the noble art of wasting time (whatever's diary)

...pentru cei carora le place sa scrie

the noble art of wasting time (whatever's diary)

Mesajde whatever » Vin Sep 24, 2004 12:07 am

mda..era cazul sa reincep un jurnal dupa cel ars(la propriu) prin 2001.

ziua de azi a inceput banal cu o tigara si o cafea, apoi am trecut la chestii mai serioase. Am reinceput sa citesc ceva povestiri de Gerard Klein si pe la ora 15 am iesit pe`afara un pic cu gandul de a merge la Marius (un prieten bun cu care studiez la bass) Am ajuns la scoala de arte, am intrat, l`am gasit pe Marius dar in loc sa repetam tehnici obscure de slap am decis sa ne uitam la niste lectii de bass marca Wooten si Stu Hamm. Foarte instructive, trebe sa recunosc, dar de fiecare data cand il vad pe Wooten imi vine sa ma las de bass :D


dupa asta am mai cumparat un pachet de lucky strike rosu si am mers cu Vladi si Gheorghe (2 of my best friends) pana in KF (Ka-Fe) o cafenea deschisa recent la noi in oras. Am perindat noi orasul, am intrat in alte 2 cafenele, am ajuns in cele din urma in KF, am salutat cunoscutii si am stat afara pana la urma 5 minute sa fumam o tigara si am plecat. Am ajuns la Vladi acasa unde se zugraveste si noi ajutam, am mutat ceva chestii prin casa am mai fumat o tigara si am plecat inspre case.


Ajuns la mine aprind inca o tigara, verific mailurile, bla bla bla, ascult Faith No More si cuprins de plictiseala pe la ora 9 juma` experimentez frizuri noi (in limita posibilitatilor desigur). Am reusit sa imi indoi dreadurile de la jumate si sa le prind in coada undeva sus de tot (tre`sa fac poza sa vedeti) si iar am reusit sa imi rup o prinzatoare de aia de par.


Maine astept sa facem repetitii cu trupa, cred ca mergem pe la ora 5 si stam pana seara tarziu. Cam asta a fost in mare ziua de azi. Ma duc sa mai fumez o tigara si ma culc.

peseu - am copirait asupra titlului jurnalului, e o piesa ce am compus-o de ceva vreme, asa ca sa nu va prind ca furati ideea!!!
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Sep 25, 2004 7:13 pm

noa, ziua de azi e speciala pentru mine, pentru ca ... m-am spalat pe cap!!!! :D De la ora 3 la ora 5 daca sunteti curiosi. A fost neplacut, obositor, bla bla , toate alea, dar dupa aia ce bine m-am simtit cu dreadurile curate si proaspat date cu un pic de ceara de dreads :) Afara de asta nimic notabil de scris pe aici.

Revin maine probabil dupa repetitii.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Feb 09, 2005 11:57 pm

mda ... incorect inceput din punct de vedere gramatical, probabil inconsecvent in limbaj si inadecvat prin ideei. whatever. nu am chef sa zic de porcaria de sesiune si de notele ce le am pentru ca nu vad pe cine ar interesa, sau de viata ce o duc sau de prietenele ce le am sau de orice amanunt intim. totusi asta e rolul unui jurnal. cica. si acuma ar fi cazul oare sa ma pun sa explic ce e ala un jurnal de fapt ? geez. adevarul e ca sunt momente cand nu mai poti daca nu te descarci, dar eu zic ca si atunci cand o faci ar trebui sa ai grija cum o faci si unde o faci. si da, asta era cu conotatie sexuala, de fapt era DOAR conotatia referitoare la sex.

tot ma gandesc la copilul ala despre care zice Dead Goon (da, sunt Patton fanatic, si ce ? ) Cum sa te gaseasca parintii mort in curte si pe deasupra imbracat cu chilotii mamei. wtf ? .......

si acuma am chef sa ascult alta piesa faina de la Venetian Snares numita All The Children Are Dead .....

ideea e ca scriu aici doar sa ma descarc pentru ca am avut o zi fututa si ca maine probabil o sa citesc chestiile astea de aici si (sper) ca o sa fiu fericit si lipsit de griji si o sa iubesc iarasi pe toata lumea. mda ... no one will ever know ...

"A hero unaware
Tied in a knot beneath giggling
My own two hands tickling me
Innocent friction
Boys and girls are stealing my oxygen
Sex? There's no such thing
All that's left is laughing, choking, laughing
Playing solitaire
A rope and mommy's underwear
Hanging on, letting go
Dangling to and fro
NOOO
It can't happen here
Floating away
Tingling
Fluid seeping
Family weeping
It feels so good
So bad
But please
Don't tease me"

si daca ma trezesc maine dimineata o sa fiu un erou ....
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Feb 11, 2005 11:55 pm

si daca nu o sa ma mai trezesc o sa fie cineva care va crede ca am fost un erou si tot e bine ...
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Oct 10, 2005 11:55 pm

......

stiti cum e sa primesti lovitura dupa lovitura, si sa te distruga psihic in ultimul hal ? Si tot ce poti sa faci e sa ramai toata ziua in pat tremurand si incercand sa dormi, dar sa nu reusesti nici macar atata lucru ? Si sa mergi pe strada si sa nu iti dai seama ce faci, sa iti stea toata lumea in drum. Si sa pierzi notiunea timpului, sa bei peste masura desi stii ca nu iti face bine, sa fumezi 4 pachete de tigari desi iarasi stii ca nu iti face bine. Si apoi sa incerci din nou sa dormi. Si sa te trezesti dupa 4 ore, si sa adormi si sa te trezesti din 10 in 10 minute. Si sa speri ca o sa se intample ceva bun, desi stii ca NU o sa se intample.

si stau si ma gandesc uneori .... oare cum ar fi fost sa nu existe sentimente ?

...............

nu o sa mai scriu aici niciodata, acesta e ultimul meu mesaj.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron