Hand Print

...pentru cei carora le place sa scrie

Hand Print

Mesajde Doctrina » Lun Mai 30, 2005 9:30 pm

" Orice drum parcurs pana la capat duce exact niacieri. Escaladeaza muntele doar atat cat sa te convingi ca e munte. Din varf nu poti sa vezi muntele"
voi continua maine ideea...
So fuckin' what?!
Avatar utilizator
Doctrina
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Doctrina » Mar Mai 31, 2005 7:44 pm

Da...trebuia sa imi continui ideea...intre timp am uitat-o dar...am alta...Cat de interesanta poate sa fie o zi unde inafara de somn si citit "Fundatia"(iar) nu am prestat mai nimic. Expozitia e in 3 zile iar eu am alergat dupa un amarat de manechim o luna intreaga...nu inteleg de ce oamenii se feresc zicand "Ahhh nu-mi face poza k am o alunitza pe fatza" sau "AAA nu-mi face poza k azi bate vantul din partea stanga si-mi stalceste buclele"...fotografia trebuie sa fie interesanta...adica..nu pozeze neaparat ceva frumos...pentru ca mai toate lucrurile au atat o latura buna cat si una rea. In fine...Mai e ceva si pana la auditie...macar de as gasi o sala pe la casa de Cultura...hmmm...cred k o sa merg acolo maine...da... Stau si ma uit acum la ce am scris...parca e o lista cu lucrurile care urmeaza sa le fac...hmmm ar arata bine pe o usa de frigider dar cu siguranta nu aici...mi-e lene...
So fuckin' what?!
Avatar utilizator
Doctrina
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Doctrina » Vin Iun 03, 2005 7:08 pm

Nu ca as avea multe de spus dar azi...azi am dat ochii cu snobismul si cu dulcegaria...cum e sa stai in clasa si sa-i vezi cum vorbesc..."Bunny, ai vazut ce fustitza mi-am luat???"...e groaznic pentru simplul fapt ca ei au foarte putine subiecte de discutie...si trist e ca viata lor sociala se rezuma numai la locul unde invata sau socializeaza...vin aici doar ca sa faca parada modei cu haine scumpe care stau pe ei k pe gardu d cimitir sau sa se intreaca in calitatea mobilelor..."Fraaate k al meu are 3 g!" "stai sa vezi frate k al meu vinde gogosi si pe deasupra mai ti le si indeasa pe gat"...mdah..unde o sa ajunga ei...probabil k se complac...un colectiv...fara pic de creativitate (au nevoie de LECTURA)...
Zilele trecute i-am intrebat ce parere au despre eliberarea jurnalistilor si grupuletul de fete pe care-l oprisem brusc din comentarea noii culori de ruj de la avon a fost extrem de deranjat de aceasta intrebare complet nefolositoare...am primit un raspuns pe masura: "Da' ce-mi pasa mie de aia trei? Habar n-aveam k au fost eliberati...da' auzi de ce i-au luat ostatici...ehh lasa nu conteaza"... cateodata as fi vrut ca tehnologia sa nu aiba un asemenea "impact" asupra oamenilor.
[I]O descoperire nu e buna sau rea; modul in care folosesti ceea ce ai descoperit este bun sau rau. Intrebarea mea este: "Rau pt cine?"...m-am gandit odata k binele meu poate sa reprezinte raul altuia...adica totul e un fel de balantza...depinde aprtea talerului in care te afli...dar momentan nu pot sa definesc binele si nici raul...cum nu pot sa definesc cuvantul "just" si orice derivat al acestuia...(continuarea maine)
So fuckin' what?!
Avatar utilizator
Doctrina
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori