Jocul

...pentru cei carora le place sa scrie

Jocul

Mesajde mormi » Vin Iun 17, 2005 9:03 pm

Ma plictisesc...In general nu am rabdare sa scriu decat daca ma plictisesc sau ma afund in tristete...Am observat de altfel ca tentatia destainuirilor scriptice primeaza in momentele de tristete...

Ce inseamna sa fii "om mare"?

Cred ca maine va fi soare...imi place soarele...
Avatar utilizator
mormi
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde mormi » Joi Feb 15, 2007 11:11 am

Afara ploua si e o vreme ingrozitoare.De ceva vreme m-am gandit ca daca tot trebuie sa petrec mai mult de 70% din timpul de veghe la servici poate ar fi util sa mai scriu una alta ca sa nu ma mai plang atat in van. Macar am evidenta exacta a datelor la care m-am plans cu detalierea motivelor si barfa de rigoare.
Azi as vrea sa plec pe la 5. Nu mi-ar strica mai ales ca drumul e lung si urat iar ploaia bate fara mila.(ei, nu ploua chiar atat de tare ca nu se zguduie cladirea). Pe geam de la mine din birou vad in sectiune, pe lungime, birourile din cladirea de vizavi. Oare ce discutii se ascund in spatele gesturilor. Oare cum se simt oamenii aia? Vor si ei sa plece acasa mai devreme? Se simt si ei incarcerati? Nu prea par. Parca sunt niste mici robotei pusi pe sina. Poate ca si eu ma vad la fel dar nu imi dau seama. Poate ca si ei ma vad pe mine ca un mic pestisor in acvariul de vizavi.
Avatar utilizator
mormi
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde mormi » Mar Iul 03, 2007 3:03 pm

azi n-as avea nimic de zis.
Avatar utilizator
mormi
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori