Giurnalu´ lu Alex

...pentru cei carora le place sa scrie

Giurnalu´ lu Alex

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Ian 26, 2004 11:00 am

26.01.04

Am luat decizia sa fac si eu un jurnal, nu de altceva, dar am nevoie de un prieten confident, de la care sa cer citeodata un sfat, doo. Asa ca de acum in colo, consider acest jurnal cel mai bun prieten al meu din lume!

Prima intrare:

Aseara am aspirat in casa. Cind am ajuns la computer, zic hai sa-l aspir si pe asta, ca-i plin de praf. Dupa care am constatat ca mi-a disparut enteru´!! Puteam sa jur ca era acolo cu 10 minute mai devreme, ca am apasat pe el. Mi-am amintit de copilu´ ala de vedea fantome, din filmul cu doctoru´ ala (care, btw, era si el mort, da nu stia #SPOILER#) de a jucat si ca politai in blocul ala cu multe etaje, si ma luat fiorul. Asa ca m-am imbracat repede, si am fugit pe scari jos, la barul de la colt. Am ras doo vodci, sa prind putere, apoi inca vreo doo si tot asa, pina cind ceasul era vreo noo seara. Tocmai admiram rama de canoe de pe tavan, cind o vad pe vecina de la trei ca intra in bloc. Avind chef de vorba, am ieshit repede afara strigind dupa ea. Bineinteles ca m-am impiedicat si am cazut (am uitat sa-mi inchei cureaua la pantaloni cind am ieshit de la wc, asa ca au cazut de pe mine) direct in fata ushii. Vecina a ieshit afara si se uita la mine intrebatoare. Avind in vedere ca am baut vodka pe stomacul gol, am inceput sa vomit peste tot ca o fintina arteziana. Vecina a fugit inauntru (am sa-i dau o oala mare de 5 litri, dar cred ca o sa ramina la mine pina la urma) si eu am incercat sa ma ridic sprijinindu-ma de zid. Apoi l-am luat la injuraturi pe barba-su care tocmai se ridica din mashina, ca mi-a furat matura din fata ushii, acum vreo saptamina. Aici mi sa rupt filmul.

Draga jurnal, nu stiu daca este adevarat, dar am impresia ca barba-su lui aia de la trei, mi-a zis aseara: "Alex, esti cel mai tare. Pune-o te rog cu nevasta-mea, sa avem copii ca tine." Anyway, cred ca deja am facut asta si daca tin bine minte, a fost mai nasoala decit hoitul pisicii din spate de la alimentara.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Ian 26, 2004 11:21 am

A doua intrare:

Am gasit un buton de enter pe aici, pe la munca, da-i verde. Se potriveste oare?

Draga jurnal, azi am aflat ca nu mi-a fost aprobata cererea de concediu fara plata. Trebuie sa gasesc adresa de acasa a sefului ala mare, sa-i trimit un hoit de caine intr-un pachet, pe care sa scriu numai cuvintul asta: "Tu!". Unde crezi ca o pot gasi?

Later Edit:
Intrarea de mai sus este pe ziua de azi, pe la ora 09:30. Vreau sa mai adaug ca mi-am mai facut 2 prieteni! O piatra (Elena) si un copac (Gelu)!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Ian 26, 2004 1:52 pm

13:40 PM, 26.01.2004 ora pamintului

Draga diaree, am gasit un link (adica o pagina pe internet) inedit(a):

http://www.caninefreestyle.com/

Toata viata mi-am dorit acest lucru: sa dansez cu un caine! Mi-am pierdut multi ani din viata citind si invatind, incercind sa gasesc o cale de a dansa cu cainele meu, care de fapt nu mai exista acum. Obsesia asta ma costat toti prietenii si toate rudele. Dar acum, o sa-mi pot indeplinii visul, datorita link-ului de mai sus. Ai multumesc prin intermediul tau, draga diaree, celui care a infiintat Google si ma ajutat sa ajung la punctul culminant al vietii mele, cit si autorul acelei pagini, si ai doresc multi ani fericiti in ospiciul in care este internat.

In pauza de masa am fost la Pizza Hut si am mincat, cu un coleg de munca. In timp se savuram pizza mult asteptata, ne-a atras atentia un boschetar (daca nu stii termenul, cauta-l pe Google draga giurnal, ca esti online tot timpul!), care se uita la noi pe geam. Cred ca a fost atras de gemetele noastre de satisfactie, caci a durat un timp pina ne-a adus pizzele.
Sa uitat la noi un timp si in loc sa ne astepte afara pina ieshim, a avut obraznicia sa intre in carciuma pina la masa noastra, sa ne ceara bani!
Uite conversatia care a avut loc:

EL: Imi da-ti si mie niste bani?
EU: Nu
EL: Iti stii destinul, baiete?
EU: Nu

Dupa care a ieshit afara, unde a inceput sa vorbeasca cu alt boschetar. Astalalt avea o barba lunga, murdara, galbena in jurul gurii de tutun si niste ochii care aruncau o privire de nebun. Au vorbit ceva, sau uitat la noi in asa fel, incit eu si cu prietenul meu am ieshit, dupa ce am mincat, prin usa din spate, pe linga gunoaie. Nu imi este rushine sa admit ca mi-a fost putin frica. Sper sa ramina intre noi acest subiect, draga daiari (vezi cite nume ai?).
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Ian 27, 2004 10:34 am

27.01.2004

Buna dimineata, jurnal. In primul rind, vreau sa-ti zic ca am avut un vis erotic azi noapte. Das gud! Nu vreau sa intru in amanunte, dar a fost o partida buna, cu profesoara de franceza din scoala generala.

Draga jurnal, ma consider o persoana foarte linistita, pacifista, care nu se enerveaza repede. Toti care ma cunosc (din auzite) pot confirma asta. Nu pleznesc copii altora prin magazine sau cinematografe, chiar daca pling si tzipa ore in sir, incercand sa atraga atentia parintilor. Dupa cite stiu, nu am omorat pe nimeni niciodata. Intradevar, am citeodata lapsuri de memorie, si ma trezesc prin vreo alee din parc, murdar si plin de singe, dar asta nu are nimic de-a face cu chestia ca ma consider un om linistit, fizic si psihic.

Ieri mi-am pierdut controlul. Recunosc. Unde si de ce? La posta, draga jurnal, la posta. Am fost sa-mi platesc niste facturi si sa iau un pachet. Eram fericit. Pe drum m-am uitat la tot felul de lucruri prin vitrine, am vazut si doi soareci dupa o taraba, mancind ceva ce semana a varza, dar nu sint sigur.

La posta, odata cu mine, au mai ajuns in acelashi timp 4 oameni, care au incercat (fara rezultat), sa ascunda faptul ca mai aveau putin si alergau care sa intre primul pe usa. Am intrat dupa ei, si mi-am luat locul la coada, care se intindea adinc inauntru. Dupa un calcul sumar, inca vreo 26 de oameni, in afara de mine, aveau ceva de platit.

Am inceput sa observ lumea din coada. Era un baiat inalt, cu par negru, lung, strins la spate. O femeie grasa cu un copil murdar si galagios. Un invalid pe un carut, care toti incarcau sa-l evite cu privirile. Un mos care se tot uita la tzitzele lui aia cu copilul. O fata care vorbea la celular cu o prietena de-a ei.Un cuplu de lezbience (cred). O colectie buna de oameni...

Dupa un timp, intra unul inauntru si tipa "Alo! Doamna! La cit inchideti?" Nimeni nu ai raspunde. Mai incearca aceashi fraza de citeva ori, tot fara succes. Lumea se uita la el. Intr-un timp, femeia din spatele ghiseului ai raspunde "Este scris pe usa". Tipul pleaca afara, fara sa multumeasca.

Incerc sa-mi abtin nervii , cind copilul femeii grase ma loveste cu o mashina de plastic peste genunchi. Maica-sa este intr-o alta dimensiune, mai mult ca sigur.

Femeia de la ghiseu a uitat sa puna nu stiu de stampile pe niste formulare, si incepe sa le ia la rind. Incet si meticulos.

Printr-un miracol, vine si rindul meu. Bucuria mea este de scurta durata, cind mi-am dat seama ca am uitat facturile acasa. M-am intors si am ieshit afara, incerind sa nu calc pe cineva in proces.

Am vrut sa ma duc inapoi, inarmat cu o lopata si 3 flacoane de singe infectat cu aids (cumparate din No problem, asta vara), dar m-am lasat pagubash. Nu sint Robin Hood, si nici nu vreau sa fiu. M-am calmat cu 4 pahare de tequila si un pachet de tigari, jos la bar. Apoi m-am dus acasa, si mi-am spalat hainele pe care am vomat cu doo zile in urma.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Ian 27, 2004 2:05 pm

Daraga jurnal, sint suparat. Uite: :mad:

Doar ce am fost la wc, sa fac pishu (scuza-mi expresia), si cind am ieshit, unul zice dupa mine:" Bah, la noi este obiceiul sa te speli pe maini dupa ce folosesti wc-ul!". Nu ma afectat faptul ca mi-a atras atentia, dar tonul lui mi-a ridicat parul pe maini. I-am explicat incet si fara graba (stringind din pumni), ca avem si noi un obicei: nu ne pisham pe maini cind mergem la wc. Apoi a avut ghinionul sa se de-a la mine, ca ala din filmele alea cu maimutzele pe cai. M-am dat la o parte si a cazut pe cimentul ala ud direct in cur.Cred ca shi-a rupt nada aia, ca ofta tare de tot. Nu stiu cine este, poate vreun pui de inginer nou, ca prea sarea ca cocoshul la bataie. Anyway, cred ca la facut masa cu vreun castravete murat, ca prea era artzagos.
Dar am eu ac de cojocul lui, cind o sa vina inapoi. Am de gind sa folosesc un program de la XP, ai zice Paint, sa fac o poza cu el angajat intr-o activitate homosexuala cu altul pe care nu pot sa-l sufar. Asa nimeresc dooo muste deodata!

Am uitat sa-ti zic ca am vazut ieri Ilsa- She wolf of the SS . Multa nuditate in filmul ala si nu toata are de-a face cu tortura. Are si niste uniforme de nazisti, foarte misto facute! Filmul cred ca vrea sa demonstreze, ca femeia rezista mai mult la durere decit barbatul.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Ian 27, 2004 3:08 pm

Nu mi-a trecut inca supararea, dar a inceput sa rasara soarele: ;m

Am incercat acum vreo luna, sa intru si eu in administratia blocului unde stau (ca-i si vecina de la trei acolo), dar am fost refuzat, pe motivul ca nu am copii!! Am inteles ca acum dezbat un plan, cum sa faca ceva pentru copii din bloc, sa nu se mai ocupe furtishaguri si altele...ca asta vara, era locul ala de sub scara plin de pepeni...dar...CE DRACU? Nu am nevoie de niste plozi cu bale la gura, sa stiu ce este bine pentru ei si ce nu. Am fost si eu odata copil, intradevar, nu asa de inapoiat ca astia din ziua de azi, deci stiu cum gindesc. Draga jurnal, poti ghicii cum de am crescut asa de bine? Cum de mi-am gasit rostul in viata, si nu am ajuns un boschetar, cum mi-a prezis diriginta din generala? Prin munca! Ma pus tata la munca de la 7 ani! In fiecare seara, dupa scoala, munceam in gradina lui bunica-mea, de la ora 17:00 la 21:00! Si asta 367 de zile pe an! Pe atunci ne respectam parintii, nu ca in ziua de azi!
Daca ar fi dupa mine, as face ziua scolara de la 07:00 la 21:00, sa nu mai aud tipete de plozi pe scara, atunci cind dorm. Si asa nu fac altceva decit sa tipe, sa sparga becurile, sa strice intrerupatoarele si sa se masturbeze pe preshul meu. Ma jur, daca-l mai prind pe vreunul in fata ushii mele, cu pantalonii in vine, ai bag mina aia cu care se prosteste in cur, de o sa se scarpine la plamini o saptamina!

Jurnalule, simt ca-ti pot zice orice! Chiar ca esti cel mai bun prieten al meu! Apropo..esti fata sau baiat?..ca...un jurnal..doo jurnale...??
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Ian 27, 2004 10:16 pm

22:18 ultima intrare pe ziua de azi

hahaha..am citit noua intrare in jurnalu´ moshului..hahaha..ce nebun! :silly:

Auzi, cica se plictiseste asteptind liftul. Eu, daca as fi in locul lui, as asculta pe la usi sa vad ce vorbesc vecinii in casa. Imi place la nebunie sa spionez lumea. Ma face sa ma simt la James Bond. Da´ ca ala jucat de connery nu brosnan! Cind eram mai mic, spionam fetele in wc. Mai tirziu, poponari din wc-ul de la statia lu´ 42.

Misto butonul asta verde. Sare in evidenta...

Noapte buna, jurnal. Daca ai fi femeie, te-as invita linga mine in pat...sa-mi tzi de cald in aceasta friguroasa noapte de iarna. Apropo, moshul e nebun...deschide geamul pe frigul asta..

:silly: moshul :silly:
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Ian 28, 2004 1:13 pm

28.01.2004
11:31 AM (B)

´neatza jurnal! Scuza-ma ca nu am avut timp de tine. Mai trebuie sa si muncesc, cu toate ca am chef de .. ;M

De azi vreau sa-ti promit, draga jurnal, ca nu o sa mai bat femeile!. Ok...nu prea suna realistic..promit sa nu mai bat femeile asa de tare. Nu pot sa sterg fraza de mai sus, ca nu imi merge butonul delete. O sa pun eu mana pina la urma, pe ala de mi-a vindut adunatura asta de tuburi, ca m-am saturat de cite ori mi-a dat foc la draperie!

Anyway, nu o sa mai bat femeile asa de tare, numai daca nu o cer. Si asta se intimpla rar de tot, ca tot timpul ma enerveaza cu fraze de genul "nu mai da in mine" sau "de ce ma bati tot timpul". Femeile ar trebuie facute in asa fel, incat sa le poti vedea dar nu auzii. Si alea care arata nasol, nu ar trebui nici macar vazute!

Acum te las, ca am treaba! Vreau sa modific niste poze cu vomitura mea de acum trei zile, sa-mi termin razbunarea pe aia doi! Va fi perfecta!

Cred ca...te...iubesc...draga jurnal! ;r

Intrare noo pe ziua de azi:

huh...doar ce ma sunat administratorul blocului! Cica sa nu mai las gunoiul pe scara, ca ma da in judecata! Heh..in primul rind, de unde stie ca este gunoiul meu?? Asta-i tipul ala de om, care cauta prin gunoiul altora, sa vada ce fac in casa, ce maninca, ce fel de sapun folosesc... ;k Cred ca la ora asta imi maninca bananele pe care le-am aruncat ieri la gunoi. Erau bune, dar au stat linga usturoi in frigider si iti dai seama, draga jurnal, ce gust si miros aveau!

Lasa ca-l dau si eu in judecata! Prostu´ pleaca in fiecare zi la munca la ora 06:00 dimineata, si lasa javra aia de caine singura in casa. Exact cind iese pe usha blocului, incepe latratul! Toata ziua latra si urla cainele ala! Odata i-am pus sirma ghimpata in fata ushii, sa se impiedice de ea, dar a vazut-o! Cu toate ca-i luasem si becul de pe scara, sa fie intuneric! Si javra aia este mica, un fel de coker spaniol. Intr-un fel il inteleg..daca eram si eu mic ca el si trebuia sa ma feresc sa nu ma calce oameni in picioare, m-as fi descarcat si eu prin manifestari zgomotoase.

Am facut toti din bloc reclamatie, dar nimic! Ce sa intimplat cu unii oameni, de au devenit asa de rai? Ce dracu? Hmmm...oricum, or ce ar avea, o moarte inceata, in agonie, ai va vindeca!

Gata..trebe sa plec! Apropo..jurnale..iti cer un sfat! Am citit jurnalul lui necko, si mi-a placut mult! ce zici...sa ma dau la ea? :love:
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Ian 28, 2004 6:31 pm

Hai Noroc, Ecranul Calculatorului!sunt Eu,varul Lui Alex.el A Plecat Jos Sa Ia Paine.ce Pussy E Varul Meu,ca Are Jurnal.haaaahaaahaaa Ca Fetele.
Stiti Ca Pussy Insemana Pizda,nu?plec Sa Nu Ma Prinda Pe Aici.bhuttu Cine Esti?vrei Niste Icoane?eu Ma Mut La Manastirea Din Delta Dunarii,ca Ma Fac Calugar In 4 Luni Numai.

Dumnezeu Sa Va Binecuvinteze Pe Toti.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Ian 29, 2004 11:43 am

29.01.2004 10:55 AM

Buna jurnal. Vad ca si-a bagat si nebunul de varu-miu o intrare. Nu are nimic. Data viitoare, cind mai vine pe la mine, o sa-l trag de barba aia lunga. Nici nu-i adevarata. Cred ca a strins ceva par dintr-o frizerie si la lipit cu perlandez. Cel putin asa arata.

Ti-am zis cit de mult urasc zapada? Nu stiu de ce, dar nu imi place deloc. Este uda, moale si rece. Ca varza murata. Da aia imi place.

Cum vine, lumea incepe sa faca oameni de zapada, asteptind ca acestia sa se trezesc la viata si sa invate pe cei mici adevaratul sens al acestui anotimp. Copii danseaza in jurul lor si incep, in joaca, un razboi cu bulgari de zapada (situatia asta este luata din It´s a wonderful life cu Stewart. La noi in parc sint numai tigani care fura saniile la copii! Dar imi place sa visez la altfel de lume, una buna, fara rautate in ea).
Ok..stai jurnalule, sa-ti spun eu ce inseamna bataie cu bulgari, ca tu nu ai de unde sa stii. Singurul lucru care se intimpla in aceasta actiune, foarte mult practicata de cei mici, si nu numai, este asta: bucati de zapada inghetata te lovesc in fata cu o viteza aproximativa de 18km/h, apoi intra pe sub gulerul gecii si se preling pe spate, topindu-se din cauza caldurii corpului. Apa aia iti intra in haine, ceea ce iti garanteaza o hipotermie originala.

Cit despre oamenii de zapada...eu nu mi-as lasa copii singuri in jurul unuia..nu dupa ce am vazut un film de groaza cu un "serial killer", care a fost injectat cu niste concentrat de antigel, si sa trezit in corpul unui om de zapada!Asta fiind a doua lui "intruchipare". Prima a fost apa!

Furtunile de zapada sint cele mai rele! Darima stalpi de curent, inchid scoli, oameni ramin blocati in casa cu propiile lor familii!!. Sa nu mai zic de trafic! Este o adevarata aventura sa conduci pe o strada plina cu zapada. Cind ajungi la un stop, trebuie sa ghicesti din timp, daca mashina din fata ta se va oprii sau nu. Asta iarna am vrut sa arunc cu benzina la mine in parcare si sa-i dau foc, sa topeasca zapada, dar nu ma lasat administratorul! Are el ce are cu mine! Cica vreau sa-i dau foc la casa si la caine! Ce nebun!

Noroc ca a inceput schimbarea asta de clima, de care se tot vorbeste in ultimul timp! Este primul pas facut de om, impotriva zapezii!

Cam atit despre zapada. Cred ca nici tie nu-ti place acum! Imi pare bine ca avem aceleashi idei, ca ne intelegem asa de bine.

Hehehe..necko o sa ma invite la cafea cit de curind. O sansa unica pentru mine..sa cunosc si eu in sfirsit o femeie adevarata...sufletista...calda...ca m-am saturat de astea reci din pod.

Pa pa, jurnale! Pusi pusi!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Ian 29, 2004 12:46 pm

Intrarea doi pe ziua asta (adica 29.01.2004)

Am uitat sa-ti zic ce am facut cu varu-miu aseara. Dupa cum cred ca ti-ai dat seama deja din prostia lui de mai sus, este calugar...sau mai bine zis, vrea sa devina calugar. Aseara a inceput sa-mi bata capul cu nu stiu ce diavoli, ca vorbesc cu el prin somn, citeodata si ziua cind spala canile alea de lut de la manastire. Ca sa-mi dovedeasca, a inceput sa cheme cu ajutorul unei table de sah, nu stiu ce diavol de sta "pe la etajul 436 in iad" (cuvintele lui!!). nu mai tin minte cum il chema...parca necro-ceva. Mi-a stricat sahul, ca a desenat pe tabla un hecsagram (parca asa ai zice,nu?) cu carioca permanenta! Eu ma uitam la el, dar aveam sticla de Smirnoff in mana..nu prea mi-am dat seama ce face. Bineinteles ca nu ia ieshit nimic, dar el mi-a zis ca la manastire merge. Apoi a inceput sa-mi zica cum la chemat el cu inca doi pe diavolul ala acolo, dar mie mi sa parut o scena din serialul ala cu alea trei surori, de sint vrajitori! Dar, ma intreb eu, de unde stia el asta, ca nu au tv acolo??

Anyway, ne-a stricat fratisu seara,ca a venit cu prietenul lui homo (el vrea sa-i zici gay, parca ar fi american!) sa joace playstation..:(

Cam atit!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Ian 29, 2004 2:41 pm

Gata, jurnale, am terminat razbunarea! Am printat poza si am pus-o pe panoul de informatii!!

hehehe...i-am dat gata...daca te intreaba cineva ceva, eu am fost.. :J

Uite poza...hahahaha...nu pot sa ma abtin..hahahaha...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Ian 29, 2004 6:25 pm

Buna ziua, jurnal. Doar ce am mincat si stateam in pat sa-mi fac siesta, cind mi-am lasat iar mintea sa plece aiurea..cum fac de obicei la munca sau cind cineva are sa-mi zica ceva important. M-am hotarit sa-mi schimb meseria! Vreau sa ma fac scamator! Sa aduc zimbetul pe fetele copiilor si nu numai a lor, caci si cei mai in virsta se uita la un scamator dibace. Dar un scamator bun! Ca sint si unii rai..
Nu cred ca degeaba le ziceau pe vremuri vrajitori! De exemplu Copperfield ala. A facut sa dispara statuia libertatii din orasul nou. Cum dracu? Are oare vreun pact cu diavolul, ca varu-miu? In ziua de azi, scamatorii ne distreaza, nu par agresivi, dar de unde stiu eu ca intr-o dimineata, cind ma scol sa ma duc la munca, imi vad mashina schimbata intr-o pisica uriasha care arunca cu flacari din ochi? Sau ma duc la munca si nu gasesc biroul, ca la facut un scamator invizibil?

Eu deja am ceva abilitati! De exemplu, pot baga porumbeii in deruta in asa fel, incat sa nu-si mai gaseasca cuibul zile intregi! Misto! Sa vezi ce rad de ei cind zboara ca prostii in cercuri si se mai dau cu capul de un zid.
Mai pot face bani din gutui, dar ce-a mai mare suma pina acuma a fost de 3000 de lei. :( Odata am ghicit 3 carti la rind! Un as, o pica si un decar! Saptamina viitoare vreau sa incerc ceva nou. O sa-mi tai degetul mare cu un cutit, dupa care o sa-l pun la loc! Numai sa gasesc audienta...

Hai bafta, ca plec jos, la o vodka!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Feb 02, 2004 1:01 pm

Buna jurnal! Vreau sa-ti spun un singur cuvint:
GHOSTBUSTERS!

Hehehe..am revazut filmul asta in weekend. Misto de tot! Cu fantome si strigoi! Un film care mi-a placut mult de tot.

Nu cred ca stii, dar noi oamenii, cind murim, ni se duce sufletul in RAI (nu canalul tv italian!) sau in IAD. Citeodata, cind unul dintre noi moare si a lasat niste lucruri neterminate, este condamnat sa hoinareasca pe fashia dintre pamint si RAI/IAD pentru eternitate. Sufletul acestui om, se numeste fantoma (strigoiul este un fel de vampir, dar o sa revenim altadata la asta). Fantomei ai place sa chinuie pe cei in viata, sau sa-i faca sa o ajute sa-si gaseasca linistea sufleteasca, prin ai termina lucrurile lasate pe jumatate. De aia ne apar in cale ieshind din pereti, ridica obiecte precum carti sau ceshti de cafea, gem si ofteza prin peretii casei sau apar in castele vechi, pline de coridoare umede si intortocheate. Fantomele pot lua orice forma vor. De aia este greu sa recunosti o fantoma , chiar daca ai mai vazut-o inainte. Am auzit ca pot fi marcate pe piept sau frunte cu un cutit fermecat, dar cred ca este numai un zvon.

Crede-ma, draga jurnal, fantomele iti pot face viata un foarte grea. Gindeste-te daca eu, as avea apartamentul plin de fantome zburind de colo colo, ridicindu-mi cartile de parca ar fi a lor, lasind urme de kkt fantomesc (cica ai zice ectoplasma!) pe covorul de la mama din sufragerie sau zanganind din lanturile alea ruginite in fiecare noapte? Cred ca as innebuni! Nu este usor ca ai fantome in preajma, crede-ma. Daca mai ai casa facuta pe un fost cimitir de indieni, cum am vazut eu intr-un film, atunci chiar ca ai pus-o! Aia stau tot timpul la tine in pat si te fixeaza cu o privire invinuitoare. Iti dai seama ce greu este sa-ti bati maimutza cind ai vreo 5 apashi pe linga tine? Noroc ca la noi nu sint indieni. Daci da, indieni nu. Dar cam tot aia este...

Anyway, filmul asta este, si va fi, unul din filmele mele preferate! Poate o sa sa-l vizionam vreodata impreuna...cine stie..:)

Buhuhuhu...hahahaha...scuza-ma...nu m-am putut abtine...hahahaha...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Feb 02, 2004 2:46 pm

Huh...draga jurnal, azi am avut o sedinta scurta, unde ne-a impuiat directorul capul cu tot felul de prostii:

"Blah, blah ,blah..trebuie sa marim productivitatea..blah, blah..."

Bineinteles ca eu ma gindeam aiurea...la uriashi, ciclopi, uriashi cu cap de taur (am uitat cum le zicea la aia)...le urmaream bataia pe tavan, dar am pierdut sfirshitul ca ma intrebat nu stiu ce...

Pina la urma am inteles numai asta: nu facem destula munca!!! Cica sa amenajam birourile in asa fel, incat sa fim mai productivi! Ca asa-i "afara"! Unde p*** mea afara?? Ca el mai departe de Focshani nu a fost!

Anyway, o sa-i fac o lista cu niste modificari, sa-l impac. De exemplu, niste butelii cu gaz lacrimogen sub scaunele din birouri, care sa de-a cite un jet odata la 15 minute. Asa nu poate nimeni sa mai atipeasca cind este el plecat.
Sau sa inlocuim fetele de sus, de la financiar, cu niste veioze! Nu si-ar mai face lumea de lucru pe acolo, in loc sa termine proiectele deschise acum 3 ani.
Ar mai fi o gramada ...niste stimulanti in apa potabila (de preferinta LSD), socuri electrice, mame nebune, clovni, pitici, ciclopi, fantome...ahhh....despre ce vorbeam?

...ma duc sa ma uit la Benny Hill.....
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Feb 03, 2004 2:57 pm

Buna jurnal, uite ce spun unii despre mine:

"tre' sa fi nebun..numai sa te gandesti la asa ceva"

Hai sa-ti vorbesc putin despre nebuni. Sint foarte multi pe lume. Ai poti gasi peste tot. Si pe acest forum (unde iti ai tu casa) sint o gramada. Dar, cit de nebuni sint? Sint ce-i mai "tari" nebuni? Sau nebuni mediocri? Caci si ei sint clasati, ca orice specie.

Multi dintre nebunii din ziua de azi nu isi dau silinta sa ajunga cei mai buni din lume.Ori nu gasesc energia necesara, ori nu au acces la reteaua globala de nebuni (aka Internet) sau pur si simplu, diodele puse in capul lor de pe vremea securitatii au inceput sa se invecheasca si scapa nichel, care la rindul lui bruiaza procesul cerebral numit "gindire".

Nu iti spun ce fel de nebun sint eu ("neaga totul", asa ne ziceau in cazarma secreta de pe Luna), dar sint cu cel putin doo etaje mai sus decit autorul frazei de la inceputul acestei intrari. De exemplu, pot ridica temperatura soarelui cu 0.0003 grade, pot tine o conversatie cu propiile mele palme, stiu cum sa ma cert cu mashinile (deci mashinile, nu ocupantii lor!), etc.

Dar nu-mi place sa ma dau in spectacol. Ce rost are sa stie lumea, ca eu am fost cel care a furat focul de la zei si l-am dat celor din Piata Unirii, de revolutie!! Deci, sint modest. Un nebun modest, ar zice el..adica autorul frazei de la inceputul acestei intrari.

Aseara cautind niste retete de mancare pe Internet, am dat de o pagina speciala:

http://www.menstrualmonday.org/menstrumonials.html

Singurul lucru care ma enerveaza mai mult decit o femeie grasa si plingacioasa, este perlandezu´ala de se scurge din ele odata la 10 zile..sau la cit dracu´. Si uite asa, sa gasit o nebuna, cu adictie la chimie, sa-si etaleze pe Internet darul de a emite fluidele alea proaste. Bravo tanti! Sint sigur ca barbatul tau este foarte mindru de tine! Asta in caz ca nu sa sinucis de mult, ceva ce ar fi trebuit facut oricum.

let cramps subside
and we will find
a way to bleed together
to make things better


Wow..ce idei bune ai! De ce nu scrii niste poezii despre cum o sa-ti zboare creierul pe tavan cind o sa pun eu mina pe tine? Am inceput deja sa slefuiesc o bita in forma de tampon...

BTW, retzetele sint o porcarie..in afara de chesta aia cu oul..:)

http://www.menstrualmonday.org/recipes.html

Gata jurnal, te las sa dormi putin...ne vedem mai tirziu!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Feb 04, 2004 12:35 pm

Salut! Ce mai faci? Hai sa-ti zic de Emil. Este un prieten foarte vechi. Il cunosc de cind aveam 3 ani. Baiat bun, cam ciudat, dar nimeni nu este perfect,nu?

Aseara a venit la mine in vizita, cu prietena lui, o fata care nu am mai vazut-o pina acum. Frumushica foc, dar pe parcursul unei ore cit au stat la mine, am zis ca innebunesc!

La inceput totul a fost ok. Dupa un timp, nu isi mai gasea portofelul. A inceput sa ma acuze pe mine, ca i l-am furat!!??!! L-am gasit pina la urma, pe jos linga cuier. Si-a cerut scuze, ca dupa 5 minute sa-mi zica ca-i lipsesc bani din el si ochelarii din geanta!!!!???!!!

Iti spun, pentru prima oara am ramas mut!! Emil se uita la mine ca prostul in loc sa zica ceva!! Sa linistit pina la urma (dupa ce a bodoganit ceva de frac-su ala mic) dar a inceput o discutie aberanta, cum sa Emil nu trebuie sa mai umble cu din aia care fumeaza si iau droguri, dupa care se uita la mine cu subinteles.

Daca nu eram bine dispus, cred ca as fi aruncat-o de la etaj, pe bune!!

Si ultima faza: inainte sa plece, ma rugat daca poate sa foloseasca wc-ul. I-am dat bineinteles voie. Dupa un timp, tzipa dupa Emil plangind, sa se duca acolo sa-i arate nu stiu ce.

Eu ai tot auzeam vorbind...dar nu prea mi-am dat seama despre ce este vorba. Pina la urma m-am dus dupa ei, sa-i intreb care este problema. Cind am deschis usa, primul lucru care mi-a venit in fata a fost un kkt mare linga wc, cu ceva roshu in el. Aia plingea ca nebuna ca are nu stiu ce cancer la coloana, de aia sa kkt sange!! Eu am inceput sa simt cum incepe sa mi se urce singele in encefal. La dracu, nebuna aia sa kkt linga wc-ul meu!!

Emil incerca sa o linisteasca. A intrebat-o ce a mancat acasa. Aia cica a ras aproape un borcan intreg cu dulceata de caise si un sandwish cu salam. Poate este vreo caisa in el, ai zicea Emil. Ea ca nu, ca este singe, ca stie ea.

Pina la urma i-am dat o punga de plastic ca a vrut sa-l ia cu ea, sa-l duca azi la spital!!! Dupa care au plecat cu kkt-ul in geanta lui aia...

Doamne, asa circ nu am mai avut demult in casa...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Feb 06, 2004 9:49 am

Buna jurnal. In primul rind, vreau sa-mi cer scuze ca te-am negliat. Nu, nu m-am plictisit de tine..nu inca..hehehe..glumeam, mai!

Draga jurnal, ma consider o persoana cit de cit intelingenta. Stiu sa ma spal si sa ma imbrac singur, stiu sa gatesc cel putin trei feluri de mancare, stiu cum sa-mi spal rufele (stric numai un tricou/mashina), etc. Dar stau si ma intreb, de ce fumez? Stiu ca imi afecteaza plaminii, sistemul vascular, muschii, lichenii, circulatia limfatica, etc, dar nu ma las de viciul asta. Imi aduc aminte de prima tigare de parca ar as fi fumat-o ieri! Nu stiam ce sa fac cu ea. Bine ca ma invatat frate-miu: iei tigarea din pachet, o pui in gura, o aprinzi si tragi din ea pina ajunge aproape de filtru. Dupa care o stingi intr-o scrumiera.Sau pe jos. Am ajuns sa fac asta cu ochii inchisi. Mi-au trebuit intradevar ani de practica, dar acum ma consider un as in arta fumatului.

Inainte sa ma invete fratele meu cum sa fumez corect, am incercat cu un prieten de al meu (cred ca aveam vreo 10 ani). Am cumparat un pachet de mareshesti de la un chiosc de pe linga scoala, unde doar ce fusesem sa ducem niste maculatura (pe vremea aia pina si noi, copii, contribuiam la faurirea Romaniei). Ne-am dus la mine acasa. Le-am stropit in prealabil cu putin gaz (ideea prietenului, cica sa arda mai bine) dupa care am pus o patura peste mine (sa nu iasa fum mult sa ma prinda ai mei cind vin acasa) si le-am aprins. Atunci sau intimplat citeva lucruri deodata, unele dintre ele nu prea mi le mai amintesc bine. Ceva din gazul ala sa imbibat in patura si in momentul cind am aprins bricheta, un ocean de flacari a luat nastere. Printr-o minune, fatza nu mi-a luat foc, dar am pierdut sprincenele si genele. Nu pot sa zic acelashi lucru si despre patura si tigari. Am aruncat repede patura de pe mine, am fugit cu ea in baie si am aruncat-o in cada, dupa care m-am intors inapoi la tigarile aprinse, incercind sa le sting. Bineinteles ca imediat ce am inhalat o doza buna din fumul ala, am vomitat direct pe ele. Norocul meu ca vomitura a stins tigarile pe loc. Odata cu ele si curiozitatea mea pentru fumat.

Dar dupa nici 6 ani, umblam cu tigarea in gura prin Mamaia. Multumesc frate! Multumesc pentru bunavointa si rabdarea pe care ai avut-o cu mine!

A doua intrare pe ziua de azi (6.2.04)

Aseara m-am imbatat. Da bine de tot. Am fost cu o prietena de-a mea la un coleg de munca. Ne-a invitat la niste vin adus de socru-su din Oltenia..parca. Anyway, iti dau un sfat, jurnalul meu drag: cind esti beat(a) si ai spui unei fete sa-ti de-a un pumn in gura, nu uita sa o rogi sa-si de-a mai intai inelele jos!! Si vezi sa fie o distanta de cel putin un metru intre tine si perete!! Fetele nu au puterea, sau convingerea, sa loveasca un barbat in gura asa de tare, incat sa-l puna jos, dar au puterea necesara sa-ti traga o palma, asa incat sa te dai cu capul de perete. Si sa-ti rupa buza cu inelele alea proaste.
Am facut misto de oana aseara. Sa suparat tare pe mine si eu i-am zis sa-mi traga una, daca asa simte. Nu ma asteptam sa-mi accepte oferta...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Feb 09, 2004 8:40 am

´neatza jurnal. A mai trecut un weekend. De abia astept sa vina celalalt.

Am citi niste posturi pe forum, si uite peste ce am dat:

scuze puerile care acorda clementa inculturii => subcultura => mult prea multi bani pt artisti gen andrele sau animal pix => mult mai de cacao decat indoielnicitatea gramaticii limbii romane

Sa-ti spun sincer, eu nu inteleg decit vreo 5 cuvinte, dar sagetile alea imi plac la nebunie. Eu le pun asa de obicei: ->. Nu mi-a trecut niciodata prin cap sa folosesc egalul. De aici mi-a venit in minte vechiul proverb: Niciodata nu este prea tarziu! Plus ca mi-a facut o pofta nebuna de cacao!!! Am ras deja vreo 3 cani. Foarte bun! Am pus si putina ciocolata rasa deasupra.

Acum caut un post care sa-mi faca pofta de niste alune sau banane. Si poate mai invat ceva folositor.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Feb 09, 2004 10:41 am

A doua intrare pe ziua de azi (9.2.04)

Am gatit tot weekend-ul. Imi place la nebunie sa-mi fac de lucru in bucatarie. Ieri, de exemplu, am pus etichete pe toate borcanele si ustensilele folosite in aceasta camera a zeului Bachus. Sau cum il cheama pe ala cu mancarea. Ares nu este oricum, ca el era ala cu calcaiul. Parca.

Anyway, jurnal drag, iti dau un sfat. NICIODATA sa nu fierbi orez. Este ce-a mai dificila operatie posibila pe care o poti face in bucatarie. In afara de bomba atomica, bineinteles. Daca gasesti vreo reteta care include orezul fiert, mai bine te duci la Pizza Hut. Sau daca ai vreun prieten din china/egypt/bacau, cheama-l in vizita. Aia stiu cum sa-l fiarba.

Ce alte sfaturi sa-ti dau?....hmmm...daca esti novice in arta gatitului, incepe incet. Cu un sandwich, de exemplu. Ai nevoie de cel putin 3 ingrediente si inveti si cum sa folosesti cutitul. Sau cu niste cereale (pe care nu le inteleg, ca nu au carne in ele!!). Dar nu pune lapte. Foloseste apa! Laptele este periculos! Mie nu imi inspira incredere stampilele alea cu valabilitatea. Pune apa la inceput si cind incepi sa capeti experienta, atunci pune lapte!

Cam atit.

PS: Ardeiul nu se taie mai ushor daca tipa si urli la el!!
PS2: Necko cred ca le are cu arta lu´ bachus, poate ne face vreo cina si ne invita la ea!
=> Alex =/= merge <=> la ==//() masa [masa As Long/ByVal Alex$]!
:yD
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Feb 10, 2004 10:54 am

´neatza jurnal! Azi sintem in 10.02.2004! Ora..10:44!

Aseara am fost pina in comuna Ovidiu sa iau niste vin de la un fost coleg de facultate, care sa mutat acolo de bunavoie. Am stat vreo doo ore. Mi-a aratat porcii, gainile, are si niste porumb, etc. Viata la tara este minunata, mai ales cind te autogospodaresti (ce cuvint timpit).

Trebuie sa recunosc ca am plecat de acolo cu o oarecare fringere de inima. M-am simtit foarte bine printre porcii si gainile alea. As face si eu o ferma, dar nu prea ma pricep. Stiu, de exemplu, ca porumbul este unul dintre cele mai importante fructe pe lumea asta si ca creste din pamint. Din el se fac o gramada: floricele, malai, paine, porumb la conserva, etc. Cu gainile nu cred ca este o problema. Le dai sa manince porumb, ca sa creasca. Cind se fac mari, le tai, le maninci si ce ramine arunci ca ingrasamint in gradina, sa creasca mai mult porumb. Este ca aia...cum ai zice..roata vietii?
Gainile nu prea imi plac, ca sint proaste. Odata am taiat capul la una si tot a mai fugit vreo 30 de secunde prin balconul ala. Sint asa de proaste, incat nici nu stiu ca trebuie sa mori cind iti taie cineva capul! Dar au carnea foarte buna! Nami nami...mai ales un pui la rotisor cu mujdei de usturoi..mmmmm...

O sa ma gindesc bina la asta. Imi trebuie numai ceva pamint, o casa (unde sa stau eu) si o magazie mare, unde sa-mi tin animalele, porumbul si revistele porno. Si de inceput, o sa cumpar vreo 5 porci, 20 de gaini, doo sape si tarnacoape si o maimuta, sa-mi tina de companie in zilele aspre de iarna.

Ahhh...si un topor, sa am cu ce alerga porcii prin ograda.

Acum te las, jurnalul meu drag. Ma duc la masa, ca au la cantina varza cu ciolan afumat si..surprise, surprise, MAMALIGA!

Later Edit: Jurnalule, l-am intrecut pe ala a lu´ moshu la afishari!! Dar nu este de mirare, ca el este mai :silly: de fel si lumea stie ce-i poate capul.

;r :G ;d :sal: A-) ;-)

Ahhhh..ce-mi plac...santificheision manison paradise, gurrr, internet...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Feb 19, 2004 8:48 am

Buna jurnal. Stiu..stiu..te simti neglijat...well, am avut o groaza de treaba, acasa si la munca. Scuza-ma.

Am un prieten foarte gras, pe nume Tanur. Cred ca are vreo 130 de kg. Bineinteles ca pe el nu il deranjeaza straturile de grasime acumulate pe parcursul a 32 de ani. Dar pe nevasta-sa o deranjeaza si eu unul o inteleg. Asa ca i-am promis femeii sa fac tot posibilul sa-l slabesc macar vreo 10-20 de kile pe grasu´ de Tanur. I-am facut un program de antrenament (luat de pe net), o dieta tare (tot de pe net) si m-am angajat sa fiu asistentul lui personal. Si asa nu prea am ce face de cind mi-am zidit geamurile. M-am dus la el simbata dimineata la 05:30. Bineinteles ca dormea ca un porc (nu este joc de cuvinte!). L-am pus sa semneze o hartie cum ca se angajeaza sa slabeasca si eu sint cel care decide metodele. Asta ca sa nu am probleme mai tarziu. Aveam o caseta cu gimnastica la mine dar cind i-am pus-o in video, a inceput porcaria aia de Phillips sa-mi manance banda. I-am dat vreo 3 pumni repede si am reushit sa scot caseta, dar a luat foc tampenia aia de video, asa ca a trebuit sa-l aruncam pe geam. Ar fi trebuit sa deschid geamul mai intai, ca era sticla sparta peste tot si Tanur incepuse sa planga. Dar asa ceva se intimpla si la case mai mari, nu?

Dupa ce l-am linistit putin, am inceput amandoi sa ne uitam ce fel de mancare are prin bucatarie. Am aruncat toate dulciurile, borcanele cu dulceata de smochine, slanina afumata, etc. Tanur a trebuit sa iasa din bucatarie, ca nu se putea uita. Dupa care am tras o fuga la magazin si i-am facut plinul cu salate, orez, cereale si niste conserve cu aer. Dupa care am inceput antrenamentul.

Vreau sa-ti spun, draga jurnal, ca bietul de el nu sa lasat deloc! Cu toate cu nu a facut nici unul din exercitii pina la capat, cel putin l-am vazut cit de mult si-a dat silinta! Cred ca vrea si el sa slabeasca..intr-un fel..

Am facut un fel de jogging pina la sala de linga politie (vreo 2-3 km), unde l-am pus sa faca 100 de genoflexiuni, 100 de abdomene dupa care a ridicat niste haltere in timp ce eu ma jucam cu o coarda gasita intr-un colt.
De acolo am luat un taxi pina la piscina de la parc, unde l-am pus sa faca 20 de ture. La ultima tura a leshinat, asa ca am fost nevoit sa-l scot din bazin cu inca 3 oameni si sa sun la ambulanta. Au venit repede si iau pornit inima din a doua incercare. Cica sa nu mai se forteze atita. Ce stiu ei? Tot timpul iti micsoreaza problema cu nu stiu de explicatii si cuvinte precum "tensiune" sau altele.
Anyway, dupa ce si-a revenit Tanur, am plecat la el acasa unde am savurat amandoi niste salata cu aer proaspat, dupa care eu am plecat la cimitir, ca miercurea trecuta a murit un unchi de-al meu.

Duminica la 04:30 eram la el in fata ushii. Nu sa bucurat cind ma vazut. Ma intrebat daca poate sa mai doarma putin, ca-l inteapa inima, dar nu l-am lasat. L-am tras jos din pat si l-am pus sa se imbrace in timp ce eu m-am indreptat spre bucatarie sa-i curat niste morcovi.

ooopss..am o sedinta, continui mai tarziu...


Gata, sa terminat sedinta..unde am ramas..da..deci l-am servit cu niste morcovi si un pahar cu sec de roshii. Mi-a cerut niste mere, dar l-am pleznit repede (joc psyhologic!). La 05:15 eram jos in fata blocului. Am observat din prima ca o sa avem probleme. Se oprea la fiecare 5 metri si se tinea cu mina de piept. L-a luat in mashina si am plecat la Ovidiu la prietenul meu, care vrea sa-si faca piscina in curte. L-am pus la sapat si pot spune ca in 5 ore a facut o gaura buna! Intre timp, eu si prietenul meu am stat pe scaun afara si am vorbit de muzica, etc. La un moment dat, un pusti pe bicicleta a trecut prin fata curtii si la facut pe Tanur balena obeza. Bineinteles ca el a inghitit injuria, dar eu si Tanase nu. Am fugit dupa pustiul ala, i-am dat o palma dupa ceafa si i-am luat bicicleta. Apoi am plecat acasa unde am aflat ca a slabit trei kile in astea doo zile! Frumos inceput, nu?
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Mar 02, 2004 1:00 pm

Ieri dimineata m-am trezit la 05:12 in latrat de caine. Imi plac animalele. Sint ca niste copii mici, imbracati in blana, care merg de-a bushilea prin casa, muscand din obiectele care le ies in cale. Asa ca nu ma lasat inima sa nu "infiez" un labrador de 7 saptamini, cind am fost intrebat. Dar momentan numai! Doar ce am scapat cealalta javra (vorbesc de queen, nu de oana) , nu am nevoie de alta.
Anyway, cred ca leul (asa ia dat aia numele!) are vreun pact cu diavolul, sa ma fac sa-i vind sufletul pentru 5 minute de liniste. Ma innebunit!! Pot numara pe degetele de la o mana cite ore de somn am avut in ultimele 3 zile! Uite cum arata in mare orarul lui:
01:00 - 02:00 Somn
02:01 - 02:48 Latrat la o creatura imaginara, probabil din vreo alta dimensiune
02:49 - 03:02 Somn
03:03 - 04:45 Amestecatura dintre latrat, scheunat si zgomotul care iese din ratza aia de plastic pe care i-am dat-o, sa aiba pe ce sa-si consume energia.
04:45 - 05:00 Iar latrat, dar asa de tare de data asta, de cred ca au fisurat peretii.
05:01 - 05:45 Bucuros ca l-am scos la plimbare in jurul blocului, unde a avut oportunitatea sa guste pietre, radacinii de flori si niste particule de miros ramase probabil de la alti caini.
05:46 - 13:30 Mancat ziare, pishat pe covorul din dormitor, latrat la unde radio, intrat cu capul in obiecte solide, fixat cu privirea niste lucruri probabil la sute de km distanta si dormit intimplator cite 19 secunde.
13:31 - 17:59 Sa gindit cit de mult ar vrea sa manince mincare.
18:00 - 18:00:03 A mincat tot ce i-am pus in castron, pina sa apuc eu sa clipesc. A inghitit mincarea, caci daca o mesteca, pierdea din timp. Asta la facut sa cistige vreo 5 secunde.
18:01 - 20:59 Sa gindit cit de mult ar vrea sa manince mincare parte a II-a.
21:00 - 21:45 Iar bucuros nevoie mare ca l-am scos afara. A mirosit fiecare obiect care a fost intercalat cu vreo fiinta vie.
21:46 - 23:30 Fugit prin toata casa si intercalat cu ziduri si pereti aparuti in cale.
23:31 - 00:59 Somn agitat.

Daca am mai scris intrarea asta inainte, iarta-ma, draga jurnal. Nu imi pot aminti si vad prin ceata din cauza oboselii. Lipsa somnului ma facut o persoana foarte iritabila, nervoasa. Injur la cea mai mica provocare. Nu ma recunosc, ca de obicei cind injur, dau si cu pumnul. In ushi sau femei gravide.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Mar 04, 2004 11:32 am

Hai Noroc! Sunt Eu, Varu Lui Alex.am Venit La El La Munca Sa-i Aduc De Mancare,ca A Facut Mama Mucenici.hahahaha Mucenici Hahahaha

Alex Este La Sedinta.ce Pto Sa Scriu?am Citi Jurnale.gabizzu E Pussy.hahahaha Scrie Poezii Si Cintece.hahaha

Am Fost In Delta Unde Am Mancat Somn La Gratar Cu Ardei Iute.am Dormit In Cort Si Mi-a Furat Unul Hainele.dar A Fost O Gluma.

Hahahaha Am Scuipat In Mucenicii Lui Alex Hahahaha
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Mar 04, 2004 11:48 am

Hahaha Am Plecat Ca Vine Hahahaha
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Mar 12, 2004 1:09 pm

Fiecare dintre noi, si-a pus cel putin odata intrebarea asta (in afara de tine, jurnal): exista Dumnezeu? A fost Hristos intradevar fiul lui? Este ceva normal si raspunsul nu este intotdeauna usor de gasit. Sint timpuri cind unii dintre noi se simt foarte singuri, au momente de disperare/tristetze. Momente, cind credinta in Dumnezeu este pusa la incercare. Dar nu disperati! Am vesti bune! Dumnezeu are un plan pentru fiecare dintre noi. Si la inceputul fiecaruia, se afla Bones!

http://community-2.webtv.net/Wanda48/WhatAboutBones/

La inceput, Bones era singur, cu inima frinta si fara chef de viata, dar rugandu-se la Dumnezeu, a fost binecuvintat cu o casa impreuna cu Geekster. Geekster ia povestit lui Bones despre biblie, la lasat sa invete din ea sa poata duce cuvintul Domnului mai departe. Ia dat sa pescuiasca in piscina, chiar daca nu erau pesti in ea.

http://community-2.webtv.net/Wanda48/WhatAboutBones/page4.html

Bones stie ca este bine sa ajuti cu munca prin casa sau sa dai mancare la orfani. Ai place sa schimbe mancarea cu Geekster, sa-l faca sa manance mancare de caini. De asta nu scrie nimic in biblie, dar este ceva amuzant.

http://community-2.webtv.net/Wanda48/WhatAboutBones/page5.html

In fiecare zi se roaga amandoi la Dumnezeu si ai multumesc pentru casa si masa pe care o au.
Bones crede asa de tare in Dumnezeu si fiul lui, incat este gata sa se lase crucificat pentru pacatele noastre.

http://community-2.webtv.net/Wanda48/WhatAboutBones/page7.html

Bones este un exemplu pentru fiecare, oameni sau caini, si cind o sa moara, sint sigur ca Dumnezeu il va scoate la plimbare. Amin!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Mar 23, 2004 11:20 am

Buna, jurnalul meu drag! Ce mai faci? O duci bine? Ti-a fost dor de mine? Hehehe..ok..ok..scuza-ma ca te-am neglijat, dar asta este. Sper sa ma intelegi.
Am fost ieri doctor. Si am primit diagnosticul. Vezi, draga jurnal, aproape toti eroii mei si-au dobandit puterile trecind printr-un accident: Omu´ paianjen a mancat biscuiti contaminti cu otrava radioactiva pentru sobolani, Superman a fost si el radiat cu ceva unde de micro si a devenit hulk (misto filmul! sa vezi cum invartea tancu´!), etc. Am avut si eu un accident minor, din care m-am ales cu o putere supranaturala (diagnosticul aflat ieri): ritm circadian, adica pe romaneste, tulburari de somn. Nu vreau sa ma dau mare, dar consider puterea obtinuta, o binecuvintare. Dar si un blestem. Ok, pot face multe lucruri in cele 40-50 de ore cit stau treaz, dar dupa primele 20, intelectul meu poate fi asociat unei gramezi de caramizi. Atunci nu fac altceva, decit sa stau pe canapea cu lumina stinsa si sa ma uit la imaginile pe care televizorul meu decide sa mi le arate: xena, icstrim tivi, hercules, chat tv, politia in actiune, teo, etc. Datorita puterii mele supranaturale, am aflat ca spray-ul cu piper nu afecteaza rechinii (politia in actiune), orice femeie cu implant la tzitze poate fi folosita ca erou principal (xena), prostie este in toata lumea, nu numai la noi (icstrim tivi) si am gasit un loc nou unde pot agatza fete, fara sa fie nevoie sa ma ridic de pe canapea (chat tv).

Dar nu imi pierd timpul numai la tv. Fac si planuri. Nu schitze, desene, ci planuri adevarate! De exemplu, am gasit solutia cum am putea scapa odata pentru totdeauna de arabi! Avem nevoie de niste roboti, care sa fie aruncati din portbagajul unui daewoo, in tarile arabe. Acestia se vor imprastia imediat, cautind femeile din orasele apropiate. Odata ce o femeie este gasita, robotul se va oferi sa o ajute cu ce face ea in momentul ala (fie lovitul prafului de pe strada cu un batz, sau uitatul la pietre). Dupa luni si luni de prietenie, robotul va face pina la urma sex cu femeia. In dimineata urmatoare, o caseta video cu partida de sex va fi trimisa sotzului, care va fi obligat sa foloseasca legea coranului: o va bate pina la moarte pe adulterista cu un cilindru din azbest, dupa care ai va arde ramashitele inchinindu-se spre mecca. Curind, toate femeile vor dispare, lasind arabii fara cale de reproducere. Atunci or sa inceapa sa practice homosexualitatea si vor fi exterminati de propiul Dumnezeu (Allah?), caci asemenea activitati nu sint bine vazute (vezi coranul).

Mai am un plan care include roboti homosexuali, dar cam tot aia este ideea..
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Apr 02, 2004 8:39 am

Buna jurnal. Ieri a fost 1 Aprilie. Ziua pacaleli. Nefiind dormit de vreo 20 de ore, nu am putut scornii nimic. Mi-am batut toata ziua capul, cum sa pacalesc pa cineva, dar nimic. Spatiu! Vid! M-am resemnat pina la urma si la ora 15:00, am luat drumul casei. Am spalat vasele, am facut de mincare (o ciorba de vita excelenta!) dupa care m-am asezat in fata computerului, pregatit sa vizionez un film porno japonez. Dar am fost intrerupt de sunetul Ym-ului: Piing. OM. Ma amuza acest om. Imi aduce in totdeauna zimbetul pe buze. Cu toate ca ma simteam ca si cum as fi facut gargara cu napalm, am schimbat cu el citeva vorbe (ceva despre tzitzele lui nu stiu cui). Am aflat ca vine peste vreo 2 saptamini in c-ta. Bineinteles ca l-am invitat la mine si i-am promis sa desfac sticla de coniac primita cadou acum vreo juma de an. Atunci ma lovit! BANG!
EVRIKA! O sa "sarbatoresc" ziua pacaleli atunci cind vine el! Am deja planul facut. O sa-l imbat bine, pina adoarme. Dupa care o sa-i bag in fund cele 4 baterii descarcate din sertarul de jos. La ultimul au incaput numai 3, dar cred ca OM va bate recordul. Dimineata voi nega totul: Nu ma intereseaza ce perversitatzi sexuale ai facut tu cu Nana aseara (o fata pe care am primis sa io introduc). Multumesc Doamne pentru darul oferit! Nu o sa te uit niciodata.

Filmul ala japonez a fost o porcarie, ca era cenzurat. :(
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Apr 16, 2004 12:00 pm

Mi-am luat cheia de la camera, incercind sa nu bag in seama privirea insinuanta a receptionistului. Este un om batrin, care miroase rau de tot a transpiratie. Am obiceiul sa iau cu mine cind plec pe undeva, toti soldatzeii/animalele de plastic pe care le posed. Nu sint multe: vreo 6 soldatzi, 3 vaci, 2 porci, doua bucati de gard albastru si un caine fara coada. Am ramas cu ideea ca imi poarta noroc. La ele a ramas cu privirea receptionistul, cind am desfacut geanta sa-mi scot actele. Daca nu ma inshel, mi-a facut cu ochiul. De ce oare?

Am intrat in camera, simtindu-ma obosit, fara chef de nimic. Am aruncat geanta pe pat si mi-am asezat animalele si soldatii pe noptiera in asa fel, incit soldatii si cainele sa pazeasca animalele. Am incercat sa fac un grajd dar avind numai doua bucati de card, nu am reushit. Cu o zi inainte sa plec, am cumparat doua tigari cu marihuana, de la un fost coleg. Cel putin asa zicea el. Am fumat una. M-am dezbracat de haine si am inceput sa ma simt mai bine. Am dansat cu o partenera invisibila, dupa care am inceput sa desenez pe un ziar niste urshi cu carioca verde. Au inceput sa-mi amortzeasca picioarele. Deodata ma luat o senzatie stranie, de frica. Sint singur!! Am incercat sa imping patul spre usa, dar in locul mainilor am doi sherpi cu ochii roshii. Vorbesc intre ei fixindu-ma cu ochii reci, gata sa ma muste. Imi dau seama ca totul a inceput de la tigarea aia. Incep sa ametesc...tin minte ca am inceput sa fac karate in chiloti si am spart oglinda din baie cu pumnul. Singe peste tot...nu-mi mai simt urechile. Sint pe un cimp. Alerg in pielea goala, fiind urmarit de mine insumi! Fiind urmarit de ADEVAR! Sint un nimic. Sint pierdut.

Ma trezesc. Sint inca in viata, dar mi-am pierdut toate hainele si ceva miroase a ars. Toti soldateii si animalele sint arse. Nu-mi mai pot face diferenta intre ele. Ma dor dintii din fata. Imi dau seama ca m-am impiedicat de covor si am cazut in fata. Am mainile bagate in fata de perna, probabil sa nu fiu muscat de serpi. Salteaua patului acopera usha si are in mijloc o gaura. Imi aduc aminte ca am incercat sa evadez din camera lovind salteaua cu un porc de plastic.Imi mai aduc de o prostituata in parcare. Am tipat la ea intr-o limba ciudata, dupa care am fugit inapoi in camera, prin gaura de la saltea.

Am invatat ceva important. Risul porneste din inima. Din adincul sufletului, unde se aud voci de copii cintind si fluturi dansind in lumina lunii. Si am mai invatat ceva. Niciodata sa nu iti bagi penisul in priza de antena.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Iun 03, 2004 6:35 am

Am o gramada de amintiri de la numeroasele betzii trase pe parcursul anilor. Dar in citeva cazuri, nu imi amintesc pur si simplu nimic! De exemplu, am avut in primavara o paranghelie, unde tin minte cum am dat pe git vreo 18 paharele de tequila amestecate cu bere, dar dupa aia nu mai stiu nimic. M-am trezit pe strada, vomitind, uitindu-ma cu interes la un politai care incerca sa ma intrebe ceva legat de parbrizul spart al unei mashini. De atunci am primit si noua porecla:memento.

Aseara a venit un prieten pe la mine, prieten la care acum citva timp am facut una lata de tot. Betie la care am inceput sa beau de pe la vreo 5-6 dupa amiaza. Ce sa petrecut dupa ora zece seara, ramine un mister. Sau mai bine zis, a fost un mister, caci prietenul meu a venit cu o caseta video, pe care era trasa paranghelia. Singurul lucru care il stiu, este ca in dimineata urmatoare m-am trezit pe canapea, cu o durere ingrozitoare de cap. Fapt ciudat (scularea pe canapea, nu durerea de cap) caci tin foarte bine minte cind Emil mi-a promis ca pot sa dorm in patul din camera "de rezerva".

Anyway, am pus caseta si am fost foarte usurat vazind ca nu sint in rolul principal, facind tot felul de prostii de care sa-mi fie rushine a doua zi. Ma amuzat sa-mi aud vocea undeva in afara camerei sau sa ma vad mergind pe undeva prin spate. La un moment dat, ma vad merging ferm spre bucatarie, unde deschid toate dulapurile. Pina la urma m-am oprit la aragaz. Am deschis cuptorul, de unde am scos o tava de cozonac, apoi am disparut din cadru. Vreo doo minute nu sa intimplat nimic. Dintr-o data apar chiar in fata camerei batind tava aia cu o furculita, facind un zgomot imbecil.

Putin mai tirziu ma vad stind pe jos linga un prieten si singurele cuvinte pe care le spun sint: Taci din gura, taci din gura.

Mai tirziu stau linga doua fete pe o canapea (pe fetzele lor poti citii enervarea si exasperarea) si le vorbesc ceva incoerent, probabil incercind sa le seduc cu cine stie ce ineptii idiotice.

Spre sfirsit, ma vad doar in chilotii, jucind solitaire la computerul lui. Ma ridic brusc si incep sa tip ca imi este frig, dupa care ii deschid sifonierul si trag 3 tricouri pe mine. Aratam ca un imbecil.

Ultima oara ma vad pe canapea, dormind cu capul pe umarul unei fete. Aceeashi canapea, in care durerea de cap ma trezit.

Am respirat ushurat cind am scos caseta din video. Nu a fost chiar asa de rau. Dar trebuie neaparat sa ma las de baut spirtoase! Nu-mi fac bine.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori