Cuvant de inceput...

...pentru cei carora le place sa scrie

Cuvant de inceput...

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 21, 2004 2:12 am

In aceasta noapte discutand cu Love2Fly pe Yahoo Messenger si tot vorbind ba despre una, ba despre alta mi-a sugerat sa facem un nou forum, cel de fatza.
Amandoi am ajuns la concluzia ca pe forum sunt multi oameni cu har scriitoricesc care s-ar bucura de acest locshor.
Zis si facut. Din doua clickuri forumul Scrieri, ganduri si jurnale a fost on-line.

Ne-am gandit ca fiecare forumist poate avea propriul jurnal (evident..daca doreste), unde sa povesteasca diverse intamplari din viatza sa. Sa se planga ca s-a scumpit benzina...sau sa se bucure ca a luat un examen. Sa se intristeze ca l-a parasit iubita sau sa fie fericit ca nevasta i-a nascut.

Trebuie sa va spun de la bun inceput ca pe acest forum nu vor fi tolerate subiecte de tipul celor de pe kterinca si aberatii, subiecte ce abunda de glume,kterinca sau ironii. Totul va fi cat se poate de serios. Eu personal ii voi superviza pe cei doi moderatori ce se vor ocupa de acest forum.
De asemenea nu vor fi tolerate raspunsuri monosilabice sau reply-uri gen kterinca-aberatii pe jurnale. Avem say what on your mind pentru asta.
Iar daca vreti sa comentati ironic sau jignitor un jurnal....va stau la dispozitie "kterinca si aberatia zilei"

Deci pentru inceput cei care doresc isi pot deschide subiecte-jurnal si pot incepe sa ne povesteasca......

Pe acest subiect va puteti exprima sugestile,nelamuririle sau intrebarile privitoare la ceea ce am spus mai sus.

Sper sa iasa bine !

Gabriel
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 23, 2004 1:24 am

Am creat si un subiect de comentarii, unde putem sa ne exprimam opinia referitoare la jurnalele de pe acest forum. Sau pur si simplu putem intreba diverse lucruri neintelese din jurnalele celorlaltzi.

Asta ca sa nu facem abrambureala pe jurnal...si sa-i lasam posesorului cuvantul cat mai mult.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 28, 2004 6:56 pm

poate am omis sa va spun : reactiile voastre la adresa jurnalelor va rog sa le postati pe subiectul de comentarii (im)pertinente. pe jurnal doar autorul sau scrie...pt. ca d'asta e jurnal personal.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Joi Ian 29, 2004 12:02 am

Hmm....Ce sa spun? vad ca intr-o saptamana (20.01-28.01) acest forum are deja 110 postari. Ma bucur! se pare ca pana la urma aceasta idee cu jurnalele a fost una "care a prins". Lumea simte nevoia sa expuna unele chestii, lumea simte nevoia sa descatuseze ce "s-a acumulat in zi"...si asta e bine.
Ma bucur mai mult sa vad ca "jurnalele serioase" se impletesc cu cele pline de umor de buna calitate, cu cele pline de viata sau...cu cele mai melancolice, triste. Pana la urma la asta se rezuma totul, nu? la oameni...
Sigur....sunt si multi care au criticat ideea jurnalelor on-line insa ce ne-am face fara useri cu care sa purtam polemici?
Sigur...sunt si useri care si-au facut jurnale "in bataie de joc" incercand sa faca o parodie de prost gust dupa alte jurnale. E ok! si asta face parte din viata. Sunt oameni care parodiaza alti oameni...
Acum...nu pot decat sa va urez un "postat intelept pe jurnale!"... :o
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Ian 29, 2004 1:11 am

Oribilul Mosh scrie:reactiile voastre la adresa jurnalelor va rog sa le postati pe subiectul de comentarii (im)pertinente.


draga Gabriel, am prins ideea si-mi cer scuze. Da' netu' lu' je de la munca merge cam ca mintea ta, asa ca n-am rabdare sa vad 1000 de pagini pana sa bag un comentariu. Pe viitor am sa gasesc un compromis. Ma mir ca nu m-ai banat.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 29, 2004 1:25 am

nu te acuz pe tine, Leo. am zis asa in general...sa nu existe incurcaturi. fiecare cu jurnalul sau...iar pe subiectul de comentarii...evident le comentam.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mie Feb 04, 2004 12:51 am

Fila cu numarul 02022004 a jurnalului lu' bhuttu a fost stearsa din urmatoarele motive:
Era nici mai mult nici mai putin decat Oribilul Mosh cel jignire, care probabil simtea ca-i venise timpul.jignire, foca, cioara jignire
Io pun pariu ca dupoa ca mis-a terminat visu'(va dati seama, ma grabeam sa ajung acasa) virginel a stat si capra, i-a supt si jignire, domnului sofer in cauza. Asta era.

Fara alte comentarii....
Daca userul bhuttu continua in aceeiasi maniera, jurnalul lui va fi sters in totalitate si i se va acorda un avertisment asha cum prevede Marele Regulament!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Vin Feb 06, 2004 5:52 am

Jurnalul lu' bhuttu a fost inchis. Nu aducea nimic interesant ba mai mult, adresa jigniri repetate unor useri.
In eventualitate in care userul "bhuttu" nu se potoleste se continua pana la ban!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde valbog » Lun Iul 26, 2004 10:46 pm

Love2Fly sau Oribilul Mosh vreau sa va rog si eu ceva, daca tot sunteti D-zeii acestui subiect, schimbati si voi numele jurnalului meu in " Nu e usor sa suporti fericirea daca ai sufletul linistit! Jurnalul meu" Merci! La inceput am vrut sa-l fac la acterinca dar mi-am dat seama ca ma simt bine cand scriu ce ma doare! Daca nu va deranjeaza bineinteles!
Multzam! :-S
Orice optimist nu e decat un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde BlacKnight » Dum Apr 10, 2005 1:35 am

sal lume.iaca ma aflu si io in fata calculatorului si am dat de subiectul asta .. al jurnalului celor care simt nevoia sa se descarce.tocmai am venit de la prietena mea si credeam ca mergand la ea, o sa petrec o seara faina. insa contrar gandurilor mele, am zis ceva pt mine banal care starneste in mintea fetei ceva catastrofal, ca sa vezi cat de mult interpreteaza fetele.... si anume ca sa nu uit sa scriu un mesaj unei fete de la scoala care avea in seara asta maju. si supararea ei cea mare a fost ca ei nu iam scris la ora 12, dupa cum planuiam sa o fac pt tipa aia,care specific ca nu reprezinta nik deosebit pt mine. si de la discutia cu importanta orei trimiterii mesajului am ajuns sa facem niste confesiuni, care realmente au adus la suprafata niste subtilitati de-a le mele, care chiar au provocat suferinta in sufletzelul unei fete mai sensibile, fara ca eu macar sa imi dau seama.de aceea va rog ... baietilor care aveti chef de glume proaste cu fetele, alegeti-va bine tzinta, caci puteti provoca treburi care , in situatii deosebite nu ati vrea sa vi se intoarca.si cei care aveti prietena, nush care ii relatia voastra cu ea, dar fiti atenti la detalii, caci totul e filtrat de multe ori de fete.:)o seara buna va doresc la toti
never, i mean never consider giving up
Avatar utilizator
BlacKnight
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Mar 29, 2005 11:00 pm

Mesajde manina » Sâm Mai 20, 2006 1:06 am

Super ideea cu forumul si cred ca nu o sa ducem lipsa de subiecte niciodata.Promit solemn.Cu drag Manina.
manina
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 12:38 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Necko » Dum Mai 21, 2006 7:12 am

e un mare noroc pentru noi ca Manina a descoperit forumul nostru. de atita tinp o batem in cap fara folos. de acum in colo forumul va reneste precum pasarea pheonix din propria-i cenusha.

Bine ai venit, Manina!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Ian 23, 2007 4:27 pm

nu mai stiu daca s-a pronuntat cineva pana acum, dar, de azi inainte, cei care fac comentarii pe threadurile unde userii isi scriu jurnalul, si nu pe subiectul dedicat comentariilor, primesc ban de o saptamana.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori