Sentimente ... iubire, ura, si iar iubire ?

...pentru cei carora le place sa scrie

Sentimente ... iubire, ura, si iar iubire ?

Mesajde Eros » Sâm Mar 06, 2004 10:55 pm

Am iubit mai de mult o fata ... am fost impreuna aproape 3 ani. Acesti ani au fost, pot sa spun ani cei mai frumosi din viata mea. Am iubit-o mai mult decat pe sine, a fost pe primul plan in tot ce a reprezentat viata mea, a fost extraordinar. Nu imi pare rau de deloc pentru ca am simtit ca traiesc. Cred ca pana la un moment dat si ea ma iubit pe mine. Ne-am despartit acum 2 ani de zile. Timp de 1 si 7 luni nu am vb decat de 2 ori. Dupa tot acest timp de ziua mea am primit un mesaj de la ea ... imi spunea "La multi ani, si ca imi doreste fericire pentru ca sunt o persoana speciala ... ". Am crezut ca in doi ani de zile sentimentele mele pentru ea s-au stins, si m-am hotarat sa o sun. De atunci am mai vb la telefon, dar de fiecare data cand fac asta imi tremura mainile, inima mea o ia razna. Mi-e ciuda pe mine ... . Ea m-a parasit, dupa ce eu i-am oferit totul, si a devenit prietena altcuiva dupa 3 saptamani. Am iubito, am urato, si mie frica de ce simt acum. La momentul respectiv am simtit ca ea este jumatatea mea, ca ea este cea cu care vreau sa imi petrec restul vietii ... . Acum vreau sa o uit, vreau sa gasesc pe cineva cu care sa ma simt bine, sa ma simt iubit, sa fiu implinit si care sa ma faca sa uit de acest episod al vietii mele care s-a terminat intr-un mod "neplacut". Poti oare sa mai gasesti pe cineva care sa fie jumatatea ta? Merita oare sa astepti acel cineva? Vreau sa iubesc din nou? Este oare ceva gresit in gandurile mele? Vreau sa stiu daca mai este speranta?
Eros
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mar 06, 2004 10:15 pm
Localitate: Dupa colt

Mesajde Andra-popescu » Lun Apr 11, 2005 10:13 am

Bey eros... sincer m-ai impresionat...pot sa spun ca te inteleg... si eu am avut o relatie foarte stransa si cred ca aproape perfecta timp de 2 ani jumate cu un tip pe care l-am iubit foarte mult... dar diferenta e ca noi nu am incetat sa vorbim dupa ce ne-am despartit... si acum suntem foarte buni prieteni... ne intelegem foarte bine...
Dupa despartire mi-a fost greu sa imi revin... nu am crezut ca o sa mai gasesc pe cineva ca el sau mai bun sau mai putin bun... dar nu a fost asa cu timpul ranile s-au sters si am inceput sa iubesc din nou...dupa aproximativ un an de cand ne-am despartit... acum sunt foarte fericita ca iubesc si ca sunt iubita de o persoana care este langa mine si la bine si la rau... seperanta traieste orice s-ar intampla... nu iti pierde speranta... pana la urma o sa gasesti u pe cineva cu care sa te intelegi foarte bine... cineva care sa te iubeasca mai mult... si care sa iti dea ceea ce meriti...
Avatar utilizator
Andra-popescu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Mar 29, 2005 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator