Porcarii injositoare,abjecte,de o cretinitate chiar imposibila- E interzis sa cititi!

...pentru cei carora le place sa scrie

Porcarii injositoare,abjecte,de o cretinitate chiar imposibila- E interzis sa cititi!

Mesajde Raz van Helsing » Mar Sep 07, 2004 8:41 pm

M-am gandit sa-mi trag si eu jurnal pe forum-la valoarea mea! A, apropo, daca vreti sa-mi scrie usernameul sub numele threadului, e ok, dar il voi schimba in curand oricum... Ma rog...
Cum ziceam, in aceasta zi de sarbatoare, cand se implinesc 18 ani si 4 luni de cand a luat Steaua Cupa Campionilor Europeni, respectiv 16 ani si 5 luni de cand m-am nascut eu (deh, una calda, alta rece, la ce va asteptati?), mi-am facut si eu jurnal pe forumul asta. O sa incerc sa nu postez mai mult de o data pe zi, sau mai putin de o data pe luna, sau o combinatie intre astea doua, daca se poate...
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Raz van Helsing » Mie Sep 08, 2004 8:34 pm

Dupa cum era si de asteptat, niste persoane (nu dau usernume, din motive evidente) mi-au citit jurnalul! :no:

Azi va voi povesti viata mea(voi acuma nu cititi, nu?).
M-am nascut la Alexandria, in mijlocul desertului roman. M-am nascut intr-o familie fericita, doi tineri indragostiti, care dupa patru ani au divortat, fiindca se mai certau din cand in cand... Si gradinita am facut-o cand la Alexandria,(intemeiata de Alexandru Ghica, parca...) cand la Brasov(caz in care se mai lasa si cu limba engleza), evident familia din partea mamei (care ma plictiseste si in prezent) a incercat de la o varsta frageda sa ma corupa si sa devin patriofob... Dar aplica niste metode cam... inocente, pentru mine, asa ca nu au reusit, si cum le sta bine unor oameni, eforturile lor au avut un efect chiar diametral opus...
De la sase ani am inceput scoala(ca nu mai aveau bani de gradinita) si mi-am facut inca de la bun inceput o prietena foarte buna: invatatoarea. Si inceputul s-a continuat pana am terminat scoala primara, apoi a inceput ciclul gimnazial, in care am rupt o urna de vot.
Intre timp, in ianuarie 2001 am citit prima carte de Jan van Helsing. Au urmat la interval scurt de timp inca doua, toate fiindu-mi oferite la acel timp de matusa mea(aka sora mamei mele, care e aka Gabi, mama care nu mai e printre noi... e in Spania...), matusa care, spre deosebire de Gabi(care nici ea nu prea stie cu spiritul care este, da' macar recunoaste), acuma e kiar creshtina... Cine si-ar fi inchipuit? Si cumpara carti religioase si se duce saptamanal la biserici... Brrrr...
Apoi a venit liceul... Initial la clasa de intensiv info de la Liceul de Informatica din Brasov(si logic, la examenul de capacitate eu avand de departe cea mai mica nota la matematica)si apoi dupa lungi eforturi din partea mea sa gandesc precum un calculator si renuntari ocazionale la orice forma de demnitate umana(care in prezent sunt un mod de viata pentru mine), m-am mutat la Bastilia din Brasov, Col. n. "Mesota", dar la Filologie... Si imi prinde bine sa ma obisnuiesc cu lungii ani de puscarie, in care nu voi vedea lumina zilei... Din fericire, intunericul celulei imi va apartine in exclusivitate... Ce bine!
Asa... Si a venit anul de greata 2004(sper ca v-am pierdut pe drum, nu?)...
An in care, in aprilie am implinit 16 ani si am scris primele poezii... Si a venit vacanta de vara:
Prima parte am petrecut-o la tara, unde am citit alte doua carti de Jan van Helsing, dintre care una si piesa de rezistenta... Si m-am intors acasa, la Brasov, si am citit-o carte groasa cu poezii in ordine cronologica si postume de Eminescu... Si am inceput sa-l citesc pe Steiner, si m-a adus catharsis(Na, ca te-am parat!) pe http://www.fanclub.ro...
Care sa fie primul post? Primele poezii, bien sur... Si datorita acestor poezii, m-a contactat un user de pe forum si viata mea s-a schimbat in intregime si acuma stiu exact ce am de facut... Faptul ca numai am nici o intrebare majora fara de raspuns m-a ajutat si el... Oricum, e clar, su n-au fost singurele care au declansat dezastre nucleare... Doar singurele care au distrus vieti cu ele...
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori