το ημερολόγιο μου

...pentru cei carora le place sa scrie

το ημερολόγιο μου

Mesajde Lu_Lu » Vin Mai 13, 2005 8:22 pm

acesta va fi jurnalul meu.
i-am scris titlul in greaca, doar ca sa fie altceva.
nu stiu exact ce voi scrie aici.
poate o sa se regaseasca toate gandurile mele, multe aberatii, dorinte exprimate, stari de spirit (si slava domnului, ca mie mi se schimba cat ai zice "lulu" :w) si multe altele. cel putin asa cred.
o sa vedeti si voi (cei care o sa-l cititi) ce minte dezorganizata am si ce lipsa de interes afisez.
btw: ma enerveaza un lucru ingrozitor la mine: atunci cand cineva orbeste cu mine, poate sa-mi zboare gandul la altceva, fara sa-mi dau seama si fara sa ma "deranjeze". e tare ciudat, pentru ca dupa ce imi dau seama ca in ultimele 5 minute habar n-am ce mi s-a zis, ma simt "vinovata". asta mi se intampla si cand citesc o carte.
anyway (asta e noul meu tic verbal, sper sa scap de el a.s.a.p), acum stau pe net in loc sa mai invat ceva, ca dau bacu' peste vreo 7 saptamani si inca nu sunt pregatita. nu stiu ce e in mintea mea si de ce n-am nici o apucare sa invat. poate invat si nu-mi dau seama ~p
sper sa am o zi frumoasa maine, cel putin asa se anunta.
deocamdata sunt fericita, cat timp mai dureaza?
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Sâm Mai 14, 2005 1:08 pm

ce zi minunata!
sper sa ajung diseara la meci si sa ma intorc fericita. adica sa bata STEAUA.
diseara voi fi singura acasa.... imi fac de cap...
iarasi e bine.
mi-am cumparat pantofi (sau nu stiu cum sa le zic... ceva de incaltat).
buna metoda de a incepe o sambata. :)

chiar nu stiu de ce sunt asa fericita.... da' it feels sooooo gooood.
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Mie Mai 18, 2005 12:18 pm

eram fericita. acum mi-a trecut. sa mor daca mai inteleg ceva.
el cere numarul (creand o situatie destul de incurcata si naspa).... si dupa 2 zile prima minciuna. poate e o neintelegere la mijloc, dar tot m-a "bulversat". nici macar nu suntem impreuna.
ce se intampla? ce vrea? de ce acum? de ce eu? de ce minte sau ce face? de ce nu zice nimic?
nu inteleg si poate nici nu vreau.

m-am apucat sa fac abdomene. nu stiu de ce. :yD poate imi scade si mie "burtica".
mi-e somn....
faza tare azi la scoala: zic ca ma duc de la 10, ssa stau la 2 ore de romana, ca apoi oricum plecam. ma trezesc de la 7:30, sa fac baie si sa stau pe net pana sa plec... si logic ca nu sunt gata. si ma duc de la 11. cand erau 5 copii in clasa, care tocmai plecau. noroc ca stau aproape... si idioata aia de profa de romana, dupa ce ca din 6 ore pe saptamana facem cam 3.... azi, cand aveam chiar 3 ore cu ea, n-au facut decat una, dar a pus cate 2 absente tuturor (celor care lipseau, logic). tot nu inteleg. de ce 2 absente, cand n-a facut decat 1 ora, pt ca asa a vrut ea??????????????????
anyway.

nu stiu ce ma asteapta ziele viitoare. cine stie, sa-mi zica si mie :D
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Joi Mai 19, 2005 11:03 am

hhhmmmm...

fotbal: intru in silenzio stampa. nu mai zic nimic de STEAUA.

eu & el: am auzit celebra fraza: "mergi cu mine la un suc". noroc ca eram pe stadion si a fost un motiv "beton" pt a zice "pas". ce o sa ma fac cu el? ca nu e microbist. eu o sa merg la meciuri si el o sa stea acasa? poate imi face ceva de mancare, ca mereu mi-e foame dupa meciuri ~) . ~p

eu: in pom. nu stiu ce fac. ce vreau. m-am saturat de invatat. m-am plictisit de toti si toate. sunt suparata din cauza fotbalului care mi-a mancat toti nervii, vreau carnet de conducere, vreau vacanta, vreau telefon nou....

oameni din jur: nu-mi pasa. :T
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Mie Mai 25, 2005 9:07 am

ce viata minunata!

cat de bine te simti atunci descoperi ca prietenii nu-ti sunt de fapt prieteni. e o senzatie exceptionala. ma gandesc ca ar fi mai sanatos sa fiu "miserupista", dar nu pot.
am bani, de-aia nu fac bine. mereu cand am bani si n-am probleme la capitolul asta, altceva merge ff prost. DE CE??? continui sa nu cred in "banii nu aduc fericirea". :w sunt foarte fericita ca ii am... si tocmai ma gandesc ce sa-mi cumpar. anyway....
mai am o problema: mi-a placut super-super-super mult "Sex & The City" si am ocazia sa-mi cumpar toate seriile (6 serii - 32 de cd-uri divx, dar sunt dvd-rip).deci se vad bine, mi le doresc foarte mult, am o mare parte din bani.... daaaaaaaaaarrrr, as avea nevoie si de niste haine noi... si alte chestii. nu stiu inca ce sa fac. mai vad eu.
zilele astea nu ma mai duc la scoala. :yD astia de la mine din clasa isi dau atestatul. mi se pare asa o ipocrizie. sunt doar 4-5 persoane maxim care stiu cu adevarat greaca, sau atat cat sa-si ia un atestat (prin scoala.... nu de la ambasada), iar restul isi copiaza lucrarea din carti, cuvant cu cuvant, habar n-au ce scriu, nu inteleg nimic, nu stiu sa scrie 1 compunere singuri si nici sa vb, dar isi iau atestatul. ~p suckers.
vine un miros de prajituri de la vecini, mooooorrrr..... mi-au facut pofta. :ham: :drool: :eat:
m-am satura de tot si toate. sper sa se termine totul cat mai repede si cat mai bine. sper sa-mi iasa. altfel.....
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Sâm Mai 28, 2005 7:00 pm

ce urat e sa ai dreptate.
sa stii ce se intampla, cum se intampla si de ce.
e ingrozitor.
nu-mi plac surprizele, dar nici asa....

in alta ordine de idei - mi-e dor de "el". chiar imi e. e rau sa fii mic si prost, pt ca mai apoi regreti.
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron