Diary a lu animaloo

...pentru cei carora le place sa scrie

Diary a lu animaloo

Mesajde memetshot » Vin Ian 23, 2004 10:24 am

Azi m-am trezit...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Ian 23, 2004 2:07 pm

jurnalule care esti, azi iti mai aduc o scriere:
gandesc deci ma duare creieru....


----------------------------------------




Jurnalule tu iesti un fel de privat unde o sa depun diary
Hai satz mai zic ce patii io azi.

1. dupa cum ziceam inainte m-am trezit. din pacate.

2. dupe care am plecat inspre servici, nu inainte de a incerca sa tintesc cu pipi care-l faceam alternativ cu **** (ca mi-a ecsplicat mie unii ca nu poti sa le faci continu si nici sinusoidal) papagalu cu ochi de foca care l-am desenat pe weceu (ideea asta mi-a venit dupa nustu ce ziar care zicea ca nustu unde au desenat astia muste pe veceu )

3. itz mai amintesti tu jurnalule Codul Bunelor Maniere pe 301. paragraful ala scris cu litere de aur: Tre sa te porti ca un nene instalator...adica sa ii faci pe ceilalti ca nu tre sa stea prea mult acolo? Ierau atatia care respecatu codul incat imi venea sa plang cu gandul la ceru albastru pe care se iubeau doua muste...

4. am ajuns la munci si iera sa ma sinucid de nerabdare satz povestesc ce mi s-a intamplat azi si sa te privesc in ochi in timp ce-mi tzin in mana obisnuitu soarec Packard Bell

5. Cam atat pentru azi iubitul meu jurnal privat unde-mi pun io diary



pese: orice asemanare cu personaje reale este evident intamplatoare.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Ian 26, 2004 10:49 am

Catzelush cu parul criet
Fu..ra foca din cotet
Si se jura ca nu fura
Si l-am prins cu foca-n gura


Draga jurnalule,
Dupa o lunga perioada seculara care a durat 2 zile (sau 3) ne intalnim si io o satz povestesc acu ce chestii interesante mi s-or intamplat mie...si o sa o iau iar pe puncte:
1. dimineata, dus veceu tintit papagal. azi fu si ziua in care ma spal pe dinti. ai vazut reclama cu copchii care vor sa salveze lumea de carii folsind colgate? e bine io ma salvez cu alta pasta de dinti....
2. mi-am facut senvisuri, dupa ce am fost la baie ma...nustu cu ce erau si ce gust aveau ca aveam ochii inchisi
3. fu si drumu...mustele lipseau, iar pe 301 culmea e ca nu s-a mai respectat codul...noroc cu soferul care si=a amintit ca uamenii tre tratati ca cartofii altfel se plictisesc si nu-si deschid sufletu.
4. acu sunt la serviciu. tziam zis ca io nu mai am gheozdan? aici la serviciu ie mijto, ca sefu nu are catalog. da ne stie pe nume si cand incepe cu Ahhhhh....noi toti ne infricosam asa, si porma sefu zice Xulescu si noi ailalti rasuflam usurati iar el se duce sa vada ce e...


acu iesti interesat ce am facut si in uichend nu? pai sa stii ca am fost la sala da nu o satz spun ce mujchi am lucrat si cum ca casa nu se ia alti dupa mine si sa-mi adopte metodata originara (sau originala, ca nu mai stiu) de lucru. miar placea si mie sa am un prieten pe care sa-l cheme de exemplu Vasile, da nimeni nu ma vrea, stii io am o atractie deosebita pentru barzauni de genul muste, tzantzari si alte zburatoare...stai ca am ametit, nu sunt io ala, Cine-o fi uare? :con:
ai auzit draga jurnalule de virgina care o ramas insarcinata cu un glont care a trecut prin oole unui soldat? deci exista sansa ca si uni OMeni virgini sa faca copchii...nu-i asa jurnalule ca ie o veste buna?




de ce am scris versurile de mai sus? pentru ca in uichend n-am citit nimic si am vrut sa le arat la altii ca si io sunt cult.
aici inchei relatarea de azi si tin sa multumesc celor care ati ajuns pana acilea, mai cititi inca doo zile din diary a mea si puate ajungeti la un inalt nivel de icoaerenta.




orice asemanare cu persoane reale sau de pe forum ie pur si simplu intamplatuare...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Ian 27, 2004 10:40 am

jurnalule azi itz spun ca
DA
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Feb 03, 2004 9:48 am

bre jurnal iaca ca m-am gandit si io ca sa mai scriu ceva.
deci de cand nu am mai vorbit a fost frumuasa viata mea...am fost la incorporare da nici aia nu ma vrea, deci fu bine.
porma dat fiind faptul ca nu mai exersasem de mult am zis sa mai trag si io de chestii ca sa-mi creaasca mujjchiu. deci scriu acile:

sambata
1. burta: 2 senvisuri imense + 2 beri
2. picioare: ceva pahare de vin (ca am auzit io ca cade in picioare)
3. la incheiere am lucrat niste jumate de kil de tzuicomicina sa nu cumva sa fac febra musculara
din pacate sticla nu a fost de fier ca ce brand aveam

dumineca:
1. o gura micutza de techila...chiar ma de ce nu se tine beutura in sticle de lapte? io cred ca ca sa ametesti cand bei
2. continuare vin
3. la burta n-am mai lucrat ca am zis ca e de ajuns.
4. tzuicomicina, ca am auzit ca lucreaza ca un fel de antibiotic

de luni is la munca asa ca munca mea se desfasuara numa seara.

Azi am condus de acasa pana la servici. la servici m-au egalat nenorocitii...si can' te gandesti ca mai era 20 de secunde...

Inca sunt suparat, iar n-am castigat la loto, poate saptamana viitoare o sa si joc, ca cica daca joci ai ceva mai multe sanse. deci doo beri s-au footoot...
bre jurnal te las acu, da promit ca o sa revin...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Feb 06, 2004 9:49 am

Salut jurnalule. sper ca te distrezi pacilea stand de vorba cu alte jurnale.
Sa nu cumva sa stai de vorba cu jurnalu lu perversu ala de alex si alu mister P (hi i laic them cici garls).
Stai si tu mai mult de vorba cu alu dornea, sa aflii cum mai ie prin cartieru ala :con: cum iii zicea ma Alaska era. cred ca e pe undeva prin madagascar sau botsuana ca aia n-are decat autobuze care dejaba le furi..
a lu donsuara Uda-Uda (o fata uda e mai buna ca una neuda astatz spun io) ie cam plangacios deci sa nu cumva sa te intristezi si tu.
uite poti sa stai de vorba cu necko, poate mai inveti si tu ceva, stii am auzit ca neco e profa deci tine aproape..
a lu papusa stricata e prea modern...lasa-l in pace.
saa nu-l uitam pe mosh al carui vis era sa fie gunoier, :con: ba jurnalule cum draq sa ratezi sa ajungi unu? poate n-a luat examenu, sau nu l-a lasat jurnalu. nuntzeleg.
si inca o cheste: ba tu vazusi pacilea vro musca ma? sau doo?


siacu sa completez jurnalu:
azi : traiesc - cred
ieri : ieri a fost bine..am avut de la 2o ora de sex..m-a violat o lene...
maine: maine o sa fiu nustu ce, ca am abonament la conecs si ai vazut si tu reclama, a tu n-ai vazut-o, ghinion
in rest: I'm a mint mint rubber/ in this mintRubing pleis
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Feb 10, 2004 9:57 am

ce mai faci ba jurnal
jtii cum zisa luthar king? I had a drim
si io am avut un drim...se facea ca dorm pana mai tarziu...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Feb 16, 2004 4:17 pm

salutare...
cica fu ziua mea. am beut. azi nu mai am nici un motiv sa beau. deci voi bea fara motiv.

am satz spun ceva. ai vazut ca printre forumurili de aici ie unu cu ozoni? satz spun cine sunt ei. ei sunt ozonii. deci niste fatzi frumoshi, mai frumoshi ca fat frumos din poveste scos. deci dece itz ziv io de ei. penca ie un mega concurs pentru fanii ozon adevarati si cum io sunt un fan ozon tre sa castig. deci ca sa castig tre sa fac o scrisoare furmoasa la adresa lor. cum pe tine nu te citeste nimeni, ca foile de pe lanfga calculator cred ca mi le mai citeste unu doi bulanji o sa fac o schiema la scrisoarea pe care o voi scrie

deci:
o sanceapa cu dragi cantareti care sunteti cunoscuti drept OZON forevar
o sa continui cu a ma prezenta: sunt io cel mai mare fan al vostru de care voi nu stit. adica un fel de fan neoficial
o sa le zic ca-mi place de ei: Imi place de voi
o sa le mai zic si ca fara muzica lor viata mea e fara sens: "fara muzica vuastra viata mea e fara sens:
si ca vreau sa castig concursu: am auzit ca e un concurs. pot sal castig io?
si la final ma semnez: semnat: io cel mai mare fan al vostru de care voi nu stit. adica un fel de fan neoficial


e ce zici jurnalule?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Mar 26, 2004 2:37 pm

saltare jurnal drag care esti cel mai dajtept dintre jurnale.
Poola mea, azi e vineri deci maine e sambata. asta inseamna ca peste 3 zile iar e luni. urata zi lunea, da' poate itz povestec altadat
Tu dece n-ai ma borcan? ai vazut povestea cu borcanu al lu necko? pacat.
Deci io azi din cauza de lipsa de ore multe de somn (nici macar pala de frumusete nul am, ce sa mai zic de ala de inteligenta) is cam pe dilei. bine ca macar fac secs.
deci satz spun ce am invatat azi:
dupa am aflat care e treaba cu anal si digitalu, tu stii ca astea sunt de fapt chejtii dejtepte? da tu n-ai de unde sa stii.
Hai ca o satz povestesc altadata despre ceva inteligent, acu nam vrut decat casa te ridic mai sus lucearfa balnd alunecand pe-o tzapa
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Iul 27, 2004 1:04 pm

salutare.
am trecut sa itz povestesc ceva, dar pe drum am uitat.
pa
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Iul 28, 2004 11:00 am

bre dupa ce am citit jurnalu lu muciosu mi-am amintit ca pa vremea lu ceasca mai gaseam cate 3 lei cu care zburam demi luam pufuleti, itz mai amintesti bre pufuletii aia tari si vechi? ce buni ierau. tu nai de unde sa stii ca teai nascut anu asta cand uamenii de la nasa nu mai stiu sa tie secrete si cand oumu face laba la maimutze, poola mea.
ba jurnalule, tzeas scrie o poezie da singura pe care o jtiu ie mai sus si nu are rost sa tzo aduc aminte.
azi cica in slovenia e dresura de javre. poola mea.
deci in concluzie: poola mea.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Ian 04, 2006 12:53 pm

mua decand nam ma scris pacilea.

deci da. mam gandit sa ma gandesc si la cei care inca nu a vazut marea capodopera care s-a creat si realizat pe taramurile romanesti. da mam gandit sa ti povesteste io despre Cold Mountain.
asa. filmu ie despre unu in persuana lu jude law, care pleaca ca prostu in razboi. pacolo sempusca cu unii si cu altii, aia sempusca si ei cu el, care el siaduce aminte de tanti Ada pa care o lasase acasa (kidman adica) si pleaca dupe ea, lasandui pa prostii ailalti sa sempuste intre ei.
in mare cam asta e filmu. acum momente indubitabil memorabile.
SPOILER ALERT adica ti spun filmu

1. inceputurile (adica cand am inceput io sa ma uit la iel)
neste multi in transee printre care si un epure. si cand incercau astia sa prinda epurele in scopuri gastronomice pac o mina a egzplodat. bre a dreaq mina egzplodeaza sil dezbraca pe unu (de unde am dedus ca daca ceva de gen feminin te dezbraca nu ie de bine).
amu ce m-a amuzat e ca ala s-a sculat asa dezbracat cum ie si a mers la futut yankei daia. deci iar mi fu clar, cand esti dezbracat ori faci baie or futi, alfel ce sa cauti asea?
tot din lupta asta, yankeii astia dupa ce da cu bum bumu ies la atac. si prostii dintre tuate traectoriile pe care le puteau alege o iau taman paia cu gaura de la bum. Adica iei iancheii iera unfel de oi.
amu ce face sudistii? iei ii au pe ianchei intro gaura, asa ca incep sa 'pushte la ei ca la oile lu berbecalii. totu bine pana apare indianu. Indianu, mai lenes si mai prost si mai traditionalist, inloc sa stea el calm sa incarce pustile si sa 'pushte ianchei, arunca cu ele pe post de sulite. amu un baiat mai tinerel dintre sudisti, impreuna cu erou nostru sare in gruapa. crea siau dat seama ca indianu prost arunca pustile colo si raman fara armament. indianu se trezeste si el si pleaca si el in gruapa dupe pusti. amu ce e amuzant e ca desi iera 3 intre toti iancheii astia, recupereaza o pusca, pe care un iancheu i-a dato bine aluia tanar. mai najpa e ca iancheu prost a folosit burta lu tinerelu asta pe post de teaca de pusca.

2. bre aici intervine o parte mai ciudata cand ios plecat de la teve si cand mantorc ala tanar era umpic mort, indianu fiind prost a fost concediat sau ceva, ca nu l-am vazt si jude law (pe carel chema inman, adica unfel de puscarias) avea o banderola inrosita la gat.

3. amu intervine momentu spital si fuga. asta fuge casi da seama ca Ada il iubeste si ca el o iubeste la randu ei, desi el n-a vazto pe ea decat de vro doo trei ori, cand asta il punea ba la reparat acoperisuri, ba la arat campuri.
4. sentalneste asta cu unu care voia sa omuare o negresa. il bate sil lasa la albi sal omuare
5. sentalneste jude cu neste negri care nui da oo.
6. il alearga garda nationala sil scapa tipu de la punctu 4, plus o tipa care sarmana e impuscata cand toma le propusese la astia sa faca secs cu ei. deci momentu "tzatze" a fost amanatn
7. astia doi care amu e bodies gaseste in pustietate un ferastrau cu care il ajuta pe un tip sa taie un taur care murise intro apa care porma tipu ii duce la el acasa, le da uischi si femei, care cansa fute si astia apare garda nationala. Deci asta a fost film facut dupe jocurile "quest", ca daca navea ferastrau najungea la asta si nui prindea ominii rai.
partea buna e ca apar tzatze si chiar si un fund.
8. dupa cum ziceam ii prinde ominii rai, dar nu va speriati, mai ie din film. ca apare cavaleria care porma se mai pusca unu cu altu care Jude asta ie singuru care scapa ajutat de o baba care omuara o caprita ddragutza sa hraneasca omu.
9. ajunge asta la o gajica, nustu daca se fute sau nu cu ea, da fute din cauza ei neste ianchei.
10. ajunge la kidmanca care in sara aia sio trag Very Happy
11. despre viata lu kidman nu va zici niica ca nu ie asa interesanta ca alu jud
12. bre amu intervine finalu de film americanesc, care ca majoritatea finalurilor de film americanesc strica tot ce fu inainte. in cazu asta avand in vedere ca inainte nu a fo cine stie ce, va imaginati cum fu.
deci domle muare Jud. care amu voi mantrebati, poi si ce daca, inseamna ca nu mai ie hepi end.
deci, intai sa recapitulam:
- mina subterna face bum asta supravetuieste
- sare intre multi ianchei capaceste pe multi dintre ei scapa
- la spital dragostea pentru ea il tine in viatza
- il prinde garda
- trece iarna muntii fara mancare
- mai pusca vro 3 ianchei
- pusca vro 3 din garda, care ei avea pusti si el pistol.

bre dupa ce scapa el de atatia, fute ce are de futut si ajunge la dragostea lui, ce face. Il urmareste pe ultimu nene rau, el care avea pistolu in mana si ala in teaca. si ce se gandeste el, bre mi sa luat de puscaturi, ia hai sa nu ne mai puscam. da ala rau ce zice: ba nu bre, ios tanar, hai sa ne puscam. si se pusca bre unu pe altu si muare jud al nostru. Poi tui muma lui de prost, nu putea el sa puste la ala rau de la inceput si sal apuce dupa constinta, ca nu ie ca cand ori ca puscasi 100 de mii de omini ie diferit fata de 100 de mii unu

cert e ca era viril omu deci e mai bine ca muri, ca numa dupa un secs de o nuapte o lasa pe fata gravida care a mai si nascut. va imaginati o multime de juzi dasti?

cert e ca filmu asta mia lasat asa o lacrima macsim doo, datorate orei intarziate la care s-a ternat si faptului ca cascam
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Mai 11, 2006 11:12 pm

casa nu las pe artemisa singura...

M-am indragostit. La cum simt acum cred ca iremediabil. Speram sa scap in suedia, dar se pare ca nam prea avut sanse.
Totul a inceput cu Alex (deci, nu mam indragostit de alex, sa fie clar de la inceput) care sia uitat ochelarii la sala. Ca urmare az, inloc sa merem direct la sala, a trebuit sa intram in magazin. Acolo, am vazuto. Era fics ce voiam. Asteptam de ceva vreme o asa aparitie in viata mea. Forme, prestanta, originalitate...name it. Toate erau acolo. Desi eram convins ca o sa ma coste mult treaba asta nu am putut sa nu intru in contact cu ea. Am atinso si cu fiecare atingere dorinta era mai mare. TREBUIE sa fie a mea. Este absolut fuarte neaparat si impetuos nevoie sa fie a mea. Pentru ea trebuie sami cumpar niste accesorii, nu de alta dar trebuie sa fim compatibili.
deci da sleier, az am vazut o pereche de shoshoni speciali pentru bicla si normal...si o pereche de pedale pentru ei. Totu la nici macar 3000 de dolari cat ii un televizor calumea. ca sa nu mai vorbim de faptul ca cu ei in picioare pot sa fug de sumbarinele care iese ele asea afara din apa si sperie anumite na..gajici, care nu zice niica de pretenele lor si invitatia mea catre ele de a emigra in plm la suedia
Pa altadata

ps:in plm ie duar asa unfel de a zice.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori