NBA (sezonul 2003-2004)

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Red_Mustang » Vin Feb 06, 2004 12:41 pm

Pana acum 2 ani sau anul trecut ca nu mai stiu sigur imi placeau si mie Wolfes...Dar nush ce m-a atras la Lakers si acum vad ca pierd in prostie...I'm very dissapointed...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Feb 06, 2004 4:15 pm

I-a batut Iverson aseara de i-a uscat...39 de p


Phi 96 - LA 73

Garry Payton...0p
Rick Fox 26 de min jucate...0p! lol...
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Feb 06, 2004 10:43 pm

Eram sigur ca nu fac ajtia nimic...
Asteptam sa vdm daca ajung in playoff (ma cam indoiesc eu d'asta dar...) , poate s-or trezi si ei la realitate si se pun pe treaba...Intrebare : de cate meciuri n-au mai castigat ?
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 06, 2004 10:45 pm

de 1 singur meci, ca i-au batut seara trecuta pe Cavaliers. o sa ajunga in play-off...isi vor intra in mana si vor castiga un nou titlu NBA....ca sa aiba si Malone inel. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Feb 10, 2004 4:22 pm

Transfer mare in NBA ieri intre Portland si Atlanta:

De la Portland la Atlanta: Rasheed Wallace si Wesley Person

De la Atlanta la Portland: Shareef Abdur-Raheem, Theo Ratliff si Dan Dickau

S-au imbunatatit Portland bine de tot!
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Joi Feb 12, 2004 2:31 pm

ma baieti, ce ziceti voi acolo ca nu o sa ajunga lakers in playoff ???
mie nu imi plac de loc lakers (si kobe si shaq sunt niste figuranti, plini de ifose carora li s-a urcat la cap ca sunt campioni pe viata in nba), dar pina la a zice ca nu o sa ajunga in playoff ....

si la surprize voi nu ziceti nimic de grizzlies ??? nu au nici un superstar, nici macar un allstar daca nu ma insel, si totusi au sanse mari la playoff. utah in schimb a cazut in ultima luna. mie imi pare rau de sloan pt ca merita un coach of the year.

legat de antrenori, voi ati vazut ca de la sfirsitul sezonului trecut in nba s-au schimbat o gramada de antrenori ?? si parca in fiecare luna se mai schimba 1 sau 2 ...

in alta ordine de idei, go, go wolves !!!
minnesota are o super echipa. si parca niciodata nu au fost atitea echipe care sa para cu sanse mari la campionat. sunt 5, toate in vest - minnesota, dallas, la, san antonio si sacramento.

si sunt si echipe care fara sa aiba superstaruri joaca foarte bine pt ca au un roster echilibrat si un joc de echipa - jazz, grizzlies, bucks

cred ca e unul dintre cele mai frumoase sezoane din ultimii ani
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 12, 2004 4:19 pm

santa....Grizzlies sunt o echipa fantastica. si cum nu au superstaruri ? am vazut niste secventze cu ei chiar saptamana trecuta. cica si-au depasit recordul de victorii intr-un sezon si abia daca suntem la jumatatea sezonului. Jason Williams ala e fantastic. exact ca pe vremea cand juca la Kings. niste pase de om nebun. nu stiu cum se poate gandi la asa ceva. si foarte, foarte bun...spaniolul. ala o sa ajunga un mare jucator. cred ca este cel mai bun european de la Drajen Petrovic, nu ? merita cu prisosintza play-off-ul.

despre Utah...pacat ca este accidentat Harpring. nu e putin lucru sa joci fara un jucator de 15 ppg si 7-8 rpg.

eu as pune si Indiana pe lista candidatelor la titlu. au aratat ca pot face minuni.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Vin Feb 13, 2004 1:26 pm

prin superstaruri ma refer la o'neal (oricare dintre ei vrei), garnett, duncan, mcgrady, carter, iverson. nici macar un all-star nu au. ai inteles gresit, nu am zis ca au jucatori prosti, ci jucatori mult mai putin faimosi decit cei de la lakers sau dallas spre exemplu.

intr-adevar williams are niste pase incredibile in el. insa legat de pau gasol, nu cred ca e cel mai bun european. stojakovic mi se pare mai bun. mai ales ca e liderul celei mai bune echipe din nba, chestie la care nu se astepta nimeni fara webber.

nu prea cred sa aiba indiana sanse reale. ar fi o mare surpriza sa ia titlul cineva din est. mai curind oricum as zice nets. daca jefferson continua sa creasca (in ultimele meciuri mi s-a parut ca a avut o medie spre 20 ppg) si le ofera un marcator constant, nets ar fi cea mai buna echipa din est. si daca ar lua si un veteran pe bani putini (cum l-au avut kings anul trecut pe jim jackson) ...
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Gotul » Mar Feb 17, 2004 6:02 pm

santaclaws scrie:intr-adevar williams are niste pase incredibile in el. insa legat de pau gasol, nu cred ca e cel mai bun european. stojakovic mi se pare mai bun. mai ales ca e liderul celei mai bune echipe din nba, chestie la care nu se astepta nimeni fara webber.


Baieti, mi se facuse dor de voi... imi pare rau ca am stat atit de mult timp departe.

Si, ca sa intru direct in focuri, ce tot ziceti voi acolo despre cel mai bun european?
[-X
De departe cel mai bun e Nowitzki!
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mar Feb 17, 2004 7:02 pm

overall ti-as da dreptate. dar anul asta nowitzki a jucat mai slab, si dallas la fel, pe cind stojakovic a fost liderul lui sacramento care fara webber a mers de nu se poate....
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Feb 17, 2004 8:00 pm

Stojacovic parca are statistici mai bune (puncte, 3p, etc) dar si Nowitzki e nemaipomenit. Pe mine ma impresioneaza Manu Ginobli si Pau Gasol
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mar Feb 17, 2004 11:29 pm

hmmm ..... daca e vorba de jucatori europeni ginobili nu se prea incadreaza ... *p

daca e vorba de jucatori care nu sunt din state ... aici e altceva. dar atunci tre amintit si steve nash. si pina una-alta nici tim duncan nu e american, s-a nascut in virgin islands. sunt o gramada de jucatori foarte valorosi care nu s-au nascut in US. chiar la un mom dat parca pe sportsillustrated am citit o propunere ca all star game-ul sa devina US vs non-US players. dar inca sunt prea buni americanii. poate peste citiva ani, cu yao ming in plina forma si inca citiva jucatori noi ..... cine stie.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Gotul » Mar Feb 17, 2004 11:33 pm

Ce mai stiti de Bodiroga ala? Mi se paruse fenomenal cu citiva ani in urma. Il tot asteptam in NBA...
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mie Feb 18, 2004 1:11 am

Da... vezi sa nu. LOL. Daca ala e ce numesti tu fenomenal... Ala joaca la Barcelona, am vazut eu un meci cu el chiar in noaptea All-Starului pe TVE (Televiziunea Espagnola). De fapt eu cautam poate da cineva ALL STARU si am dat de aia si m-am uitat asa sa vad ce fac aia acolo si era si Bodiroga care a faultat, a ratat, a jucat aiurea la greu. LOL. Totusi a dat 16 puncte. BLA BLA BLA. Da' cine stie din cate aruncari.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Mie Feb 18, 2004 2:01 am

Daca tin eu bine minte a jucat si Bodiroga in NBA. Au fost multi europeni care au jucat un sezon sau 2 si nu s-au adaptat. Eu inca nu inteleg de ce l-a draftat Detroit pe Milicic daca tot il tine pe banca de rezerve. E adevarat ca au front court puternic cu Okur, Wallace si Campbell. Dar atunci ar putea sa il trimita la o echipa care are nevoie de el si care ii poate oferi minute de joc.

Sunt citeva echipe care sunt in rebuilding mode si care l-ar putea folosi si i-ar putea acorda timpul de care are nevoie ca sa creasca in valoare. Si Detroit cred ca ar avea nevoie de un SF. Prince e bun dar nu cred ca e destul pt a ajunge in finala ....
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Dum Mar 07, 2004 3:29 am

Nimeni nu mai zice nimic de basket ??
Chiar nimeni ??
;g
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 07, 2004 12:46 pm

revine Karl Malone, legenda vie a basketului profesionist nord-american. la 41 de ani va incerca sa cucereasca primul sau titlu, alaturi de Los Angeles Lakers. *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Joi Mar 11, 2004 9:57 am

http://www.nba.com/games/20040310/WASORL/recap.html - adica 62 de puncte pentru Tracy McCrazy - si putea sa ajunga la 70.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

I can't accept no tryng...

Mesajde nikinba » Mar Mar 23, 2004 9:27 pm

Oribilul Mosh scrie:revine Karl Malone, legenda vie a basketului profesionist nord-american. la 41 de ani va incerca sa cucereasca primul sau titlu, alaturi de Los Angeles Lakers. *p

Ii urez succes da' nu va fi simplu.... ba chiar va fi dur dur...
nikinba
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 23, 2004 8:52 pm
Localitate: where freedom is not too far

Mesajde santaclaws » Joi Mar 25, 2004 12:55 pm

miami joaca acum de zici ca ar putea sa cistige estul .... o gramada de victorii .... cu putin noroc o sa ajunga departe in playoff. mai ales ca in rest estul parca e in cadere ...

iar in vest minesotta, dallas si sacramento parca au luat-o razna ....

wild, cum ar zice americanii
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mar 25, 2004 11:11 pm

santa...stai asa ca revine Lakers. aseara s-au jucat cu regii din Sacramento !

personal ma bucur pentru Miami. la ei joaca unul dintre basketbalistii mei preferatzi....in spetza Lamar Odom, al carui admirator sunt inca de pe vremea cand era debutant la Clippers.

totusi...pe final ma voi concentra asupra celor de la Jazz, care se bat cu Nuggets pentru ultimul loc aducator de play-off din conferintza de Vest.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Dum Mar 28, 2004 3:15 pm

si dupa aia i-au spart pe minnesota. kings si wolves parca s-au prostit. daca insa wolves ar reusi un trade ca sa il ia pe Eric Dampier si sa scape de Olowokandi si Sczerbiak ..... ar fi rupere la anu. si eventual cu unu sau 2 role-players care sa isi stie locul si sa nu se plinga daca nu joaca destule minute .....

cit despre lupta pt playoff ... jazz-nuggets 85-83
nba.com: " Arroyo Beats Buzzer, Saves Jazz"

iar in est ..... cine zice ca lebron james nu e un super jucator .... eat this: "James became the youngest player in NBA history to score 40."

e singurul de pina acum care are ceva sanse sa fie "urmatorul jordan". pina acum toti pretendentii au esuat lamentabil:
- grant hill a fost un jucator bunicel dar nu extraordinar si dupa aia si-a rupt glezna
- vince carter nu are dorinta de a cistiga pe care o avea jordan
- kobe e prea egoist si nu prea e capabil sa care singur o echipa
si lista poate continua

nu am crezut vreodata dar acum tin cu cavaliers. desi mi-ar placea sa ii vad pe james si garnett la chicago ..... si eventual cu tracy mcgrady. aia ar fi o echipa fara adversar .....
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 28, 2004 5:36 pm

eu cred ca Shaquille O'Neal e urmatorul Jordan. *p
de nenumarate ori a castigat meciuri de unu' singur. pe cand Kobe nu a facut asa ceva.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Dum Mar 28, 2004 11:45 pm

prin urmatorul jordan inteleg un jucator care sa aiba o statura similara, sa joace cam pe acelasi post si sa domine liga cum a dominat-o jordan. ori shaq nu a inceput sa fie cit de cit dominant pina cind nu s-a retras jordan. si uite ca nu a reusit sa aduca al 4-lea titlu in LA si e nevoie de inca 2 hall of fameri ca sa incerce asta ..... jordan il avea alaturi doar pe pippen, rodman (care era strict un jucator defensiv) si citiva jucatori complementari. ca sa faci o comparatie ar trebui sa te gindesti la un chicago care sa ii fi avut si pe barkley sau isiah thomas.

si daca e sa facem o comparatie mai in detaliu .... jordan a primit titluri de cel mai bun marcator, cel mai bun jucator defensiv, MVP. shaq nu a fost niciodata cel mai bun jucator defensiv desi la gabaritul lui i-ar fi mult mai usor. si a fost doar o data (fata de 5, daca nu ma insel) MVP. cred ca e clar ca nu se apropie de jordan ca valoare .....
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde codrutc » Vin Apr 02, 2004 4:39 pm

Salutare,

Hei, ce ziceti de Lakers ? Un fel de "put up or shut up", Lakers cistiga titlul fara probleme.
Kings, echipa mea preferata din Vest s-au prostit de tot.
Am inchis televizorul la pauza aseara la pauza meciului cu Dallas caci nu
m-am mai putut uita de nervi. Weber m-a dezamagit complet, a devenit un "crack addict" si as vrea sa-l vad afara din Sacramento cit mai repede.
Cel putin Pacers joaca bine.

Go Pacers !!
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 03, 2004 12:24 am

Poate era de asteptat la Lakers sa revina pe final. Nu e prima oara cand o fac. Sper sa castige campionatul....asta pentru Malone care in meciul de aseara a realizat 20 puncte si 14 recuperari. Un jucator de 41 de ani care joaca in NBA si realizeaza 20 puncte si 14 recuperari. Mi se pare exceptional.

Iar Miami Heat au ajus pe locul 4. Mai mult ca sigur vor avea home court avantaje in primul tur de play-off. Ce revenire spectaculoasa.
Lamar Odom are un sezon exceptional. 17.1 ppg, 9.9 rpg si 4.2 apg.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde codrutc » Lun Apr 12, 2004 5:30 pm

Hei ce ziceti de gestul lui Kobe de ieri din meciul cu Sacramento ?
Pentru ca s-a suparat pe Phil Jackson ca a zis sa nu mai fie atit de individualist, nu a aruncat la cos decit o data in prima repriza, ci s-a limitat numai a da pase la coechipieri.
Problema este ca pierzind meciul cu Kings, Lakers au pierdut practic si locul 1 in divizia Pacific si vor fi al patrulea seed in playoffs se pare.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde dumars » Lun Apr 12, 2004 6:17 pm

In a doua jumatate au fost cam egali cu Sacramento. Eu zic ca sunt inca favoritii pt titlu. Dar nu se stie. Si REAL erau supergalactici, acum nu se stie daca vor mai lua macar titlul in Spania.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 12, 2004 11:25 pm

Am avut placerea de a comenta meciul Kings vs. Lakers pt. Telesport. Am avut emotii enorme, dar sper ca a iesit bine pana la urma. Daca cineva de pe acest forum a vazut meciul si m-a auzit...poa' sa ma injure aci. :)

codrutz...dar si Shaq cred ca a fost suparat. Nici el nu a aruncat prea mult in prima jumatate. Fara cei doi...Lakers sunt o echipa de locu 8-9 in Est. :yD
Mi-a placut mult de Christie....excelent la ambele faze ale jocului. Webber a dat cate cosuri frumoase...uneori ridiculizandu-l pe batranul Malone.
Lakers, dupa cum spunea si codrutz...vor termina cel mai probabil pe 4. Se anuntza un play-off de zile mari....iar telesportul va televiza o grama' de meciuri !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde codrutc » Joi Apr 15, 2004 1:40 am

Interesant de urmarit meciurile de diseara ( in aprox 30 min), ultimele din sezonul regulat.
In conferinta de vest se poate schimba ordinea in functie de rezultate.
Kings ma calca pe nervi de tot. Imi pare rau dar ii vad afara in primul tur din playoffs daca pica pe 4. Daca pica pe 2 cred ca vor trece totusi de Houston.

Cind am inceput sa citesc ca ai comentat meciul la TV imediat m-am gindit la ESPN pina sa vad Telesport. Iti urez de fapt sa ajungi pe ESPN.
Imi pare rau ca nu pot vedea Telesportul. Este cumva un post TV sau o emisiune la un post TV ?
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron