titlu da jurnal

...pentru cei carora le place sa scrie

titlu da jurnal

Mesajde marian jan » Vin Mai 13, 2005 8:13 pm

asara ma-mbatai cu alcool.plecara toti,ramasai singur.cu murfatlar demidulce,ca demisec nu mai iera.demisol nici atat.pana atunci stella si silva.dup-aia cafele si cappy portoicale.curve pula.eram muci.mai ramasese unu cu una care el tot spera ca da o muie,da' aflai dimineata ca pula.az nuoapte,can' veni acas borai in fata blocului.vazui dimineata ce mancai ieri.acu,fara sa vreau,consum alcool.bere.mi-o pusa sormia in fatza.ieu nu vruaim,da' ce sa fac.voi tot alcolici?ma duc in crasma mai incolosha.astept pa neatza sa iasa din gripa.oi fute la nuapte?long live gica petrescu!


ps : am ras 5 minute la bancu lu nbm ala cu basina.(bancu)
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Sâm Feb 04, 2006 4:52 pm

deci ma plictisesc f tare.dar e bine.mai am o saptamana de timp ca sa ma plictisesc si dup-aia incep munca.as vrea sa schimb o parte din treburile care este in viatza mea.as incepe cu salariul meu.l-as creste.dup-aia cu crashmele.sa fie deschise non stop.toate.dup-aia as vrea sa mai slabesc.dup-aia as vrea sa nu mai fiu asa lenesh.dup-aia as vrea sa estirpez manelele.dup-aia sa-l omor pe gutza.pe locul doi as vrea sa-i estirpez pe americani.rau de tot.si sa-i estirpez pe aia pro america.in afar' de protectia animalelor nu au nimic bun.si problema cea mare ar fi rasa asta facuta din coasta.femeia.as schimba cel mai mult la ea.de multe ori cred ca Dumnezeu a facut barbatu' si satana a facut femeia.daca ma duc in crashma cand e ea plecata nu ebine ca ce caut eu acolo cu toti betivii(ba da,stie ca sunt si eu) si cu toate curvele?daca nu ies in crashma de ce stau acasa,a venit vreuna pe la mine?daca sunt la munca prin tzara-sigur sunt cu vreuna.ca de ce sunt suparat,ca de ce nu rad,ca ce am,ca de ce n-o tin in brate,ca de ce ma cac,ca de ce fac laba....si in momentul ala,uitandu-ma la ea zambind,am un flash cum ca-i fut un pumn in cap de-i zboara capul la 10 metri si ii tzasneshte sangele peste tot.si uitandu-ma la capul ei care sta neajutorat pe jos,tot ma cearta ca de ce am bagat farfuria goala in frigider.DE MA-TA AM BAGAT-O!si-mi mai e dor de un spritz d-ala de 3-4 zile,cum faceam cu sod acu vreo 3 ani.si mi-e dor rau de vara si de vama veche.si mi-e dor de luminile din vama dupa 2 jointuri.si revenind la partea cu salariu,l-as face mare,mare,mare.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori