Exprimare libera

...pentru cei carora le place sa scrie

Exprimare libera

Mesajde cr3tz » Joi Aug 11, 2005 1:16 pm

De ce ne este teama?de ce ne este frica sa ne daruim?de ce nu ne deschidem in fata cuiva decat atunci cand este prea tarziu?
de nu stim sa pierdem?de ce iubim?de ce o schimbare de priviri sau o simpla strangere de mana poate fi mai intensa decat
un sarut?de ce o relatie este mai captivanta atunci cand este mai dificila?de ce nu apreciem pe cine trebuie?de ce avem ochii
inchisi?de ce un accident poate apropia doua persoane?de ce nu?

simti nevoia sa ii atragi atentia,astepti si cel mai mic semn

de ce nu mergem niciodata la sigur si asteptam pana este inevitabil?trebuie mereu sa ne sacrificam?nu se paote sa vina si de la sine?si atunci cand totul merge bine de ce simti nevoia sa spargi totul in bucati??
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Prima oara....

Mesajde cr3tz » Joi Aug 11, 2005 5:18 pm

mi-am adus aminte de .....

momentul cand am luat prima oara contact cu un user de pe fc,si anume oribilulul mosh,de berea pe care am savurat-o cu el,de faptul k shakti a sugerat cum k eu si un prieten de-al meu am fi...mai pe invers ,de acei ochi superbi ai crinei,de cum incerca si monk cate ceva,de faptul k moshu si hades au facut niste glume pe care doar ei si monk le-au inteles....



imi place cand 2 persoane se inteleg printr-un simplu gest,cand totul iese cum trebuie, cum o simpla miscare de deget sau dat din cap poate de-tensiona totul.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Aug 29, 2005 11:04 am

este clar am gresit eu.m-am aruncat inanite fara sa stiu in ce ma bag.la un moment dat am avut chiar senzatia k am gresit.
asa k am intrebat in stanga si in dreapta,primind acelas raspuns "cateodata".

nu m-am multumit doar cu asta ci am cautat prin subiectele mai vechi,nu mare mi-a fost uimirea cand am gasit citatul de mai jos

eyewitness scrie:moshule,
cu tine lucrurile sunt foarte clare. cel putin mie imi inspiri scarba. esti ca o soparla care se taraste pe forum si prin viata care-mi aduce aminte de vremurile trecute cand nishte imbecili erau luati de la coada vacii si pusi sa conduca o intreprindere sau o institutie. nishte taranoi parveniti , inculti si indoctrinati, pupincuristi si lingai care promovau singura lor avutie , tampenia . asta esti moshule, un balast al societatii a carei transformari trece pe langa tine tu ramanand un impotent , un martor tamp si imbecil al realitatii ce te inconjoara folosindu-ti functia in a sanctiona pe cei mai potenti ca tine ca ultima arma a incapacitatii tale de a percepe lumea. limitele tale sunt ca pe vremuri, un salam de soia si un meci de fotbal la tv. in rest intuneric.
daca intr-adevar erai un conducator al forumului luai pozitie de la primele posturi fara sa astepti ca imbecilu si pupincuristu pozitia lui aliosha. te-ai napustit ca porcu la laturi dupa ce a postat aliosha copiindu-l ca la indigo avand impertinenta sa te iei ,ca un cretin infumurat care i-a ajuns administratia la nas dar putzind de prostie ,de unii forumisti care oricum te au la degetul mic in orice domeniu ai alege tu...repet moshule , mi-e scarba de tine cum mi-e scarba de o insecta taratoare...


este citat dintr-un post de prin 2003,nu stiu daca eyewitness mai are sau nu acceasi parere,dar cele exprimate sunt intrucatva si pe gustul meu.

si cel in cauza mai are o meteahna din cate am observat,atunci cand are o anumita putere peste alti useri,are o placere nebuna sa abuze de ea,iar apoi sa se laude,sa vada lumea cat este el de mare.

daca as fi stiu toate astea din timp,altfel ar fi stat lucrurile acum.

peseu
eyewitness scrie:miraculosule, parerea ta nu mai conteaza demult pe fc ,nu te mai ajita atata, merji pe locomania unde ai audienta dintre cele mai selecte si unde parerea ta conteaza, mai ales ca la fiecare doo posturi tii sa avertizezi forumistii cu "ai grija ca te dau afara de pe FORUMU MEU" ~p ~p ~p
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Aug 29, 2005 11:12 am

~p~p cam tarziu cretzule, trebuia sa intrebi si tu forumistii mai "in varsta" pe aici ca te sfatuiau de bine :D

asha daca te-ai bagat ca musca in pardonu' cabalinei, firesc ca te alegi cu un mare partz ~p

da ce, tza dat bani pe locomotoare? :D:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cr3tz » Dum Noi 13, 2005 12:32 am

pt toti cei care comercializeaza alcool imbuteliat si nu zic "gramajul" pachetului :multa mooe . mergi k omul in romana , la o bere cu prietenii , si te trezesti cu un kkt de bere de 0.33 in fata. pai in plm , sa nu le zici de la bunica pana la originile neamului?

o cugetare proprie zice asa :"daca femeile e tarfe,barbatii e futaci"
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Noi 23, 2005 10:41 pm

nici un cuvant,nici un emoticon,nici o sperantza,doar ultimul drum si o mare nesansa
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Dec 04, 2005 5:09 pm

mai nasol decat a fi aclamat pt aparente este sa fi urat pt ceea ce nu esti
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mar Dec 06, 2005 2:17 am

care ai chef de descifrat? enjoy :calm:

Games, changes and fears
When will they go from here
When will they stop
I believe that faith has brought us here

Well we know i'm going away
And how i wish - i wish it weren't so
So take this wine and drink with me
Let's delay our misery

My world crumbles when you are not near

Sometimes some people get me wrong, when it's something I've said or done
Sometimes you feel there is no fun, that's why you turn and run
But now I truly realise, some people don't wanna compromise
Well, I saw them with my own eyes spreading those lies, and
Well I don't wanna live a lie, too many sleepless nights
Not mentioning the fights, I'm sorry to say lady

I play it off, but I'm dreaming of you
I'll keep my cool, but I'm fiending

Well, I'm so tired baby
Things you say, you're driving me away
Whispers in the powder room baby, don't listen to the games they play
Girl I thought you'd realise, I'm not like them other guys
Cause I saw them with my own eyes, you should've been more wise and
Well I don't wanna live a lie, too many sleepless nights

Tomorrow comes to take me away
I wish that i - that i could stay
But girl you know
And Lord i wish wasn't so

Though I try to hide it, it's clear
My world crumbles when you are not near
Here is my confession

Oh thats right
Save tonight


I wish i could say

I'm walking away, from the troubles in my life
I'm walking away, oh to find a better day
:*

Though I try to hide it, it's clear

We do not belong now...we do not belong here...

You have me don't fear
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Dec 07, 2005 1:56 am

nu e deloc bine cand cineva este judecat sau catalogat dupa o singura fapta,dupa o singura idee,dupa cum se imbraca,dupa culoare sau dupa limbaj.de ce nu puteti sa luati toate detaliile in calcul?de ce trebuie sa ganditi doar ce este "hot",si nu per total?de va place sa va intortocheati singure?de ce va place sa nu fie totul simplu?de ce va pasa ce zice lumea?de ce "eu" este mereu mai important decat "noi" pentru voi?de ce tin la tine?de ce nu ma gandesc si la mine?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Dec 08, 2005 8:23 pm

note to self: renegatu and buble butt :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

postul 1000

Mesajde cr3tz » Vin Dec 09, 2005 12:38 am

as fi vrut sa zic de mai multa lume,in general de pe forum,dar data fiind situatia ma pastrez pt urmatoarea mie de posturi.

e greu sa fie data vina doar pe tine cand un act implica 2 persoane,e greu sa poti ,sa stii , dar sa te abtii pt k nu e momentul.si mai nasol este sa ai dreptate inca de la inceput,sa poti sa evitzi situatia,dar sa nu vrei.sa spui din capul locului,cu mine asa o sa fie,dar sa iti incredintezi sentimentele unde stii k vor avea de suferit.ma intreb de cand am placerea asta sadica sa "musc" din mine.

in alta oridne de idei,am lumanarele and shit cu aroma de vanilie.me happy,me sad.


cum poti frate sa stai in busteni de o viatza si habar sa nu ai la c altitudine e situat orasul?iar in loc sa zici k habar nu ai , te mai si dai in stamba si zici sigur pe tine k e undeva pe la 4000-4400 de metrii . :calm:

mai nou am aflat k la maimutoi se spune mamitoi.

de ce atunci cand un baiat intra in vorba cu o fata e catalogat din start:"asta vrea sa o f#$a pe aia" ? ==D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Dec 09, 2005 6:04 am

from the things i miss the most,i need my first,last and best prom dance
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Dec 11, 2005 12:33 am

ne-am intalnit undeva in centru,apoi am fost la un baruletz aproape.prima oara cand ne vedeam,nici nu ne vorbisem asa mult.am stat si am vorbit,am povesti diverse,am ras , am glumit pe seama unor situatii si a comesenilor.pt k dupa aproximativ 2 ore sa ajungem la concluzia k ne intelegem de parca am fi copilarit impreuna.a urmat o pauza scurta,apoi am pus intrebarea "acum ce facem?" era evident.amandoi eram orgolioshi,amandoi vroiam marea cu sarea , amandoi ne simteam bine , amandoi am cedat.daca dragoste la prima vedere nu a fost , atunci am facut o mare greseala.nu stiam c se intampla cu noi,nu stiam de ce e totul asa bine,nu stiam cum sa scapam de restul.doamne c buna e viatza in doi.c frumos este cand te plimbi cu cineva de mana si nu te intereseaza de restul.

cum poti sta in fata unei persoane si sa te simti gol?sa nu ai nici o aspiratie,sa nu ai nici o simtire,pur si simplu sa astepti.cat de frumos este sa stii k atunci cand te desparti de acea persoana,tot impreuna sunteti.

imi e dor de tine,te vreau langa mine,sunt sigur k u m-ai intelege,sunt sigur k nu mi-ar fi frica cu tine aproape.de atunci cand dai peste ceva frumos totul se duce de udne a venit,de nicaieri.

desi am tinut la alte persoane mai mult k la tine,desi nu am dat importanta,desi am facut chestii pe care inca nu le facusem,u ai fost si vei ramane acolo,in amintirea mea.

"ai venit k o ploaie calda de vara"
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Dec 30, 2005 2:25 am

am aflat lucruri care mi-au dat peste cap o intreaga piramida de valori

sunt singur si e tare bine , maine o sa fie foarte frumos :)

de ce un singur om trebuie sa plateasca pentru prostia gloatei?

p.s. pt numele Bunului Dumnezeu,ce incredere sa mai am eu in tine? :(
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Ian 01, 2006 9:41 pm

peste tot artificii,foarte frumos sa te gasesti la inaltime de revelion in bucuresti.primele minute alea anului si deja ma fost lasat fara nici o reactie.de multa vreme nu am mai fost lasat de cineva fara vorbe.este placut sa stii k lumea te apreciaza pt cine esti si tine cu adevarat la tine.pacat k nu am putut sa ma exprim atunci asa cum as fi dorit si cum ar fi trebuit.si mie imi pare bine k te-am gasit :)

p.s. esti pe gustul meu,ce e in gusa si'n capusa :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Ian 06, 2006 5:36 pm

Bananafishbones

Come To Sin

Sun, All Our Dreams Are Dreams Of Fun Handing Out The Watergun
Shoot Me And I'Ll Drink You Into The Shade I'Ll Shrink You
Finally We'Re Done And Stare Up Into The
Sky, Flat On Our Backs We Lie In Quicksand Slowly My Hand
Flies Up And Away With The Yellow Bird Driven By

Wind, I Think I'Ll Come To Sin With All This Heaty Windy Skin
Around My Neck And What Glory The Sand In My Pants
Reminds Me Of Doreen
Sand, We Cannot Fight Getting Tanned
All The Limits Banned Into The Nightflight'S Right No Fight
There Goes The Sun Into The The Nightlife Yeah

Whang I Sing While The Others Swing
Like A Beam Of Light Through A Bottle
Souzie Swings Her Phoney Rings

Time, Bugs Crawling Up Our Spine And The Memory Is Mine
I'M A Grain Of Sand In Your Hand So Hand Me Mine Yeah
That Would Be Fine
Heat, I Kiss The Blisters On Your Feet A Lizard'S Eye I Great
I'M Afraid There'S No Aid 'Til We Get Laid
Into The Nightlife Time'S Right No Flight

Whang I Sing While The Others Swing
Like A Beam Of Light Through A Bottle
Souzie Swings Her Phoney Rings

I Think I'Ll Come To Sin With All That Heaty Windy Skin
Around My Neck And What Glory The Sand In My Pants
Reminds Me Of Doreen, Mocking Photography
Shocking In The Sand With Me. Sand In My Pants.


azi iar sunt indragostit :D traiasca gabitza si ai ei ochelari :*
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Ian 19, 2006 12:30 pm

noi doi,fata in fata,si sigur va afla tot.fara nici un fel demenajamente si ocolisuri,cred k o voi spune :D

Just one last dance....oh baby...just one last dance

We meet in the night in the Spanish cafe
I look in your eyes just don't know what to say
It feels like I'm drowning in salty water
A few hours left 'til the sun's gonna rise
tomorrow will come an it's time to realize
our love has finished forever

how I wish to come with you (wish to come with you)
how I wish we make it through

Just one last dance
before we say goodbye
when we sway and turn round and round and round
it's like the first time
Just one more chance
hold me tight and keep me warm
cause the night is getting cold
and I don't know where I belong
Just one last dance

The wine and the lights and the Spanish guitar
I'll never forget how romantic they are
but I know, tomorrow I'll lose the one I love

There's no way to come with you
it's the only thing to do

(Sarah Connor - Just One Last Dance)

traiasca libertatea :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Ian 27, 2006 5:58 pm

de ce publicul,adica poporul,are acces la doar 4% din Casa Poporului?

pe o scara de la 1 la 10,per total:Casa Poporului merita 10 iar Pentagonul 2.asta zice un om care a avut ocazia sa le viziteze pe ambele,un american pe la vreo 60 de ani.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Feb 04, 2006 5:36 am

deci traiasca max ca doar e ziua ei.dupa foarte multa vreme ,de la meciul romania cehia de la constanta , am ajuns iar in pirahnia :D scopul unul singur si concret,sa bem ca porcii.rezultatul devastator pt persoanele din jur,din pacate fete :)

am aflat bancul cu fanta roz,sunt sanse mari k cei ce nu le au cu ingineria sa nu se prinda:

se duce bula la magazin si intreaba
-nu va suparati aveti Fanta roz?
la care vanzatoarea rapsunde:
-puiule,toate avem fanta roz!

~p cine nu a intlees nu e o tragedie...

si inca ceva pentru fete,un sfat foarte folositor:daca se intampla ca un grup de 5-6 baieti sa fie interesat de facultatea sau liceul la care sunteti,eu zic sa le rapsundeti,simplu si la obiect,pt k nu se stie ce le poate capul baietilor respectivi :D

p.s. of,nu am reusit sa ma tin de cuvant,si iata k dupa foarte multa vreme , de la 1 sau 2 decembrie iar beau bere...sper sa ma las repede :D de bere off course :P
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Feb 04, 2006 6:58 pm

din categorie "sunt student in sesiune si ma plictisesc la nebuie" va prezint urmatoarele poze.ele nu au nimic in comun acel mesaj care a circulat pe ym salvatzi tweety.pozele sunt antice si de demult,de atunci cand camera de 1 mega pixel la tel era un vis :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

oare sunt normal?

Mesajde cr3tz » Lun Feb 13, 2006 1:13 am

am auzit la catziva dintre prieteni cum ca ar citi diverse reviste atunci cand sunt pe tron...dar totusi...este o chestie oarecum la locul ei?

langa buda am cosul cu rufe de spalat,care nu este nici macar odata gol,deasupra este mereu o revista, fhm sau playboy.mereu numarul din luna curenta.nu,nu stau sa "citesc" pictorialele ci diverse articole.le iau cum imi pica in mana.azi e pagina 10 maine e pagina 85 iar ieri a fost pagina 17.



de mare angajament prietenii domne,jos palaria tre sa recunosc.studentia este si va fi mereu la loc de cinste pentru mine.noptile albe din timpul facultatii au fost printre cele mai frumoase.ca jucam carti pe modul,ca ne imbatam,ca ne uitam la filme,ca mergem la 3 dimineatza in cine stie ce parcuri sa ne dam in leagan,ca mergem in club si dupa ne imbatam,mereu ne simtim bine.


p.s. folclor "Uite Luna , Uite Cerul , Uite P#$% Mea Ca Fierul"
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Iul 07, 2006 1:22 am

prima oara

eram la curs,ea a venit cu o colega de grupa.se plictisea pentru ca inca era in vacantza.eram anu 1,doamne ce tineri eram

mi se parea dragutza cu mutra aia a ei de copil distrat,normal ca am actionat.

a doua prima oara

a cazut cand trebuia,pt noi,si exact cand era mai greu pt mine.ne-am inteles perfedct,si ne-am placut din ce in c mai mult.

imi e dor de ea si de tot c am insemnat noi.stiu ca am regretat,stiu, am fost mereu cu un pas in spate,stiu c am vrut de la ea si mi-a fost frica sa actionez cum ar fi trebuit.

Cand totul se darama in jurul tau
Aminteste-ti sa nu-ti para rau,
Aminteste-ti de ce-ti spun acum,
O sa ramanem doar poze intr-un album.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mar Iul 25, 2006 9:14 pm

se pare ca te-am pierdut si pe tine...habar nu ai ce rau imi pare,macar sa imi fi spus unde am gresit.poate a fost prea mult in prea putin timp , si povestea se repeta of-of , mai-mai.

lasa ca ma fac eu mare, ma casatoresc si renunt la relatiile astea pasagere :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

note to self

Mesajde cr3tz » Mie Aug 16, 2006 11:29 pm

iubesc si sunt iubit , ceea ce e bine :)
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Oct 25, 2006 9:56 pm

imi place sa te stresez,imi place sa te alint si sa pierd timp cu tine;dar mai vreau si partea mea de libertate.


prefer "cacatul" ala de job ,unde mergi in africa la capatul civilizatiei in fata cacatului din tara.si de ce daca sunt romana tre sa dau mai intai la sapa si dupa sa scot capul in u.e.?ne-a scris cineva pe frunte prosti si nu stiu?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori