Sugestii si reclamatii concurs pronosticuri NBA

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde dj_jaxxx » Mar Noi 18, 2003 1:30 am

Pai tocmai...cine stie basketul...stie care echipe sunt mai ofensive si care nu. Ma rog eu zic sa continuam asa. Daca vrei, voi calcula eu punctele in fiecare saptamana. Oricum daca pronosticam la cate puncte va castiga o echipa, parerea mea e ca e tot la nimereala.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Noi 18, 2003 6:20 am

ok. :cry:
dar sa stii ca era mai corect cum ziceam eu..ca se luau puncte + bonusuri doar daca intuiai echipa castigatoare ! cine nu nimerea nici pacar castigatorul..avea direct zero !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Noi 18, 2003 3:56 pm

Pai daca nu le convine celor care participa sa spuna aici. Eu sunt deschis la orice propunere dar nu vreau sa schimbam regulamentul asa direct ca sa nu se incurce lumea. Dar daca mai multi participanti vor sa-l schimba sa zica aici si pana la urma voi ceda :D

Apropo de castigatoarea echipei. Parerea mea este ca e relativ usor sa ghicesti cine castiga avand in vedere ca in NBA nu este asa mult echilibru ca in NFL sau chiar si in NHL anul asta. Adica eu stiu ca Lakers daca joaca cu oricine inafara de echipele "mari" (Dallas, Sacramento) etc au 80% sansa sa castige iar Cleveland sau Miami sau Orlando au 80% sa piarda orice meci pe care il joaca. Daca lumea se uita la clasamente si la rezultate poate sa isi creeze o idee buna despre cine are sanse sa castige si cine nu. In consecinta sunt de parere ca daca cineva ghiceste nr de puncte al unei echipe, avand in vedere ca sun sansele mici sa se intample asa ceva, acea persoana ar trebui recompensata. Sun convins ca multi scriu la nimereala majoritatea scorurilor, ca si mine de altfel in multe cazuri :), dar la fel s-ar intampla si cu diferenta de puncte. Daca lumea "ghiceste" nr de puncte, de ce ar stii mai bine sa pronosticheze diferenta cu care se castiga? In etapa de incalzire, cred ca vreo 4 sau 5 persoane au pronosticat corect cel putin 6 rezultate din 10 asa ca nu cred sa fie foarte dificil.

Deci repet, daca mai sunt altii care vor regulamentul schibat, postati aici si daca sunt mai multi, atunci il voi schimba.

Am zis! :D


edit:

Ah si inca ceva. Sa nu credeti ca vreau sa pastrez modul asta de pronosticat numai ca am iesti pe locul 1 la etapa 1. Daca eu ies in primii 3 la sfarsit premiile se vor acorda celor de pe locul (locurile) de mai jos. Spre exemplu, daca eu ies pe locul 1 atunci premiul intai fa fi dat celui de pe locul 2, premiul 2 celui de pe locul 3, si premiul 3 celui de pe locul 4. Ar fi culmea sa-mi dau eu un premiu :D
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Lun Noi 24, 2003 6:28 pm

Stiu ca am depasit termenul limita dar va asigur ca a fost din cauze absolut obiective. Asa ca fiti si voi baieti buni si tineti cont si de pronosticurile mele. Repet, n-a fost vina mea ci doar a naturii ......cred! :)

Oricum meciurile n-au inceput.


edit dj_jaxxx: totul e in regula, pronosticurile sunt deja pe threadul de pronosticuri.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde COSS+min » Lun Noi 24, 2003 8:47 pm

Eu sunt de acord cu jaxxx in privinta regulamentului atat timp cat s-a angajat sa calculeze el punctajele.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Noi 24, 2003 8:54 pm

domne..si eu sunt de acord daca le calculeaza el. *p
si mai mult de acord..din moment ce tot el e si sponsor. *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Lun Noi 24, 2003 9:31 pm

toata lumea e de acord, hai sa facem o hora de bucurie! :D

Pronosticati si gata, ca nu e asa greu :) Moshule da mai propui meciuri? Daca da...sa mi le trimiti pe pm duminica dupa etapa pt care am propus eu.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Noi 24, 2003 9:36 pm

da. de propus ..propun..ca eu propun meciuri mai inedite decat tine. *p
cu echipe mai de mana a doua ! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 20, 2003 1:17 pm

ce-mi place...ca monk si sly pt. bonus pun intotdeauna jucatorul ales sau de mine sau de jaxxx. pt. etapa asta au pus ca jaxxx...pe Walker. baietzi...ati auzit in viatza voastra de Walker de la Dallas Mavericks ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Lun Dec 22, 2003 2:45 am

Ar fi interesant o noua mentiune in regulament cum ca n-avem voie sa repetam un marcator propus de la alt concurent in etapa respectiva.
In felul asta cresc sansele ca cineva sa nimereasca marcatorul, si e mai normal ca sa avem fiecare cate un jucator.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 23, 2003 2:35 am

se sustine ! O IDEE EXCELENTA !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Vin Dec 26, 2003 8:17 pm

Din cauze extraordinar de foarte de exceptionalo de obiective n-am putut sa postez la timp pt. ultima etapa de aceea ca sa ma simt si eu bine pun aici pronosticurile mele pe care le-am pregatit de acum o saptamana;

1.Detroit @ Milwaukee 102-100
2.Indiana @ Houston 95-98
3.Phoenix @ Seattle 93-99
4.Cleveland @ Orlando 92-95
5.Dallas @ Sacramento 97-100
6.Miami @ Washington 87-90
7.New Jersey @ Detroit 90-96
8.New York @ Memphis 88-94
9.Houston @ Denver 85-86
10.Toronto @ Utah 93-94
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Lun Ian 05, 2004 6:08 pm

Salutari copii, m-am intors!

Moshule, cred ca il stiu mai multi pe Antoine Walker dar na... Si cred ca si eu m-as lua dupa ce scriu altii daca nu m-as pricepe prea bine la un sport anume.

Cred ca ideea cu un marcator pentru fiecare persoana e buna. O sa modific regulamentul si o sa anunt modificarea pe threadul concursului.

In rest ce sa mai zic. O sa calculez acu etapa a 7a si bag etapa a 8a.

COSS+min: din pacate data limita trebuie respectata si pronosticurile tale nu pot fi luate in considerare.

Intrebare: Ar fi util sa dau o adresa email unde sa trimita lumea pronosticurile in caz de nu pot sa intre pe fanclub?
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 05, 2004 7:11 pm

nu,domnule. pronosticurile sa fie la vedere. timp de 1 saptamana oricine poate intra pe fanclub daca doreste.

iar aia cu marcatorul diferit,dupa cum am mai spus, e o idee briliant. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Lun Ian 05, 2004 7:57 pm

tinand cont ca aici este thread de sugestii si reclamatii mie unul mi se pare ilogic sa se puna faza cu jucatorii pentru ca daca un jucator este favorit il vor vota mai multi ca doar deh .. de aia e favorit .. pt ca are increderea mai multori persoane ..

bineinteles ca acum moshu imi va sari in cap sa imi reclame ca cica as fi zis asta pt ca nu cunosc toti jucatorii din NBA dar imi pare rau pentru el ceea ce am zis mai sus este adevarul *p
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde sly » Mar Ian 06, 2004 1:22 pm

Propun k numele marcatorului sa fie privat si fiecare concurent sa-l trimita prin pm lui dj_jaxxx sau moshului si astfel se evita comentariile...
ce ziceti?
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Mar Ian 06, 2004 9:12 pm

Deci pana la urma cum vreti sa facem cu marcatorul?

Alta posibilitate ar fi sa anulam faza cu marcatorul cu totul si sa fie cate un bonus propus la fiecare etapa.

Spre exemplu: Care echipa va reusi cele mai multe aruncari de la 3p, etc.

Ce ziceti?
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 06, 2004 9:13 pm

am propus eu etapa 8 , daca tot ai zis....si am propus si bonusul. o sa incercam pe aia cu marcatorul....dar sa nu se repete. daor etapa asta.
de etapa urmatoare...aplicam cum ai zis tu. e mai marfa sa fie bonusul diversificat, ca sa zic asa.

de acord ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Ian 06, 2004 9:21 pm

Bun deci incepand cu etapa a 9a propunem bonusiri diferite care in mare parte vor avea legatura cu statisticile echipelor (puncte, recuperari, pase, etc)

Bonusurile o sa fie de genul: Care echipa o sa aiba cele mai multe..., sau cele mai putine... etc.

Se vor acorda 5 puncte daca se nimereste echipa corecta. Si eu zic sa se poata repeta echipa pentru ca daca zic care echipa o sa marcheze cele mai multe puncte e clar ca o sa fie Dallas sau Sacramento.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 06, 2004 9:40 pm

da..dar noi d'ai draq o sa bagam la pronostic numa meciuri gen NY vs. Miami si Atlanta vs. Washington...sa pacalim lumea. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Cypress » Dum Ian 18, 2004 4:34 pm

Jaxxx cred ca tre' sa le spui la fiecare etapa ca jucatorii nominalizati pentru bonus tre' sa fie din cele 10 meciuri...e unu care ii puse pe toti 3 aiurea...asta detine recordu' pana acum..
Cypress
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Oct 30, 2003 2:40 pm
Localitate: Romania-Filiasi

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 18, 2004 4:48 pm

lasa-l pe monk...ca alti jucatori nu stie. stai sa vezi ca sly o sa-l bage pe Michael Jordan. :o

am zis sa dau un bonus mai greu saptamana asta...sa se faca diferentza intre cunoscatorii basketului si norocosi. :p

bonus de saptamana viitoare va fi dat de jaxxx...si probabil va fi accesibil tuturor.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Lun Ian 19, 2004 3:49 am

Pai parca se specificase ca bonusul este doar pt jucatorii din cele 10 meciuri. Pana acum cand ghiceam cel mai bun marcator era doar din echipele care participau in cele 10 meciuri propuse deci nimic nu s-a schimbat din acest punct de vedere.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Ian 19, 2004 2:18 pm

pai monk nu are ce cauta la pronosticuri k nu se pricepe...
lol moshule jordan?? pensionarul ala? :)) lasand gluma vreau sa zik k etapa asta de pronosticuri e interesanta :)
ps: ai o parere cam naspa despre mine :(
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Lun Ian 19, 2004 4:36 pm

unde scria ca trebuie din meciurile din pronosticuri .. daca e nevoie dau si din alea ...
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 19, 2004 4:45 pm

sly..m-ai uimit. ai pronosticat bine la bonusuri. de acum nu te voi mai considera un nestiutor al NBA-ului.
monk, baga aici alte bonusuri. pana diseara la 24:00. sa vad ce iti trece prin minte !
asta ca sa nu zici ca sunt bulangiu !

jaxxx...nu uita sa bagi noua etapa ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Lun Ian 19, 2004 5:00 pm

Allan Houston (New York Kniks) - marcator
Michael Redd (Milwaukee Bucks) - recuperator
Jamal Crawford (Chicago Bulls) - pasator


Chiar l-as ruga pe Jaxx sa ii puna pe astia la pronosticuri
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 19, 2004 5:03 pm

adaugat. bun pronostic. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Ian 20, 2004 4:18 am

Deci nu conteaza cine stie cat despre basket. Doar daca va uitati la statistici veti vedea cam care sunt jucatorii mai buni. Eu ma uit doar la cateva meciuri din cand in cand dar cele mai multe informatii le iau de la radio, ziare si internet.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 21, 2004 1:08 am

Problema bonusurilor (puncte & recuperari) pt. etapa in curs pare sa fie rezolvata inca din prima zi.

1.Milwaukee @ Orlando 99-106 (Tracy McGrady 36 puncte, Juan Howard 12 recuperari, T.Ford 10 pase)
2.Houston @ Memphis 83-88 (Pau Gasol 24 puncte, Pau Gasol 11 recuperari, Jason Williams 10 pase)
3.Utah @ Golden State 85-101 (Raja Bell 25 puncte, Eric Dampier 24 recuperari, Cliff Robinson 6 pase)

OM a zis McGrady la puncte, iar Jaxxx a spus Dampier la recuperari. Sa vedem ce va fi in ceea ce priveste pasele.

a, jaxxx....eu am pronosticat corect la toate cele trei meciuri...tu doar la unul. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron