Bianka's Diary

...pentru cei carora le place sa scrie

Bianka's Diary

Mesajde Titina » Mar Sep 21, 2004 8:12 pm

Asha....k tot m-am decis sa scriu shi eu aici shi sa-mi fac un jurnal :D sa incepem....
azi...k de obicei...la shcoala...din nou m-am vzt cu idioata de profa d romana...adik...mai bine zis javra...shi a dat 2 note la unii din cls ~p 5 shi 7,iar aia au shtiut aproape perfect ~p lool...

tot azi am aflat k foshtii colegi d la Tonitza ink ma barfesc... :( lol,las' k le fac maine o "vizita" numai asha k sa shtie nu au scapat d mine :p

ps: am luat la testele predictive d la franca shi fizica 4-5 shi 3.50 ~p marpha nu?

iar spre seara acu nush dc,da poate din cauza faptului k ma barfesc aia p la Tonitza...am asc Evanescence-Missing shi Understanding...iar versurile sunt superbe:
Missing:
Please, please forgive me,
But I won't be home again.
Maybe someday you'll look up,
And, barely conscious, you'll say to no one:
"Isn't something missing?"

You won't cry for my absence, I know -
You forgot me long ago.
Am I that unimportant...?
Am I so insignificant...?
Isn't something missing?
Isn't someone missing me?

[CHORUS]
Even though I'm the sacrifice,
You won't try for me, not now.
Though I'd die to know you love me,
I'm all alone.
Isn't someone missing me?

Please, please forgive me,
But I won't be home again.
I know what you do to yourself,
I breathe deep and cry out:
"Isn't something missing?
Isn't someone missing me?"

[CHORUS]

And if I bleed, I'll bleed,
Knowing you don't care.
And if I sleep just to dream of you
And wake without you there,
Isn't something missing?
Isn't something...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Mie Sep 22, 2004 6:09 pm

hm,shi azi o zi normala :( ca de obicei m-am gasit azi in love ~p oa,ce noutate ~p
shi....am mai trecut p la cei d la Tonitza...am stat vreo ora cu ei...am vb shi cu fosta diriga :D lolz.....
shi ma cam gandesc io....k sunt atatea pers care am fac fitzoasa :( nu intzeleg dc...shi mai zic shi k joc un rol shi k nu par eu insumi...ok,poate au fost unele momente in care chiar jucam un rol...da' au fost putine ... tocmai acu vreo 15 min mancam o inghetzata..lol...shi n-aveam c face shi tot "murdadream" vanilia cu ciocolata...~p shi ma gandeam io: hai sa zicem k vanilia era impresia care am creat-o al Tonitza in cls 5,cand....nah,dadeam impresia k nu joc nici un rol...shi k sunt io...iar apoi....vanilia s tot "murdareshte" cu ciocolata ~p exact k imaginea mea in fatza celor d la Tonitza...care au inceput sa creada k joc roluri...shi pana la urma nu mai shtiu nici io dak asta sunt chiar eu,sau nici nu ma mai pot gasi printre "minciuni" shi...roluri :(
"can't find yourself lost in your lies" (Evanescence-Everybody's fool)
mel. reprezentative acestei zi: :D Evanescence-Breath no more(d cate ori am asc mel asta shi nu m-am saturat d ea...) shi Angel-Orashul cu ingeri...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Joi Sep 23, 2004 10:54 am

ce fericire k azi nu m-am sculat cu fundu'n sus...k de obicei :)
da' a trebuit sa ma intalnesc cu taica-miu azi,de dimineatza,k sa ma ia la rost k e prea scurta fusta shi mai shtiu io c aberatzii d'ale lui...uffff,shi cand ma gandesc k cik la toate shcolile s vor baga uniforme... :( am aflat tocmai ieri k shi la noi....shi asha la toate....why???
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Joi Sep 23, 2004 7:41 pm

hm,chiar a fost o zi super azi... :D mai ales k de maine o tzin in party-uri continuu pana duminica :D marpha,nu?
chiar dak ptr maine n-am tema la fizica facuta,n-am invatzat pt testele d la romana shi chimie...eh,astea is sapt viitoare ~p
ce mishto e mel Yellowcard-Only one...perfecta pt ziua asta :) shi Ocean Avenue la fel..
"here i go,[...]try 2 get 2 u,u r my only one,i let go,[...]u r my only,my only 1"
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Joi Sep 23, 2004 9:26 pm

iar acu tocmai citeam nush cate msg in care se vb de rau despre mine...serios acu,nush ce am facut io asha d grav acestor useri (nu dau nume,se shtie deja) shi cu ce i'am suparat de se iau asha d mine...poate or fi numai d mishtocareala,dar io chiar dak nu arat,pun multe la suflet :( chiar dak n-ar trebui...shi shtiu k shi acei useri de care vb io vor citi aceste lucruri...oricum...o sa-i doara undeva....asha ar trebui sa ma doara shi p mine de lucrurile d rau care le zis ei despre mine...iar unii dintre ei chiar dak sunt mult mai mari decat mine...nu prea cred k au dreptul sa ma faca proasta...(nu o fac ei direct...da chiar orice idiot intelege ce vor ei sa zica prin unele posturi :( )...recunosc k ei sunt mai deshteptzi decat mine...etc...k deh...io am doar 15 ani...da' atat... :(
eh,m-am descarcat acu shi de astea... :D
ps: am scris cam mult,k am avut inspiratzie ...asta datorita mel Coldplay-Clocks shi Kelly Clarkson-Breakaway... :)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Sep 24, 2004 10:08 am

abia ashtept sa vina maine...merg la film,la Mall,etc....am o zi incarcata :D lol...
mi-au ramas asha in cap nishte versuri d Ashlee Simpson: "Hey you girl,screaming for attention,when you get it,you give it away" :| a fost un timp cand chiar mi se potriveau aceste versuri...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Sep 24, 2004 8:14 pm

deoarece acesta e un jurnal,o sa repet aici nishte chestii: ma enerveaza k ne baga uniforme shi vreau neaparat sa ma mut la Neculce...sper sa reushesc,k io nu ies din casa cu uniforma aia comunista :|

asha...ce sa mai zic...toata ora d mate am asc mel Evanescence-Anywhere...deh.. :D eram super trista din cauza uniformelor :( shi am asc d nush cate ori...altceva special n-a fost azi....
ador versurile mel Anywhere:
"dear my love,haven't you wanted to be with me,and dear my love,haven't long to be free...i can't keep pretending that i don't even know u...at sweet night u r my only one...take my hand....we will be here tonight...there's no need to tell anyone,they'd only hold us down,so by the morning's light...we'll be half way to anywhere...where love is more than just your name...i have dreamt of a place for u and i...no one knows who we r there..all i want is 2 give my life only 2 u...i dreamt so long,i cannot dream anymore....let's run away...i'll take u there...we will be here tonight!!![...]by the morning's light,we'll be half way to anywhere...[...]forget this life,come with me,don't look back,you're safe now,unlock your heart,drop your guard,no one's left to stop u now!!!! (bis).....we will be here tonight!!!![...]love is more than just your name....."
superbe versuri :(
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Sep 26, 2004 9:33 am

of doamne,ce zile d Iad!!!! :(
ieri a fost super,k am fost la Mall cu nishte colegi shi apoi la intalnirea forumista,unde la fel..supeeer totuuul :D da' deh.....taica-miu nu shtia k io plecasem d la hanu lui manuc shi eram cu ceilaltzi...eh,unii doar ;) la Crash acasa ~p shi....acasa cand am ajuns,gata!cearta shi pedepse....io acu n-ash avea voie p net :D shi...a inceput cu comentarii in genu' sa nu mai merg in casele unora p care nu-i cunosc ~p ,etc....eh....de-acu incolo...o sa shtie p unde sunt :D (deh,k-altfel nu am mai lasa la intalniri forumiste) ,dar nu shi ce fac ;)

doamne,ce zi d coshmar a fost ieri!!!ink am mai ustura ochii de cat am plans ~p shi ieri cand plangeam nici nu eram demachiata...deci se subintzeleg ce "mishto" aratam...aveam albastrul shi negrul intinse pe toata fatza....curgea machiajul... :)

acu tata mai e shi plecat...hm..am shi uitat unde...se intoarce martzi
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Sep 26, 2004 7:42 pm

ascult in continuu Mandalay-Beautiful....e asha o mel frumoasa... :) sunt indragostita d ea....shi uite cum in unele momente rasare shi partea sensibila din mine :D
ma simt cam nashpa din cauza faptului k shtiu k maine am mate shi n-am tema facuta shi k...shtiu k nu fac totushi bine c face: intru p net shi io acu n-ash avea voie :( is pedepsita...deh...oricum..o sapt nu prea o sa mai intru de-acu incolo... :(
shtiu k-am mai zis-o...da o mai zic: am chef de o baie in ciocolata Kandia...lol...shi cu nishte trandafiri :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Sep 27, 2004 10:51 am

ok,azi m-am sculat bine :) sper sa fie o zi marpha shi sa nu vina azi tata din Londra...sa vina maine,k sa mai pot sta p net in seara asta...
mai scriu cand se intampla ceva marpha azi...aoleu,shi azi ma intalnesc cu aia de romana....doamne!!!!ce viatza... :(
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Noi 14, 2004 12:15 pm

nashpa k au fost shterse ultimele scrieri din jurnalu meu,mie chiar imi placeau... :(
eh,chestia asta chiar mi-a dat o lectie(faptu k au disparut posturile postate in timp d o luna shi...) : timpul e total pierdut,postand atata p forum...p acest forum.Adik e ca shi cand s-a shters acel timp :( shi am simt super nashpa din cauza asta. Eh....o s-o las mai moale cu postatu` cred...k-mi dau seama k oricand s poate intampla ceva shi se poate shterge din nou...chiar tot forumu shi...atunci d c sa-mi mai pierd timpu`?
Cel mai bine ar fi ptr mine sa se shtearga tot forumu shi s-o luam d la capat macar :) cu totu`.."nu asha d la jumatate" :P
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Noi 19, 2004 11:41 pm

anuntz important: mi-am facut shuvitze blonde shi sunt mandra d ele...am vrut neaparat o schimbare radicala.Eh....in rest...la shcoala...rutina...abia ashtept sa vina duminica sa merg la bal,in club Bamboo.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Noi 20, 2004 10:54 pm

mishto azi la intalnire: ca de obicei...abia ashtept balu` de maine,cu toate k nu am ashtept la cine shtie ce dak dureaza numai vreo 5 ore....iar mtv-ul sta numai 3 ore :( nashpa...oricum dup'aia presupun k plec shi io cu ceilalti prin alt club,k in Bamboo cik nu mai putem sta dup'aia k inchiriaza altcineva sau ...ceva in genu` asta.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Noi 21, 2004 9:13 am

Many's the time I ran with you down
The rainy roads of your old town
Many the lives we lived in each day
And buried altogether
Don't laugh at me
Don't look away

You'll follow me back
With the sun in your eyes
And on your own
Bedshaped
And legs of stone
You'll knock on my door
And up we'll go
In white light
I don't think so
But what do I know?
What do I know?
I know!

I know you think I'm holding you down
And I've fallen by the wayside now
And I don't understand the same things as you
But I do

Don't laugh at me
Don't look away

You'll follow me back
With the sun in your eyes
And on your own
Bedshaped
And legs of stone
You'll knock on my door
And up we'll go
In white light
I don't think so
But what do I know?
What do I know?
I know!

And up we'll go
In white light
I don't think so
But what do I know?
What do I know?
I know!
(Keane-Bedshaped)
superbe versuri....
da` nu vreau sa ma ia acu` melancolia,k ...ce dreq fac eu la bal,dak sunt trista? :p
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Noi 22, 2004 7:51 am

tocmai m-am trezit shi nu mai pot de oboseala...ieri a fost Balu` shi like dooohhh! k a cashtigat Ana Sarbu :| cu toate k cea care luase locu` 3 arata muuult mai bine.
a fost mishto,mai ales k am reushit sa-mi scot din cap faptu` k dau teza la mate saptamana asta shi e o chestie care n-am inteles-o...eh,o inteleg azi,k nu e posibil,LA MATE sa nu inteleg EU ceva :p
ce mishto Usher ft. Alicia Keys-My boo...ma linishteshte,k n-am dormit deloc bine...park am avut shi coshmar :(
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Noi 27, 2004 9:50 pm

god,dupa accidentu asta de azi,nush dc ,da`....am avut asha o stare de nebunie,imi venea sa ies din mashina,sa o iau p'aia din cealalta mashina de par shi sa-i trag tare un pumn in nas,s-o las pe jos,in sange,dar....asha ma enervez eu in momente d'astea,mai ales k Jeep-ul ala era mashina mea preferata shi vroiam s-o conduc shi eu :D o sa coste enoooorm .... :( amenda(ca aia o scoate cica p mama vinovata...c kkt),reparatia mashinii noastre + reparatia mashinii aleia....eh...sunt doar nishte bani,incerc sa gandesc calm shi optimist,k atat timp cat pot trai fara acei bani datzi ,e f bine shi nu tre sa-mi fac probleme...
dar ma gandesc eu asha: accidentul ala m-a oprit sa mai vin la intalnire in backstage....eu am crezu intotdeauna k orice lucru ce se intampla pe lumea asta duce spre ceva de bine,k Dumnezeu face totul cu un scop,k sa fie totul bine...deci presupun k a fost mai bine asha,fiindk poate s-ar fi intamplat ceva rau dak ajungeam in backstage shi Dumnezeu a vrut sa previna acel lucru...incerc sa gandesc asha,k mi se pare mult mai optimist...
cat despre cercelu` din buric,ce sa zic...e nasol,fiindk cea care mi l-a facut a luat prea putina piele shi atarna k dreq.Dak nu gasesc un model mai scurte de cercel,mi-l scot shi las sa se cicatrizeze,k dupa un timp sa-mi fac unul,la fel,dar corect...adik sa ia cata piele trebuie.Shi nu mi l-am facut de fitze cercelu`,ci ptr k imi doream tot timpul sa am pierce in buric.Mi se pare f frumos..
eh....zi nasoala astazi.
De fapt accidentu e din vina mea: eu o stresam p mama ,in mashina,k intarzi la intalnirea forumista,k bla bla bla shi...fiind stresata nici n-a mai putut frana la timp.. :(
Vreau sa incerc sa fiu mai buna...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Noi 27, 2004 11:55 pm

well,tocmai am aflat ca nu platim noi tot ce era de platit pe urma accidentului :D e bine...acu sunt mai fericita...atat am mai avut de zis :)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Noi 28, 2004 12:46 pm

mey,io am inceput sa scriu mai mult in jurnalu` asta decat in ala adevarat ...nashpa!
abia ashtept sa vina vacantza,ca m-am saturat de meditatzii shi de sculat la ora 7...e prea devreme ptr mine!eh...ink 3 sau 4 saptamani sau cat mai e...shi vine :)
ascult "anna lesko-nu mai am timp" shi nu ma mai satur de ea!!
"Nu mai am timp sa mai visez cum imi zambeai/Poate-ntelegi c-ashtept un raspuns,tu ce credeai/Shi totu-mi pare atat de gri shi simt sperantele mele se vor topi/Aud cum bate inima mea shi simt tristetea odata cu ea/Tu eshti o dorinta numai a mea/Vreau sa vii sa te am sa-ti shoptesc iar[...]"
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Noi 28, 2004 10:39 pm

azi am fost pe la noul Mall....copie fidela dupa celalalt...de fapt e mai mare,dar asta mis e pare singura diferentza.
M-apuc acu de "11 minute",tot de Paulo Coelho...in sfarshit un scriitor care-mi place mult!
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Joi Dec 02, 2004 10:15 pm

tocmai vroiam sa m-apuc de citit "diavolul shi domnishoara Prym" tot de Paulo Coelho..am eu ceva cu scriitorul asta ,nush ce am...imi place mult.
Azi n-aveam ce sa mai ascult shi imi pusesem nishte cd-uri mai vechi,de cand eram io mai mica...eh..adik de-acu vreo 5 ani cred,,aproximativ :D sa vad ce muzik ascultam p'atunci: Andre,Jessica Simpson,Georgia sau Adriana :) mey shi m-am apucat sa reascult unele melodii dintre preferatele mele de-atunci shi imi dau seama ca fatza de ce ascult acuma(unele parti din muzik asc de mine acu`) ...atunci parca eram mult mai inocenta,mai pura :D .Atunci nu imi puneam eu intrebari despre viatza shi nu-mi faceam atatea probleme shi griji...ar trebui sahi acum sa gandesc asha pozitiv,nu? :p
eh...ce frumoase sunt versurile urmatoare:

"Grew up in a small town
And when the rain would fall down
I just stared out my window
Dreaming of what could be
And if I'd end up happy
I would pray (I would pray)

Trying not to reach out
But when I'd try to speak out
Felt like no one could hear me
Wanted to belong here
But something felt so wrong here
So I pray (I would pray)
I could breakaway

[Chorus:]
I'll spread my wings and I'll learn how to fly
I'll do what it takes til' I touch the sky
I'll make a wish
Take a chance
Make a change
And breakaway
Out of the darkness and into the sun
But I won't forget all the ones that I loved
I'll take a risk
Take a chance
Make a change
And breakaway

Wanna feel the warm breeze
Sleep under a palm tree
Feel the rush of the ocean
Get onboard a fast train
Travel on a jet plane, far away (I will)
And breakaway

[Chorus]

Buildings with a hundred floors
Swinging around revolving doors
Maybe I don't know where they'll take me but
Gotta keep moving on, moving on
Fly away, breakaway"
(Kelly Clarkson-Breakaway)

shi....

"There's a place off Ocean Avenue
Where I used to sit and talk with you
We were both 16
And it felt so right
Sleeping all day, staying up all night
Staying up all night

There's a place on the corner of Cherry Street
We would walk on the beach in our bare feet
We were both 18
And it felt so right
Sleeping all day, staying up all night
Staying up all night

If I could find you now
Things would get better
We would leave this town
And run forever
Let your waves crash down on me
And take me away, yea

Theres a piece of you that's here with me
Its everywhere I go
It's everything I see
When I sleep
I dream and it gets me by
I can make believe that you're here tonight
That you're here tonight

If I could find you now
Things would get better
We would leave this town
And run forever
I know some where, some how
We'll be together
Let your waves crash down on me
And take me away, yea

I remember that look in your eyes
When I told you this was good bye
You were begging me not tonight
Not here
Not now

When looking up at the same night sky
And keep pretending the sun will not rise
We'll be together for one more night
Somewhere
Somehow"
(Yellowcard-Ocean Avenue)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Dec 03, 2004 11:36 pm

ascult din nou mel. de care eram innebunita cand aparuse: BUG Mafia-O lume nebuna,nebuna de tot...melodia asta ma impresioneaza cred k mai mult prin amintirile care sunt legate de ea.Adik cls a8a,cand nu prea am fost eu fericita asha in general shi tot timpul stateam pe ganduri,ma stresam din cauza testarii natzionale,fiindk eu credeam k nu shtiu,k n-o sa reushesc,etc....melodia asta imi aduce aminte de cum eram eu in a8a...nu shtiam cine sunt,cum de altfel nu prea shtiu nici acuma.Dar abia acum imi dau seama k am inceput totushi sa ma schibm shi am luat-o pe o cale mult mai buna.Ascultam azi ce zicea o fata de la mine din cls,k ea adora sa fie catalogata drept o curva shi adora sa fie in centrul atentiei...eh...ma gandeam eu atunci "p unde am mai auzit eu aceste dorinte ...? " intr-un fel asha imi placea shi mie sa fiu catalogata acu vreo 2 ani..fiindca nu-mi dadeam seama cine sunt shi cat de grav este sa nu mai poti ieshi din centrul atentiei sau sa schimbi impresiile celor din jur care te-au catalogat deja drept ushuratica.Mi-am dat seama pana la urma k nu acest lucru e important in viata..nu sa se uite majoritatea la mine,ci sa ma o viata normala,sa iubesc viata,sa fiu multumita de ceea ce mi se intampla shi de mine shi sa am pe cinev a care sa tina la mine f mult....nu trebuie pe toti sa-i impresionez neparat,ci doar pe cineva care mi se pare special...am inceput sa inteleg asta shi sa ma mir de ce unele fete inca vor sa fie catalogate drept curve.Inteleg ca ma port uneori fitzos shi incerc sa atrag atetia celor din jur,dar nu asta vreau de la viata...este doar ceva de moment,iar parerea celor din jur conteaza in toata viata,nu numai p moment....
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Dec 04, 2004 9:29 am

"Hey dad look at me
Think back and talk to me
Did I grow up according to plan?
And do you think I'm wasting my time doing things I wanna do?
But it hurts when you disapprove all along

And now I try hard to make it
I just want to make you proud
I'm never gonna be good enough for you
I can't pretend that
I'm alright
And you can't change me

'Cuz we lost it all
Nothing lasts forever
I'm sorry
I can't be perfect
Now it's just too late and
We can't go back
I'm sorry
I can't be perfect

I try not to think
About the pain I feel inside
Did you know you used to be my hero?
All the days you spent with me
Now seem so far away
And it feels like you don't care anymore

Nothing's gonna change the things that you said
Nothing's gonna make this right again
Please don't turn your back
I can't believe it's hard
Just to talk to you
But you don't understand"
(Simple Plan-Perfect)
superbe versuri...acu` tre sa ma apuce shi melancolia...e sambata,ar trebui sa fiu fericita,sa ma distrez shi pe mine m-apuca tristetzea... :(
eh,sa incerc sa fiu mai fericita ,k se zice ca daca in apropierea Craciunului sau de Craciun eshti trist sau plangi,vei plange tot anu` viitor...lol...ce haioase-s superstitziile astea.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Dec 04, 2004 11:06 pm

ce chestie...in sfarshit ma simt fericita..nu prea shtiu eu de ce,dar presupun ca e din cauza faptului ca incerc sa fiu eu insumi shi sa ma regasesc printre minciunile shi imaginile dupa care ma ascundeam,numai ca sa imi ascund sentimentele,sa nu arat ca am sentimente,ca sa nu fiu ranita.Incerc sa ma bucur de mine shi sa fiu naturala....sper sa reushesc...

superbe melodii: Lostprophets-Last train home shi Hoobastank-The reason.

ador versurile astea...:
"You can depend
On certainty
Count it out and weigh it up again
You can be sure
You've reached the end
And still you don't feel

You know about anything

Do you know you're beautiful
Do you know you're beautiful
Do you know you're beautiful
You are, yes you are

You can ignore
What you've become
Take it out and see it die again
You can be here
For who's a friend
And still you don't feel

You know about anything

Do you know you're beautiful
Do you know you're beautiful
Do you know you're beautiful
You are, yes you are

Innermost thoughts
Will be understood and
You can have all you need"
(Mandalay-Beautiful)
shi se potrivesc perfect cu reclama Kandia :p ...tot imi doresc eu o baie in ciocolata :)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Dec 05, 2004 3:32 pm

am ascultat azi nishte melodii care imi placeau mie f mult in trecut: Michelle Branch-all you wanted,The Calling-wherever you will go,Madonna-Frozen,Sarah Connor-Imagining...
in sfarshit am reushit sa tzin minte versurile din a patra parte din Calin(file din poveste) de Eminescu....in sfarshit...parca nu mai am acea antipatie fatza de Eminescu shi fatza de aceasta poezie,acu` ca shtiu versurile...lol..da` tot nu-mi place :P
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Mie Dec 08, 2004 11:35 pm

dear,dear diary....asha ma streseaza deja cand vad nush cate pers(baieti...) contactandu-ma pe ym,zicand ca ma "cunosc" de pe fanclub.ro,ca au vzt acolo poze cu mine...uf....ce publicitate mi-am facut ~p tz tz tz...de parca-mi prieshte... lol
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Dec 10, 2004 7:44 pm

ce bine e sa nu-mi placa d nimeni....adica pur shi simplu ma simt mai libera,negandindu-ma la cate un baiat,cum faceam des in trecut :)
chiar ma gandeam azi de ce stau eu singura shi citesc shi ascult muzica in pauze,in loc sa ies pe afara...inca n-am gasit raspunsul...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Dec 12, 2004 9:25 pm

meditez eu acu....tot timpul imi dorisem in trecut sa fiu o pers. cunoscuta,in centru` atentziei...dar ma gandesc eu acu`...oare nu e mai bine sa fiu o fata normala,nu banala,ci normala,bucurandu-ma de viatza shi negandindu-ma tot timpul la ziua de maine sau de ieri...sau la anu viitor,ci gandindu-ma in prezent.Rar am reushit acest lucru,but...i'm really trying :) uneori ma simt mai bine cand vad ca sunt normala,iar cei din jur ma iubesc asha cum sunt shi nu intorc toti capu` dupa mine pe strada.Recunosc ca imi place acest lucru,dar doar in unele momente...
Asha ma inveseleshte Impact-Babe....sunt innebunita dupa mel. asta :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Mie Dec 15, 2004 9:56 pm

azi am aflat cat imi va ieshi media....la sfarshitul semestrului 1...intre 9 shi 9.12.Mey e bine fatza de toti ceilalti din cls...sunt a2a din cls,dar fatza de mediile avute anii trecuti...nu e bine .
in rest..ce sa mai zic.Sunt fericita ca vine vacantza...vreau sa ma relaxez.Chiar daca anul asta am impresia ca nu am invatat cine shtie cat(poate doar la mate,fizica,info shi romana am invatat multe anu asta),ma simt obosita... :(
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Dec 18, 2004 12:23 am

bey,nush ce-am avut azi...m-am certat cu unii la shcoala...am facut nervi shi crize...am fost f isterica azi.De ex ashtia din cls cand ma vad deja imi fac loc sa trec,de frica ca-i iau la bataie...lol..
apoi...am mers pe la unirea,unde pur shi simplu am simtit ca intru-n depresie datorita craciunului...eu ar trebui sa fiu fericita ca vine craciunu shi... :( sunt trista,am nervi...n-am chef de nimik..simt ca nu merit sa fiu fericita ca cei din jur,de craciun.Simt ca mi-e mai bine asha,singura shi trista.Cred ca am nevoie de cineva sa aiba grija de mine,ca o iau razna :D ..
De ce oare simt ura cand ma uit la cei din jur shi ii vad ca se bucura...adica..nu ura,dar trsitetze...de ce nu pot sa fiu shi eu fericita?Ca am toate motivele sa fiu,dar pur shi simplu nu ma simt eu bine cand sunt.Simt nevoia sa fiu trista shi sa sufar,sa nu ma bucur de nimic...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Mar Dec 21, 2004 12:17 am

superba melodie: HIM-Join me...ador inceputul...
We are so young
our lives have just begun
but already we're considering
escape from this world

and we've waited for so long
for this moment to come
was so anxious to be together
together in death

Won't you die tonight for love
Baby join me in death

This world is a cruel place
and we're here only to lose
so before live tears us apart let
death bless me with you

Won't you die tonight for love
Baby join me in death

this live ain't worth living
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori