Jurnalul unei copile

...pentru cei carora le place sa scrie

Jurnalul unei copile

Mesajde J'adore » Joi Ian 22, 2004 9:51 pm

Acesta este jurnalul meu care sper eu ca o sa ma ajute sa mai scap de stres, aviz amatorilor....nu va place ce scriu ,credeti ca aberez asta este, nu va obliga nimeni sa mi`l cititi(jurnalul)
Pt. ca acum mai am putin si :bleah: o sa revin mai tarziu sa scriu prima 'fila' a jurnalului

Asa cum am promis:
22/01/04
Astazi m`am trezit mai tarziu decat de obicei, pe la 6 si cinsprazece minute am,afara inca era intuneric, iar vatul batea puternic, atat de tare batea incat ii puteai auzii puterea. Primul lucru pe care l`am facut, a fost sa imi iau o sticla de apa "chioara", aparent am pus kg in plus pe mine:) A urmat rutina zilnica, am facut baie, m`am imbracat,m`am certat cu maicamea pt. ca nu vreau sa mananc. Am luat`o la fuga pe scari,simtindu`ma vinovata pt. ca nu am invatat pt. examene. Noroc ca bus`ul scolii era deja parcat, pt. ca afara era un ger de nedescris, cand trageai aer in piept te dureau narile si plamanii de frig ce era -10F,ce sa mai zic de vantul care te lua pe sus -20F.Ajunsa la bus am constatat ca sunt prima(ceea ce nu e ceva bun,avem un sofer tampit), partea buna a fost ca in bus e cald.
Ajunsa la sc ma iau niste colege la vorba, vorbim noi despre diferite chestii, mergem in bibloteca, si eu cum sunt fidela forumului intru sa vad ce se mai intampla. Se face 8:10, la 8:15 am examen la Vocab. Studies o clasa care e numai pt. cei de a 11 a, nu stiu de ce mau bagat acolo dar asta e, normal ca nu imi invatasem. Intru in clasa ma asej la masa mea, cica sa invat si eu macar pt. 5 minute, zis si facut, la examen am ghicit mai mult dar dupa cum sa uitat profa la mine cred ca am facut bine:) La al doilea examen si ultimul (al 7 lea examen in 3 zile) cum am intrat in clasa, cum iam gasit pe colegi facand caterinca, atmosfera vesela, mi`a placut:) incep si examenul asta, eu eram cu capul oriunde numai la examen nu. Ma gandeam ca luni incepe al doilea semestru,si ca in curand o sa treaca si el, iar eu iarasi o sa am parte de 3 luni de liniste,fericire si relaxre in romania. Da, gandul meu numai la romania si la cei dragi zboaara.

Scap si de examen, ma duc sa astept bus`ul scolii, acolo ma intalnesc cu niste prietene, care ca si mine dardaiau de frig, ai naibii fac economie si nu ne dau caldura!!Ii zic Iuliei sa mearga cu mine sa vad ce nota am luat la Health, spre mirarea mea am luat un A, m`am mirat pt. ca nici la health nu am invatat.

Ne intoarcem inpoi in lobby unde asteptam de zor bus`ul,nici una dintre noi nu mai avea stare, cu toate ca avem gecile pe noi nu mai putem de frig. Constatam ca afara e mai bine decat inauntru si hotaram sa asteptam bus`ul afara, unii ar zice ca suntem nebune sa iesim la -10F afara, noi zicem ca nu am avut alta solutie, mortii lor, cu economia lor cu tot!!

Vine bus`ul , soferului i`se pare amuzant daca ne lasa sa asteptam putin pana sa ne lase sa ne urcam in bus. Cum ma urc in bus cum ii zic ca e a facut o gluma de kkt! In drum spre casa hotarasc cu Iulia ca maine mergem la cumparturi, ma ia si ameteala pt. ca avem un sofer asa de bun.Mam luat si de niste bulgari pt. ca faceau misto de accentul iluiei(de rusoaica), care zic eu ca e destul de bun,pt. simplul fapt ca ea a ajuns aici acum 7 luni. M`am saturat de lumea asta atat de superficiala, cateodata ma intreb daca nu cumva eu traiesc pe alta lume, inca tin sa cred ca exista oameni cinstiti, ca exista dragoste pe lumea asta, nici nu stiu ce sa mai cred, pt. ca in jurul meu vad contrariu. Dar cert e ca eu o sa sper in continuare, da, cam prea multa naivitate din partea mea, si probabil ca nu o sa ma schmib vrodata. O sa continui sa sper , si sa visez cu ochii deschisi pt. ca asta sunt eu.
Cam atat pt. azi....
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Vin Ian 30, 2004 2:14 am

29/1/04

Dupa 3 zile ca bruneta am decis ca trebuie sa imi schimb culoare parului iarasi,revin la roscatul meu, natural nu vrea sa il mai las..au trecut 20 de min la blondul meu nu am reusit sa revin, din negru sa facut medium brown ;P asta e acum ma duc sa imi pun vopseaua in cap ;S pana la 20 ......de ani am sa chelesc, in rest ce pot sa iti mai spun draga jurnal mi`am indeplinit visul de a fi bruneta :lol: maine am scoala unde am sa fac iarasi 40 de bazine (pe latime nu lungime) imi pare rau ca recordul meu pana acum e doar 16 secunde ;P
zbyezbye dragul meu...am treaba :kiss:
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Dum Feb 01, 2004 12:35 am

as vrea sa nu inteleg nimic din ce ai spus..........de ce norii grei nu vor sa plece, de ce sufletul meu e gol si rece......."

A mai venit o zi si cu ea o data o noua dezamagire.......cum poate o persoana care e la 8000 km de tine sa te influenteze atat de mult, si cum pot cuvintele acelei persoane sa te doara atat de mult, cand nici macar nu le auzi, ci doar le citesti pe un ecran, un ecran lipsit de viata si sentimente, dar prin intermediu caruia tu ca persoana esti ranit (:|
Probabil ca si eu am "gresit" daca pot spune asa cand am facut alegera, alegera de a iubii,dar nu voi regreta niciodata alegera facuta, zic ca poate am 'gresit" pt. ca pt. a face pasul asta a fost ranita o persoana, care acum ma uraste din toata fiinta ei. Nu zic ca nu ar trebuii, nu am sa o judec gresit niciodata pt. ca ma uraste, dar as vrea macar putin, sa ma inteleaga, a fost cea mai grea decizie pe care a trebuit sa o fac, si stiu cu sigurantza ca alta decizie mai grea ca asta nu o sa mai am de luat :u
You better stop, STOP before you break me all apart,you better stop

......................Dar niminic nu ma surprins din ceea ce a facut, ma facut cu ou si cu otet, si am inghitit tot, la inceput am zis ca are dreptate dar mi`am dat seama ca nu e asa, de ce sa merit toate injosnicirile ? de ce? pt. ca am indraznit sa iubesc? Poate multa lume ma acuza de egoism, si poate ca am fost si egoista, pt. ca pt. prima oara in viata mea aveam parte de fericire si intelegere. Cine nu ar vrea intelegere, fericire, sigurata,iubire si multe altele?
Ce ma surprinde cel mai mult e ca inainte de a lua decizia asta eram o persoana buna in fata ei,acum dintr`o data am devenit o vipera si multe alte chestii care ma dor cand le aud. De ce trebuie sa ma barfeasca pe la spate?de ce nu imi zice in fatza....de ce suntem noi oamenii asa....eu macar stiu ca i`am recunoscut in fata. Stiu iubirea fara durere nu exista,dar de ce trebuie sa ma faca ea sa vrea sa mor, de ce? numai pt. faptul ca am indraznit sa iubesc. Am inteles`o pana la un anumit punct....pana atunci cand a incercat sa il convinga pe EL ca sunt o vipera, el a stiut mai bine, dar pt. mine durerea provocata in sufletul a fost mare ;P
Stiu de mult timp ca viata e complicata,ca e plina de damburi,gropi etc de care trebuie sa treci ,dar de ce, de ce trebuie un lucru asa de frumos ca iubirea sa fie complicat,dar normal daca nici iubirea nu ar fi complicata unde ar fi farmecul, cum ne`am da seama daca iubim cu adevarat(pt unii este nevoie de "dovada') eh cu sufletul trist si amagit eu iti zic adio pt. acum dragul meu jurnal....stiu ca am aberat si ca cititorii nu vor intelege nimic din ce am zis ,dar asta din cauza ca si eu sunt confuza in momentul asta ;P
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Sâm Mar 06, 2004 11:32 pm

Locul unde zilele se-ntalnesc cu noptile,
Unde mor si visele, unde gandul nu mai e.

Sa scriu sa nu scriu?Ma intreb de 10 minute, ce rost are?Sunt niste simple randuri scrise de o persoana nongrata.
As vrea daca s-ar putea, as vrea sa dorm 2 luni jumate, sa ma trezesc intr-o zi insorita de iunie(8), un vant usor sa adie, copii mici care inca nu au nici o grija sa se joace. pasarile sa ciripeasca. Sa ma trezeasc iarasi cu sentimentul pe care il am de fiecare data atunci cand vine ziua calatoriei catre casa. Acel sentiment ca totul este un vis prea frumos sa fie realitate. O voce imi spune "Da, in cateva ore vei fi ACASA!!". In alta ordine de idei sunt foarte plictisita si ma luat un dor de casa, asa cum mi`se intampla tot timpul. Soarele imi zambeste, eu lui nu! Nu pot.Piscina e murdara, iarba este uda de la ploaia de acum 2 zile, si totusi soarele imi zambeste, parca vrea sa imi faca in ciuda, de ce?de ce?De ce nu ma lasati in pace , sa dorm pana in iunie!!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Sâm Mar 06, 2004 11:47 pm

Locul unde zilele se-ntalnesc cu noptile,
Unde mor si visele, unde gandul nu mai e.

Sa scriu sa nu scriu?Ma intreb de 10 minute, ce rost are?Sunt niste simple randuri scrise de o persoana nongrata.
As vrea daca s-ar putea, as vrea sa dorm 2 luni jumate, sa ma trezesc intr-o zi insorita de iunie(8), un vant usor sa adie, copiii mici care inca nu au nici o grija sa se joace. pasarile sa ciripeasca. Sa ma trezeasc iarasi cu sentimentul pe care il am de fiecare data atunci cand vine ziua calatoriei catre casa. Acel sentiment ca totul este un vis prea frumos sa fie realitate. O voce imi spune "Da, in cateva ore vei fi ACASA!!". In alta ordine de idei sunt foarte plictisita si ma luat un dor de casa, asa cum mi`se intampla tot timpul. Soarele imi zambeste, eu lui nu! Nu pot.Piscina e murdara, iarba este uda de la ploaia de acum 2 zile, si totusi soarele imi zambeste, parca vrea sa imi faca in ciuda, de ce?de ce?De ce nu ma lasati in pace , sa dorm pana in iunie!!

Aseara pe la 8 am decis sa iesim afara, o idee foarte buna pt. ca nu mai aveam stare,afara era frig si vantul batea tare, ne`am cautat un adapost, un wendy`s. Nimic special ca de fiecare data, dar pe drum am intalnit o mamica cu fetita ei care nu avea mai mult de 4 ani. Fetita cred ca avea vro 2 geci pe ea, avea un par negru lung , niste ochi mari si un zambet inocent pe buze, o scumpete de fetita. Mama ei o invata sa treaca strada:
-Te opresti
-Te uiti in stanga dupaia in dreapta, mai astepti putin
-Iarasi te uiti
-Si acum poti traversa
-Haide nu iti fie frica
Fetita a ezitat putin sa traverseze, sa uitat la mamica ei in ochi si a traversat. Eu am ramas pe loc la cele vazute, parca acea fetita eram eu, dar nu, nu eram eu, acei ani au trecu de mult timp, iar eu fata de fetita asta nu am fost asa, nu asteptam sa imi dea voie mama sa traversez, ma uitam in stanga si in dreapta si traversam, tin minte ca ii dadeam drumul mainii mamei mele,ea ma lua iarasi de mana, simteam cum ii tremura mana.Ii era frica, mie nu. Cum am mai spus la cele vazute am ramas pe loc si mi`am amintit de mine si de mamica mea, prietenii mei nu stiau ce am patit, pt. 2 secunde am avut iarasi sentimentul ca am 4 ani, am inceput sa rad de cele amintite, i`am facut cu mana fetitei, ea mi`a zambit, si am mers mai departe. In ochii parintilor nostrii o sa fim intodeauna copii lor de 4 ani pe care i`au invatat sa traverseze strada. La fel cum a facut mamica aceea cu fetita ei, si cum a facut mama cu mine, probabil ca asa am sa fac si eu cu copii mei daca o sa ii am.
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Sâm Apr 17, 2004 1:31 am

De ce cand il vad plangand cerul parca cade peste mine?
De ce nu pot zambi cand ma face sa rad?
De ce nu pot sa le recunosc adevarul?
De ce imi e frica de sentimente?
De ce durerea nu dispare?
De ce lacrima vrea sa imi tot alinte obrazul?
Ma uit la poza care imi zice "Nu asta am vrut sa devi"
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Moartea unui suflet

Mesajde J'adore » Mie Apr 21, 2004 3:13 am

Afara ploua, si totul pare gri, pana si gandurile mele par gri.
Cu tigarea`n mana stau si ma uit pe geam fixata la balconul vecinului. O groaza de ganduri imi trec prin minte si totusi parca nu ma gandesc la nimic. Ma uit pe geam fixata la balconul vecinului si las frau liber gandurilor. Ceva imi mangaie usor degetul, mangaierea se transforma in durere, ouch m`am ars, nu era ce cu disprerare imi doream, era doar scrum, am uitat ca aveam tigarea in mana. Si totusi fara sa imi dezlipesc ochii de la balconul vecinului intind mana si caut sticla goala pe birou. Nimic nu ma mai intereseaza as vrea sa pot sta asa tot timpul, sa dau frau liber gandurilor, sa nu mai ies din transa asta atat de pasnica, SA VISEZ!!! Trag cu pofta din tigare, care la randul ei imi distuge plamanii cu aceiasi pofta. Ciocolata imi face cu ochiul iar eu cu dezgust vreau sa ma duc sa dau tot ce am mancat afara! vreau sa simt iarasi cum peretii stomacului se freaca unu de altul, cerandu`mi sa il hranesc. Vreau sa simt iarasi cum e sa fi slab. Vreau iarasi sa simt nisipul fin si rece cum imi alinta talpile. Sa aud iarasi valurile cum se zdrobesc de pietre. Sa o aud iarasi cum rade si fuge noapte pe plaja, sa o vad iarasi cum sta intinsa pe spate si se uita cu ochii la cerul plin de stele, vreau sa vad iarasi stelele in ochii ei albastrii. Vreau sa o vad iarasi cum merge pe strada timida. Ce vreau nu se poate, cel putin nu acum. Nu mai fuge noaptea pe plaja razand din August, stelele nu le`a mai vazut de mult, iar in ochii ei albastrii tot ce vad este un IMENS GOL. Nu mai merge timida pe strada cu un usor zambet pe buze, o vad mergand cu un pas grabit cu multa indiferenta, ceva nu e bine, ceva ii lipseste, dar ce?Ce ar mai putea vrea ea cand are tot?Are tot ce poate nu putea avea ACOLO, dar nu, nu are tot, nu are NIMIC, decat o speranta in suflet care incetul cu incetul se stinge.
O vad noaptea de departe cum sta in pat, se uita fix la perete, parca ar fi moarta. Dar de ce zic"parca ar fi moarta" Cand e moarta! A murit de mult, cand o sa reneasca nu stiu, poate de data asta nu va mai putea renaste. O vad cum regreta tot ce sa intamplat intre iunie-septembrie 03. Regreta tot , dar totusi nu regreta, un om mort nu are cum sa regrete trecutul. Si totusi sper sa renasca iarasi, si ea spera sa renasca.
But why do I suffer? I want to find order in my disorder. In rocky soil I have blossomed and also died

..................In noaptea asta ma facut sa imi doresc sa renasc, si am renescut pt. ultima oara, pt. ca de data aceasta nu am sa mai mor! Cu lacrimi in ochi ma uitam la el, i`am marturisit tot, i`am spus ca vreau sa cedez, sa cedez la tot dar nu la el, nu la el, eram moarta si totusi ma tineam ca de un fir de ata, de sentimentele ce le port pt. el. Vroiam sa renasc dar totusi vroiam sa mor. Am decis sa joc ultima carte din pachet si am renascut, acum mai mult ca niciodata mi`am dorit sa renasc. Lacrimile imi alinta iarasi obrajii, dar nu le regret pt. ca sunt lacrimi de fericire....AM RENESCUT!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Mie Apr 28, 2004 5:11 am

Iarasi fumez. Aseara am trait un cosmar, stateam la masa cu ei, si mi`au dat veste, m`am uitat in ochii celui ce mi`a dat viata, si ma gandeam in timp ce ma intindeam pe masa dupa pachetul de tigari, ce batran e, si totusi il vad la fel cum il vedeam si la 5 ani. Totusi nu mai e acelas,si nici eu nu mai sunt aceiasi, eram mica , schiloada, iar fumul nu imi manca plamanii. Cautam bricheta cu disperare, parca eram oarba ,nu vedeam decat negru in fata ochilor, a intins mana si mi`a dat bricheta. Mainile imi tremurau, inima imi batea tare, respiram repede, ochii erau gata sa imi iasa din orbite, ma pregateam sa aprind tigarea. Mama se uita la mine ca si cum m`ar fi pierdut, si da ma pierdut, a pierdut`o pe fica ei, fetita aia mica cu parul pana la talie si cret. Fetita aia cu gura mare. A PIERDUTO, AM PIERDUTO. Trageam din tigare nu mai auzeam nimic, ma uitam in oglinda din fata mea, si totusi nu vedeam nimic. Linistea a fost brusc intrerupta de glasul lui tata"Nu fuma pana la filtru". Am luat scrumiera si am stins tigarea. Am aprins alta, ma uitam fix la oglinda si plangeam, ma intrebat cu capul la pamant "pt. ce atatea lacrimi" As fi vrut sa ii spun, dar nu am putut. Totusi cred ca stia.
Lacrimile curgeau, curgeau curgeau pe masa de sticla, eu ma uitam fix in oglinda nefiind in stare sa ma uit in ochii lor. Eram pe banca, ma uitam la gardul ce inconjura terenul de tenis, stateam cu capul pe genunchi imi era frig.
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Vin Apr 30, 2004 6:05 am

Stii ceva?Defapt stiu ca stii, stii nu?Hai ca stii, da e adevarat sunt fericita. Plutesc in noapte, sufletul imi e linistit, iar inima imi urla de fericire. Imi este dor, imi este tare dor, ah dorul asta. Imi este dor iar inima imi urla de fericire.
Cauza o sa fie secretul meu, defapt nu e un secret, tot universul stie si totusi nu stie, nu stie pt. ca nu vrea sa stie, lumea nu da importanta micilor atentii, micilor indicii. O sa fie secretul nostru, dar nu e un secret, trebuie doar sa dai atentie micilor indicii si vei stii si tu secretul meu. De ce oamenii nu mai dau importanta micilor atentii, de ce cred ca sunt luati peste picior. De ce vad pe strada fete care rad si se simt insultate cand cate un baiat le da cate o floare? De ce totul trebuie sa fie mare, luxos, sa iti atraga atentia. Ce sa intamplat cu lumea asta, nu o mai inteleg, mint, o inteleg, o inteleg prea bine si nu vreau sa fac parte din ea. Egoismul conduce lumea, banii conduc lumea, ura si invidia conduc lumea. Tot ce este rau si nu aduce ceva bun la urma urmei conduce lumea. De ce nu poate conduce Iubirea lumea, cum sa conduca iubirea lumea, cand e pe cale de disparitie. Bani, Bani si iar Bani asta vrea lumea, pt. ce, pt. ce? Traim asa de putin, si in loc sa ne bucuram de viata si de lucrurile care intradevar ne fac fericiti, ne gandim la bani. Dar de ce zic ne gandim? Cand eu nu traiesc pt bani, si nici nu vreau sa traiesc pt. bani, banii nu ma fac pe mine. Ziceam ca sunt fericita, sunt foarte fericita. Pluteam si incet incet ma cobor inapoi pe pamant, dar la fel de fericita. Cat de calmant e sa plangi de feiricire, nu din tristete.
Am inchis lampa, am deschis geamul. Ma bag in pat si iau perna in brate incercand sa ma duc in lumea viselor ascultand Caruso.
Qui dove il mare
e tira forte il vento
Su una vecchia terrazza
davanti al golfo de surriento
Um uomo abbraccia una ragazza
dopo che aveva pianto
Poi si schiarisce lo voce
e ricomincia il canto:
Te voglio bene assaie
Ma tanto bene sai
í‰ una catena ormai
Che scioglie il sangue dint' e vene sai.

Vide le luci in mezzo al mare,
pensí² alle notti lí  in America,
ma erano solo lampare
a la bianca scia di un elica
Guardí² negli occhi la ragazza,
quegli occhi verdi come il mare.
Poi, all'improvviso uscí¬ una lacrima
e lui credette di affogare.

Te voglio bene assaie
Ma tanto bene sai
í‰ una catena ormai
Che scioglie il sangue dint' e vene sai.

Potenza della lirica,
dove ogni dramma í¨ un falso
Che con un po'ditrucco e con la mimca
puoi diventare un altro.
Ma due occhi che ti guardano
cosí­ vicini e veri
ti fan scordarele parole,
confondonoi pensieri.

Cosí­ diventa tutto piccolo
anche le notti lí , in America
Ti volti e vedi la tua vita
come la scia di un'elica
Ma sí¬ í¨ la vita che finisce
ma lui non ci penso poi tanto;
anzi si sentiva gií  felice
e ricomincií² il suo canto:

Te voglio bene assaie,
ma tanto bene sai.
í‰ una catena ormai
che scioglie il sangue dint' e vene sai.

Te voglio bene assaie,
ma tanto bene sai.
í‰ una catena ormai
che scioglie il sangue dint' e vene sai.

P.S. era sa uit, nu aveam ce face si am facut niste poze
Prima ehh eram ganditoare, iar a 2 a cred ca asa am sa mor cu tigarea in gura din pacate ~p
P.S. to mysefl de ce dracu nu pot sa vad pozele pe care le`am atasat? :monkey:
http://www.fanclub.ro/attachment.php?attachmentid=7192&stc=1
http://www.fanclub.ro/attachment.php?attachmentid=7193&stc=1
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Vin Apr 30, 2004 6:11 am

weird, ehe...guess that even u my dear reject my pictures =D
I`ll try to make it work, maybe that post was to long
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Taratura la 16 ani fara 23 de zile(Fictiune)

Mesajde J'adore » Lun Mai 03, 2004 8:02 am

Am avut acest vis azinoapte, ciudat rau, dar parea atat de real ;B
Ce chestie, nu am nici 16 ani, si totusi simt ca am trait dublu, 16 ani de nedumerire, de monotonie. 16 ani de durere continua, de tristete si dezamagire. 16 ani traiti degeaba, dusi pe apa sambetei, si de ce? DEGEABA.
"Crina,lasa`ma sa traiesc" ..."De ce?De ce sa te las sa traiesti, cand tu nu ma lasi pe mine?..." mai esti ca indrasnesti sa imi vorbesti asa" ..."Da, bine sunt o javra, si sunt si o curva, nu?Doar ai zis ca am sa iti vin cu 2 copii la usa"..."Taicatu nu gandea cand a zis asta"...."Da, nu gandea..." lacrimile incepeau sa curga usor pe obraz, capul imi bubia de nervi, sufletul imi era trist si plin de ura. "Nesimtito nu ai voie sa fumezi"..."Laso acum sa fumeze...are dreptate nu ai voie sa fumezi de fatza cu noi"..."Bine ma duc in baie si fumez"..."Dute"m`am dus in baie, am inchis usa...apare ea.. "Crina , deschide, vreau sa vorbesc cu tine"..."Lasa`ma in durerea mea sa mor o data" "Crina, deschide"..."Am zis sa ma lasi" intr`un final am deschis usa "Fumezi, daca fumezi ai sa incepi sa bei, si sa umbli cu mai multi barbati, taratura ce esti" "Da, bine sunt o taratura, pleaca, nu vreau sa te mai vad" "Nu plec, nu am terminat" Deci asta sunt, o taratura la 16 ani fara 23 de zile, si eu care credeam ca sunt o fata
MA gandesc cand o sa se termine, poate niciodata, dar ce mai conteaza, in fond sunt o boaba de nisip intr`un imens desert, superb. Ciudat vis, mai bine zis cosmar nu vis, ma intreb ce vrea sa imi transmita subconstientul =))
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Problema.....

Mesajde J'adore » Vin Mai 07, 2004 6:01 pm

Problema nu e ca imi vorbesti,problema e ce imi zici.
Problema nu e ca te joci,problema e ca te joci cu mine.
Problema nu e ca ma minti,problema e cum ma minti.
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mainile mele..........

Mesajde J'adore » Mar Mai 11, 2004 6:17 am

E intuneric, nu vad nimic, imi este firg, imi este cald si iarasi frig. Incerc sa gasesc o scapare, dar nu pot, nici o usa, nici un geam, nimic, inchisa intre 4 pereti. Ma sprijin de perete, vreau sa cad...aud un mare poc, pt. cateva secunde vad alb, sunt pe jos. Stau inghemuita pe jos si imi este frig. Bat cu pumnul in perete nu ma aude nimeni, eu ii aud pe ei, rad, par fericiti. Dau si mai tare cu pumnul in perete, nimic, sunt prizoniera propiei fiintze, nimeni nu ma aude. Ma trezesc la acelasi intuneric, iau in brate peretele si urlu pana imi vine sa lesin, nimic......ei trec si nu ma aud, parca nu exist. Ma resemnez si tac, ascult ce nu poate fi ascultat, liniste si intuneric. In mintea mea o furtuna incepe, nu mai stiu de mine, uit de intuneric uit de tot, plutesc sau mi`se pare. Cineva ma stirga, dupa atata timp, cineva ma striga, o usa apare, lumina patrunde in intuneric. Mi`a zis ca totul e in mainile mele, in mainile mele?! Nu se poate, de ce eu, de ce tocmai eu?! Totul devine gri, imi privesc mainile cu spaiam, ele imi tremura usor. Lumina........ si totusi in mainile mele se afla.....
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Vin Iun 04, 2004 1:50 pm

Nu am sa iti spun ca imi este greu. Nu am sa iti spun nimic. Nu voi scoate nici un sunet, ai sa imi intelegi tacerea fie ca vrei sau nu vrei.
~y
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Lun Iun 14, 2004 4:27 am

Am intilnito intr`o seara la metrou si ma facut sa simt un fior ..o fetitza singura intro lume nesigura si fara nici un erou.
Lacrimile ei ardeau mult prea mult, mai mult decat puteam eu sa indur, si ma zdruncina urletu ei tacut.
Iar atunci cand am plecat mi`am dorit doar sa pot sa o las fara trecut. Si as salva`o as cumpara o aripa de inger si as elibera`o.
Nu inteleg ce sa fac. Si parca daca vreau sa te ajut nu imi permiti, as vrea sa privesti in sus, dar eziti.

Ce pot sa zic, versurile de mai sus cred ca spun totul.
Vertiasaga
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Somnambulism

Mesajde J'adore » Lun Sep 13, 2004 7:29 am

Nu am somn! As vrea sa dorm, sa visez, sa visez iarasi persoanele de acasa, macar in visuri ii am langa mine. Ascult sisu puya feat codu penal -incearca sa zambesti si da... zambesc cu toate ca nu am chef de zambit.
Zilele insorite nu sunt departe , cica soarele rasare pe la 6, dar cel putin mie mi`se pare ca nu a mai rarasit dp 18 august.
Fumez o tigare si imi aduc aminte ca aproape acum 1 luna fumam cate o tigare pe la 12-1 seara cand ieseam cu cainele afara, ieseam din bloc ne asezam pe gard, aprindeam o tigare, vorbeam si dupa ne duceam cu king la locului lui preferat, aproape de classsport. Si eu desigur intodeauna vroiam incarca, nimeni pe strada, se mai auzea muzica din cate un bloc, king latra cand vedea ca ne alergam. Ehe, vroia si el in carca. Imi e dor de lunile alea, ce repede au trecut. Da au trecut, si totusi parca totul sa intamplat ieri.
Vreau sa dorm!!!! Si totusi stau aici si tst, ma uit la monitor si totate amintirile imi trec prin fata ochilor!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Joi Sep 23, 2004 12:54 am

As vrea sa zic ceva, dar nu stiu ce sa zic, as vrea sa scriu dar nu stiu ce.
Cica ar trebuii sa profiti de fiecare zi ,ca ar trebuii sa iti traiesti viata la maxim, sa traiesti fiecare zi ca si cum ar fi ultima, dar cum poti face asta atunci cand motonia isi face prezenta in viata?
Ma uit in oglinda in fiecare zi si vad o fata care incet incet imbatraneste, care inevitabil se indreapta spre moarte. M`am saturat de computerul asta si totusi in fiecare zi ma intorc la el, de ce nici eu nu stiu, ma intorc la ceva ce nu imi place, si ma indepartez de orice lucru ce imi place.
Vreau sa evadez din inchisoare asta, din asa zisa societate unde fiecare om e liber, cum dracu poti fi liber cand trebuie sa iti arati id`ul ca sa intri in liceu, si sa potii iesi numai daca esti a 11 si a 12 a si asta numai la anumite ore? In asa zisa societata unde daca nu ai masina esti ca si mort, pt ca nu te poti deplasa de acasa. In asa zisa societate unde trebuie sa ai peste 17 ani ca sa vezi un film rated R, care are cateva secvente cu sex, si 2 tipi care isi trag cativa pumini. FUCK IT ALL!!! Nu exista o societate perfecta, si nu va exista niciodata. nimeni si nimic nu se va apropia de perfectiune vrodata
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Mar Noi 30, 2004 6:11 am

Viata mea este un haos din toate punctele de vedere, nu ma mai pot bucura de nimic pt. ca motivul de a ma bucura dispare la fel de repede cum a aparut.
Stau pe pat, ma joc in parul lui, nu zice nimic, nu zic nimic, ma uit la el, ma intreaba ce am. Nu ii raspund...ma gandesc cand o sa vina ziua cand in sufletul meu nu va mai exista nimic.
Imi e frica sa mai simt, sa iubesc , sa imi pese , imi e frica de tot ce mi`ar putea aduce fericire si liniste sufleteasca, si totusi asta imi doresc.
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori