90% din viata consta in arta de a trai cu cei care nu`ti plac...

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde bigassg » Dum Noi 06, 2005 6:32 pm

cu riscu`de a parea labila psihic azi imi este mult mai bine dkt ieri!:D si am si gasit expliktia!soarele!!! da!ati citit bine..SOA-RE-LE! hai k l`am si desprtit in silabe k lumea....am stat si m`am gandit k ar fi mai bn sa abandonez modu`de gandire schopenhauerian(asta e citat din veve:) ) si sa imi traiesc viata!asta pana la urmatoarea cadere in butoi(ul cu amaraciune) ma uitam azi la niste vrabii cum faceau baie intr`o balta mocirloasa....de ce trebuie sa vreau io mai mult dekt mi se da knd sunt unele fiinte kr se multumesc cu putin?si am gasit si raspunsul:pt k pot:)) e clar k sunt cu capu`...mi`am dat seama k am oamenii mei de baza kr ma sustin no matter what,motiv pt kr le multumesc din suflet si tin sa`i anunt k ei sunt baza si isi are fiekr compartimentul lui in corazonu`meu cel degradat si ruginit!

am purtat cu cineva o conversatie inteligenta(doar de partea mea:P) si oricat m`as fi starduit sa ii explic pers respective problema sua mai bine zis puncul meu de vedere,nivelul sau de comprenhensibilitate era limitat de colturile capului ce`i statea pe umeri!

vreau sa vb despre prietenii mei!cate un pic despre fiekr om important din viata mea..ORDINEA ESTE ALEATORIE!FARA SUPARARE,DAR NU AM CUM SA`I PUN PE TOTI PRIMII!
-incepem cu sorella mea-kelioasa mica si draga care ma suporta cu stoicism si ma sustine mai ales pt k impartima aceeasi casa si traieste mai bine cu mine calma!
-kngurelu`..dragu`de el....avem aceleasi pase meteosensibile si speram amandoua sa ne gasim barbatul "vieti":n: noastre care sa vina si sa ne scuteasca de kinul vietii all by ourselves..ink mai speram...kngurelu`drag nu trebuie uitat nici knd vine vorba de kterink-pot spune k dupa mine:P este maestra absoulta a capitolu`asta.....cui dumnezeu i`ar putea trece prin cap o expresie ca "ciob!!"?? ei bine.....ea e!
-urmatoarea pe lista este veve...ea are momente in care maturitatea alterneaza cu copilaria...este singura din gasca ce se pare nu sufera de pe urma lipsei masculilor..cinste ei..e de apreciat asta!marturisesc k uneori sunt invidioasa pe puterea asta a ei!danseaza de rupe cat se poate de agitat!
-bale...aka balerina...pretena cu mine de la sf clasei a8a..nu ne sufeream inainte..kiar nu`mi mai aduc aminte ce ne`a legat...kiar nu...cu ea ma intalneam dimineata la7 fara si o luam usor spre favorit..asta knd era in coregrafie...aq are inclinatii spre teatru,frecventeaza lipatti-u`..eram super apropiate da`si`a luat barbat(stie ea despre ce e vba aici)
-urmeaza masculii:nicutzu fratioru`meu care acum e departe rau...el m`a ajutat mai mult decat si`ar imagina oricine...si asta numai cu sfaturi..aplauze pt el si sper sa reuseasca acolo...a!!si sa nu uitam k mi`e tare dor de el!
-andru...dragu`de andru,,,offfff....e aproape la fel de controversat k si mine!cunoaste gandirea masculilor si imi impartaseste si mie franturi din ea,ajutandu`ma mereu knd am avut nevoie..stiu d asemenea k ma iubeste doar k nu`mi spune:D
-ar mai fi baietii din italia dar deja ei intra la alta categorie sufleteasca:)...
-sa nu`i uitam pe jazil si fritz care in ciuda faptului k nu ne`am intalnit niciodata fata in fata m`au sustinut mai mult dkt si`ar imagina oricine..baieti buni amandoi...
-a!!mai e si cristi de care m`am atasat si mi`am redirectionat sentimentele spre o latura platonik a lor:)

stiu k suna a multumire d`aia de la oscar gen"multumesc mamei mele,tatalui meu ,dar mai ales parintilor" insa nu`i asa...simtem nevoia sa trec in revista persoanele care imi fac zilele complete si care m`au invatat cu ce si cum se mananca viata asta!...voiam sa va impartasesc si voua folderele asea din mine....atata aveam de zis...:)
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Noi 06, 2005 7:36 pm

aaaaa..cum am putut sa o uit pe iry??pretena ink din generala....si asta si`a gasit mascul si nu ma prea mai baga in seama dekt rar cand mergem si bem!!!:beau: :*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Noi 13, 2005 7:50 pm

nu`mi vine sa cred de cat timp n`am mai scris...ma uit pe mtv...si simt muzik lui tiesto..intamplator e adagio for strings...simt muzik...\:/ sunt extaziata dupa ce a fost la polivalenta pe 11nov..a fost sublim,cald,minunat din toate punctele de vedere.am fost langa oamenii de care imi pasa si pe care ii simt cel mai aproape..si a venit si gambit..stiu..sunt constienta ca (dak ar fi fost sa ma ghidez dupa mandrie sau orgoliu..)nu ar fi trebuit sa ii zic de existenta unui bilet in plus..dar stiam kt de mult isi dorea sa vina..nu vreau recunostinta din partea lui,desi am sentimentul k se simte indatorat..vorbim...nu!n`ai inteles ..VORBIM!!adik...a fost atat de fericit cand l`a vazut,knd a inceput sa mixeze...se citea pe fatzuk lui kt de happy era...SIMTEA MUZICA....s`a zbuciumat intruna k si cum ar fi functionat cu duracell:) sala era plina..muzik era peste tot,basii ne faceau cutiile toracice sa trepideze,nu mai auzeam dekt beaturile cunoscute si fluierele ce ne inconjurau...a fost sublim...imi traiam visul...si nu eram singura!!toti erau la fel...eram fericiti!ne`am agitat si am dansat incontinuu de la 10 pana la 4 si ceva...am ramas impresionata dupa ce am iesit acolo..mi`a placut tot.de la lumini,pana la cum arata toata sala plina de oameni cu mainile sus pe love comes again zbierand din tot sufletul versurile...a!si sa nu uitam ce senzatie am avut atunci cand eram pe umerii lui gambit,cand eram pe umerii lui..eram peste toti...il vedeam fara sa am alte maini sau alti oameni in fata okilor..era..fantastic...vorba lui:extraordinarrrr :n: am plekt...asa...data peste cap!si stii de ce?pt k am asteptat inkinandu`ma seara de seara la biletu`din sertar ink din septembrie..si knd a venit momentul....s`a dus atat de repede..imi aduc aminte toate imaginile care se desfasurau in fata okilor nostri in vreme ce el mixa...un leopard alergand,un rasarit de soare,munti si cascade...iar pe adagio for strings niste unii au scos un tricolor putin in fata noastra si au inceput sa`l fluture..si apoi pe ecranele din spatele lui au inceput sa se suprapuna imaginea lui live cu steagu`nostru....ala a fost un moment in kr mi se zburlise piele pe mine....a fost asa...patrunzator...am ajuns acasa rupta dar cu ink un vis implinit...

soarele incepe sa rasara un pic cate un pic pe str mea...sunt fericita..adik...sunt!il simt si stiu k e sincer in ceea ce spune pt k mi`a promis k nu o sa ma minta si k nu o sa ma faca sa sufar..sau cel putin asa sper..este prima data knd patesc asa ceva...sa ma intorc in trecut,sa acord a2a sansa..adik,adevaru`e k pana acum nu mi`a fost ceruta vreodata..si faza e k pana acum nu m`am gandit niciodata serios sa o acord (poate pt k nu a meritat`o nimeni ...?cine stie??)nu stiu..sunt intoarsa pe dos rau de tot....:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Magik Muzik!!!

Mesajde bigassg » Dum Noi 13, 2005 7:53 pm

AM UITAT!!AM UITAT SA PUN TITLU!!!la ultimul post..si pregatisem unu`atat de bun....era SIMTE MUZICA!!!!!!
undefinedundefinedundefined
THE LOVES WE LOST.....

MAGIK
MUZIK
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Noi 13, 2005 8:02 pm

:(( mi`am prins urekile....nu era mai simplu dak arata ca wordu`??uoooffffff...mai incerc o data
THE LOVES WE LOST..THE LOVES WE LOST.. dak nu iese bine nici de data asta,,,,,imi bag un bat
:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

de cand ai nevoie de un motiv ca sa fii cu cineva pe kr il consideri k fiind cel potr

Mesajde bigassg » Mie Noi 16, 2005 8:38 pm

mi`e bine..nu vreau sa`L manii pe Dumnezeu sau sa provoc provoc providenta..dar mi`e bine!!sunt multumita de turnura pe kr a luat`o viata mea....acum mai mult k niciodata cred in vorba aia care zice k se intoarce roata...si se intoarce cu scartz..nu zic k ma bucur k s`a intors in defavoarea altcuiva pt k nu`i asa...doar k unii nu stiu sa aprecieze ceea ce au ..si atunci dau cu piciorul pt a descoperi apoi k au pierdut lucrul de care aveau nevoie
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

e minunat sa stii k ii pasa

Mesajde bigassg » Vin Noi 18, 2005 1:38 pm

cred k mi`am, pierdut ideile..dar dak ma starduiesc un pic poate reusesc sa ma adun...ideea e k ...uneori lucrurile stau altfel dekt sunt la suprafata si sentimentele care dainuie in timp sunt cele lipsite de superficialitate..asta am invatat`o pe pielea mea...niciodata nu mi s`a mai intamplat pana acum sa simt dupa 4 luni de intrerupere a oricarei modalitati de comunikre aceeasi bucurie kr sa ma dea peste cap in momentu`revederii intamplatoare (mai mult sau mai putin),sa ma bucur din tot sufletu`la fiekr bip,msj sau offline lasat pe messenger..sa`mi tresalte inima knd vad pe fata lui intiparite acelasi trairi si reactii k ale mele...sa simt cum ma patrunde muzik in acelasi fel k si pe el...am fost data peste cap de la tiesto incoace...este ce mi`am dorit si ce mi`a fost luat cand aveam mai mare nevoie de el...nu vreau sa ma credeti vreo terminata care umbla dupa fost..k nu`i asa...aici e vba de altceva...dincolo de ce pot io exprima in cuvinte...e o legatura creata in timp si spatiu..e ceva minunat...am promis sa o luam usor ..dar ink mai simt niste impulsuri necontrolate de a sari pe el si de a`i urla cat de dor mi`a fost de el si cat de mult mi`a lipsit prezenta lui,mesajele care imi urau nani pufos si`mi doreau o zi buna...l`as dispera cu msjl si bipurile,dar nu k sa`l verifc,ci ca sa vada ca imi pasa de el...si sa`mi raspunda la ele..sa ma faca happy...acum...a plekt pt kteva zile intr`o zona lipsita de acoperire..si o sa trebuiasca sa ma abtin sa`i dau vreun msj sau ceva,,poate o sa`l sun pe fix,dar m mai gandesc,,,
am intrebat`o azi pe bale cum a decurs knd s`a impakt ea cu pretenu`ei dak au luat`o slow,,sau nu!adik dak nu cumva ea simtea ceva aiurea,,adik nush..o retinere,,,am intrebat`o pt k asa simt io..adik asa il simt pe el,ceva mai retinut..si l`am intrebat si a zis k lui nu i se pare k e rece,,dar avand in vedere k am promis s`o luam incet,,poate nu e kiar rece,,,oricum ar fi,mie tot imi place de el..muuuult!!:-< abia astept sa`l vad ...am visat urat ieri noapte si m`am trezit data peste cap,,si am fost cu fundu`in sus toata ziua!si knd am vbt cu el ..sincer m`a facut sa ma simt mai bn..doar faptul k i`am auzit vocea..si k stiam k ii pasa..si k e acolo pt mine m`a facut sa`mi dau seama k ar trebui sa nu mai fiu intoarsa pe dos..desi era in club stiu k s`a gandit la mine(nu`s impresii!!zau k nu!!sau poate doar sper sa fi fost asa..dar la naiba!!)mkr un pic,intre2 melodii...am adormit imediat pt k eram obosita dorindu`mi k el sa fie THE ONE dupa care tot tanjesc si sa fie pe bune...:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Noi 18, 2005 8:15 pm

ma uitam azi cu balutza mea preferata pe "oracolele" alea din generala si radem din tot sufletu`knd ne aduceam aminte de mirela varban care stranuta :"hapciuhummmmmmmmmmmmmmmm!!!" de pictic cu care m`am intalnit aq 2 zile si care pitic are ~2m....de toti martifoii si martifoaicele noastre si am ajuns la o concluzie:IMBATRANIM!!!!trist!!:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Noi 20, 2005 1:47 pm

am descoperit o noua mel....e buna!!ruleaza!!d fapt sunt 3:hack-everywhere,adrian eftimie-I`m not with u si tiesto-the loves we lost!!!numai pe astea le obsedez in ultima vreme!!a nins ieri apropae toata ziua,dar sa vezi in ce stil:5 minute ningea,juma de ora ploua,iar pe jos zloata!!mai statea un pic,mai ningea 5 min si tot asa..m..mi`am inaugurat bocancii cei noi si frumosi!!!si in nici 10 metri parcursi de la bloc pana la colt erau deja praf(sunt bej din piele intoarsa cu blanitza;) ) tot drumu`pana la mama naibii si inapoi numai la ei ma uitam si numaram picaturile care se adunau..si se adunau...disperam!!dar aia e...acum e soare..e soare pt k vine cristi:) mi`a zis k mai intai se duce pana la un preten sa`i duca ceva si apoi ma suna sa ne intalnim...nu vreti sa stiti ce fac....pazesc telu`k pe sfintele moashte,imi fac de lucru prin casa,ma mai uit un pic la tel,il bag la inkrkt k poate raman fara baterie si ma suna...:) mai sterg din msjl veki k poate am prea multe(nu vad relevanta pt k a zis k ma suna ,nu k`mi da msj...)ma mai uit un pic pe geam..mai dau o tura pana la bucatarie,mai iau o melodie de pe odc...imi citesc mailurile,mai intru putin pe hi5 sa vad ce mai misk pe acolo...MESAJ!!!!!!!!am primit msj..!!!!! stai sa vad de la cine e!!!

era de la veve..imi zicea k la iasi e frig de`ti cad urekile,si`mi zicea sa am grija ce fac cu cristi si dak e posibil sa iau un calmant!!auzi la ea!!nu stie nimic fata asta:P totul se trateaza cu tuica:n:
mi`am adus aminte!!! zilele trecute i`am dat un msj kngurelului in timp ce`mi faceam temele si ma furase peisaju` si i`am zis k de sub fereastra imi zambeste gales un borrow-me-a-woman(adik BMW) argintiu imens...si knd ma intorceam nush de unde ieri sau alaltaieri(mai mult k sigur de la cursuri) era parcat tot la mine sub geam si asculta muzik!!zici k avea playlistu`meu mha...am ramas paf si am ajuns la concl k singuru`lucru kr`mi lipseste e bmw-u`:))

ma duc sa mai mananc o clatita..poate suna intre timp!!poate a ajuns...

dar dak a uitat de mine?

neahhhh!!sun sigura k nu uita...:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Noi 20, 2005 1:58 pm

gata clatita!!sa mai scriu un pic k poate mai trece timpu`...mi`a lasat fratioru`un offline azi-noapte...kiar m`am gandit la el zilele trecute...:( n`am apukt sa vb cu el pt k a intrat pe la 12.10!!si io dormeam ...eh..ma rog ..cert e k mi`a zis k e bine...si k i`e dor de noi...si curios nu mi`a zis k vrea acasa...deci e bine!!

mi`e dor de andru..a plekt si el in tari straine cu fratello lui-adik e in franta pt 10 zile!!foarte foarte tare!i`am zis sa viziteze tot ce se poate si sa`mi aduk vedere de la luvru;) ma asteptam sa dea si el un semn de viata k e plekt de vineri...intreb knguru`dak i`a dat vvreun msj ceva la kr ea:numai unu`???..ma rog m`a facut sa ma simt lipsita de importanta...adik nula si neavenita!!

totusi primesc de cateva zile bipuri cu necunoscut..si exista 2 variante:ori cineva se distreaza copios si sper sa`i moara telefonu`la urmatoru`bip pe kr il da,ori andru imi da bipuri si nu se prinde k le da asa,,,hmmm...asta mai trebuie analizata oricum...

i`as da un bip da`o sa spuna ca sunt disperata...si nu vreau asta..aia e..o sa ma sune!!!

geez I hate planurile astea de genu`:te sun io!!dak i s`o fi intamplat ceva pe drum??uoooooffff...incep sa ma molesesc iar look-ul meu isi pierde stralucirea....:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Noi 21, 2005 8:38 pm

nivelul meu de ....ce vreti voi din sange este foooooarte ridikt!!adik tropaie bucatele mici si fericite prin venele mele...si se zbenguie si se alearga intre ele....si formeaza cercuri si vartejuri in stomcu`meu...e bine si nu as da senzatia asta pe nici una dintre alte mii..se poate compara poate doar un pic cu ce am simtit knd ma dadeam in roata la mare...si eram suspendata cu capu`in jos si urlam de mama focului..mda!poate doar atunci sa mai fi fost asa,,a fost un weeken incununat cu o duminik mai mult dekt minunata in kr nu ma mai saturam sa`l privesc(cred k am intrecut masura un pic atunci knd ajunsesem sa ma holbez efectiv la el in timp ce mank)...el perspicace ca de obicei afirma k nu am mai scos nici un cuvant de 5 minute...:)) a fost super amuzant!ma distram copios doar privindu`l cum isi taie tacticos feliile de pizza si cum toarna ketchupu`(dulce) pe ele!a starnit in mine sentimentul ala....cred k matern e cuvantul corect..in momentul in kr s`a cuibarit tot in mine pt k`i era frig pe cand imbatraneam in statie la 368 in romana...am ajuns la concluzia k exista un singur sofer...si mai multe masini...conduce una de la un kpat la celalalt si de acolo ia alta..in timpu`asta pe traseu nefiind alta:)) nu mai stiu cine a scos`o p`asta!ideea e k n`o vand drept a mea.. a fost asa...ahhh...nush!am fost fericita!si sunt bucuroasa k sunt fericita langa el si nu langa altu`!sincer!si nu imi doresc decat k si el sa simta la fel..nush dak asta e exprimarea corecta..dar ideea e k io vreau k si el sa fie happy...ba kiar sa fie happier:D !!am facut o poza in locu`de pierzanie a.k.a. plaza (k nu mai avea aparatu`baterie:n: ) si am iesit in ea asemeni cuplului teribil al copilariei mele:andre!!si nu oricum-in dizgratie..:n: va mai aduceti aminte ce sincroane in oglinda aveau fetele..?? minunat!!:)) eh..ceva de genu` am iesit si noi...adik io!k el...chipes k intotdeauna!!:D

am probat azi o uniforma si ma uitam in oglinda...si`mi statea bine in ea!cu toate ca`mi era cam mare!aratam bine!cred k mi`am gasit voktia!imi venea sa plang cand m`am vazut in oglinda si knd ma gandeam k mai e atat de putin!!!atat de putin.....uoooffff!! mi`a zis mama mai demult o faza in fata careia am ramas paf:dak mor io sa stii k ultima mea dorinta e sa te vad in uniforma!! m`a impresionat! zau k da!a fost asa...deep!in ciuda comportamentului ei oscilant de zi cu zi faza aia a fost....pot sa spun k si`a atins scopu`...!

mi`a dat veve msj sa`mi spuna ca la iasi ninge k in povesti si k are sufletu`plin de fulgi de zapada...iar io i`am raspuns cu mainile inghetate(k am nimerit in singurul 385 NEincalzit de pe traseu!!!) k la buc e frig de crapa pietrele si k si io am sufletul plin,dar fara sa fie zapada,amintindu`mi in acelasi timp de primu`msj de la ea de anu`trecut care era ceva tot in genul ala:"ninge k in povesti"!mi`ar placea sa intre in traditie exprimarea asta..de asemenea as vrea sa intre in traditie si cofetaria noastra din romana unde au o sula de negru exceptionala( a se citi salam de biscuiti de cacao) si as vrea k prima zapada sa n`o prinda in fiekr an la iasi,ci sa fie aici ,in buc,,,si noi(trioul care a speriat liceul si implcit 12F-ul) sa iesim de la cumparaturi de undeva dintr`o zona centrala (romana sau plaza ceva...;) ) si sa iesim afar,indreptandu`ne catre porsche cayenne-ul meu sau touareg-ul lui veve sau X5-ul kngurului si sa ne invaluie fulgii...viseeee!!wake up muttly!!! ma rog!! hai k ies kt ink am starea de spirit k lumea!!:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Noi 25, 2005 1:55 pm

there`s nothing more that I want than to touch u..to see it true in your eyes..the only thing that I want is to be with you and watch the sun rise.....melodia asta ruleaza tare de tot!!!nu ma mai satur de ea....


azi vine sa ne vedem...ahhh...pleak maine dimineata cu ekipa k au meci la petrosani...si in seara asta o sa stam impreuna..mi`e dor de el..km tare:"> eh..o sa vie...si o sa traim la maxim cele cateva ore impreuna!!

lumea din ziua de azi nu apreciaza ce are..zic asta si ma refer la un coleg de`al meu care face cursurile doar pt k sa`i faca pe plac mamei lui..in skimb el nu vrea sa dea la facultate..el vrea sa`si cumpere vola(un fel de excavator cu o cupa mare in fata...mi`a explikt omu`..) galbena!!!auzi tu!!asta da vis in viata ..zic si io...uoooffff...dezvoltam mai incolo k tre sa ma fac kipesa k doar imi vine barbatu`;) :D
:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Noi 27, 2005 9:52 pm

a venit.....si ne`am vazut...si i`am dat mansushile mele k sa nu inghete(el avea mai multa nevoie de ele dekt mine) nu va pot explik ce frumi se poarta cu mine,nush..i`as oferi TOTUL!!!ma simt bine....



am visat urat azi noapte si m`am trezit cu inima praf facuta...si cu certitudinea k n`o sa ma marit niciodata...se facea k in visu`meu toata lumea murea..inclusiv mama!si asta se intampla la 12:34 brrr....si se mai facea k ubitu`meu(care nush cine era k nu`i vedeam fata,dar stiam k e ubitu`meu pt k simteam ceva in suflet pt el)se ineca in dambovita,la izvor si io nu puteam sa fac nimic altceva dkt sa ma uit...cum ies bulburucii la suprafata...la un mom dat nush cum,reusesc sa`l scot si sa`l trag pe marginea aia si ma uitam efectiv la el cum se scurge apa de pe el...si ma uitam :plans: si nu faceam nimic...la un mom dat ii trec cu mana peste oki asa cum se face la mort(brrr...) si nu`i vedeam dkt barbia..incepe sa tuseasca si cum stateam io pe el..incep sa plang..iar el imi multumeste k sunt langa el si imi spune kt de mult ma iubeste si k vrea sa sa casatoreasca cu mine...iar pe mine ma cuprinde asa un val de tristete si ma gandesc k nu vreau k el sa se casatoreasca cu mine din obligatie...nush ce`i q visu`...nush ce`i q mine...

am facut azi exercitii la engleza..in sfarsit produc si io ceva bun pt societate....m`am trezit si io knd se termina greva...sa incep sa scriu si sa invat..hai k sunt praf de copt!!!

maine nush ce o sa fac..o sa fie probabil o zi k toate celelalte..in kr ma voi plictisi teribil la cursuri,ma voi uita pe fereastra sau ma voi holba la colegul cel martzifoi care imi da peste nas cu fiekr okzie k si cum ar fi o intrecere intre noi 2 pt excalibur sau ceva de genu`...nush...ma depaseste..poate k maine dimineata ma voi trezi k si azi si ieri in dulcele zgomot al bormasinii sau al faiantei vecinilor de deasupra cazand pe parket....uooooofff....sau poate in sunetul tomberoanelor izbite de masina de gunoi...cine stie??fiekr zi e o noua provokr pt mine /:) ma sperii de mine!!brrr!!

vreau sa inceapa scoala!!am de dat un bac si am d dat o admitere...

am stat azi in parc pe o banca la soare...si ma uitam in okii lui si ma gandeam k am facut bine k nu i`am dat msj sau bip sau orice kt era cu "baietii" k dup`aia cine stie ce ziceau aia k sunt(vreo caracratita d`aia libidionoasa care`l controleaza din 5in5min)

am vbt de sarbatorile de iarna...:( si se pare ca nu o sa le facem impreuna...adik faza sta in felu`urm:craciunu`se face in familie!!am inteles asta..si nu poti sa zici k suntem de atat vreme impreuna k sa ne facem vizite de familie sau ceva de genu`!asta am rezolvat`o..dar cand sa`i dau kdou`de craciun?? ma rog..lasand gluma la o parte..revelionu`mi`ar placea sa`l facem impreuna..si cred k ar fi nedrept sa`i cer sa il faca cu mine in bucuresti...adik cu baietii din italia,cu kngurelu`,andru,manshonelu`si ink vreo cativa alesi pe spranceana;) la manshonelu`ax sau in bucurestii noi...dintre care el cunoate vag pe andru si pe kngurel si pe mansho..ma rog..muzik nu cred k va fi pe gustul lui...aq o luam pe partea cealalta..el ar vrea sa faca la munte ori acasa la silviu,ori undeva alaturi unde vor trebui sa dea niste mai multi bani,evident intre baieti..aq io nush dak o sa fie si ei cu prietenele(si in kzu`asta io as vrea sa merg cu el..asta si dak cumva baietii respectivi ma inghit-nici nu visez sa ma plak sau ceva..) dar dak o sa fie doar intre ei...atunci inseamna k in noaptea de rev o sa stau :( si probabil o sa pazesc iar telu`asteptand sa ma sune sa`mi ureze la multi ani si sa`mi spuna ca ii e dor de mine...fie o sa innebunesc pt k nu ma suna si o sa incerc io asta,dar reteaua va fi extraordinar de ocupata!!ahhhh....pana atunci sper sa se rezolve...k sa nu fiu suparata sau ceva!!!:*:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Dec 01, 2005 6:54 pm

parada-extraordinar!!!
cristi-minunat!!!
a plouat
sunt fericita!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Dec 04, 2005 8:44 pm

discutie in tramvai

fata1:fata,mie mi se ingrasa paru`super repede
fata2:si mie,fata...ma spal la 2 zile pe cap!!!
fata3:al meu e des!
fata1:de cand crezi ca nu m`am mai spalat pe kp??
f2&3:?!?!?!
f1:de DUMINIK TRECUTA(nota redactor...era marti!!!!!!)
f2&f3:vai fata da`nu se vede....
f1:e de la samponu`asta nou dove...;)


am ramas paf!!!!

am fost la kngurel la majorat..si marturisesc k a iesit super bine...muzik buna,alcool,poze,papa bun,barbati,BARBAT:D...a fost tare rau...

am ramas la after hours;) si am dormit toti acolo....sau ma rog..nu toti...noi astia baza....si la un mom dat m`am trezit..inaintea lui..si ma uitam la el cum doarme,cum toti muskii fetei ii erau relaxati,cum ii atarna paru`frumos pe frunte..cum era asa..klm...ma simteam k bridget jones knd se holba la iubitu`ei si se trezeste ala si ii zice"kiar crezi k pot dormi knd cineva se holbeaza la mine??" ....ahhh...a fost minunat!!cred k ma indragostesc..o iau razna!!:*

e bine...si frumos...
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Dec 13, 2005 9:01 pm

nu mi`am mai delectat fanii cu ceva de foarte muuuulta vreme..motivul??simplu!nu am avut cand!!de ex aq sunt intre un meesenger si o asteptare ...;) astept...astept ziua de maine,sau trenu`de 8.30,sau pe sorella mea sa vina de pe unde bantuie,sau astept sa nu mai treaca timpu`,sau sa fac ceva folositor cu viata mea ..cum ar fi sa invat mai mult de un comentariu la romana pe zi!!!!

traiesc o perioada in kr descopar kt de mult am imbatranit de cand a inceput liceul,de cand a inceput clasa a9a si ii priveam pe cei de a12a ca pe niste zei...

am inceput sa iesim in cupluri,ne adunam unii pe la altii acasa,e km inspaimantator...pe bune!!!ideea e k mi`e bine asa!dar as mai vrea sa mai copilaresc un pic!!!makr un pic!!sa nu ma mai intereseze de nimeni si de nimic decat de jukriile mele si de nisipul din pantofi!

maine nu ma duc la scoala!!
de ce?
pt k pot!!!!!!!!!!!!:n:

aq imi asc muzik si astept trenu`de 8.30..simt iar cum mi se aduna toate alea in stomac..si incep sa galgaie...sa gogaltzaie...brrr..da`mi place sentimentu`;)


a fost azi cutremur!vbeam cu andru pe net nsi la un mom dat aud mobilele troznind si o senzatie crasa de voma ma apuk...am reactionat in consecinta:nu am facut nimic!!!!:))


tre sa vina trenu`de si jumate...pe curand!(ce inkeiere apoteotica:D)
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Dec 14, 2005 10:48 am

imi place sa cred k ma simt k necko dimineata cu cafeaua aburinda si niste biscuiti in fata...nush..doar imi place sa visez!

ma simt linistita...sunt bine..sunt euforik!am dormit bine..si la un mom dat m`am trezit buimaca si speriata pt k nu`mi puteam explik ce e cu mana aia care e petrecuta peste mine..am dat filmu`inapoi si mi`am dat seama..evident k nu am mai putut adormi la loc,in skimb ma gandeam!ma gandeam nush la ce..ma bucuram k il simt respirand langa mine k e linistit si k e cu mine si nu cu alta,k ma alinta!nush...sunt o minunata k sunt cu el si ma straduiesc sa nu`l dezamagesc..asa sunt eu!cred k asta e prima oara cand lucrul de la care se porneste e sentimentul reciproc intr`o relatie de a mea!

m`a intrebat andru zilele trecute dak il iubesc..(am impresia k ma repet..sa fiu oare senila??)si io i`am zis k as face totul pt el..nush ce a inteles el din asta..si nici io nush ce sa inteleg din ce am zis...hmmm..e o kestiune mai degraba de lingvistica!

e miercuri si e11 fara ceva si io sunt acasa!!mi`am luat liber!nu ma intereseaza!!kiar nu!deja m`au dat disparuta la sc..adik am primit un msj in kr mi se solicitau serviciile de animatoare pe catedra;) am spus pas!!azi serviciile mele sunt oferite altcuiva;)
sambata am olimpiada la istorie si spre rusinea mea nu am repetat mai nimic!!:* k s`a trezit!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Dec 17, 2005 4:00 pm

a venit si se uita la ce fac io la calc!si evident k nu puteam sa`l las sa vada ce scrisesem io pana atunci(zice naibii k sunt obsedata si nu numai si isi ia talpasita) vorba ceea ;) toate la timpul lor..i l`as arata!lui si nu numai!adik tuturor!!sa vada ce simt io,c`mi trecea prin kp knd faceau ei faze..e ciudat totusi k "e stie tot satul nu stie barbatu`" adik voi toti cititi ce se intampla cu mine,voi vedeti starea mea de spirit adevarata,voua va povestesc gandurile mele cele mai dosnice:n: si ei..EI,prietenii mei ink habar nu au de ce scriu io aici..nu o fac pt k imi bat joc de ei sau pt k le ascund ceva,ci pur si simplu k sa aiba c citi...jazil de ex citeste...catalin din gang la fel..dar cu ei e altceva..sincera sa fiu cu mine si cu voi motivul pt kr nu le dau ink sa citeasca e pt k nu vreau sa am parte de comentarii dup`aia de genu`"a k de ce vb mai mult de ala si de mn nu?" sau "a,k de ce nu mi`ai zis asta si ai facut ai`lalta?" nu cred k vreau asa ceva...l`am inceput k p un proiect...k sa fie un fel de bildungsroman:D cine stie cunoaste;) pt cine nu cunoaste..un drum al maturizarii..;)

azi am fost la olimpiada la istorie..am facut ceva acolo..adik am fost cat de cat pe subiect-teoria imigrationista si politica antiotomana a tarilor romana intre secolele XIV-XVI -traducere libera pt "toate bataliile intre romani si turci"..ideea e k sper din tot sufletu`sa nu ma fac de ras..adik sa ma pricopsesc cu un 4 mai mare decat mine sau ceva de genu`...uoofff!!!

am vb azi cu barbatu` si mi`a zis k este posibil sa nu faca revelionu`la munte si k il face cu mine ,asta dak nu vine un preten al lui la munte sa bla bla n`am inteles foarte bine ce zicea pt k io eram in 41 printre "oameni buni cu suflet bun..." si repertoriul lor de iarna iar el era in tren=> o minunatie de conversatie..:)) ideea e k imi pare rau k nu mai face rev.la munte..cred k i`ar fi prins bine o iesire d`asta k incepe sesiunea si n`o sa mai stie de kpu`lui,dar pe de alta parte ma km bucur k o sa`l facem impreuna..adik nush!sper sa`l facem!dak nu...inseamna k soarta are alte planuri cu mine in noaptea aia :n:

imi aduceam aminte de revelionu`de anu`trecut...hohoooooooo...beutura putina in prima jumatate a serii,dar dupa....beutura si barbati!cine se mai certa cu taximetristii k vor sa ne ia400 din regie pana in ghencea la2 dimineata in afara de mine??nimeni,evident!si apoi cine mai mergea cu tramvaiu`??tot io!dar nu eram singura..eram cu prietenele mele de atunci...a fost frumos,de ce sa mint?as fi nush cum....DA!M`AM DISTRAT!!
si am avut si ce sa`mi aduc aminte a2a zi...

anu`asta sunt mai mult decat curioasa unde o sa`l facem...adik...io nu am nici o invitatie..:( au kngurelu`si andru..separat!da`dak fac rost de ceva,ii bag si pe ei da`ti seama!si invers...sper!o sa iasa bina..dak o fi 31 decembrie seara si io ink nush ce fac de rev abia atunci sa incep sa ma agit!!

:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Dec 27, 2005 7:27 pm

hmmm....hai la multi ani tuturor celor care citesc ce aberez io aici!!!la multi ani si nu numai;)

nu va imaginati cat ma bucur k a trecut craciunu`si abia astept sa treaca si revelionu`pt k viata mea sa se reintoarca in matca ei-uneori plictisitoare-dar normala.adik abia astept sa ma intorc la scoala,sa nu mai trebuiasca sa mananc numai mancare gatita,sa nu mai trebuiasca sa ne prefacem a fi o familie mare si fericita knd de fapt nu`i asa si most of all sa nu mai fie toate magazinele inkise!adik sa am de und cumpara paine proaspata pt numele lui Dumnezeu!!!

eam fost azi cu mama la albinutza in recunoastere si printre rafturi dau nas in nas cu unu`(unu`pur si simplu)posesor al unei pereki superbe de oki albastri(stiu k am familie si copii:n: )si stau io si ma holbez la el...si el ma simte(cred) si se intoarce la mine..ma ocoleste si se duce la casa...luam ce trebuia sa luam io si mum,si ajungem la casa..unde ..STUPOARE!!!!!!!era inaintea noastra..si cum coada era cu cot(adik il vedeam perfect) si inainta agale mama-oki de SHLOIM ma intreaba dak il cunosc pe baiatu`ala k se tot uita la mine intr`un fel k si cum m`ar sti da`nu stie de unde..io dau din cap infirmand cele zise de ea...si aia e...trec de casa pt k mi`era cald si o astept pe mama sa plateasca.intre timp,omul cu okiu`;) ajunge la casa,plateste.isi pune arielu`in punga,ciocolata calda in ghiozdan(a se nota k io nu ma uitam la el k o obsedata) si se intoarce si`mi trage o privire d`aia albastra de am zis k inghet acolo!nu s`a uitat urat..pur si simplu s`a uitat!moama nene si in momentul ala mi`am promis k nu intorc capu`dupa el orice ar fi!!si asa am facut!!!

m`au cuprins apoi niste ganduri...moama moama..la modu`"dak afla barbatu`am incurcat`o"nush de ce ma gandeam asa..k nu a fost nimic concret si nimic ce ar fi putut sa ne pericliteze relatia ,dar ma simteam io naspa si vinovata!pe bune....brr...oare am inceput sa dezvolt o constiinta?ramane de vazut dak raspund sau nu la intrebrea asta..poate data viitoare..

probleme in paradis s`ar putea caracteriza ultimele mele zile..cu ce sa incep???cu craciunu`care a fost de kkt prin definitie-marca a familiei mele?sau cu faptul k am primit O portokla,O ciocolata,(incercati sa sesizati nota de singular pe k o folosesc!!!)un inel groaznic-ar face`o invidioasa pe profa de filoSofie si un alt inel dragutz de la sorella(si nu zic asta doar pt k imi mai citeste posturile!!!!)si atat...a!!ba nu!scuze!un rimel pe care oricum il folosim la comun...gizas...nu`mi vine sa cred k nu ma mai ating sarbatorile..adik acum o sa ziceti k e vba doar de primit!ei bine nu`i asa...am avut mkr satisfactia k mama a fost super incantata de manusile ei cele noi pe care si le dorea de ani de zile...si de sorella k o intereseaza puzzle`u de 1000 de piese pe kr i l`am luat-o sa ramana fara oki in curand(am incercat si io sa fac da`m`am dat batuta dupa 10 minute!!nu e de mine;) )in skimb tata...moama nene ..dupa ce k nu stiam ce kkt sa ii fac kdou si mi`am stors creierii pt o pereke de papuci mai face si nazuri-sunt cu un numar mai mic(ma jur k imi venea sa`i crap capu`cu barda!am avut o zvacnire de moment)noroc k m`am abtinut!s`a dus drq tot farmecu`sarbatorilor..imi vine sa plang cand ma gandesc cat de trista e viata mea..da`cand aflu k nici a altora nu e mai breaza...parca ma face sa ma adun un pic(nu sa ma simt mai bn,dar sa realizez k nu sunt singura)..mkr atat...

mai e nevoie sa mai zic k de craciun am fost pedepsita?adik in vinerea aia dinainte li s`a pus pata alor mei FARA SA MA FAC VINOVATA ABSOLUT DE NIMIC si am si martori(pe bune...kiar au fost aiurea si s`au arunkt cu kpu`inainte fara sa ma asculte)nush cum sa va dau o definitie a cuvantului pedepsit la mn in ksa..o sa incerc...=o situatie in kr nu vrei sa fii din kuza faptului k ti se suspenda netul(adik nu mai ai voie sa deskizi calcu`),tvu`(la fel),iesirile(adik no more bye bye) iar in cazuri extrem de grave se suspenda si telefonu`mobil..in functie de gravitatea faptei acestea sunt combinate cu privire nimicitoare aruncate cand ti`e lumea mai draga si replici acide date multa vreme dupa suspendarea pedepsei...in fine..io oricum nu ies afara dekt knd vine barbatu`da`...nush ..sor`mea de ex ce vina avea??mm....ma depasesc unele kestii...

peste asta mai aveam si o cearta ci cu knguru`care afirma k ii acord mai multa atentie lui andru dekt ar trebui..in skimb ea uita k io il stiu pe el de mai demult,k noi doi suntem super buni prieteni,k imi cere sfatu`de fiekr data knd are nevoie de mine,k ne intelegem super si k avem cateva kestii ale noastre p kr nu are nimeni cum sa ni le ia!dar...el o iubeste si a preferat sa ma dea la o parte pt ea..e de inteles situatia dar mie imi pare rau....cat despre kngur...nush...cea mai nefondata mi s`a parut afirmatia cum k n`as fi bagat`o in seama ...aiurea...sa nu uite cum m`am purtat io cu ea si cum s`au purtat veve si prunella in ultima saptamana de scoala,de cate ori am intrebat`o dak are ceva in general sau ceva cu mine-raspunsu`vesnic"ce`ai mha???" ,de faza cu idu`dat lui ema ala,faza kr mi`a fost pusa in carca gratuit pt k do`nsoara i l`a dat personal,dar io k o buna pretena ce sunt si k o finutza am tacut si am acceptat k andru sa se uite urat la mine si sa isi piarda increderea in mine pe aceeasi vesnik premisa"lasa..lor sa le fie bine..io ce mai contez"...a!!!la intrebarea ei "tie cum ti`ar parea dak io as manifesta atat interes pt al tau?" tin sa`i aduc aminte de marturisirea naiva si dragutza faza de el in care ii spunea "stii..esti exact genul meu de barbat..amuzant,dragutz,agitat..".el mi`a zis ridicand in acelasi timp un semn de intrebare..io naiva si dragutza am zis k n`are rost sa incep un scandal pe tema asta..asa k am tacut..si uite unde s`a ajuns!!!

asta se intampla dak iti reprimi pornirile de moment..asa k data viitoare knd mi`o mai aparea unu`in fata sa`mi zik sa nu mai fiu impulsiva imi iau libertatea sa`l scuip (si sa`i dau linku`asta).

trebuia sa dormim maine in bucurestii noi la andrei....de ce nu mai dormim?pt k n`o lasa p kngurella..cool,huh?si ea n`avea de gand sa`mi zik..si mai tare!!!

a!!si picatura care a umplut paharu`este k nu mai are voie andru sa vb cu mine!adevaru`e ca sunt o piaza rea si k le periclitez relatia(mai ales dupa toate datile alea in kr am intervenit sa`i scot prostiile din cap)stiu k pare stereotip dar....asta e respectu`care`l merit sdupa tot ce am facut pt ei!!asa`mi trebuie!!!avea dreptate cristi meu knd imi zicea sa nu ma mai bag intre ei k tot io pic de papagal-k ei se impak mereu!!

asta si gata!!promit!!mi`e dor de el si numai gandul k o sa facem revu`separat ma da peste kp!in aceasta situatie imi bag picioarele si stau acasa de rev!!asa scutesc niste bani si ma scutesc si de niste nervi in plus!!muuuuuulti nervi!!!

gata!!nu mai pot!sunt suparata si descopar cu uimire cum prietenii mei se duc unu`cate unu`pe apa sambetei si k aia de durata au ramas putini-atat de putini inkt pot vbi la singular..sunt curioasa ce s`o mai intampla in urmatoarele zile sau in urmatoarea perioada...uooofff....:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Ian 06, 2006 10:38 pm

am un deja-vu scriind ceea ce scriu aq ..si stii de ce????pt k am mai scris o data asta!!!!dar din cauza unor defectiuni tehnice(a se citi @#@#%$%^%^&^*&^*&^*% in el de calculator!!! :n: ) am fost nevoita sa dau restart pierzand TOT ce a putut sa`mi debiteze cerebelu`pe foaia asta alba...

incepem cu inceputul...
azi dupa ce am facut un test dat la admitere anu`trecut si la kr din 45 de intrebari am facut corect 40!!!!io,mandra de mine,ii dau vestea minunata mamei mele,draga de ea,la care o reactie de o sinceritate uimitoare m`a lasat paf!!" iti dai seama k anu`asta n`o sa mai fie aceleasi subiecte,nu?" imi venea sa o lovesc cu un obiect contondent dar mi`am infranat aceasta posibila iesire din ratiuni etice...moama ati citit ultima fraza???gizas...zici k`s mai ceva k descartes ala:n:

asa...ma folosesc de titlul(cam lung) al jurnalului meu pt a va povesti ceva-si pt a va atrage atentia k ASA NU!!trebuie facute treburile...
ideea e k niste 2 alea(k altfel nu merita bagate in seama) se apuk ele sa dea telefoane si mesaje (mie,lui andru si kngurului)sa ne keme afara...in momentul in kr o intreb pe una dintre ele ce urmareste mi se raspunde"IO???io,una nimic..." bine,bine,tu una nimic,dar mai ramane una!!care sigur urmareste ceva...ma rog...sunt atat de penale in tot ceea ce fac,atat de lipsite de importanta..si triste in acelasi timp pt simplul fapt k nu au viata..la modu`...frate,cat de lame sa fii ca sa`ti petreci viata gandindu`te cum sa mai dai un msj kr sa`i atace pe aia care ORICUM NU TE BAGA IN SEAMA!!..cred k e o intrebare retorica...

in orice caz consider k le`am acordat mai multa atentie decat merita-sau decat vor merita vreodata...concluzia e k sunt praf!!!praf de ala de sub pat,cand il ridici la curatenia de paste sau craciun!


my last order of business e sa scriu despre cel care m`a fermecat(minunatu`,ciauless bulan!!)I`ll make it short k vrea sorella sa intre pe msn DESI E TIMPU`MEU!!!!!suntem k la sala aici:)) totul e impartit...:( mda...aia e...ideea e k m`a durut k nu a fost langa mine de revelion..dar si`a luat revansa cat de cat ultima oara cand ne`am vazut...nush ce sa va mai zic de el...sper doar sa nu aiba un soc in momentul in care o sa vada cat am scris despre el pe siteu`asta..voi,fanii mei:)) care deja nu mai suportati sa cititi despre el ..imi pare rau!sariti partea asta!!


e totul pt mine!!:*:* ahhhhh...
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Ian 11, 2006 1:30 pm

nu mai stiu ce e minciuna si ce nu..nu mai stiu pe cine sa cred si pe cine nu...increderea e o kestiune relativa...relativa e putin spus!!!mult prea putin spus!!!e dureros k nimeni nu mai e sincer cu nimeni..nici makr cu sine...nici mkr eu....:( e trist!!!ma transform ..nu vreau sa cresc...nuuuu!!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Ian 11, 2006 1:55 pm

Gizas nu`mi vine sa cred....o data imi merge si mie calcu si nu se blokeaza la mai mult de 2 apliktii(ati citit bine!!) si nu merge fanclubu`...uooofff....`t is a sick sad world we live in...uooofff...maine(adik pe 9...k nush knd o sa apuc sa postez asta...)incepe scoala...sunt curioasa cum o sa fie atmosfera din clasa date fiind ultimele zdruncinari de situatie..nush e o nebuloasa....nu`mi pasa !!am aici...langa mine(vorba vine langa mine...)oamenii de care imi pasa si carora le pasa de persoana mea...e drept k sunt putini..da`ii prefer putini si buni decat deloc sau prea multi...

S`o luam metodic..ce am facut lately...puey cu ce sa incep ??cu testele la engleza unde din 45 am facut 36 repectiv 32 de puncte??si asta fara sa fiu o proasta..(vorbeste o persoana cu 10 in teza la engleza...si aici nu e vba de nivelul liceului sau ceva...k e un liceu potent...)doar k sunt grele tare testele alea...uooofff....da Doamne sa intru....

As putea sa continui cu ..strudelu`pe care l`a facut mama azi(io am ras merele..si era cat pe ce sa mancam strudel cu carne nu cu mere ;) )ideea e k avea gust de prosop in cele din urma :-& scarbos...as putea sa va povstesc si de cum am spalat io geamurile de la bucatarie si de la usa balconului cu un minunat produs de curatat(luat din carrefour,deci nu era contrafacut) si le`am frecat de le`am innebunit da`tot nu se vede prin ele...mai bine le lasam nespalate k aratau mai bine ;)


in sfarsit am reusit sa postez!!!ieiii.....minciunile ies la iveala si nu pik bine nimanui..in plus nu pic io bine!!!pt k le`am ascuns!!nu era mai simplu dak statea im banca mea si nu ziceam nimic si imi puneam mainile la ureki atunci knd mi se povesteau diverse variante ale aceluiasi eveniment??ba da!!BA DAAAA!!va zic io...aq nu eram in pericol sa`si piarda toata lumea incerderea in mine..si in pericol sa raman fara preteni...nush..a fost o atmosfera tare azi ..adik nu am facut nici o ora(noi suntem a12a cik ..si la fel d cik tre sa recupram orele alea pierdute in greva!!ufff)si ma simteam asa..k si cum trageam toti unu`la celalalt...si voiam sa stam cat mai mult timp impreuna...k si cum am simti k se termina timpul nostru impreuna...e trist...azi sunt trista...

aseara n`am apukt sa vb cu bebe meu pe net..k a intrat kiar knd m`am dus io la culcare...il iubesc..e bine..stii ce senzatie pufoasa si blanda si calda k o...nush cu ce sa compar...k o compresa cu ceai cald...metaforic vorbind..e nemaipomenit sa stii k no matter what ai pe cineva la care sa te intorci mereu(a nu se interpreta..de fapt incercam sa traduc expresia "to turn to" si a iesit un praf!!)si sa iti zica la tel k i`e dor de tine si k te iubeste si k...nush.."lasa k n`o sa mai doara marsupiu`..o sa treaca..poop io si trece" nush sunt multe kestii..nu vreau sa provoc soarta..dar sunt hotarata sa lupt k o leoaica pt el..pt k merita...ufff...


tre sa ma duc la dentist..sa`mi fac 2 masele...a insistat mama sa ma duc..k nu ma dureau...dar poti sa te pui cu nebunu`cand i se pune pata??nu??knd am iesit de acolo ...era aproape lesinata ..k o sa ma/o coste in jur de 3 milioane si ceva...si asta lasand la o parte faptul k de fiekr data cand ma apuc de invatat si invat o perioada...o ora,2..ma ia o durere monstru d cap si de oki...=> am nevoie de okelari..alti bani,alta distractie..k sa nu mai zic de banii kr tre dati la scoala "pt bac"-600,pt banket-2 milioane,pt anuar-5-600,pt rokia de banket...kiar nush..in tot cazu`nu va fi creatie chanel sau mai stiu io ce..o sa fie creatie madam constantinescu(croitoreasa;) )sa zicem k scapam cu 7-800..apoi...incep meditatiile de saptamana care vine..pe langa cursuri!!la spaniola-400/sedinta,romana am2variante350cu prof de generala sau 500 cu prof de facultate..hmm...tough one... si engleza...350-400 pe sedinta...si in ritmu`asta o sa racaim cu unghia var de pe pereti k sa avem ce manca sau o sa lingem vaselina de pe la inkeieturile usilor..(balamale se keama dar aveam un lapsus;) ) si in situatia data sa indraznesc sa nu intru la facultate...puey ma mut la ghena ....uffffff......hai k tre sa mananc..mai dau un mesaj si gata...ma tirez la cursuri!!:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

viata e k paru`de la phoond:imputzita si plina de kkt!!

Mesajde bigassg » Sâm Ian 14, 2006 5:54 pm

"te`ai rupt in c*r citind "felix si otilia" si gata intri pe net!!!" ii explic omeneste:"femee!!!!! am citit toata ziua.asta knd n`ai avut nevoie de mine sa`ti curat ceapa sau sa ma duc in carrefour!am citit azi-noapte mai bine de jumate din ea!ma dor okii si ma doare kpu`,ce vrei de la viata mea?am luat o pauza de juma d ora!!!" ea nu si nu si incepe sa urle..n`o suport cand urla!stau foarte bine cu auzul,dar nu intelege!ma dispera!!!...a fost tare totusi k a intervenit tata si i`a zis sa ma mai lase in pace...mkr atat..da`stai asa k in curand....si el o sa vina pr kpu`meu!

am luat olimpiada aia nenorocita la istorie si auzi reactie la mama:" bravo,fata mamii(stie k nu suport sa`mi zik asa)da`realizezi k pt admitere nu iti trebuie 8,40,sau cat ai luat tu...iti trebuie cel putin 9!!!" imi venea sa plang si as fi facut`o dak nu mi`ar fi zis kiar in aceeasi zi k stie cum sunt io stresata cu admiterea k una e subiectu`de la OLIMPIADA si alta e ala de la bac,respectiv admitere...pe bune m`a km pus pe picioare asa...mi`am adus aminte k tre sa`i trimit niste poze!!a...mi`am adus aminte....

de abia astept sa moara ..sau nush nu`s capabila sa gandesc un lucru mai rau si mai ...nush ..nici nu va imaginati cata frustrare s`a strans in mine si cata ciuda k nu`mi trece prin kp ceva mai jignitor la adresa ei...dar nu termin io liceu`???da`nu scap io de ea???da`nu`i dau unuia 100.000 si`i arat masina ei??hooohooooo..nici nu va imaginati!!imi face fiekr ora de engleza un kin,si cred k asta isi doreste..tocmai de aia ma uit prin ea si n`o tratez cu atentie decat pe cealalta profa cu care facem(da!!facem cu 2 profe engleza!!in acelasi timp!!!)..picatura care a umplut paharu`a fost ieri cand ne`a adus tezele!!le`a corectat ea of course;) ...ne da mai intai sa vedem gramatik deja corectata...imparte foile prin cls,cealalta profa plekse nush unde!imi ajunge mie foaia si lu`veve..
la ea:gramatik toata bifata ca fiind perfecta!!la mine...2 gresite...identice cu ale ei!!!!!IDENTICE!!!am zis k nu`i adevarat...mi`am zis k nu are rost sa ma duc s`o iau de gat ,mai intai corectam si vedema la cine corect si la cine nu,k dak era incorect la veve,va dati seama k nu ma duceam sa`i scot okii pt k i`ar fi scazut ei din punctaj!incepem sa corectam,si descopar cu stupoare ca ale mele erau bine!!k ma salvasem cu nush ce prepozitie dupa cum a afirmat stimabila...o intreb de ce la veve e bifat ca fiind corect si la mine nu la care ea ,cu o inocenta demna de ghilotina :aaa...inseamna k tie nu ti`am luat in considerare ca nu am vrut!asta k sa vedeti ce se poate intampla dak pikti la bac cu o comisie kitroasa!!those were her own words...
in momentul ala m`am revoltat in sinea mea mai mult k niciodata dar eram constienta k nu ai cum s`o scoti la capat cu ea...si ma rugam k cele 50 de sutimi cate aveau intrebarile alea 2 sa nu fac vreo diferenta la nota mea...ei bine au facut!!!!Mi`a adus si restu`tezei si vad scris mare si infrosat 7!!!!!!!!!imi venea sa plang de oftica...anu`trecut am luat 9!!!!7???cum e posibil??toate subictele erau la latitudinea interpretarii ei: si rezumatu`si traducerea si eseul!!la eseu aveam subliniat doar un cuv pe care l`am scris cu doi "r" si recunosc ,,greseala mea...si ink un kktzel mic!la traducere am dat`o un pic in bara cu un sinonim dar nu aveam notate pe langa decat expresii pe care as fi putut sa le folosesc in locul celor alor mele..nu`mi venea sa cred...nu`mi venea sa cred...:( i`am urat printre lacrimile pe care abiea mi le stapaneam sa arda incet la foc domol in iad!!!si sa mai amestec si io din knd in knd in kzan!!!am luat 7!!dak eram proasta ziceam,dar nu`s !!si nu la engleza!!!la latina recunosc !!nu mi`a pasat ,nu m`a durut,am luat 6!dar am 9 la istorie,care imi place si la romana o sa am o nota mare,la fel!!dar engleza???voia de capu`ei!!!abia astept sa am okzia sa`i dau peste nas si sa`i zic:" n`a in clopotnitza,aghiasma,cristelnitza si anafura ma`tii!!!am luat 10 la bac la scris !!ma pish pe tine si pe neamu`tau de gaini ologite!!" abia astept...apoi se duce raluca la ea(cam aceeasi situatie..2 raspunsuri neluate in considerare)..ii daduse 6,40..raluk ii arata,compara cu o alta teza la care punctase rasp respective,la care asta:DA`7 TOT NU`TI DAU!!!
frate!!!!e munk ei!!!de ce sa nu`i dea punctaju`???de ce ??ce plm e ea mha? Dumnezeu???k nu da de la ea!!!si in plus merita!!!!mi s`a demonstrat din nou k viata e o tarfa....una mare...
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Ian 19, 2006 3:10 pm

discutie intr`un cabinet medical
personaje principale:asistenta,doctoritza si pacientu`(adik io,completand o adeverinta)

scena are loc in vreme ce pacientu`dupa cum am mai zis completa o adeverinta prin care se inscria la respectiva doctoritza de familie...

doctoritzei ii suna mobilu`.raspunde.
-alooo??
.....
-aaaa vaaaiiiiiiiii domnu` xulescu!!!!!ce onoare.....
.....
-cum va simiti ca tanar pensionar?
.....
-a...lasati k o sa vedeti dvs kt timp sa va odihniti o sa aveti....
......
-puey barabati`miu e bine,pampalau`ala mare e la medicina anu`2 si phooote tot ce prinde!!!hihihi
(in vremea aceasta pacientului mai ca ii cade pixu`din mana din cauza socului...asistenta geana la conversatia dr si geana pe mine sa vada cum reactionez...N`AM SKITAT NICI UN GEST!!!!)
.....
-da daaaa....sigur k da...va astept ..va astept!!

...aq concluzia....oare am facut bine k m`am inscris la ea si nu alaturi?:n:
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Ian 19, 2006 4:02 pm

-luni dimineata ora 7.10.parasesc minunatul camin al familiei cu destinatioe finala minunatul meu liceu!
-ora7.11 o pisica neagra usor handicapata(si nu glumesc..are coada incolacita pe spate asemenea cainilor,in niciun caz asemeni pisicilor) si`a sincronizat plekrea la scoala pisiceasca odata cu a mea si a simtit nevoia imperioasa de a`mi traversa calea de la stanga la dreapta...am facut cei 3 pasi regulamentari inapoi,am scuipat si mi`am continuat drumu`neabatut gandindu`ma"kiar sunt curioasa ce o sa mi se intample azi"....

nu multe..adik se puteau si mai multe....hmm..cu ce sa incep?s`o iau cronologic!nu vine profa la germana(adik la prima ora...)as fi putut foarte bine sa mai dorm o ora,,in skimb stau la astia la clasa si invat niste franceza... ma fac poligloata....
pe parcursu`unei ore de curs temperatura corporala a urcat undeva la 38 de grade si starea mea s`a deteriorat simtitor..in pauza ma duc la cabinet,iau un algoklmin fiola(blestemandu`ma in acelasi timp pt faptul k am papile gustative) si 50 de minute mai tarziu starea mea este imbunatatita simtitor...
ma duc la policlinik sa`mi skimb medicu`de familie...(asta e etapa 1,cea de deasupra e etapa a 2a;) ) si ma duc....

cioc!cioc!la usa.intru si le zic buna ziua!erau 6 asistente si niciuna nu m`a onorat cu salutu`..
-buna ziua!!!!!cu cine trebuie sa vb ca sa`mi skimb md de fam?vreau sa ma mut aici la dvs!
-(in sictir o tanti usor supraponderala imi raspunde printre firmiturile produsului d patiserie cu care se infunda!) cu cine vreti,da`inkideti usa dupa dvs si intrati cu totul!
vazand k e singura care m`a tratat cat de cat cu bunavointa inkid usa si ma adresez ei:
-vreau sa ma inscriu la md de fam la dvs
-asa...si?
io pauza!!!!!
tot ea:
-cine lucreaza in minister?
-o ruda de gradu`I
intervine o alta tanti din dreapta ei cu care voi purta conversatia pana la sfarsitul ei
-n`aveti voie sa va inscrieti la noi !!!
io:cum adik?doamna de la parter din cutie(de la birou`de info)mi`a zis k se poate..ori nu lucrati in aceeasi institutie?
-NU AVETI VOIE SA VA INSCRIETI LA NOI!!!
-cum sa nu am voie doamna???!?!?!?!?
-cati ani aveti??
io finutza:optsprezece!!!
-doaa???n`ai voie sa te inscrii aici!!
-doamna,cum sa nu am ???
-puey lucrati in minister??
-nu lucrez!!
-ei,atunci vedeti k nu aveti cum???doar dak lucreaza mama sau tata acolo..
io deja cu tensiunea crescanda-doamna si ruda de gradu`I ce e?????
fofilandu`se-cine lucreaza in minister??
-TATA!!
-a?da?puey sa vii cu contractu` si cu...
-care contract??
-lasa k stie tata care contract...
-doamna,care contract?ala de la masina de spalat?explikti`mi k sa stiu ce aduc!!
-ala cu casa de asigurari si...
-si nu puteati sa ziceti asa d la inceput???
-...si buletinu`!
-care buletin?al cui??
-(ridicand tonul)despre cine e vba in propozitie???
-dna,n`am venit sa fac literatura sau gramatica aici...buletinu`cui???
-al tau!!!!
-nu despre mine era vba in propozitie....
-buletinu`tau!!
-da`de ce imi vorbiti asa???
-voai da`cum iti vb???
-asa...ce era dak imi vbeati frumos de la inceput si nu ridicati tonu`la mine???
-da`n`am ridikt tonu`la DVS!!!
-ba da!!DECI..contractu`cu casa de asigurari,b.i. meu si....
-...si atata!
-si fisa??n`o iau de la celalalt dr?
-...a ..ba da....si fisa!!!
-multumesc!buna ziua!!
ies furtunos de acolo insa fara sa trantesc usa!~!!!!am zis k turbez....k le strang de gat....si era abia ora 12.30....cand m`am dus 2 zile mai tarziu sa imi depun cererea la minuntata doctorita aflu k tanti care nu stie sa faca legatura intre rude de gradu`1 si parinti este ASISTENTA SEF!!!prea putin ma durea de ce e ea acolo...m`am infiintat iar la ea si i`am zis pe un ton ferm,hotarat k m`am intors!s`a skimbat usor la fata si zambindu`mi (!!!!)imi zice"imdiat sa va trimit la dna camelia...." cam asta e epopeea cu skimbarea dr de familie....in continuarea zilei de luni...

pregatire pt bac la sport....la finalu`pregatirii era, cu un genunki vanat si dureros(incercasem sa stau in maini la spalier...fara saltea....deznodamantu`e clar ) si azi ma mai doare...

asta fu ziua mea de luni...n`a fost kiar asa de naspa...:))da`cand ma intorceam acasa ,,,exact pe aceeasi portiune de drum de dimineata ma intalnesc cu aceeasi pisica care tacticoasa se grabea sa`mi traverseze inapoi calea....uoofff....


AZI~~~ORA DE FILOsOFIE~~~~profa la catedra ,io in banca incercand s`o aburesc pt a3a nota...k sa nu mai dau lucrare...am auzit si io ceva prin clasa si am incercat sa redau k fiind al meu despre unu`,marx..;) asa...si cum ii explikm io mai tare k nu sunt de acord cu nenea asta k face k drege si o vad pe profa k scoate un ruj rosu de burgundia si incepe sa se dea cu el uitandu`se cu tot interesul d care era capabila la mine:)) io ..ma blokez...o aud pe veve k pufneste in ras..toata clasa se uita pe pereti sa n`o vada k altfel ar fi ras..aia doi din fata mea se zguduiau de atata ras,io=pierduta!!ma rugam sa nu ma pufneasca rasu`k dau cu picioru`la nota..mi`am adunat toate puterile si m`am concentrat pe stema de deasupra capului ei si am continuat discursul despre afirmatiile unuia care oricum e mort!!!la finalul orei imi zicea sa`i aduc aminte sa`mi treaca un 9 in catalog!!!!!am rasuflat usurata!!!

tre sa ma duc la cursuri si n`am nici un kef....poate o sa imi mai bag nasu`prin jurnalele altora pana la si jumate...

aaa...uitam sa scriu ce e mai important!!puiu meu s`a imbolnavit..cred k are gripa ..e frustrant k nu pot sa ma duc la el dat fiind faptul k nu`i in buc!!!dar am fost duminik...si a fost sooper....am facut2 luni sambata...si m`a asteptat knd am coborat din microbuz cu un trandafir alb :plans: ..e al doilea baiat care imi ia o floare...pe primu`il kema victor si mi`a luat ghiocei in clasa a2a...:) ufff..mi`e greu k e departe,dar asta nu ma impiedik sa simt pt el ceea ce simt...:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Sâm Ian 21, 2006 10:53 pm

sunt atat de mahnita...viata e atat de imputita cateodata...nush dak am scris sau dak repet ce am mai zis o data,dar m`am certat cu andru...adik...ma rog n`are rost sa incep sa insir aici c s`a intamplat intre noi pt k e jurnalu`meu si nu al lui si nush cat i`ar face placere sa vada toata lumea ce se intampla cu el...faza e k ultima oara cand am vb cu el a urlat la mine la telefon (evident din kuza kngurului cu care nu mai e) k de ce nu i`am zis nush ce referitor la ea...i`am explikt k nu tre sa ma traga pe mine la raspundere pt faptele ei ...si a inceput sa`mi spuna k nu i`am fost niciodata pretena k nu i`am vrut decat raul..si stateam si ma gandeam asa kt de ciudat e k nu se observa ce am facut bine,in skimb sare in oki orice gafa am comis...e trist:plans: zau k da...asta s`a intamplat aq ceva timp..km ...nush..de vreo2-3 saptamani..mi`a zis k o sa treaca ceva (mai mult timp)pana o sa ne mai vorbim ...si de ce sa mint..kiar mia parut rau t k io ..km am nevoie de el..adik sa nu intrati la idei!!!il iubesc pe bebe meu,iar andru imi e prieten..sau imi era ...:( ziceam k am nevoie de el in sensu`k el era mereu there for me...m`am ajutat mult knd aveam mai mare nevoie de ajutor asta vara,,in perioada aia naspa de tot...practic stie perfect cum imi functioneaza creieru`..mi`e cam aiurea asa,,nush...asta nu e un elogiu adus lui stiind k intr`o zi o sa citeasca aici si o sa se simta aiurea...e nush..ce simt io aq!!am vb cu el in seara asta pe net...adik i`am dat io un msj k e braveheart pe protv(asta era un film la care trebuia se ne uitam noi 2 asta vara in perioada noastra comuna de depresie)dar am sfarsit sa ma uit la el cu bebelu`..si n`am mai prins sfarsitu`:n: si apoi s`a bagat in seama pe net sa`mi multumeasca pt info..am skimbat niste impresii despre intretinere si despre reoartitoare si finalul apoteotic a fost in mom in kr i`am zis io k ..sper sa`si revina cat mai repede pt k nu`mi place sa`l stiu suparat si suferind dupa ea..si i`am mai zis k sper de asemenea k in mom in care o sa fie bine din nou sa vada ce n`a vazut pana acum ..cu alte cuvinte sa ma ierte pt parte din presupusa mea greseala si sa revina la normal lucrurile...aq..stau in expectativa..faza e k mereu mi`a facut asa..adik s`a purtat urat cu mine si cand s`a strikt ceva in viata lui a sfarsit prin a ma baga iar in seama...nu`s haina de vreme rea...sau oi fi!da`doar in calitate de prietena!!!..nush..aiurea...sunt km down...

daaaarrrr..maine vine bebelu`si abia astept sa petrec some quality time cu el....:* ma duc sa citesc ..papa!!

ps:ink 2 si ating 1000!!!;)
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Ian 23, 2006 10:23 am

mda!este luni dimineata si io sunt pe net!cum va explikti???ei bine...tre sa recunosc k este o nebuloasa kiar si pt mine..:N: eh..aq sa lasam suspansu`la o parte si sa va zic drept...nu m`am dus la scoala!logic vorbind...azi imi iau liber ..am si motive intemeiate;) a ramas bebelu`la un preten peste noapte si ne vedem si azi...moamaaaaaaaaa cat de frig e afara!!!!!o sa mi se usuce fatza si o sa cadaaaaaa....degeraturi&stuff...

mi`am facut un nou program lunea...se adauga si meditatiile la gramtica..bina,o sa ziceti,dar cursurile?nu`i bai..si alea sunt valabile;) asa k luni: de la 7.30-13.30 scoaala,13.30-14.30 fereastra absolut aiurea..o ora in kr nu fac nimic...14.30-16.30-pregatire pt bac la sport..adk antrenament!de la 17 cand ajung acasa...pana la 18 am timp sa fac un dus k dup`aia,de la 18.30 ma duc la meditatoare si doar nu vrem sa o omaram cu mirosu`de picioare,nu`i asa:))


aq il astept pe bebel sa vina k sa ne bem cafeaua impreuna...hihi si apoi sa mergem sa bantuim prin oras...da`e atat de frig!!!!!!

mi`era super dor de el...si cand s`a rastit la mine m`a durut mai mult dkt isi imagineaza cineva...adik ..a fost o data cand era bolnav si i`am zis sa se duk la doctor si el a zis k dak ar fi avut cum sa se miste s`a r fi dus...si m`am simtit k un kkt ..dar stiam k e bolnav i mai stiam k si io sunt morocanoasa cand sunt cu febra...apoi...aseara..eram in mall si acolo era macel!!nu gaseai o masa nici dak dadeai cu tunu`..intr`un tarziu dupa ce ne`am invartit noi pe acolo, vad ca se ridik niste matracuce de la masa si ma postez langa ele..le intreb dak e liber,iar una dintre ele imi zice"nu mai e liber k au ocupat`o domnii de acolo(o familie de arabi)" io ii multumesc frumos si plekm...apoi vad cu stupoare cum se aseaza una la masa care tocmai se eliberase...am zis k nu mai raspund de faptele mele si omor pe cineva...apoi bebelu`incepe sa se stropseasca la mine k aq n`avem masa,k dak eram io atenta aq nu statea aia acolo...bla bla bla..m`a facut sa ma simt k ultimu`om..stiu k nu asta a avut in intentie..da`asta a iesit ..ma rog!


il iubesc si ma face s ma simt k si cum as valora nush...greutatea mea in aur..si nu numai!!adik se poarta cu mine minunat(ma rog,exceptie facand faza de aseara..hihi)pretenii lui(oameni de peste 25 de ani!!!!) se poarta cu mine asa cum te porti cu un om,nu k si cum as avea io cu 8-10 ani mai putin dkt ei...e foarte tare atmosfera sin grupu`lor..

ieri de ex am fost la un prieten de`al lui acasa..si avea in vizita un cuplu proaspat casatorit(pe 12 nov anu`trecut...pe12 nov s`au luat si ai mei:)) )care ne`a aratat(cuplul) pozele de la nunta...erau foarte draguti ei asea...zau k da!!asta k sa vedeti k nu umblu cu putzoi si alte alea..adik oameni la casa lor,cu treburile lor...asa...si ideea cu astaia cu pozele lor de la nunta era k au trezit in mine...asa./...ceva high!!adik ..abia astept sa le arat si io cunoscutilor mei pozele de la nunta..hihihi!m`au cam rascolit asea...

am impresia k deja incep sa`mi apara primele riduri...k nu mai am putere,k o sa ma prabusesc...

aseara discutie cu sorella dupa ce imi da sa citesc un Ieseu(dupa cum i`ar spune profa mea de filoSofie)pt scoala ii zic :"stii cat m`ofitc k ai mostenit tu talentu`literar??" ea,dragutza si scoompa:"da!da`io nush sa desenez o fatza de om...si nici sa cant(dar asta e trasatura de familie)" la care io..naiva"da`nici io nush sa desenez o fatza de om " ea,simtind momentul.."a...puey in cazu`asta oftica`te!!"hihihi

inca il mai astept pe puiu`....sper sa nu`l gasesc degerat la coltu`blocului...hmmmm..:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Joi Ian 26, 2006 10:53 pm

ei bine prima mea intalnire cu meditatoarea la gramatica s`a soldat cu lacrimi si cu mama nestiiind cum sa ma mai calmeze..am plans tot drumu`de la ea pana la mine acasa(adim juma de ora) cu bocete si jelanie d`aia de genu`:nu mai dau la facultate:( sunt praf!nu am ce cauta acolo!!!sunt muci!!!kiar are dreptate rpofa intr`adevar nu valorez doi bani....de ce altii nu se streseaza si io imbatranesc cu 1o ani in perioada asta??aoleu si vai vai vai!!!!"...mda...a2a zi am mers la meditatii pe bune(cu o seara inainte fusese asa de cunoastere) si incet incet mi`a aratat ce si cum si mi`a dat de invatat...si azi am invatat pt k mi`e frik de ea si mi`e frik de eventualitatea unui esec!!...

la spaniola o sa incep de sambata....:( asta a fost singurul lucru pe care nu l`am vrut...sa intru cu scoala si in weekend...dar am zis..toate k toate dar nu ma ating de duminik pt k e ziua mea si a lui bebel...sub nici o forma nu vreau a ma bag cu scoala peste relatia noastra..si asa ne vedem rar!!!!

faza fazelor a fost cand o suna mama pe o profa de engleza de la facultate de acolo(cik e in comisia care face subiectele)si ii zice k pretu` e de 700.000 pe sedinta de 2 ore!!!!!!!io imi adunam maxilaru`de pe jos...iar mama-intr`o ultima sfortare supraomeneasca-o intreaba dak are certitudinea k intru dak tot da banii aia,la kr tanti "dna..nimic nu e sigur..." tare asa,nu?? si caut in disperare un meditator capabil..adik unu`BUN CU ADEVARAT!!!Uooooofff..

aaaaaaaaa:)) faza!!!azi am avut la sc k invitat pe nenea nicolae manolescu(critic literar contemporan pt necunoscatori;) ) cu okzia zile liceului...si ince[e el si tine o cuvantare..si dupa ce termina,preia cuvantul prietenul sau solomon marcus(o somitate in materie de matematica cik...never heard of him)si a fost o nebuloasa totala...nenea manolescu este super inteligent si a facut niste comparatii intre invatamantu`de pe "vremea lui" si cel contemporan..a vbt deskis in general..cred k ce mi`a placut la el a fost k era asortat-avea un costum maro,camasa bej si cravata cu dungi oblice maro si bej...si sosete maro!!!bun asea...aa!!si k era tuns scurt si ingrijit..mda...asta a fost de fapt!!a zis cum e la Litere ,k cik "asta e o facultate usoara..e cea mai usoara facultate posibila,se intra usor,se dau note mari...ce poti sa`ti doresti mai mult..in skimb, dak nu`ti place saa citesti mai bine du`te altundeva..tre sa citesti!!!mult!!!in fiekr zi cate putin!!!" a facut si niste glume dragute..e de viata omu`,,,kiar mi`a placut de el!!!

ma intorceam de la scoala pe trotuaru`luminat de soare(tre sa recunosteti k azi fu mult mai cald dekt zilele trecute knd simteam k o sa mi se usuce fata si o sa mi se desprinda usor de cap,lasandu`ma in imposibilitate de a`mi exprima aaa....expresiile :n: faciale) si ma uitam in zare,gandindu`ma k ink putin si o sa se termine tot stresu` asta si o sa fie bine....si apoi ma mai gandeam io in vreme ce ma depaseste un catel maidanez,dar vesel,cum ar trebui sa arat io intr`un videoclip d`ala care arata trecerea timpului,a anotimpurilor peste acelasi peisaj..k doar in fiekr dimineata la aceeasi ora io fac acelasi lucru!!merg la scoala!!!cum oi arata io primavara-devitaminizata dupa iesirea din iarna-,vara imbracata lejer si cu okelarii mei de soare cei jmekeri,toamna -morocanoasa si usor adusa de spate cu gandurile stagnand undeva intr`un colt al creierului meu,si iarna-infofolita pana peste ureki,cu fularul meu cel albastru pe care mi l`am dorit atat de mult,desi nu este deosebit...nush....trece vremea....(io si eminescu:D ) mi`e frik de ce o sa vina...kiar imi e..degeaba bravez,ca sunt rupta de frik,de teama de necunoscut,de disperarea esecului eventual si de o depresie crancena...

cand ma podidisera mai tare triseturile imi vibreaza telefonu`...vup-vup-vup-vup...MESAJ!!!!!il deskid si citesc: expeditor:bebele meu... textul msjlui:te iubesc! atat!!!!simplu....in momentu`ala imi venea sa ma iau la palme pt k mi`a scapat din vedere k cineva in lumea asta kiar ma iubeste si ar face (cred) orice pt mine...sunt io dobitoaca si nu vad cand trebuie....:*
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

nu`l cititi..va faceti un bine...

Mesajde bigassg » Mie Feb 01, 2006 10:49 am

miercuri ora 9:26 ...si sunt acasa!!!muahahahaaaa...nu m`am dus la la scoala..rusine sa`mi fie..aveam numai ore d`alea:human rights,educatie pt sanatate...sport....sportul este important-stim cu totii da`ma phoote o leneeee.....moama moama....o sa am treaba mai tarziu prin oras..adik tre sa ma duc sa ma intalnesc cu serj si crinella sa mergem la cimitir pt k azi se comemoreaza 2 ani de cand andreea a plekt dintre noi..:( a simtit ea k lumea asta e de kkt si a stiut mai bine ce e de facut...) apoi tre sa`mi iau o carte de la xeroxat-o caciula de bani!!apoi la cursuri...this shit that shit...

mi`e fuame....nu`i nmc de mankre in frigideru`ala(sunt curioasa de ce il mai tinem k si asa nu foloseste la nimic!) o intreb aseara pe mama:ce e de mankre? ea:ce`a fost si ieri! ADIK NIMIC!!!!!!!:))

uoofff.....vreau sa scriu multe dar timpul nu`mi permite....vorba aia scoasa din morometii(de marin preda nu de 1q sapro) timpul nu mai are rabdare cu noi!!!pot in skimb sa ma laud k am reusit sa nu mai plang dupa meditatii le la romana...adik la gramatik!dupa ce la primu`test am luat 0.70 de puncte(adik 70 de sutimi din nota 10) ieri am luat 7.80!!!a great achievement!!!

am senzatia k te transform intr`un jurnal plictisitor...nush!as vrea si io o stelutza d`aia cum au mai jmekerii de pe aici(a se citi mai merituosii) dar dak n`o merit...nu am de ce s`o am!sunt incoerenta..nush ce`i cu mine!!!

am vb aseara cu fratioru`pe net...mi`a dat si cam..mi`e dor de el..si mi`e frik sa nu spuna k o duce bine doar k sa stam noi linistiti...si zicea k i`e dor de mine,de noi toti..k e bine acolo dar fara prieteni e pustiu...i`am zis k pretenii raman acolo unde i`ai lasat si k o sa`i fim preteni kiar dak se muta in africa!!mi`e dor de el!

plec!


as vrea sa scriu totusi ceva in memoria andreei dar nimic nu`mi trece prin cap...vreau doar sa stie k traieste in continuare in sufletele noastre si desi nu o arat am o strangere de inima cand vad persoane pe strada care au cate ceva din infatisarea ei...nu pot sa uit cum arata capela la inmormantare,ce simteam atunci,cata tristete,cata ura pe doctorii aia,cata inversunare impotriva bolii asteia incurabile!eram zdrobita..nu voiam sa cred k nu mai e...voiam sa cred k e o gluma proasta si k de fapt o sa ne surprinda pe toti in momentu`in kr o sa intre in clasa si o sa ne zik"am vrut sa vad care`mi sunt adevaratii preteni si mi`am inscenat moartea"...in mom ala io sa fiu suparata prastie pe ea dar sa fiu fericita k e vie...
e ciudat k noi toti am realizat ce inseamna moartea abia in mom ala...a fost groaznic cand din greseala ink o mai strigau la catalog :plans: mi`e ciuda pe viata asta!!din cand in cand imi aduc aminte prima oara cand am fost la ea la spital...eram cu tzurtzu si nu mai stiu cu cine..si am trimis dupa mama ei sa ne lase sa urcam...si in mom ala vad k vine un copil(!!!) si ma ia in brate si ma pupa....nu mai semana cu nimic din ce fusese...doar okii ii mai avea...atat...nu mai avea coditele ei cele lungi,groase si roscate...nu mai avea pantalonii cort..nu mai avea nimic!!si in cele din urma ...n`a mai fost nimic ea!

gata!nu mai vreau!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

even an angel can end up fallen,don`t u cry because u`r crawlin`...start again!!!

Mesajde bigassg » Vin Feb 03, 2006 10:01 am

am fost aseara in vizita la mama andreei si m`a dat peste cap!ma simt k un animal ranit care zace intr`o rapa lingandu`si rana,nereusind sa se exprime dkt prin intremediul okilor scaldati in lacrimi...cerand ajutor...

prin intermediul mamei ei mi`am dat seama k andreea traieste in mine si in ceilalti din jurul meu,k e mai vie k oricand "andreutza nu e materie..."
ne`a vorbit k o mama.nu k o mama care si`a pirdut copilu`,ci k o MAMA!!! ne`a zis k ink ii mai simte prezenta si k o mai keama in vis..:( a inceput sa ne spuna k orice am face sa ne ascultam parintii k ei ne vor binele,sa ii cerem ajutorul dak avem vreodata nevoie de el,kiar si la nunta de ar fi s`o invitam ea ar veni!am inceput sa plang si am luat`o in brate..ne`a zis k nu trebuie lacrimi,k nu e bine sa plangi...:plans:

ne`a aratat apoi o agenda cu ceva ce parea a fi un jurnal neterminat..avea doar doua pagini scrise p el..pe una dintre ele scria irina-o colega din clasa"un sac d pupici pt andreea(....)stiu k in urmatorii patru ani o sa avem timp sa ne apropiem si n`as vrea sa pierdem asta..."[citatul este inexact] n`a mai trait decat un an...:(( apoi urmatoarea foaie apartinea kiar jurnalului ei si scria ceva despre o alta colega de`a nostra pe care era suparata fiindca se combinase cu unu`de care ii placea ei(un varzar de om) si apoi scria ceva despre mine si kngurella "nici kngurella si gerula nu`mi sunt adevarate prietene,sunt si ele cu 2fetze si sunt niste jigodii" :plans:

mi`am adus aminte apoi de faptul k era km suparata pe mine knd a plekt in italia la tratament si ma simt k un kkt,k ultima jigodie,k ultimu`om..ma simt k si cum nu mi`as fi facut datoria fata de ea...mai ales dupa faza demna de cel mai josnic om pe kr i`am facut`o in spital...primisem de ziua mea de la oxi o pereke de cercei superbi!!!!!si eram cu ei knd ne`am dus odata la ea..si ii vede,ii admira si imi cere unu`sa`l probeze...io i`l dau.apoi ma duc la baie sa ma spal pe maini si knd ma intorc in rezerva o aud zicandu`i mamei ei"uite mami ce cercei frumosi mi`a facut cadou gerula" io am ramas paf si fara sa ma gandesc la cum ar putea`o afecta pe ea acest lucru ii zic k e o neintelegere k nu i`am facut ei kdou, k i`a primit io...o saptamana mai tarziu plek la milano la tratament si n`am mai vazut`o niciodata..2luni jumate mai tarziu se intorcea....lipsita de viata!!!!

n`am apukt sa imi cer iertare...i`as fi dat 1000 de pereki de cercei!!1000!!dar in mintea mea de copil egoist am reactionat pe moment ca o dobitoaca!!

la inmormantare,la slujba de dinainte era un suport in kr se puneau lumanari..pun pe rand niste colegi de ai mei cate una,iar cand s`o pun io cade!!!o ridic,o apirnd din nou, o pun in alt loc si cade iar!!am zis k innebunesc!!in mintea mea era o voce kr imi zbiera s`o las in pace k n`are ea nevoie de lumina de la mine,dar io ma inkpatanam si o tot infigeam in suportu`ala..in cele din urma a ramas in picioare!eu hohoteam deja!apoi la cimitir...knd incepusera sa arunce pamant pe ea..Dumnezeule nu va doresc sa auziti zgomotul ala vreodata!!!!nu am putut dormi pt k imi revenea obsesiv in creieri!!!atunci scot din buzunar cerecii aia si dau sa`i arunc(incercam sa`mi repar greseala,incercam sa i`i dau ei...)nu reusesc prima data pt k imi kd din mana.a doua oara la fel..abia a3a oara..:( exact k si lumanarea..
sunt praf!!mai ales k a scris in jurnal despre mine..si sub ce forma...:(

uneori knd se mai intampla evenimente prin clasa de genu`nush care s`a combinat cu nush care stau asa si ma intreb 'oare ce`o zice andreea dak ar vedea ce a facut X sau Y?oare ar fi de acord?" apoi stau si ma intreb dak ar fi fost ea oare ar mai fi stat la fel lucrurile??nush..mi`e dor de ea si ma doare...ma doare sufletu`cred...nush!!

as vrea sa pot da timpul inapoi dar numai pt asta!!pt a`mi putea indrepta greseala in fata ei....acum iar stau si ma gandesc k tre sa ma port cu precautie cu toata lumea pt k nu se stie cum ii pot pierde si apoi iar o sa`mi para rau..m`am gandit kiar si la profa de engleza aia care imi mananca ora de ora ficatii k intr`un fel imi pare rau k e frustrata si se razbuna pe mine doar "pt k nu`i place mimik fetzei mele" si m`am mai gandit si la porfa de desen pe care am kinuit`o ieri si knd a zis k`mi scade nota la purtare i`am dus cu mana mea creion sa`mi scada..am fost o marlanca,si mi`e rusine de mine!!mama nu m`a invatat asa...

mi`e greu!!!deja incep sa ma aplec sub povara...abia astept sa se termine tot!!!sa scap de tot..sa fiu pe picoarele mele sa nu mai aud pe nimeni comandandu`mi si pe nimeni stresandu`ma!!

nici nu va imaginati kt de mult imi doresc sa dau timpu`inainte mkr pt 30 de secunde,undeva in septembrie sa vad dak am intrat sau nu la facultatea aia..k sa stiu dk ma strsez aiurea si k sa stiu dk toti care imi spun sa ma reorientez au dreptate :( vreau sa se termine totul!!!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron