NBA (sezonul 2003-2004)

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 15, 2004 8:54 am

Este un post TV, care este mai pe la inceputuri...si nici in Romania nu prea se receptioneaza in multe locuri.

Incepe play-off-ul. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde codrutc » Joi Apr 15, 2004 5:03 pm

Hei, ce ziceti de cosul de 3 puncte inscris de Kobe in ultima secunda aseara in Oakland ? Asta dupa inca unul care a trimis meciul in prelungiri.
Asa ca Kings, preferatii mei au picat tocmai pe 4, dar nici ca nu merita mai mult.
Altceva, ce credeti sunt Timberwolves de luat in serios dupa ce si-au
asigurat locul 1 ?


Go Pacers !!!
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde k-rina » Joi Apr 15, 2004 6:23 pm

Ce sa zic .... super Kobe shtie cum sa joace in situatzii de stres ... ash zice mai multe daca ash fi VAZUT coshu respectiv nu numai sa citesc desore el pe NBA.com :-S Are careva idee care o sa fie programul Telesport pt play-off ?
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 15, 2004 8:05 pm

k-rina, pentru inceput Telesportul va transmite doua meciuri in direct....chiar in acest week-end.
Sambata de la 23:30 ---> New Jersey vs. New York
Duminica de la 22:30 ---> Sacramento vs. Dallas

Codrutz, parerea mea este ca Wolves nu vor trece de turul II, unde vor intalni cel mai probabil pe Sacramento Kings. I-am urmarit pe Kings in meciul de duminica cu Lakers....si mi se par extraordinari. Au cel putin 4 jucatori de super-clasa.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde k-rina » Joi Apr 15, 2004 8:53 pm

Moshu` cel Oribil mersi mult ... ash avea rugamintea daca ai putea sa postezi cu o zi-2 inainte ce meciuri urmeaza sa fie difuzate pe Telesport shi la ce ora ... eu una ash aprecia foarte mult m-ar scuti de neplacerea de a ma trezi la 5 dimineatza ca sa vad ca Telesportu e mort sau sa ies la un biliard shi sa aflu ca a fost meci ... mercic mult de tot :kiss:
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde codrutc » Vin Apr 16, 2004 6:26 pm

Oribilul Mosh scrie: I-am urmarit pe Kings in meciul de duminica cu Lakers....si mi se par extraordinari. Au cel putin 4 jucatori de super-clasa.


Moshule cred ca nu se putea sa nimeresti mai bine cel mai nereprezentativ
meci pentru a-ti face idee despre jocul lui Sacramento.
Au pierdut 11 meciuri si au cistigat doar 10 de cind Weber s-a intors dupa acidentare.
Ce ai vazut tu sunt Kings de odinioara, cei care m-au facut pe mine acum cinci ani sa tin cu ei in loc de Lakers in conferinta de vest.
Sper totusi sa-si revina, dar mi-e teama ca este prea tirziu.
Ma prost dispune de fiecare data cind il vad pe Weber ca nu mai e in stare sa sara si arunca mingea la cos fara nici un pic de elevatie sau cind Bibby pierde mingea, sau cind le lipseste orice fel de aparare la semicerc.
Tare mi-e teama ca sansa lor s-a dus atunci cind au pierdut meciul cu Lakers
acum doi ani in playoffs in urma cosului de 3 puncte al lui Robert Horry in ultima secunda.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde dj_jaxxx » Vin Apr 16, 2004 6:33 pm

Minnesota o sa joace foarte bine, ca si Sacramento, LA si San Antonio. Restul nu prea conteaza. Dallas nu joaca prea bine, probabil ca au prea multe vedete :)

Eu zic Minnesota si LA in finala Vestului.

In est e cel mai usor: Indiana ii bate pe toti 4-0 pana la finala estlui cand ii bate pe Detroit 4-1. :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde k-rina » Dum Apr 18, 2004 10:25 pm

Cine a comentat Lakers vs Huston ?
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 18, 2004 10:42 pm

probabil Catalin Toader. de ce ?

later : Catalin Toader si Laurentiu Mandu. i-am spus lui Catalin de tine...si a zis ca te saluta. a....si cica Kobe e slab :p
a..si iti mai spune ca e un jucator de urmarit in NBA. il cheama Dirk.
iar eu mai adaug unul..Lamar Odom :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde k-rina » Lun Apr 19, 2004 4:55 pm

Sper sa nu mi se ia in nume de rau ... shi nici sa primesc un raspuns gen "da cine te crezi tu sa / da tu vreodata in viatza ta ai.../ etc.Ash vrea sa le sugerez cate ceva comentatorilor NBA de la Telesport ...

1.in primul rand comentariile in de genul "Shi eu cu colegu am avut ieri un meci de basket shi haha eu eram coordonator de joc shi haha echipa mea a batut / data viitoare imi iau sigur revansha haha" NU INTERESEAZA pe nimeni shi sunt ingrozitor de enervante in timpul meciului cand mai totzi fidelii stau cu sufletu la gura

2.la fel nu intereseaza ce s-a intmplat in nu shtiu ce joc de basket intre nu shtiu ce ekipe feminine cand scoru este egal shi Shaq doar ce rateaza o aruncare libera

3.In general ar fi de admirat sa nu se mai vorbeasca DESPRE ALTCEVA in timp ce se joaca shi sa se comenteze detaliat toate actziunile IN TIMP CE ELE SE DESFASHOARA, nu la 2 minute dupa cand deja e o alta actziune in progres

4.Sa se foloseasca cat mai des odata cu numele jucatorului shi NUMARUL , gen "numarul 8 KOBE a ....bla bla" acestuia (comentatorii starini asha fac shi prinde bine celor care nu cunosc totzi jucatorii de la toate ekipele)

5.Sa se mentzioneze din cand in cand numele antrenorilor

6.sa nu se mai foloseasca expresii de genul "Malone se pare ca e intr-o forma proasta" cand jocul a inceput de doar 6 minute

7.sa nu SE MAI CONTRAZICA ATAT intre ei comentatorii (gen "vai ce urat gestul lui Shaquille a vrut sa loveasca cu piciorul" iar celalalt " Vai saracu Shaquille nu shtia cum sa se mai apere era dezechilibrat")

Shi ar mai fi ... nu a fost intentzia mea neaparat sa aduc o serie de critici insa sincer .... nu numai aseara ci in general ... comentatorii romani cam strica toata placerea de a urmari un joc ... de multe ori ENERVEAZA cu o serie de cometarii pe langa shi fara legatura cu jocul , cu lipsa de obiectivitate shi MAI ALES cand nu comenteaza fazele in timp real. ;s

P.S.: Imi place shi Dirk Nowitzki insa n-am incredere in Mavs ... joaca ..."safe" dar nu au monete de varf in care "sa rupa tot" cum au Lakers sau kings ... nu cred c-or sa treaca de Sacramento.

As for KOBE ... u`ll see what he can do this season ;)
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde k-rina » Lun Apr 19, 2004 5:06 pm

Sper sa nu mi se ia in nume de rau ... shi nici sa primesc un raspuns gen "da cine te crezi tu sa / da tu vreodata in viatza ta ai.../ etc.Ash vrea sa le sugerez cate ceva comentatorilor NBA de la Telesport ...

1.in primul rand comentariile de genul "Shi eu cu colegu am avut ieri un meci de basket shi haha eu eram coordonator de joc shi haha echipa mea a batut / data viitoare imi iau sigur revansha haha" NU INTERESEAZA pe nimeni shi sunt ingrozitor de enervante in timpul meciului cand mai totzi fidelii stau cu sufletu la gura

2.la fel nu intereseaza ce s-a intmplat in nu shtiu ce joc de basket intre nu shtiu ce ekipe feminine cand scoru este egal shi Shaq doar ce rateaza o aruncare libera

3.In general ar fi de admirat sa nu se mai vorbeasca DESPRE ALTCEVA in timp ce se joaca shi sa se comenteze detaliat toate actziunile IN TIMP CE ELE SE DESFASHOARA, nu la 2 minute dupa cand deja e o alta actziune in progres

4.Sa se foloseasca cat mai des odata cu numele jucatorului shi NUMARUL acestuia, gen "numarul 8 KOBE a ....bla bla" (comentatorii straini asha fac shi prinde bine celor care nu cunosc totzi jucatorii de la toate ekipele)

5.Sa se mentzioneze din cand in cand numele antrenorilor

6.sa nu se mai foloseasca expresii de genul "Malone se pare ca e intr-o forma proasta" cand jocul a inceput de doar 6 minute

7.sa nu SE MAI CONTRAZICA ATAT intre ei comentatorii (gen "vai ce urat gestul lui Shaquille a vrut sa loveasca cu piciorul" iar celalalt " Vai saracu Shaquille nu shtia cum sa se mai apere era dezechilibrat")

Shi ar mai fi ... nu a fost intentzia mea neaparat sa aduc o serie de critici insa sincer .... nu numai aseara ci in general ... comentatorii romani cam strica toata placerea de a urmari un joc ... de multe ori ENERVEAZA cu o serie de cometarii pe langa shi fara legatura cu jocul , cu lipsa de obiectivitate shi MAI ALES cand nu comenteaza fazele in timp real. ;s

P.S.: Imi place shi Dirk Nowitzki insa n-am incredere in Mavs ... joaca ..."safe" dar nu au monete de varf in care "sa rupa tot" cum au Lakers sau kings ... nu cred c-or sa treaca de Sacramento.

As for KOBE ... u`ll see what he can do this season ;)
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde k-rina » Lun Apr 19, 2004 5:12 pm

Sper sa nu mi se ia in nume de rau ... shi nici sa primesc un raspuns gen "da cine te crezi tu sa / da tu vreodata in viatza ta ai.../ etc.Ash vrea sa le sugerez cate ceva comentatorilor NBA de la Telesport ...

1.in primul rand comentariile de genul "Shi eu cu colegu am avut ieri un meci de basket shi haha eu eram coordonator de joc shi haha echipa mea a batut / data viitoare imi iau sigur revansha haha" NU INTERESEAZA pe nimeni shi sunt ingrozitor de enervante in timpul meciului cand mai totzi fidelii stau cu sufletu la gura

2.la fel nu intereseaza ce s-a intmplat in nu shtiu ce joc de basket intre nu shtiu ce ekipe feminine cand scoru este egal shi Shaq doar ce rateaza o aruncare libera

3.In general ar fi de admirat sa nu se mai vorbeasca DESPRE ALTCEVA in timp ce se joaca shi sa se comenteze detaliat toate actziunile IN TIMP CE ELE SE DESFASHOARA, nu la 2 minute dupa cand deja e o alta actziune in progres

4.Sa se foloseasca cat mai des odata cu numele jucatorului shi NUMARUL acestuia, gen "numarul 8 KOBE a ....bla bla" (comentatorii straini asha fac shi prinde bine celor care nu cunosc totzi jucatorii de la toate ekipele)

5.Sa se mentzioneze din cand in cand numele antrenorilor

6.sa nu se mai foloseasca expresii de genul "Malone se pare ca e intr-o forma proasta" cand jocul a inceput de doar 6 minute

7.sa nu SE MAI CONTRAZICA ATAT intre ei comentatorii (gen "vai ce urat gestul lui Shaquille a vrut sa loveasca cu piciorul" iar celalalt " Vai saracu Shaquille nu shtia cum sa se mai apere era dezechilibrat")

Shi ar mai fi ... nu a fost intentzia mea neaparat sa aduc o serie de critici insa sincer .... nu numai aseara ci in general ... comentatorii romani cam strica toata placerea de a urmari un joc ... de multe ori ENERVEAZA cu o serie de cometarii pe langa shi fara legatura cu jocul , cu lipsa de obiectivitate shi MAI ALES cand nu comenteaza fazele in timp real. ;s

P.S.: Imi place shi Dirk Nowitzki insa n-am incredere in Mavs ... joaca ..."safe" dar nu au momente de varf in care "sa rupa tot" cum au Lakers sau kings ... nu cred c-or sa treaca de Sacramento.

As for KOBE ... u`ll see what he can do this season ;)
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde rady » Mie Apr 21, 2004 10:01 am

sincer, daca prin in oras vre-un idiot cu maieu/tricou/sapca cu nets ii sparg fata!
Ballboy-ii astia, de cand au jucat doua finale la rand se cred importanti. Newsflash: sunteti niste taranoi, dintr-o suburbie puturoasa!!
Ce mult mi-ar fi placut sa se intalneasca in playoff pe vremea lui Ewing, Starks so Oakley.. n-ar fi scrasnit nici macar din dinti.

Sorry, nu m-am putut abtine, in special dupa primele 2 meciuri din playoff
Cum naiba se poate sa-l faulteze tarfa aia de collins pe Tim Thomas in halul ala, si nici macar o sanctiune sa nu-i dea??
Aseara din nou, Marbury a fost faultat foarte urat de Jefferson.
Chestiile astea imi aduc aminte de seria NY-IND din 99 cand miller & co l-au scos din joc pe larry johnson, care a fost transportat de urgenta la spital, si a ratat sfarsitul jocului

Bottom line, IT'S WAR BITCHES! X-( :M
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 21, 2004 10:03 am

rady...ai urmarit undeva meciurile ?
care-i suburbia puturoasa ? :D

k-rina....trimite sugestiile tale la adresa nba@telesport.ro

Webber...triple double ! ce marfa. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Apr 21, 2004 7:51 pm

rady: Te asteptai ca Knicks sa faca ceva in New Jersey?

Cand o echipa pierde 2 meciuri consecutive la o diferenta de 24 si respectiv 17 puncte, nu cred ca e vorba de cate faulturi nu au fost vazute de arbitrii.

Inafara de Indiana, New Jersey si Detroit, restul echipelor din est sunt varza iar cele 3 echipe mentionate mai sus vor castiga usor de tot in prima runda, in 4 sau 5 meciuri.

Macar in vest au fost scoruri mai stranse in unele meciuri...
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde rady » Joi Apr 22, 2004 7:10 pm

ma astept sa castigam macar 2 meciuri, acuma ca tot urmeaza o serie de 3 la madisson square garden
tim thomas a promis ca se va razbuna pe collins. eu unul continui sa sper pana la ultimul meci

ca fapt divers: astazi (mandru plimbadu-ma prin oras cu un superb exemplar de NY #3) chiar l-am vazut pe un fraier cu un maieu cu jersey, cu nr 5, si m-am uitat foarte urat la el. mai mult nu mi-am permis ca era mai solid ca mine, da` oricum, m-am uitat foarte urat la el :w

eh.. uite ca bucks i-au batut pe pistons, chiar in detroit, asa ca nu vad de ce baietii mei nu le-ar trage o mama de bataie taranilor
n-am vazut meciurile ca rcs nu au bagat telesportul, moshule, tu pana la urma il ai??
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Joi Apr 22, 2004 11:22 pm

Pai TELESPORTUL nu este pe RCS, dar sper sa-l bage in curand... s-au facut niste teste acum vreo cateva saptamani si sper sa nu se ramana la stadiul asta...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 23, 2004 5:52 am

nu, rady...eu nici atat nu am telesportul, pe Astral fiind.

si iata ca NY ai tai au ajuns acolo ...de unde nici o echipa nu a mai revenit. 0-3 intr-o serie de play-off. doar Blazers au avut o tentativa in finala Vestului de acum cativa ani...cand ii conduceau Lakers cu 3-0...si au egalat la 3. parca asa a fost. sper sa nu ma insel.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dumars » Vin Apr 23, 2004 7:41 am

Am inteles ca inainte de meci:
Tim Thomas (NYK) a zis despre Kenyon Martin (NJN) ca este un "phony tough guy". Apoi KM s-a dus la antrenamentul celor de la NYK avand lipit pe spate un ziar pe care scria "Tim plangaciosul".
Knicks au avut si conducerea, dar au fost si condusi la 10 puncte.
Daca ar mai fi urmat inca 2 meciuri la NY poate mai erau sanse, dar asa ...
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde rady » Vin Apr 23, 2004 2:07 pm

eu tot nu mi-am pierdut speranta. o fi un optimism dus la extrem, dar sa nu uitam, ca in 99 NY a fost prima echipa din liga care a ajuns in finala dupa ce s-a calificat pe locul 8 in playoff.
o singura data s-a mai intamplat cu vre-o 3 ani mai in urma ca denver nuggets sa fie prima echipa calificata pe locul 8 ce elimina prima clasata (seattle), asa ca totul e posibil, mai ales cand e vorba de rivalitate
ce ziceti voi de asta: in ciuda acelui fault flagrant a lui collins, si a nenumaratelor injurii aduse de kmart, tot thomas este cel avertizat de liga

http://www.nydailynews.com/sports/basketball/knicks/story/186633p-161701c.html
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Gotul » Vin Apr 23, 2004 5:05 pm

Si eu mi-as dori sa castige Nicsii, dar nu prea cred sa se intample asa. Unul dintre motive, in opinia mea, e ca rezervele lor nu pot face fata celor de la NJ. Ca un comentariu suplimentar: i-au dat drumul prea usor lui Sprewell...
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde rady » Vin Apr 23, 2004 5:21 pm

i-au dat drumul prea usor lui sprewell?? stai ca nu nteleg ce vrei de fapt ?! ce legtura are spree cu ceea ce se intampla acum in NY? nici una!!! aproape nimic n-a mai ramas din ce-a fost anul trecut la knicks. este o echipa cu totul si cu totul noua, unde au avut schimbari majore de la managerul general, la intreg staff-ul tehnic, la antrenor, si de asemenea in randul jucatorilor.
bine ca nu zici ca l-au cedat si pe ewing prea usor, si de-aia sunt acum nets mai buni...
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 23, 2004 5:28 pm

da...Knicks sunt foarte departe de forma aratata la inceputurile anilor '70, cand au castigat doua titluri de campioni NBA. pacat ca nu mai joaca legendarul Willis Reed. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 26, 2004 12:40 am

Meci de senzatie pentru Karl Malone care la 41 de ani aduce victoria echipei sale in meciul 4 cu Lakers.
30 puncte si 13 recuperari pentru aceasta legenda vie a basketului. Liderul echipei sale in acest meci la : puncte, recuperari si interceptii.
Cat de mult merita acest om un titlu NBA !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Lun Apr 26, 2004 9:35 pm

Dupa cum am spus...Indiana si New Jersey au maturat pe jos cu Boston si New York, desi Knicks au jucat bine in meciurile 3 si 4 dar mi s-a parut de prost gust faptul ca Knicks s-au plans dupa meciul 3 ca cronometrul nu a mers bine :( Si Memphis au fost elimitati de San Antonio 4-0 dar numa faptul ca au intrat in playoffs mi s-a parut nemaipomenit dar avand in vedere ca nu prea au experienta jucatorii, nu au facut fata echipei campioane. Cele mai misto serii de pana acum mi s-au parut Dallas cu Sacramento si LA cu Houston numa din cauza lui Malone care la 123 de ani inca joaca ca la 23 :D.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mar Mai 04, 2004 10:40 am

rady scrie:ma astept sa castigam macar 2 meciuri, acuma ca tot urmeaza o serie de 3 la madisson square garden
tim thomas a promis ca se va razbuna pe collins. eu unul continui sa sper pana la ultimul meci

ca fapt divers: astazi (mandru plimbadu-ma prin oras cu un superb exemplar de NY #3) chiar l-am vazut pe un fraier cu un maieu cu jersey, cu nr 5, si m-am uitat foarte urat la el. mai mult nu mi-am permis ca era mai solid ca mine, da` oricum, m-am uitat foarte urat la el :w

eh.. uite ca bucks i-au batut pe pistons, chiar in detroit, asa ca nu vad de ce baietii mei nu le-ar trage o mama de bataie taranilor
n-am vazut meciurile ca rcs nu au bagat telesportul, moshule, tu pana la urma il ai??


rady, in NY nu urmau decit 2 meciuri. si chiar daca ar fi urmat 20 NY nu ar fi cistigat vreunul. sa fim seriosi, new york sunt slabi. varzari chiar, as spune. si dintre kenyon martin si tim thomas, tim thomas e "the bitch".

ce legatura are cu sprewell ??? pai l-au dat pe sprewell si l-au pastrat pe alan houston .... si sprewell joaca la minesotta care a fost cea mai buna din vest. parerea mea.

o intrebare am si eu: cind vor mai fi meciuri pe telesport ? ca duminica 2 mai la 10 juma seara mi-am luat teapa. m-am dus degeaba la un prieten care are cvr, ca eu cu astral ...... telesport din parti. thx.

ps: oare ii bate minesotta pe kings ??? as vrea ca oricare dintre ei cistiga sa cistige titlu ca m-am plictisit de lakers si spurs.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 04, 2004 11:07 am

Ce aparare au si Pistons. Le-au permis 56 de puncte celor de la Nets. Cred ca daca jucau cu NY...le permiteau 42. :p

Eu in continuare tin cu Lakers...pt. Malone. Sa ia si el un titlu. La anu poa' sa ia Wolves.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mie Mai 05, 2004 10:37 am

anu asta kings sau wolves. dupa primu meci se pare ca totusi kings ....
la anu clar wolves. mai ales daca reusesc sa faca un trade. eu in locul lor i-as da pe olowokandi si sczerbiak si as incerca sa il aduc pe eric dampier si, eventual, un veteran sg/sf gen voshon lenard. unu care sa traga bine de la distanta si semi-distanta. daca revine si troy hudson care anu trecut a facut citeva meciuri mari in playoff ..... dar wolves tre sa se grabeasca pt ca sprewell si cassell au trecut de 33 de ani si nu mai au multi ani de joc la nivelul asta. altfel risca sa ajunga cum sunt kings acum - despre care se zice ca li s-ar fi inchis "the window of opportunity".
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde codrutc » Mie Mai 05, 2004 8:49 pm

Asadar au inceput in sfirsit meciurile din playoffs (primul tur nu conteaza anul acesta)
Poate ziceti ca a fost totusi o serie competitiva in Miami- New Orleans.
Pacat ca baieti s-au chinuit atita doar ca sa fie eliminati in 4-5 meciuri
de Pacers.

Sunt si eu de acord ca Kings "s-ar putea" sa cistige seria cu Wolves,
Cred ca favoritii mei din vest mai bine l-ar lasa pe Webber pe banca. Parea ca baiatul isi revenise in meciul cu Dallas dar acum pe linga KG pare un neajutorat.
Totusi ma gindeam aseara dupa primul meci din serie, ca ar fi oarecum ironic ca Kings sa ajunga anul asta in finala conferintei cind nu pot conta pe Webber asa cum au facut-o in trecut. Cred ca singura lor sansa este daca joaca cu Brad si cu Vlade "up-front".
Inca ceva, am simtit ca inebunesc cind Cassel tot marca de la 3 puncte
fara oprire. Cred ca Bibby trebuie sa faca ceva in meciul urmator in cel priveste pe Sam.
Cit despre a trece de San Antonio in finala conferintei, cam greu daca nu imposibil.
As vrea ca San Antonio sa nu ajunga in finala NBA totusi pentru ca este singura echipa de care Pacers cred ca nu pot sa treaca.

Asadar, vrind nevrind, am facut si niste predictii. Reactii, reactii ....
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 05, 2004 9:03 pm

codrutc scrie:As vrea ca San Antonio sa nu ajunga in finala NBA totusi pentru ca este singura echipa de care Pacers cred ca nu pot sa treaca.


Eu as zice ca este cea mai accesibila pt. Pacers. Daca ajung cu Spurs in finala ar avea 50 % sanse. Mult mai greu pt. ei ar fi cu Kings sau Wolves.
Totusi...eu merg in continuare pe mana celor din Indianapolis...si cred ca daca ajung in finala vor face o figura foarte frumoasa.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron