Lacuste

...pentru cei carora le place sa scrie

Lacuste

Mesajde Rusu Roxana » Joi Iul 07, 2005 6:14 pm

Asta am visat recent intr-o noapte : lacuste ; am cautat semnificatia si, nimic surprinzator : nestatornicie .
De! Whatever! adica nu-mi gasesc locul,nu stiu unde sa ma asez; bun; nemaipomenit; de parca nu stiam deja; pe langa faptul ca viata asta e un cosmar mi-o mai confirma si visele ; unde-n ma-sa sa stii unde sa te asezi, ca acolo un de-ai vrut tu si ti-a placut si ai crezut ca o sa faci o viata , si ai sperat ca vei avea reusite , ca vei fi apreciat , ca vei face ceva superb, imens de bine pentru omenire, nu s-a putut; dupa absolvirea facultatii incepi ca tot omu absolvent sa speri ca vei avea o slujba bine platita , interesanta, (de cu atatea limbi straine care le stiu ar fi trebuit , nu?) , intr-un mediu de lucru dragut : sa nu se fumeze , sa se vorbeasca frumos, sa fii apreciat pentru munca facuta,
dafapt poate evina mea ;
adevarul e ca succesul in viata pe toate planurile vine atunci cand esti relaxat si nu-ti pasa daca ceea ce te pasioneaza e bine platit sau conteaza pentru cineva
:dir:
the fucking system is so fucked up; in orice caz am observat ca principiul cererii si ofertei pe piata muncii nu funct la parametrii care ar trebui? nu ajunge decat in cazuri foarte rare persoana potrivita la locul potrivit ;
daca s-ar face angajari pe principiul CARE ARE COEFIC DE INTELIGENTA MAI RIDICAT ar fi ceva ; ca nu ai nevoie de 4 ani de studiu ca sa fii operator facturare ; c-asa vor astia acum ; ca sa butonezitoata ziua niste cifre di nniste facturi cica trebe absolventi dom'le ; VACS! ~r
Rusu Roxana
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 05, 2005 7:49 pm
Localitate: Iasi

Mesajde Roby » Sâm Iul 09, 2005 8:47 pm

Am visat o lacusta ce se plimba pe umarul meu...Se uita cu ochii el intrabatori si clari asa cum odata te uitai si tu...Si nu-ti pasa ca eu orbeam la fiecare privire a ta...M-ai dus atunci de maina, ai zis sa inchid ochii sa dorm, sa te visez si nu-mi erai alaturi...ai plecat cu lacusta mea...Ai plecat, drum bun...Lacusta mea...de tinichea...
IO SONO MISTICUL!!!
Avatar utilizator
Roby
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iul 08, 2005 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron