90% din viata consta in arta de a trai cu cei care nu`ti plac...

...pentru cei carora le place sa scrie

90% din viata consta in arta de a trai cu cei care nu`ti plac...

Mesajde bigassg » Dum Sep 18, 2005 4:57 pm

Simteam nevoia sa ma bag si io in seama p`aici pt k am vazut k in general lumea isi plange amaru`(fiekr in modul lui mai mult sau mai putin agramat) si le prinde bine...stiu k ma asteapta o perioada destul de lunga de viata sedentara si plictisitoare(in kr probabil ma voi pricopsi cu hemoroizi)si am zis sa dau frau liber talentului meu literar;) si sa va impartasesc crampeie din traiul meu asa cum e el:azi trista,maine optimista,poimaine melancolik si mai stiu io cum..pt ca asta e prima pagina din jurnal presupun k ar fi cazu`sa ma arat cat de cat optimista si sa va uimesc cu o veste care pe mine ma face mandra cat se poate.....tanatanana...azi se face o saptamana de cand n`am mai fumat!!!bravo mie ==D si la mai mare..sper sa nu dau kix curand...adevaru`e ca n`am simtit nevoia de a fuma dekt de2 ori toata saptamana...da`atunci erau situatii de criza si de nervi intinsi la maxim..simteam k explodez..n`am fumat,tata,da`in skimb am bagat la mancare inkt ajung la concluzia ca o sa ma fac cat o beshnitza(am luat un kil intr`o singura saptamana-zic asta usor panikta,fara a face parte din "grupul manekinelor kr beau apa plata cu lamaie").Tot azi se face si o saptamana de cand a inceput scoala,saptamana in kr am vazut ca intrukiparea inversului lui mos craciun(adk ia tot si cere mai mult) este profa mea de filoSofie,femeie lipsita de sprancene dar inzestrata cu un adevarat talent pt desen ;) brrr..mi`a frik sa ma gandesc ce o sa se aleaga de noi anu`asta cu asa o femee la "platane"..urla,tipa,fulgera si asta dupa d0ar o ora cu ea...uooofff!!!sarind de la una la alta....mai devreme cand ploua il strangeam pe guru(un ursuloi de plush kr nu`mi apartine) si ma gandeam la mare si la perioada imediat urmatoare ei...adk cele3saptamani pana a inceput scoala in kr am simtit ce inseamna cu adevarat vaknta...am uitat de munk(am lucrat toata vara ca sa am cu ce plek la mare;) )am uitat de tot!! de TOT!si mi`am petrecut fiekr ora nedormita cu o gasca devenita inseparabila dupa mare,la kr s`au adugat ink doi membri kr acum sunt la casele lor in italia :-s si m`au lasat cu amintirile...dak`ar sti knguru`ca aq imi aduc aminte de ce a fost si oftez m`ar strange de gat...uooofff...hai k am dat`o deja in diverse!! si iar ma ia starea AIA atat de nesuferita..nu vreau sa cobesc sau sa fac cum fac de obicei sau sa ma arunc cu capu`inainte in modul meu caracteristic da`mi km place de un baiat care vad ca e pe aceeasi lungime de unda ca si mine si ma intelege intru totul..mi`e frik de el si de ce efecte poate avea asupra mea in momentul asta(sunt km vaduva de cva vreme:n: )dar nu ma pot abtine..si`mi vbeste atat de frumos inkt stau si ma intreb dak nu`i cumva e ink vreo farsa a sortii menita sa`mi mai adauge un rid in jurul okilor sau ink un kil de lacrimi la galeata din dotare...o sa vad ca si pana aq ce si cum!ideea e ca m`am obisnuit cu stilu`meu de viata-una calda,una rece!asa ca...t poOpa tata si sa`mi tii pumnii ca maine am germana prima ora(de la7jumate!!!!!) si nu vreau sub nici o forma sa`mi stric saptamana!:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Sep 20, 2005 5:26 pm

ploua si nu se mai opreste!!nu mai suport!azi dimineata a trebuit sa ocolesc mai mult dkt va imaginati ca sa ajung in curtea scolii cea inundata!!si dupa ce tot drumul m`am ferit de balti odata ajunsa in fata scarilor din fata scolii calc in cea mai mare balta posibila!si asta era doar inceputu`...eram cam sedata...sau cel putin asa ma simteam pt k am fost toata ziua teribil de incoerenta si dezamagita de mine...am plans la un moment dat pt simplu`fapt k mi s`a zis k`s praf si k invat degeaba!!m`a terminat replik asta si m`am dus frumos la mn in bank si am inceput sa bocesc...si apoi a venit si cel mai bun preten al meu la sc in interes personal;) si dragu`de el asa captivat cum era de"interes"inkt a uitat sa ma bage in seama!nu`i bai!am mai plans putin cand am vb q el pe net si i`am adus aminte cum s`a purtat..stiu k nu e rau!doar k atunci knd e preocupat de altele uita de unele lucruri..il iert ca e om bun!are potential imens si totusi se plafoneaza aiurea..ma intristeaza genu`asta..stau si`mi aduc aminte de plimbarile noastre lungi prin oras..n vedeam undeva la mijloc(e cam o ora de mers de la mine pana la el) si o apukm pe unde ne purtau picioarele asa de prinsi in conversatii eram..e un scoomp!si`l iubesc mult DAR doar in calitate de cel mai bun prieten al meu!si cred k si el tine la mn doar k nu se exprima;) fac misto de el si ii zic k nu`l iau in considerare k potential sot pt k la nunta n`o sa pot purta tocuri(e cat mn la inaltime) da`marturisesc sub forma de secret ca odata m`a furat gandu`si ma vedeam mireasa langa el ;)) da`mi`a trecut repede(a fost o fractiune de secunda toata faza) eh..aia e!fara sa`l magulesc ajung la concluzia ca e cel mai valabil dintre toti fostii mei!frumusel,de fapt"bunutz",ingrijit,destept..adk inteligent ;) si cu ceva inclinatii spre arta,insa cu orientari sexuale normale..SPER:))!e prea baiat...imi place mult sa fiu cu el doar ca atunci nu a fost sa fie,iar aq nu se stie cat o sa dureze si dk dupa o sa pastram aceleasi relatii(putin probabil)asa ca preferam sa fim cei mai buni prieteni!si nu cred in kestia aia cu"prietenia intre o fata si un baiat nu rezista!unu`tre`sa clakeze si sa se indragosteasca de celalalt"la noi nu e asa si va zic si de ce:pt k ne cunoastem prea bine unu`p celalalt si stim totul despre piticutzii din dotare!offff...hai,t las k ma asteapta lumea pe mess!!iti pov data viitoare de "acest miracol called internet" si de ce presupune el!h3h3!aaaaaaaaa ma obsedeaza o melodie(de fapt 2) uncle ft sasha-in a state si david guetta,tim deluxe,bob sincalir-summer moon!!jmeker rau...\:d/ aaaaaaaa!!!si stai sa ma mai laud putin....MERG LA DJ TIESTO P 11 NOV!!!!!!:rulz: yayayayaaaaaaaa!!!detalii data viitoare;) :*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

o 9 zi in paradis....:|

Mesajde bigassg » Mie Sep 21, 2005 5:50 pm

mama:"azi faceM clatite.."(a se citi "faci tu si io dau indicatii pretioase;)")
mama:"azi faceM curatenie k la carte"(a se citi"io strang totu`in mijlocu`casei si apoi bag la splat si tu faci restu`pt k scoompa ta surioara e la scoala pana mai tarziu")...eh..mama!!e o femee tare ciudata!;))azi am auzit un comentariu la adresa jurnalului meu cum k ar fi banal...ASA SI????E AL MEU!!!poate ca sunt doar o tipikl adolescenta banala...cu nimic special..desi refuzam cu totii sa acceptam asta..nush de ce nimeni nu`si doreste sa fie banal..sa fie doar o alta fata din multimea celor pe kr le vdm zilnic pe strada..(kiar!!stiai k intr`o viata un om vede peste 25 000 de kipuri??asta e tare;) )uneori e mai bine asa..sa nu iesi cu nimic in evidenta..sa nu epatezi,sa nu te straduiesti sa sari in oki cu orice pret!sunt kiar amuzanta knd ma gandesc ca vb ca si cum io as fi aia kr nu face asa cva!!ohohohhhhhoooo....si ink cum mai ies in evidenta...:| uneori fara sa vreau..alteori pt k ma straduiesc in speranta k o sa ma fac mai repede placuta...stiu k sunt penibila..insa uneori nu`mi pasa!!kiar nu!ma simt mult prea bine in pielea mea kteodata k sa`mi mai pese... :n: stiu k pare k sufar de mn...da`...m..si ce dak?:P am o atitudine asa...de nepasare:| trist!am inotat azi iar pana la sc...si m`am strecurat prin spartura din gard ca sa descopar cu stupoare k am ales ca de obicei klea cea mai lunga si mai grea!eh..tipic mie!!sarind iar de la una la alta...mi`e dor de vara si de tot ce a presupus ea!mare,plaja,dans,muzik,raisa,nicolas;)(nu intrati la banuieli!!)galatiu`,apoi bucurestiu`iar..munk,multa munk,munk multa:) baietii kr ma fac sa`mi para rau k exista italia...uooofff..ascult dagga si`mi aduc aminte ce am zis prima oara cand am auzit mel asta"tare rau!!mult prea tare...."stiu k dovedesc o mare lipsa de coerenta..poate e un efect secundar al faptului k nu mai fumez../:) oare exista asa cva..!!am dat comanda de bilete la tiesto si astept...astept...:)) hai k ma retrag iar in lumea mea cu beautiful things k vad ca nu se mai poate!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

a fost odata ca niciodata...

Mesajde bigassg » Joi Sep 22, 2005 1:17 pm

ma grabesc sa bag cat mai repede sub nas ca sa ma apuc de teme(kt de constiincioasa sunt...:) ma uimesc !!)mi`am zis sa fac pe napoleoanca si sa fac mai multe lucruri in acelasu timp:mananc,ascult muzik si scriu...cine mai e ca mine!!subiectul pe kr il voi aborda astazi este unul lipsit de profunzime pt orikr dintre voi mai putin pt mn...si acesta este....tanananana(suspans) ITALIA!!stiu k deja ziceti"hai frate...iar???" ei bine..sa va fac o scurta descriere a acestei tari europene,mult mai dezvoltata din punct de vdr economic,politic,social-cultural etc decat Romania(ca orikr alta mai putin Zimbabwe..cred..o sa ma documentez ca sa nu va induc in eroare)..asa ..sa revin la subiect ..am citit o carte care mi`a intiparit o dorinta nebuna de a face pe drq in patru si sa ajung acolo..sunt obsedata..adk eram:(..pt k...pt k in momentu`de fata urasc Italia!!!!da!o URASC din tot sufletu`!stiu k par dusa cu pluta pe conducta da`zau k o urasc!uite si de ce:toti oamenii la kr incep sa tin dispar cu directia Italia!e un magnet de prieteni de`ai mei!stiu k o sa te intristeze ce o sa citesti aici si k o sa te descurajeze da`nu te pot lasa sa pleci fara sa afli ce gandesc io!o urasc!!!!pt k stiu k cine pleak acolo nu pleak de prea mult bine in tara si stiu k nu toti reusesc(dar tu o vei face si stii de ce?pt k esti un luptator!si pt k dak ai reusit aici,kiar si pt o scurta perioada,reusesti oriunde!!) stii ce mi`a zis Marius despre Italia inainte sa plece?si pe ce ton?ca "e k o inkisoare acolo..nimeni nu te baga in seama pt k esti ROMAN(tigan)..romancele umbla cu italieni k au bani si italiencele nici nu ne scuipa pt simplu motiv ca suntem romani..si aici nu e vba numai de femei!in general!mi`e rusine de originea mea!nu vreau sa ma intorc acolo!aici e casa mea!"m`a intristat tare tare..pana la lacrimi cand mi`a zis asta,dar asta nu e un motiv sa te intristezi si tu pt k tu estu TU si...considera ca esti prea bun ca sa stai in tara asta de kkt p kr totusi o plangi!o sa te intorci si atunci o sa fie bine...o sa fie mult mai bine ca acum!poate k o sa fie si alt regim politic(k tot nu`ti place tie ce`i aq in tara)poate o sa fiu si io mai mare si cu mai multa minte dkt aq si o sa pot sa te si ajut knd ai o problema,nu sa bazai k un copil..poate n`o sa te mai rogi de mn sa iesim la un cico si io n`o sa pot,poate o sa dai un kef monstru knd te intorci si o sa stam amandoi pe knapea si o sa comentam k prima oara ce misk pe`acolo;) si ce gauri in ciorap avea ala care se dadea la aia mik..hai k a fost super amuzant,tre`sa recunosti!!dak nu am reusit sa`ti smulg nici un zambet(kiar si unu`trist in coltu`gurii)dupa ce am zis aq inseamna ca`s praf(asa ca zambeste!!) in inkeiere vreau doar sa`ti aduc aminte k esti un super om si meriti ce`i mai bun(si asa o sa fie,crede`ma;) )A!si ink cva...te iub,fratioare....:*:* ai grija de tine si nu uita sa dai cate un tel/msj din cand in cand ca sa nu ma panikez in privinta ta:)!PS:stiu k e ink devreme pt ce am scris aici da`am preferat sa stii din timp ce am de spus k atunci(in ziua plekrii tale) o sa ma agit k de obicei si o sa uit ce e mai important(nush ce poate fi,da`sigur fac io vreo gafa,k altfel nu mai sunt io!)aaaaaaaaaa!!si te astept la ziua mea(asta e prima invitatie oficiala:)!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

nu vreau o batatura in loc de inima!

Mesajde bigassg » Dum Sep 25, 2005 4:58 pm

imi ascult muzik de club proaspat culeasa de pe retea(mkr ax sa asc muzik de club dak tot nu AM VOIE sa frecventez asemenea locuri:-<) si descopar cu fericire k s`a oprit in sfarsit ploaia si k ne`a zambit azi pt juma de ora si dl soare(nu ala din blocu` de vis-a-vis,de la 6 care intinde rufe de2 ori pe sapt de regula seara si spala geamurile proaspat termopanizate de 2ori pe sapt sa nu se murdareasca,Doamne fereste!ce`o fi in kpu`lui?oare se opacizeaza dak nu le sterge decat la curateniile de Pasti si de Craciun,pe kr le urasc din tot sufletu`?) ci kiar soarele!!SOARELE!ala mare si luminos,in juru`caruia graviteaza draga de Terra!acelasi kr imi intra in oki in diminetile de primavara cand ma pregatesc sa plec la scoala,acelasi kr imi da bronzu`ala rosiatic:n: vara si care toamna ma face sa ma minunez de frumusetea copacilor din gradina botanica(p kr credeam k n`o sa mai apuc s`o vad pana la primavara,da`s on da lookout pt o zi frumi si am si sarit in 71cu directia cotroceni) si care iarna ma face sa`i plang de dor si sa ma simt singura si parasita pana apare iar primavara!treceam cu knguru`pe langa un dric si ne gandeam cum ar fi sa ne plimbam cu el cu manelele la maxim si bere(nici mkr nu`mi place berea)in spate:rulz: kterink maxima!!asta ar fi...;) zarghite suntem si noi..h3h3..ieri am descoperit ce conteaza intr`adevar de ziua ta:sa`i ai alaturi pe cei pe kr ii iubesti,fie ei parinti,preteni de`o viata si iubit...stati linistiti k nu era vba de o desoperire personala,k pana la ziua mea mai e...(mai sunt...12 zile;) ) cik asta e tot ce conteaza..neaaaahhhh..io`s de alta parere!nu zic...nu vreau sa se imbete nimeni la ziua mea..k sa fie fericiti pt mine,sa nu stau sa`mi fac griji din cauza lor sau cva de genu`..tot ieri m`a impresionat un kdou mai altfel pana la lacrimi..kdou`primit de o maribela mik(neam cu mine) de la mandru ei...mi s`a parut cel mai frumos gest facut vreodata..fara sa conste in flori,inele,sau mai stiu io ce kestii luxoase..conteaza sa aiba CINE sa`ti dea kiar si o punga cu pufuleti la aniversarea voastra...mi`a zis veve k poate mie ink nu mi`a venit randu`..io sper..si tot sper...pana o sa`mi pierd orice speranta si ma duc drq!cosmaru`meu e sa mor singura si sa mor mancata de caini(inainte sa citesc sau sa vad "bridget jones")...da`ink nu mi`am pierdut speranta!stateam si ma gandeam knd am vazut ultima oara un baiat care sa`mi plak cu adevarat,kr sa trezeasca cva in mn,kiar si doar o atractie fizica...sa`ti zic cand?demultttttttttttttttttttt..............tare demult..........vara trecuta!in 168!si knd a coborat la eroilor m`am uitat lung la el si s`a intors si el la mine(doar il fixasem tot drumu`)..l`am mai vazut apoi in militari si am strigat dupa el,mi`a zis cum il keama si a sarit in tramvaiu`din care coborasem io,apoi l`am vazut in piata cand am vbt cva mai mult si mi`am blestemat zilele k nu i`am cerut nr de tel!pana in iarna ma intalneam cu el involuntar la fiekr28 de zile!!soarta!pt k apoi sa descopar ca lucreaza intr`un loc pe kr io`l frecventam..si k ma mai si recunostea si ma saluta!!nu puteam sa`mi reprim o iesire necontrolata cand il vedeam..asta fara sa fiu indragostita de el sau sa oftez cand ma gandeam la el(pt k nu ma gandeam la el!)pur si simplu starnea cva in mine...brr!apoi descopar ca se cunoaste cu unii de la mine din lic(terminasera de2-3 ani) si aflu k a terminat un liceu de confectii si k il keama marian:( mai bine nu mai aflan nimic si ramaneam la stadiu`de privitor..tre`sa recunosc totusi ca era exact genu`meu..clubber,raver asa...mmm...era bunutz!;)in rest...de atunci...nu m`am mai lasat impresionata de aspectu`fizic(spui k nu conteaza fizicu`,ci sufletu`oO inseamna k ai fantezii sexuale cu Teo!nu la asta ma refeream,oricum)si am inceput sa cercetez si ce are la balconas si kt de compatibili suntem din alte puncte de vedere.aaaaaaaaaaa k gasesc un houser kr nu se imbraca asemeni unuia da`care avea super muzik si nu arata tocmai breath-taking si a ajuns sa ma lase pe mine pt cea mai buna prietena a mea...asta iar nu mai depindea de mine(desi unii zic ca da!nu nene!el e prost si s`a lasat manipulat si ea e o jigodie parsiva si nenorocita care manipuleaza!!consider k am fost destul de inteligenta si m`am dat la o parte inainte sa fie mai mult intre noi)ma ingretoseaza knd ma gandesc la kestia asta!am auzit tot ieri o comparatie scoasa de unu`kr a stat cu o tipa 5 ani din kr4au locuit impreuna:-"de ce nu mai sunteti impreuna?-a plekt in state si s`a maritat!-hai frate..imi pare rau-crezi k n`am suferit?ba da..altfel nu mai eram om!"kr m`a pus pe ganduri..omu`afirma k inima e k o bashik din talpa(!!!!!) apare,te doare,calci pe ea ,te doare iar,mai tare,da`cu timpu`se intareste si se face batatura si atunci poti sa calci si pe jar cu ea k nu mai simti....tare...m`a lasat paf!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

vrabia malai viseaza

Mesajde bigassg » Lun Sep 26, 2005 5:21 pm

o Doamne...urasc skimbarile de program neasteptate...de ex aq trebuia sa fiu pe steaua si sa alerg,dar nuuuuuu a trebuit sa o keme la orele de shofat cu juma de ora inainte dupa ce instructorul anulase lectia aq 2 ore....lumea asta....eh..in skimb o sa alergam in parc incepand cu7jumate cu onaninstii;) treaba...

ne zicea profa azi la ist ca unu`dintre factorii kr au dus la romanizarea poporului dac a fost eradicarea barbatilor daci cu okzia razboiului si aducerea in locul lor al colonistilor romani(nenorocitii aia stiau sa se folosesca de slabiciunile femeilor:n:) stateam si ma gandeam dak nu cumva asta ne`ar trebui si noua acum...eradicarea dragilor de barbati(sau mkr a alora kr nu merita sa respire oxigenul celorlalti prin simpla lor prezenta manelista si imputita,jignind prin simpla lor fiinta restu`omenirii nevinovate)si repopularea teritoriului carpato-danubiano-pontic cu barbati valabili:francezi(prietenii stiu de ce;) ),italieni,spanioli si poate si ceva englezi(e nevoie si de simtu`ala sec al umorului) DAR astia tre`sa fie alesi toti pe spranceana si sa aiba un coeficient de inteligenta mkr mediu dak nu peste si sa nu inceapa o fraza cu"sa moara mama"sau cu"aaaaaaaaaa,...de fapt ..aaaa"..oh well..io continui sa sper si sa`mi doresc..aq ramane de vazut dk exista un Dumnzeu si pt mine...sau pt altele ca mine...ma rog..hai k ma bag sa`mi mai arunc un nas prin restu`jurnalelor..

I shot u down BANG BANG
u hit the ground BANG BANG
that awful sound BANG BANG
my baby shot me down :*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Sep 26, 2005 8:36 pm

Ziua1
-7ture de lac
-cu una mai mult dkt veve(k am avut companie)
-ajuns aks alergand de la tricodava(adk2statii) cu viteza moderata
-facut dus
-papat sandvish bun
-pus paket
-facut ghiozdan
-facut patu`
-ma bag la nani
-sper somn neintors
NB!ZzzzzZzzzzZzzzzZZZ!!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Sep 28, 2005 1:22 pm

Ziua 2!
-veve lipsa
-io singura
-2statii de alergat pana la billa si de acolo viteza k sa prind 173u`catre biletu`meu la tiesto aflat in posesia kngurului
-coborat cu o statie inainte de ea si alergat iar
-pe drumul inapoi coborat cu2 statii inainte de casa(adk la billa)
-iar alergat de data asta la fel de neinsotita ca si la dus doar ca era bezna(nu era iluminata strada-defectiuni la renel:D)
-dush&tot tacamu`
-fu bine si de data asta
-diseara am iar companie
:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Sep 28, 2005 1:41 pm

m`am trezit intr`o ureke....ma urasc cand sunt asa de dimineata!imi tuna si`mi fulgera intruna!cah!!am tipat la mama aiurea(de data asta;) ) si ajunsa la draga de scoala mi`am luat in primire apa de la automatu`de hot uater;) si mi`am facut cafeaua dupa ce am asteptat k nea fane (dragu`de el)sa`si faca nessu`...mmm..viata!a culminat kktu`de zi cu ora de sport in care am descoperit cat de muci sunt la basket(dovada stand zgarietura de pe mana stanga-imi lipseste o bucata de carne si nu glumesc- si degetu`aratator de la mana dreapta umflat de doua ori cat ar trebui sa fie in mod normal si vanat o nuanta mai mult dkt draguta(un violet intens cu mici linii mov mai deskis)!e comic cand il vezi da`doare al drq de tare si am probleme la scris(adk tocmai azi a gasit`o p`aia de romana sa dicteze o nenorocire referitoare la dl Lapusneanu...)uooofff...soarta zilei s`a concretizat in mom in kr am inceput sa plang pe sub okelarii de soare negri(sufar de asa ceva si ma simt bine:P) nemaiputand face fata optimismului exagerat al lui veve,kr afirma k pana in iarna io o sa am o viata mai buna!am clakt pt k io nu intrevad nici o iesire din banalu`cotidian si pt k stiu k odata cu trecerea timpului si apropierea examenelor o sa se inrautateasca viata mea!nu`s doar o adolescenta tipik ce`si plange soarta datorata stersului sau cva!NU!io sunt io si problemele mele sunt cele mai mari pt k sunt ale mele:D!mi`e si rusine sa mai trimit vreun msj lu`veve sau kngurului k sa nu mai zic de saracu`andru..:| ei mi`au fost mereu aproape si simt k de fiekr data knd au ei vreo problema io pur si simplu suck la sfaturi si indiktii..e de kkt!uneori ma urasc mai mult dekt isi inkipuie careva!e trist ce zic acu`..stiu!!of..nu ma mai pot concentra pt k gaureste unu`cu bormashina!...nici o sansa s`o aud pe mama knd o suna la usa!gata!s`a oprit!neahhhhh..a luat`o de la kpat!nu vreau sa ajung la 27 de ani sa zic ca inima mea e o batatura!e teribil de trist!inseamna ca nu mai e in stare sa iubeasca!cum sa zici asa ceva!!io nu vreau sa fiu asa!!NUUUUU!!refuz!!!sub nici o forma nu o sa fiu la 35 de ani asemeni alor mei!totul sa graviteze in jurul locului de munca!io n`o sa fiu asa!o sa`mi fac timp sa ies si cu prietenii(kti oi mai avea la vremea respectiva),sa fac si vizite,inclusiv alor mei(pt k evident limita maxima pe care mi`am impus`o pt a locui cu ai mei e de24 de ani!!!!)o sa merg si la zoo,o sa plec si din bucuresti in weekend si evident din primul meu salariu de om mare o sa iau(cum mi`am promis acum ceva vreme) un kil de bomboane d`alea belgiene de289.000 suta de grame...si asa o sa fie pt k prea imi doresc asa ceva!!!gata!k ma/va deprim mai mult dekt este cazu`..mi`e km foame...da`n`am paine!ma doare rau degetu`..poate mai intru mai incolo..nush!whatever!totusi...doriti`va mereu mai mult k sa fiti sigur k puteti realiza mkr jumate din ceea ce va dorit!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Sep 28, 2005 8:22 pm

Ziua 3
-alergat cu veve
-4-5 ture de lac(subtire..)
-s`au luat niste harrisoance(a se citi"maneliste ")de noi
-alergat inapoi acasa de la tricodava!
-simt cum ma dor depunerile de lipide de pe fund:">
:* ma retrag dupa ce imi fac treburile!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Oct 01, 2005 3:12 pm

teribil de racita....sunt intr`o stare deplorabila..da` nu ma plang:n: a facut mum pizza bunaaaaaaaa....mmmm.....trebuia sa merg azi in gradina botanik..imi era tare pofta de frunzele alea galbui si bosketzeii colorati in culori tipatoare(km pleonastik exprimarea;)) ) poate dak o sa ies mai tarziu din ksa o sa`mi fie mai bine..sper..h3h3..numaram zilele din calendar si am observat cu stupoare k mai sunt doar 6zile pana la ziua mea..adk pana in momentul in kr voi putea sa cumpar tigari legal(la naiba ca nu mai fumez) sa cumpar alcool la fel de legal(poate in kzuri extreme o sa apelez la aceasta facilitate) o sa am voie sa conduc masina(prea tarziu!!am condus deja fara carnet si Doamneee cat de bine a fost!!) o sa am voie sa votez(pakt k n`o sa ma folosesc de acest drept cat voi trai pt k io nu cred in politik si in cei kr o fac)...cu toate avantajele astea(practic inexistente pt k am facut tot ce pot face acum legal,si marturisesc sincer k a fost palpitant doar pt k erau interzise PRIN LEGE!!!) ma uit la oamenii majori din juru`meu si observ 2lucruri:unii nu sunt afectati deloc de skimbarea de varsta(ink mai copilaresc) si altii sunt...altfel..nush cum sa explic asta..da`asa e!sunt oameni mari~ei bine io kiar nu vreau sa fiu k cei din a doua categorie da`se pare k n`am nici o sansa...:plans: :(( clipa pe kr am asteptat`o toata viata(suna absurd,stiu) nu mai are acelasi farmec ca si pana acum...oare sa fie vorba de o criza din asta de varsta a...nu merge zis"varsta I" o criza de varsta mea??sunt aiurea..cred ca delirez,desi n`am febra..uooff...sunt data tare de tot peste kp mai ales si din cauza evenimentelor din ultimele 2zile(nu`s cine stie ce,dar p mn m`au ranit...adk..ma rog..mai bine trec peste..k n`are rost sa`mi mananc nervii aiurea...)observ k in ultima vreme sunt mai sensibila dekt de obicei si k pun mult mai repede la suflet ce mi se zice,kiar si fiekr privire mai stramba...unde sunt io?unde e partea aia din mine?partea aia veke?nu neaparat rea,dar mai insensibila?ce s`a intamplat cu zilele in kr nu`mi pasa?cu zilele in kr aveam un motiv sa ma trezesc si sa ma dau jos din pat?cu zilele senine din viata mea?deja bat campii dar prea putin imi pasa!sunt intrebarile pe kr io mi le pun frecvent!mi`am dat seama aseara cand alergam SINGURA!!(veve avea ore de sofat) k singuru`meu motiv de trait pana pe 11 noiembrie e dj tiesto..dupa,pot sa mor!dar pana?nu am nici un eveniment care sa merite tratat cu atentie sau care sa prezinte interes pt mine...aiurea..:|!am descoperit tot aseara kt de dezgustatoare sunt toate cuplurile de pe banci care stau si se giugiulesc...sau is it just me,being frustrated&lonely?dificil...adevaru`e ca si io`s dificila rau..knd am,nu`mi trebuie sau nu pretuiesc destul si pierd,iar knd n`am...as da orice ca sa am...uoofff...grea viata!sunt k orice adolescenta tipik...neinteleasa!si am un singur antidot la asta:maturizarea!!...bag picioru`si ma duc sa pap!cya !:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Oct 01, 2005 3:17 pm

PS:aseara una bucata masina(citroen C3)la semafor!3 bucati masculi buuuuuni inauntru,in subwooferu`care facea sa bubuie caroseria masinii se auzea mylo-drop da pressure!io asteptam sa se faca verde pe partea mea de drum!ei se holbau ADMIRATIV LA MINE!!io:transpirata toata,cu limba pe umar de alergat,in vestimentatie de scandal,vai steaua mea!bravo!pot sa ma duc sa ma impusc sau sa ma arunc in dambovita!sau mai bine imi bag un batz in coor!asta aveam de zis!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Oct 04, 2005 9:16 pm

e ciudat cat de repede cuvintele in care crezi si promisiunile pe care le faci dispar..se evapora!e de`a dreptu`trist...ma uitam ieri in arhiva si am dat peste niste conversatii kr acu`ceva vreme imi faceau sufletu` sa tresara numai la gandu`uneia noi.ma faceau sa traiesc,sa exist,sa FIU!mi`era bine..mi`era foarte bine..eram FERICITA!ei bine,aq nu sunt!pt k el a preferat sa aleaga alt drum..o alta!in defavoarea mea!a fost vina mea k mi`am imaginat k o s`l fac sa uite kt de mult o iubeste fara sa fie cu ea,k el o sa ma considere mai mult dkt un plasture pt sufletu`lui ranit!ma doare k este bleg.credul.plin de speranta!a fost cea mai frumoasa relatie a mea!nu mint si nu vreau sa`i supar pe ceilalti!a fost!sunt dezamagita pt k el a fost tot ce mi`am dorit intr`un baiat..era perfect!dar doar din punctul meu de vedere!prea putin imi pasa de cei din jur..mie imi placea..imi placea cum era cand era suparat,cand era haios,cand avea nevoie de afectiune si ajutor,cand imi vorbea frumos,cand ma lua in brate,cand se simtea rau..imi placea fara sa pot spune k il iubeam!nici nu aveam cum intr`un timp atat de scurt..imi aduc aminte cum mi`a zis la telefon k dak nu ma impac cu prietena mea el nu mai vorbeste cu mine.imi aduc aminte cred ca ultimul msj de la el in kr`mi zicea k nu poate sa doarma..k stie k si`o face cu mana lui si k imi face rau dar se gandea la ea!ea nefiind eu,ci prietena mea cea mai buna!imi aduc aminte knd m`a sunat si mi`a zis k vrea k lucrurile sa ramana in stadiul in kr erau,iar io am zis:NU!lucrurile nu vor ramane asa!(intr`un asa hal de s`a uitat tot tramvaiu`la mine)imi aduc aminte cum i`am zis k intru la metrou si plangeam spunandu`i k`i doresc o viata frumoasa si k mi`a parut bine de cunostinta!m`a rugat sa nu vb prostii k o sa ne intalnim la mare si k o sa fie bine!
asta a fost demult....ne`am mai intalnit de atunci de vreo2ori...prima data eram in mall si el era cu"prietena mea"de mana(ea venise sa salute la masa pe cineva,iar io o ignoram pt k nu am mai vbt cu ea de knd am fost pusa sa ma impac cu ea)...l`am vazut tarziu pt k era in spatele meu knd venisera la masa,iar atunci knd l`am remarcat el si`a tras mana din a ei si a lasat capu`in jos ascunzandu`si okii sub cozorocu`sepcii..mi s`a parut trista imaginea,plina de regret..sau poate era doar in imaginatia mea,dorindu`mi sa`i para rau pt kt am suferit din kuza lui!nu`l fac vinovat de nimic!poate doar de ceva mai multa naivitate dkt ar presupune varsta!am fost daramata atunci!aia a fost o adevarata deprersie post-relatie..aq zambesc amar intr`un colt cand imi aduc aminte de dragii mei prieteni kr m`au tinut in brate de fiekr data knd plangeam..si kt am mai plans..ma intreb de unde atatea lacrimi!nu`i port pik!n`as avea de ce!dak stau sa ma gandesc el e singuru`cu care am intrerupt orice relatie dupa ce am terminat ce a fost intre noi,el fiind off limits aq(are un pit-bull omniprezent)!de fapt nici n`are rost sa ma strofoc sa ma bag in seama q el pt k a promis in fata mea si si`a inklkt promisiune,si`a klkt cuvantu`,moment din kr nu mai valoreaza nimic in okii mei!n`oi fi io perfectiunea intrukipata dar knd e vba de tradare,nu inghit nimic!
ziceam k m`am intalnit de 2ori cu el dupa ce ne`am despartit..a doua oara a fost dupa ce a inceput scoala!era pe trecerea de pietoni la piata..il vazusem de departe da`mi s`au inmuiat picioarele pur si simplu(cu toate ca pana atunci nu ma mai gandisem la el..a fost nevoie doar sa il vad k sa ma dea peste kp,desi n`ar fi trebuit!) asa k am ocolit kt am putut de mult trecerea de pietoni si aia a fost!ultima data knd am auzit de el a fost aq o luna knd andru mi`a zis k l`a vazut la el la spital si k era cu ma`sa venise la nush cine in vizita!asta explik de ce il vedeam atat de des in ultima vreme in buc(el e din mangalia da`face facultatea in ploiesti)...normal,in mom in kr andru mi`a zis k l`a vazut la spital iar mi s`au inmuiat genunkii..pt k oricat de rau s`ar fi purtat un om cu mine nu pot sa fiu neinduratoare.pur si simplu nu am fost edukta asa,desi uneori mi`ar fi fost mai bine intr`un glob de insensibilitate!
nush de ce am deskis subiectu`asta ...am mai zis..treaba asta se intampla aq ceva timp..am avut destul la dispozitie kt sa ma vindec,dar uneori ma mai loveste asa cate o kestie kr imi aduce aminte doar de el(cum ar fi mirosul de mare pe kr il purta pielea lui prima oara knd ne`am intalnit...a se nota k eram amandoi in buc si k nu fuseseram nici unu`ink la mare)...in sfarsit...o sa`mi ramana doar intrebarile care incep toate cu "oare"..:oare se mai gandeste la mine?oare isi aduce aminte de ce i`am zis ultima oara la tel?oare se simte bine?oare e iubit?oare o fi suferit si el mkr 1 procent din kt am facut`o eu?eh..noi sa fim sanatosi..nu pot inkeia dkt cu un citat din knguru`mic:poponarii kkciosi nu merita lacrimile unei supergirl;) :*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Oct 06, 2005 5:43 pm

back again!de data asta q o stare de spirit vecina cu cea a sinucigasilor...dar nici kiar in halu`ala...ink unu`a plekt...si nici de data asta nu am putut sa fiu acolo...meritam mai mult zic io...uooofff...knguru`a zis azi cva care m`a pus pe ganduri.."pe kti o sa`i mai duc frate la aeroport??" si acu`juma de ora imi da veve msj k nici n`au apukt sa`si ia ramas-bun k l`au si bagat in vama..mi`era drag...in skimb ca sa skimb registrul sentimental..m`a sunat aseara mario..am zis k nu`i adevarat....zambeam cu toata fiinta mea si nu ma puteam controla sa nu simta si el asta in vocea mea...fara sa`mi (mai)plak de el marturisesc k nu ma asteptam sa ma sune si sa mai si vbeasca(pt k el de ob e foarte tacut..si cand zic foarte inseamna FOARTE!!la modu`k ma asteptam sa vb de una singura la tel:n:)...sunt atata de lipsita de vlaga,mai aveam putin si adormeam azi la istorie!cred k varsta e de vina;) zic asta pt k maine e ziua mea!da!..doamne cat am asteptat clipa asta...de 132 de zile tot numar inapoi,k un fel de AMR!(Au Mai Ramas)!si acu`cand este mai aproape dekt imi imaginez imi doresc sa nu mai vina..vreau sa fiu ink minora,vreau sa mai copilaresc,vreau sa nu ma judece nimeni pt ce am realizat pana acum in viata,vreau sa ma joc cu papusile barbie pe kr nu le`am avut niciodata,vreau sa scriu iar pe pereti,vreau sa ma dau in leagan fara sa se uite stramb babele la mine,vreau sa mananc pufuleti si sa ma plimbe ai mei de mana,sau sa ma joc cu sor`mea in nisip,vreau sa ma scobesc iar in oalele cu flori ale bunicii,vreau sa beau lapte direct din galeata in care era mulsa vaca,vreau sa fiu singura cu oile acolo in padure(am pascut si oi knd eram ffff mik,p la7 ani doar in vacanta),vreau sa mai vad o data cum se scufunda salupa aia,dorindu`mi sa nu se mai intample,vreau sa mai vad pt prima data cum arata o ciocanitoare in dintii motanului fara un picior...vreau...asta vreau de ziua mea!as mai vrea sa nu constientizez k fac 18ani si k nu produc nimic pt societate,as vrea sa n`am drept de vot pt k oricum nu ma voi folosi de el,as vrea sa nu am voie sa conduc o masina pt k masina familiei e varza(altii nici p`aia n`o au),as vrea sa nu constientizez k am doua mari examene la sf anului scolar,as vrea sa nu fie atat de lunga caracterizarea lui alexandru lapusneanul,as vrea sa nu`l fi ajutat atatea personaje auxiliare pe harap-alb,as vrea sa sar peste etapa asta dintre ziua de maine si ziua in kr voi fi admisa la facultatea pe care mi`o doresc,as vrea sa gasesc barbatul subliniez,BARBATUL pe kr mi`l doresc(ramananad insa constienta k nu exista asa ceva dkt in imaginatia mea bolnava si doritoare mereu de mai mult)as vrea sa pot citi tot ce trebuie ca sa nu ma fac de ras intr`o conversatie bazata pe un subiect mai elevat dkt in mod obisnuit,as vrea sa nu mai fiu asa agitata,as vrea sa fie bine pt toti,mai ales pt cei apropiati mie kr stiu k au nekzuri,as vrea sa am o viata,as vrea sa nu ma mai gandesc atat la ziua de maine si la ce`mi rezerva viitorul,as vrea sa am si io parte de un majorat reusit k toti cunoscutii mei,nu sa`mi fie rusine k n`am cu ce sa dau un cico intr`un club doar pt k s`a nimerit k ai mei sa aiba "keltuieli neprevazute",as vrea k dak apuc vreodata sa`l fac(pt k practic e imposibil sa`l fac weekendu`viitor,din lipsa de fonduri,weekendu`urmator e majoratu`lu`manshonatu`,weekendu`celalalt e balu`bobocilor,weekendul urmator e ziua unei pretene la kr ma mai gandesc dak iau parte sau nu,urm weekend e vineri dj tiesto,iar sambata un majorat tarziu a doua colege(una e nascuta in mai si alta in august si tot asa din varii motive nu si`au facut majoratu` la timp:(( )poate ma combin cu ele,dar totusi as prefera un majorat doar al meu!cu torul meu!unde lumea sa nu se plictiseasca,unde sa fie distractie,bautura buna,muzik pe gustu`nostru si...barbati cat cuprinde!!ma duc drq!!aq ascult mel celor de la dj project-soapte..luata de pe retea,evident,si ma gandesc k poate o sa`mi fie si mie bine candva..curand!!k tare m`am plictisit de aceeasi viata searbada si depresiva!si knd ma gandesc k a venit toamna si kt de curand incep ploile alea nesanatoase si reci si deprimante si bolnavicioase in acelasi timp ma trece asa..un fior pe sira spinarii!but enough is enough!maine ma voi bucura de ziua pe kr mi`o rezerv lenevitului si ma rog sa fie soare!:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Oct 06, 2005 5:54 pm

PS:ma duc sa alerg k sa ma mai gandesc putin..:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

LA MULTI ANISHORI.mey gerulo!

Mesajde bigassg » Vin Oct 07, 2005 6:42 am

un vers din parazitii zice:e ora 7 am....si ma gandeam k se potriveste!
e ora 7am si io stau acasa!nu fac primele doua ore si mkr de ziua mea sa dorm mai mult..dar nuuuuuuu!de ce sa dorm knd pot sa ma trezesc la 7fara un sfert(dovada faptului k ceasu`meu biologic functioneaza!!!)?azi e ziua mea!ZIUA MEA!nu a altcuiva!pana aq am primit doar3msj(1 de la andru,dragu`de el in care ma asigura de tot sprijinul lui in orice as face in viata,unu`de la veve care m`a miskt prin naivitatea,adevarul si urarile lui,unu`de la un fost,de a carui zi io am uitat,si unu`de la sorella mia,aq 3zile,anuntandu`ma k au mai ramas doar3zile pana la ziua mea!)si o epistola pe kr am gasit`o p masa..era de la mama...ma asigura de tot sprijinu`ei (la fel k andru)in orice alegere as face in privinta viitorului meu,imi ura la multi ani si in final imi zicea k ma iubeste din tot sufletu`ei de mama(nu mi`a zis niciodata asa ceva....m`a facut sa`mi dea lacrimile....uooofff)ma duc sa vad ce e de mankre...si poate mai scriu:* multi ani sa traiesc!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Oct 07, 2005 6:55 am

ora7.55am...deja primesc o vizita!iry!!!!vine la mine!ACUM!ma panikez!tre sa fac ordine!!!!aaaaaaaa!!!!!!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Oct 07, 2005 1:38 pm

Plang!!!! :((
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Oct 14, 2005 8:40 am

18 ani si o saptamana..credeati k scapati de mine?ei bine nu!:P acordurile de saxofon de la calabria imi gadila placut auzul;) si ma gandeam sa fac o retrospectiva a ceea ce am facut in ultima saptamana..ultima oara cand am postat am scris ca plangeam!kiar asta faceam ,cu toate ca era ziua mea!si stii de ce?pt k m`au stresat ai mei rau de tot!adk nici n`am intrat bine in casa la2 k m`au si luat in primire(ciudat totusi k erau amndoi acasa la ora aia)k hai,treci si fa curat!hai k vin nasii surorii tale in vizita!!misca!!io am ridicat din spranceana da`am tacut si m`am supus..am plans intruna de suparare:lol: pt k prietenii mei de la care ma asteptam sa se poarte cat se poate de frumos cu mine de ziua mea(da!kiar ma asteptam la asta!!recunosc!da`macar de ziua mea sa ma simt si io k si cum ar fi ziua mea!)nu m`au prea bagat in seama..ma rog..am suferit k un caine toata ziua!cel mai tare ma durea ca bale,cu care ma cunosc din generala,adk de12 ani si suntem prietene de undeva de prin clasa a7-8-a nu mi`a dat msj!ziua ei a fost cu cateva inainte de a mea...si stia k voiam sa ies cu ei de majorat...in skimb n`a dat nici un semn..ma gandeam k a uitat!si ma mai gandeam sa ii dau un mjs "dragutz "in care sa`i multumesc pt urari..da`dup`aia m`am gandit mai bine si am renuntat la ideea zicandu`mi k poate kiar a uitat!si k o sa`si aduca ea aminte si o sa se simta super prost..asa ca n`avea rost sa`i inrautatesc si io situatia!de la 5 de la cat am terminat curatenia,am zacut pe net si am plans!am vb cu andru..care a incercat sa ma sustina,dar n`a reusit decat sa ma faca sa plang si mai mult!mentionez k mama m`a sekestrat in camera si nici nu m`a lasat sa mananc nimic!!frate,cum??era7 deja si io eram rupta de foame!vb cu veve sa iesim sa alergam..asta se intampla mai devreme...si imi zice k nu putea atunci,insa la 7 era libera!la7 imi da msj:hai afara....acum pot!io ii zic sa stea sa vad dak pot!ma duc la ai mei si le zic k ma duc sa alerg!k nu ma duc sa ma intalnesc cu nimeni...si a tipat tata la mine k tre`sa ma supun programului familiei,lucru kr m`a scos din minti si am inceput sa plang si mai tare si sa le tip/urlu k makr de majoratu`meu puteau sa nu`mi faca asta!ma duc la mine in camera si bocind dau muzik mai tare dkt era pana atunci!aud ca suna la usa si zic:bag poola!au venit nenorocitii aia care mi`au strikt ziua si din cauza carora stau io in casa..aq o sa vina sa ma poope si io tre sa ma prefac happy!dau muzik mai incet(totusi tre sa pastram o imagine de familie normala!) si aud in spatele meu in camera:multi ani traiasca,multi ani traiasca....si ma intorc si II vad mha!!erau prietenii mei mha...venisera cu :cake: si au reusit sa`mi faca o petrecere surpriza!am inlemnit acolo si boceam din tot sufletu` gandindu`ma k cineva avusese dreptate cand a zis k doar de asta ai nevoie de ziua ta:sa`ti fie prietenii aproape!totusi....exista un mare"dar"....dar mi`ar fi placut sa se lase la o parte orgoliile mkr de ziua mea si sa vina si andru(io ma uitam la mini tortu`adus de ei si asteptam sa intre si andru in camera)dar..dak asa a fost sa fie...io aq pt ziua lu`andru tre sa ma pun pe cautat cadou(stiu ce`i iau.da`nush de unde o sa produc asa ceva)uooofff......per total a fost super adevarat si m`au facut sa ma simt mai mult dkt importanta pt ei,pt grup,pt mine!fu grozav!!am primit un lucru la care salivam de foarte foarte multa vreme(un dream-catcher)care m`a bucurat asa....am mai primit si de la draga mea de sorella care s`a agitat atat de mult pt mine,ea ocupandu`se de organizare,un "poolan" de politist:)) si zahir,ultima carte a lui coelho...dragutza rau cartea!! al lu`ghinea si balutza mea preferata (kr mi`a zis k nu mi`a dat msj exact in ideea k voia sa vad cum reactionez) mi`a facut cadou ce voiam:un portofel si un lantzuc tare sweet,iar de la iry..cel mai mare elefant de plus care cred ca se gaseste in comertz...impart spatu`cu el;)..mkr cu el!m`au sunat si baietii din italia...in general am observat ca lumea nu m`a uitat!sau in alta interpretare,,,am observat k insemn ceva pt unii!si asta mi`a dat un sentiment de bine general!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

aud cum trece viata pe langa mine si nu am ce sa`i fac!

Mesajde bigassg » Vin Oct 14, 2005 8:57 am

cam asta fu de ziua mea..se pare k o sa am ce`mi aminti peste ani!mai am de facut un lucru de ziua mea:sa`i duc in club!k io asta am vrut sa fac de majoratu`meu!
in alta ordine de idei...poate te intrebi de ce sunt acasa la ora asta intr`o zi de scoala...ei bine..a murit sotu`dirigai....si aveam primele2ore cu ea..asa ca am dormit...(io`mi imaginam k la 11 o sa fac oki!!aiurea...la8 jumate incep sa bantui prin casa)si bine a fost!!!nici nu va imaginati cat conteaza2 ore jumate in plus la programu`zilnic de somn!ideea e k azi e sfanta paraschieva si vreau sa ajung si la biserica..pt k n`am mai fost demult o data,si pt k o simt mai apropiata si de mine,si de ziua mea,si pt k m`a ajutat mult knd i`am cerut,a doua oara!totusi stau si ma gandesc cum o sa fac sa ajung pt k azi k si ieri am un progrma foarte inkrkt:la modu` k am ore pana la 1.30,iar dupa am pregatire la istorie la scoala pana la 3,iar dupa,am o ora libera,din care jumate o pot folosi la biserica si jumate ca sa ajung la meditatii la istorie!mda!!o sa ajung cum am ajuns si aseara de la romana:la9 fara acasa,dupa ce mi`am pierdut 45 de minute din viata prinzand de14 ori!!!!!!!! acelasi semafor nenorocit de la academie(trebuie sa skimb ruta,da`nici prin13 septembrie nu se circula mai breaz)nush!ma orientez io!moama ce saptamana am avut!nu`mi vine sa cred!am o febra musculara in urma orei de sport unde ne`a nenorocit unu`care nu era profu`nostru.,,si asta fara sa fiu io o flescaita sau o sedentara...efectiv ieri nu puteam s ma misc~nu puteam sa merg!!m`am tarat in cioturi pana la scoala!azi am observat k am putut sa ma dau jos din pat fara macara!uooofff...mi`am adus aminte k ma plang aiurea..saraca sweet_ina e aq in spital(sper s`o externeze azi,k o sa innebuneasca acolo cu babele alea muribunde!!dak`ai sti cat de infiorator era acolo..ti se zbarlea piele pe spate...si asta fara sa fiu vreo mimoza!!)puia mea o sa se faca bine si pe 12 noiembrie o sa faca show-ow-ow din nou si din nou la petrecerea playboy:n: si sa vezi ce sincroane de genu`"baga painea,scoate painea,da`ti cu faina prin par"o sa facem noi pe fuck martinez!!!lasa lasa!!!vad ca a venit toamna..la maodu`ca ieri stateam si ma uitam pe geamu`clasei si nu puteam sa`mi dau seama cand s`a ingalbenit frasinu`ala si cand au tuns plopii...trece timpu`asta...citez"aud cum trece viata pe langa mine si nu am ce sa`i fac"...true!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Oct 14, 2005 9:00 am

PS:scuzati`mi greselile ortografice..se datoreaza temperaturii propice doar pinguinilor si ursilor polari de la mine din camera!!:n:....gata!I`m out!have a nice day!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

vreau sa cred!!VREAU!

Mesajde bigassg » Lun Oct 17, 2005 12:53 pm

cu burta plina..(asta iar imi aduce aminte de parazitii:"cu blitzu`n oki si cu ciunga`n _|_....)ma rog...cu burta plina si satula de viata ma pregatesc sa plec la meditatii...today we have a new winner...tanananana...engleza...sa speram k o sa fie bine... [-o azi dimineata knd am iesit pe usa mama imi zice:ai grija ce faci azi la sc(a se citi cu cine te iei in clanta) k o sa ai o zi proasta...diseara e eclipsa de luna...a vazut ea la urania;) of of of ..in definitiv nici nu a fost asa de rau azi..m`a amenintat una dintre profele de engleza k asa o sa`mi faca si ea mie la un examen sau ceva,o sa vb io iar ea n`o sa ma asculte(dumnezeule mare nu va imaginati kt de plictisitoare e femeea aia si ce pronuntie are..brr) si the second order of business..profa de istorie..imi face observatie k m`am intors la banca(say whaaaa`???) frate...normal k ma intorc in mom in care zice "platatori" in loc de "platitori" si "notele se IA INDIVIDUAL!!" io n`am incredere in gramatica ei...`t is a sick,sad world we live in!all those in favour say "I"...motiunea se adopta incepand de maine...aoleu...bat campii intr`un stil barbar...poate k ink mai am ramasite de alcool in sange;) nici nu va trece prin cap cat am baut sambata..hohhhhhhooooooo...zici k venise mos craciun;) am tras tare pe bere,vin,whisky cu cola si apoi sangria intr`o terasa...mmmmmmm..bun!!era exact ce`mi trebuia la mom respectiv!pt k duminica sa stau toata ziua in casa sa`mi fac temele si sa ma indemn sa`mi invat la germana:
-hai la munca tovarasi!
-mai stau..nu vreau!!
-nu discut!!la munca!!
-dar poate totusi nu dam maine lucrare.k stii kt de senila e aia...
-mda..ai dreptate..sau putem s`o imbarligam noi frumos...k doar nu degeaba suntem preferata ei..
-vezi?vezi?vezi k am dreptate?si poate k dak tot stiu k dam lucrare n`o sa vina baietii si ei o sa`si ia absente,aparem noi k eroinele de la jiu nu dam lucrare,nu ne luam nici absente....
-da da!ai dreptate....o lasam pe data viitoare k atunci kiar o sa dam!!
-sotto sotto!
-in kzu`asta hai sa terminam zahir k`s curioasa foc ce se intampla!
-it`s a deal!

cool,huh?si am avut dreptate..n`am dat lucrare...dam in skimb data viitoare!imi invat io pana atunci;) hh3h3h3h3h3..I rule :rulz:
ma pregatesc sufleteste pt tiesto...fac warm up-u`:n: cu love comes again...off....ma gandeam vineri in 385 cand ma intorceam acasa(am avut timp in45 de min atarnata de o bara,aproape pe varfuri)de ce nu`mi gasesc si io un mascul pe placu`meu...sau mkr un mascul:)) lol! nu...un mascul..de ce tre`sa ne purtam intr`un fel anume cand ne place de cineva?de ce tre`sa fim mai sclifosite,sa`l lasam pe el sa ne caute,sa faca el cinste,sa fie el ala cu initiativa(dak nu are omu`idei,atunci n`are si aia e!tre`sa`l ajuti)?de ce nu se poate imparti totul la2...inclusiv dragostea(si knd zic la 2 ma refer in parti egale!!adk sa nu iubeasca unu`mai mult decat celalalt cum se intampla de obicei)de ce nu poti sa te plimbi cu el de mana in parc fara sa te intalnesti cu 15mii de cunoscuti cu care s`are considera o impolitete sa nu skimbi mkr 2 vorbe?de ce sa te ascunzi totusi?de ce sa nu simta unul dintre pers care alcatuiesc cuplul cand vrea celalalt sa fie luat in brate,tinut de mana,sunat?de ce nu exista aproape niciodata coordonarea asta,sincronizarea atat de necesara?sunt niste intrebari la care pur si simplu consider k`s prea inapoiata ca sa raspund!!de ce tre`sa te tii tare doar k sa`i arati k nu te doare,knd de fapt suferi ingrozitor?nu am inteles niciodata cum unii pot face rau pur si simplu pt k isi propun asta..eu vreau sa cred,vreau sa simt,vreau sa ma incred in el,sa imi zica "ma duc in oras sa`mi limpezesc creierii insa ma duc singur" si io sa inteleg,cu conditia sa nu minta!de ce sa minti?nu zic k nu mint sau k n`am mintit niciodata pt k as fi o ipocrita!am facut asta,dar kestii imperios necesare!sunt situatii...aseara de exemplu ma gandeam doar k as vrea k maine dimineata sa ma trezesc fericita si sa zambesc toata ziua(sunt sub influenta "Zahirul-ui" lui coelho..io am inteles din cartea asta k tot ce trebuie sa faci e sa crezi!nimic mai mult,doar sa CREZI!din tot sufletu` tau,sa`ti doresti sa crezi!io asta vreau!mai mult k oricand acum..dar intervine un DAR k intotdeauna.....dar de asemenea imi este teribil de frica sa nu sufar k si pana acum..dak stau sa ma gandesc mai bine...m`am obisnuit cu stilu`una calda una rece asa k...o sa cred!)
uooofff...mi s`a facut frig si tre sa plec...pana data viitoare..:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Oct 17, 2005 1:13 pm

My mind is in a state
'Cuz all I seem to do is tempt my fate
Well I try a real space
But all the while, I'm crashing at the gate
This time...
This time...reality struck me between the eyes

My mind is in a state
'Cuz everything I'm missing comes too late
So I try and disappear
But there is only one way out of here
This time...
This time...

My mind is in a state
But all I need to do is change my pace
And I know there's fear to face
But happiness is found in its embrace
This time...
This time...
This time...
This time...

This time...

This time...


melodia mea...de inima albastra si toate culorile...u.n.k.l.e ft sasha-in a state..merita!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Oct 20, 2005 2:04 pm

cred k winampu`meu e bolnav a bagat fara ajutor exterior una dupa alta mel de inima albastra..tango in harlem,unchained melody....hmmmm..ma rog....tocmai am terminat de arestat o prajitura gsita parasita in frigideru` meu cel pus pe striptease!!rareori ma veti auzi spunand asta dar azi...AM AVUT O ZI BUNA!!am luat un9 la filozofie...nu!n`ati inteles!9 la filozofie este ceva d genu`diploma extraordinara pt participare si cultura la ora de filozofie!avem o nebuna(si cand zic nebuna zic mentally deranged!!)cu suferinte de mare inspectoare pe capitala!wow!sunt mandra de mine k am scapat de un stres pana mai incolo...fiui!!mi`e dor de andru!n`am mai vbt cu el de foarte multa vreme..i`am dat asr un msj in kr ii ziceam k m`am plictisit de rutina in kr mi se mureaza viata si k sper k toate astea o sa ajunga cat de curand la un final mai mult sau mai putin apoteotic:)) pt k ma duc drq si ma duc tare...adk abia astept sa am parte de ceva actiune in viata mea nu zi de zi acelasi program...ziceti si voi dak e normal ..:
6.55-trezirea cu tot cu injurarea ceasului sau a telefonului pt gradul ridicat de oboseala!
7-7.15-toaleta de dimineata+imbracat(rapid,huh?)
7.15-ies pe usa si in acelasi timp se mai deskid pe palier ink 3 usi!!IN FIECARE DIMINEATA!!ma salut politicos cu vecinii si plec la scoala.pe drum,intre gang si favorit ma intalnesc zi de zi cu aceiasi oameni in urmatoarea ordine:2zugravi,o tanti kr mereu asteapta pe cineva si la trecerea de pietoni cu niste colegi mai mici de la mine din liceu..nu`i salut,nici ei pe mine si ne vedem de drum!
7.28-ma opresc la fantana de la parter si imi umplu sticla cu apa calda peste cafeaua pregatita in prealabil acasa
7.30-intru in cls dupa ce il salut pe nelipsitu`de pe culoar nila..salut si in cls,ma asez in bank si arunc o privire rapida prin jur sa vad care lipseste si cine imi va fi azi coleg de banca...asta dak nu cumva e luni sau miercuir knd tre sa produc rapid tema la germana de la matilda si fuga fugutza la laborator!
13.20- sfarsitu`orelor(TEORETIC)practic poate fi mai devreme sau dak e vineri avem pregatire la istorie pana pe la15 asa k...plec spre casa..intinsa,nu mai stau la taclale pt k ma preseaza timpu`..asta dak nu cumva e vineri si plec direct la cursuri...
13.40-ajung acasa dupa un drum banal,in care ala de lka florarie s`a uitat lung dupa mine k in fiecare zi din cei 4 ani nenorociti de liceu!!poate am bafta sa ma intalnesc cu catalin din gang sa mai stam un pic de vb,da`scurt k tre`sa plec!!
13.42-ma apropii de bloc obosita uitandu`ma pe sus sa vad dak tzatzele sunt la locruile lor si ca sa vezi...sunt!!! ma scobesc la fundu`ghiozdanului dupa kei de la interfon k sa descopar k usa e deskisa!!!!IN FIEKR ZI!!!si dak ma duc buna bazat k e deskisa,,,guess what?
13.43-urc in lift,imi scuip guma si observ k nu a maturat femeia de serviciu dovada stand guma de ieri:n:
13.44-descui,imi arunc ghiozdanu`ma desclat si primu`lucru pe care il fac este legat de nevoi(ori deskid calcu`cu degetu`de la picior-unitatea e pe jos;) ,ori ma duc la baie,ori ma uit cu dragoste la frigider...de cele mai multe ori descoperind k iar m`a inselat....)
13.45-14.30-mananc,imi fac ghiozdanu`pt cursuri,dau cu mopu`ZILNIC!!! scutur,asez prin casa k dak nu le fac io nu le face nimeni,cu atat mai putin mama care e in stare sa lase patu`nefacut toata ziua!
14.30-depinde..dak e luni sau miercuri plec la cursurile kr incep la3,dak e marti(singura mea zi libera,imi fac teme sau stau si io k omu`pe net...in ultima vreme observ k s`a aplikt numai prima parte) dak e joi sau vineri...la fel!fac teme sau imi invat pt istorie(e apriga rau profa) sau pt romana(k am km ramas in urma si un4 e ultimu`lucru de care am nevoie) pt k la 15.30 sa plec spre cursuri!
15.30-16.00- un drum de 20 de minute presarat din belsug cu stiri online("corpul de control ratb este format din2 sau 4 agenti care se vor legitima ...) care se repeta si se repeta si se repeta...
16.00-ajung la cursuri ma salut cu lumea buna(cu lumea naspa mai putin:) ) ma asez in banca si ma pregatesc sufleteste pt 2 ore(dak e luni sau miercuri) si 4!!(dak e joi sau vineri) interminabile si provocatoare de foame!
17.00-dak e luni sau miercuri drumul inapoi spre casa cu 385..lejer...ajunsa acasa bag si io la ghiozdan si ma lupt cu sor`mea pt un loc la birou,mai vb cu mama,mai povestesc,mai dau un msj,mai vb la tel...depinde...
19.45-am scapat de cursuri (dak e joi sau vineri) si ma indrept cu toti nebunii spre statie..evident barfim,comentam!ei coboara la metrou TOTI io ma pregatesc sufleteste pt un drum pe varfuri intr`o masina arhiplina injurand printre dinti si lasandu`ma purtata de ganduri spre locuri nebanuite;)..dak am proasta inspiratie sa ma sui in69 ma blokez la academie pt 45-50 de minute..(clientii fideli stiu de ce;) ) si uite asa invat iar info pretioase din stirile online nenorocite pe care le`am invatat deja la dus!
20.30-20.40-acasa din nou!dau raportu`repede ce si cum am facut,mananc(dak am ce...gatit la asta ma refer:) ) imi fac ghiozdanu`,imi pun paket cu grija(un sandvish pt mine-mai mare,unu`pt veve si unu`pt kngurel) imi pun plicu`de3in1 in sticla si zahar cat sa fie bun,ma bag rapid la dus si dup`aia in pat...
e deja21.30-21.45 -mai citesc putin din cartea aia super jmekera pe care tre`s`o inapoiez .si la 22.00 imi pik deja okii in gura...
22.20-ma culc in sfarsit(intrebati`ma ce am facut in alea20 de min...am vbt cu sor`mea,am scos`o de pe net,am pus`o sa`si faca patu`,,,intr`un mod mai mult sau m,ai putin isteric,depinde de starea de spirit)....sper sa visez si sa nu ma trezesc obosita maine....

azi e joi....deja nu mai rezist!imi vine sa dorm cu capu`pe banca...abia astept sa vina weekendu`s pot dormi mai mult(pana la 8.30 k ceasu`meu biologic merge bine....kiar si in weekend:( ) in weekend program de voie..cik!mai ies si io k omu`p`afara,mai vb la tel,dar de baza raman temele si invatatu`....ma rog din tot sufletu`sa se termine cat mai repede perioada asta(mai sunt 8luni pana la bac si pana la admitere 9)...k nu mai rezist...si de asemenea ma rog mai tare sa merite kinurile astea zilnice ceea ce o sa urmeze k dak nu...o sa ma tratez pt depresie....si nu vreau asta....hai k in25 de min tre`sa plec...ma preseaza timpu`...tre sa ma imbrac...:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Oct 26, 2005 1:19 pm

siempreeeeeeeeeeeee....lalalalala!!!!ma duc drq si ma duc tare!!!sunt intr`un stadiu de oboseala de nu va imaginati!!!sunt curioasa cat o sa mai dureze pana o sa ma programez la un epilat!stiu k e dezgustator..da`ma uimesc pe mine!!am redus serile de alergat la 3 pe saptamana,din pricina programului incarcat!!!m`am panikt azi cand am vazut k la viteza am scos dor 8.2!!iar la bac limita e de 7.8!!!damn!!kiar se simt cele 5 kg luate in ultima luna si jumate!!o sa ma fac cat o beshnitza!!umflata nu oricum!!mi`e frica!mi`e fricaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si nu glumesc!!!mi`e frik de locurila care sunt deja cumparate la facultate!mi`e frik de banii altora!!mi`e frik de gramatica si de cat de putina stiu!!!descopar k sunt aproape praf la testele alea din 45 de intrebari am facut corect cel mai mult 24!!24!!!!!!!!!!! in stilu`asta iau5,5!marfa rau!de unde sa visez io ce inseamna "malagash",sau "ivorian" sau "inextrikbil" sau "celeritate" sau...nush..am tzashpe exemple!!ma duc drq!!!ideea e ca de asta mi`am facut jurnalu`asta:k sa scriu prin ce trec si sa ma amuz dupa...cand o sa citesc dupa ce voi fi intrat la facultate!!!o Doamne,de ar fi bine..mai sunt 8 luni pana la bac si deja io am intrat in panik!sunt praf!muci!pateu!vai steaua mea!!si in loc sa invat io stau si`mi plang soarta si ma plang k n`am masculi in raza vizuala sau k n`am preten!sunt de`a dreptu`penibila,tre sa recunosc!!!am alte prioritati acum!!dar am atata nevoie sa fiu iubita...:( uooooffff...am nevoie de 2 palme!!sunt km foarte deprimata!ma uit la veve..ea mkr a realizat ceva in viata ei:a luat carnetu`la A si B ieri!!din prima!felicitari!io??io ce?io n`am infaptuit nimic memorabil!!sunt de kkt!sper sa am destula putere sa trec si peste asta..in definitv e doar un an scolar..din care au mai ramas doar 8 luni..sper din tot sufletu`sa fie bine..si dak e posibil intre timp sa iasa soarele si pe str mea.....ar fi ceva!!:( :*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Oct 27, 2005 2:06 pm

gata!mi`a mai trecut..ieri eram pur si simplu distrusa!nush ce am avut!am fost cu fundu`n sus toata ziua!!am scapat cu o ora mai devreme si dupa ce am abandonat`o pe veve la colt am mers cu knguru`sa platesc niste dari!si cum vremea ne impiedik pur si simplu sa stam in ksa am lancezit efectiv pe o banca intr`un parculetz pentru copii(de fapt eram in leagane)si am stat si am facut planuri...pentru craciun..deja stim cum o sa fie si unde si cine..stim tot deja!adk ne imaginaam si radem din suflet!speranta noastra cea mai mare este sa nu ne simtim teribil de prost in mom in kr o sa facem skimb de cadouri..pt k din tot grupul noi suntem singurele care traim din alocatie si mila parintilor!..ideea era sa nu oferim un ceva mic si dragutz si simbolic si sa primim...nush...ceva scump ...nu neaparat mare(un parfum sau bijuterii sau ceva de genu`)io una cred k as intra in pamant..sau as da`o in diverse:aaaa....asta e doar o mik parte din kdou`tau...:n: uoofff..stiu k sunt mai cretina dekt permite legea nush ce e cu mine in ultima vreme...poate am un surplus de sentimente pe care il ....redirectionez sa zicem..si nu cred k le redirectionez bine...iar a luat`o playlistu`meu razna...
mi`am adus aminte ce voiam sa scriu de ceva vreme si nu am mai apukt...vreau sa scriu despre o fata in fatza careia am ramas muta cand am vazut`o cat e de frumoasa..este de`a dreptu`superba..fara a avea nimic din anorexia 90-60-90ista este superba!!are trasaturile fetzei blande,niste oki superbi mari si albastri si un par saten spre blond tuns intr`un fel care marturisesc k o avantajeaza!!stau si ma uit la ea in timpul cursurilor si nu ma pot trezi din visare decat foarte foarte greu!!doamne cat e de frumoasa...si nici nedusa de cap nu e...uoofff cum de unii le au p toate?cred k viata nu e dreapta..kiar nu e!!mai acu`o ora ma ia unu`din lista de mess(nush cum s`o fi infiltrat acolo) si incepe sa`mi sufere de cele 12 camere ale vilei lui din damaroaia...si l`am intrebat dak nu se rataceste in ele!!!poate kiar nu o fi terminat...poate e doar mandru de casutza lui si de ceea ce are,insa nu ma intereseaza!si i`am zis!sper k nu s`a simtit jignit sau ceva..pe bune...as manca niste ciocolata..da`una d`aia care sa ma unga pe suflet!a!mai aveam ceva de zis:am balu`sambata..in kristal..nush de ce nu sunt foarte entuziastmata desi stiu k primu`lucru p kr o sa`l fac o sa fie sa ma sui pe prima boxa(sau orice nu e la nivelu`solului):) pt k n`am mai dansat de la mare!!!am o groaza de energie tinuta ascunsa undeva deep down inside!!hai k timpu`ma preseaza!tre`sa plec:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Oct 30, 2005 5:37 pm

nu trebuia sa vina!nu`si imagineaza cat rau mi`a facut!ma uitam la el cum statea si se uita pe sub sapca la mine cum ma rupeam cu o bunaciune de mascul pe house dupa sufletu`meu...initial ma simteam bine fiind observata(adk..hey!cineva isi concentreaza privirea asupra mea,asupra stilului meu de dans-am si io ceva bun!!) apoi doar stingherita si...trista!kiar dak zambeam si dansam cu fetele like never before..mi s`a taiat filmu`si mi s`a pus un nod in gat si mi s`a zburlit paru`pe mine cand invitatii serii au cantat o melodie care mi`a marcat vara...de ea e legat Costinesti2005,baietii din Italia si era melodia mea si a lui....adk doar io stiam asta..asa o consideram io...si ma uitam la el cum sta in fata lor si cum danseaza..timid..si atunci m`au cam coplesit amintirile..degeaba sustin sus si tare k nu mai inseamna nmc pt mine..totul e bine si nu ma afecteaza nimic pana il revad!au trecut totusi 3luni!de fapt..intram in a4a..se presupune k ar trebui sa depasesc faza!mi`au fost confirmate supozitiile conform carora s`a mutat in buc..:( nush..aq 2seri de exemplu s`a bagat in seama pe messenger.eram intr`o pasa teribil de proasta si i`am spus k n`am kef de conversatie data fiind starea mea de spirit de atunci si`mi zice:"hey..ce ai?zi`mi ce ai?remember knd si io imi deskideam sufletu`in fata ta?" nu stiu cat va impresioneaza pe voi dar mie mi`au dat lacrimile.mi`am amintit cum imi povestea tot ce`i trecea prin capsor,ce idei avea,cand aveam vreo nelamurire,imi povestea ce a visat,ce credea el despre viata..kiar si in unul din ultimele msj d la el a fost sincer si si`a deskis sufletu`,cu toate k pe mine m`a durut mai tare dekt..nu cred k exista termen de comparatie"nu pot sa dorm.stiu k mi`o fac cu mana mea si stiu k nu meriti(park era si asta) dar eu o iubesc pe andreea"(and guess what?nu io eram andreea...andreea era prietena mea cea mai buna!) :nu: :plans: am apreciat totusi doza asta de sinceritate cu toate ca toti imi spuneau ca sunt o proasta(u know..the usual:nu te merita,esti prea buna..kkturi d`alea kr sa t faca sa`ti revii mkr p moment):-< nu ma asteptam sa aiba efectu`asta asupra mea...adk aseara eram bine si ma simteam oarecum bine k,asa cum am mai zis,io dansam de rupeam iar el statea si se facea ca nu se uita la mine!nu`s nebuna si nici paranoica si au vazut si altii k se holba!cel mai tare m`a durut knd au bagat blues-uri..u know,melodii lente de combinationes;) si toata lumea de la separeu dansa,inclusiv eu si masculu`ala feroce si bun,iar el statea si se facea ca se uita pe pereti..:( imi venea sa ma duc la el sa`l iau de mana si sa`i zic k l`am iertat dar ceva m`a oprit.nu stiu dak a fost ratiunea kr m`a luat la palme pt naivitatea si lipsa de rankiuna de care dau dovada adesea sau teama de a fi ranita din nou!am plekt de acolo cu o destinatie necunoscuta,ajungand in cele din urma intr`o terasa unde am ars`o pe sangria pana la 11.30 k la 12 trebuia sa fiu acasa..

azi i`am povestit lu`mum tot si am observat k ma inecau lacrimile cand ii relatam ca imi placea atat de mult de el k nu mai contam eu..ma ghidam dupa dictonul:tie sa`ti fie bine" efectiv nu`mi pasa dkt de el si de starea lui sufleteasca pt k numai el stie kt a suferit de pe urma oamenilor..nu`i kut circumstante atenuante pt k stiu k nu meritam sa`mi faca ce mi`a facut si sa conditioneze relatia noastra in functie de relatia mea ce andreea("nu mai vb cu tine pana nu te impaci cu ea,k DE FAPT stiu k v`ati certat din kuza mea"..aiurea..noi ne`am certat din alte cauze...a!k brusc atunci cand ea mi`a umblat in tel si a vazut msju`de la el si`a dat seama brusc cat de mult il iubeste si k de fapt io le stau in klea fericirii..:| asa o fi..io stau in klea fericirii tuturor de la o vreme) sunt curioasa cand o sa`mi vina si mie randu`...andru zice k o sa`mi dau seama,veve la fel!kngurelu`....hmmm..mai bine o lasam out of this..

am ajuns acasa cu urekile tiuindu`mi si cu o durere monstruoasa de picioare...am facut un dus rapid insa paru`mi duhnea a tutun(ieri am facut baie inainte sa plec si azi din nou pt k nu ma suportam).m`am intins in pat si am trecut in revista tot ce am in folderele dezordonate din mine(a se citi creier si corazon) legat de cristi..si mi`am dat seama k se facuse 2 fara un sfert intre timp!uooofff...de ce sunt eu aia atat de proasta?de ce cedez eu mereu?de ce las eu mereu de la mine si zic:lasa...k sa ne fie bine?de ce?nu gasesc o expliktie logica!

sunt atat de trista kt nici nu va imaginati...ma doare sufletu` si ma podideste plansu`din2 in 2 minute..vreau si io putina iubire kiar dak stiu k in cele din urma o sa fiu dezamagita k mereu pana acum!vreau sa am cui da un msj de noapte buna,cui sa`i zic buna dimineata,soare!sa am la cine s ma gandesc..asa..mintea mea e goala!mi`a zis veve k in Biblie scrie ceva de genu`k cel care iubeste mult in viata lui va avea parte de Rai...nu mai stiu exact cum era citatu`..promit sa ma informez si sa indrept orice greseala!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Noi 05, 2005 6:27 pm

m`am informat!citatu`ala era ceva de genu`(cat de senila sa fii la varsat mea???)cel care mult va iubi in viata lui,aceluia multe i se vor ierta! io nu caut iertare...adk probabil k nu rtecunosc k am nevoie de asa ceva...in skimb am nevoie de dragoste!da`nu de foc de paie!sau poate k asa se keama..una din aia care sa ma epuizeze si sa ma lase plina d amintiri si de sentimente pana la urmatoarea!am citit undeva ca in viata ai parte de o singura iubire adevarata,dar de mai multe mai slabe k intensitate(evident erau mai alese cuvintele) pt k a doua zi profa de latina sa`ne zica exact opusu`..k nu exista asa ceva precum iubirea adevarata..adk...la mom respectiv m`a impresionat insa acum judec la rece si ma intreb ce a indemnat`o sa spuna asta:frustrarea k ea n`a gasit`o sau experienta de femee matura?this is a tough one...

mai e putin!atat de putin inkt imi este frik sa nu cumva sa mi/ni se intample ceva si sa nu mai ajung/em acolo!imi doresc sa fiu pe val..sa ma bucur k niciodata pana acum de ceea ce mi se va oferi!sa stiu k mi`am implinit visele(amandoua) si k ar trebui sa`mi stabilesc unele mai mari,mai inalte,mai greu de atins..doar pt a le implini!

ma uitam azi la gabuba in troleu in statia pe care am mers`o impreuna si il analizam...ma uitam la adidasii lui,la ghiozdan(desi e sambata si nu avem scoala) si la parul lui rebel..ii analizam mana de pe bara si ma gandeam k degetele acelea lungi si albe scriu de aproape doi ani pe siteu`asta si nu tampenii si batai de campi(k in kzu`de fata..:( ) ci arta(sau cel putin mie asa mi se pare)..nu l`am salutat pt k a trecut prea mult timp de cand aveam treaba unu`cu celalalt ca sa ma bag in seama..eram copii atunci..nu aveam nici o grija..era usor...ce n`as da acum sa mai fiu copil..sa nu`mi pese dak imi murdaresc hainele cu praf,sa mananc numai ce`i mai bun.sa nu fiu obligata sa ma trezesc la6,sau sa suport cu stoicism oameni care mai de care mai dezaxati in jurul meu!nu`mi pasa atunci de nimic!pt k eram copil...

mi`e frik sa imbatranesc,mi`e frik de trecerea irepetabila a timpului(un lait motiv latin-fugit ireparabile tempus) mi`e frik sa nu`mi cada fata,sa nu`mi atarne pielea,de rutina zilnica..ma uit la ai mei..pt ei singura delectare in timpul sapatamanii este o fuga rapida pana la piata sau carrefour sau o vizita si tv!tv pe paine!!asta atunci cand nu sunt la munca!nu vreau sa fiu asa...sa am copii doar pana la 13 ani(sau poate kiar si mai devreme,depinde de kt de repede se vor prinde ce e cu viata lor) cand se vor transforma in copii ai netului sau ai tv-ului...

nu mai suport!sunt la pamant!
ps:as fi parf in cariera de detectiv particular(adk supozitiile mele privind eventuala mutare a lui in buc au pikt!sunt praf!!!)
:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde incoherent » Sâm Noi 05, 2005 7:37 pm

sunt tampit postez aiurea,imi cer scuze domnisoara,astept cu resemnare banu si stergerea mesajului...
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Noi 06, 2005 4:18 pm

te`am iertat draga albastrel!nu`i bai!!nu m`am suparat!o sa ma rog sa nu`ti dea ban..pt k ai avut intentii laudabile:) nush cati ar fi facut la fel!io te`am iertat!!;) sa speram k o sa fie trecut cu vederea :| :*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron