Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde Ayala » Mie Apr 09, 2008 3:33 pm

sa sterg, considerati ca n-am scris nimic, oricum nu sunteti suficient de empatici si sunteti prea increzuti ca sunteti atat de unici in bunatatea voastra ca nu mai sunt pe forumuri altii ca voi, care sa aiba atatea cuvinte duioase la adresa celorlalti, ceea ce e adevarat, nu-mi place felul in care insiropati voi forumurile pe unde treceti si pe oricine va iese in cale

i-as multumi si eu lui Dumnezeu ca-s asa cum sunt, dar cred ca e prea ocupat cu multumirile si dorintele lui necko
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Apr 09, 2008 3:45 pm

oricum nu sunteti suficient de empatici

poi uite cai ajuns la acordu cu jeleronica: nici ia nui multzumita ca nor fo asistentele destul de enpatice, si iau mai luat si atata amar de sange (iar fi ajuns de doo-trei menstruatzii cat io loat alea)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Apr 09, 2008 3:46 pm

Ayala scrie: sunteti prea increzuti ca sunteti atat de unici in bunatatea voastra ca nu mai sunt pe forumuri altii ca voi
de ce te-oi crampona tu in forumurile cu noi atuncia, care nu sunt decat 3, shi nu tzi-oi cauta altele........
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Mie Apr 09, 2008 3:50 pm

kante, e o concluzie tampita aia, voi aveti pretentia ca sunteti cei mai empatici, ca v-a daruit Dzeu, ca divinitatea sta cu urechea ciulita la dorintele voastre, ca zboara ingerasii protectori in jurul vostru, ca sunteti Cineva

shaki, ti-o cauti cu lumanarea, literata mica... mica, mica...
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Apr 09, 2008 3:54 pm

voi aveti pretentia ca sunteti cei mai empatici,

nu te inteleg, cu mine ce treaba ai? adica tu te certz cu neco si cu jelerona, de ce ne bagi la gramada?

si unde mam laudat io cu enpatizatu? si care ie, defabt, concluzia tanpita?

si vesca cu mine tresa te certz individual
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Apr 09, 2008 4:01 pm

plm, mi se pare normal, nu suntem niste ore de fizica plicticoase si obligatorii, nu suntem niste colegi anoshti pe care tre sa-i suportzi, suntem o activitate in timpu liber - noi forumurile astea. care daca nu itzi place, exista multe altele. alte forumuri, sau online karaoke sau mai shtiu eu ce :p
iar lumanarile sunt acasa pe noptiera, nu le mai aduce in discutzie k iar imi da kanty tot felu de sugestii de intrebuintzari alternative :))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Mie Apr 09, 2008 4:01 pm

ideea era ca nu mai am ce discuta serios cu voi ca sunteti la un nivel mai ridicat similar cu mine

hahaha, shaki e forumurile toate 3, ai zice ca e cel putin fondatoare, indraznesc sa cred ca e actionara altfel nu si-ar permite sa-mi vorbeasca de la nivelul asta mai ridicat decat mine
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Apr 09, 2008 4:04 pm

da, am bagat alocatzia in ele :p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Apr 09, 2008 4:07 pm

nu mai am ce discuta serios cu voi ca sunteti la un nivel mai ridicat similar cu mine

aia ie

nu mai discuta serios cu noi, finca nai, finca suntem, mai ridicatsimilarcutine, da

si lumanari lumanari lumanari lumanari de nunta tin in labe ursii clopote batrane bat pe manastiri cand miruasea iarna nuntile ingheata pentru noi lunatici inposibili miri

inbracaten alb prea frumuasa mireasa asa se cuvine in drama ceo joc pe urma plecam fiecare acasa si muntzii vor pune misterul la loc

tzam zis ca am un camarad de arme in urbea ta? iaca, am sa merg la iel si nam sa te anuntz, sa nu poti sami iesi in cale cu paine si sare
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Apr 09, 2008 4:10 pm

ayala iti mai lipsesc niste cifre la nick mai nou.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Mie Apr 09, 2008 4:17 pm

pijke, nu te mai baga in seama prin preajma mea, faza cu 20 lei a avut rolul ei pe care si l-a indeplinit cu succes, cine a vrut sa inteleaga a inteles

bine kantemire, sa fii sanatos si sa o vizitezi pe necko si pe shaki
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Apr 09, 2008 4:21 pm

sa fii sanatos si sa o vizitezi pe necko si pe shaki

numa pe iele? poi ce, nu mai ai si alte dujmance traditzionale?

stii tu, lista lunga
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Apr 09, 2008 4:24 pm

da, ti-ai dat arama pe fata, femela josnica.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Apr 09, 2008 8:38 pm

Ayala scrie:scuteste-ma, te comporti ca si cum toata lumea trebuie sa empatizeze cu tine, de parca nu ar fi si prea multi bolnavi intr-un spital, si de parca nu ai innebuni ca doctor sau asistenta sa empatizezi cu toti. la varsta ta ar trebui sa stii deja asta, dar tu nu poti ca tu nu stii sa empatizezi cu lumea doar ai pretentia de la ceilalti sa faca asta.
apoi ca un cuvant frumos e doar un cuv frumos, vezi, de aia esti tu cum esti ca te iei prea mult dupa vorbe si nu dupa fapte. sincer mi te si imaginez iesind din baie si strigand dupa hartie igienica, draga, un om descurcaret ca tine are niste servetele in geanta, sau asa faci peste tot?
si mai lasa si spitalul ala in durerea lui, se pare ca nu stii ca doctorii si asistentele cumpara pe banii lor medicamente, becuri, instrumente etc., vrei sa-ti mai cumpere si hartie igienica?

iar la analize de sange, am facut destule la viata mea si depinde cate analize ti se fac, daca ti se fac toate analizele de rutina, apoi pregateste-te sa umpli cel putin 3 eprubete


hai sictir.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mie Apr 09, 2008 9:05 pm

Necko scrie:rona, imi pare tare rau de ce ti s-a intimplat. si ai dreptate. in mod normal nu trebuia ca asistentele sa te lase sa te ridici de pe pat (ar fi trebuit sa existe asa ceva acolo) pina cind nu erau sigure ca totul e in regula cu tine. asta se numeste lipsa totala de profesionalism si, mai mult decit atit, nesimtire.

si eu am trecut prin faza asta, doar ca era inainte de '89. mi-au luat singe din vena stind in picioare. nici macar de un scaun nu am avut parte. si, cind am cazut din picioare, am cazut direct pe ciment si de trezit m-au trezit in palme. numa cine nu a lensinat niciodata nu stie cit de lipsit de putere esti dupa o astfel de experienta. nu doresc nimanui :(


merci mult. io nu vreau acuma o lista de condoleante, ci doar v-am anuntat ca ieri am fost in moarte cerebrala, din moment ce visam si imi placea starea aia, cerand sa fiu adusa inapoi in somnul meu cand m-am (sau m-aU) trezit.

nu, nici eu nu am avut nici un pat, mi s-a luat sange stand pe scaun si baga vita eprubeta una dupa alta, pana cand la a 5-a i-am spus ca nu mai vad. Dupa aia am intrat in vis.

nu lipsa de putere m-a speriat, aia era normala, ba chiar m-am mirat cum mi-am revenit asa repede. m-a speriat experienta in sine, de a vedea moartea cu ochii, de a visa acolo ca eram pe o alee cu felinare portocalii, de a ma indragosti de starea aia in care nu ma mai durea nimic si nu mai simteam nimic (ceva ca un somn, dar mai placut decat somnul normal).

m-a speriat vaca aia atat de tare cu moartea ei cerebrala, incat nu cred ca ma mai duc sa-mi iau sange in viata mea, pot sa am si 1000 de diabeturi, nu numai unul.

io am mai lesinat o data de doua ori in viata mea, dar NICIODATA nu am intrat intr-o stare de vis si niciodata nu m-am simtit mai bine asa decat treaza. ASTA a fost cel mai infiorator lucru.

v-am scris si niste versuri pe tema asta. :) nu prea reusite, ca le-am facut la minut.

http://www.fanclub.ro/showthread.php?p=518683#post518683

sefu, n-o lua asa in tragic, ieri abia iesisem din moarte cerebrala, asa ca la ce puteai sa te-astepti? vrei caterinca? si io, da nu numai.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Necko » Mie Apr 09, 2008 9:32 pm

rona, cunosc senzatia, gamiaj ! n-as mai fi cunoscut-o! tocmai de-aia, nu-i vorba de condoleante, numai ca mi-ai amintit de nijte chestii neplacute si de aia ziceam ce ziceam.

io vedeam stele verzi pe pereti la propriu :D deci nu! nu-i de experimentat.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde the_scavenger » Mie Apr 09, 2008 9:55 pm

Io mi-aduc aminte de un dus la dentist. Al lu' zorox: aici. :) Asa ar fi trebuit sa te comporti si tu, jl_rona!
[url=picasaweb.google.com/cgcmsu][size=-2]pozne!
[/size][/url]
[url=picasaweb.google.com/mihaela.maresoiu][size=-2]pozne!![/size][/url]
Avatar utilizator
the_scavenger
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Mai 10, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Joi Apr 10, 2008 9:09 pm

Scavy, lasa fictiunea pentru jurnalu pe care ti-l tii tu acolo, da nu o prezenta in chip de realitate.

Necko scrie:rona, cunosc senzatia, gamiaj ! n-as mai fi cunoscut-o! tocmai de-aia, nu-i vorba de condoleante, numai ca mi-ai amintit de nijte chestii neplacute si de aia ziceam ce ziceam.

io vedeam stele verzi pe pereti la propriu :D deci nu! nu-i de experimentat.


nu stiam ce-i gamiaj, credeam ca-i un fel de deja vu. :D
ok, nu-ti mai reamintesc, sa trecem la chestii mai placute.

Tin sa v-anunt, pe sefu in general si pe pishky si pe ayala in particular, ca doctoru a zis ca sunt "curata pe dinauntru", adica sanatoasa si buna de pula!!! :n:

A zis ca toata chestia e de sistem imunitar si ca daca dorm e complet reversibila, da' ca daca nu dorm o sa mi-o iau la muie in cativa ani, ceea ce n-ar fi de dorit.

Mi-a zis in fata ca e posibil ca vaca, cand m-a vazut asa buna de pula, o fi crezut ca sunt buna si de sange si ca d-aia mi-o fi luat "mai mult". Fiind hipoglicemica, "putea sa fie si mai rau".

Deci cam asa merge treaba: toti stiu ce se intampla, da e o intelegere tacita ca sa ia sange de la prosti si sa-l dea la destepti.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Joi Apr 10, 2008 9:19 pm

pe sefu in general si pe pishky si pe ayala in particular, ca doctoru a zis ca sunt "curata pe dinauntru",

poi sa fii sanatuasa, si satz dea domnu cetz libsejte

tot cetz libsejte, in funtzie de prioritatz
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Apr 10, 2008 9:44 pm

sefu, ti s-a cam sculat pula cand ai aflat ca n-am diabet. :D

pai prioritatile le-am enumerat mai sus. mata esti pe pozitia 4.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Joi Apr 10, 2008 9:52 pm

ti s-a cam sculat

ai face o prinsoare?
mata esti pe pozitia 4.

poi ce, slujba nai? de tacto nu tresa te ocupi? pisicile de pe strada nu miauna de fuame? aurolacii nu trebe macar spalatz? cainii vagabonz nu trebe macar sterilizatz? gara de nord nu trebe mutata? parcu carol si cu parcu bordei nu mai au nicio problema? padurile patriei sau refacut? canalu bistroe o disparut dimplanu dujmanilor? copilasii din africa au ce sa manance si sa bea? olinpiada de la chinezi o fost boicotata suficient? in coreea de nord mai mor uameni de foame, mai fac sex cand la da voie partidu si mai stau la cuada la singuru articol pe care il pot cumpara cu bonurile cu care is platitz? gaura din stratu de ozon so refacut? meteoritu o fost deviat?

asta fuarte succint, si sarind din 3 in 7 si 777

asa ca nam cum sa fiu pe pozitzia a patra, ci mai jos cu macar for 4-5 miliarde
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Apr 10, 2008 10:23 pm

kant emir scrie:ai face o prinsoare?


oricand.

nu esti decat dupa neagu, pe care, DRACU! ziceam ca l-am uitat, ca e taran, ca e nespalat si cu carii, ca nu ma mai holbez la el sub nici o forma, ca il fut in morti cu stramba aia pe care o fute el, da' azi cand a stat baiatu la suplimentare, m-am trezit ca din moartea mea cerebrala m-apuc si alerg dupa el de parca eram descreierata!, pana in statia de metrou l-am alergat de parca imi dadea Dumnezeu suturi in cur ce viteza aveam si as fi mers si mai departe, sa-i sug pula cu coaie cu tot in pasaj la victoriei, da m-am gandit ca mai bine inghit in sec si raman acolo pe scaun ca sa vin acasa si sa vorbesc cu mata, ca e mai intelept si mai batraneste asa.

dupa pishky, dupa ayala si dupa parcul tineretului, ca acolo fac eu plaja in tatele goale.

deci locu 5, sorry.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Joi Apr 10, 2008 11:13 pm

deci locu 5, sorry.

nu, papushica mica si nerfuasa, nuntzelegi

mai jos, mult mai jos
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Apr 10, 2008 11:23 pm

jl_rona scrie:pai prioritatile le-am enumerat mai sus. mata esti pe pozitia 4.

si eu ?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Apr 10, 2008 11:25 pm

si tu breh, normal ca si tu, ce nu tzii clar
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Apr 11, 2008 6:30 am

cr3tz scrie:si eu ?


cretule, tu esti un labagiu. te-am invitat in discoteca si n-ai vrut sa mergi.

nu-i vorba ca nici pishky nu e mai breaz. ala n-a fost in stare sa ma adauge nici la lista de yahoo messenger.

apropo pishky, am visat ca ma futea in cur unu cu cioc.

dar sa revenim.

necko, io cred ca tu nu faci diferenta intre A VEDEA niste "orice" pe pereti si a NU MAI VEDEA deloc.

eu practic, in afara ca respiram eventual, am fost in moarte cerebrala, asa cum spuneam.

am fost intr-un SOMN CU VISE indus de lipsa alimentarii cu sange a creierului, ori asta seamana a moarte, frate, a coma, a ce vrei tu, da e mai mult decat un simplu lesin.

sa presupunem ca continua sa mi se ia sange sau ca sangele luat era suficient pentru a-mi provoca un atac de cord. pana la moarte nu mai era decat un pas, care ar fi continuat in aceeasi maniera: cu vise, cu astea, pana s-ar fi rupt filmul de tot.

eu am vazut moartea, nu ma laud aicea cu asta, cu toate ca e o "realizare", ce sa zic... si nici nu exagerez cand spun ca asta trebuie sa fie senzatia de dinainte de a muri.

Daca urmezi logica de mai sus, iti dai seama ca asa tre sa arate moartea, nu e clar?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Vin Apr 11, 2008 8:08 am

cretule, tu esti un labagiu. te-am invitat in discoteca si n-ai vrut sa mergi.
iar eu te-am invitat sa iesi ziua si nu ai vrut. :P
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde the_scavenger » Vin Apr 11, 2008 8:33 am

Realitatea ti-o faci tu in capshor, oricat ai labagii-o cu "date concrete, analize etc".

jl_rona scrie:Scavy, lasa fictiunea pentru jurnalu pe care ti-l tii tu acolo, da nu o prezenta in chip de realitate.


Iar de zici:

jl_rona scrie:am fost intr-un SOMN CU VISE indus de lipsa alimentarii cu sange a creierului


atunci lucrurile pot fi foarte, foarte obtuze. Si chiar ne-reale! :)

Vaz ca la tine, oricat de grosolan de adevarate is reactiile, totu-i fantezie.
'poi nu, din moment ce te justifici cu vise, pareri de autodidact si amintiri frustrante ? Si tu te ascunzi aci si-ti cauti un scop, iti plangi de mila - iar caterinca ceea e cel mai usor mod de a devia.

Altfel, ma bucur ca esti inca buna de pula, la mai multe si mai peste tot!

(Linku era catre jurnalu lu zorox, care scria destul de "veridic", cam ca tine; era pus cu intentie buna :| )
[url=picasaweb.google.com/cgcmsu][size=-2]pozne!
[/size][/url]
[url=picasaweb.google.com/mihaela.maresoiu][size=-2]pozne!![/size][/url]
Avatar utilizator
the_scavenger
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Mai 10, 2006 11:00 pm

Bravos

Mesajde Max Him » Vin Apr 11, 2008 3:23 pm

JL RONA,
Ei, uite ca nu m-am inselat si de asta spuneam eu mai sus, intr-un topic mai..."colorat" (sti tu care ;-) ) ca esti fata dasteapta.
BRAVOS ptr.frumoasele ganduri. FARA MISHTO! ==D
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Vin Apr 11, 2008 8:42 pm

[quote="Max Him"]JL RONA,
Ei, uite ca nu m-am inselat si de asta spuneam eu mai sus, intr-un topic mai..."colorat" (sti tu care ]

am uitat ce-ai zis si cand ai zis, fara misto. :n:
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator