Jurnalul unei adolescente mioape(-0,5 dioptria daca chiar sunteti curiosi)

...pentru cei carora le place sa scrie

Jurnalul unei adolescente mioape(-0,5 dioptria daca chiar sunteti curiosi)

Mesajde Addianna » Joi Iul 15, 2004 11:45 am

Cuvant de inceput.
Draga jurnalule, iti multumesc ca existi.Imi faci viatza mult mai usoara. De ce? Pai stii tu cat costa la diverta, in mall, o agenda?!Vorbind cu tine pot sa ma descarc, sa imi exprim liber gandurile...nu mai e nevoie sa imi terorizez prietenele la telefon cu ce am mai facut eu &stuff.
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

Mesajde Addianna » Joi Iul 15, 2004 11:50 am

15.07.2004
Astazi , in sfarsit, dupa nush cate incercari nereusite, mi-am depus dosarul de inscriere la liceul la care am intrat. Pe urma, am fost cu fosta mea colegutza sa vizitam liceul ei. Prima impresie...am fost oripilata! Ziceai ca e situat in centrul gropii de gunoi a bucurestiului. In orice caz, daca o sa mai mentin legatura cu ea, nu o sa ne intalnim acolo.Sa nu mai zic de colegii ei care erau disperatzi de parca nu mai vazusera o fata de vreo luna!Nush daca o sa reuseasca sa se integreze acolo...chiar imi pare rau pentru ea.
Acum , dragutzule jurnal, e ora 12,52...cred ca o sa merg cu niste vecine prin skate.
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

Mesajde Addianna » Sâm Iul 17, 2004 9:25 am

17.07.2004
Desi ziua nu a inceput chiar am chef sa scriu in jurnal...si nu imi face placere sa povestesc ce am scris ieri, mai ales pentru ca, concret, nu am facut mai nimic. Am frecat menta aiurea prin casa ca sa zic asa.
M-am sculat de diminteatza cu un sentiment de everything sucks.Ma indrept spre frigider si cotrobai pe acolo dupa ceva papa..nika...decat cateva cratitze cu mancare de cateva saptamani si niste mezeluri de la craciun.Resemnata ma indrept spre toaleta cu gandul sa fac un dus.Nu am nici apa calda si nici rece. Daca n-ar fi fost taicamiu administrator cred ca faceam un scandal...
Cred ca o sa imi iau rolele si mai merg prin skate, sa imi renoiesc colectia de zgarieturi de pe picioare. Nu v-am spus pana acum dar am un talent de a cadea in genunchi...shi nush cum se face, poate simpla coincidentza, dar de fiecare data cad in fatza baietilor. Ca sa salvez si eu situatia umilitoare mai bag cate un ras d`ala fortat, de parca as fi in stare de euforie ca mi-am jiulit genunghiul si nu o sa mai pot purta fusta toata vara!
Am aflat ca o sa vina si prietenul prietenei mele, care btw nu il suport Ne ironizam nonstop, nush de ce dar are un chef nebun sa ma atace. Iar eu..ce pot sa fac..ii dau replica.Cel mai marfa e ca ne trezim ca vorbim de vreo ora si nu o mai bagam in seama pe prietena lui care incepe sa faca apropouri ca nu ii simtitm lipsa.Oricum, sper sa ne distram!
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

Mesajde Addianna » Mie Iul 21, 2004 10:14 am

Am fost shi eu la mare...o zi.Cand de nasol suna...Am luat trenul fara sa afle parintzii care erau in delegatie si m-am dus la colegele mele care sunt in mangalia.Am facut plaja, am inceput sa facem tot felul de chestii pe plaja de se holbau toti la noi, ne-am dat cu namol de parca eram niste ambogieni d`aia si am inceput sa ne dezlantuim pe acolo....a fost super! Imi pare foarte rau ca nu am putu sa raman mai mult , mai ales ca nu as fi avut nevoie decat de bani de cheltuiala.Nu puteam sa imi sun parintii sa ii inreb daca ar fi de acord in principiu sa merg la mare pentru ca ar intra la banuieli. Asa ca , precum Cenusareasa, a trebuit sa iau tren de noapte sa ajung mizeria din bucuresti.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator