NBA (sezonul 2003-2004)

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde rasheedkpenny » Joi Iun 24, 2004 3:55 pm

Ar fi prea frumos ca T-Mac sa ramana la Magic... daca as fi in locul lui as ramane pana la trade deadline, in februarie sa vad cum evolueaza echipa, si d'abia atunci as lua o decizie! S-a grabit prea tare GM sa-l intrebe pe Tracy ce va face dupa sez. asta.... erau stresati sa nu plece fara sa primeasca nimic in schimb la fel cum a facut Shaq in 96!
www.csu2.go.ro - site-ul echipei de baschet CSU2 Brasov
Avatar utilizator
rasheedkpenny
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Gotul » Joi Iun 24, 2004 5:17 pm

Care stiti mai multe despre aceasta Bobcats? E o echipa care vine din alta divizie sau e organizata de la zero? Din ce jucatori va fi compusa?
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 25, 2004 12:10 am

E o echipa nou infiintata...si cica are voie sa aleaga de la fiecare echipa orice jucator...dar are si unele restrictii in alegere. Fiecare echipa isi declara 8 jucatori (daca am inteles eu bine) netransferabili. Dar in afara de aia 8..Bob Cats pot alege pe oricine.

Cred ca mai in masura sa iti spuna despre ei...este rasheedkpenny. Fiind un fan al echipelor mici, probabil ii va iubi si pe ei.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rasheedkpenny » Vin Iun 25, 2004 8:23 am

Surprinzator sau nu, chiar nu stiu prea multe despre Bobcats! Cred ca e o echipa prea mare pentru mine! :D Oricum NBA-ul era oarecum in criza, adica erau prea multe echipe mid-to-low level... si paradoxal ei mai fac o echipa!

Oricum acum s-au reorganizat si diviziile, din 4 divizii (2 est, 2 vest) acum sunt 6 divizii (3 est, 3 vest). Voilí :

EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION : Boston Celtics, New Jersey Nets, New York Knicks, Philadelphia 76ers, Toronto Raptors
CENTRAL DIVISION : Chicago Bulls, Cleveland Cavaliers, Detroit Pistons, Indiana Pacers,
Milwaukee Bucks
SOUTHEAST DIVISION : Atlanta Hawks, Charlotte Bobcats, Miami Heat, Orlando Magic,
Washington Wizards

WESTERN CONFERENCE
SOUTHWEST DIVISION : Dallas Mavericks, Houston Rockets, Memphis Grizzlies,
New Orleans Hornets, San Antonio Spurs
PACIFIC DIVISION : Golden State Warriors, Los Angeles Clippers, Los Angeles Lakers, Phoenix Suns, Sacramento Kings
NORTHWEST DIVISION : Denver Nuggets, Minnesota Timberwolves, Portland Trail Blazers, Seattle Sonics, Utah Jazz
www.csu2.go.ro - site-ul echipei de baschet CSU2 Brasov
Avatar utilizator
rasheedkpenny
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 25, 2004 9:09 am

Nasol ca s-au bagat ca la hockey...3 divizii pe conferintza. Acum ...obligat tre' sa se califice in play-off...prima din fiecare divizie si asta chiar daca are punctaj de locul 9 sau 10. nu ? ~(

rasheed, fa si tu un subiect de vacantza....ca tu le ai cu astea. sezonul 2003-2004..s-a cam terminat. iar Malone tot fara titlu a ramas. :cry:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Gotul » Sâm Iun 26, 2004 1:40 am

A venit un super absolvent de liceu la Orlando. Sa nu plece acum McGrady... Eu tot ma rog sa revina marele Hill
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Gotul » Sâm Iun 26, 2004 1:42 am

A venit un super absolvent de liceu - primul in draft - la Orlando, favorita mea in est. Sa nu plece acum McGrady... Eu tot ma rog sa revina marele Hill. Poate...

Cit despre Bobcats, au luat din draft pozitia a doua, ceea ce i-ar putea salta. Daca ma uit insa la ce jucatori au acum, mi-e groaza... singurii mai cunoscuti, cu cite 6 si 4 ani in Nba sunt Jahidi White si Marcus Fizer. Restul sunt de la trei ani in jos si nu sunt nume mari, va spun.
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron