Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde kant emir » Dum Iun 01, 2008 3:00 pm

Io doar am spus ca



Io nu stiu ce-i lutza, da suna a taran; lasati-o dreaq ca suna naspa.

adica tzie iti suna intrun fel (delicatele tale urechiushe de bucurejteanca, stim) si noi treo lasam balta, sa menajam urechiusele printzesei

asa ca az ma plictisejt
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Iun 02, 2008 12:43 am

complexu trece odata cu reflexu.

din doua subiecte: unul extrem de interesant: indragostitul de poze, iar celalalt o vorba de 2 lei, tu l-ai ales pe-al doilea.

cum e cu pozele? cum e cu indragostitul de ele? cum e sa te duci la un concert si sa ai o dezamagire cand vezi originalul? cum si pe ce baza cei care se indragostesc de poze sunt considerati nebuni? de ce dorim o poza mai mult decat dorim realitatea? numai de frica realitatii? categoric NU!

hai ca m-ai starnit acuma.
o sa fiu obosita maine, dar probabil ca o sa ma duc la sala ca sa-l vad pe divinul blond si sa incerc sa vad ce scrie pe el acolo in dreapta.

ce face iubirea din om. te duci pana la capatul pamantului oricat de obosit ai fi.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Iun 02, 2008 1:31 am

unul extrem de interesant: indragostitul de poze, iar celalalt o vorba de 2 lei, tu l-ai ales pe-al doilea.

ertatz mintea pruasta
(ce pretentzii posa ai tu, bucurejteanca, de la provinciali? duar stii ca noi ne cunparam pantofi numa daca venim la bucurejt - daca nu, nu)




da' te duce mintea ca "fiecare cu cel duare"?

uite, mie mi se rupe de indragostitu de poze, intelegi asta? pot sa am o bucurie care sa ma tina saptamani si luni si ani la vederea unei poze, da' o sa fiu mereu destul de lucid (ce platitudine! cum nus io capabil sa marunc in valtuarea iubirii nebune, ca puate misentanpla fro minune, frun film, ceva!) sa nu uita ca persuana din poza exista numai in mintea mea

a, ca tresa fie undeva, pe lume, o creatura omeneasca care se aseamana la infatisare cu ce-i la mine in poza? asta da, is deacord; numa ca nu trebe uitat ca personaju de care vrei tu sa mandragostesc e creat numa de mintea mea, pe baza a ce-o lasat fotografu sa se vada - din poza nu poti sa afli, cu certitudine, nimic: nici culoare ochilor, nici statura, nici miros, nici daca-i pute gura, nici daca are ciuperci, nici daca are ceva in cap, nici daca are frun fel de sensibilitate or ie un munte de nesimtzire; nica, apsolut nica

ca un artist fotograf (portretist adevarat, adica) are nevoie de un chip cu o anume structura, pe care structura fotografu cela minunat construieste un personaj de care vine cateo lutza si sendragostejte mintenash





pe cand termenu de lutza (cuvantu: cuvantul care dureaza, sau cuvantul care doare, sau cuvantul care bucura, sau cuvantul care pedepseste, sau cuvantul care desmearda) se poate sa ma preocupe mai mult decat vijelia din capu tau


de ce dorim o poza mai mult decat dorim realitatea?

spic for iorself


cum si pe ce baza cei care se indragostesc de poze sunt considerati nebuni?
sa zicem ca finca intran contradictie flagranta cu comonsensu, ca alearga dupa cai verz peperetz, ca iubind un om ai sansa sa traiesti clipe de vraja si de farmec si de minune, pe cand iubind o imagine posatz faci tu mii si miliuane de visuri (care se puate sa fie mai intense, mai nobile, mai adanci decat ce traieste un manelist intro mie de vietz pruaste, cu zece mii de iubiri banale), ca visuri orsa ramana; tu posa iubejt poza pana te tocejt, ca pe ia o so duara la carton de tine
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iun 02, 2008 9:03 am

emy, poti sa iubeshti o persuana reala pana te toceshti shi pe ea s-o doara la carton de tine :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iun 02, 2008 9:51 am

da, si asta se poate

numa ca in cazu posei ie o certitudine ca nosa ai decat fantasme, pe cand in cazu persuanei reale exista sanse

(iaca, onbetz, o droghezi, ii faci ceva)

nu se compara interactivitatea, oricare ar fi natura acesteia
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iun 02, 2008 12:31 pm

kant emir scrie: (iaca, onbetz, o droghezi, ii faci ceva)
ii dai cu bata in cap si o tarashti in peshtera... =))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Iun 02, 2008 1:40 pm

e bine sa ai viata reala.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Iun 02, 2008 9:37 pm

kant emir scrie:ertatz mintea pruasta
(ce pretentzii posa ai tu, bucurejteanca, de la provinciali? duar stii ca noi ne cunparam pantofi numa daca venim la bucurejt - daca nu, nu)




da' te duce mintea ca "fiecare cu cel duare"?

uite, mie mi se rupe de indragostitu de poze, intelegi asta? pot sa am o bucurie care sa ma tina saptamani si luni si ani la vederea unei poze, da' o sa fiu mereu destul de lucid (ce platitudine! cum nus io capabil sa marunc in valtuarea iubirii nebune, ca puate misentanpla fro minune, frun film, ceva!) sa nu uita ca persuana din poza exista numai in mintea mea

a, ca tresa fie undeva, pe lume, o creatura omeneasca care se aseamana la infatisare cu ce-i la mine in poza? asta da, is deacord]cuvantul care dureaza[/I], sau cuvantul care doare, sau cuvantul care bucura, sau cuvantul care pedepseste, sau cuvantul care desmearda) se poate sa ma preocupe mai mult decat vijelia din capu tau



spic for iorself


sa zicem ca finca intran contradictie flagranta cu comonsensu, ca alearga dupa cai verz peperetz, ca iubind un om ai sansa sa traiesti clipe de vraja si de farmec si de minune, pe cand iubind o imagine posatz faci tu mii si miliuane de visuri (care se puate sa fie mai intense, mai nobile, mai adanci decat ce traieste un manelist intro mie de vietz pruaste, cu zece mii de iubiri banale), ca visuri orsa ramana; tu posa iubejt poza pana te tocejt, ca pe ia o so duara la carton de tine


ba, tu nici nu stii definitia iubirii.

love

PRONUNCIATION: lv
NOUN: 1. A deep, tender, ineffable feeling of affection and solicitude toward a person, such as that arising from kinship, recognition of attractive qualities, or a sense of underlying oneness. 2. A feeling of intense desire and attraction toward a person with whom one is disposed to make a pair; the emotion of sex and romance. 3a. Sexual passion. b. Sexual intercourse. c. A love affair. 4. An intense emotional attachment, as for a pet or treasured object. 5. A person who is the object of deep or intense affection or attraction; beloved. Often used as a term of endearment. 6. An expression of one's affection: Send him my love. 7a. A strong predilection or enthusiasm: a love of language. b. The object of such an enthusiasm: The outdoors is her greatest love. 8. Love Mythology Eros or Cupid. 9. often Love Christianity Charity. 10. Sports A zero score in tennis.

http://www.bartleby.com/61/24/L0262400.html

according to 2), iubirea poa sa n-aiba absolut nici o treaba cu clipele magice de bagat pula-n pizda, nici cu reciprocitatea. iubire platonica se cheama, in caz ca pe la voi pe-acolo pe la tara nu s-a auzit de-asa ceva.

shaky said:

emy, poti sa iubeshti o persuana reala pana te toceshti shi pe ea s-o doara la carton de tine

criminal! ~p

iar daca tu poti sa spui ca asta ar putea sa fie urat din orice pozitie l-ar fi luat fotograful, io ma-mpusc.

http://bp1.blogger.com/_1ymr9DLlsXw/SDxi_r3lZnI/AAAAAAAABwk/NVVfP4xdARA/s1600-h/IMG_1471_1.jpg

scrie pe el Winchester. M-am uitat azi. Cacat. e un termen asa de comun ca nu m-ajuta la nici un search. Doamne, cum sa-l gasesc? :(
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Lun Iun 02, 2008 9:43 pm

piskeshu scrie:e bine sa ai viata reala.


e normal si constructiv, dar nu neaparat bine. numa prostii tind spre realitate, pentru ca n-au imaginatie sa-si urce o poza pe pereti si sa o futa-n gand. io nu m-am simtit niciodata cu un barbat real mai bine decat in visele mele. asta nu inseamna ca sunt frigida, ci inseamna ca realitatea are cacaturile alea gen miros naspa de gura si MAI ALES OFENSELE PE CARE BARBATII, IN MOD GENEROS, TIN SA MI LE ADRESEZE LA TOT PASUL SI CARE MA INHIBA.

In loc sa simt vaginul ud in prezenta lor, io simt o gaura in stomac la remarcile lor de cacat: da de ce ai par pe tine, da de ce te-ai ingrasat, da de ce ai slabit, da cu ce te epilezi, da de ce te-ai machiat asa de mult, da de ce nu te-ai machiat, da de ce ti-ai pus fusta aia pan la cur, da de ce nu te-ai imbracat si tu mai sexy. Ma doare capul numai cand ma gandesc. MIZERABIL se poarta, iar ROMANII sunt campioni la mojicii.

Io am umblat cu americani, cu suedezi, cu italieni, NICI UNUL nu s-a luat de toalele sau de machiajul meu, de parul meu de pe picioare sau din cap. Romanii sunt o adunatura de ciobani nesimtiti si atuncea sa nu se mai mire hova sau nu stiu care ca romancele fug dupa straini. Banii NU sunt singurul motiv pentru care romancele fug de-aicea.

Romancele sunt frumoase si isi dau foarte mult silinta, iar barbatii romani, dupa ce ca sunt imputiti si arata ca de la drumuri si poduri, mai si comenteaza ca niste viermi.

Aveti dovada pe forum, cum m-au jignit toti si cum au cautat sa imi gaseasca numai defecte. In afara de 2-3, s-au purtat ca niste animale.

Lipsa de diplomatie, de civilizatie, jocurile care pe care, in care ofensa e arma de baza, strica tot intr-o relatie.

D-aia tin io la frumusete fizica. Macar aia e sigura-n pula mea.

Magar, dobitoc, prost, da macar sa fie frumos animalu.

Am vazut ATATIA romani nesimtiti incat io nu mai am rabdare sa-i descopar io lui "bogatia de suflet" pe care poate s-o aiba. Asa ca io ma uit intai daca e frumos. Daca nu-mi place cum arata, sa se duca-n pizda masii.

Si ei fac la fel.

Concluzie: O POZA NU MANANCA CACAT, ASTA E!

P.S.: Mai aveam un set de poze pe care io le consider chiar foarte misto, cu care s-o enervez pe ayala si pe piskeshu, cu parul meu valvoi, da n-am timp sa le postez azi.

Maine. Pa.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Iun 02, 2008 10:32 pm

Concluzie: O POZA NU MANANCA CACAT, ASTA E!

poza nu

da tu - sa fii sanatoasa!

cum drec de numa masculii din juru tau (de eri si de az) is imputzitz la pupatuare si vulgari si mitocani, iara tu ejt perfecta?


numa prostii tind spre realitate, pentru ca n-au imaginatie sa-si urce o poza pe pereti si sa o futa-n gand.

aoz, ia mai lason fasui da bucurejt, ca zici prostii mai mari decat paru tau

prostii tind spre realitate, da tot iei se refugiaza in imaginatie atunci cand nu pot (de projtce-s, or de ghinionisti) sa-si gaseasca implinirea in aceeasi realitate


ce mananci tu acolo (casatz gasesc iar scuza si justificare) ie apanaju artistului (fie el poet, pictor or actor or dansator or miuzishan), da' nam pofta sa tenvatz acuma cei arta si prin ce anume se deosebeste fantezia unui prost de de fantezia unui poet




ideea e ca te cam intreci cu gluma cand te apuci sa generalizezi gen numa prostii is normali

da, io is normal, si miam trait iubirile cat am putut io de intens, si nash da o secunda din ganditu meu (cu drag, cu dor, cu durere) la o muere adevarata pe milenii de fantasme deale tale legate de poze indiferente


asta ca so clarific intre mine si tine, ca ma plictisesti cu complexele tale de (1) stiutoare de iubire, de (2) divina locuitoare a bucurejtului si de (3) fantasmuitoare


1 - mie sa nu-mi dai definitii de pe bartleby (ca dexu ie pentru mojicii de romani, nu?), ci sami definesti cu vorbele tale, cu nivelu tau de intelegere si de interpretare, si filtrat prin chiar experientza ta de viatza; ca copipeist face orce semianalfabet, sau orce pujtuaica de 14 ani

2 - da, is provincial, locuiesc intr-un minunat cadru natural, cu ape si lacuri si munti si dealuri domoale; in orice clipa am unde sa-mi odihnesc ochii, peste deasupra capetelor semenilor mei - si asta nu ma complexeaza deloc; in plus, "mirajul" centrului, al chilometrului zero, al orei ecsacte la care viseaza atata pustime care vrea afirmare si distractie si fuga de plictiseala - toata astea dispar vizitand un oras cuadevarat mare si cuadevarat frumos - fa o tura prin paris, vezi statuile de la orce coltz, vezi podoabele podurilor si cladirilor (interior si exterior), vezi modestia shocanta a frumusetii urbane, vezi modul in care orasul a fost gandit si dezvoltat (spatiu si timp, ca s-a tinut cont de ambele) ca un organism si ca o personalitate

si pe urma o sa te gandesti la prapaditu tau de bucurejt ca la orce targushor de provincie, plin de tzarani si de necioplitz care si-au construit fel de fel de rahaturi chicioase si pompoase, s-a incalecat prosteste noul peste vechi, fara niciun fel de armonie ori macar decentza disciplinata
sau macar budapesta or praga

or vezi o metropola cat un sfert de romanie, si fa apoi din bucurejt un ghetoutz suburban (asta de "mare")

shapoi ia zimi carei meritul tau ca esti bucuresteanca? te-a cautat presedentia sa te aduca unde ti-e locul? sau parlamentul? sau academia?

sau scutestete de postura asta penibilutza


3 carei valoarea fantasmelor tale? nafara de partidele transpirate cu reveneagu, pijke si cati altii zor mai fi trecut prin patu mintzii - ai imaginat cutremuratoare povesti de amor? ca io creca mai multe parale face visu cela de relatie simpla si naturala, pe care l-ai incheiat bocind cu " de ce nu se poate intampla asa ceva cu-adevarat. Atat de mult am cerut?" decat tot cetz imaginezi tu ca vrei satz imaginezi


deci vis, nu-i lucrarea lu mintea ta aia constienta de mare valuarea ta, ci ie o simpla si involuntara si inconstienta plasmuire care esprima dorinta de normalitate - simpla si fara de masti si capcane si fantasme cu poze
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Iun 02, 2008 10:38 pm

kante! exista ochelari winchester!!:

http://eyeglasses.go-optic.com/store/eyeglasses/details.asp?id=22002

Oh Doamne, cum sa-i fac p-aia sa se deranjeze ca sa-mi spuna si mie cine-i modelul?
Poate sa ma duc la dobitocul ala de la banca si sa-mi faca nenorocirea aia de card sa fie functional! Sa incerc sa comand niste ochelari de acolo sau cum dreaq sa le spun ca io nu vreau ochelari, da ca cumpar si ochelari numai sa-mi dea numele zeului?

Oh shit. Cata frumoasa disperare!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Iun 02, 2008 10:39 pm

culca-te, ca poatetz mai da domnu un vis frumos
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Iun 03, 2008 6:05 pm

ba, nu ca ala de azi noapte ca m-a naucit de tot!!!!!!!!

auzi tu sefu!

m-am sculat la 5 jumate, am scris in jurnal, am vazut ca scria 6.02 cand am dat sa inchid calculatoru, da nu mi-a spus nimica ora aia. m-am dus sa-mi fac dus, m-am pregatit de servici cu televizoru deschis unde si pa ala scria ora, da io citeam numa minutele.

taica-miu obisnuieste sa vina acasa la ora 7.20 si sa-mi faca pachetul pentru servici, da aseara ne cam certaseram ca era nervos si zic: uite, bulangiul, macar sa-mi fi spus sa mi-l fi facut io ca nu era mare smecherie. ma-mbrac si dau sa plec, crezand ca e 8 fara un sfert ceasul. suna telefonul si zic: da cine pizda masii o fi sunand la ora asta? o fi taica-miu? da de ce suna ca alarma si nu ca telefonul?

dau sa raspund si vad clopoteii dragalasi pe ecran si abia atuncea imi dau seama: stai frate ca e 7! deci io n-am dormit decat vreo 3 ore jumate! am ramas perplexa. m-am uitat asa la mine si-mi venea sa ma dezbrac si sa ma bag din nou in pat, da m-am gandit ca nu mai are rost, pula mea.

si m-am hotarat sa ma duc la servici. la noi serviciu incepe intre 8 si 9, da io la ora 8 n-am venit niciodata, nici io, nici stramosii mei.

Am ajuns la 8 si 2 minute.

si ma vede o tipa si zice: Vera? Ce-i cu tine la ora asta? Esti bolnava sau ce?

Ma vede alta si zice: asta-i Vera?! Eram si nemachiata, probabil o fi crezut ca sunt vreo stafie sau ceva.

Ma vede altu, se mira, se inchina si pana la urma le-am spus cum a fost cu Neagu si cu visu.

S-au cacat fetele alea pe ele de ras, nu alta.

Iar alta, ca sa mi-o faca de tot, mi-a zis ca Neagu o sa plece in Italia cu muiere cu tot. Si-asa am plans, mai trageam o teava, imi mai imaginam cum i-o trage neagu lu aia si mai plangeam nitel si mai trageam o teava si imi mai imaginam cum i-o mai trage o data si mai jeleam cu lacrimile de imi impaienjeneau ochii.

GROAZNICA zi.

Acu chiar tre sa ma culc ca sunt la capatul puterilor, pula mea, si am si pentru cine...

Baga-mi-as sarma-n nas de idioata cu reveneag cu tot! Ce pula mea fac io obsesiile astea? S-o futa si pe ma-sa, cretin ordinar.

Las ca poate trimite poze din Italia s-o vad si io pe maimuta, ca o femeie nu e in stare sa futa cretinul, ii trebuie neaparat o maimuta in blugi si in slapi.

BTW, am vazut azi o fata frumoasa pe strada, cum vrea Ayala, cu gatul lung, cu degete lungi, inalta, ten frumos, da avea niste cercei mari si stralucitori si un medalion la fel, creca lu piskeshu i s-ar fi inhibat pula instantaneu daca i-ar fi vazut si ar fi zis ca e de prost gust.

Era misto gagica, ce sa zic. Doar tatuajul de deasupra curului si niste sunci care ii ieseau pe lateral din blugii albi cu talie joasa nu erau prea cool, da era misto gagica, ce sa zic.

In orice caz, fete d-astea sunt rare, din ce in ce mai rare.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mie Iun 04, 2008 9:31 am

emy...
rona generalizeaza mult, insa nu pot nega ca pe undeva pe undeva are si ea dreptate... adica nu ca ar fi toti baetzii asha, dar multzi sunt...

de exemplu
de ce trebuie sa se poarte, foarte multi, ca nishte tractorishti shi sa strige dupa fete pe strada tot felul de apelative (nu mai zic ca unii nu se multzumesc cu strigatu, mai pun shi mana...)? dupa toate fetele, nu numai dupa alea imbracate mai decoltat. te asigur ca si dupa mine fluiera multi si ma imbrac foarte foarte decent in viata de zi cu zi, tip tricou (netransparent si nedecoltat) - pantaloni - adidasi :)

asta sentampla toate zonele tzarii (alea in care am ajuns eu fireshte), nu numai in bucureshti, tre sa adaug ca delimitarile astea bucureshti - restul tzarii ma plictisesc...

altceva. de ce trebuie, daca ai o prietena, sa o faci sa se simta prost? tip: draga ce nasol iti sta parul azi, draga ti-a iesit un cosh pe nas, etc. :) nu e mai finutz sa presupui ca donshoara de langa tine shtie asta shi probabil se simte deja prost, shi sa nu mai trambitzezi shi tu? :) asta e un motiv pentru care-mi place mult de simpatie, niciodata nu a atras atentzia asupra vreunui defect de-al meu, de obicei remarca pozitiv ceva daca vede, sau daca ii spun eu ca am o bijuterie noua sau sau un parfum sau mai shtiu eu ce, intotdeauna zice ca e bine si frumos :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 04, 2008 11:10 am

cand te imbraci ca o curva, ai toate sansele sa fluiere un taran dupa tine. mai fluiera ei si dupa altele, da' mai rar.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 04, 2008 11:30 am

ce e aia curva? ecsplicane cum anume trebuie sa se imbrace o curva (dupa ce ai definito pe curva), si cum tresa se inbrace o non-curva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iun 04, 2008 11:38 am

piskeshu scrie:cand te imbraci ca o curva, ai toate sansele sa fluiere un taran dupa tine. mai fluiera ei si dupa altele, da' mai rar.
keshule, te asigur ca eu nu ma imbrac ca o curva. si mi s-a intamplat, si nu a fost rar :) ti-am zis, in general ma imbrac in pantaloni normali si pulover/bluza/maieu, nu am decolteuri decat rareori, nu port fusta, port lenjerie, prefer incaltaminte comoda, cu talpa joasa...

daca si asta e imbracaminte de curva, atunci o sa-mi iau un sac de rafie si o sa ies cu el pe mine :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 04, 2008 11:45 am

shaki, io am facut o precizare acolo. hainele verei is de pocnitoare. semafoarele incearca sa-ti capteze atentia ca sa nu te calce masina, curvele ti-o capteaza sa le-o dai la muie.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iun 04, 2008 11:49 am

da, pisi, numai ca eu voiam sa zic ca barbatzii se poarta asha indiferent de cum te imbraci (unii) :(

plus ca nici ce zici tu nu e civilizat, am inteles ca in germania de exemplu daca fluieri dupa o domnishoara pe strada aceasta se poate duce la primul politist sa-i spuna ca se simte hartuita -> dai de aghiutza
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 04, 2008 12:19 pm

sa nu exageram, nici sa nu uitam ca femeilor le place pula. cat mai multa.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 04, 2008 12:22 pm

sa nu uitam ca femeilor le place pula. cat mai multa.

nu femeilor, ci curvelor, or macar femelelor

femeilor le plac barbatii
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iun 04, 2008 12:24 pm

nu exagerez, si nu am zis ca toti sunt asa. am zis ca unii (destul de multi din pacate)

cat despre organul pe care l-ai mentionat, multumesc dar daca am nevoie de el stiu de unde sa-l iau :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 04, 2008 12:27 pm

da, barbatii si paraliticii.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 04, 2008 12:35 pm

barbatii si paraliticii.

poi se pare ca tu (te-am personalizat. organule) ai ramas la dispozitia curvelor
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 04, 2008 12:36 pm

io-s la dispozitia tuturor pizdelor bune. ai ceva la oferta?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 04, 2008 12:48 pm

bromura

sau nutretz, alege tu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 04, 2008 12:50 pm

tu bromura si nutret futi?

asa crezi ca-i bine? de aia esti asa constipat. ca-ti intra bromura pe penis in cur.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 04, 2008 12:54 pm

bromura tempereaza pofta, nutreztu mentzine tauru comunal viu si in putere


io ies din discutie, de ce ma amesteci? ai sugerat ca-s paralizatu (ca barbat n-ai sa te induri tu sa acceptz ca is, or is da constipat etc), deci lasa


ocupa-te tu de tuate, ia-le pentru tine
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 04, 2008 1:36 pm

si de-a ta?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 04, 2008 2:25 pm

nu, ce dracu ai inteles? nu-s homo, miemi plac femeile

deci dea mea nu se ocupa decat mueret

sau ai facut o poanta a la adrian nastase vs ziaristii?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron