Jurnal megan

...pentru cei carora le place sa scrie

Jurnal megan

Mesajde megan » Lun Iun 14, 2004 7:08 am

am rasuflat usurata.
chiar! era si cazul sa mai trag aer in piept. pana acum nu mi-am dat seama ca am nevoie de asta.
inca una!
as putea zice. sau ziceti voi. de fapt.... zic eu. o zi. si culmea, n-a inceput rau. dar o sa aiba un final. cumva tot o sa fie. zice el.
nu mai!
de ce trebuie sa ne inlocuiti? ce-i cu nevoia asta acuta de .... daca macar as stii cum ii zice la cea care vine dupa o veche relatie.... ca-i atat de explicit!
ceva din engleza. care o sa vina cand o sa ma astept mai putin.
e treaba aia. aproape ca si cand ti-ai pune un plasture ca sa scapi de obsesie. de nicotina vorbeam acum. dar normal ca se poate adapta diferitelor situatii.
hai sa fim seriosi. si sa avem tupeu. mai ales.
cand o sa iesim din negarea asta profunda si adanca care ne-a tras la fund?
n-o sa iasa nimic bun daca nu treci peste cea veche.
auzi la mine!
tocmai eu. eu! sunt socata. sa vorbesc de dragoste!
sa-mi dea cineva o plama. poate asa o sa ma trezesc. intr-un final....
bda....
ar fi cazul.
cum cicanii (cu caciula pe a - asta ca sa ne dam seama cum suna limbile straine) mei fac asta?
eu! care habar nu am ce-i aia. sau cel putin nu cred in asta.
cum poti sa crezi in ceva despre care nu stii absolut nimic? ceva cu care nu te-ai nascut. chiar daca o sa dea peste tine. cine-ti garanteaza ca e aia?
o sa ajungi ca mine.
le indosariezi. si-ti spui... inca unu. dosar, normal. si ce daca ai plans la momentul respectiv? e chestie de complezenta. doar n-oi fi eu prima care varsa lacrimi cand se uita fix la un ochi in care a intrat o musca!
nu prea vad diferenta.

si ... mama ei de viata. ce am eu cu timpul?
treaba aia nasoala (HI! oare am voie cu din astea?). si oare am mai zis?
nu cred ca tie. asta-i marele dezavantaj cand nu practici monogamia!
mare branza! era doar dorinta arzatoare de a opri timpul si in acelasi timp de a-l face sa zboare.
nimic deosebit.
cred ca altceva vroiam sa zic. inainte sa-mi dau seama ca nu ar trebui sa ma apuc de ceva daca nu pot sa termin. sau macar sa am un sentiment. care seamana cat de cat a sfarsit.
era dupa un mesaj citit.
ca ar trebui sa trecem peste. inainte. si mai ales sa nu comparam ce avem intr-un anumit moment al vietii cu ceea ce a fost odata. mai ales.
daca ne tine.....
se poate spune ca am rezolvat 90 % din probleme.
ce probleme?!
n-am probleme! de ce as recunoaste ca am probleme? e atat de placut in faza negarii....
megan
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:56 am
Localitate: Cluj

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron