Oare de ce????

...pentru cei carora le place sa scrie

Oare de ce????

Mesajde viatza_moarta » Sâm Iun 18, 2005 9:49 pm

multzi considera k numai cei saraci au probleme ,k viatza cu durerile si nenorocirile ei ii atinge doar pe cei bogati dar nu este asa.....toata lumea are probleme si sufera..viatza nu tzine cont d clasele sociale.......intrebarea p kre toata lumea si-o pune este "OARE DE CE??".....oare de ce tocmai p mine kre nu am facut nik gresit ma loveste viatza in acest fel??? dc trebuie sa sufar eu knd fac numai bine si niciodaat nu am facut rau??? nimeni nu realizeaza k viatza este nedreapta si niciodata nu aduce nik bun........asa k nu mai va intrebati deoarece viatza t loveste exact knd nu t astepti
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

scaparea

Mesajde viatza_moarta » Dum Iun 19, 2005 12:00 am

stau la mine in camera shi privesc spre cerul rece shi intunecat....a mai trecut 1zi din viatza mea....aceeasi rutina shi aceleasi fete.....mi as dori sa scap o perioada d totzi si d toate, sa plec departe doar eu sa ma gandesc la viatza mea shi sa mi dau seama kre este rolul meu p acest Pamant...
in clipa d fatza as vrea sa ma cuprinda un som adanc,atat d adanc inkt sa nu ma trezesc prea rpde...sa dorm shi sa nu mai stiu d nimeni,sa ma regasesc p mine...stiu k nu este o solutie sa fugi d probleme k tre'sa le infruntzi,dar uneori face bine sa t ascunzi o perioada sa tzi pui mintea in ordine shi sa cautzi luminita d la capatul tunelului(dak ai noroc o shi gasesti)...
unii ar considera asta o lasitate din partea mea dar sunt unele probleme kre oricat te ai kinui nu le potzi rezolva shi atunci nu tzi ramane dekt s fugi,s t ascunzi in cel mai intunecat loc unde crezi k nimeni nu t va putea vdea........
.......... Fugitul nu este o scapare.............
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Lun Iun 20, 2005 12:27 am

.......sa t joci nu inseamna numai distractzie mai inseamna si PERICOL....
unele pot lua o intorsatura neasteptata...si s t loveasca knd nu t asteptzi....

multi spun "lasa k este un simplu joc" dar acel simplu joc d multe ori s poate transforma in lacrimi,durere si suferintza dak nu esti atent si pierzi d sub conrol situatzia.... d multe ori jocul se transforma in realitate, iar aceea realitate este dura si greu d suportat....
nu merita sa t joci cu nimeni kiar dak persoana respectiva tzi-a facut rau, pentru k acel "simplu joc" se va intoarce impotriva ta si tot tu vei suferi.....
exista o vorba: "ROATA MEREU SE INTOARCE" iar raul si joak p kre le faci mai devreme sau mai tarziu s vor intoarce impotriva ta, iar tu vei dori sa dai timpul inapoi sa skimbi, dar va fi prea tarziu......
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Lun Iun 20, 2005 10:56 pm

uneori ma simt folosita shi neinteleasa...multa lume zice k viatza mea e perfecta dar nu este asa....
d multe ori ma simt singura inconjurata numai d oameni raii sh perversi kre nu vor altceva decat sa profite..... oare dc sunt oamenii asa d rai???
poate k shi yo sunt rea uneori cu altzii dar nu merit deloc ceea ce mi se intampla....cel mai naspa dintre toate este sa ai un iubit kre te iubeste enorm shi tu sa l iubesti dar uneori sa t saturi sa stai cu el shi sa l simtzi aproape....
nu mi pot explica ceea c simt..kred k nici macar nu l mai iubesc k la inceput....acum singura mea dorintza este sa l fac p un "Y"sa s indragosteask d mine...totul a inceput dintr un simplu joc shi dupa un timp eu am inceput sa l plac....nu stiu c as putea sa fac sh sunt sigura k nu voi mai gasi un tip k "X"(prietenul meu)
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

amintiri.....

Mesajde viatza_moarta » Mar Iun 21, 2005 6:28 pm

...este 1zi plictisitoare rauuuu.....m am saturat sa stau in ksa....uneori stau shi ma intreb dc viatza trece p langa tine shi t marcheaza intr-un fel sau altul....oare dc nu putea sa existe numai bine in lume sau numai rau??? poate k DZEU a vrut s existe un echilibru asa cum zice moartea_neagra....

acum ma gandesc la vacantza asta p kre am asteptat-o asa cu nerabdare......deja m am plictist.....nici nu inceput bine si eu m am plictisit...am citit la cineva kre zicea" mi s au inkis toate usile si eu traiesc cu sperantza k maine va fi mai bine cu toate k stiu k nu e asa"....tzin sa mentzionez k nu este asa.....sperantza mereu moare ultima...trebuie sa speri cu tarie k totul s va skimba mai devreme sau mai tarziu.....intotdeauna trebuie sa gandesti pozitiv sa fii optimist....dar k sa s intample ceva in viatza ta tre'sa luptzi un pic deoarece nu ti pica totul din cer p tava....

stau la birou shi ma uit p peretzii...ma uit si reflectez asupta vietzii mele...ma gandeam k am facut multe la viatza mea,dar nimik nu mi a adus o multzumire sufleteask.....n am ramas cu amintri multe si placute...majortatea au lasat un gust amar.....acum voi fi mai mare cu 1an..trec cls a10a....cum o fii sa fi mai mare sa ti batzi joc d bobocii naivi kre tocmai intra la liceu?? asa eram shi yo anul trecut...
am trecut speriata pragul liceului meu pentru k mi am dat seama k nimik nu mai avea sa fie k inainte shi k acum nu mai sunt o pustoaik mik, deja sunt adolescenta shi stiu c fac.....am ajuns in cls......m am asezat timida intr-o banca alatrui d colega mea....era ciudat....pentru prima oara imi doream sa o rup la fuga...erau fetze noi kre t studiau shi t criticau....totzi au inceput cu nr d telefon shi data d nastere...deja ma plictisisem d ei shi d felul in kre s comportau....insa o singura colga mi a atars atentzia in mod deosebit....la inceput mi s a parut foarte timida dar mai tarziu am descoperit in ea o tanara frumoasa,desteapta shi cu kre ai ce vorbi.....era dulce shi din prima clipa mi am dat seama c fel d persoana este si mi am zis:" in ea pot avea incredere..cu sigurantza nu ma va dezamagi".......si kiar asa a fost..acum ma intzeleg foarte bine cu ea si cu cu prietena ei kre la inceput parea rece si foarte figuranta......invetzi multe la liceu....cel mai important lucur este k tre sa t adaptezi rpde k apoi ti va fi greu..........
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Joi Iun 23, 2005 8:37 pm

...hm...nu am mai scris nimik d 2 zile....nu am avut kef d nimeni shi d nimik
ma simt asa d obosita shi d plictisita....nu stiu c sa mai fac sa nu ma mai plictisesc...zilnic aceeasi rutina : mall,iesit afara, tereasa.....
nu stiu c sa fac acum cu prietenul meu.....m am km saturat pana peste cap d el shi acum mi am dat seama k il pot face p Y sa fie inebunit shi pot face c vreau din el......

uffff...stau intre acesti peretzii shi mi doresc sa fumez shi eu o tigare dar trebuie sa astept sa plece ai mei......
stau shi ma gandesc: oare alexandra ma va putea ierta knd va afla k i am inselat increderea si k m am dat drept altcineva??? sper sa ma ierte sa si dea seama k nu am facut o cu rea intentzie..................


acum cred k inchei aceste randuri k mai am un pik d treaba......
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Vin Iun 24, 2005 1:18 pm

neavand c face, asteptandu-i p baietzii sa vina cu suc, m am gandit sa mai scriu ceva.......m a cuprins o depresie nasoala...ma uitam p pozele cu prietenul meu p kre le am facut in vacantza d iarna.....
...........c frumoase clipe am petrecut atunci impreuna....m am simtit asa d bine cu el shi m am distrat super mult....cred k dak printr o prostie as renuntza la el as suferi enorm d mult shi m as vindeca super greu.....m am convins k il iubesc mult cu toate k uneori ma simt satula shi ma km plictisesc.....acum sper k in vacantza asta sa n petrecem mai mult timp impreuna si sa n distram mult mai bine decat in vacantza trecuta.....
acum inkei caci au sosit baietii shi n bagam la o ruleta:D.....
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Joi Iul 28, 2005 6:19 pm

hmmm....nu am mai scris demult aici.....am fost ocupata shi nici nu prea am mai avut kef....
viatza mea este la fel k pana acum dar nu asa d plictisitoare.....sunt la mare cu verii mei shi spre surprinderea mea ma distrez misto....a fost shi iubitul meu pana ieri dar a plecat inapoi la bucuresti....


la ora asta nu prea am inspiratzie k am fost la plaja si sunt super obosita dar voi reveni curand cu noi fortze:P......acum ma retrag spre culcusul meu mare si cald caci mai tarziu plec la discoteca.....
...oamneii se mai si distreaza....au si bucurii p langa necazuri...
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Mar Sep 20, 2005 9:07 pm

.....stau si privesc pe geam cum ploua....d 2 zile ploaia asta nu s a oprit...cred k vremea si a propus sa fie la fel k starea mea ...urata, trista, ....picaturile sunt lacrimile ce curg din sufletul meu p kre nimeni nu le vede si nu le va vedea...dak ar stii lumea ce e in mintea si inima mea sincer m ar compatimi....


niciodata nu t poate intelege nimeni kiar dak iti descarci sufletul cva ramane acolo p kre nu il spui si degeaba primesti sfaturi bune k tu oricum nu le iei in seama sau nu t ajuta...as vrea sa scap d starea asta deprimanta..sa fiu happy sa ma bucur d viata asta k doar 1 este dar sincer kiar nu pot...
poate cei kre ma cunosc spun k sunt rasfatata sau k eu nu pot avea probleme k am o viata perfecta dar sincer nu este asa...degeaba e viata mea perfecta dak pe dinauntru ma simt aiurea si cu durere

vara asta s au intamplat multe lucruri kre m au marcat p viatza si kre m au skimbat definitiv....cel mai dureros a fost k cineva drag mie a murit iar vestea asta m a marcat cumplit....nici pana in ziua d azi dupa 2 luni nu am reusit sa mi revin si nici macar sa cred....

de asta cred eu k tre sa ne bucuram d viatza asta pt k nu se stie niciodata knd ne vine clipa si o sa realizam cu regret k nu am facut mai nimik o viatza intreaga...

ma mai gandesc la Antonio....imi este dor d el si cu toate k stiu k nu o sa il mai vad niciodata eu nu il voi uita...a fost ceva important pt mine si sunt sure k il voi vedea doar dak va veni el in tara (ceea ce nu cred) sau dak ma voi duce eu tot acolo unde am fost si vara asta...

nush c sa mai aberez...sincer vreau sa o intrec p moartea_neagra:P dar stiu k nu voi reusi asa k nu ma prea agit:P.....cred k asta este tot 4 today....si maine o sa povestesc ceva ce nu cred k am mai spus pana acum
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Sâm Oct 08, 2005 10:42 pm

............hmdea..timpul a trecut, iar eu mi am dat seama k este mai bine fara X prietenul meu....ne am despartit si cred k asta este cel mai bine k fiecare sa isi vada d viatza lui....


acum ascult o melodie d taiat la vene shi ma gandesc la mine la viatza mea, la prieteni shi la familia mea...nu pot intelege dc lumea este atat d rea, cum se poate preface shi sa minta fara nerusinare? cineva in kre aveam multa incredere m a mintit shi s a jucat cu ceea ce simteam eu...m a durut enorm shi am iertat dar sper sa shi pot uita k sa putem continua...deoarece eu imi doresc sa o luam d la capat shi totul sa fie k inainte..stiu k shi tu vrei asta dar nu te ai gandit inainte sa faci ce ai facut asta este orice om greseste in viatza asta..nimeni nu este perfect....

aseara am fost la bal la Spiru in Escape....a fost perfect pana la ora1 knd am cazut intr-o depreseie d aia d kkt knd ii vdeam p totzi cum se pupau shi se tineau in bratze...mi am adus aminte d Antonio d kt d frumos au fost alea 3 sau 4 zile kt am stat cu el:)....ii duc dorul atat d mult dar na...viatza continua shi tre sa il uit...distanta e prea mare....oare era mai bine cu X? mai stau asa seara shi ma gandesc....acum knd sunt libera shi pot face ceea ce imi doresc fara sa dau explicatii nimanui park nu mai vreau...acum am o gramada d oferte dar nu mai imi arde..m am saturat asa d baieti in general..mai bine singura fara obligatii...stau shi privesc lumea in jurul meu...nimeni nu a murit pana acum dak a stat singur shi nimeni nu va muri...

acum vreau sa scriu cva c mi a placut mie:
Ti am scris o scrisoare cu picaturi de ploaie iar cu vantul ti am soptit-o.
Am chemat vantul shi i-am spus s t mangaie; am adus pasarile shi le am pus sa ti cante.
Am inflorti copacii pt tine shi am topit zapada.
Iubitule dak ink nu ti ai dat seama eu sunt primavara ta sHi
TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC.......................
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Sâm Noi 19, 2005 1:29 am

....obsesia mea...........puncte d suspensie.............:P


afara a inceput sa ninga....acum cateva minute stateam shi ma uitam p geam, la fulgii kre cadeau linistiti si se asezau fie p mashini,fie p jos sau unde apucau:D.....
nu mi doream sa ninga deoarece vreau sa plec p 25 la mare sa mi vad prietenul shi nu stiu kt d sigura este aceasta plecare dak vremea asta va fi in continuare la fel d rea.....imi lipseste tare mult Alex........mi e atat d dor d el...

oricum sunt constienta k nu vom putea avea cine stie c relatzie k eu sunt aici el este acolo.................


uffffffffffffff!!!!!!!!!!!!! NU VREAU sa ninga:((((((((
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Sâm Dec 10, 2005 3:44 am

“ ...El a murit din timpul vietzii...â€Â
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde viatza_moarta » Lun Mar 13, 2006 11:38 pm

...c mult timp a trecut d knd nu am mai intrat p fan club sa mai postez cva...
sincer kred k acum kair am avut nevoia..nushu ma simt atat d singura in unele momente...deprimata shi fara kef d nik.....in clipa d fatza este unul dintre acele momente...
afara este o vreme super nasoala....suntem p 13martie...shi e super vijelie shi nu`mi place deloc...ash sta numai in pat...sa nu mai ma ridic sa stau sa visez la fetzi frumoshi kre vin klare p un cal alb ma iau shi ma duc in regatul lor....GOD!!! c mai credeam in asha cva knd eram mik:)) c bine era knd eram micutza...nu aveam nici o grija shi nici o problema..nu`mi bateam capul cu totzi fraierii shi faceam numai gresheli....fostu meu prieten X...este acum cu verishoara mea...este foarte frumos asa nu am ce spune...sper sa fie fericitzi dak reusesc....shi dak X nu`shi da seama interesul ei...in fine...
stateam asa intr`o zi shi ma gandeam....sunt norocoasa k acum am nishte prietene execelnte p kre le iubesc la nebunie...my 5 bab3`s... guess who ;)

d knd a inceput anul nu mi`a mers mai deloc bine...numai probleme am avut...dar incet incet totul pare k se rezolva....kred k secretul este RABDAREA....1data cineva mi`a zis k poate asa a fost sa fie...sa nu mai incerc sa skimb eu nik....nushu ....d mult timp nu am mai avut starea asta...kiar nushu ce se intampla si ash vrea sa aflu poate reusesc sa skimb cva...
in primul rand imi doresc sa ma skimb p mn...pt k nu se mai poate...fac greshala dupa greshala...d exemplu sambata am fost la majoratul unui prieten sooper bun shi nu am rezistat si m`am poopat cu unu kre e fostu meu gagic...kre imi place super mult......dar ....kre are prietena...atunci nu mi parea rau...insa acum ...regret enorm tot ce am facut ...insa cum timpul nu`l potzi da inapoi...nu mai am ce sa repar ....eh acum........nu prea mai este nik d facut :(
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti

?.....PerFeCT.....?

Mesajde viatza_moarta » Mie Mar 15, 2006 9:04 pm

Hey dad look at me
Think back and talk to me
Did I grow up according to plan?
And do you think i'm wasting my time
Doing things I wanna do?
But it hurts when you disapprove all along

And now I try hard to make it
I just want make you proud
I'm never gonna be good enough for you
I can't pretend that I'm all right
and you can't change me

'Cuz we lost it all
Nothing last for ever
I'm sorry I can't be perfect
Now it's just too late and we can't go back
I'm sorry I can't be perfect

I try not to think
About the pain I feel inside
Did you know you used to be my hero?
All the days you spent with me
Now seem so far away
And it feels like you don't care anymore

And now I try hard to make it
I just want to make you proud
I'm never gonna be good enough for you
I can't stand another fight
And nothing's alright

'Cuz we lost it all
Nothing last for ever
I'm sorry I can't be perfect
Now it's just too late and we can't go back
I'm sorry I can't be perfect

Nothing's gonna change the things that you said
Nothing's gonna make this right again
Please don't turn your back
I can't believe it's hard just to talk to you
But you don't understand

'Cuz we lost it all
Nothing last for ever
I'm sorry I can't be perfect
Now it's just too late and we can't go back
I'm sorry I can't be perfect

'Cuz we lost it all
Nothing last for ever
I'm sorry I can't be perfect
Now it's just too late and we can't go back
I'm sorry I can't be perfect
..... I'm sorry I can't be perfect .....
viatza_moarta
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 3:36 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori