Jurnalul unui copil neintunecat

...pentru cei carora le place sa scrie

Jurnalul unui copil neintunecat

Mesajde Trinnity » Vin Apr 01, 2005 9:17 am

1 aprilie 2oo5

[INDENT] Buna dimineatza!m-am trezit in dimineatza asta si m-am gandit sa-mi fac jurnal.Sa facem prezentarile mai intai Copilu' Neintunecat-Jurnalu', Jurnalu'-Copilu' Neintunecat.That's better...
O dimineatza tipica.Ma trezesc pe la 8:00,ma dau jos din pat pe la si jumate.Deschid compu'.Abia vad tastele.Mi-e somn.Mi-aduc perna si o pun pe birou...suna telefonu.e mama.zice k mi-a lasat micu-dejun pe masa,in bucatarie.ii zic merci,da nu mi-e foame.Daisy vine sa ma pupe.da din coada.vrea afara.afara ploua."Imi pare rau,Daisy,azi nu e ziua a norocoasa!"O pup,da ea nu se lasa si incepe sa miorlaie k vrea afara.Arunc q perna dupa ea.Intr-un final se linisteste.Imi ia perna si se aseaza pe ea(razbunatoare mai e... :u ).Ea adoarme,mie nu-mi mai este somn.
Dupa vreo juma de ora mi se face foame.mi-aduc dejunu pe birou si mananc.nu lipseste canutza de lapte.totu e bun.sarumana pentru masa.
Pe forum e liniste.tuata lumea doarme...la televizor prea multa agitatzie...
Mai sunt doua zile de vacantza.vremea e nasoala.incep scoala si iar o sa le vad fetzele de tocilari ale colegilor mei.nu vreau.dimineatza depresiva...... :nope:[/INDENT]
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Babornitza istorik

Mesajde Trinnity » Sâm Apr 02, 2005 11:01 am

1 aprilie 2oo5
[INDENT]De pe la 11 am fost mereu in graba.Aveam pregatire la matematica de la 12,da yo am vrut sa mai stau de vorba q Moshu...asha k am plekt de aksa pe la vre 11:40...mare graba,mare graba.Am ajuns cu vreo 10 minute intarziere.eh,da bine k am ajuns...dupa 2 ore de matematik eram nerabdatoare sa ajung aksa si sa dooooooorm...
14:30- Ajung aksa.Mananc ceva si knd sa ma bag in pat aud o voce suava(a mamei,bineinteles):"Ce crezi k faci?Imbracate k te duc la pregatire la istorie de la 17:30!"Uof!ce tortura!Asadar,mama s-a hotarat sa imi ia nijte ore de meditatzi la istorie.Logic,era si timpu.Duar a vazut k-s varza.
Tuate bune si frumoase.Babornitza sta prin Francezi,la cel mai vestit bloc din Galati: C20.(BLOCUL KRE STA SA SE DARAME!)Dupa ce am kutat vreo juma de ora ajungem in fatza blocului...ce priveliste frumoasa: prima scara abia se tinea pe ea....a doua scara era evacuata si era inconjurata de panglik galbena pe care scria:"NU VA APROPIATZI!conducta de gaze sparta!".....si langa,scara babatiei....si aia vai de peretzi ei,lipitzi cu scoci si alte tampenii...
Prima oara n-am vrut sa intru.da mama ma impinge inauntru q sigurantza,desi ea era mai speriata dekt mine.Urcam.Sta la etaju 3!Deci,imi era dat sa am o moarte din cadere de la eyaju 3...Sunam la usha.Incep sa latre cainii...Se simt vibratZiile cand paseste domnitza de vreo 100 de kile.Intr-un final ne raspunde.Casa era sinistra.Vrea sa facem pregatirea in bucatarie.Miroase a tamaie.Urasc mirosul asta. ;B
Se duce in sufragerie q mama.Ii da o ceashk de kfea.Mama nici nu se atinge de ea.Eu ma intorc in bucatarie k sa ma obisnuiesc q ambientul.Nu reusesc.Pleaca mama.Vreau sa plec si eu q ea,da nu se poate.
Babatia vine la mine,imi da un test(despre "Romanitate si religie") si dispare din peisaj.2 ore am scris in continu.La sfarsit vine,se uita si imi da verdictu:"Testul e km de 6,da' poti si mai mult!".
Imi strang lucrurile in graba si plec.Drumul spre ksa e lung.Bate vantu...
In casti aud o melodie:"Te caut in soare,te caut in vis,/Te caut sa-mi dai tot ce tu mi-ai promis..." Ma streseaza.Nu-mi place... ~([/INDENT]
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Balena albastra...

Mesajde Trinnity » Lun Apr 04, 2005 2:10 pm

4 aprilie....

[INDENT]Prima zi de scoala.....penibila.M-am trezit nervoasa.Am mancat in graba si am plekt.pe drum m-am certat q un amic de-al meu.numa asa,k n-o mai facusem de mult.
Logic k intarzii la ora.Aveam religia.Profa(o balerina de vreo doua tone) ma iarta,desi nu ma suporta si ma lasa sa intru la ora.Ma asez in ultima bank.O colega imi spune:
-Dak ai potofoliu,pune-l pe catedra!
Ii multumesc pe precizare,scot portofoliu din ghiozdan si i-l arunc pe catedra.Profa fuarte ofuscata ma intreaba:
-Da nu puteai sa mi-l arunci din fundul clasei?
Nu spun nimic.Ma intorc si ma asez fuarte calma.Se uita putin peste lucrarea mea si la sfarsit ma intreaba:
-Ce treaba are cucul cu Buna Vestire?
Prima oara n-am stiut k vorbeste q mine.Dupa vreo doua minute ma trezesc(duar se uita tuata clasa la mine,ceva nu era in ordine):
-Nu stiu ce treaba are cucu' cu....
-...Buna Vestire!
-Da,da!
-Scrie in lucrarea ta...
-A!Da!Stiam.Pe mine m-a ajutat bunik.
-Adik ea a intrat pe internet si a luat materialul?
-Da!Ce pot sa zic?! Am o bunik moderna!
(tuata clasa rade...profa nu se puate abtzine)
-D-na profesoara!As avea o intrebare: Mie mi-ati dat cel mai mult din clasa pt k ati spus k n-am nici o nota.M-am interesat si am un 8.De ce?
-Pai...te-am ascultat!
-nu m-ati ascultat niciodata!Mi-ati spus nijte intrebari personale"De ce nu cred in Iisus?"bla,bla,bla...Astea nu au avut nici o legatura q lectia.
-Da?Pai cred k am uitat!De ce nu m-ai intrebat?
-Pai nu evaem de unde sa stiu k mi-atzi pus nota.Nu vi se pare normal sa ma anuntzatzi ?Duar suntetzi profesor...
-Am gresit.E omenejte
(tuata clasa se uita urat la mine)
-Atunci d c mi-ati dat atat de mult de scris?Duar aveatza catalogul in fatza,deschis la numele meu!!!
-Si ce vrei sa spui?K bunik ta a lucrat prea mult?!
-DA!!
-De acum o sa te anuntz!
-Multzumesc.
Ma asez...peste cateva secunde,tuata clasa rade.Profa rade si ea.Eu nu intzeleg c a fost asa de comic! :con:
La sfarsitul orei ma duc la ea si o rog sa-mi motiveze absentza.Ea imi spune k o s-o fak.
In spatele meu aud alta voce:
-D-na profesuara!Imi motivatzi si mie absentza?
-Nu!De ce sa ti-o motivez?
~p
Comic,da mi-a sticat tuata ziua! ;a[/INDENT]
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde Lonelygirl » Mar Mai 10, 2005 8:50 am

;a Ziua mea a inceput cat se poate de naspa!e o oribila zi de Marti!Prima oara am avut chimia,si trebuia sa ma asculte.Ajung la scoala bine mersi cu emotii carca,vine baba de chimie si dupa ce ne fierbe o ora intreaga ne spune k ne asculta ora viitoare...DIN TOT CAPITOLUL!!!! FILTHY ANIMAL.akm am romana si ne tortureaza cu enigma otiliei,dar dupa pre ma intalnesc cu trinnity in parcul de la UE.Afara ploua si ma gandesc la nemurirea sufletului!Life sucks so bad!
Avatar utilizator
Lonelygirl
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Apr 07, 2005 11:00 pm

viatza...

Mesajde Trinnity » Joi Mai 19, 2005 4:13 pm

[INDENT]Mah, yo-s multumita. am iesit din perioada tezelor, ba chiar am si primit rezultatul de la vreo 2. la mate am luat 9(prilej de mare bucurie!eu sunt varza la mate, dar iata k se mai pot intampla si minuni! A-) ) si la romana am luat tot 9(sincer, la romana am afost km dezamagita. de obicei luam zece, da de data asta m-am emotzionat putzin si-am dat-o-n bara! :rolleyes: ).
Eh!eu ajtept rezultatul la istorie si apoi....apoi dau de examen, da makr stiu k o saptamana sunt mai relaxata... ~) Abia ajtept sa scap de examen. la vara sper sa ajung si prin bucale k sa-l vad pe moshu(da mai e mult pan' la vara... ;a )damn!...[/INDENT]
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron