90% din viata consta in arta de a trai cu cei care nu`ti plac...

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde bigassg » Vin Feb 03, 2006 10:47 am

i`m So Hollow!!!!!!!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Feb 14, 2006 10:38 am

profu`de sport:"mainile e ca doua linii paralele care nu se intalneste niciodata"
acelasi:"dak nu v`am zis ....va repet..."

intr`o zi pe strada;ma duceam la paine;in fata mea mergea un nene cu o caciula de blana din aia tipik si de undeva din spate(le caciulii) ii iesea (!!!) un betisor d`ala de ureke GALBEN!!!!! radeam k nbuna pe strada..se uita lumea la mine..da`io stiam ceva ce ei nu:P


"-mie imi place gura ta...
-vai...iti place gura mea in sesnsu`:moama ce gura mare are asta....?
-nu..hihihi....imi place....
-?!?
-imi plac ..buzele tale...
-si de ce n`ai zis asa de la inceput??"
curioasa din fire intorc capu`sa vad cine este autorul acestui dialog in fata postei..si m`am linistit..era doar un putzoi si o martzifoaica....KIDS DO NOT DO THIS AT HOME!!!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Feb 14, 2006 11:02 am

azi e 14 februarie....asa si??cu ce ma incalzeste??ma incalzeste,mha...:"> e prima oara cand intr`adevar cuiva ii pasa de mine,cand cineva se oboseste sa ma bage in seama..cand ma iubeste cineva!!!


anu`trecut pe vremea asta ma matoleam cu fetele din kuza singuratatii(eram in perioada aia post-relatie..se inkeiase pe 4 sau 3 februarie)anu`celalalt am avut preten....n`am iesit cu el pe 14 -k sa ma matolesc cu fetele k deh!aveam preten- am iesit pe 15 k doar atunci faceam o luna...ma rog,,,frigu`naibii ce l`am indurat knd am fost in herastrau k mi se pusese pata:)).la doua zile dupa ne`am certat si ne`am despartit!!:n: hm...in clasa a9a am facut`o lata de tot!am mobilizat trupele in clasa si am luat beutura starshnik la scoala...vin,tanita,si nu mai stiu ce..faza e k io m`am ocupat de toate preparativele;) si in cele din urma,copii matoli cum eram noi(bause mai mult de juma de clasa) ne`am dat de gol cand o sticla de vin al carei dop cazuse pe jos si se odihnea la mine la banca in tentativa de a o masca, a fost zarita de profa de engleza de pe vremea aia(o bomboana de femeie)care reactioneaza la adresa colegei mele de pe atunci:"laura,is that wine???" noi:unde??...aa...puey nu`i al nostru ..e al alora de dimineata...:)) eram kkte pe noi!!!profa ia sticla,o arunk la cosu`de pe hol(!!) si pana sa se intoarca,knguru`matolit cel mai prastie se duce la geam si isi ia avant sa arunce o sticla de tanita..cand era cu mana in aer intra porfa si face"what is that u`re hiding?" knguru`:cu sticla la spate:"nmc...it`s not mine"...offf.apoi declaratii peste declaratii....nimeni nu adusese beutura la scoala,dar totusi beusera16 din clasa...toti dadeau vina unii pe altii...unii mintisera in privinta numarului sticlelor...si iesise o nebuloasa...pana la urma am scapat ...si s`a uitat de treaba asta!!ala cred k a fost cel mai tare 14 februarie ever!!!!(cu execeptai aluia de azi;) )


ieri ningea!!!!ningea cu fulgi medii si desi.....era mai mare placerea sa stai si sa ii urmaresti...am mers de la scoala pana acasa pe jos,fara sa ma grabesc k sa ma mai bucur putin de ei..era atat de FRUMOS!!!imi simteam sufletu`plin,simteam k ma bucur!!!nu a mai avut demult un fenomen d`asta meteorologic un asemenea impact asupra mea...am ramas paf!!mi`l doream pe puiu meu langa mine,sa ne plimbam prin oras,sa mergem in cismigiu si sa stam pe dealu`ala sa ne ninga mai intai pe noi inaintea tuturor bucurestenilor...sa fim noi cei deosebiti...nush!!!ma bag la citit in asteptarea lui...:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

be happy all the time!!

Mesajde bigassg » Mar Feb 21, 2006 9:33 am

aseara dau indicatii pretioase k nu cumva sa fiu deranjata in timp ce dorm...ei bine..dragii de ei au facut liniste..kiar da(de data asta) dar cui i`ar fi trecut prin cap k femeea de serviciu o sa arunce tzashpe saci de moloz pe ghena fix in dimineata in care io nu fac spaniola pt k e bolnava tanti aia? A OIR!!!:))

sambata am un majorat in care`mi pun mari sperante ..adk nu e kiar atat de special9e facut ax,pe multi ii cunosc..)doar k n`am mai iesit de la revelion si asa am nevoie de dans..brrr!!cum a2a zi adik DUMINIK am olimpiada la istorie n`o sa stau decat pana la 1.30-2maxim!!k deh!tre sa nu`mi dezamagesc scoala si profesoara ducandu`ma matoala la olimp si incurcand anii intre ei...sincera sa fiu..io incurc anii si treaza ...mmm ma rog...o sa vedem noi la fata locului!o sa am ce n`am mai avut demult:alcool-sangria,martini,gin...mmmmm,papa bun,DANS(cata nevoie am!!!!k la revelion n`am prea dansat k n`am avut pe ce:n:)si barbatu`;) e majoratu`robertei:) ma rog..pe ea n`o keama asa...asa ii ziceam io in asa k nu`mi aduceam aminte cum o keama desi are un nume cu care m`am mai intalnit!am descoperit`o odata cu pretenu`ei cel mai bun-cata cu care se intelege de minune-sunt nedespartiti si le sta super impreuna doar k ei nu`s impreuna:)) "sunt doar f buni preteni" ...i`am descoperit dupa excursia din a10a la busteni unde ne`am facut de cap impreuna,le`am vazut valoarea;) si am continuat la scoala..ea e genu`de fata cuminte si constiincioasa,dar sa nu va imaginati vreo tocilara notorie..a avut 45 de absenete sem trecut:n: la kr reactioneaza"tu`ti dai seama k io am lipsit de la 45 de ore de curs?!?" a fost tare rau atunci..


sunt obosita...cred k se transforma intr`o stare cronica...nu mai pot sa adorm!!nu`mi pot explik de ce!!kiar nu..nu dorm la pranz,fac efort fizic,invat,ma agit,da`nu pot sa adorm..si deja am primit complimente:"moama ce cearcane mari ai..." mersi...:|


duminik am petrecut o zi ca batranii..ne`am plimbat pe lacu`morii(pe margine,pe dig,nu k nebunii aia care erau in mijlocu`lacului pe gheata,iar afara erau 13 grade celsius..gizas...unii kiar sunt inconstienti...) apoi am dat o tura prin cismigiu,am stat pe o banca,ne`am uitat la un liliac ce statea intr`un copac deasupra noastra:n: cred k eram penali 3 oameni stand si holbandu`se intr`un prun sau ce era ala...dar fu amuzant...ieri cuvantul de ordine fu "soare"..si ar mai fi "voie buna";) toata lumea arata bine,toti se simteau bine,soarele batea pe noi,era o zi de primavara,am fost in parc cu veve si am stat k batranele la soare pe o banca(ne luam razele k "ne doreau reomatizmele")si`mi aduceam aminte ultima oara knd am facut lucru asta...era toamna,abia incepuse scoala,lumea plekse in tarile calde,io eram heart-broken si suferinda de o depresie generalizata,veve incerca sa ma consoleze zicandu`mi k pana la iarna o sa`mi fie bine,k n`o sa mai fiu singura,k o sa vad io!iar mie imi curegeau lacrimile pe sub okelarii de soare..a avut dreptate.cand n`are ea dreptate?

nush ce sa mai stiu...asa mi se pare k ma banalizez si k sunt lipsita de talent la ce kko fac io aici..dar hei,talentu`nu creste in pom!!
:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Feb 22, 2006 4:22 pm

weekedul fostilor prieteni..:)) sambata la sala..intru si in fata okilor se intinde trupul de mascul feroce al unui fost de al meu!ma fac verde la fata,le zoresc pe fete in vestiar si ma rog sa trec neobservata(nu ma ascundeam pt k aveam ceva pe fata sau pt k mi`e nesuferit baiatu`..ci pur si simplu pt k nu ma simt in pielea mea knd ma stiu transpirata si vai mama mea prin sala)reusesc sa ma fofilez de la a`l saluta vreo 45 de minute...si la un moment dat ...se baga in fata mea si zice"gherghina*???????vaiiiiii nu`mi vine sa cred...."io raman paf!!imi adun mandibula de pe jos si il salut politicos..il vad k`si strange lucrurile de pe acolo si pleak...resuflu usurata...*numele a fost inlocuit pt a nu putea fi identificata :n:


in aceeasi zi..dupa sala plec cu fetele pana in idm sa vad poate imi gasesc o pereke de pantaloni de trening cat de cat umani..era deja spartu`targului si majoritatea standurilor erau inkise..la un moment dat..in pustietatea aia il vad pe un alt fost preten....de mana cu pretena lui de acu`..ii zambesc,ne salutam pt k doi pasi mai incolo reactia generala a fost:"s`a facut bun prostu`"..si era indreptatita...asa patesc cu toti fostii..dupa ce nu mai sunt cu ei se fac bunaciuni!;)

a doua zi,duminik,eram cu gambitu`meu preferat in cismigu si-dupa cum am mai zis intr`un post anterior -ne uitam la un liliac dintr`un copac..:n: la un mom dat..il vad k se apropie de banca pe care stateam noi...pe dupa gat cu pretena lui...il salut si are o reactie k si cum l`as fi trezit din somn sau ceva si imi raspunde!spre surprinderea mea vad ca are coada!!!adik plete!!!!!!am ramas socata...asta e un fost(sau ma rog..e mult zis...fost...k mie imi placea de el si umblam mereu impreuna k si cum fi fost,ne pupam si pe gura-si atat,dar nu se punea k suntem impreuna..ma rog...viata complicata ce duc io)kr n`a ajuns tocmai bunaciune:D

ma rog..ca sa vedeti ce efect au avut intalnirile astea asupra mea..stateam si ma gandeam:gizas cat de terminata eram...cu ce oameni umblam...nu`i de mirare k nu am ramas cu nici unu`:) eh..aq sa nu fiu rea k au fost de treaba cu totii si am stat cu fiekr pt k intrukipau mkr kte un pic din BARBATU`ideal:)) mkr o frantura...dar nu aveau tot..eh aia e..noi sa fim sanatosi,lor sa le mearga bine si noi sa ne stergem la gura cu diploma de bac la vara;) va po0pa tata


PS:dak ai afla cu totul intamplator k iubitu`unei fete,kr candva ti`a fost cea mai buna pretena,dar intre timp s`au strikt tare relatiile intre voi,o inseala,ce ai face?i`ai spune sau nu?
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Feb 26, 2006 8:46 pm

ink un weekend in kr n`am invatat nimic la romana,ink un weekend in kr am dormit putin,dar a meritat!!!!!!:D am fost azi noapte la un super majorat!!am fost super inkntata de el...nush dak doar pt k il asteptam de foarte multa vreme sau pt k intr`adevar a fost marfa..a iesit kterink maxima..si aici nu pot sa dau decat cateva exemple:prezervative(nefolosite) in sandvishuri:)) unu l`am muscat kiar io(desi nu a fost ideea mea e km tare;) ) continutul galetii de gunoi arunkt pe geam,apoi kiar galeata:n:,mai mult tort in cada si in scurgerea de la kiuveta de la baie si in paru`meu(si pe hainele celorlalti) decat in burta..da`mi`am luat revansa si am papat cat am putut de pe unde gaseam k era bun....am beut vin cu gust de garoafe din vaza(am trait`o si pe asta),am beut in general si am dansat!!sooper!!aplauze pt carnitza si sa ne traiasca!!

a venit fratioru`inapoi!!moama ce dor mi`era de el!!knd m`a sunat si am realizat k ma suna pe fix din tara..mmmm....huh!mi`a fost dor de el!!se km matolise el asea azi-noapte,da`era supe amuzant!!cred k ii era dor de o betie romaneasca!!!welcome back,omule!!!!

am ajuns ax pe la3 si la 7 m`am trezit(adik 4 ore mai tarziu..da`nu 4 ore dormite k lumea...k mai intai se invartea camera cu mine ...deh;) apoi incepuse un catel sa urle pe scara...iar la 7..bling bling!!) aaaa!!!!=)) faza aseara :hemoroizi cu bling blinguri!!!=)) era o discutie in context!!!! apoi...la ora 8 prezenta la scoala nush care la olimpiada...ei bine..credeati k am uitat??nup!si m`am dus!!...si am facut kktu`praf!!! frate dak aia nu ne preda io de unde sa visez de ce in secolu` XIV Biserica Ortodoxa Romana era organizata in 2 Mitropolii si 2 episcopate??? pe bune??pun pariu k nici episcopii nu stiu asta...uooofff....pe la 12 am fost acasa,am papat si la 1 la sala...am tras io de fiare acolo si am observat intr`una din oglinzile alea de pe acolo k incep sa`mi creasca mainile k lui popeye:( adik...bratu`se dezvolta mai mult decat antebratu`..uite si la mine ce probleme existentiale am...!!!..
dup`aia m`am intalnit cu gambitu`meu preferat si m`am tarait pana la gara sa`l duc..am facut si o gafa,dar asta nu e nmc nou pt mine...eram la apaca in intersectie si ANALizam noi alternativele de a ajunge la gara..si el zice:sau am putea sa luam 35u`..io perspicace vad unu`in statie cu usile deskise si incep sa alerg catre el...ma opresc intr`un acces d`ala de luciditate si imi dau seama k nu era bun sensu` mi`era rusine de mine asea...k ma gandeam "frate....dau cu bata in balta mai mult decat gratuit..."(imi venea sa`mi bag un picior in gura k in alley mcbeal)

cik"am un program constant:ma culc la 7,ma scol la 7"-alba ca zapada!!!

as putea sa incep sa bat campii si sa spun cat de minunat este sentimentu`care ma invaluie,sa poetizez si sa abereze cat cuprinde si in acelasi timp sa folosesc o tehnica omniprezenta in politica-demagogia-dar nu ma ajuta cu nimic..pe nimeni nu ajuta...io vreau s afac ceva util...pt mine..si pt cine se mai poate,dar consta k sunt prea neinsemnata k sa mai merite sa ma agit..sau poate sunt doar lasa??nush..ramane sa vedem ce voi scrie in postu` de peste 20 de ani;)


mi`e dor de ceva...de ceva asa...altfel de cat ceea ce e ....
vreau ceva..nush dak de mancare,sau de imbracat sau ...de iubit!!
vreau sa am asa o traire intensa care sa ma solicite atat de mult inkt sa ma lase lipsita de vlaga o zi,doua,trei...nu e vorba despre un sentiment..poate de o senzatie...incercam sa`mi aduc aminte exact senzatia pe care o aveam asta vara la mare cand ma dadeam in roata si eram cu capu`in jos si urlam de mama focului..era un sentiment de frik,dar in acelasi timp de siguranata..nush,,asa ceva vreau!!!dar s`ar putea sa raman doar cu vrutu`..asta pana ma izbeste;) pana data viitoare:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Feb 28, 2006 10:46 am

Doamne Dumnezeule imi urasc ceasu`biologic din tot sufletu`!!!! merge mai bine decat ala de perete!!!nuca pisata a.k.a. profa de spaniola nu vine azi la scoala si in consecinta nu facem primele doua ore,in consecinta:n: prima si singura ora e de la 10.30 k nu facem latina (avem 2ore) si la ultima ora,de engleza e consiliu..deci facem o singura ora de engleza del a10.30 la 11.30(la cum le stim noi pe astea o sa facem d la 11 la 11.20) asa..si revenind la ceasu`meu biologic..il urasc!!!in lco sa dorm si io k omu`pana mai incolo am facut oki la 8jumate!!de ce??m`am intors io pe o parte si am incercat sa`l kem inapoi p mos ene ala,da`degeaba!!!dammit!!!si`s asa de obo...kiar mi`ar fi folosit niste somn in plus...sunt curioasa cand n`o sa mai scriu k sunt obo...hm..


mmmmmm....mousepad cu pateu....delicious!!!!am scapat felia cu pateu(k altceva nu e de mancare in ksa asta..poate niste ceapa;) ) pe mousepad:D aoleu si painea asta e veke,adik e de ieri(sper din tot sufletu`)
da`are gust de ...paine veke ...

dupa scoala tre sa ma duc sa ma iau la macel iar cu babele la coada la cablu..voiam sa ma duc la veve sa vedem un film,da`cred k o s`o parasesc in detrimentu`lui nenea cu corola de minuni a lumii k ne asculta maine si tre sa`mi invat si la gramatica k`mi da tanti aia lucrare(adik test) si uite asa...


mmmmm...coffee....:))mi`am adus aminte faza ieri:vbeam cu veve si ea a zis k nu se compara nimic cu sexu`..iar io am scos`o:n: si am zis k nimic nu se compara cu ciocolata....implica toate simturile si dak n`ai mai mancat demult te infioara si dak mai e si cu o aroma reusita iti transmite o stare de bine general si de satisfactie;nu ma pricep sa descriu foarte bine senzatia,dar mie mi se pare k nimic nu se compara cu ea ...sau cine stie?poate ma insel:->


aoleu!!!!azi e 28 februarie!!urasc din tot sufletu`perioada asta cuprinsa intre 1-8 martie!!!trebuie bani!bani multi si io nu`i am!!in fiekr an e aceeasi poveste,dar de data asta mi`am pastrat alocatia!!nu cumpar martisoare pt k e atat de greu sa gasesti unele reprezentative si ne-kitschuri(reminescente ale anilor trecuti) inkt prefer sa cumpar o cutie de bobo si sa o pap cu fetele..alea care ar merita un martisor;) treab acea mai urata e ca nush ce sa`i cumparam mamei,nici de 1,nici de 8:( e grava faza asta!!anu`trecut i`am luat o planta...poate si anu`asta:n: ....imi aduc aminte de cel mai reprezentativ martisor pe kr l`am primit...moama nene ..mi l`am doit foarte mult!era o broasca testoasa real-like!!era super jmekera!!numai pe ala l`am legat de mana..am mai primit ink doua frumi care sunt si aq prinse de ghiozdan..h3h3 turtles rule!!!


mi`am adus aminte k am visat iar o tampenie!!bru-ha!!!era o tanti blonda si frumoasa(da`nu`i vedam fatza,doar o ghiceam asea..)ii vedam silueta,si se purta cam rece cu mine..adik nu ma prea baga in seama ...desi io ma straduiam sa fiu dragutza si sa fac conversatie...oh well...noi sa fim sanatosi!!


m`a apukt deja doru`de mare!!!e rau de tot!!ascult vama veke si ma intarat mai tare...vreau acolo ....sa simt mirosu`ala specific,sa fie liniste,sa fie 12 noaptea iar io sa stau si s fumez pe sezlongurile alea adunate gramezi pe plaja,sa mananc shaorma,sa ma lipicesc pe maini de la vata de zahar roz,sa ma intind cat sunt de lunga la soare,sa imi ingrop picioarele in nisip,sa mi se incalzeasca pielea de la soare,sa ma bronzez(a se citi inrosesc) sa am buzele sarate si degetele ca de baba de la cat am stat in apa...sa stau si sa ma plimb cu el de mana pe sub soarele ala puternic(pana la nudisti si inapoi:n:) sau sa..stiu si io? k tot omu`...sa ne uitam la rasarit si la apus..sau pur si simplu sa ne uitam la soare,da`sa fim amandoi...ufff.uite cum imi fac io rau cu mana mea..mai e atat de mult pana atunci si nici nu se stie dak o sa merg la mare anu`asta...poate anu`asta imi implinesc fantezia de vara trecuta..poate ,cine stie??sa traim si sa vedem!!


hai k o iau pe aratura..ma ia o depresie..simt cum vine,se apropie si ma invaluie..e grav!!!nu mai vreau!!sunt trista..poate doar azi sau in general,nu pot sa`mi dau seama...ma macina asa o stare de nemultumire...e deja martie si io n`am nici o nota,astia iar o sa ne lalaie pana in ultima saptamana de scoala sa ne puna notele,avem simularile pe 2,6 si 11 aprilie(da`aia de pe 11 e la sport si n`o dam) pe 2 e la romana si apoi la istorie...iar asta inseamna k tre sa invat tot pana atunci k se pun k teze!!m`oftic de nu mai pot pe tema asta!!in continuare nu`s in stare sa fac mai mult de 5 flotari-ieri porfu`de sport ma incuraja zicand"puey mey fato,cu bratele alea ar trebui sa fii in stare sa bati 3 barbati si apoi sa vii sa faci si 30 de flotari" ..da!!deci se vede k mergem la sala!!adik se simte o imbunatatire a conditiei mele fizice..mkr atat!!mama ma santajeaza k nu`mi mai da bani de sala dak nu fac atestatu`la engleza(kr oricum nu`mi e folositor,raman la ideea mea)nush!!ma duc drq!!as vrea sa pot sa mananc mai des de o data pe zi-adik sa am cand,sa nu mai pierd vremea pe drumuri sau prin ratb,sa nush!!ma dau batuta!!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Mar 04, 2006 8:51 pm

my mind is in a state....gizas..nici nu vreti sa stiti!!sunt praf!si pulbere,nu oriqm!!

sunt curioasa cum poate un om minti vreme de 10 ani(!!!) si cum cei din jur nu s`au prins de minciuna respectiva...si dak era una nevinovata,intelegeam,dar asa este de proportii!!!Doamne!!!cum sa minti in halu`asta??cum sa ma faci sa cred in tine??sa`mi spui k ma iubesti,knd poate nu era asa?cum sa ma faci sa te respect si sa`mi doresc sa fiu k tine knd "o sa fiu mare"??cum ai putut sa ma faci sa plang de atatea ori??de ce???de ce a trebuit sa aflu acum?ieri.....de ce sub forma aia k si cum n`ar fi nmc neobisnuit!!la inceput n`am vrut sa cred..asa e..prima faza e negarea!nu credeam knd imi zicea...dar knd ai confirmat...mi s`a prabusit lumea!nu stiu dak sa plang sau nu,nu stiu dak sa ma simt tradata eu mai mult decat restu`,nu stiu unde sa caut un raspuns!nu inteleg de ce plang,doar nu mai insemni nimic pt mine acum!!esti un nimic..un NIMIC!!te urasc din tot sufletu`pt simplul fapt k m`ai facut de atatea ori sa plang,pt k mi`am astupat de atatea ori urekile knd tipai,pt fiekr promisiune pe kr ai facut`o dar ai incalcat`o,pt fiecare comentariu acid pe kr l`ai facut,pt k ai preferat tradarea fidelitatii!!te urasc pt k din cauza ta plange mama,te urasc!!!cine sunt io sa te judec???nu te judec,stai linistit,nu fac decat sa te urasc!!atat si nimic mai mult!!mi`e rusine de ce am ajuns sa spun,dar nu mai suportam!! nu mai vreau sa aud de tine,mi`e rusine k`ti port numele,nu esti decat un...un...nu stiu...nu mai reprezinti nimic pt mine!!


cand eram mik si ma certau ai mei k scriam 3-ul k pe E,adik invers,stateam seara suparata si imi faceam in minte scenarii cum k as fi adoptata si cum k parintii mei adevarati vin si ma iau din bratele celor actuali si ma duc intr`un castel mare unde aveam camera mea,plina cu jucarii,cu papusi barbie de care n`am avut niciodata,din alea cu trasura si calutzi din plastic imitand realitatea intocmai!sa am prajituri pe o farfurie cate voiam si cate puteam sa mananc,sa am haine frumoase,sa nu mai port uniforma si eventual,sa nu ma mai duc la scoala...a trecut timpu`..si ei nu mai veneau...si nu mai veneau...si n`au venit nici pana in ziua de azi :plans: .am crescut si mi`am dat seama k seman prea mult cu ei (amandoi) k sa fiu adoptata,dar undeva in adancul sufletului meu a ramas o farama de speranta ucisa insa de luciditatea varstei!

plang si ma intreb de ce eu!!stiu k nimeni vreodata n`o sa fie in stare sa`mi raspunda la intrebarea asta...e scris in steaua mea!!mkr de`ar fi norocoasa mai incolo!nu cer sa castig la loto,dar vreau sa am liniste knd o sa fiu la casa mea,sa nu stau sa plang si sa sufar,vreau sa fie bine,sa fie caldura aia sufleteasca de care n`am avut parte de cand ma stiu...mereu la altii e mai bine,mereu altii se inteleg mai bine,mereu altundeva e mai bine decat la mine,mereu e ceva mai bun,sau cineva mai bun decat mine!!


stiu k e urat sa invidiezi,cu atat mai mult pe prietena ta cea mai buna care nu`ti vrea decat binele si care stii k te iubeste neconditionat...e atat de urat!!as merita batuta!!!!!dar are o viata atat de frumoasa..nu neaparat frumoasa,kt are o familie kr o iubeste,ai carei membri se iubesc intre ei mai mult decat orice pe lumea asta si care ar face orice unu` pt celalalt!!vreau si eu!!knd l`am vazut pe tatal ei venind la noi cu prajituri si luand`o in brate si pupand`o si intreband`o ce a facut la scoala,apoi povestindu`i cu amanunte ce a facut el la serviciu..m`a curpins asa o tristete uitandu`ma la ei si realizand k io de fapt asta mi`am dorit toata copilaria!!mkr stiu k ea apreciaza,k dak era vreo profitoare kr nu`i aprecia era pktu`si mai mare...nush,frate!!nu mai pot!vreau altceva!!am ajuns la concluzia k asa nu vreau sa fie familia mea,sau dak cumva se ajunge in situatia asta divortez fara nici o urma de regret,inainte sa fac copii!!!la ce sa`i fac si sa`i kinui k in cazu`de fata???la ce??



......astept ziua in care nu voi mai suferi.......
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Mar 09, 2006 11:01 pm

lost and broken..hopeless and lonely...smiling on the outside,but heart beneath my skin....:plans:
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Mar 10, 2006 10:30 pm

toate simturile imi erau ghidate de un instinct de a face timpul sa treaca mai repede..imi facem de lucru doar-doar mai trecea un pic din cele 24 de ore interminabile care ma separau de el...de a`i spune kt mi`a lipsit,ce viata searbada am fara el,kt ma "kinuie "aia la scoala,k vreau sa fie mereu cu mine,sa`l strang in barte,sa`l las fara aer,sa ratacim prin oras pana la epuizare,sa`i sorb cuvintele...in fine...vine ziua...cu greu m`am abtinut sa nu sar pe el..si incep si vb...si il tin de mana si ...eram in al 9lea cer,nu`mi mai trebuia nimic si aud"baietii sunt in regie ..mergem si noi?" mi se prabusea lumea..am zis k da..decat sa`l stiu suparat langa mine,mai bine cu baietii :( am zis k poate recuperam a doua zi iar imi fac planuri,imi ziceam k o sa stam doar noi doi pe o banca undeva,tinandu`ne in brate...sa stam sa vb,sa povestim..ei bineee...m`am inselat....am fost in herastrau...cu "baietii" ....nu zic..nu sunt antisociala si nici nu sunt egoista,dar as vrea sa mai stam si doar noi doi..uffff...nush...nu vreau sa se supere pe mine sau ceva...si asa uita de mine knd e cu ei sau cand e la meciuri(ar fi kiar nush cum sa dea gol steluzta si el sa se gandeasca la mine:n:) ufff... stiu k ma iubeste....cred k de fapt sunt doar o nerecunoscatoare...da!!asta sunt!!ma duc sa`mi bag un bat in c*r ..:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Mar 12, 2006 10:13 pm

buze uscate...ceracane..ploaie bolnavicioasa ..din aia de care ai impresia k n`o sa se mai opreasca vreodata..dar caldura..multa caldura din interior...

la mine la sala se regasesc mai multe tipuri de masculi:
-primul tip este cel din kr fac parte masculii kr ink nu merita aceasta nomenclatura ,cunoscuti in popr sub denumirea de "putzoi"(adik aia kr ink nu au descoperit ce inseamna sa`ti razi mustat de flacau) ei pot fi recunoscuti dupa atitudinea crispata pe care o au,prosopul din jurul gatului pe care il folosesc in ciuda faptului k nu au nevoie de el,dupa uimirea cu care privesc aparatele si dupa faptul k fac exercitii pe kr le fac numai fetele(alea pt picioare:n:) mai pot fi recunoscuti si dupa faptul k intreba oamenii din sala kt e ceasu`cu toate k la receptie(adik intr`un loc vizibil)troneaza un maaaaare ceas!!;)
-al doilea tip este cel de narcisisti care pozeaza in baieti duri...uuuuuuuu...ce tari suntem noi,ce praf sunteti voi.astia sunt aia care se uita in oglinda dupa fiekr serie de abdomene sa vada dak a mai crescut sau nu...apoi la haltere...ridik si isi trag priviri naucitoare in oglinda...ceva de genu`"dak m`as intani cu o gasca de baetsashi da cartier..sa zicem ...15..nu nu ..20!!as rupe splina in ei cu muskiu`asta!"
-tipu`nr 3 cei batuti de soarta!sa dau un exemplu:o tanti de 50 de ani cu varicele la vedere skimba dragalasenii cu instructoru`:-& ;un nene tanar cu o burta demna de ...nush...de cine vreti voi,incercand sa faca abdomene...vede el k nu merge si se apuk de haltere(de atunci numai asta face)apoi mai e soricik subalimentata si subdezvoltata,dar ea mkr incearca...:|
-ultimu`tip sunt aia kr sunt buni de la mama lor ...si care sunt constienti d kestia asta ...si se uita lung la tine doar-doar ii bagi in seama sa aiba okzia sa se mandreasca cu vreo gantera de 17 kile ...gizas...get a life,men!!!!

AAAAA a uitat matracucele...astea sunt genu`ala de femei care vin la sala din pura plictiseala pt k natura si`a batut joc de ele facandu`le perfecte..nu inteleg e ce mai dau banii pe asa ceva..e una buna de tot...si e si de treaba...soarta frate...


am terminat de citit "huliganii " lui eliade..cred k e singura carte(in afara de "romanul adolescentului miop" care nu mi`a placut si l`am abandonat) a lui pe kr n`am citit`o(facusem o adevarata pasiune pt el in cls a9a)acum ...asta a primit`o sorella de ziua ei de la katzy..si am luat`o si am citit`o ..si am ramas asa..km paf..pt k desi e scrisa undeva in perioada interbelica,se aplik si azi multe kestii de acolo..a fost o faza kr m`a marcat.doua dintre persj masculine vbeau despre relatia unuia dintre ei ..la kr celalalt ii spune cu nonsalanta"jigneste`o k sa te urasca si sa`i fie mai usor knd o sa va despartiti"( asta nu era luat in considerare de cel implikt in relatia respectiva)..m`a pus pe ganduri si m`a facut sa ma intreb kta sinceritate investeste un baiat intr`o relatie..io sper totusi k s`au mai skimbat lucrurile si k treburile sunt in ziua de azi"pe bune"...o sa ramana o nebuloasa pana o sa descopar ce si cum..

un alt soc l`am avut in mom in kr am vazut cu cata usurinta transpune nenea asta trairile emotionale ale unei fete care "se daruieste "pt prima data:"Incerca de mai multe ori s-o ia,dar Anisoara il oprise cu sarutari,cu mangaieri:
-E atat de bine inca,sopti ea.E atat de bine...
I se dete pe jumatate beata,cand trupul usese atat de mult aproape de al lui incat n-o mai sfasie nimic,nu o mai umili nimic."
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Mar 19, 2006 7:53 pm

exista pt fiekr dintre noi cate o enitate kr ne ghideaza pasii,care ne face sa ne invartim in jurul ei,sa ne intrebam dak,ce si cum ,un lucru pt care am face orice fara sa ne pese de ceilalti..in cazu`de fata e fotbalu`:( stiu...e trist sa primeze fotbalu`in fatza ta...de fapt sa nu ma exprim asa urat...e trist sa se incerce o imbinare a fotbalului cu tine si sa nu se reuseasca!nu zic:renunta la fotbal,uita`l!stai acasa!!kiar nu..mai ales avand in vedere k l`a acompaniat toata copilaria..si ii place sa se duca,sa se exteriorizeze....nush!

nu`mi permit sa`i zic nimic de kestia asta...stiu stiu...comunikre,bla bla bla..dar kiar nu pot!pt k m`as simti prost vazandu`l cum sufera..da`de ce sa sufar io atunci?si dak ii spun..cum sa`i spun?stiu k altii n`au ce manca si altora le`a luat apa casele,dar asta e problema mea in momentu`de fata!si DA!MA FRAMANTA! kiar n`a fost o imagine draguta knd m`a lasat in mijlocu`trecerii de pietoni si s`a dus alergand la baietii cu care plek la meci...moama nene..nu vreau sa ma transform intr`o heartless bitch k nu`s asa...doar k incep sa suport cu greu kestia asta...adik..meciu`incepe la 8jumate!!!!!!de ce sa plece la 5?kiar nu inteleg!!:-?? si asta cu atat mai mult cu cat nu ne vazuseram de o saptamana si ceva(in kr i`am dus doru`k o bezmetica) si am stat impreuna doar 2 ore :plans:...nu`s alintata si nu cer multe de la viata...da`nush...

uffffffffff..simteam nevoia sa ma exteriorizez k asa poate se duce nodu`ala din gat care ma ineaca nelasandu`ma sa respir cum trebuie..nush!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Mar 25, 2006 10:15 pm

vreau departe de aici si mai vreau un vid in creier kr sa nu`mi permia sa ma gandesc la ceea ce ma gandesc acum!!get out of my head u pesky thoughts!!afara cu voi!!nu va mai suport!!nu vreau sa cred ce ziceti,nu vreau sa va asclt!!!!!!!!REFUZZZZZZZZ!!!!!!!!!!numai....gata!!!!...


ce s`a intamplat cu "it`s a wonderful pink,fluffy world"? s`a pierdut pe drum..undeva intre nestiinta,uitare,ignorare si lipsa de timp!!sa nu uitam neputinta..k fara ea ce am mai fi???am fi cu totii niste potenti!!dar nu suntem!!

dak ati sti cata fericire am vazut acum doua sau trei dimineti in timp ce`mi duceam grijile la scoala....de fapt..nu am vazut..am participat la ea...era cald si soare afara ,in ureki imi canta o tanti de la radio deea "it`s gonna be alright..the sun is gonna keep on shining"in statia de la troleu era oprit un troleu,soferu`nu era la volan,era in fata kioscului de pe trotuar-isi cumpara cafea omu`...apoi...un nene kr de`abia isi cumparase ziaru`sorbea absorbit stirile,si cel mai tare mi`a placut de o tanti care isi impartea briosele cu dogu`ei argenitinian ..si culmea e ca animalu`pricepea si astepta sa i le curete de hartiutele in care sunt impaturite..era asa de frumos tot tablou` asta....ajung la concluzia k momentu`meu preferat al zilei este cafeaua de dimineata(3in1 k aia clasica e amara) ...bauta la scoala cu fetele...nu va imaginati k facem birt ca alea de la clasa de alaturi care se duc in baie si fumeaza ascultand manele la tel cu mp3 player sau ceva de genu`;) nu!noi postim sticla mea de prigat de ciob ;) si intr`o juma de ora e gata!!no more coffee for us....uff ..cred k o sa`mi fie dor de zilele astea...asa k incerc sa le traiesc la maximum!


randuri citite peste umaru`unei tanti in troleu:"sunt intr`o stare de stand-by sufletesc de ceva vreme,dar in clipa in care m`a luat de mana inima mea care pana atunci avusese un ritm stabil o luase razna.." so sandra brown!!era prea buna k sa nu o notez..


ufff..mi`e dor de el...am o noua melodie in care ma regasesc...vama veke...zmeul!!prea tare:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Apr 06, 2006 5:30 pm

parea usor infatuat cum statea acolo in mijloc,drept si cu un aer de superioritate..te facea sa te simiti k si cum toata lumina solara era numai pt el,k si cum toate vrabiile ciripeau doar k sa`i faca lui pe plac,k si cum eu -trecatorul ma uitam la el cu admiratie si el putea sa citeasca asta in gandurile mele..era alb si incarcat cum n`am mai vazut niciodata un corcodus pana acum..e cel mai frumos corcodus din politehnica..si eu ...EU am avut parte de fericirea de a`l vedea cum se lafaie la soare si cum aduna in jurul lui doar ce e mai bun din lumea asta:miros,caldura si viata!!iubesc primavara si traiesc cu adevarat din plin de cand a venit!!in sfarsit vitamine,in sfarsit soare si cald,in sfarsit culorilie de care mi`era atata de dor,in sfarsit vad gugustiucii care au casa la fereastra mea in alta stare decat aia zgribulita(cred k le`a ajuns si lor atata iarna)...nu`mi vine sa cred cum atat de repede(in decursu`a 2-3 zile) totul s`a skimbat din fad si lipsit de viata in ceva forfotind si mustind de seva,de tot ce e mai ..mai ...mai viu!!ahhh cat mi`am dorit asta si ce dor mi`a fost....ma simt in sfarsit parasita de orice tentativa de depresia primavaratica si de orice nuanta de pasivitate!!vreau sport,vreau sa alerg,vreau actiune!!!in sfarsit...
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Apr 06, 2006 6:24 pm

toata lumea e in febra pregatirilor..toti se imbraca,se grabesc,se agita,se duc,care isi ia fularu`,care sapca,ala semintele,elicopterele imi fac tentativa de concentrare aproape imposibila..nup..nu vine papa in tara!e meciu`"secolului" steaua-rapid...;) nu zic ,si io am emotii,da`in definitiv e doar un meci de fotbal ..n`as vrea sa nu`mi mai gasesc jurnalu`din kuza faptului k am comis o asemenea blasfemie..da`e just my honest opinion..adik ..am trimis deja un reprezentat de nadejde acolo si stiu sigur k dak ar fi liniste pe stadion numai guritza lui s`ar auzi;) e acolo..calare pe treaba:n: oricum ...ma bucur k a putut sa se duca si sa urle acolo..tare sunt curioasa cum o sa se termine meciu`..o sa`mi mananc toate unghiile pana se termina...

in alta ordine de idei..,,am dat simularile...si la aia de la romana am facut muciiiiiii!!adik ...dintre toate comentariile si caracterizarile singurele pe kr nu le invatasem erau genu`dramatic si luceafaru`..ei bine..a pikt drama:)) trist stiu..in skimb am reusit sa fac bine la istorie ..mkr atat..aq astept rezultatele ..k n`am copiat k sa stiu si io kt fac;) :*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Apr 17, 2006 7:58 pm

8-> .ahhh...eram cu al meu in pasaj la universitate si un tataie cu niste oki albastri ii zice din mers:si frumoasa si cu floare..bravo tie!!! evident se referea la mine:">..io eram cea mai fericita...adik ...sunt constienta k sunt departe de a fi frumoasa...dar eram atat de fericita in momentu`ala pt simplul fapt k eram cu el de mana si k n`am mai avut nici o depresie in ultimele 5luni...cred k iubitorii de gen s`au scarbit si nu mai citesc jurnalu`meu..aia e ..nu vreau sa ma intorc la perioada aia...kiar nu!!!dar eram ata de happy...veneam de la crinella de ax unde petrecusem o zi super:cu mici,cartofi prajiti,salata,bunatati,cafea si nu in ultimu`rand-un mic viciu okzional-niste slims:D cred k nimic nu se compara cu sentimentu`ala de liniste kr ma cuprinsese knd ne uitam cu totii la film si al meu adormise pe mine..eram ..high above...pt k somnu`presupune o stare de relaxare,o anumita ambienta..nush!!el reusise sa creeze kestia asta si a adormit(la un mom dat,pt scurt timp,pt k al`a trezit veve care radea de nu mai putea de ice age2;) ) cam naspa partea a2a..era mai amuzanta prima..sau asa mi s`a parut mie :n:...


veve zicea kndva k "asa esti tu!!mereu ai o prietena mai buna decat mine"..si m`am simiti tare prost!adik...nu k ar fi mintit sau ceva...dimpotriva!avea dreptate!saraca de ea era mereu lasata pe planu`ala doilea dak relatiile mele cu altcineva se incalzeau in asa hal inkt trecea la rangu`de beste friend..uff...pana am descoperit k adevaratele prietenii sunt alea kr intr`adevar dureaza si kr intr`adevar inseamna sentimente..din alea profunde!de knd am trecut peste faza "jigodia care se dadea drept pretena mea1 si 2" veve a mea are intaietate si in plus s`au inklzit relatiile cu crinella pe kr am adoptat`o si am integrat`o si e parte din noi aq.observati k vb la plural..ideea e k avem un minigrupulet care functioneaza de minune si cu care ma mandresc..cu alte cuvinte:u bloodsuckers eat dust!!!;)


nu s`a mai intamplat nmc demn de povestit in viata mea...doar k au venit rezultatele la simularile alea de bac....am km imbulinat`o la romana unde am scos un 4,20 de toata frumusetea(dar am circumstante atenunate k nu fac meditatii si in plus nu`mi repetasem genu`dramatic si nici luceafaru`,asa k era evident k o sa pice una din doua la bafta mea!!) iar la istorie m`am descurcat remarcabil,starnind laudele profei-am luat 9 in kp,adik 9,00!!h3h3h3!me rulez!!:D sunt mandra de mine...dar potrivit mamei mele celei dragi"nu te imbata cu apa rece cu nota de la istorie!!" mda..true!nu ma imbat!!stau cu capu`pe umeri si imi vad de treaba (k sa citez dintr`un clasic in viata -adik domnu`tata)



am facut si pozele pt diploma de bac si pt nush ce...sunt curioasa cum am iesit in ele...:)) o s fie interesant de vazut...si uite asa se apropie din ce in ce mai tare bacu`si toata hoarda de examene,,,vad k m`a mai lasat un pic stresu` nush de ce k doar nu m`am transformat intr`un geniu intre timp...kiar nush,,probabil pt k am sustinere psihik,de fapt morala:D dupa ce termin cu tot promit k n`o sa`mi mai fac nici o grija pana in sesiunea din iarna(asta dak intru) nush..ma vad ,ma imaginez cu scumpu`meu undeva la mare..exact k in piesa vama veke de la vama veke,sa reconstituim asa ...detaliu cu detaliu,vers cu vers melodia si sa ne simtim unul pe celalalt ..sa avem "o experienta kre sa ne lege in spatiu si timp pentru totdeauna.." si peste ani..sa fim in aceeasi statiune fiekr cu nevasta si copiii lui(sau barbatu`) si sa avem asa..o tresarire de moment si sa ne treaca fiorii knd realizam unde ne`a adus soarta-separat- si sa ne punem intrebarea:oare ce face acum?oare prin ce tari calde o avea domiciliu`?
nu cred k imi doresc nimic mai mult decat asta!!cred k dak as avea dreptul la o ultima dorinta asta ar fi!o plaja noaptea..cu trecatori putini,cu cateva lumini razlete,cu nisip caldut si aspru,cu el si un paket de tigari si o cafea 3 in 1 calda...atat imi doresc!nimic mai mult!!!e tot ce visez pana knd o sa se implineasca..:(
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Apr 26, 2006 1:50 pm

mda...sarbatorile astea k si toate celelalte mi`au lasat un gust amarui k de obicei!de ce ma asteptam la altceva?de ce ma mira?hmmm..mereu aceeasi stereotipie:muncesti pe branci k nebunu`sa fie curat in casa,iti rupi spatele carand afara covoru`si batandu`l pana ramai fara aer,ranesti k o vita in brazda sa speli geamurile,pt k in aceeasi seara sa ploua pe ele(imi venea sa scuip io pe ele mkr sa stiu o treaba) stai,ciopartesti un amarat de miel,gatesti k nebuna si apoi pleci la bunici unde o iei de la kpat cu salata boeuf a matusii si pestele prajit al bunicii!ce cool sunt eu;) si knd ma apuc de niste exercitii la engleza(k doar am carat cu mine tot)vine vecinu`de peste drum cu kef de vorba si mama-naiva-ma intreaba:mama,da`tu te poti concentra?dak nu,du`te in casa!(unde erau putin peste o grade celsius;) )

pt a pastra traditia ai mei s`au certat k mereu si am zis :da,asta intr`adevar este traditie!!:| mda..si in vreme ce altii au primit ceasuri,bani la greu si haine multe,kiar si pijamale io am primit de pomana,adik de impartit o sticla de garrone(nush exact cum se scrie) inceputa pe kr am impartit`o cu tot neamu`!ce ziceti de asta??


azi ma intreaba veve de ce sunt cu fundu`in sus,adik de ce nu`s in apele mele??ce era sa`i zic??frate,ma doare in fund k voi doua va duceti la mare de 1 mai si io nici nu indraznesc sa ii intreb pe ai mei dk ma lasa,k sa nu mai zic k ma scoate din minti k se poarta k si cum n`as exista de knd cu agitatia asta intreaga legata de mare..as plek..ohooo m`as duce invartindu`ma!!da`....pm!cu ce bani?si in plus de ce??k sa ce?k sa dau 5oo ooo pe transport si sa stau la mare propriu zis doar 5-6 ore...knd cu banii aia imi pot lua pantaloni 3/4?(asta dak as gasi..k ce gasesc nu`mi plac..adik get real...paiete si strasuri???pfff never!!!!) pm!sunt data peste cap,da`mkr stiu k cineva se simte mai bine dkt mine,pt k azi e ziua lui!!!!DAAAAA AZI E ZIUA LUI!!!!!cine ar fi zis?? sunt constienta k azi n`o sa fie de vbit cu el k e in focuri,mai adineauri plek la cumparaturi:bere,vin,the usual..alcool ce pm?uff..hai k ma duc sa alimentez,,,bag adanc picioru`:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mi`ar placea sa uit totul si sa ma trezesc in lumina de dinaintea clipelor

Mesajde bigassg » Dum Apr 30, 2006 7:38 pm

mi se face rau!!!am dat submit reply si ghici ce????cannot find server!!si mai ghici ce???nu imi mai da ce am scris!!moama `s plina de spume!!!o iau de la kpat....pffff


primu`paragraf se referea la kt de bine te simiti stiind k faci un om fericit,stiind k ii aduci in zambet,citind pe fata lui starile de spirit pe care le traieste de la soc,la amuzament,de la bucurie la o mica mustrare pt mine k am keltuit prea mult!!not true!!as fi dat tot!tot pt el!!!a meritat toti banii expresia fetei lui...sa`l fi vazut cum s`a inrosit usor si cat de incurcat era ..se fastacea asemeni unui copil mic care nu stie ce sa spuna in fata inspectorilor veniti la clasa!era cred,cel mai dragalas lucru(om) pe kr l`am vazut vreodata!!!simplu fapt k il stiam langa mine si cu 365 de zile mai batran ma facea asa ...sa ma simt superioara..nush cui da`io asa ma simteam!!faptul k ne`am uitat impreuna la un apus pe lacu`morii(un loc pitoresc;)) ) si k a suflar in lumanarik infipta in pseudo-tortu`de ziua lui(adk o amandina krata prin tot orasu`si km zemosita) cred k tine locul oricarei mega-petreceri de ziua lui sau nush..


weekendu`asta a compensat pt toata suferinta din timpu`saptamanii si pt toate lacrimile si pt absolut toate cacaturile de care am avut parte in timpu`asta..e vba aia cum ca dupa ploaie apare mereu soarele ...ei bine io am avut parte de soare pe saptamana asta,aq astept norii cei noi(kr sigur o sa vina!i bet my fame on it!!)


m`am apukt sa citesc cioran gratie dragei de katzy,scumpa de ea..si vreau sa va spun k omu`asta scrie neasteptat de bine!adik nu k`oi fi cine stie ce critic da`n`am mai intalnit asa un om kr sa scrie in halu`asta de bine!!te provoaca,te face sa gandesti,sa iti pui intrebari...io una mi`as dori din tot sufletu`sa fiu capabila sa gandesc k el sau cel putin sa reusesc sa inteleg ceea ce spune el fara sa ma gandesc:oare asa a gandit si el sau interpretez io altfel?ce mai incoace si incolo,omu`ruleaza!!!


a avut tupeul urias sa vina,sa ma ia in brate si sa ma pupe in frunte asa cum facea cand eram io mik...dar atunci nu vedeam ce vad acum,nu intelegeam ce inteleg acum,nu stiam atatea...in momentu`ala mi s`a facut sila de el!!mi`am dat seama k de fapt ura mea pt el s`a transformat intr`un amestec de sila,lehamite,dezamagire,totul presarat cu un praf de ura si de mila!da!!mila!muuulta mulllta mila!!pacat!!mare pacat!vorba aia:branza buna in burduf de caine!!cat de adevarata e....iar baietii de la placebo exprima atat de bine ce simt io in -song to say goodbye!!uhhhh!!
Mi`ar placea sa uit totul si sa ma trezesc in lumina de dinaintea clipelor
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Mai 19, 2006 7:13 am

moama nu`mi vine sa cred de cand n`am mai scris!!!de la ziua ubitului meu....moama nene ...intre timp am intreprins mai multe activitati mai mult sau mai putin importante...mkr am fost la munte de 2ori cate o zi:D mkr atat,frate!!!

statea si privea in gol,in haul dinauntrul ei si el o intreaba de ce tace,dak a patit ceva-fara sa fie in stare sa o citeasca ..nici dupa atata timp...a motivat pueril k n`are nimic,dar stia ca nu e crezuta..pur si simplu asa simtea in momentu`ala :sa taca,sa nu spuna nimic care ar fi putut strica frumusetea momentului.

nu`mi mai trebuia absolut nimic!!nici apa,nici mankre,nici carti,NIMIC!!eram acolo,cu el, si traiam fiekr tren care trecea pe la picioarele noastre,fiekr frunza care se misk,toate veveritele care aproape zburau din copac in copac..dar totusi voiam mai mult!imi tiuiau urekile d la liniste..imi placea,aveam nevoie de asa ceva!!ma simteam linistita!!lucur care nu mi s`a mai intamplat de ceva vreme!pur si simplu..sufletu`meu fusese acoperit cu o pajghita de liniste si calm,asemenea galantarelor din magazinele alimentare,seara la inkidere!
vreau mai mult,but this is bound to happen in its own time!si nici o clipa mai devreme!!!:( bat campii!!!rau!!!

hai sa va povestesc cum intr`o seara pe la 8jumate ma intorceam de la meditatii si mergeam io cu muzik in ureki si la un moment dat,peste drum de cora ce vad????adk pe acelasi tortuar cu mine;) o baba cu cardu pe umar!!!!adik ..cum sa va explic:cardu`de mers era dus pe umar!!!:n: am inceput sa rad de una singura si ma gandeam :aha!!!deci in casa se preface neputincioasa si de fapt isi dezmembreaza cadru k sa`si bata nepotii cu buktile lui:)) si imi i,maginam asta si radeam intruna!!se mai uita si lumea la mine de parca as fi fost vreo nebuna!!frate,ei au o problema cu totii!io sunt normala;)

in ultima vreme am visat numa`tampenii:k balu`se tinea acasa la fitosu`sef a liceului si k erau numa`fitosi invitati,k nu mi`a iesit rikia k lumea la croitoareasa si m`am imbracat cu o fusta neagra si o bluza pe gat,galbena!!!(get real!!) k nu puteam sa`mi tin ekilibrul pe tocuri si k la un dans de grup am cazut cu picioarele in sus,k am ramas fara un toc..vai nu va spun!!!sper sa nu se intampler in realitate asa k innebunesc de tot!!:)) uooffff!!

m`am mai calmat in privinta examenului adik in privinta bacului k la admitere sunt tot cu morcovu`,iepurele si vantoru`in fund!uffff ce kkt!!!ce kkt!!!!vreau sa termin odata cu tot!!mai e atat de putin pana in iulie,mai exact pana pe 26 iulie knd incepe tot si sunt :hang: :bash:

hai gata k tre sa ma duc la posta!!va pupa tata pe toti!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Mai 24, 2006 8:14 am

I`m not here to stay...am intrat sa va spun k sunt stresata si k am visat k jigodiile din comisia de evaluare pt atestat mi`au dat 6!!!nush ce inseamna asta da`dak tzatza tanasa vrea sa apara la stirile de la ora5 cu atestatu`meu facut guler sa isi incerce norocu`cu mine k jar mananca!!!vaiiii!!!dk as avea in obicei sa`mi rod unghiile cred k ramaneam fara ele pana aq,dar ink nu e tarziu sa ma apuc de sportu`asta...sunt nedormita si trista si ma rog sa nu ma blokez dupa cum imi este obiceiu`in fata comiisilor,sau sa ma bablbai!!!

am plans azi noapte k un caine ..ca un caine!!sunt atat de trista si de de de...nici n`am cuvantu`ala in mom asta!cum se keama atunci cand cineva ,in ciuda argumentelor pe kr i le aduci refuza cu obstinatie s faca ceea ce e bine(bine dp meu de vdr)???adik isi refuza binele!!nu vede!!pur si simplu nu vede ce pleask i`a pikt si o refuza!:( e atat de frustrant..altii si`ar dori asa ceva si el nu`si da seama...inteleg k vrea sa plece, k uraste locurile alea,dar aici..aici nu umbla cainii cu covrigi in coada!io ma gandeam k ar trebui mai intai sa aiba ceva experienta in spate si abia dupa sa vina..atunci o sa fie in stare sa refuze ce oferta i se face,dar acum,abia iesit de pe bancile scolii ce ar putea sa`si doreasca mai mult???
uhhh...asa ma supara knd vad k e capos si k nu vrea sa vada!!!si asa ma intristez...si stau si plang k tuta!mi`e atat de ciuda pe mine ,de nu va imaginati!!
cel mai tare ma doare k il alung de langa mine intr`un fel si k il imping sa faca o kestie cu care el nu e de acord,kestie p kr dk n`o face acum n`o sa i se mai ofere okzia si o sa`i para rau mai repede decat isi imagineaza.ideea e k nu vreau sa ma simt vinovata de esecul lui...dak as putea sa`l conving mkr o luna sa incerce:(..Dumnezeule mare,p cine mint knd zic k nu imi pasa dk se muta sau nu???pe mine!!mi`as dori din tot sufletu`sa fie zi de zi langa mine,dar stiu k n`o sa dureze o vesnicie,desi io asa imi doresc ,si mai stiu k viitoru`lui e mai important...si mai stiu de asemenea k dragostea nu cumpara mancare..:( kiar am avut cu fetele o discutie la un moment dat in care se punea plekrea cu bursa in strainatate a unei persoane dragi noua(in cazu`de fata -pretenu`)si ne gandeam fiekr ce am face intr`o asemenea situatie...io nu am zis nmc pt k ma gandeam k n`o sa se puna problema...ei bine..se pare k am ajuns in situatia asta mai repede decat ma asteptam!!!imi doresc sa reuseasca si sa le dea peste nas tuturor celor kr nu au crezut in el,sa urce si sa ajunga cineva,si sa ramanem impreuna in ciuda asteptarilor unora ,si el sa vina si sa ma ia de acasa cu masina firmei(pot foarte bine sa ma plimb in contiunare cu ratb-u` da`dadea bine o masina in visu`meu :n: ) si sa ..nush ..sa fim fericiti si sa spuna"moama nene,cred k ma strangeam de gat dk dadeam cu picioru`la asa ceva"..nu zic nu...o sti el ce stie din moment ce nu vrea dar nu poate sa se astepte sa ii vina pe tava fix ceea ce`si doreste din prima..trebuie sa inceapa de undeva..si dk era jos de tot intelegeam,dar NU E!!!si asta ma ataca atat de tare!:-< uoooffff hai sa scap de atestat si de bal saptamana asta si sa ma adun k ultima luna am fost in haos continuu!!

:"> a fost ziua crinellei si ne`a scos clubbing..si am ajuns in twice;)) si era tls night...da`ma`n gatu`mamii..era una pe bar kr rupea drq...era buna pe segmentu`ei de munk;) a dat jos toata textila(k si multa era)mai repede decat isi imagina sau se astepta cineva!!a facut show acolo,da`noi am fost mai presus de ea si am mirosit`o de la inceput..adik i`am ghicit intentiile..suntem niste genii!!la 4:30 dimineata eram la o shaormerie la unirii si dup`aia in cismigiu-mankm chipsuri si fugaream broaste :n: a fost super dragut,mai ales k eram intre noi!

I`m a truobled little woman:( nu vreau sa piarda trenu`asta....
Cea mai intunecata ora e cea de dinaintea rasaritului...
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Mai 26, 2006 4:26 pm

Ioi,iar nu merge fanclubu`:-<.oricum io tot scriu si pastrez in calc pana la remedierea situatiei...e 26.05 2006,8:02 si io stau in fata cu cafeaua din care parca ies aburi k intr`o reclama stupida cu un nume la fel de stupid...


M`am trezit pentru k nu mai puteam sa dorm..sunt cu emotiile garla dupa mine..cred k v`ati saturat deja de atatea emotii,da`azi sunt indreptatite sa apara(nu k la atestatu` de la inglish-mai mare daraua decat ocaua-vorba ceea ;) ) Astazi este o zi speciala-nu ma marit,chill !- e vorba despre balu`de absolvire(ala in kr toti copiii de clasa a12a isi cumpara haine de oameni mari,se makiaza,se coafeaza si au voie sa fumeze si sa bea de fata cu profii care « vreme de 4ani le`au impartasit un strop din intelepciunea lor » asta le`am scris pe invitatii-rodu`gandirii mele de geniu !;) :n: abia astept !!!abia astept sa le vad pe alea de la G rupandu`se pe manele si imbracate cu cele mai inzorzonate rokii ever,abia astept sa vad juma de liceu in rokie neagra(la noi o sa fie pete de culoare k in rest...) de abia astept sa ne rupem picioarele pe tocurile prea inalte pt noi,sa vad baietii incorsetati in costum ,sa vad cat de frumi o sa fie pana si cele mai shlempete fete din liceu.sunt curioasa cu ce s`or imbraca divele-de fapt exprimarea corecta e « popularele »  apoi...sunt curioasa cum o sa planga 200 de suflete cand or pune astia « ani de liceu-varianta originala »aia veke...nu remixu`terminatelor alora blonde !tare vreau s`o vad pe profa de latina( kr mi`a mancat ficatu`in cls a9a cu latina ei si nici pana in ziua de azi nu sunt in stare de o declinare da`stiu un proverb ;) ) si sa`i zic k am avut ce invata de la ea-asa alintata cum e...sa ii vad pe profii mai veki cu kr kiar ma stabilit o relatie cat de cat..sa ne vina amandoua dirigile-cea en-titre si cea de anu`trecut-pe kr am ajuns sa le iubim la fel de tare...nush...vreau sa iasa bine si sa fie kiar balu`nostru !!stiu k dupa asta n`o sa mai dea nimeni pe la scoala si k o sa n vdm abia la bac..si ma doare sufletu`...zau k da !!!k ne despartim...adik prea putin imi pasa de alea din ultimele banci cu care nu am vorbit 4ani de zile mai mult decat strictu`necesar-adik buna/pa !...insa o clasa tre sa aiba si din astia..o sa`mi fie dor de momentele alea de caterink colective-knd zicea derbedeuk o gluma si o continua juma de clasa si radeam cu totii in hohote...o sa`mi lipseasca toate tezele si lucrarile copiate,cele 2 note de 4 din viata mea si alea la geografie,bancutele unde jukm scrumuletu`in clasa a9a,bataile cu apa care au incetat tot acolo undeva,cat am frecat mesele din constantin,toate betiile din parculetz,betia monstru a derbedeukai,toate povestirile amuzante din ratb si faze de genu`-ce mai face dna centaru`de ma`ta ?bine !da`contesa de dna ma`ta ? asta a iesit asa ..dintr`o data :n : apoi toate fazele,luptele pt baieti-vorba vine...n`o sa uit niciodata o replik a profei de engleza din clasa a9a(draga de ea) :anca,is that wine over there ??-where ??-down there,,,at the foot of your desk..-oh...IT`S NOT OWERS !!!!(asta a fost betia de `14 februarie din clasa a9a-hh3h3h3)..au mai fost atatea faze..certurile dintre noi..bataia dintre ciubu si catalinu`(asta e fost in clasa a12a =)) ) toate lacrimile pentru toate cacaturile facute de toti cacatii,modifikrile esentiale aduse liceului(adik gardu`de 3km kr are doar 2 porti-ghici cine tre sa ocoleasca juma de cartier knd e poarta inkisa ?) tanti de la biblioteca spunandu`mi 4ani de zile raluca-(poate kiar am fata de raluk,cine stie ?)saraca asistenta de la cabinet care numa`de la F vedea scutiri in fata okilor,indiferent ce clasa eram...aaa..motivat absente in clasa a9a(ce draci de copii eram si noi)..cik faceam poze cu profa-si ghici cine era fotografu` :mai la stanga,mai la dreapta...andreea treci in cadru...bhaaa !!!alo !treci in cadru/..dna prof,mai in fata va rog...ok..acum zambiti !!ink una si gata !!copii skimbati locurile-trebuiau sa motiveze multe absente aia care se ocupau de asta) toate scutirile scoase la imprimanta sau cererile catre director scrie de nasta-draga de ea... nush..rasu`sanatos din fundu`plamanilor al lu`oxi,ticurile lu` mihaita,sergione care la viteza scoate 5 secunde la cata fuleu`are,catalinu`care in clasa a9a era cel mai nesuferit ever,si cu care aq impart « senvishurile » s`a facut o bunaciune de barbat intre timp,raluk-shoricica..carnitza..pr kr am descoperit`o in excursia de la busteni din a10a(knd am intrat io in kmera la ei sa intreb care e situatia si se auzea un sforait-am intrebat dk doarme catalin,si`mi raspunde el de pe geam unde fuma k e treaz..ghici cine sforaia ???simona !!!!) alina-discovery fata buna dar isi da okii peste cap knd vbeste si are unele aere de omniscienta,anutza-cea mai dulce copila din clasa...geni si nastailos(tocilara1 si2-cum se alinta) super fete..destepte si dragute si cu inima mare..si de caterink maxima..ar mai fi de mentionat nicoleta(Mico) din motive lesne de imaginat-sau fisurata-adik fisuri anale-k a cazut odata cu scaunu`si a zis »dk ma loveam la kp si muream ??? » paguba in ciuperci..colega ei de banca laura-eterna absenta-omniabsenta cum o alintam noi...care in a9a imi smulgea tigarile din gura si aq fumeaza 2 pakete pe zi(ne`a povestit cum s`a rupt podu`cu ea=)) =)) ) aa...dalta si puloiu un cuplu magnific de caterincoase nebune..matilda si topo-fete bune si cu burta pe krte...luoana-cea care a slabit de la inceputu`liceului greutatea mea(din a ei) valderrama-adik george creata(cum o alinta porfa de inglish) fata buna,,,si atat !laurete-cea mai tocilara dar de treaba fata pe kr o cunosc « aoleu nu stiu nimic !!!ajuta`ma te rog !!! » si o ajut..ea ia 10 si io 8 sau9 k de obicei.. :D ar mai fi grupu`din spate pe kr in clasa a9a nu stiam cum le keama pe niciuna..nu k aq s`ar fi skimbat ceva-aq stiu doar cum le keama si atat !uoooff...si ar mai fi guzulik mea preferata-colega de banca de3ani pe kr n`o puteam suferi la inceput si p kr aq o iubesc din tot sufletu` si crinella pe kr la fel..n`o puteam suferi si aq la fel,o iubesc tare tare..sunt super fete si sunt constienta k doar cu ele raman dupa tot liceu`asta.. :-< aaa.am uitat sa mentionez 2dintre cele mai expresive fete ale calsei :ciubu&derbedeuk !!!ele sunt km la fara frecventa :n : iar knd le prindem si le intrebam unde se duc ni se raspunde k « sa plimbam ghiozdanele » ...am uitat sa spun de toti gandacii pe kr ni i`a adus cadou derbe si le fugarea pe mimoze prin calsa...sau de vrabia moarta dupa care ne`am scobit intre2geamuri cu matura o intreaga ora de bio in clasa a9a...si pana la urma am reusit s`o scoatem,dar fara cap ..si i`a bagat`o unuia in gura pana i`a luat`o paznicu`-dnu`termineitar..de la kr luam tigari knd ramaneam fara si invers..aaa !!si ar mai fi pisik aia moarta pe kr am gasit`o tot impreuna si pe kr a bagat`o intr`o punga-doar capu`-si cu care s`a apukt sa`i fugareasca pe toti prin curtea scolii...mi`amintesc de zilele in care cumparam pall mall cu 26 000...those were the days...

Frate,nush !sunt melancolik !abia asteptam sa se termine liceu`da`aq mi`e cam frik,,,adik nu prea vreau sa plec ink...mai vreau sa mai stau ....sa petrec 6 ore pe zi intr`o banca impartind mankrea cu colegii si sa bem cafeaua la gard...nush !!ma apuk tristetea...kiar am trait in astia 4ani si am crescut impreuna cu toti nebunii si stim tot unii despre ceilalti..uoff..sper sa pastram traditia de craciun cu cadourile k doar am promis !!

am plekt k am treaba....plec cu inima stransa......de fapt mai am ceva de scris...mi`as fi dorit din tot sufletu`sa ia parte la balu`asta andreea :( dar stiu k o sa ne vada de acolo de sus si o sa danseze cu noi !!pacat..
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Mai 26, 2006 4:32 pm

starea mea s`a deteriorat de azi dimineata pana aq ...m`a cuprins asa o stare de depresie fara nici un motiv...stau si mi se face pielea gaina de fiekr data knd imi vine in minte versu`ala"timp..cum poti intr`o zi sa skimbi in oameni mari niste copii?" uooofff....e 5juma...tre sa ma adun pana la 8 k nu ma pot duce cu okii rosii de plans la bal!!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Iun 03, 2006 4:19 pm

satula pana in gat de mizeria societatii in care ne afundam din ce in ce mai tare zilnic!am vazut o femeie care m`a facut sa`mi fie rusine k exist,m`a facut sa iau in considerare serios alternativa unei mansatiri in varf de munte...sihastrie maxima!!!m`a facut sa`mi fie rusine de buba din frunte,sa`mi fie rusine k nu am gratia ei de a mank bake rolls cu usturoi(pun pariu k ea nici mkir nu putzea dupa ce le mank la perfectiunea pe kr o intrukipa)mi`era rusine de hainele mele si ma intreabam dk nu cumva prietenii mei sunt de fapt niste "nepopulari" si dk nu cumva sunt vreo tocilara d`aia distrusa si ma imbrac de la S-H m`a deprimat faptul k am vazut atata frumusete intr`o singura persoana..si cred k ce o facea si mai si era faptu`k ERA CONSTIENTA DE ASTA!!ai se purta k atare...mi s`a facut ciuda pe mine!imi venea sa ma iau la palme k n`am avut io prima inspiratia sa ma imbrac asa k ea k doar si io am un pulover asemanator si o camasa p kr o pot lua pe dedesubt..dar mie nu mi`ar sta nici intr`o mie de ani la fel de neglijent-studiat cum ii stateau ei...e frustrant!!in ultima vreme sunt din ce in ce mai plina de frustrari!!aveai genu`ala de sprancene perfecte-in comparatie cu care ale mele pareau-mircea albulescu si nu numai...avea 2codite impletite si arunkte pe spate subliniind aeru`copilaros..uhhh...pun pariu k era genu`ala de jigodie kr poate sa aiba orice barbat vrea si in umbra careia sta o pretena de 2 ori mai inzestrata cu calitati morale-dar care trece neobservata,care paleste in fata EI!!uhh...

nu credeam k in cismigiu de una singura poate sa fie atat de frumos!mi`am facut ceva ordine in ganduri si apoi m`am plictisit :n: si am scos cartea...am observat toti oamenii care treceau pe langa mine pe deasupra paginilor-doar nu credeati k ma puteam concentra! si ma gandeam k fiekr din ei are cate o poveste..nenea ala care merge in shlapi si plimba un cutzu trebuie sa fi fost sofer la cloana deformata pe kr o are...aa..bun. roacarii trec si lasa in urma lor un parfum de inteligenta ,invaluit in fum de tigara...tanti aia scoate sticla de pepsi,isi aprinde o tigara si ma afuma..ceapa mamii ei!!nma uit in jos si vad un porumbel skiop(asa k mine) ma uit mai bine si observ k n`are un deget de la picior si am inceput sa ma intreb cum o fi supravietuit saracu` si din cauza cui a ramas fara deget..nu credeam k si porumbeii pot skiopata...ii dadea un aer haios sa`l vezi balanganindu`si capu`intr`un alt fel dkt o fac porumbeii de obicei!!

imi batea inima tare si asteptam sa ma sui intr`o masina..sa vina ceva k sa pot ajunge kt mai repede..deja asunsesem intr`un hal de plictiseala k`mi venea sa urlu la trecatori..ma sui..prind loc pe skun,scot cartea si ma las cuprinsa de universul lui eliade..si a huliganilor lui intorsi din rai...stiam io de ce il iubesc pe omu`asta!!scrierile lui se portivesc oricarei generati cu toate ca au fost concepute aq .....50 sau poate mai multi ani!se aplik pana la ultima virgula tot!!!tot!!toate temerile,frustrarile,grijile,un pic exacerbata dorinta lor de a revolutiona fata de azi-knd toti se multumesc cu ceea ce primesc de la mamik sau taticu`...viata frate...nush!!vreau sa mai copilaresc un pic


se apropie bacu`...3saptamani mai exact..mai am al doilea razb mondial la istorie si la romana...genu`dramatic...am emotii...:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Iun 05, 2006 9:12 pm

cred k asta e post cu dedicatie speciala pt sin ella..io am uitat sa scriu cum fu la bal...:n: senila..ce sa`mi ceri???nu stiu cu ce sa incep..ideea e ca m`am simtit femeie ~p ...si prima reactie pe care a avut`o un coleg de clasa a fost:"tu???io nu credeam ca o sa prind ziua in care o sa te vad iesita din adidasi...arati bine,bha:n:" io eram in culmea gloriei...si am zis ca mai lispeste sa imi rup gatu`pe scari..lucru de care n`am fost departe..ma intorceam de la baie(situata in varf de deal-la CCA) si coboram scarile...si...era sa le cobor in fund k m`am dezechilibrat..noroc k nu m`a vazut nimeni ca mi se ducea naibii imaginea de femeie ~P..am dansat pe rupte,am mancat tot din farfurii(la cati bani am dat am zis luam si doggy bag ) ..pe manele eram toti stransi afara si ne aduceam aminte de prin liceu treburi...adik un "brein shtorming" si am descoperit ca memoria mea da rateuri DEJA!! am facut poze cu nemiluita-aveam 500 la inchiderea casei!am dansat cu profii care meritau-diriga si profa de istorie-sensibilitatea mea (si invers-mi`a zis k sunt un copil bun,k ma iubeste si a zis sa nu ma schimb si ca o sa`i fie dor de mine!!m`a emotionat asa,,,m`a facut sa simt ca valorez ceva)la5 dimineata noi eram in fata la ywllow bar sa contiunam paranghelia-dar era inchis!!noi =rupte de picioare(am zis k ma duc doamna,ma intorc doamne-nu m`am descaltat nici o secunda) si degerate-era un frig!!!!in cele din urma am ajuns intr`un omv la unirii unde am privit rasaritu`si am baut o cafea...cand a venit sa ne culeaga tata ghiuz am facut niste poze asa ..k sa se vada fetele demolate..si am iesit mai mult decat minunate in poze:D


am dansat pe ani de liceu-varianta stelei enache si florin bogardo..unii au plans..altii nu...pe mine ma luase asa un pic depresia..da`am zis ca n`are rost sa plang!!adica chiar nu avea!!uhhh...


asa rau imi pare ca s`a terminat deja...mi`ar fi placut sa dureze mai mut,dar marturisesc sincer ca a fost exact cum am visat in clasa a9a...pana si detaliu`ala in care noi-fetele eram imbracate in sacourile baietilor :-< atat de frumos...

acum urmeaza ultimu`toclopel si acolo sa vezi bocete!!!abia astept!!!

o sa`mi fie tare dor...adica nu stiu cand o sa mai vin la scoala luni dimineata si o sa`mi indes echipamentu`de sport in banca,adidasii si "senvishurile" pt ca apoi sa ma cer cu a lu`ghiuz ca n`are loc ghiozdanu`ei..o sa`mi fie dor de cafeau de la gard.,,de nea fane care se barbierea la baia fetelor..uhhh...


chiar o sa`mi fie dor!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Iun 30, 2006 8:33 pm

ha!!si credeam k balu`fu trist????sau ultimu`clopotel??nu valoreaza nimic pe lanaga experienta bacului!!stiu stiu,multi care l`au dat deja o sa zica"frate,de ce atata agitatie??"ei bine...este agitatie....si nu numai!!ai indoieli,ai senzatia ca nu mai stii nimic,ca incurci in minte comentariile,ca nu o sa stii subiectu`,ca o sa te balbai,ca cine stie ce comisie de cacao prinzi,ca o sa lesini de caldura,ca o sa te impiedici in fata tuturor cand o sa te strige sa intri la ..."abator"

te trec toate apele si iti simti palmele ude,iti musti buzele si respiri adanc!!inhalezi aeru`irespirabil,cald,murdar si te rogi..mult si puternic in cei 10 pasi pe care ii parcurgi pana in fata COMISIEI!Zici ca participi la Judecata de Apoi,nu la un amarat de examen oral!arati buletinu`,in timpu`asta te rogi "da,Doamne sa nu`mi pice Eminescu,da ,Doamne sa nu`mi pice Eminescu!" si tragi!! spui comisiei numaru`biletului si te asezi in banca din fundu`clasei,cat mai departe de civilizatie...si in momentu`in care intorci foaia si vezi k`ti cere la punctu`2 sa"prezinti particularitatile imaginarului peotic intr`o opera studiata apartinand autorului M Eminescu" te intrebi de ce eu!!!te lasi p spatele scaunului ,dezbraci sacou`de imprumut si te gandesti" de ce oare am copiute la tot mai putin la sifiliticu` asta???DE CE????"

in final,te aduni,scrii despre floare albastra pe kr ai avut destula tragere de inima sa o repeti obsesiv in ultima saptamana k te gandeai tu,si uite asa iesi din sala relaxata,cu 10 ani mai batrana decat ai intrat si cu un 10 pe foaia cu care ai intrat!!am facut`o si pe asta!!!

proba 2-spaniola oral!simpluuuu ar zice multi,dar nu kiar!!!avand in vedere ca principiu` de baza dupa care se ghida infecta de COMISIE era:"conteaza sa luam bacu`nu cu cat il luam" am zis saru`mana pt 9,5u`obtinut cu kiu cu vai!!mama lor de infecte frustrate...desi aveam in spate experienta de la romana tot nu m`am putut abtine sa nu ma invart in cerc pana a iesit primu`copil de acolo si am aflat cum sunt alea...uooff...a fost ...stresant la modu`k ma ajunge oboseala!!ma culc tarziu,nu pot sa dorm pt ca e prea cald-si la mine in casa nu e tocmai Cercu`Polar;) iar dimineata am de regula meditatii sau pregatire pt sport la scoala..sau mai invat cate ceva!!e al drq de greu sa tin pasu`!!abia astept sa se termine tot!!


am ajuns sa ma intreb daca asa reactionez cand e vorba de un amarat de bac-pt ca asta este in definitiv-cum o sa tremur cand oi da admiterea..

in plus,s`au adunat niste semne de intrebare,si tocmai acum!!nu e cinstit!!deloc!!!e crud ce mi se intampla,nu vreau sa fiu pusa in situatia de a alege..:(

apropos,parintii "responsabili" care s`au trezit ca au copil abia cand da bacu`,au zis sa`mi faca un cadou si mi`au luat o prajitura si un kil de lapte-am profitat de momentu`meu de glorie ca nu se stie cand mai apuc;)...acum ramane sa descopere ca mai am si o sora...

nu mai vreau!!!!!Da,Doamne sa scap odata din tot chinu`asta si sa pot sa dorm cat am nevoie!!!amin!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Iul 01, 2006 7:23 pm

ioi :-< ma cuprinde,ma arunk,ma doare,ma agita, nu ma lasa sa dorm!si nu!nu evroba despre vreo perversiune noua sau ceva in genu`ei!!!nup!!sunt pustiita de toate simtirile mele,de tot ce ma caracteriza candva!acum nu ma simt decat ca o leguma!!nu vreau sa ma apuc sa scriu kestii de taiat la vena,de crestat pe lung,dar chiar asa ma simt!!

am citit un rahat de articol in ziar in care erau prezentate efectele lipsei unei anumite vitamine din corp si m`am gasit in 12 din cele 15 simptome de acolo(io le aveam pe toate mai putin constipatia/diareea si ulceratiile gingiilor :n: ) ca in rest le adun pe toate!!hiphip cora!!!sunt o minunata,stiu stiu!!

ma doare capu`,m`a plouat si am descoperit cat de inutila poate deveni o umbrela in momentu`in care bate vantu`in toate directiile!!poate totusi la noapte o sa dorm!!amin!!sunt cam rupta eu asa!!!n`am mai apucat sa dorm ca omu`de...fix doua saptamani!ce ziceti de asta?sunt curioasa pana unde poate ajunge epuizarea asta!!probabil pana acolo unde nu mai poti sa retii nimic din ceea ce vezi si citesti,acolo unde spui numai tampenii si unde ai ajuns sa`ti pierzi orice urma de sociabilitate din sange!!si unde mai pui k ma dor si toate oasele si muschii din cauza cazaturilor de la sport in incercarea disperata de a sta in maini!

pe langa asta,sunt intr`o stare psihica ambigua...dar nu!asta e frumos!!ma doare mintea cand ma trezesc gandindu`ma la ce ma gandesc!uite aici exprimare ambigua;) ma mai gandesc de asemenea ca daca prin mila carei entitati vreti voi-ajung sa intru la facultatea la care vreau..dau de baut in T2 -sangria si atunci chiar n`o sa`mi mai pese de toate tampeniile pe care le gandesc acum!!!uooff..hai ca tre sa ma intalnesc cu crinella la si jumate ca sa`i dau niste nebunii!!

ps: dupa bac,primu`lucru pe care il fac este SASHA &JOHN DIGWEED LIVE@BUCHAREST!!!!! :D abia astept!!!macar atat!!

word!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Iul 11, 2006 6:22 pm

DAAAAAAAAAAAAAAAAA AM FACUT`O SI PE ASTA SI AM FACUT`O BINE!!!!!

necko,sa stii ca n`am bagat nici o prescurtare la bac,drept care(asa e corect dpdv gramatical nu"drept pt care" :n: ) am scos o medie frumisica foc de care sunt tare mandra:D 9.30!!!dap dap!!chiar eu!!!chiar atata!!!!fuf!!!nu`mi venea sa cred...adik ma asteptam pt ca am muncit mult-desi mi`ar fi placut o nota mai mare la romana,nu 8,14(aia m`a tras in jos..mama ei de treaba si doar l`am scris pe gheorghidiu) in skimb la istorie si engleza am luat note mari si pe merit(kiar da!!) ahhh!!!ce bine ma simt!!!dar gata,,,euforia m`a parasit si de la noapte ma apuc de repetat la istorie si de gramatica..:( vreau si io vacanta cum are toata lumea...dar ..nush..ink putin si gata..atunci kiar o sa ma relaxez si o sa va spun si voua cum e...;) h3h3...va pupa tata pe voi toti,cei care nu aveti griji!!!:*:*

iubesc pe toata lumea,si va rog sa va rugati pt mine in perioada 23.07-3.08!!!va raman recunoscatoare :*:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Iul 11, 2006 6:26 pm

PS: :n: M`AM TINUT DE CUVANT!!!AM FOST LA SASHA & DIGWEED!!!:D :D A FOST RU-PE-RE!!! am respirat bass,am fost in transa!!!!daaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Iul 21, 2006 7:38 pm

mda!super dad does it again!!nu ma mai mira nimic!!nimic!ma doare sufletu`k ma trag din el si ma rog sa nu`i mostenesc genele...si sa fiu in stare sa fac ceva cu viata mea si pt cei din juru`meu!

poate k a obosit,dar mai am inca un pic de tot si mai am nevoie de el!!zau k il inteleg,da`asa frustrant e sa vezi k nu face nimic din ce`l rogi tu...uoofff...

a intrat panik in mine!!suntem 7 pe loc si eu nu stiu daca o sa fiu fix numaru`1ala care o sa prinda locu`la facultate!!atat de mult imi doresc s intru ca nici nu va imaginati1nu zic..nu sunt nebuna sa`mi inchipui k o sa fiu chiar io aia din 7,asa ca mi`am depus dosaru`si la administratie publica,da`io vreau acolo...:( :plans: m`am saturat de cat am plans in ultima saptamana!!vreau sa se termine odata pt ca simt ca o iau razna,ca clachez!!!

echilibrul meu interior este cu atat mai fragil cu cat toata lumea si`a pus mari sperante in mine si cu cat investitiile in fundu`meu s pot transforma cu usurinta intr`o dacie la mana a2a:( mda....mervelleux!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Iul 30, 2006 7:44 pm

tuamne nu`mi vine sa cred!!nu pot sa`mi acult muzica de reclamele de pe site...grr..but on the other hand,tre sa mancam cu totii o paine,nu???

Se apropie cu pasi repezi clipa in care imi voi inkide minunea de jurnal..asta ca sa ma tin de promisiunea pe care am facut`o cand l`am deskis..si anume ca o sa il inkid dupa ce intru la facultate si o sa`l pastrez(adik o sa`i rog pe sefii de p`aici sa nu`l arunce) :n : si abia apoi ,dupa ce ma voi linisti ,o sa rad din tot sufletu`de ce ineptii am putut sa scriu aici !

Traducerea pt paragrafu`de mai sus e `` am examenu`de admitere marti !!`` it`s time to panic now !!..!!as mai putea lua in considerare si faptu`k sunt deja studenta la univeristate la administratie publica..la taxa  ultima medie la buget 9.85!!!o tara de genii,va spun !!GENII !!!io cu amaraciunea mea de 9,30 ma simteam k o pseudo-corigenta !!ma rog,cui ii pasa de universitate ??adik,dak nu intru acolo unde`mi doresc o sa ma pape universitatea,dar parca tare mult as vrea sa port uniforma :-< uooofff asa oftez si incerc sa ma adun..Toata lumea e la mare !am ramas in buc io si catalin,restu`lumii sunt la mare !!!LIBERTY PARADE !!!mda..lasa...la anu`..  asa am zis si anu`trecut,si acu`2ani si acu`3 ani,da`atunci eram micutza si nu prea stiam io ce si cum,da`la anu`..moarta –coapta si tot ma duc...nu conteaza cum :pe branci,in coate,tarandu`ma,da`ma duc !!a fost prea dureros ca nici anu`asta sa nu merg,..anu`trecut a fo`altceva,a3a zi dupa liberty am plekt la mare cu colegii n`a fost niciunu`dintre ei,asa k parca nu mi`a prea pasat,da`anu asta..cand m`au sunat cu totii si ascultam si io la tel fluiere si mixuri si ...  stiu..e trist !in definitiv e doar o parada de muzik house,da`a fost cu atat mai frustrant cu cati o si cata eram aciulea si ei acolo(macar stiu ca n`am stat acasa –am fost sa papam o inghe in cismigiu si ne`am uitat la lumea aia care dansa tango p`acolo pe o alee-kiar smeker..vreau si io !) a fost reconfortant sa stiu k le pasa de mine si k si`au adus aminte sa ma sune,da`mi`ar fi placut sa fi mers si io cu ei...ma rog...lasa la anu`sigur ;))

In alta ordine de idei...mi`am descoperit limitele !vba aceea-limit is the sky..ei bine n`o fost kiar ceru`da`p`aproape!m`am kinuit mult si am resuit sa ies a8a din pluton la rezistenta!;) va ma aduceti aminte de genunkiu`ala al meu care se baga in seama inainte de fiekr ploaie?ei bine..si`a facut simtita prezenta k sa nu se dezminta !am strans din dinti si l`am rugat frumos sa se bage in seama dupa ce trec de linia de sosire-evident ca nu m`a ascultat,dar macar stiu ca am incercat !


A !si am mai descoperit ceva :ca atunci cand esti intr`o sala de sport alaturi de alte 59 de fete,toate in kiloti-DOAR in kiloti ,si doi doctori isi dau coate uitandu`se la voi,asta nu inseamna ca va evalueaza ca pe marfa din targ..inseamna de fapt o comparatie a nivelului vostru de dezvoltare cu cel al copiilor lor de acasa..cool asa !aaaaaa !!!si ca atunci cand un doctor te pune sa te apleci in fata lui(tu in aceeasi costumatie sumara),el de fapt este plin de bunavointa si vrea sa vada dak ai platfus ;) Hehe !!shuffle`u` de la winamp a bagat o mel care mi`a adus aminte de o faza de azi-noapte..dormeam io frumos cu geamu`deskis si la un mom minunatia de somn imi este intrerupta de un motan care facea serenade pretenei lui,Pisa de la parter(sau poate nu)...ideea e k a mirolait incontinuu pana la 5 :30 dimineata,moment care s`a suprapus cu niste petarde aruncate de un vecin somnoros-petarde care au declansat alarmele de la masinile din curtea interioara..si am stat io si m`am gandit asa si am ajuns la concluzia k preferam motanu` !dup`aia am dormit pana la 9..treaba !

Mi`e frica sa ies de pe net pt k teoretic n`as mai avea voie sa mai invat(adik n`are rost k asta am facut pana acum !!) si n`am nici o ocupatie..maine ultimele meditatii..mi`e cam frica,da`cica daca ai gandirea aia de invingator le dai rusine...ma rog...hai k inkei aici si ma duc sa ..fac ceva !nush ce !!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron