this is for the hearts still beating

...pentru cei carora le place sa scrie

this is for the hearts still beating

Mesajde Riana » Mie Iun 15, 2005 2:07 am

Vreau sa ma plictisesc. Vreau sa am zile intregi libere, vreau sa pot profita de o vacanta prelungita. Vreau sa am timp. Dar nu am.
Ma trezesc la ora 8 (cu putin noroc 9) in fiecare dimineata, apuc sa-mi beau cafeaua dupa care plec. Destinatia nu mai conteaza. Uit pe unde merg, uit scopul plecarii mele. Ajung extenuata, nervoasa...
Griji, probleme, responsabilitati. In urma cu vreo doi ani habar n-aveam ce insemnau aceste trei cuvinte.

Jurnalul meu.

Un nou inceput.

Azi mi-am facut totusi timp de o cafea la pranz.
Die young, stay pretty
Avatar utilizator
Riana
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Mesajde Riana » Mie Aug 03, 2005 3:31 am

Azi a fost ingrozitor de cald.
Atat de cald incat eram ferm convinsa ca la un moment dat nu voi mai putea respira. Atat de cald incat mi-as fi dorit sa ma inchid intr-o incapere cu aerul conditionat dat la maxim si sa nu ma misc pana la venirea zapezii.
::::::::::::::::::::::::::::
Dar ar fi insemnat sa pierd o zi de vara. Ar fi insemnat sa pierd ceea ce iubesc. Si mai mult ca sigur, peste cateva luni as fi privit inapoi si as fi regretat ca am ratat o asemenea zi.
::::::::::::::::::::::::::::
Asa ca am preferat sa ies la un gratar cu prietenii. Bere rece? Check. Remi? Check. Fum? Mai mult ca sigur. Bancuri/glume/caterinca? Check. Umbra? Evident! Mancare? De toate pentru toti...
::::::::::::::::::::::::::::
Ce a lipsit?

Doar parfumul zilelor de ieri.
Die young, stay pretty
Avatar utilizator
Riana
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori