In ajunul clasei a 8-a...

...pentru cei carora le place sa scrie

In ajunul clasei a 8-a...

Mesajde Lea » Mie Iul 28, 2004 12:41 pm

Salut! M-am hotarat sa-mi fac un jurnal avand in vedere faptul ca intru in clasa a 8-a. Voi da examenul de capacitate in curand! Desi in unele momente ma tem ca nu voi reusi de fiecare data ma corectez si-mi spun: " Trebuie, stiu ca pot, vreau sa pot si voi reusi sa trec si aceasta incercare!" Nu tot timpul cred aceasta fraza. Dar ma straduiesc sa am incredere in mine si in viitoare sau probabila mea reusita! Ma gandesc cu groaza ce s-ar intampla daca nu as reusi! De aceea imi repet in minte: "Trebuie, stiu ca pot, vreau sa pot si voi reusi sa trec si aceasta incercare!" Poate am dreptate si voi trece! Poate trebuie sa ma straduiesc din toate puterile. Stiu de ce spun asta si de aceea ma tem. Nu vreau sa ma gandesc ca de multe ori am ghinion si de putine ori noroc! Deoarece asa as face ca ghinionul sa vina din ce in ce mai aproape la mine iar norocul sa se indeparteze to mai mult! Acest lucru mi-a trecut in acest moment prin minte! Si iti mai zic ceva: VREAU din tot sufletul sa reusec! De aceea cred... cred ca voi trece. trebuie doar sa am grija!
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Mie Iul 28, 2004 12:44 pm

Ma gandesc acum ca poate voi, cei care ati trecut de aceasta etapa, de intrarea in liceu, radeti de mine si de gandurile mele! Poate nu trebuie sa faceti asta... Dar eu, nu va pot opri! Insa imi doresc sa va uimesc intrand la liceu cu o nota de admitere extraordinara si sa vad daca atunci veti mai rade. Nu ma indoiesc... ;D:A
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori