NBA Fantasy

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

NBA Fantasy

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 28, 2003 10:10 am

Ieri aflandu-ma pe siteul yahoo pentru a-mi lua mailul observ reclama la NBA Fantasy si m-am bagat si eu.....desi nu prea am inteles cum se joaca.

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba

Sper sa ma lamureasca dj_jaxxx.

Echipa mea se numeste Titan Koala Bears si sunt inscris in Liga nr. 167022 , impreuna cu alti 11 jucatori.

Mi-am selectat 13 jucatori....care au urmatoarele calificative : PG , SG , G , SF , PF , F , C , C , util , util , bench , bench , bench . Ce insemnatate au aceste calificative. Primii mi-am dat seama..sunt posturile..dar urmatoarele ? Ce tre' sa fac eu ?
Cum primesc puncte jucatorii ?

dj_jaxxx , sper ca stii despre ce vorbesc eu aici....si ca ma poti ajuta.

Iata si echipa mea :

  • Gary Payton
  • Doug Christie
  • Derek Anderson
  • Shawn Marion
  • PJ Brown
  • Glenn Robinson
  • Zydrunas Ilgauskas
  • Stromile Swift
  • Andre Miller
  • Richard Jeferson
  • Voshon Lenard
  • Kalvin Cato
  • Devan George


Pe Devan George am vrut sa-l dau in schimbul lui Lamar Odom. A zis ca o sa ma anunte ei.

jaxxx , ce e cu acesti jucatori ? imi raman mereu ...tot sezonul ?

daca nu joci asa ceva....sa te inscrii..ca sa imi explici mie.

iar toti cei care joaca...sa posteze aici impresii si comentarii si sfaturi....desi m-as mira sa joace cineva NBA Fantasy.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Oct 28, 2003 3:39 pm

Lol...si eu sunt la yahoo fantasy basketball.

Deci faza e urmatoarea: jucatorii tai poti sa-i schimbi cand vrei pt altii care inca nu i-a luat nimeni. Tre sa te duci la Available Players si acolo poti sa-i sortezi dupa "rank" (a 2-a coloana de la stanga) ca sa vezi care sunt cei mai buni in momentul de fata. "Rankul" se va schimba pe masura ce evolueaza sezonul in functie de performanta fiecarui jucator.

Acum pozitiile:

PG - Point Guard
SG - Shooting Guard
G - Guard
SF - Small Forward
PF - Power Forward
C - Center
Util - Utility Player (aici poti sa pui orice jucator vrei tu indiferent de pozitie)
Bench-Jucatori de rezerva pe care ii pui cand restu nu joaca.

Acuma depinde in ce mod de competitie te-ai bagat....head to head sau celalalt?

Daca e head to head, in fiecare sapt statisticile echipei tale (puncte, recuperari, etc...) sunt comparate cu un alt jucator si la sfarsitul saptamanii primesti puncte in functie de cate statistici ai avut mai bune ca adversarul. Spre exemplu: daca tu ai 50 de puncte in total si 34 de pase si 87 de recuperari iar adversarul are 45 de puncte, 40 de pase si 87 de recuperari, atunci o sa ai 1 win(victorie), 1 loss(infrangere) si 1 tie(egal). Cred ca sunt vreo 10 categorii diferite in care se compara statisticile deci poti sa iei bataie 10-0 sau sa castigi 10-0 sau sa faci 5-5...etc.

Jucatorii pur si simplu primesc puncte in functie de performanta. Jucatorii care sunt buni si in atac si in aparare o sa primeasca cele mai multe puncte, adica Shaq, Tim Duncan, etc iar restu fiecare cu specialitatea lui, adica Vince Carter o sa aiba o caruta de puncte dar nu asa multe recuperari sau suturi blocate de exemplu iar PG si G si SG o sa aiba multe puncte si pase si multe 3p. Depinde de jucator. Cu cat un jucator produce mai multe are un rating mai mare.

Eu am si uitat in ce liga sunt ca m-am inscris acu o luna si azi cand ajung acasa (acu sunt la munca) tre sa-mi aranjez echipa.

Ah inca o chestie...daca joci la head to head nu ai limita la cate meciuri pot juca jucatorii tai la o anumita pozitie. Spre exemplu tu poti sa ai numa guards tot sezonu daca vrei sa joace in fiecare zi dar stiu ca in celalalt mod de competitie ai o limita de meciuri pt fiecare pozitie.

Daca mai ai intrebari...intreaba :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 29, 2003 11:46 am

Multumesc pentru explicatii. Cred ca sunt pe celalalt mod, nu pe head to head.

Sunt foarte bucuros...ca dupa prima noapte ...ocup locul 1. Si mi se pare normal..din moment ce am in echipa pe Gary Payton care a facut 21p , 7 r si 9 a si pe Shawn Marion care a facut 20 p si 7 r.
Sunt curios..cum s-au facut calculele la overal points. De ce am 10 p, 9 recuperari si 8.5 pase ?

Sa-mi spui in ce liga esti, jaxxx....si cum se numeste echipa ta.

Uitati-va la atasament ! Ursii Koala din Titan....ocupa locul 1 ! :p
(mi-am numit echipa asa...pentru ca stau in cartierul Titan, iar la 2 blocuri de mine sta forumista Dia The Koala Bear. deci..chiar exista ursi Koala in Titan)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Oct 29, 2003 5:02 pm

Eu sunt in liga 54720 si echipa mea e Dinamo Bucuresti.

Si eu am inceput destul de bine avand in vedere ca il am pe Allen Iverson :)

Deci in modul in care esti tu...se calculeaza punctele in funtie de cum te clasezi in categoria respectiva. Sunteti 12 jucatori in grupa deci daca tu ai cele mai multe puncte dintre toti ai 12 puncte iar jucatorul care are al 2lea cel mai mare total de puncte are 11 samd pana ce ultimu are numa 1. Iar daca 2 sau mai multi jucatori sunt la egalitate se face media intre ei 2. Adica daca esti la egalitate pe locu 2 la puncte cu inca un jucator o sa ai (11+10)/2=10.5 puncte.

Sper ca am mai clarificat lucrurile :)

Uite si aici regulile explicate in detaliu:

Reguli Rotisserie League Fantasy NBA
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 30, 2003 3:29 pm

mai jaxxx...ce se intampla ?

m-am trezit de dimineatza pe locul 7 cu 58 de puncte. Ieri aveam 86. Nu se cumuleaza punctele ? ce se intampla ? se face clasament in fiecare zi ? pai daca e asa...nici nu ma mai intereseaza acest joc. :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 30, 2003 4:22 pm

Pai da...deci statisticile se aduna...adica nu ai puncte diferite pt fiecare zi. Cele 12-11-10...etc puncte care se dau pt fiecare statistica variza in functie de totaluri. Adica daca tu azi ai 100 de puncte in total si esti pe primul loc la puncte primesti 12 pt categoria aia dar daca maine fac 2 alti concurenti mai multe puncte si ajung la 130 si 120 iar tu ai tot 100 atunci o sa ai 10 puncte pt ca ai ajuns pe locul 3 la categoria "puncte", la fel si pentru celelalte caregorii. Poti sa variezi intre 12 si 1 la fiecare categorie.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 30, 2003 4:26 pm

tot nu inteleg. hai sa o luam mai pe indelete.

sa zicem ca eu in prima zi fac 86 puncte..iar in ziua a doua fac...55 de puncte. nu ar trebui sa am 86+55 la total ?

eu asta nu inteleg...de ce la total...am mai putine puncte decat in prima zi ? :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 30, 2003 4:45 pm

Deci:

Sa zicem ca il ai pe Iverson si pe Mc Grady in echipa.

Azi Iverson face 45 de puncte si sa zicem ca totalul de puncte marcate de catre jucatorii celorlaltor echipe e mai jos ca al tau adica Echipa x a marcat 30 pct, echipa y 34 pct (toti jucatorii echipei impreuna pt ziua aia) Deci tu esti pe primul loc la "puncte marcate" si ai 12 puncte pt categoria "puncte marcate", cel cu 34 de puncte are 11 ca-i pe locu 2...iar cel cu 30 are 10 puncte pt aceeasi categorie ca e pe locu 3.

Dar a 2-a zis Mc Grady se raneste si face numa 10 puncte. Deci tu ai 45+10=55 de puncte in total (sa zicem ca restu jucatorilor nu fac nimic in ambele zile) Acum, sa spunem ca echipa x a facut inca 30 de puncte a 2-a zi si echipa y a facut inca 45 deci x are 60 si y are 79. Asadar y e pe locul un la categoria "puncte marcate" si atunci el are cele 12 puncte pt categoria asta, y are 11 ca e pe locul 2 si tu ai 10 ca esti pe locul 3.

Acelasi lucru se face si pt pase, recuperari, turnovers, fg%, ft%, 3ptm, blocks, etc Stiu ca sunt 12 categorii deci maximul de puncte pa care poate sa-l aiba careva e 144 de puncte daca este pe primul loc la fiecare categorie, adica daca are cele mai multe puncte, pase, rebounds, etc. iar daca ai cele mai putine, minimul care poti sa-l ai este 12(categorii)*1(punct pt ca esti ultimu la categoria aia)=12p.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 30, 2003 5:06 pm

multumesc pentru explicatii. am inteles. dar era mai frumos daca lasau totalul de puncte......ca intelegeam si eu mai bine.
plus ca e naspa sa tot compare statisticile tale cu cele ale adversarului. era marfa sa afiseze doar punctele totale..........

Eu momentan ma aflu pe locul 7 . Vad ca am in total 96 p . Sa zicem ca maine da Gary Payton 50 de puncte si Damon Stoudenmire 30 de puncte. O sa am 96 + 80 = 176 p ? deci....la total o sa am 12 p la overall , nu ? am inteles bine ?

dupa 2 zile am 96 puncte , 53 rebounds si 22 de pase. tu ce statistici ai ?

si nu intelg de ce nu imi face schimbarile. am dat drop la doi jucatori si am luat unii noi din aia liberi. :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 30, 2003 5:10 pm

Da daca maine o sa ai mai multe puncte marcate decat restu jucatorilor o sa ai 12 puncte. Si asa e, ai avea 176 de puncte daca s-ar intampla cum ai spus. Eu nus siu cat am pt ca nu m-am uitat azi si nu pot sa ma loghez pe yahoo de la munca pt ca nu ne da voie, si nici la hotmail :)

Schimbarile o sa le vezi deabea a 2-a sau a 3-a zi dupa ce ai facut tu tranzactia. Iar daca jucatorul era W (waivers) adica l-a lasat altcineva trebuie sa astepti mai mult. Dar in general daca iei un FA (free agent) iti intra in echipa a 2-a zi. Deci daca azi ai facut tranzactia, sambata sau chiar maine o sa-l ai.

Maine o sa fiu la scoala si o sa intru pe ym. Zi-mi cand o sa fii pe fir ca sa intru si eu.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 30, 2003 5:26 pm

in general intru seara. maine sunt la munca de la 8 la 14 , dar seara cred ca intru. (am zis in ora Romaniei)

eu i-am dat drop lu Calvin Cato si l-am luat in schimb pe turcu ala bun de la Sacramento. in echipa imi apare tot Cato...dar cand dau la statisticile jucatorilor imi apare Hedo. Mai vad eu ce se intampla in zilele urmatoare....si te intreb.

si inca ceva....daca de exemplu eu il bun pe Gary Payton pe bench..si el da 50 de puncte...nu mi se iau punctele in considerare , nu ?

hai ca asta e ultima intrebare pe ziua de azi. promit sa nu te mai stresez. 10x pt. rabdarea de care ai dat dovada. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 30, 2003 5:43 pm

Nu o sa se ia in considerare orice statistica obtinuta de catre un jucator care are meci dar l-ai pus pe bench. Scopul locurilor de pe bench e ca sa alternezi intre jucatori pt ca nu toata lumea joaca in aceeasi zi :)

Nu e nici o problema, poti sa ma intrebi cate intrebari vrei si cand vrei. Daca raspund imediat sau nu asta e altceva :) Oricum azi o sa stau pe forum pana la orele 24:00 (ora Romaniei) deci daca mai ai intrebari, poti sa le postezi. :o
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 02, 2003 12:15 pm

Am facut un trade cu unul din liga unde sunt eu.
I-am dat pe Zydrunas Ilgauskas & Shawn Marion pentru Kevin Garnett & Karl Malone. Ce zici jaxxx ? Am facut bine ?

In prezent ocup locul 3 in liga.

Derek Anderson nu a jucat nici un meci in sezonul asta. L-am tinut degeaba in echipa. Il mai tin sau ii dau drop ? E accidentat sau ce e cu el ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Dum Noi 02, 2003 8:38 pm

O pai daca l-ai luat pe Garnett e foarte bine. Dupa parerea mea Garnett face cat aia doi pe care i-ai dat. Ilgauskas parca e centru nu?

Vezi ca daca un jucator e ranit ai o iconita galbena in dreapta numelui sau si te aduce la o pagina cu news¬es despre jucatorul ala.

Derek Anderson are dureri de spate. Tine-l pt ca poate sa-i treaca oricand.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 02, 2003 8:43 pm

Da..Ilgauskas e centru lituanian..urmasul lui Sabonis. Destul de bun. Asa m-am gandit si eu..ca Garnett..e bun de tot la 2 capitole : puncte si recuperari. Iar Malone..e si el jucator de 15 ppg si 10 rpg. Am facut afacere.

Acum incerc un trade cu altu..si incerc sa-l obtin pe Jason Kidd. I-am oferit 3 jucatori pe el. Sa vedem.

Il tin pe Anderson. Si il pastrez si pe Glenn Robinson care a avut o suspendare. Nu stiam chestia cu icoana galbena.

Mai povesteste-mi si tu despre echipa ta..sau nu te ocupi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Dum Noi 02, 2003 9:37 pm

Apropo...sa stii ca exista si fantasy hockey si fantasy premiership soccer :)

Iata echipa mea:

PG Williams, Jason (PG-Mem)
SG Iverson, Allen (SG-Phi)
G Williams, Alvin (PG-Tor)
SF Williams, Jerome (F-Tor)
PF Wallace, Ben (FC-Det)
F Gasol, Pau (PF-Mem)
C Outlaw, Bo (FC-Mem)
C Clark, Keon (FC-Uta)
Util Jackson, Bobby (G-Sac)
Util Fisher, Derek (PG-LAL)
Bench Grant, Brian (FC-Mia)
Bench Wade, Dwyane (SG-Mia)
Bench Maggette, Corey (GF-LAC)
IL Griffin, AdrianIL (GF-Hou)

Eu joc celalalt mod in care joci meciuri saptamanale cu o echipa si se compara cele 8 statistici si daca la sfarsitul sapt ai mai multe pase (sa zicem) ca adversarul iti ca 1 win, daca ai acelasi nr de pase iti da tie (egal) si daca el are mai multe pase ca tine ai un loss. Si clasamentul se bazea pe cate win ai. Pana acu am 4 win si 4 loss inainte meciurilor de azi.

Numa ce i-am dat jos pe Alvin Williams si Dwayne Wade si i-am luat pe Mike Dunleavy si George Lynch.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 12, 2003 1:49 pm

Sunt din ce in ce mai captivat de acest joc. In fiecare dimineatza cand ma trezesc ma uit la echipa mea....sa vad ce a facut fiecare jucator in parte, fac schimbari , propun tradeuri..etc. Super !

Ma uitam la clasificarea jucatorilor dupa meciurile de pana acum. Si pe locul 1 se afla Baron Davis. Surprinzator. Iar pe 2 se afla Kevin Garnett pe care il am eu in echipa. He he he !

Din primii 25 doar pe Dewan George il mai am....care este chiar locul 25.

Dupa 16 zile ocup locul 3 in liga. Din pacate echipa mea sta cel mai slab la capitolul "3 puncte".

jaxxx....tu pe ce loc mai esti ? sau ai abandonat acest joc ?

am uitat sa-ti zic. l-am dat afara pe Derek Anderson ca prea era accidentat si nu juca. l-am luat in schimb pe Raja Bell de la Jazz.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Noi 12, 2003 4:40 pm

Ma ocup de echipa da cam o data la 2 zile, adica imi fac echipa azi pt azi si maine :)

Eu am 3 jucatori in top 10: Iverson pe 3, Ginobli pe 4 si Ben Wallace pe 7.

Dar oricum sunt pe locul 8 acum :(

Sa speram ca o sa ma ridic mai sus. Momentan conduc cu 7-2 in sapt a 3a dar se poate schimba oricand, depinde de statisticile jucatorilor.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

nu inteleg foarte bine

Mesajde Mr Teo » Sâm Ian 17, 2004 10:03 pm

Din cate se aude asta e ca un concurs cum se faceau mai demult si in Romania dar cu fotbalul si e online nu pe hartie.
Exista ceva premii reale la el sau numai faz ca castigi si poti sa te lauzi cu asta?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 19, 2004 10:27 am

jaxxx, dupa 84 de zile de concurs tin sa te anuntz ca sunt pe locul 1, la egalitate cu un alt om. sper ca pana la final sa castig grupa din care fac parte. sunt sigur ca tu te zbatzi undeva prin subsolul clasamentului, in grupa ta.
la anu poate facem cumva sa nimerim amandoi in aceiasi grupa.

Am pus si un atasament. (echipa mea : Titan Koala Bears)
Dupa cum se poate observa domin la capitolul interceptii si procentaj al aruncarilor din actiune. De asemenea stau extrem de bine la pase decisive si recuperari.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Ian 20, 2004 10:22 pm

Da dar la aruncari de 3 puncte esti varza :D

Eu sunt pe 8 sau 9 parca dar in cele 2 sapt in care am fost plecat nu mi-am facut echipa de loc. Lasa ca urc eu :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Feb 01, 2004 12:40 pm

cu parere de rau l-am dat afara pe Karl Malone. ca nu se mai face odata bine. in schimb l-am achizitionat pe Brian Cardinal, de la Golden State Warriors. Pare sa fie o extrema buna.

jaxxx,spune tu...cine este liderul ?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 03, 2004 12:10 pm

Mai atasez o poza cu clasamentul din liga mea, dupa 128 de zile de concurs. Asta ca sa vada jaxxx la ce distantza de locu 2 sunt. La anu' poate ne bagam in aceiasi liga. :)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Mar 03, 2004 3:59 pm

Bravo moshule! Sa stii ca nu e usor sa castigi. Dar daca il ai pe Garnett castigi oriunde! Si la hockey daca il aveai tot castigai :) Vezi ca acu peste 2 sapt incep si playoffs, sau cel putin in liga mea. Eu sunt pe locul 5 sau 6 in liga. Avand in vedere ca nu prea am timp liber, imi fac echipa de luni, pentru toata saptamana si doar verific din cand in cand daca mai sunt ceva jucatori buni disponibili sau daca se accidenteaza careva. La anu putem face o liga numa pt lume de pe fanclub si onlinesport, bineinteles cu premii :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 15, 2004 4:09 pm

Am terminat sezonul pe locul 2. Si asta dupa ce trei luni de zile am condus detasat. Din pacate m-a ajuns si depasit un om.
In atasament...clasamentul final din liga mea.
jaxxx...tu cum ai terminat ?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Apr 16, 2004 5:41 pm

Eu am terminat pe locul 7 in liga dupa sezonul normal dar am pierdut in prima runda de playoffs.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 16, 2004 5:53 pm

pai si eu de ce nu am jucat play-off ?
cum a fost la tine ? ai terminat pe 7...si pe urma ai jucat cu omu' ala care a terminat pe 2 ? head to head ?
la anu ma inscriu si eu in liga ca a ta. oricum..in primul meu an am luat locu 2..sunt mandru de mine. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Apr 16, 2004 6:24 pm

Pai da eu am fost in liga head to head. La voi a fost doar bazat pe statistici. Care a avut cele mai bune statistici la sfarsit, a castigat. In liga mea, in fiecare saptamana jucam cu cineva si la sfarsitul saptamanii care avea mai multe puncte intr-o anumita categorie primea "1 win" si celalalt "1 loss" si daca era egal "1 tie". Si clasamentul era facut in functie de wins si losses. Mi se pare mai corect asa.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Noi 22, 2004 10:01 pm

Ce bulangii sunt astia de la Fantasy....nu ma lasa sa-l schimb pe Jeremaine O'Neal. ce draq fac cu el...ca nu joaca 20 de meciuri ?
de ce nu pot sa-l schimb ? ~(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde thekobe » Lun Noi 22, 2004 10:27 pm

cum adica nu te lasa ? ce zice ?
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori