I hate people

...pentru cei carora le place sa scrie

I hate people

Mesajde supermouse » Joi Dec 16, 2004 4:58 pm

din motive de lipsa de carevasazica munca, m-am hotarat sa incep shi io aciulea un jurnal adica blog.
16 Decembrie 2004

la mine ie o iarna crancena- in varianta englezeasca a chestiei. Adica ploua mocaneshte- care sa chiama drizzle- shi ie un frig de ingheatza sufletu in uameni shi shuareci.
Studentzii s-au dus pa la cashile lor, ceea ce inseamna ca nu mai ie cuada la pravalia cu sandviciuri shi alte chestii necomestibile. Din nefericire, asta nu a afectat cu nimic calitatea dubioasa spre execrabila a numitelor sandviciuri, asha ca le las in plata lu Allah sa le manance unii mai masochishti ca mine.
Altfeliu, am intrat oficial in ultima mea saptamana ca angajat al mandrei Universitatzi din Leicester. Ceea ce e bine, pentru ca ma incepeam sa devin om normal shi sanatos la cap daca mai statea mult in cuibushorul asta al birocratziei albionice.
Pentru a spune adevarul, LU nu ieste un loc rau de munca. Singura problema is colegii de birou, care se impart in doo categorii: shefi, benigni shi maligni. Ceea ce face deja trei, dar cum shefii nu sunt de fapt colegi, tot doo categorii de colegi raman.

Benigni is aia suportabili.Adica aia pe care nu simt nevoia sa-i strangulez zilnic. ca de exemplu numitul Mark. O chestie costeliva cu parul portocaliu shi cu pistrui germano-semitici. Inteligentza standard pentru Leicester- adica shtie sa manance cu lingura shi sa spuna tabla inmultzirii. Bietul vietzuitor munceshte pana dau dracii in pielea lui britanica, ceea ce-i indreptatzeshte pe shefi sa-l trateze ca pe un cacat. E cel mai prost platit din tot departamentul, pentru ca-i lipseshte fortitudinea testiculara sa ceara o promotzie.

Maligne is muierile din Departament. care au tuate cateva calitatzi comune:

1. vorbesc prea mult shi degeaba. Una dintre ele n-a avut nimic mai bun de facut luna asta decat sa se marite, shi a trebuit sa ascult de circa 300 de milioane de ori tuate amanuntele scarbosului proces. Ce mama dracului are tot muieretul asta cu nuntzile shi alte paranghelii sentimentale, de simt nevoia sadica sa le tot repovesteasca pana la reingurgitarea pranzului (al meu)??

2. Nu au ce cauta intr-un computer centre. pe bune. Tuata ziua SAPuie shi tararaie printre cinci forme pentru noi iuzari, de ma ia durerea de tartacutza numa cand ma gandesc ce s-ar carevasazica intampla daca chiar ar avea de munca 8 ore pe zi.

3. Se imbraca in cele mai aberante culori shi tzoleturi. IO pana acu 3 luni inca nu vazusem pe nimeni sa puarte bluza verde cu fusta roz, din nefericire la chestia asta ochii mei shi-au pierdut virginitatea.
Am vazut shi verde cu roz, shi portocaliu cu mov, shi tot felul de alte combinatzii revoltatuare.

4. Sunt pruaste. La modul fuarte serios.

more to come... daca nu ma plictisesc mai inainte
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Joi Dec 16, 2004 5:17 pm

tot 16 Decembrie
m-am hotarat sa le fac o duma la totzi iuzarii. Am banat Hotmailu' . Nu se mai puate accesa din retzeaua Universitatzii
% minute dupa ce am comis-o pe chestie, a inceput sa-mi sune telefonul. magaria e ca angajatzii LU nu au voie sa foloseasca netu decat in pauza de masa, shi acuma e cam o ora dupa numita pauza, asha ca danshii n-ar trebui sa fie pe net.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Mar Ian 04, 2005 9:57 pm

4 Ianuarie 2005
la multzi shi veseli ani- cel putzin pentru mine. Restul lumii, cu cateva exceptzii notabile, se puate duce la totzi dracii

In other news, am ajuns acasa dupa extrem de neordinara vizita in Romania, cu tuate cele implicate in acest proces. Tragand linia shi adunand, le-am cam meritat pe chestii. Puate chiar am uitat de unde am plecat, ca altfel ar fi trebuit sa ma ashtept sa mi se fure portofelul, sa am de a face cu polimilitzieni tipici samd. Unele chestii nu se schimba, iar preceptul asta se aplica mai ales in ce priveshte obiceiurile pruaste. Shi in calitatea mea de posesor de multe shi variate obiceiuri pruaste, ar trebui sa shtiu :rolleyes:
Pe drumul inapoi, am facut o oprire la Stuttgart, unde am avut placerea sa ma vad cu vechi prieteni - care o duc bine amandoi- vechi dushmani- care nu se schimba- foshti prieteni devenitzi noi dushmani, indiferentzi shi groupies. Majoritatea celor mai sus-mentzionatzi sunt inghetzatzi in anii optzeci, in respectivele lor vremuri de "glorie". Am constatat cu placere ca burta lui Tom ishi pastreaza aspectul festiv, iar caracterul lui este once again nowhere to be found, dar asta e farmecul lui.

la intuarcerea in padurea personala, am facut inventaru' la veveritze, l-am inspectat pe Shandy , shi am desfacut bagaje, am trecut prin mormanul de corespondentza - junk mail shi carduri de craciun plus declaratzii de impozite shi alte halea. Deocamdata nu am primit noile carduri, asha ca nici o shansa de lovit gramada de sales.Deshi singurele chestii care ma intereseaza sunt vreo doozeci de cduri shi fo 4 filme, plus whatever I can find that would be interesting.

Pentru a-mi sarbatori intuarcerea acasa, am urmarit "the Passion". Cred ca treaba ar fi putut fi mai satisfacatuare daca:
1. chestia aia chiar s-ar fi intamplat
2. io ash fi fost unu din tipii cu ciocane care l-au batut pe gigelu' ala in cuie


Pe de alta parte, mi-am adus o gramada de cartzi de acasa, ceea ce fusese de fapt scopul principal al excursiei. De remarcat imburghezirea tuturor vechilor amici, dar banuiesc ca era de ashteptat. Meschinaria halor neamuri era de asemenea de ashteptat, deci nici o surpriza de acolo.

O chestie interesanta- singurele chestii aratand mai rau decat vechii prieteni is vechii dushmani.

O chestie shi mai interesanta - highlightul intregului sejur- remarca lu' domnu' neatza despre senzatzia de a fi "din alt film". Ma bucura fapul ca e evident. Talk about satisfactzii meschine.

Altfeliu, sunt inca in vacantza. So there
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Joi Ian 06, 2005 2:27 am

5 Ianuarie spre 6, 2005

ce frumos e in tzara paracetamolului! Adica nu e. E najpa. Then again, e placut sa ai un motiv intemeiat sa stai in casa shi sa nu faci absolut nimic constructiv.
Afirmatzia de mai sus este falsa.
Deci, paracetamol, lemsip, vitamina C in cantitatzi industriale. Asha imi trebuie daca alerg nuaptea prin pluaie.Sau puate m-au ajuns blestemele alor doi nauci de venisera sa se juace de-a animalul cu doo spinari (copirait Shakespeare) la fo 50 de metri de casa mea. Banui io ca bietzii inocentzi is din Kibworth- satul cel mai apropiat de padurea mea de reshedintza- shi ca nu aveau unde sa intreprinda operatziunile preliminare suprapopularii planetei in alta parte.
Deci ie circa miezul noptzii shi ploaie mocaneasca ce pe la fii Albionului sa chiama drizzle, shi io alergam ascultand un Battlezone, cand bag de seama ca se foshneshte oarece intr-un tufish. ma duc mai apruape gandind io ca o fi fo vulpe ceva. In loc de vulpe, doi copchii la fo 15 16 ani- de sexe diferite, despuietzi de la brau in jos, aratand cum arata orice humanoid normal cand ie intrerupt in timp ce incearca sa fecundeze.
Io am pus lanterna pa iei- am evaluat situatzia, am stins lanterna shi le-am zis ceva la modu- "ma copchii, daca avetzi fo 10 minute rabdare, va aduc o patura sa nu racitzi dreacului"- ei aflandu-se la momentu ala, dpdv teoretic pe proprietatea shoriceasca, in ceea ce ar fi fost gradina mea daca m-ash ocupa cu de-astea.
Britonii cu muace pictate cu albastru au neshte legi fuarte najpa, adica daca se injureaza careva pa proprietatea ta, ieshti carevasazica responsabil de wellbeingu lor, deci m-am gandit ca cel mai sanatos ie sa merg sa le aduc o patura ca sa se puata impreuna bietzii copchii in conditzii ceva mai adecvate. Din pacate, pana m-am intors eu cu textila, reprezentantzii viitorului luminos al Britaniei Grase ( Groessbritanien) se carasera.
Shi bag sama ca m-au shi blestemat, ca altfel de unde dreaq asha raceala ?

Asha-mi trebuie.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Joi Ian 06, 2005 11:10 pm

6 Ianuarie pa inserate
Frustrarea- probabil una dintre cele mai comune simtzaminte umane. Bruscul- sau obishnuitul, dupa caz- sentiment de nepotrivire dintre realitatea propriei nimicnicii, propriei lipse de adecvare shi ceea ce posesorul starii cu pricina percepe ca realitate. Fristrarea care puate varia de la cea provocata de borcanul de muraturi care nu se desface- shi asha ishi da posesorul seama, la nivel mai mult sau mai putzin conshtient, ca nu are decat un fuarte limitat control asupra surroundingurilor, pana la frustrarea aia existentziala, cand posesorul conshtientizeaza ca viatza sa nu esde decat o risipa de protoplasma.
Cei curajoshi se apuca de treaba, ishi schimba viatza, fac CEVA. Cei fuarte lashi- sau fuarte realishti- se sinucid. Din nefericire numitele categorii reprezinta o minoritate infima.
Restul constituie majoritatea. Creaturile astea au o caracteristica uimituare, care le permite sa supravietzuiasca. Calitatea asta uimituare este o chestie de adaptabilitate, shi consta in faptul ca, pentru numitele vietatzi, imaginea pe care o proiecteaza catre cei din jur e mult mai importanta decat realitatea aia care se holbeaza la ei din oglinda de la baie in fiecare dimineatza.
O parte importanta a acestei pretzioase calitatzi este sociabilitatea. In ea insashi sociabilitatea nu este o chestia rea, daca e reala. Shi in asta consta problema. majoritatea creaturilor despre care vorbeam nu sunt fiintze sociabile. Firesc, avand in vedere ca uamenii sunt nishte chestii insuportabile, iar competitzia acerba pentru existentza pe planeta asta supra aglomerata i^i face pe totzi cat se puate de xenofobi fatza de tozi utlanningii.
Shi atunci, de ce are majoritatea populatziei atata nevoie de companie?
Pentru ca nu se simt suficient de comfortabil in propria companie.
Urmashii catuvellaunilor numesc chestia asta self loathing.

Chestiile descrise mai sus constituie ce-mi place mie cel mai mult la umanitate. Se pot intalni oriunde, pentru ca ei constituie majoritatea.
Ei sunt motivul pentru care eu locuiesc in mijlocul padurii. Mie nu-mi plac uamenii.

Then again, experimentele controlate sunt interesante.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Joi Ian 27, 2005 11:52 pm

well, m-am intors shi sunt fuarte sigura ca nimeni nu mi-a simtzit lipsa, ceea ce este cat se puate de reciproc.
Experimentul pomenit mai sus s-a desfashurat cat se puate de satisfacator, cel putzin din punctul meu de vedere, shi la cate clue-uri am lasat , exista chair shi vaga posibilitate sa se fi prins pana shi subiectul...

In other irrelevant news, am parasit randurile mandre al contractorilor pentru a deveni permie. Ceea ce a fost o hotarare lunga, grea shi dureruasa ca mahmureala dupa gin, dar uneori pana shi eu trebuie sa accept aspectele practice ale vietzii. Ca de exemplu faptul ca mi-am promis ceva pentru aniversarea de 30 de ani a lui moi- adica de maine in 5 luni, shi eu personal ma tzin de cuvant, mai ales cand imi fac promisiuni mie. Restul lumii... well asta depinde de mai multzi factori, dar de cele mai multe ori este vorba de tuanele personale. Ale mele.
Are ceva de a face cu faptul ca mie:
-1. nu-mi plac oamenii
-2. nu ma intereseaza parerile lor

Noul loc de asha zisa munca este placut. Ar fi shi mai placut daca nu ar fi fix unde shi-a luat dreaq nuapte buna, intr-un parc industrial din marginea unui satuc amarat in mijlocul unor campuri ondulate shi infestate cu poney Shetland shi cu iepuri care au un talent unic sa se imperecheze in mijlocul shoselei.

DE prefacut ca muncesc o fac impreuna cu o adunatura fuarte internatzionala- de la cehul cu un accent de fierastrau pana la scotzianul care umbla-n bermude in mijlocul iernii ca sa i se vada tatuajele de pe gambe.
Marele avantaj al acestui loc este faptul ca e la fix 5 mile de casutza din padure. care casutza din padure are un nou locatar- namely bursucul Cristi.
Cristi s-a mutat la mine in pivnitza acum o saptamana, shi Shandy l-a primit cu bucurie shi fara miorlaituri. Nu shtiu daca Shandy are ceva bucurii la Cristi sau invers, dar prietenia asta interspecii mi-a amintit prea tare de locul asta.
Cristi e destul de bland, uneori urca in casa shi-l gasesc dimineatza in bucatarie. Am o banuiala ca perversul mananca din castronul lui Shandy, dar inca nu am dovezi.

Ma bate gandul sa repet experimentul cand ma apuca din nou masochismul de a vizita Romania. Va fi interesant de studiat specimenul in suc propriu shi in ambientul natural.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Vin Ian 28, 2005 11:37 pm

dupa cum am pomenitara alaltaieri despre noii colegi de nemunca, ma hotarai sa contonui inventaru'.
1. Shefa
au Duamne, am shefa. nashpa. pe asta o cheama jenny shi e pa la fo 27 de ani. Arata bine, in specila de la gat in jos. Genul de tanti care mananca friptura de aspirina.
Sa nu vorbesc prostii, place la mine de hoitu ei... asta pana nu am neshansa sa-i vad chestia care-i tzine locul de figura.
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuu
ca tanti e pistruiata pana la loc comanda- tereaba ei. muierile pistruiete is sexy zice io, dar la tanti asta pistruii s-au transformat in neshte pete meronii cum au bolnavii de ficat. bag sama ca friptura de aspirina nu ie buna
altfel, destul de benigna shi plina de propria-i autoritate. Din motive necunoscute crede ca slujba pe care o presteaza este dificila...
Este, daca se intampla sa fii prost, cum e dansa. Cum pe mine m-au ferit fortzele intunericului- e diferentza mare intre a fi nebun shi a fi prost- nu pot sa fiu de acord cu dumneai, dar nu-i spun.
Nu de alta, dar cand ishi da importantza ma face sa ma gandesc la cum i-ar sta cu un furtun infipt a posteriori, shi umflata cu pompa pana cand ajunge la dimensiuni umane.
pe urma dat drumul prin birou sa faca faaaaaaaaassssssssssssssssssssss

Debbie este intruchiparea vorbei aleia cu din spate liceu din fatza muzeu. E de treaba. De ce o vrea cineva sa se puarte frumos cu mine io nu shtiu, shi chestia ramane un mister cumplit... dar tipa chiar e de treaba
din pacate, shi asta are o lipsa mare la inventar. I-a dat hal de jos un corp shi nishte picioare de fotomodel. pe urma s-a plictisit shi i-a daruit o fatza de cal cu creier lipsa.

pete iashte un tip care arepropriul sau MP. adica membru al Parlamentului. Gigelu e atat de pricajit, ca i-a dat royal meilu' cod poshtal. special

in azar nius, ai dreaq iepuri se aia in mijlocul shoselei inclusiv pe vreme de ploaie.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Sâm Ian 29, 2005 11:37 pm

uichend
sambata
facut baie la Shandy
vizitat Lee

ok,
n-dat telegrafita-n mine

Lee a inceput sa se puarte anapoda. cand singurul prieten pe acre il am pe o raza de 300 de mile incepe sa abereze peste limitele admise- e grav.

Nu-mi place sa recunosc, dar treaba asta ma deranjeaza rau de tot. In mod normal ma feresc fuarte tare de human attachments, shi chestia asta de obicei functzioneaza.

Or does it

back la treburi amuzante- ce placut este sa vezi cum se manifesta lashitatea unora...
Eu daca fac o tampenie, o recunosc. pentru a pune lucrurile in perspectiva, nu fac parte dintre vietatzile ushor de infuriat. Dar cand se intampla, imi asum responsabilitatea pentru whatever cretinatate ash spune/face. Spre deosebire de altzii

dap... lashitatea e interesant de urmarit

In azar nius, Cristi e femela shi azi dimineatza a facut o chestie care, daca ar fi fost comisa de catre o femela umana, ar fi fost reasonable cause pentru homicidul care im mod sigur ar fi urmat.
gagica a facut pui la mine in pat
doi
shi dupa ce i-a lins de sange, meconiu- sau cum se cheama caca de fetus de bursuc- shi alte fluide - chiar aratau dragutz

a fost o surpriza deosebita de gasit la intuarcerea de la portzia zilnica de alergat dupa cai verzi pe peretzi

shi nu, n-am bagat bursucul la spalat la un loc cu hale beddinguri.

Deshi ar cam avea nevoie de o baie...
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Mar Iun 28, 2005 5:41 pm

bursucii cresc shi se dezvolta harmonios- adica cel putzin asha cred. Tot patru labe au, shi blana...shi cre ca pe caldurile astea neenglezeshti asta iashte problema ca e prea cald pentru animaluri cu blana.
in azar nius, la Leicester iashte inca suare shi mai sunt 30 shi ceva de zile pana la Wacken
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Mie Sep 07, 2005 5:47 pm

shi a venit wackenu'. shi s-a dus. De vazut ACCEPT live a fost una din trebile alea pe care nu ash fi crezut sa le apuc. E o chestie- o trupa de indivizi de seama cu a batrana a mea care inca mai suna ca pe vemea cand erau copii tampitzi... shi arata cam aproximativ la fel plus neshte cateva chilograme in plus.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Sâm Apr 15, 2006 6:37 pm

in alte stiri yours truly continua sa domicilieze in padure in compania bursucilor, iepurilor... shi a unei jucarii noi.
Viatza in tzara britonilor cu fetze pictate continua sa fie amuzanta ... to be continued cand shi daca am chef
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Vin Mai 05, 2006 11:02 am

la mine ie o caldura dureruasa adica ieri o fo 24 de celsiushi. Asta e nesanatos pentru bursuci care s-au ascuns in cada shi transpira acolo- ceea ce face operatziunea de a te spala cam dificila fir-ar iei ai dreaq de bursuci voyeurishti.
Am sarbatorit 1 May in Suedia in compania la hanimalu au nou- care nu mai e asha de nou to begin with , la un amic pre nume Gnoff shi la consuarta lu Gnoff adica Malin. Am ffost prin carciumi unde gnoff shi cu animalu au incercat tot soiu de beri, am fost la un parc de distractzii unde am asaltat iepuri verzi shi la un maraton de filme de gruaza. laif iz gud
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori