 2:36 am

Imi pare rau ca am uitat de Hinrich intr-adevar cind am zis ceva de "rookies". Baiatul asta, daca este serios asa cum de fapt se spune poate aminti un pic de Stockton in viitor.

Cred ca santaclaws are dreptate in ce priveste Knicks renuntind la McDyess. Nu zic ca nu aveau nevoie de unul ca Marbury dat fiind abundenta de nulitati din "backcourt" dar cred ca New York duce cu adevarat lipsa unui "big man", asta de cind s-a retras Ewing. Poate ziceti ca il au pe Mutombo, dar cit credeti ca o mai duce ?

Despre draft, da are loc o data pe an. In general echipele au voie sa transfere jucatori numai anumite perioade.
Fac exceptii situatiile de urgenta (accidentari) . Schimburile de jucatori intre echipe, care si ele trebuie sa fie in asa fel incit sa se potriveasca salariile jucatorilor implicati trebuie sa aiba loc pina
la o data limita, aproximativ 2 -3 saptamini dupa All Star game daca nu ma insel.

Go Pacers
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Cypress » Vin Ian 09, 2004 2:03 pm

Citesc mesajele voastre si ce mi-ar mai placea si mie sa-mi dau cu parerea...dar in fascinanta Romanie eu nu pot sa vad secunda de NBA live....asa ca ma rezum la citit....
Numai bine...
Cypress
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Oct 30, 2003 2:40 pm
Localitate: Romania-Filiasi

Mesajde codrutc » Vin Ian 09, 2004 4:33 pm

Pacat, mai ales ca suntem printre putinele tari care nu avem post TV sub contract cu NBA.
Ca sa-ti faci o idee, urmeaza link-ul de mai jos

http://www.nba.com/schedules/international_nba_tv_schedule.html
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde santaclaws » Lun Ian 12, 2004 1:30 am

1. corect moshule, jermaine o'neal e cel mai tinar jucator care a jucat in NBA

2. codrutc - am citit un articol pe undeva care facea un istoric al evolutiilor lui "Starbury" - statistic nu parea genul de jucator care sa "ridice" o echipa ; ca sa intelegeti ce vreau sa zic, imediat dupa ce jason kidd a ajuns la nets (intimplator chiar la schimb cu marbury) nets au cistigat divizia atlantic si au ajuns in finala, desi cu un an inainte nu fusesera nici macar in playoff. cred ca din acest punct de vedere (imbunatatirea echipei per total) kidd e cel mai valoros din NBA si nu stiu cum de au renuntat suns la el ....

revenind la marbury, cam inclin sa am aceeasi parere - i-ar trebui inca cineva puternic in front-court ca sa faca ceva la knicks. nu cred ca vor prinde playofful anul asta.

oricum isiah thomas trebuia sa faca ceva sa readuca publicul in MSG - asa spuneau si pe sportsillustrated.com. orice schimbare era binevenita...

3. COSS+min - draftul are loc 1 data pe an si atunci echipele isi aleg jucatori: intii cele care nu au ajuns in playoff intr-o ordine data de o loterie in care sansele cele mai multe le au cele care au avut cele mai putine victorii in sez precedent, apoi cele din playoff in ordinea inversa a nr de victorii - cea cu cel mai bun record alege ultima.

draftul are 2 runde. daca vrei un istoric, cauta pe net - erau undeva chiar niste faze haioase de pe vremea cind draftul avea 10 runde sau chiar mai mult - daca tin bine minte chicago l-a draftat pe carl lewis (campionul olimpic la atletism) dar multi dintre cei draftati in felul asta nu prea au avut succes in basket - erau incercari ale cluburilor de a gasi talent pe cine stie unde...

4. (si cel mai trist) si eu sunt in romania si "vad" nba doar pe nba.com :-((
si asta pt ca din pacate se pare ca aici sunt mult mai apreciate manelele si tiganeala gen acasa tv decit un sport superb precum basketul.

probabil ca noi cei de aici si inca 300 de oameni am fi audienta la un meci de basket; desi daca ar da mai mult si eventual reluari in timpul zilei, ar putea populariza sportul mai mult.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde codrutc » Mie Ian 14, 2004 1:19 am

Uau.., Lakers au ramas si fara Kobe se estimeaza intre 5 meciuri si 3 saptamini. Am vazut aseara meciul pe TNT si a fost o coliziune destul de tare. M-a uimit insa cum a jucat cu o singura mina pina la pauza cind a iesit din joc.
Lebron a fost destul de bun insa s-a pierdut de tot in sfertul al patrulea.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Red_Mustang » Mie Ian 14, 2004 7:39 am

Anu' asta Lakersii m-au dezamagit...D'abia castiga si ei...Am vazut la EuroNews ca au castigat la un scor limita cu nu shiu ce echipa...Slab sezon pentru Lakers...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 14, 2004 10:25 am

Dar ce vretzi mah de la Lakers daca nu joaca Shaq ? Chiar si Malone e o pierdere Sa nu uitam ca pana la accidentare avea 15 ppg si 10 rpg. Acum si fara Kobe...se duc draq.
Dar asta mai putin conteaza. Daca au toti jucatorii sanatosi in play off....ajung in finala chiar si de pe locul 8 al vestului.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde codrutc » Mie Ian 14, 2004 6:01 pm

Cred ca Lakers si-au dat seama anul trecut ca nu e de ajuns
sa incerce sa schimbe macazul in playoffs dupa ce au jucat slab tot sezonul.
Cred ca oricare dintre Spurs, Kings ( + Webber) si Timberwolves
(Szerczbiak, Hudson, Olowokandi) pot sa-i bata pe Lakers inainte de a se ajunge la finala.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde dj_jaxxx » Mie Ian 14, 2004 6:15 pm

Daca Lakers au toti jucatorii sanatosi nu joaca de loc slab si sunt cea mai buna echipa din NBA (teoretic si practic)...doar au inceput sezonul 13-2. Si pana auna alta fara Shaq, Malone si Kobe, LA sunt doar 3 meciuri in spate la Kings si daca se mentin pe la 3-4 meciuri distanta o sa termine sigur in primii 3.

Dallas si Denvaer m-au surprins anul asta. Dallas sunt doar pe locul 6 iar Denver sunt in fata lor :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde codrutc » Joi Ian 15, 2004 6:47 pm

Uite ca Lakers au cistigat aseara si inca la ce diferenta, cu Denver doar cu Payton dintre cei 4. Cred ca e bine pentru ei ca mai rodeaza si pe ceilalti jucatori. Oricum, nu zic ca Lakers nu sunt poate cea mai buna echipa , ramine de vazut. Zic asta pentru ca sunt si putin subiectiv, echipa mea favorita din Vest fiind Kings.

Denver de fapt imi aduc putin aminte de Kings cind s-au calificat prima data pentru playoffs dupa mult timp in 1999. Ca si Kings atunci nu cred ca vor trece de primul tur in playoffs.
Cit despre Dallas, nu-i de mirare ca stau prost pentru ca nu au schimbat mare lucru dupa sezonul trecut. Au adaugat pe Jamison
si pe Walker ca sa faca acelasi lucru adica sa nu se apere cum trebuie si sa arunce de pe perimetru. Pe de alta parte cred ca cei 3, adica Nowitzki, Nash si Finley nu prea au reusit inca sa-i integreze cum trebuie pe cei noi veniti. Cred ca vor progresa insa, pe masura ce se aproprie de playoffs.
I-am vazut aseara cu 76ers si au aratat ca atunci cind vor se pot bate pentru "rebounds"
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Darth » Mie Ian 21, 2004 3:23 am

eu sunt de acord ca la ora actuala in vest sunt cele mai tari echipe, dar eu unul m-am cam saturat de suprematia asta a vestului. Desi nu cred ca se va intampla asta sper din tot sufletul ca anul asta sa castige cineva din est. Nu stiu cine, dar sper. Anul trecut mizasem pe Nets, dar m-au dezamagit profund. Oricum as vrea macar anul asta sa castige cineva din est, macar pentru ca favoritul meu care este Carter joaca in est. Dar cum una ca asta nu se va intampla macar sa castige Kings, fiindca Spurs si Lakers au luat anii trecuti.
Darth
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 16, 2004 11:02 am

Mesajde Red_Mustang » Mie Ian 21, 2004 9:05 am

Daca vreti rezultatele meciurilor le puteti gasi pe mirc la #nba
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde codrutc » Mie Ian 21, 2004 6:34 pm

Pacers au aratat ieri ca sunt cea mai buna echipa din Est, invingind Detroit, acasa cu 81-69 si terminind sirul de 13 victorii in linie al oaspetilor.
Apropo, au si cel mai mare punctaj din NBA, nerelevant totusi avind in vedere nivelul echipelor din Est.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Red_Mustang » Vin Ian 23, 2004 7:26 am

Bey frate, ce se intampla domne' cu Lakers ca vad ca pierd incontinuu...Ce naiba iau bataie si de la Memphis? :(
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 23, 2004 7:52 am

pai nu tzi se pare normal...din moment ce joaca fara Bryant-Malone-Shaq ? daca nu se fac bine macar doi dintre ei...nici play-off nu prind anu' asta.
dar eu cred ca se vor face bine...si vor fi odihnitzi...si vor lua campionatu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Lun Feb 02, 2004 8:32 am

Moshule ... Lakersii ar trebui sa se miste mai rpd....ca altfel(cum spuneai tu) nu prin nici playoffurile....macar acolo sa ajunga...sa aibe o sansa si un noroc sa cada cu una slaba,slaba si sa treaca de primu' pas...dupa aia or sa joace toti mai bine ca le creste moralu' (si nu ma refer la "moralul" ala :) )
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 02, 2004 11:12 am

Pai a revenit deja Shaq. O sa revina si Kobe....poate si Malone. Si va fi totul OK.
Totusi eu am cam inceput sa tin cu Wolves. Imi place mult de Garnett si vad ca intreaga echipa merge foarte,foarte bine. Daca o tin tot asa...vor iesi campioni, la mare lupta cu regii din Sacramento.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator