Soldier of fortune

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde Tanase » Dum Aug 08, 2004 6:49 pm

The story of Jonathan 3

The more records I sold the more excess I had of everything - friends, money, women, cars, houses. It was at one of my nightly hedonisms where a flash individual entered the room.
He introduced himself as the Doctor. I asked him what kind of doctor and he smiled and said, "meet my friend Uncle Sam". The mirror that was once on the wall, my alter ego, was now talking to me from the table and the next three years were a blur. Drugs became the new candy and alcohol became the new Coca Cola and Doctor Rockter was my new best friend and I never heard the mirror speak again until tonight. I was at the peak of my career and the world saw me as I had always wanted it, The Idol, the Great Crimson Idol. Now I had everything it seemed,
everything but the one thing that would have meant more to me than anything. The pain that manifested itself into my obsession, the
acceptance of me by my father and mother, who I had not spoken to since I had left home. One morning my manager Alex came in and broke up one of our nightly Easy Rider Parties. An Easy Rider Party was when everybody would come over to my house, the band, the doctor, hot and cold running women etc. And we'd watch the movie and do everything going on the film only a lot more. And he threatened to leave me if I didn't clean up. It was not that he cared about me as a person he was only interested in my talent and what I could do to further his own career as a true showbiz mogul. But it was then I realised just how far things had gone. So I sat there alone in my palace of pain and I was just numb from the alcohol and the drugs but equally as intoxicated by my own fame and I had just enough courage to pick up the phone and dial the number. My mind went into a whirlwind thinking of what would happen and the fear overcame me and I started to put down the phone
but before I could a voice at the other end rang out and it sent a chill through me that I had never known. It was my mother. It was hard for me to
speak, my heart pounding out of my chest but when I did I did the best I could. She was very cold. But I knew the shock of suddenly hearing from me after all these years was overwhelming and I was hoping that all the time that had passed would heal the deep wounds between my parents and me but... I desperately wanted them to approve of me, to accept me - it was all I ever wanted. I hoped my success would finally prove my worthiness and they would welcome the prodigal son home. All I wanted was for them to
be proud of me but less than 50 words were spoken. The last four were "We have no son". Some wounds never heal and mine had scarred me for life. A great star fell from the sky that night and with its descent left a scorched path in its way - a great path of self-destruction before burning out. And on this night the great finale is finally here. 'Be careful what you wish for - it
may come true. ' Long live, long live the King of Mercy.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 09, 2004 1:06 pm

Mai sunt doua zile. Pana la concert. doua. In seara aia prietenii mei vor fi cu mine, dar eu nu voi fi cu ei.
In seara aia, idolul de piatra va fi the king of mercy
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 09, 2004 6:39 pm

Nu stiu ce sa fac, sa ma duc in Jukebox, sa nu ma duc...sa ma duc acasa sa ma culc sau sa ma duc in jukebox, sau sa ma duc sa ma intalnesc cu niste prieteni, sau sa vad un film...sau sa
Ar fi misto daca le-as putea face pe toate o data
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mar Aug 10, 2004 11:40 am

Era inchis in Jukebox, mi s-a propus sa merg in Fire dar pana la urma m-am intors acasa. diseara poate e deschis jukebox-ul. De fapt trebuie sa fie deschis. Aseara am vorbit cu mama despre puterea distructiva a dragostei prea mari. Asa cum s-a intamplat cu ea si cu tata. S-au iubit atat de mult incat s-au distrus reciproc. Stiam toate lucrurile astea, nu stiu de ce mi se par atat de noi. scriam si in piesa de teatru "Vampirul": "omul are asa o predilectie de a distruge dintr-o prea mare iubire".
De aici exista doar doua solutii: 1. Iubirea pamanteana, mai normala, mai calma...dar asta de obicei nu te satisface afectiv asa ca te vei indrepta mereu spre iubirea puternica, apriga, pasionala.... sau 2. renuntarea la iubire dar si asta e imposibil. Asa ca ce faci? Mergi mai departe :)
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mie Aug 11, 2004 1:22 pm

O zi frumoasa, un mail de la o persoana foarte importanta pentru mine plin de cuvinte frumoase...aseara am facut karaoke in jukebox, oboseala, fum, priviri, bere...tigari si frumusete. Azi dimineata The Crimson Idol. Maine cine stie....
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Vin Aug 13, 2004 11:35 am

Ashaaa
Am ajuns si io pe la munci, ma doare capul si sunt obosit rau. Aseara am cantat pana nu-mi mai simteam degetele de la mana stanga cu care cantam la chitara. Dupa microrecital, concert TApinarii, unul dintre cele mai bune pe care le-am facut noi pana acum. Si Alexutza, collins, Fever, vamavkista, ghost-dog, Kalin, dreamer, sinner....etc au fost superbi. dupa concert am plecat in jukebox, unde am facut putin karaoke, am mai baut vreo doua beri pe langa alea patru de la concert si inca una de la munci, si dupa aia s-a inchis barul. Asa ca ne-am dus pe terasa la ruine si am stat acolo cu totii pana la 7 dimineata. Apoi ne-am dus toti si am condus-o pe alexutza acasa si dupa aia i-am dus pe copii la 66. Si apoi m-am dus acasa si m-am culcat. Ce zi si ce noapte frumoasa. Multumesc stiu eu cui si nu numai.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Vin Aug 13, 2004 6:26 pm

Deabia astept sa plec, poate ma duc in the jukebox ca am fost rugat insistent. Sau poate ma duc acasa sa ma culc, ca-s obosit
Noapte buna copii
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 16, 2004 11:23 am

Am fost in Biblioteca...sau cum naiba se chema barul ala...ma rog. Am fost, am ajutat o prietena buna sa fie puternica dar nu a inteles nici acum vorbele si intentiile mele.Am vorbit si cu fostul prieten al acestei bune prietene si daca face cum l-am sfatuit eu, o sa fie ok. Imi place de cineva ...chiar imi place. Am ajuns acasa dimineata pe la opt. Si am primit un mesaj de la Sinner care mi-a zis daca vreau sa plec la MAre. M-am certat cu mama ca duc o viata, zice ea, de kkt si ca ea crede ca-mi fut viatza. PAna la urma am fugir la mare. Cu sinner, prietena lui, sora prieteneei lui si boby. Am ajuns seara in VAma veche si acolo m-am intalnit imediat, intai cu LAvinutza si apoi cu Adina. A urmat Dreamer. Am stat la concert: Doua stele paralele, stele lacrimi innodate....zece pictori se tot mira cat esti de frumoasa. Un gest necugetat sau poate foarte cugetat, ochii ei in lacrimi un pic, indarjire si violenta. Nu spun mai multe doar ca m-am saturat de minciuni, m-am saturat carealitatea noastra sa fie distorsionata de nimic. Noaptea in The JAck, mersi sinner ca mi-a dat un tricou de schimb ca al meu era fleasca. M-am imbatat rau si am facut urat de tot. L-am lovit din greseala pe sinner cu usa si are ditamai pizda in piept. Dimineata a fost vesela. M-am intalnit cu Alexandra...o amica foarte veche...un copil de care am grija din cand in cand. Apoi m-am distrat, am cantat pe plaja la chitara, eram varza...si mi-a pierdut imediat vocea de nu am prea mai putut vorbi. M-am intalnit iar cu Adina si i-am urat LA multi ani in stilul meu caracteristic. Apoi am vazut cum se dau ture de stuff. Am ras. Am ras mult si am zambit. Cefrumoasa e viatza uneori. Miercuri plec iar la mare, si am concert. Va pup...aseara am fost invitat la un bairam...oricat de tentanta a fost invitatia am fost obligat sa o refuz. Si azi dimineata am pierdut un prieten. Acum sunt la munca.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 16, 2004 12:39 pm

a si desi trebuia de luni sa incep concediul, am venit la munca pentru ca i-am promis lui shefu' Si acum ma fraca ca pe hotii de cai. Mi-e somn si mi-e rau si n-am voce. DA-mi revin eu
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 16, 2004 4:55 pm

Gata, luai si io salariul...am purtat discutii mai mult sau mai putin sterile (enele interesante...de fapt una...dar e ca o floare care n-aduce primavara)pe ym...asta pentru ca eram fara chef si ma plictisea oricine intra sa vb cu mine. O sa ies la o bere si tare mi-e frica sa nu cumva sa am parte de aceleasi discutii mai mult sau mai putin sterile. Ma plictiseste orice si: I can't get no satisfaction
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mar Aug 17, 2004 5:51 pm

Last day of work...maine Vama Veche. Pentru trei zile voi privi valurile, stelele, ochii vreunei mimoze sau nu...
Astazi m-a enervat perceptia prieteniei din punctul de vedere al unei persoane de sex opus. Cel mai mult ma enerveaza ca vrea mai mult de atat si nu intelege ca nu-i pot oferi acel mai mult si asta pentru ca stiu ca ar suferi daca as face asta. Si ca nu fac asta pentru ca nu-mi place de ea ci pentru ca vreau sa o iau de la zero cu cineva, si nu vreau sa incep nimic cu cineva pe acre cunosc deja destul de bine si cu care stiu ce sentimente imi poarta. Asta imi doresc, sa o iau de la zero. De fata cea frumoasa, care nu era mai frumoasa, dar a mers sa oftic pe cineva cu frumusetea sau lipsa ei, ne-am certat pentru ca am plecat la MAre fara sa o anunt, m-a sunat mi-a facut scandal iar eu am ales pur si simplu sa-i inchid telefonul in nas si sa-mi retrag ambasada. Acum am o perspectiva noua, dar relatia e compromisa. Astept sa vad ce-mi aduce valul dinspre est sau sud. Now, the great finale is finally here....long live the king of mercy.
I still like to play....:)
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 23, 2004 12:28 pm

Sa incepem jurnalul. Trei zile la mare, care s-au desfasurat dupa cum urmeaza

DAY ONE

Am plecat din Bucuresti la 7.20 dimineata, un drum lung si obositor. Muzica italiana a lui Covei, lenta si pe care o urasc. Deja mi-era dor de metalele grele de la mine de acasa. dar cu gandul la The JAck...(barul) parca mi-a mai trecut dorul. Asa ca am pus la casetofon VAMA Veche si drumul a parut dintr-o data mai scurt si mai placut. "M-am saturat de patul meu de-acasa...
Am ajuns in vama pe la 12 la pranz. Ne-am dus in Club A, l-am salutat pe PAul Radu si ne-a trimis la Hotel. Aveam rezervate doua camere la Hotel Dambovitza, exact la intrarea in VAma Veche. Camerele erau 21 si 13. Eu am stat la 13. Ne-am dus sa mancam, am mancat la DAmbovitza, si bine ca am mancat acolo ca daca ne duceam la Mitocanu, iar stateam pana seara sa halim si noi ceva. Am plecat spre Club A, acolo am baut o berica si am discutat despre un viitor concert Atpinarii in afara celui de a doua zi. Ramasese stabilit ca pe 5 sa ne intoarcem in VAma Veche pentru o noua cantare. pe vremea aia stiam ca nu vom canta la stufstock. Au aparut Collins si Axxena, le-am zis ca ne dam bip-uri si ca locul de intalnire este Club A. A aparut Feverdog, care se plimba pe plaja in cautarea unui loc mai linistit pentru a saluta marea. Am plecat cu covei pe plaja si dupa vreo jumatate de ore deja ma plictisisem. Nu-mi place mie sa stau asa aiurea intr-un loc. Asa ca am plecat spre corturile forumistilor. M-am asezat acolo in fund pe plaja, a venit si fever, am schimbat ocheade cu Axxena si ne tot intrebam ce sa facem ca sa treca timpul. Si a venit ideea mea. Hai pana-n 2 mai pe jos. Asa ca toata gasca a plecat pe jos spre doi mai...pe plaja. Gashka insemnand: Eu, Collins, Eva, Lepke, Chuckie, Rob, Axxena si o prietena de-a ei...Fever a ramas sa doarma in cort. de fapt am plecat pe furis, ca sa nu se trezeasca si sa vrea sa mearga si el, ca altfel cine mai ramanea la corturi. Dupa ce m-am certat cu MArea de cateva ori ca ma tot uda pe pantaloni si la picioare am vazut ca pe Collins il dor rau picioarele...ca era descult. Asa ca m-am oferit sa-i dau sandalele mele. Urmatoarea jumatate de ora am fost fachir, dar m-am simtit foarte bine. Am ajuns in 2 mai unde era letargie maxima. Noi eram cei mai galagioshi de acolo, tocmai noi care scoteam un cuvant la 5 minute. M-am uitat spre plaja...spre un loc unde am cules o data o pietricica si am daruit-o unei fete frumoase punandu-i o intrebare pe care i-o mai pusesem de o mie de ori pana atunci si primisem acelasi raspuns: DA. Momentul de aducere aminte a trecut repede. Imi pare rau doar ca a pierdut pietricica. Am vrut sa culeg pentru EA o amintire din 2 mai sa i-o dau de ziua ei, dar n-am gasit nimic. Am iesit in strada. Am intrat cu chuckie intr-un magazin sa luam niste apa si atunci a sunat telefonul. Era Covei. Care-mi spunea ca vom canta in a doua zi de festival. ca vom canta la Stuffstock. Am continuat drumul spre vama inapoi pe jos fericit. 4 kilometri au fost o nimica toata, mi-am recuperat sandalele, Eva a sutit o palarie de floarea soarelui si am mancat din ea pe drum. Asa am ajuns in VAma veche din nou. I-am lasat pe forumisti si m-am dus la masa. L-am cautat din greu pe covei, intr-un final l-am gasit si a mers cu mine sa mananc. Apoi am plecat din nou in Club A,
am dat un bip si a aparut collins si Eva. Le-am zis sa tragem o betzie dar ei au zis ca toata lumea e raspandita prin VAma. Ma-m asezat cuminte alaturi de covei in Club A si a inceput concertul cu Mihai Iordache si un tip din acnada. M-am hotarat sa dau un mesaj axxenei s-o invit in Club a. Am dat, n-au trecut nici cinci minute si a aparut Axxena (pe numele ei Adina). Am mai stat vreo ora in Club A si am hotarat sa ne plimbam pe plaja. Am trait periculos toata seara aia. Am colindat plaja, am mers pana la granitza cu Bulgarii, am mers la cazemata printre ciulini si urzici, a sarit un caine sa ne manance...apoi ne-am asezat cuminti pe plaja. Dar era frig. Exista rezolvari si pentru asta...cat de cat. Si iar ne-am plimbat si iar si iar...intr-un final am ajuns in camera unde am dormit ca spartii pana dimineatza. Un sarut...o idee...o rezolvare. E frumoasa normalitatea. Imi place. Maine sau mai incolo povestesc the DAY TWO
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 23, 2004 5:21 pm

DAy TWO

M-am trezit cu Axxena in brate. Si avea privirea aia care-mi place mie la ea. Ii straluceau ochii frumos. Am dus-o la corturi si m-am intors sa stau cu covei. Am mancat si ne-am dus la PAul RAdu in Club A sa vedem cum facem cu concertul de seara. Am stat un pic de vorba si asteptam sa apara Aditza (sinner) si Karla. Dar ei au venit abia a doua zi. L-am lasat pe covei din nou pe plaja si m-am dus la Axxena. Am stat la soare si ne-am plimbat un pic. Eram multumit si impacat cu mine. Ma simteam si ma simt bine. Vant in par, priviri, saruturi si normalitate. CAlm, o relatie calma. Spre seara mi-am dat intalnire cu covei la camera. Sa repetam sau sa facem lista. Pana la urma mi s-a facut somn si am hotarat sa ma duc sa ma culc. CAnd m-am bagat in pat mi s-a facut dor de Axxena (Adina) si i-am dat un mesaj. A venit si am dormit frumos unul in bratele celuilalt. Dupa aceea a primit mesaj de la Daniela (Sea) care ii spunea ca a ajuns in Vama. Adina a devenit agitata. e si normal, Daniela e una dintre cele mai bune prietene ale ei. Si simtea ca o tradase. Ii explicasem ca eu si Daniela nu suntem decat prieteni, dar tot simtea ca o tradase. Bila alba a fost ca nu a renuntat. Altele ar fi facut-o. A aparut Daniela, care apoi mi-a trimis un mesaj cu Vreau sa mor!. VAzuse ca eu eram cu Adina. Am ramas cu covei, am facut lista si am mancat. Apoi am vazut ca forumistii alergau dupa DAniela. M-am dus si eu sa vad ce e cu ea si sa discut cu ea sa o calmez. Bause 400 de vodka si intelegeti ce se intamplase. Asta mi-a intarziat un pic probele de sunet. Am lasat-o in grija adinei si a lui feverdog si am fugit la probe. La concert a fost plin. Oamenii stateau pe jos in Club A (interior - noi am vrut asa ca sa nu ne certam cu "MITOCANII". A fost primul concert reusit in 2 luni de zile. Si asta se datoreaza axxenei, dar si acestor copii minunati de pe vamaveche.ro. Si nu numai lor, au venit multi, cu chitari. Macar pentru lumina asta din ochii celor care ne ascuulta sa continui. Cineva mi-a cerut un autograf mai altfel: Idei preconcepute despre fericire. A doua idee preconceputa era ca exista o singura femeie care-ti poate aduce fericirea. Ultima idee preconceputa era ca fericirea e un lucru marunt. :) Am cantat fara o coarda de la a treia piesa dar am cantat, la un moment dat am simtit ca ragusesc, dar m-am fortat si am continuat sa cant. LA sfarsit, o masa din spate scanda TANASE TANASE. Am facut fata unui bis. Mai mult nu mai puteam. MA dureau degetele, aveam gatul uscat si eram gol pe dinauntru. M-am asezat la masa langa adina, care m-a imbratisat. Am ramas in bar inca o ora, pentru ca eram golit pe dinauntru...dadusem totul din mine si nu mai aveam...
Dupa aceea am plecat in The JAck. Am mai baut putin, dar nu m-am imbatat. Am ascultat Sabbath si OZZY si Judas Priest. Apoi ne-am dus la culcare. Am dormit mult...ajunsesem la camera pe la 3 dimineata oricum. ..restul, DAY THREE mai incolo sau maine
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 23, 2004 6:10 pm

DAY THREE


A treia zi, vineri, m-am trezit iar in brate cu printesa razboinica. Iar Club A, cu covei, ne-a spus PAul ca a primit telefon si a fost si el anuntat ca vom canta la stufstock. Apoi am recuperat-o pe axxena si am mers pe plaja. Am intrat in mare. Covei avea la el o minge si ne-am jucat cu ea. Am innotat. desi la inceput am zis ca eu nu-mi bag pleata(ma rog) in jegul ala de apa, m-am simtit f bine sa innot. N-o mai facusem demult. E asa frumos sa innoti, in apa totul e mai usor, si mai normal si mai frumos. Au venit KArla si Aditza. Am zis ca ne intalnim ori la Travka ori in The JAck pe seara. Plaja si innot iar. Si Axxena. Seara am mers la Travka. Nu prea mi-au placut...a venit ALexutza si a facut poze. Am plecat cu toata gashka in The JAck. Muzica era naspa acolo. Deabia dupa ce a plecat feverdog au inceput sa curga metalele. Forumistii au plecat unul cate unul si am ramas doar eu, Axxena si DAniela. A venit si covei cu prietena lui. Am mai stat o ora si ne-am rasfirat. A, m-am intalnit si cu Ramona, si i-am batut obrazul pentru ca din cauza ei...nu mai conteaza oricum. Inainte sa plecam a aparut Adiza si KArla si am plecat spre Club A. Acolo ei si Axxena au baut Tequilla iar eu n-am mai vrut sa beau pentru ca nu mai puteam sa beau...si nu voiam sa ma imbat. Ne-am dus la Stuf. Nu stiu cine m-a convins si cum, dar am dansat vreo trei ore pe acolo....si eu nu dansez. Niciodata! Dupa aia am fugit la culcarica. Urmeaza ziua a PATRA
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 23, 2004 7:42 pm

DAY FOUR

Wake up...Warrior princess again in my arms. A urmat plaja si baie. Multa baie, si multa plaja. M-am innegrit si m-am facut de ziceai ca eram 50 cent...Asta pana la 3 dupaamiaza cand a trebuit sa plecam. Axxena m-a condus si dupa aia s-a uitat lung dupa masina. Pe drum iar plictiseala, dar si cateva mesaje de la DAniela care m-au enervat. Cand am ajuns acasa mi-era dor. de vama, de Axxena. Am pus Crimson Idol si nu m-a mai lovit. M-am uitat la poza EI si nu m-a mai lovit. Sunt puternic si asta se datoreaza Publicului de JOI seara si Axxenei. Am zis ca o sa ma salvez cumva si m-am salvat. Acum astept pozele de la Alexutza. poate postez cateva si aici
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mar Aug 24, 2004 11:46 am

si iata ca sunt din nou la munca. Perioada woodstock a trecut...au trecut doua zile fara sa beau si o saptamana fara sa ma gandesc la EA. Intr-un jurnal viitor probabil imi voi explica toate actiunile din aceasta luna care a trecut si ce voiam sa fac cu acel 12 si mai departe. Acum a trecut. Viata mea a luat o intorsatura normala si calma. Muncesc si astept concertul de la Stufstock, cel de pe 18 din Art Jazz, termin albumul si mi-i iubesc si mi-i ingrijesc pe cei apropiati.
Ce zi frumoasa!
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mar Aug 24, 2004 7:08 pm

o zi buna si frumoasa dar obositoare. Am muncit mult, am inventat si un minitest in 30 de secunde...maama ce tare am fost:) si am vorbit la telefon cu Adina, printesa mea razboinica, care ramasese fara baterie, si acum a reusit in sfarsit sa-si incarce mobilul. Vreau in Vama, vreau sa fiu acolo, departe de munca si de miniteste si stiri senzationale. MA impac cu gandul ca pe 3 sept voi fi din nou acolo. Dar e un gand obositor. Ca si munca. Gata, am obosit. Razna a updatat site-ul si arata foarte bine acum. ce e ciudat e ca in galeria de poze a ramas poza cu Ea. Tanase cu prietena...nici nu stiu daca sa-l pun s-o scoata sau nu. Noapte buna copii.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mie Aug 25, 2004 12:24 pm

Cineva face pe hackerul cu contul meu de yahoo. Am schimbat parola ca datele nu am cum sa le schimb. S-ar putea sa ma cheme in armata...si a venit si taica-miu in tara.
Dar sunt fericit. Am primit un bip de la Axxena. Asta inseamna ca se gandeste la mine
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mie Aug 25, 2004 5:29 pm

S-ar putea sa vina sambata in Bucuresti. Voiam sa plec la Rosia Montana dar m-am razgandit. Prefer sa stau in Bucuresti. Asta daca vine. daca nu, nu. Si plec la Rosia MOntana. DAca ma face sa nu plec la Rosia Montana si nu vine...ii dau cu Chakram-ul peste fatza:)
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Joi Aug 26, 2004 11:20 am

Vine sambata in Bucuresti si sta o saptamana. Pleaca inapoi in vama o data cu noi la Stufstock. In rest, tot aud vorbindu-se de drumuri si de gasirea lor. Orice om normal are un singur drum. Si se cheama Inainte!
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Joi Aug 26, 2004 5:02 pm

Asta simt acum: replica din Godfather III: "...the moment I get out, they keep PULLING ME BACK IN!"
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Joi Aug 26, 2004 7:12 pm

O zi frumoasa sau obositoare sau trista. Asa cum am spus mai devreme. They keep pulling me back in. Si asta pentru ca-mi pasa. Imi pasa ce pateste. IMi pasa daca se lupta din greu cu ea. IMi pasa. Eu am gasit linistea si pacea si m-am salvat de mine insumi. Sper sa se salveze si ea cumva. Nu mai vreau sa vad tristete in ochii ei. MA doare. O sa ies un pic in oras azi. Dar n-o sa beau. Nu mai beau. cel putin pana la Stufstock. MAi sunt 2 zile si vine Adina, warrior princess cu chakramul pregatit sa taie felii painea zilnica:) aberez. Mi-e somn si foame. Noapte buna
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Vin Aug 27, 2004 12:21 pm

Am facut atatea drumuri si am plecat atat de departe de mine mereu...incat uitasem cine sunt. Uneori era atat de greu, mi se prabusea toata lumea in cap. Si ma simteam pe mine gol in mine. Toata viata mea am cazut sxi m-am ridicat iute in picioare gata de o noua batalie. In tot timpul asta cautam punctul meu de sprijin. Refuzam ajutorul tuturor si ma luptam singur cu morile de vant si totusi cautam acel punct de sprijin. Pana la urma l-am gasit in blandetea si rautatea celei mai frumoase femei pe care am vazut-o eu vreodata. O simteam atat de in mine si o simteam ca o prelungire a sufletului meu. era EA. Si este EA. Numai EA ma poate privi cu mila, numai in EA se poate gasi intreaga ura dar si intreaga mea si a ei iubire. Numai in EA am gasit drumul atunci si numai EA a fost mereu punctul meu de sprijin, adevaratul meu punct de sprijin. My Sharon. LA inceput am indepartat-o, apoi cand am vazut ca o pierd m-am dus spre EA. mereu si mereu. Am lasat garda jos si nu m-am mai luptat cu nimeni si nimic, nici macar cu mine. Toata lumea mea era EA si toata lumea ei eram EU. Am continuat sa gresesc dintr-o frica a mea de a nu ma pierde pe mine complet in EA. Am gresit. EA a trecut peste, a sperat, a plans, s-a incruntat, a injurat si a tipat. Dar nici in EA nu se mai gasea destula putere pentru a merge mai departe. iar eu am inceput sa ma pierd in EA mereu. Era un univers interior care nu mai era numai al meu. Fugeam mereu spre EA si totusi de EA. Dar fugeam, eram ingenuncheat, eram strans cu usa. era un joc sinistru din acre nu reuseam sa scap. dar era viata mea, destinul meu. Mi-l acceptam. In renuntare nu exista vitejie. In continuarea luptei DA. Si ma luptam, nu stiu daca cu morile de vant, cu mine sau cu EA, dar ma luptam. Universul meu s-a prabusit intr-o seara si apoi intr-o dimineata. Am facut un drum la MAre si ne-am revenit. Amandoi. Apoi iar s-a intamplat ceva care i-a adus aminte de greselile mele. Oriunde m-as fi intors, trecutul ma tragea din urma. Intr-o noapte ne-am certat urat. A doua zi...a plecat definitiv si mi-a lasat in dar o scrisoare. Seara a venit la mine. M-a tinut in brate toata noaptea, mi-a zis ca ma iubeste si a plecat. De atunci Eu am incetat sa mai fiu eu. Si EA a incetat sa mai fie ce era. De atunci am inceput sa fug de mine. Si am plecat mereu. Chiar si noaptea la doua trei...fugeam din casa si umblam de nebun pe strazi. cantari in parcuri. Am fugit la MAre si m-am imbatat. Ma cautam. Am fugit la Sibiu si m-am distrus. M-am daramat mai mult decat sa ma cladesc. I-am spus si ei si a ranit-o si pe EA. De atunci intre mine si EA au inceput minciunile, lupta, razboiul. Soarele nu mai rasarea. Se ascunsese undeva intre nori. Aveam privirea incetosata si nu mai vedeam. ea se incapatana sa-mi faca rau. Eu ma incapatanam sa-i fac rau. Si ma incapatanam sa-mi fie bine. Desi a zis ca nu vine la concert a venit. Si am vazut tristete in ochii ei. Am vazut cat de mult ma iubeste si am vazut cat de mult se lupta cu EA si cat de greu ii este. A fugit din nou. Asa cum va face mereu. Si mereu va face totul ca sa-i fie bine. si mereu se va incapatana sa nu tina cont de ea si sa simta ce vrea sa simta. Ii e greu. Apoi eu am fugit la MAre acolo. Desi s-a indarjit si i s-au schimbat trasaturile fetei foarte bine de la o stare la alta, am vazut dincolo de masca si minciuni, am inteles tot adevarul. Si iar m-am luptat cu EA. Si am plecat Am ajuns in bucuresti...Dupa aceea am avut cea mai frumoasa discutie cu ea pe net. Cea mai normala. Ma bucuram. Astfel am gasit linistea in mine. Am plecat iar la MARE. Trei zile de vis in care am uitat de mine, de EA, de NOI. De toata durerea din mine. Trei zile in care m-am regasit pe mine. De unul singur am luptat si de unul singur am invins. Si a aparut printesa razboinica si am gasit linistea. Am ajuns aici si m-am lasat de woodstock, n-am mai baut. Totul este normal si aca cum trebuie. Mi-e frica pentru EA acum, pentru fuga EI, pentru ca nu si-a gasit inca drumul. Imi pasa. Nu o voi ajuta, Puterea o va gasi in EA. Iar Eu am putearea in mine. Si deocamdata imi place linistea Adinei.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Vin Aug 27, 2004 7:07 pm

MA duc acasa. MAine la 4 ma duc s-o iau pe adina din gara. MA bucur ca am scris povestea, astfel am rupt din mine si m-am racorit. Astfel m-am inteles pe mine.
MAine e o alta zi si ne vedem duminica cand vin la munca. Mai stau vreo jumatate de ora.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Dum Aug 29, 2004 5:46 pm

Ok, o zi...plictisitoare, dar m-am ras cu blonda pe mess. Am cantat la chitara si am aflat pentru ce sunt nascuti unii oameni. Makes me laugh
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Aug 30, 2004 4:33 pm

Dragostea. Fuck! Ce subiect naspa. Cineva mi-a zis azi ca iubesti pe cineva daca e o proiectie a dorintelor tale de mai bine sau o proiectie a ceea ce visezi tu ca ar trebui sa fie. Dar ca-ti dai seama devreme si continui sa iubesti, ce e? Nu vine cumva din interior, nu vine atunci cand vezi dincolo de masca si atunci cand urasti de fapt refuzi sa mai vezi dincolo de masca? NU cumva dragostea e simtire mai mult decat gandire. Imi spunea candva ca a realizat ca ma iubeste atunci cand era singura la EA in camera si si-a dat seama ca nu poate trai fara mine. Dragostea o simti, nu o gandesti si nu o analizezi. Daca e gandire mai mult, e o iluzie si dispare repede si foarte usor. Daca nu...si accepti greselile unui om mai multe luni de zile sperand de mai bine, daca esti cu omul ala zi si noapte tinandu-l strans la inima ta, daca vibrezi o data cu el si fugi spre el imediat ce are o problema, daca va hraniti impreuna cu iubire si daca dincolo de minciuni vezi ceva ce n-ai mai vazut niciodata si te pierzi, ca apoi sa o iei iar de la capat. Daca iti amintesti de ceva si te face sa te lupti cu tine sau te doboara, sau te face sa lacrimezi. Daca il simti si te simte, oare ce simti, oare e o proiectie sau e o iluzie sau e simtire si orice ai face vei simti asta? Si daca nu e bine ce simti si daca nu e bine sa iubesti, oare nu e mai bine sa te impaci cu ideea? Decat sa lupti aiurea cu tine si cu cei din jur. sa-ti asumi dragostea si ura si sa continui curajoasa sau curajos spre mai bine. E greu, e foarte greu. DAr trebuie sa reusesti. Fuha-i rusinoasa si de cele mai multe ori e sanatoasa. DAr exista cazuri cand mai bine stai pe loc si infrunti. Si te infrunti. Eu asta fac si astept acelasi lucru de la cele din jurul meu. Sau de la EA.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mie Sep 01, 2004 12:58 pm

Uneori doare foarte mult. Carnea, sufletul, ochii, vocea. Totul doare. Cel mai mult doare atunci cand iti dai seama ca de fiecare data cineva are de suferit. Si ca cu cat iubesti mai mult cu atat dintr-o prea mare iubire faci rau celui sau celei pe care o iubesti. Intotdeauna dragostea doare. Intotdeauna vrei sa dai timpul inapoi si sa nu o mai faci pe EA sa o doara. Tot ce iti ramane de facut este sa-ti repari greselile. In this life or next.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Joi Sep 02, 2004 12:33 pm

Aseara am fost in Jukebox. Am stat pana pe la doua dimineata, am facut karaoke, am baut bere si m-am simtit bine alaturi de cateva persoane dragi mie. A fost si The Curse. In sfarsit am reusit sa vad dincolo de teribilismul varstei. E un baiat misto. Si care gandeste foarte bine pentru varsta lui. Ieri inainte sa plec in Jukebox am vazut Live&Loud OZZY. "They said, hey man, we spent 28 milion dollars here so be carefull, don't break the place down. Hey man, who the fuck they think they-re talking to, Ray Charles? Im OZZY, man, and i'm crazyyy"
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Sep 06, 2004 11:54 am

A fost ecl mai mare concert al nostru. Si am sustinut o idee. Pe care o s-o expun aici altadata. Am cautat cu privirea in public. Au fost toti minunati. si m-am simtit minunat. Am cantata o jumatate de ora peste pentru ca nu ne lasau sa coboram de pe scena. Apoi am ramas cu marea. LA plecare am vrut sa fac o ultima baie in mare si am facut. M-am luptat cu valurile. Erau de 1 metru jumate inaltime. M-am simtit minunat la stufstock. Doar ca am ramas cu un gust amar. Pana la anul nu-mi mai vad MAREA. Acum am decsoperit. exista multe drumuri intre MINe si MIne, dar nu reusesc sa-l gasesc pe ala intre MINE si EA. Poate il voi gasi cand il voi gasi si pe singurul drum drept catre MINE. Fara MIne cel adevarat nu poate exista EA. Nasol e ca fara EA nu exista nici EU. Ma pierd. Ma caut. Pipai si orbecai pe intuneric. Si nu ma gasesc. Si n-o gasesc. Oare singura solutie e aia la care m-am gandit mereu? Oare Ultimul super Erou va fi un Made in Heaven? Nu se stie. Acum trebuie sa scriu. dar nu pot. Daca n-ar fi fost publicul poate as fi murit de mult. Va iubesc. Ii iubesc.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mar Sep 07, 2004 2:09 pm

ieri am avut curajul de a face unul dintre cei mai importanti pasi. 10 e o cifra care spune multe. Si am descoperit ca ZECE nu ma doboara pe mine. Am nevoie de ceva "stronger". Cand m-am calmat si cand mi-a trecut am plecat de nebun in Jukebox. Pe la trei dimineata am ajuns si eu acasa unde am primit un telefon. Am descoperit cu stupoare ca cineva care nu ma suporta tine foarte mult la mine. Ca-n viata. Si am mai descoperit altceva, ca cineva care chipurile tinea foarte mult la mine, ba chiar cica m-a iubit, nu-i pasa. Este ca-n bancul ala moralizator cu pisica soarecele vaca si balega. cred ca-l stiti. Nu intotdeauna cine te baga in cacat iti vrea raul si nu intotdeauna cine te scoate din el iti vrea binele. Astazi pe drum m-am gandit foarte mult. Am analizat cam ce s-a intamplat in ultima luna, am luat faptele cronologic si am facut cateva deductii logice. ce am descoperit, pastrez pentru mine deocamdata. Sunt sanse 60% sa am dreptate. Un procent mic, da' bun. Ca sa inchei spun ca drumul catre mine e pierdut undeva in EA. DAr s-ar putea sa am destula putere cat sa-l gasesc in MINE. Cele patru personaje care deschid cele patru usi din MINE mai mult ma incurca. dar trebuie sa tin cont de ele. Cred ca am fost pe marginea prapastiei si am renascut. Nu stiu. Asta va hotara timpul. Ptr azi am 4 melodii in cap: OZZY OSBOURNE - Mama i'm coming home, Running out of time, Something that i never had si Black Sabbath - Heaven&Hell
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori