Jurnalul unui Aurolac...

...pentru cei carora le place sa scrie

Hmmm...

Mesajde Aurolacul » Dum Noi 14, 2004 7:49 pm

Damn, s-au sters ultimele 3 posturi de la jurnal. Aicea sunt 2 de ieri shi alaltaieri cand nu am putut sa intru pe fan club.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Alaltaieri...

Mesajde Aurolacul » Dum Noi 14, 2004 7:50 pm

Deci inca o zi destul de interesanta la UNiversitate. Azi dimineatza cum am ajuns la ora 09:00, a trebuit ca
sa facem un "bleep test". Adica un test ca sa ne masoare VO2max(resistenta cardiovasculara a corpului). Acest
test trebuie aplicat in felul urmator: Doua conuri de plastic se pozitioneaza la 20m distanta. Profesorul are
un Cd player care te instruieste ca sa fugi de la un con la altul cand auzi 3 beep-uri scurte. Ajuns la con,
te opresti, astepti, shi fugi inapoi cand auzi inca un beep. Testul este repetat de nenumarate ori, intervalul
intre beep-uri micsoranduse pana cad faci sprint in toata legea intre cele 2 conuri. NIvelel sunt de la 1 la 23.
Eu abia am reusit 5,8, ceea ce arata ca nu sunt prea bun la fugit. In medie, adecvat este cam 11-12. Numai
un coleg a ajuns la nivelul ala(mai exact 12,4) shi ne-a cam facut de ras ca el are 37 de ani, shi noi toti
suntem tineri de 18-21 ani. Se vede cat de nesanatoasa este generatia de azi. Rusine sa ne fie! Am gasit un
site interesant despre acest test: http://www.fitnesszone.co.za/trainer7.htm La ora de masaj am combinat
diferite tehnici ca sa masam spatele(clientu stand pe burta), spatele(cand clientul sta intr-o parte) shi
gatul. Ultima ora am avut Sports Injuries unde am facut anatomia gleznei shi am invatzat despre tendoanele
majore intre incheieturile gleznei shi cum ajuta incheitura ca sa isi mentina structura. Destul de plicticos,
dar nu ai ce face, trebuie invatzat. Bei jurnale cred ca te-am cam plictisit azi, dar asta e. Zi bunicica, nu
am ce zice. Pacatca nu pot sa te postez azi, ca fanclubu e down.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Ieri...

Mesajde Aurolacul » Dum Noi 14, 2004 7:51 pm

O zi misto la lucru sa zic asa. Avem doi noi muncitori polonezi, un tip shi o tipa. Foarte de treaba amandoi
shi harnici nu gluma, nah ce sa faci, asta suntem noi astia din estul europei, mai disperati, deci trebuie sa
muncim mai mult shi mai greu ca ne castigam painea. Tipul are o diploma in politica, shi tipa(prietena lui e
profesoara la engleza. Ca sa vezi ca nu toti prostii ca mine lucreaza ca chelneri, mai sunt shi oameni destepti
care fac meserii din astea. In rest mai nimica sa zic asa. Am jucat din nou Prince of Persia: Sands Of Time,
nu am ce zice, bestial jocul, dar parca prea usor. Cu cat il joc mai mult shi il completez de mai multe ori,
cu atata devine mai usor. Abia astept sa apara Warrior Within pe 2 decembrie, god damn it, cam mult de
asteptat. Cam atata pe azi juranlule. E ciudat, caci acesti doi polonezi mi-au amintit de timpul cand eram
in Polonia asta vara in Cracovia. Fain orasul nu am ce zice. Se vede polonezii astia ca le pasa de tzara lor,
shi incearca ca sa schimbe ceva in mai bine. Din pcate asta nu se intample in Romania shi desi Polonia has a
long way to go ca sa ajunga o tzara bogata sau cu o infrastructura buna, dar sigur incearca mai tare decat
Romania. Sad, but true.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Azi...

Mesajde Aurolacul » Lun Noi 15, 2004 12:38 am

Hehe, am uitat ca sa scriu rezultatele mele la sala ieri, deci scriu azi:
Bratze
Tricepsi
Extensie revers din culcat
2 seturi 32.5kg, 3 seturi 35kg

Extensii cu gantera(o mana)
3 seturi 12.5kg, 2 seturi 15kg(fortzate)

Extensii la aparat
4 seturi 30kg, 1 seturi 32.5kg

Umeri
Presa cu gantere
4 seturi 22.5kg, 1 seturi 25kg

Ridicari din lateral(gantere)
3 seturi 17.5kg, 2 seturi 20kg

Ridicari din umeri cu gantere(shrugs)
5 seturi 42.5kg

Bicepsi
Curls cu gantere
4 seturi 20kg, 1 set 22.5kg

Concentarted curls
3 seturi 17.5kg, 2 seturi 20kg

Azi a fost o zi ca orice alta la lucru. Foarte ocupat. Am lucrat in tura de dimineatza shi a trebuitsa fiu acolo la ora 09:00. Eu somonoros ca de obicei la ora aia, ma scol rapid, vad ca e 8:30, ma schimb rapid ma urc in masina shi dai la lucru. Va recomand un lucru: sa nu conduceti daca inca dormitati, sau riscati sa faceti accident
:-S. Cum era sa fac azi.
NU mai mananc dulce de 7 saptamani, ma simt excelelnt, am pierdut in jur de 6 kilograme. Trebuie sa ma obisnuiesc ca sa nu ma mai tempteze dulciurile, de aiai am cumparat o cutie cu bomboanele de ciocolata ale mele preferate, shi in fiecare zi arunc 2 la cosul de gunoi, ca sa invatz sa nu mai fiu asa de obsedat.

Unul din polonezii astia de la lucru nu prea are sens de umor. Poate asa is polonezii. Ma duc la el, mai vorbesc cu el, mai fac o gluma, shi asta se uita la mine cu o fatza asa serioasa (:| ceea ce ma face sa izbucnesc in ras.

Cam atata pe azi. Va recomand un site interesant azi, care il folosesc ca sa-mi fac primul referat la Anatomie shi Fiziologie: http://www.lhup.edu/yingram/jennifer/webpage/homepage2.htm See ya maine bei jurnale.

PS. Mi-am numit masina Azura, sau Azurita.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Terminat referat...

Mesajde Aurolacul » Lun Noi 15, 2004 9:57 pm

Azi in sfarsit am terminat shi eu primul referat setat the astia de la universitate mai jurnale. Ce sa faci, sa speram ca primesc o nota buna pentru asta. O sa-il upload in mesaj ca sa va uitati shi voi :j. Azi, Vasile a trecut examenul practic de condus, este foarte fericit, shi eu la fel. E ceva cand treci examenu din prima shi cu doar 5 greseli minore. Eu l-am dat de 4 ori pana l-am trecut.

M-am dus la sala pe la ora 09:00. Mare greseala, dupa cum era sa aflu, ca luni dimineatza la ora aia e cel mai ocupat. Shit! Am stat aproape 3 ore la sala incercand sa-mi termin exercitiile.

Piept
Impins din culcat cu gantere
2 serii 32.5kg, 3 serii 35kg

Fluturari
5 serii 27.5kg

Impins din culcat cu bara
2 serii 75kg, 2 serii 77.5kg, 1 serie 80kg

Impins la aparat
1 serie 87.5kg, 3 serii 91kg, 1 serie 94.5kg

Pecdeck
1 serie 63 kg, 1 serie 70kg, 2 serii 77kg, 1 serie 80.5kg

Cabluri
3 serii 40kg, 2 serii 42.5kg

Ca sa nu zic ca mi-am batut recordul la 1RM(one rep max) la piept la impins din culcat cu bara. Recordul meu antecedent erade 90kg, acuma sta la 100 kg!! ;o Am facut shi 18 minute de cross trainer, adica un fel de mers rapid inclinat. destul de greu, daca mergi repede. Azi era o baba la sala care era la halcometru shi facea cu 5kg serii de 100, nu gluma. se pare ca nu a intzeles principiu de: resistance training. Trebuie sa cresti rezistenta, ca facand ca proasta jde mii de repetari nu ajuta la nimica.

Bei, cam atatica pe azi. pun referatul fara o poza, da mai icolo ca nu stiu ce are acuma. mother fucker.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Hehe...

Mesajde Aurolacul » Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Pozele cu Arnold in caz ca nu le-ati luat inainte de a se sterge fanclubu.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Referat...

Mesajde Aurolacul » Mar Noi 16, 2004 11:40 am

Hmmm, am pus versiunea fara poze, ca nu facea upload.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Devreme...

Mesajde Aurolacul » Mar Noi 16, 2004 6:34 pm

Scriu acest jurnal devreme, ca trebuie sa ma duc la lucru la 18:00, shi nu vin pana la 23:00 - 00:00. Au inceput iar vecinii dementzi, sau mai bine zis copii lor ca sa joace fotbal in gradina, folosesc usa din spate ca poarta, shi o lovesc cu toata puterea de parca s-ar crede ca joaca pentru Anglia. Fucking dickheads!

Azi am fost sa-mi pun benzina la Azurra, shi la sala.
Spate

Halcometru(fatza)
2 serii 77kg, 3 serii 80.5kg :A

Ramat cu o gantera
3 serii 40kg, 2 serii 42.5kg, ultima 5 la dreapta

Extensii la aparat
4 serii 136.5kg, 1 serie 140kg

Halcometru(spate)
2 serii 77kg, 3 serii 80.5kg

Ramat cu bara
3 serii 72.5kg, 2 serii 75kg

Flexii intr-o parte cu gantera
1 serie 40kg, 4 serii 42.5kg, ultima chinuita

Extensii la cabluri
2 serii 40kg, 2 serii 42.5kg, 1 serie 45kg

Cam atata pe azi. Nimic altceva special.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Raid...

Mesajde Aurolacul » Joi Noi 18, 2004 12:10 am

Am mers cu Vasile azi pe la 18:00 pana la 21:00 ca sa cautam shi noi masini ieftine de cumaprat prin zona. Pot sa spun ca ne-am invartit atata, shi doar 2 am gasit care sa ne fie pe plac. Un Citroen cu 78.000 de mile la bord shi care il vindea cu £1.450 shi un Ford fiesta, ca a meu, cu £450. NU stiu cate mile avea la bord ca nu m-am uitat. Totusi la un pretz asa de iefin, sigur e un jaf care se strica dupa 2 luni de condus. A luat Vasile numarul de pe masina, poate il sunam maine, sa vedem care-i treaba.

Tocmai acuma ma uit la scor shi vad ca e 1-0 pentru spanioli. Haha, sper ca sa ii bata spaniolii pe engleji. Ce ma bucur cand cacanarii lui Beckham mai pierd.

Am mers la sala dimineatza pe a 07:30. Destul de misto a mers.
Picioare
Genoflexiuini(fatza)
2 serii 112.5kg, 3 serii 115kg

Extensia la Quads
3 serii 108.5kg, 2 serii 112 kg

Extensia la hamstring
3 serii 52.5kg, 2 serii 55kg

Fandari
2 serii 25kg, 2 serii 27.5kg

Presa
3 serii 163.5kg, 2 serii 169kg

Gambe la presa
1 serie 100kg, 1 serie 109kg, 1 serie 118, 2 serii 133kg

Deadlift
1 serie 82.5kg, 4 serii 85kg

In rest mai nimica special. Va recomand un site: http://www.uefa.com, unde gasiti rezultatele de la Champions League la ligii nationale din fiecare tzara din Europa. destul de bine pus la punct site-ul. Man, da cam tarziu scriu mesajul asta, I'm out ma duc la culcare!



:sleep:
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Masina...

Mesajde Aurolacul » Vin Noi 19, 2004 12:41 am

Pot sa spun ca a plouat azi toata ziua, de cand m-am sculat la 06:30 pana acuma, shi inca mai ploua. Ce enervant e, bine ca am masina. Vasile tocmai shi-a cumparat masina. Am luat pana la urma un Renault Clio 1.21L din 1996 cu £750. Pacat ca masina are cam multe mile la bord. In jur de 112.000, fatza de a mea: 68.000. Tare ciudat e schimbatorul ala de viteze. I-am zis lui Vasile sa aiba grija, plus ca acu de la kilometraj are nevoie sa fie strans un pic, ca se misca razna cand mergi cu ea. Cele mai ciudate sunt pedalele. Ambreajul deja e aproape la mijloc in loc sa fie mai in stanga.

Am fost la sala pe la ora 13:00.
Bratze
Umeri
Presa militara
1 serie 50kg, 2 serii 52.5kg, 1 serie 55kg, 1 serie 57.5kg(chinuita)

Ridicari cu gantera in fatza
4 serii 15kg, 1 serie 17.5kg

Ramat in picioare
3 serii 42.5kg, 2 serii 45kg

Bicepsi
Flexii cu bara
5 serii 45kg(ultimele 2 serii chinuite)

Scott machine
2 serii 52.5kg, 3 serii 55kg

Triceps
Extensii pe spate revers bara
4 serii 35kg, 1 serie 37.5kg

Dubla extensie in spate(gantera)
3 serii 27.5kg, 2 serii 30kg(ultima chinuita)

Dips
5 serii 20kg

La universitate am avut doar 2 ore. Am invatzat despre subiectul "feedback" shi despre cum aceasta metoda ajuta atletii ca sa isi imbunatatzeasca performantza. Trebuie sa fac un referat despre acest subiect in 2 saptamani.

Cam atata pe azi jurnale, uite ca iar te-am cam ignorat, shi am putut sa te mai completez doar noaptea tarziu.
PS UIte bre, au poza cu mine la smiley
:monkey:
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Inca o zi, la frumoasa mea university...

Mesajde Aurolacul » Vin Noi 19, 2004 10:09 pm

:B Azi dimineatza pe un frig extrem, ne-am strans toti astia de la Principles of Training ca sa facem un test de putere. Testu consista din 2 sarituri. Se ia o creta shi se mazgaleste index finger. Se sta langa un perete cu mana dominanta cel mai aproape de perete, se extinde mana shi se atinge peretele ca sa se lase un semn cu creta. Dupa aceea individul isi face avant cu mainile shi sare, incercand ca sa atinga cat mai sus decat primul semn facut cu creta. Distanta intre primul shi al doilea punct se masoara in cm. Pot sa zic ca eu am avut cel mai un rezultat, hehe cu 62cm. Ce sa-i faci, sunt shi eu bun la ceva. Probabil ca din cauza ca am muschi la picioare foarte puternici de la atatea genofexiuni, ma ajuta ca sa pot atinge o inaltime superioara celorlalti. Asta e.

Dupa universitate, am dat o raita cu Vasile shi cu maisna lui prin oras. Tara futut e schimbatorul ala de viteze, dar macar masina merge bine cand o bagi intr-a 5a. Deci pe atostrada nu cred ca o sa aiba probleme cu ea.

Poate termin jurnalul asta mai incolo, ma duc sa ma uit la un film. Troy. Am auzit ca e o porcarie, dar hai sa vedem daca e adevarat.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde wwritza » Sâm Noi 20, 2004 1:28 am

Aurolacul scrie: Vasile tocmai shi-a cumparat masina. Am luat pana la urma un Renault Clio 1.21L din 1996 cu £750.

vasilika asta e un fel de Fred sau Barney?? da cu labutzele lipa-lipa pe sosea prin podeaua masinii??? noroc ca nu prea-s gropi multe pe soselele din iuchei!!
Cu banii astia mai bine isi lua o bicicleta decapotabila!! era mai coool si ii tremura si freza in vant ;m
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Lucru shi iar lucru...

Mesajde Aurolacul » Dum Noi 21, 2004 1:36 am

Am lucrat azi, dar nu din greu cum ar fi trebuit, deoarece mi-a fost cam lene sincer. May the ;y punish me!

Am vorbit cu polonezii aia la lucru inspre incheierea programului cand nu am fost asa de ocupati. Am descoperit cu mirare ca tipu are sens de umor, shi chiar foarte dezvoltat. Ei vroiau sa invetze romana, shi ma mai intrebau cum se spune la anumite lucruri. Pe mine ma interesa sa aflu in poloneza cate cuvinte, shi mai vroiam sa stiu care este diferenta intre poloneza shi rusa. Felul cum se pronunta cuvintele conteaza mult, de exemplu cuvantul "dazvedanie" care in rusa inseamna "la revedere", e aproape la fel in poloneza, dar se pronuntza diferit. Ciudat, ca el(Lukas) sau cum ii se zice in Polonia(Ucash), ii displace pe nemti din cauza razboiului, ceea ce mi se pare un lucru destul de stupid, totusi a fost acum aproape 60 de ani razboiul. NU poti sa urasti o natie judecand-o dupa cea ce a facut acum o generatie.

Suntde treaba polonezii, poate am sa ma impretenesc cu ei mai bine. Ciudat ca nu sunt ca romanii care vin inAnglia. Toti romanii care i-am cunoscut aicea nu au fost chiar asa de prietenosi eg:
1) au o meserie mai buna decat tine, shi se cred tari, de multe ori aroganti.
2) au masina, casa faina, shi au impresia ca "they're the shit".
3) sunt demigranti care nu vor sa auda de Romania shi vor sa vorbeasca engleza.
4) sunt cam prosti, veniti din Comuna cutare(nu ca am ceva cu tzaranii, dar oamenii se mai shi civilizeaza cand stau intr-un alt mediu).

Destul despre romanii care vin aicea. Probabil ca eu ar trebuii sa intru in a 5a categorie la oamenii care se uita la altii shi intodeauna le gasesc ceva in neregula, fara sa se gandeasca la propria lor persoana. Hehe, eu nu sunt pe departe perfect.

Tocmai ma uitam in oglinda, am impresia ca mi se micsoreaza bratzele, poate ca sunt foarte obosit. Ma duc sa ma culc. Maine lucrez la 9.....IAR!
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Caratura...

Mesajde Aurolacul » Dum Noi 21, 2004 10:45 pm

Am fost cu Vasile la o plimbare cu maisna lui, ne-am pierdut prin oraselele astea pe undeva prin Birchington pe niste strazi care de cand sunt aicea in anglia asta nu cred ca le-am cutreirat vreodata.

La lucru a fost monoton. Nu a fost deloc ocupat, shi m-am saturat in general de aceleasi chipuri in fiecare zi, aceiasi clienti care vin acolo, aceeasi colegi de munca, acelasi miros de tzigara: yuk! Uite asa intra omul in depresie fara sa-si dea seama shi doar dintr-o data se pomeneste cu o senzatie de parca va muri in orice clipa. Ceva destul de neplacut. Punct.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

verificare...

Mesajde Aurolacul » Lun Noi 22, 2004 9:45 pm

Azi pe la 11:00 am mers cu maicamea ca sa-mi las masina la un mecanic ca sa o verifice. De cand am cumparat-o in Septembrie nu i-am facut servis, shi ma gandeam ca ar fi cazul, ca sa nu m-i se strice din senin. O iau inapoi miercuri dimineatza, deci maine trebuie sa merg la sala shi la lucru pe jos, sau cu masina lui maicamea. Cred ca o sa fie maicamea dragutza, shi o sa-mi imprumute masina. I hope so!

Am citit intr-o carte de culturism cum se exerseaza muschii bratzelor cu mai mult aefect, ca sa creasca mai mari. E ciudat, ca inainte nu faceam flexii la la bratze, cu bratzele apropiate, le faceam doar cu braztele departate. Nici nu ma mir ca imi cresc bratzele mai mult in fatza shi in spate decat lateral. Sau poate pentru mine nu cresc destul de mult in lateral. Am mers la sala azi shi am facut piept.

Piept
Impins cu gantere plat
2 serii 35kg, 3 serii 37.5kg

Fluturari plat
3 serii 27.5kg, 2 serii 30kg

Impins cu bara plat
2 serii 77.5kg, 2 serii 80kg, 1 serie 82.5kg

Impins la aparat
3 serii 91kg, 2 serii 94.5kg

Impins cu bara declinat
2 serii 75kg, 3 serii 77.5kg

Cabluri stand pe banca culcat
3 serii 25kg, 2 serii 27.5kg

Cam atata, pot sa zic ca decand iau Protein Soya Isolate, ma simt mai odihnit. Probabil din cauza ca muschiul se reface mai rapid shi din cauza asta pot sa imping mai mult la piept, sa ridic mai mult, etc.

Chiar acuma am terminat sa il ajut pe Vasile cu o prezentatie despre un webpage care l-a facut el la Information Systems. Sper sa primeasca o nota buna, acuma l-am lasat sa exerseze pe maine, cand trebuie sa vorbeasca in fatza clasei.

Atata pentru azi, ma duc sa-mi mai citesc articolele de unde o sa ma inspir la urmatorul referat.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Record la deadlift...

Mesajde Aurolacul » Mar Noi 23, 2004 5:58 pm

Azi tocmai mi-am batut recordul la deadlift, shi sunt al doilea in listele salii cu 142.5kg. Locul 1 e un tip care a facut cu 210kg, ce animal ~v , sper sa ajung shi eu la macar 220 in cativa ani. In rest, la spate a mers destul de fantastic, chiar daca am avut febra musculara de ieri cand am facut piept.

Spate
Halcometru(spate)
1 serie 77kg, 4 serii 80.5kg

Ramat cu bara
4 serii 75kg, 1 serie 77.5kg

Flexii intr-o parte cu gantera
4 serii 42.5kg, 1 serie 45kg

Extensii la cabluri
5 serii 45kg

Vaslit
4 serii 80.5kg, 1 serie 84kg

Straight legged deadlifts
4 serii 95kg, 1 serie 97.5kg

Chinups
4 serii 2.5kg, 1 serie 5kg

Cam atata, trebuie sa plec ca mi se umple cada. Tocmai vroiam sa fac o baie. Sper ca sa-mi iau masina maine de la servis, greu a mai fost azi fara Azura in curte



:cry:
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Plan...

Mesajde Aurolacul » Mar Noi 23, 2004 6:22 pm

Mi-am inceput planul pentru referantul la phsiologie. Il puteti downloda mai jos.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Masina inapoi...

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 24, 2004 9:20 pm

Am mers la garaj azi shi am luat-o pe Azura acasa. A tors ca o pisica cand am condus-o dupa servis. Ii schimbam vitezele mult mai lejer, shi nici nu m-a mai certat cand ii ridicam ambreajul prea tare.

In rest, Vasile a vorbit cu tipul care mi-a facut masina, shi a zis ca sa i-o duca luni dimineatza ca sa vada ce are cu ea. Parerea mea e ca masina lui merge cam rau, ambreajul e cam dus, directia e stricata, ca masina o ia intr-o parte cand lasi de volan, lampa de sus de la sofer e defecta, nu are roata de rezerva, shi indicatorul de viteza trebuie strans un pic(asta nu e ceva major). Din pacate, daca gaseste mechanicul ca trebuie schimbat ambreajul, va costa destul de mult. Un ambreaj aicea costa in jur de £250-£300. Daca asta e situatia, eu zic ca ca la pretzul ei, poate sa o conduca asa pana se strica de tot decat sa dea banii asa degeaba.

Am fost la sala azi. M-am cam resimtzit de ieri cand mi-am batut recordul la deadlift. Azi, facand picioare am fost foarte obosit, ca sa nu zic ca era sa cad cu bara, incarcata cu 117kg.

Picioare
Genoflexiuini(spate)
4 serii 115kg, 1 serie 117.5kg

Ridicari la Smith pentru gambe
1 serie 140kg, 2 serii 142.5kg

Extensia la Quads
5 serii 108.5kg

Extensia la hamstring
4 serii 55kg, 1 serie 57.5kg

Presa
2 serie 163.5kg, 3 serii 169kg

Genoflexiuni(fatza)
2 serii 77.5kg, 3 serii 80kg

Genoflexiuni de tip "hack" (picioarele apropiate)
5 serii 60kg

Ieri la lucru a fost monoton. Nu am fost ocupati deloc, am stat shi am facut glume cu bucatarii la bucatarie, ~p cand sefu nu era prin preajma. Comici mai sunt bucatarii astia cateodata, cand au chef. Deobicei cand e ocupat sunt nervosi, ca trebuie sa gateasca rapid, shi noi suntem nervosi pe ei, ca ii vrem ca sa gateasca shi mai rapid.

Azi am fost pe site-ul lui Arnie: http://www.schwarzenegger.com
Destul de tare tipul, as vrea ca sa am eu muschii ca el, dar nu cred ca voi ajunge vreodata.

Eu va las, ma duc sa mai invatz un pic, gotto get good grades!(macar anul asta) [-o
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

UNiversitet...

Mesajde Aurolacul » Joi Noi 25, 2004 9:21 pm

Azi am mers la universitate. Era sa pierd prima ora, ca ma sculasem la 7:15, in loc sa ma scol la 6:30. Ma schimb rapid, imi fac un sandvish, shi daicu 90 mile an hour ca sa ajung la timp.

Prima ora la psyhologie a fost faina. Am facut despre arousal, shi anxiety. Se pare ca e un factor important care determina performantza unui atlet, ca depinde de asta, co-ordonarea miscarilor sau moralul este afectat spre bine sau spre rau.

La Anatomie shi Fiziologie am facut despre structura neuronului shi despre A.P.(Action Potential). La sfrasit am facut un mic experiment unde am testat factorul care un urlet il are asupra foartzei. Fiecare a trebuit sa vedem fortza noastra pe un dynamometer, cu o strangere normala shi cu o strangere shi un urlet in acelasi timp. La prima incercare am avut 58, shi la a doua 60, deci evident ca actionarea hormonilor cand am urlat, m-a ajutat sa strang de dynamometer mai tare.

La Nutritie am invatzat cum sa calculam cate calorii pe zi consuma o persoana daca stim exact ce a consumat acea persoana intr-o anumita zi. Ne-am impartzit in grupe shi fiecare a trebuit sa aleaga un memgru din grupa, a cui dieta va fi analizata sa se vada cate calori constituie shi procentu de CHO(carbohidrati), Lipide shi Proteine prezente in dieta. Eu am fost ales din grupa mea ca mananc ca un porc. cred ca mie mi-au iesit in jur de 4000 de calorii zilnic shi majoritatea din astea sunt CHO sau proteine, am foarte putina grasime in dieta deoarece nu mananc dulciuri deoc, nici prajituri, sau carne cu grasmine animala. Numai carne macra. As fi foarte curios sa vad procentul de grasime pe care il am in corp. Eu zic ca valoarea e cam de 16-18%, am un pic de slanina, da se scapa de asta. vreau sa am sub 10%.

Cam atata jurnale, plec ca am de corectat un referat pana nu ma prinde ziua de maine. :hi:
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Sprint training...

Mesajde Aurolacul » Vin Noi 26, 2004 9:37 pm

Azi la universitate am facut Antrenament pentru viteza. Fuga de 20M sprint, shi o fuga de 20 M tot sprint cu schimb de directie. La prima proba, sunt puse 3 borne la 5, 10 shi 20m, unde stau 3 oameni cu cronometrii. Concurentul pleaca de pe linia de start cand doreste, shi atuncea toti trei inceraca simultam sa porneasca cronometru. Primul om, care e la borna de 5 M, opreste cronometrul cand concurentul a trecut de borna, al doilea face la fel la 10M, shi ultimul opreste cand termina sprint-ul. Cel mai bun timp al meu a fost 3.23 sec, ceea ce e un pic peste mediocru. E bine, ca ma gandeam ca la celel 86kg ale mele, nu o sa mai pot sa-mi accelerez asa o masa intr-o distanta atat de mica.

La masaj am facut fund azi, sectia lombara a spatelui shi tehnici la trapez. A fost misto, dar mai fain a fost sa ma uit la toate cururile gagicilor \:/ :N . Hehe.

La Sports injuries, ne-a predat despre vatamarile labei piciorului. Mai ales la incheietura intre Talus shi Calacaneus. Dupa aceea am avut un semiar interesant unde a trebuit sa identificam diferite oase ale labei piciorului shi sa evaluam starea in care se afla oasele noastre de la picior. Ale mele sunt in regula. Analizandu-mi mersul, merg un pic cu piciorul drept rotat spre linia mediana, din cauza ca probabil muschii hamstrings sunt sub tensiune constanta de la atatea greutati. Ca sa nu zic ca am shi un pic de lordosis.

Mai scriu maine, nu mai am chef. Trebuie sa merg maine sa-mi cumpar ceva capace pentru roti. Masina merge bine, dar am aflat ca ar cam trebuii sa schimb centura de la motor(asa ii se zice?) adica "cambelt". Ok, later.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Lucru & Sala...

Mesajde Aurolacul » Dum Noi 28, 2004 1:55 am

Probabil ca azi nu trebuia sa merg la sala. De dimineatza cand m-am sculat din pat, cu chiu cu vai pe la 8:30, ma tot gandeam daca mai are rost. De multe ori ma aflu intr-o asemenea situatie. Sa nu mai merg la sala. Disper cand ma gandesc ca era ca sa azvarl patura peste mine shi sa ma duc inapoi la culcare. Cateodata ma gandesc ca de ce mai are rost ceea ce fac? Ce-mi trebuie mie pectorali de nu stiu ce diametru, ce am nevoie sa fug atata, cand la lucru oricum fac miscare, la ce ma ajuta sala, cand uneori confidentza mea e egala cu zero cand o fata ma intreaba cum ma cheama?

Dar, ca intodeauna(pana intr-o zi), ma scol, ma spal, shi ca miile(poate exagerez, sutele) de zile la rand, imi iau rucsacul shi ma car catre sala. La sfarsitul sesiunii am uitat toata dispozitia mea rea de dimineatza, shi ma gandesc ca un fraier la tipu ala care s-a sculat din pat. Ala e un fraier, asta e un smecher(sa zicem asa). E ciudat cum totul pare atat de clar cand te scoli, dar nu-ti poti aminti visele. Doar unul mi-l mai pot aminti, unul scurt despre mine. Inotam intr-o laguna, era noapte, shi sus pe cer, luna se oglindea in apa, dandu-i o culoare turcoise. Palmierii adiau in vantul cald de seara. Puteam sa fiu in Africa, dar stiam totusi ca visez, shi ca se va termina in curand. In viatza toate lucrurile bune dureaza putin, 90% la suta din restul timpului fiind plictisitor, nevoit sa raman intr-o stare depresiva shi doar sa ma prefac ca totul e in regula.

Jurnalul de la sala arata in urmatorul fel:
Bratze
Bicepsi
Flexii cu gantere
3 serii 20kg, 2 serii 22.5kg(ultimele 2 serii chinuite) 3-3, 3-3

Flexii concentrate
1 serie 17.5kg , 4 serii 20kg

Triceps
Extensii pe spate revers bara
2 serii 35kg, 3 serie 37.5kg

Kickback la cabluri
1 serie 10kg, 3 serii 15kg, 1 serie 17.5kg

Pulldown cu un bratz
1 serie 15kg, 4 serii 17.5kg

Umeri
Presa militara(gantere)
3 serii 22.5kg, 2 serii 25kg(chinuite 5-1, 4-2)

Ridicari cu gantere lateral
2 serii 17.5kg, 3 serii 20kg

Shrugs cu gantere
4 serii 42.5kg, 1 serie 45kg

Cam atata pe ziua de azi. Ma gandesc daca cineva ma poate ajuta cu aceasta intrebare. Cutreieram pe Internet pe la site-uri cu probleme, shi dau de o problema cam asa:
What other word can be formed from all the letters of the word:
INSATIABLE :confused:
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Stress la lucru...

Mesajde Aurolacul » Dum Noi 28, 2004 9:42 pm

Am crezut ca azi va fi o zi usoara, deoarece 4 ore nu am facut mare lucru la servici. Dupa ora 1 pana la 5, am fost ca pe banda rulanta, ne tot veneau clientii, shi ne tot veneau ca nu am mai crezut ca o sa se termine.

Nu-mi vine sa cred ca Arsenal a facut al 3lea egal consecutiv, distantzandu-se de Chelsea la 5 puncte. Cam nasol, dar macar e bine ca POli Iasi incepe sa avanseze in clasament, deocamdata nu mai este in pericol de a fi retrogradata.

IN alta ordine de idei, trebuie ca sa-mi spal masina ca e absolut jegoasa shi sa o aspir, ca sa fie curata. Maine dimineatza il duc pe Vasile la servis ca sa ii repare maina.

NU mai am nimic de zis. Sper ca maine va fi o zi productiva la sala :yD

PS. Pana lunea viitoare ar trebuii sa am Prince Of Persia: Warrior Within, noul joc. Yey!! Probabil ca iar nu o sa ma dorm cateva saptamani pana il completez.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Joc...

Mesajde Aurolacul » Mar Noi 30, 2004 12:35 am

Joc shi eu Prince of Persia: Sands Of Time pentru nu stiu cata oara. Sunt inebunit dupa jocul asta, cred ca l-am completat de vreo 10 ori, dar tot il joc cu aceeasi pofta, ca shi cum l-as fi cumparat in prima zi. Fiecare nivel, fiecare scenariu fiecare miscare, batalie shi fiecare miscare a camerei o stiu pe de rost. Imi este intiparit in minte tot jocul de la inceput pana la sfarsit, dar cand il joc, parca inca ma mai surprinde cu frumusetzea lui.

Azi l-am dus pe Vasile dimineatza la mechanic ca sa isi duca masina. Seara ne-am intors ca sa discutam cu sefu de acolo, shi el ii zice ma masina nu e asa stricata, ci doar ca schimbatorul e diferit. El a fost obisnuit sa conduca Ford-uri ca mine, shi trebuie sa se obisnuiasca cu Renaulturi. A lasat-o ca sa-i faca un servis general, shi cred ca Vasile isi va lua masina vineri.

Eu am fost la sala. Acolo era un tip imens care facea la umeri cu cel putin 100kg, o namila de om. Nu am sa ajung eu ca el niciodata din pacate. Mi-a placut ca era inalt, vreo 1.90m nu ca mine, indesat shi mic. Nah, nu stiu daca 1.74M se clasifica ca fiind mic, cel putin englezii sunt destul de inalti.

Uite rezultatele de la sala:
Piept

Impins din culcat cu gantere
5 serii 37.5kg(ultimele 2 chinuite 4-5)

Fluturari
3 serii 27.5kg, 2 serii 30kg(chinuite 4-5)

Impins din culcat cu bara
2 serii 80kg, 2 serii 82.5kg, 1 serie 85kg(5)

Impins la aparat
2 serii 91kg, 3 serie 94.5kg

Pecdeck
2 serii 70kg, 3 serii 77.5kg

Cabluri
2 serii 40kg, 2 serii 42.5kg, 1 serie 45kg(5)

Nu ma stiu ca se mai zic. Sa scriu shi eu o poveste oare? Cand o cititi sa aveti chipul bucuros? Sa scriu eu o poveste despre Fat acilea cu palosu gros shi cu calu' negru in loc de Ferarri, ca Ileana nu-il mai astepta, el ii da bip ca are celularii cat ii trebuie maica sfanta, vezi ca vaca trebuie mulsa, profita acuma cat inca mai e blanda, ca daca s-a enerva, pe tine-nprosca, shi tu ai injura, cat ti-este lumea. :sal:
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Lene...

Mesajde Aurolacul » Mar Noi 30, 2004 7:01 pm

Iar am dormit ca porcushorul pana la 10:00 dimineatza, in loc sa ma scol ca soldatul la 6:00 shi sa merg la sala. Din pacate, daca ma scol la ora aia, nu am prea multa putere, ca sa nu mai zic ca eu inca dormitez, shi poate ma trezesc ca imi cade gantera in cap cand fac un set.

Azi ca deobicei am fost la sala

Spate

Extensii la cabluri
2 serii 42.5kg, 3 serii 45kg

Rowing la aparat
2 serii 80.5kg, 3 serii 84kg

Straight legged deadlifts
2 serii 95kg, 3 serii 97.5kg

Pullup
2 serii 2.5kg, 3 serii 5kg

Extensii la aparat
2 serii 136.5kg, 3 serii 140kg

Ramat cu o gantera
3 serii 40kg, 2 serii 42.5kg, ultima 5 la dreapta

Ramat cu bara
4 serii 77.5kg, 1 serie 80kg

Halcometru(fatza)
2 serii 80.5kg, 3 serii 84kg(ultima chinuita)

In general nu am mai facut nimica. Aseara am stat pana tarziu jucand un Scrabble cu computerul. Cica professional my ass, ca l-am batut shi la expert cu 266 la vreo 140. Fainutze mini-jocurile de pe yahoo. Destul de addictive. Abia astept sa joc un pool cu astia de pe forum. :o
Trebuie sa ma duc, sa-mi calc camasa, ca ma duc la lucru, damn!
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Aloy hub cap...

Mesajde Aurolacul » Mie Dec 01, 2004 11:25 pm

Bei, jurnale, sa vezi ce jmecher sunt, ca azi mi-am luat alloy hup caps pentru masina mea. Capacele astea noi imi face masina sa arate ceva mai bine, shi ma pot smecheri shi eu cam alloys, cand de fapt nu am :D .

Azi in sfarsit mi-am spalat masina, ca nu se mai putea, avea cam un cm de praf, mai ales pe jantele de jos langa roti, deci am decis ca sa intru in actiune. Din pacate nu am aspirat ca mi s-a facut foame, urmeaza sa fac asta maine.

La sala a fost o zi cam nasoala, ca boul ala de James (un on care lucreaza la sala) niciodata nu ma ajuta la serii, ca zice ca e ocupat. My ass, busy, ca nu face nimica, tot timpu isi suna prietena pe mobil, cand ar trebuii sa ma ajute pe mine sa-mi fac seriile :z . Am facut picioare azi:

Picoare

Genoflexiuini(spate)
2 serii 115kg, 3 serii 117.5kg

Extensia la Quads
2 serii 108.5kg, 3 serii 112 kg

Extensia la hamstring
2 serii 55kg, 3 serii 57.5kg

Fandari
4 serii 27.5kg

Presa
5 serii 169kg

Gambe la presa ( pozitia picoarelor in inferior)
1 serie 127.kg, 2 serii 133kg, 2 serii 142kg

Deadlift
2 serii 85kg, 3 serii 87.5kg

Cam atata. Azi au fost niste puradei la sala. Nici nu stiu cum i-au lasat pe aia sa intre ca nu aveau mai mult de 11-12 ani. Eu stiam ca la sala nu ai voie sa intri daca nu ai peste 15-16 ani. Ei nu-i nimica, am avut parte de o galeria la genoflexiuni, cam enervant. Plus toate intrebarile stupide gen: How much can you lift? Pai dracului, cat lift io? Pai la ce, la tzatze la buci, specificati shi voi, ca a face genoflexiuni cu 120, nu e ca shi cum ai face 80 la deadlift. Doh! Asta imi venea sa fac cu ei ;f .

OK, deci ma uit pe Uefa la Match Centre, shi ce pot sa zic despre Steaua: SLAB! Macar e doar 1-0 pentru athletic, ma asteptam la vreun 3-0. Daca face steaua egal, ca mai sunt vreo 10 min, va fi o minune.
Pe maine jurnale, pe maine. :bye:
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Printzu desertului...

Mesajde Aurolacul » Vin Dec 03, 2004 1:20 am

Azi jurnale primise-si shi eu jocul nou Prince Of Persia Warrior within. Ca am fost baiat destept shi l-am comandat din America, il am cu o zi inainte de a aparea in Anglia la magzaine :A . O sa il joc in vreo saptamana, ca acuma sunt ocupat cu referate peste referate, mama lor, chiar inainte de Craciun shi-au gasit sa mi le dea. Hehe. cand ti-e lumea mai draga :mad: .

La Psihologie am fact despre effectul audientzei asupra calitatii unui skill. deci am facut un mic experiment unde 5 studenti trebuiau ca sa se stea langa un perete shi sa se aplece pe vine, pana ajungeau in pozitia de "stat pe scaun" sa zic asa. Acolo trebuiau sa ramana pana nu mai puteau, adica pana le tremurau picioarele shi picau in cur. Alti 5 elevi, ii cronometrau, shi restul de elevi erau audientza. Acest test a fost facut cu audientza, fara audientza, shi cu toata audientza intoarsa cu spatele. In acest fel, am evaluat effectul "crowd pressure" asupra unui skill shi am descoperit ca la un skill relativ usor cum a fost acesta, audientza prezenta a facut concurentzii ca sa vrea sa obtzina un timp cat mai bun.

La Anatomie shi Fiziologie am facut despre The Synapse gap shi felul in care particulele circula prin el.

Uite shi al doilea referat de la Psihologie. Sper sa va placa. :sal:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mda...

Mesajde Aurolacul » Vin Dec 03, 2004 9:53 pm

Inca o zi la universitate. Dimineatza m-am oprit la celalalt colegiu unde invatz ca sa las niste carti la biblioteca shi sa dau referatul la psihologie. Sa speram ca primesc o nota buna pentru referat.

La Masaj azi am facut abdomen shi partea anterioara a picioarelor. POt sa zic ca tipul cu care am lucrat azi a lucrat destul de brutal cu mine. E destul de treaba tipu', dar la masaj nu prea se pricepe, shi eu cred ca e "secretly evil".

La Principles of training am calculat azi compozitzia corpului shi procentajul de grasime in corp. Eu am vreo 19% grasime, ceea ce e destul de bine, avand in vedere ca abia de la 25% in sus pot fi considerat gras. Ciudat totusi, ca la 86 kg, eram sigur ca o sa am mai multa grasime. Hey, ce sa-i faci, se pare ca majoritate din greutatea mea e muschi :).

Tocmai am jucat noul meu joc Prince of Persia: WW. Super TAREEE!!! ;w , dar din pacate trebuie ca sa ma obisnuiesc cu unghiu camerei, ca l-au schimbat putin, shi e cam enervant.

Cam atata. Pe maine jurnale.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Lipsa de Chef...

Mesajde Aurolacul » Dum Dec 05, 2004 1:43 am

Nu am prea avut chef sa ma duc azi la sala, deoarece m-am jucat la jocul meu o zi intreaga pana a trebuit sa ma duc la lucru la 15:00.

Soramea a venit azi pe aicea. Luni pleaca in Egypt o saptmana cu prietenu, shi ne-a lasat catzelul ei ca sa avem grija de el pana atuncea. :yD Ce o sa-mi placa sa ma joc cu catzelul, mai ales ca e foarte dragalas.

IN rest mai nimica, sper sa scriu ceva mai interesant maine.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Ocupat...

Mesajde Aurolacul » Lun Dec 06, 2004 12:12 am

Am fost destul de ocupat in ultimul timp jurnale. Maine soramea pleaca in Egipt shi trebuie sa o duc la aeroport, trebuie sa-mi fac un referat pentru lunea viitoare(12/12/2004), mi-am luat jocul asta Prince Of Persia, shi trebuie ca sa fiu shi moderator de grupa la Y POOl. Ce zici, jurnale, te pun ca sef la orar. Tu trebuie sa-mi reamintesti toate datoriile pe care le am, deci trebuie sa te vizitez des, ca sa tz-in minte exact ceea ce am de facut.

AAA, ca sa nu mai zic ca mai am de mers shi pe la sala :p. Asta, e, I will manage, sa speram.

Deci:
06/12/2004 05:15: - dus pe soramea la aeroport
08/12/2004 21:00 : - finalul faze intaii la biliard.
12/12/2004 12:00: - referat la nutritie
17/12/2004 12:00: - Referat la Sports Injuries

Sper sa tzin minte tot. :-?
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Pool...

Mesajde Aurolacul » Lun Dec 06, 2004 10:18 pm

A fost o zi misto, am jucat pool pe Yahoo la greu cu prietenii, shi 2 meciuri competitionale. Daca vretzi sa vedetzi care au fost scorurile, sunt pe Katerinca & Aberatzii.

Azi am dus-o pe sormaea la aeroport pana la gatwick. Am facut pana acolo 1hr 40min, sunt vreo 130 km pana acolo. Am plecat la ora 5:30 dimineatza, m-am cacat pe mine pe autostrada ca era noapte shi era plin de camione care circulau devreme ca sa nu prinda agolmeratzia de la 08:00.

Toul a mers bine, era sa fac accident odata, cand m-am bgat sa ma incaderz pe banda a doua sa depasesc shi a pus unu cu un camion o frana mai dura, asta, e, se mai intampla. ce trafic e acolo prin Londra. Durere, nu pot sa zic altceva. Niste sensuri giratorii cu 3 benzi, nimeni nu-ti da prioritate, deci exact ca in Romania. Ma simt foarte norocos ca aicea in Margate e linistit ca e doar un orasel mic. Sa locuiesc in Londra, cred ca as muri.

La intoarcere era sa nu mai gasim drumul acasa, eu cu Vasile am luat-o catre Brighton in loc sa o luam catre Dartford shi sa ne incadram pe M25. Numai dupa ce am iesit de pe autostrada shi am realizat cu stupoare ca mai aveam 30mile shi ajungeam la Brighton, ne-am dat seama ca o luasem gresit.

Pot sa zic ca azi am condus cel mai mult non-stop 3hr shi 20min, cand am ajuns acasa pe la 09:20, eram mort de oboseala ca nu dormisem mai mult de 3 ore noaptea trecuta, shi m-am pus sa ma culc pana la 14:00.

Cam atata, jurnale, azi am fost un baiat rau shi nu m-am dus la sala. Sincer, am fost prea obosit, ce sa ii faci, o sa ma duc maine sigur.

La Prince of Persia: Warrior Within, am reusit sa trec de o faza grea de tot. O sa mai joc deseara.

In rest mai nimica, papa. ;)
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori