90% din viata consta in arta de a trai cu cei care nu`ti plac...

...pentru cei carora le place sa scrie

cat de putini au mai ramas...

Mesajde bigassg » Dum Ian 21, 2007 7:08 pm

nu`mi vine sa cred cat de putini din cei veki au mai ramas aici..am ramas surprinsa sau socata...
mi`am tot propus sa scriu si am tot amanat din varii motive(in principiu din lipsa de timp si de motivatie)nu mai am nicio tragere de inima,nici un pic de inspiratie!m`am transformat intr`o persoana plata,lipsita de imaginatie,care nu`si doreste decat sa se termine cat mai repede ziua si sa ajung acasa,sa ma ingrop in plapuma si sa dorm...sa dorm muuult si bine si sa`mi fie cald...si sa ma trezesc dimineata odihnita si fara urmele movulii de sub oki.dar asta nu se intampla.a doua zi o iau de la kpat dis-de-dimineata.daca nu cumva lucrez in tura de dimineata,ma duc la facultate,daca nu ma duc la facultate am ore de condus.dar,hey,a inceput si sesiunea!si ghici ce!au inceput si promotiile!si mai ghici ce!!!io fac parte din partea aia de oameni care nu cumpara cand sunt promotii,eu vand!da!in momentu`de fata sunt vanzatoare!!suna oribil,stiu,dar sa vezi cat e de groaznic sa te ntrebe cineva cu ce te ocupi si tu incerci sa dregi busuiocu`zicand"consilier de vanzari"(k asa se zice mai nou) iar persoana din fata ta iti raspunde"aa..vanzatoare,deci...eh!e suficient de bine pt anu`I de facultate" dar pt mine nu e!nu`i mai suport p niciunu`(cu vreo 2-3 exceptii) care mai de care se suge mai tare de munca si care mai de care sa`l faca pe la spate pe celalalt!m`am facut isterica,irascibila si ce alte cuvinte mai incep cu litera "i".sunt trista si ma simt dezradacinata.realizez k locu`meu nu e acolo si k pot mai mult,si vreau mai mult,dar nu am cand sa`mi caut altceva si nici unde sa ma duc nu am,ca sa nu mai zic k pana si pt postu`de vanzator iti trebuie pila.:|
mai am o bucurie p langa somnu`ala de care am atata nevoie si nu reusesc sa ma bucur...condusu`!mkr atat!iubesc dacia aia pe care fac scoala..o iubesc din tot sufletu`...nu cred k`ti inkipui ce inseamna sa iubesti o DACIE! daca era un bmw sau un porsche poate k intelegeai,dar eu iubesc o dacie..abia astept sa ma duc iar la ea,sa ma ia in brate,sa ma infasoare in centura ei ferma si sa`mi sufle caldura la picioare,pt k la sfarsit sa ne bucuram amandoua de ce ne place noua cel mai mult-tigara de dupa.
apropos,k tot veni vorba de iubit..de fapt abandonez un pic ideea k sa va spun o treaba scoasa in urma unui studiu bazat p nush cati subiecti.cik aia care lucreaza cu oamenii o iau razna cel mai repede(vezi profesori,doctori,vanzatori;) functionari publici-si nici mkr nu ma mai mira)am ajuns in stadiul in care`mi doresc sa ma mut la zoo,sa ma angajez acolo,sa ma duc sa pieptan panterele,sa ii fac pedichiura crocodilului pt k asa m`am saturat de oameni....nu`mi mai vine sa ies in lume si nu sunt io aia defecta!cand stai zi de zi in acelasi mediu si iti vine care mai de care mai nebun si tipa la tine pt niste kestii total aiurea parca iti vine sa`ti iei kmpii.intr`o zi ma simteam atat de singura si parasita inkt imi venea sa vbesc cu mobilierul ala din magazin(desi nu eram singura pe tura).asa,ca sa revin la subiectu`intrerupt un pic mai sus...apropos de iubire....asa mi s`a luat de iubire,asa mi s`a luat de toooooooooooooootttttttttttt!!!asa as scoate capu`pe geam si as tipa din toti rarunkii k m`am saturat,dar dup`aia s`ar uita toti la mine k la o bezmetica si mi`as mai atarna ink o tinikea de coada..nu sunt genu`kr sa "sufere"in tacere pt k vba unui coleg(din cele3 exceptii)"daca nu te plangi,nu esti compatimit..:| ) m`am saturat de mesaje siropoase de noapte buna,m`am saturat de declaratii de iubire eterna(kiar ascultam intr`o zi knd conduceam o mel a shakirei-p kr sincera sa fiu n`o inghit-si zicea ceva de genu`"u said u`ll love me till u die,as far as i know u`re still alive" si m`am amuzat teribil de treaba asta ,deoarece km are dreptate pustoaica)toti fac la fel-si acu`nu`mi sariti in kp k"dom`le nu l`ai gasit tu pe ala potrivit,nu stii tu sa te porti,ceri prea multe de la barbati" si alte baliverne de genu`asta.am oferit TOT ce aveam..si knd zic TOT,kiar ma refer la tot...si nu`mi doream sa primesc in skimb decat iubire,dragoste,afectiune,strangeri in brate,prostioare dulci spuse la ureke...treburi pe care le`am primit...vreme de cateva luni,pt k apoi au aparut "baietii" si "baietii" l`au acaparat..nu zic k e vina lui in intregime,am gresit si eu,da`nu cred k meritam sa fiu amenintata cu bataia si sa mi se reproseze diverse kestii de genu`"dom`le lasa k are cine sa te consoleze dintre toti "amicii" tai" .era un vers intr`o melodie"they say u never miss the water until it`s gone"(nush ce`i cu mine de citez numai din prostioare superficiale,da`asta`mi vine in kp) si astuia inclin sa`i dau dreptate...si nu ma refer la mine...ma rog,acum e de domeniul trecutului,dar m`am surprins zilele trecute plangand k tuta in magazin p o melodie de inima albastra(unkle-in a state) in minte mi se derulau imagini din trecutul nu foarte indepartat,toate amintirile insorite si dulci cu el de mana,iar alter egoul meu tipa la mine sa ma trezesc la realitate si sa nu mai plang k ma ia la palme.pana la urma am ascultat si m`am trezit din starea respectiva..
m`am obisnuit sa plang..knd simt k nu mai pot ma inkid pe unde pot si plang.nu e ceva la comanda,da`uneori simt k nu mai pot duce,dar hey,tot io sunt sprijinul tuturor si tot io`s mama tuturor ranitilor,care apoi se fac bine si`n cur ii doare ...ehh...cui ii pasa?
mi`e dor de andreea..ink putin si face 3ani de cand nu mai e...
de ceva vreme am un vis recurent..se face k ma inec..ca vin valuri mari de tot peste mine(si`s ba intr`un supermarket,ba pe plaja,ba la o terasa) si le vad cum vin din ce in ce mai aproape,mai mari si mai apoase si incerc sa`mi tin respiratia..si ma tot kinui si ma zbat sa ies la aer si inghit apa care nu are nici un gust...si ma kinui intruna...vreme de ore intregi,pt k apoi sa sune ceasu` si sa ma bucur intr`1un fel ca ma trezesc fiindca reusesc sa scap din apa aia..desi as vrea sa mai dorm.gata!cred k e cazu`sa ma mai apuc de niste kestionare k nu vreau sa am surprize!pace tuturor!k altceva nu`mi lipseste!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Dum Ian 21, 2007 7:22 pm

in memoriam....

m`am intors din peregrinarile mele rupta de frig si oboseala..n`am mai facut de mult timp o kestie din asta ,,,am mers prin-cred- aproape toate locurile pe unde ne`am plimbat si am stat si k intr`un film prost revedeam scenele respective in lumina zilelor de atunci..mai tii minte knd ne`am plimbat de la universitate inainte de am mers pana undeva aproape de capatul lui 90 si era frig afara si vbeam despre cum se taie porcul la tine la tara?sau ce bunatati se fac din el?mai tii minte knd te`am dus la agipu`de la iesirea din colentina k sa astepti maxi k sa pleci la mama ta si cu m te`ai intors dupa mine in statia de la tramvai k sa ma pupi?mai tii minte cum ne plimbam k nebunii prin bucuresti?sau atunci knd am stat de la unirea mai in fata intr`un parculets si venise un catel cu big balls?era un ogar,iar noi beam fanta de lamaie?mai tii minte knd stateai cu mine in statie la 71 la maxi de ploiesti?si apoi iti faceam cu mana din troleu si`mi venea mereu sa plang pt k stiam k pleci?mai stii knd am venit la tine la ploiesti prima oara si ne`am iubit noi in patu`tau de caminist si batea la usa,iar a2a zi mi`ai dat msj k"au trecut 30 de ore de cand erai in bratele mele and u took me higher"?mai stii knd ne`am asezat pe bancuta aia din cismigiu si ne uitam in bosketele ala galben in care era atarnat un fir de martisor si ulterior flegma ta?mai tii minte cum mnkm gogosi cu ciuperci si te mozoleai tot pe maini de`ti trebuiau mereu servetele umede?mai tii minte cand eram in backstage si mi`ai zis"eu ..te iubesc...sau cum se keama atunci knd simti k vrei sa stai mereu cu cineva si vrei s`o iei in brate" si io am muscat din masa aia si`mi venea sa`mi dau palme k nu am putut sa`ti zic nmc pt k deja era fumata faza si pt k io te iubeam de dinainte doar ca nu am avut curaj sa`ti spun?mai tii minte k de fiekr data knd ajungeam in backstage eram plouati?sau atunci knd mi s`a rupt mie slitu`?mai stii cum te tineam in brate si cum te mangaiam pe gat in acelasi backstage?mai tii minte cum te`am ajutat sa te muti si prin ce peripetii am trecut knd ti`ai gasit garsoniera?sau cum iti impatuream hartia de pus in dulapuri?sau cum m`a trimis mama cu planta la tine?mai stii ce gust avea primu`pilaf pe kr l`am facut pt tine,pt k io una n`am uitat ce gust aveau muraturile de la tine...mai tii minte cum ne luam pe toti peretii la alex in bucatarie?da`mi placea...pt k era ceva ce numai noi aveam!mai tii minte tiesto de anu`trecut?inainte sa ne impakm?doamne cat te mai iubeam atunci si nu`mi venea sa cred k ma pot abtine sa nu sar pe tine!am iubit fiekr particica din tine,am iubit fiekr semn oe gat sau pe burta de la tine si de pe tine,inclusiv perisoru`tau de pe burtik!am iubit fiekr prosteala de`a ta,kiar daca in felu`ei ma scotea din minti,fiekr strambatura,kia dak iti ziceam sa nu te mai porostesti.am iubit parul tau cel lung-knd era asa,te`am iubit si tuns.nu mi`a pasat ca nu mi`ai luat nmc de martisor,eram doar fericita k ma vad cu tine si k ai venit sa ma iei de la scoala,ma culkm cu tine in gand,primu`lucru la care ma gandeam dimineata erai tu,,,la un moment dat centralizasem vreo 300 de mesaje,intre timp numarul lor a crescut!sunt toate trecute la locul lor in caiete-k am mai multe!am iubit fiekr spagheta in parte pt k stiam k trecusera prin mana ta,ma bucuram de sosul ala de rosii de park era facut de cel mai de top bucatar de pe planeta asta.am iubit sentimentu`de liniste si pace knd am fost noi in miercurea aia singuri la munte si am mnkt la kbana skiorilor,la fel si adrenalina knd ne iubeam pe poteci si cobora deasupra noastra un nene.m`am bucurat de toate clipele langa tine sau in bratele tale pt k erai TU! tu insemna tot ce imi puteam dori de la un baiat-finut,atent cu mine,frumos mirositor,un baiat pe care il puteam scoate in lume pt k il ducea mintea si nu mi`era rusine sa`l prezint prietenilor,un baiat dupa care am tanjit si am suferit cum numai io stiu...apoi s`a intamplat ce s`o fi intamplat..numai tu stii ce s`a petrecut in sufletu`tau,,,nu mai ieseam,stateam numai in casa,nu mai vbeai cu mine,ma repezeai,te bagai inaintea mea pe usa,tipai,lucruri kr pana atunci nu existau,nu zic,n`am fost nici eu usa de biserica pt k de multe ori te`am enervat si eu,dar..crede`ma,nu vreau sa te mai kinui.nu mai puteam de dragul tau in noaptea de revelion knd te vedeam kt de sensibil erai cu perfuzia aia in mana si cat de copil poti sa fii,si doamne ce te mai iubeam si atunci!si cat de speriat mai erai si in momentul ala uitasem toate rautatile de pana atunci,inclusiv toate tipetele tale gratuite.si cum stateai ulterior spashit si cuminte.. te iubeam si atunci si te iubeam tare.nu m`am suparat nici k mi`ai zis k iti pare rau k ai venit si nici nu m`am suparat k n`am facut nmc de revelion si nici k am fost cu tine la spital pt k ,in kzu`in kr n`ai inteles-te iubesc.si ce daca ma bucuram k un copil de luminitele de pe palatul culturii?imi placeau!si ce daca imi placea cum se vedeau luminile din barlad?nu era nevoie sa strambi atata din nas?nu am alta bucurie!decat pe tine si luminitele alea nenorocite!!!nu mai pot acuma ...o sa`ti mai scriu knd o sa`mi mai revin..nu intru pe mess pt k stiu k o sa ne certam din nou si nu mai vreau nici asta!vreau liniste!

trebuia sa`l pun intre ghilimele...si knd te gandesti k io am pus kpat...nu mai puteam!!!nici acum nu mai pot face nimic...ma urasc din toate punctele de vedere!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Mar 05, 2007 11:01 am

atat de penibila ma simt cum nu va imaginati!!!cum sa postez io mailurile mele depresive???cum???bine,am depasit etapa si cred k e tardiv sa zic k nu`mi mai pasa...am alte lucruri mai importante de facut!am depasot pana si etapa "zdanganeala electronica"..bine,mai pastrez cateva cioburi din folderu`doldora de asa ceva,insa acum m`am redescoperit :n: si ascult kestii care au sens,care au consistenta,care transmit un mesaj(si aici nu ma refer la parazitii in efect;) )

pe scurt,acum ma aflu in pasa aia de "aoloooo, ce cacatu`ciorii ma fac cu viata mea!?!?!?!" si kiar sunt in pana de inspiratie.consider ca am irosit 6luni din viata mea cu ultimu`loc de munca,dar irosit e un termen extrem,pt k nu m`am ales kiar cu nmc....m`am ales cu o caciula (mai mica-un fel de fes) de bani,munciti pana la ultimu`leutz,din care mi`am facut treburile-respectiv platit facultate si scoala de soferi...mkr cu atat sa ma aleg si io!a!!si m`am mai ales cu niste prieteni..oameni carora nu le dadeam nicio sansa la inceput,acum mi s`au lipit de suflet prin felul lor de a fi langa mine cand am avut nevoie-serviciul fiindu`le inapoiat knd a fost cazu`...mi`am mai dat seama ca unii pot fi atat de fatarnici,parsivi si alte cuvinte sinonime ascunse undeva in fundul creierului meu!nu stiu daca mai aveam nevoie de asa ceva dupa experientele anterioare,dar viata asta simte nevoia sa`mi dea mereu cate una dupa ceafa si sa`mi zica:femeieeee,trezeste`te din naivitatea ta si deskide okiu`asupra societatii in care aii avut nesansa sa te nasti!!(apropos de societate...un post serios scos la concurs.o tipa se duce sa il intrebe pe nenea ala pana cand isi poate depunde dosaru`..urmeaza dialogu`-el:imi pare rau ,da`asta nu e loc pt fete...ea-unde scrie k e pt baieti? el:-nikieri,dar am un baiat care o sa ia concursu`si care o sa fie angajat pe postu`asta,asa ca degeaba te agiti!!!ea:-nu`mi pasa,io tot o sa incerc!! puteti observa un amestec de nepotism,pile,ambitie,deznadejde,alta ambitie ,toate`ntr`un parfum de vis! i rest my case!)

revenind la ce ziceam mai devreme..sunt intr`o situatie cam naspa dublata de prietena mea cea veke-depresia de primavara(a nu se confunda cu astenia de primavara...sunt sinonime pana intr`un punct) am renuntat la un loc de munca-dupa cum ziceam relativ caldut(dar unde nu se mai putea sta din kuza sefului{ cik is 3tipuri de sef: big boss,little boss si scarbos} ei bine,el era al3alea tip ;) ) pt a lua viata in piept si a alegra pe ceva mai multi bani,in skimb p tocuri,in fusta-vestimentatie de birou samd dar cu o kikitza financiara relativ dubioasa,gen -firma opreste 10%din venitu`tau iar tu la sf anului tre sa mai dai9% din TOT venitu`taxe si impozite..acu`daca facem un calcul la salariu brut ajungem la concluzia ca dam mai mult pt casa de pensii,somaj,asigurari de sanatate decat 19%,dar tot e frustrant.am zis k sunt prea tanara pt asa ceva,asa ca incep sa am "cold feet"si sa ma gandesc serios daca vreau sa ma bag in asa ceva..unele demersuri au fost deja facute,dar e timp de dat inapoi,sau loc,ia`o cum vrei! in tot cazu`nu vreau sa mai plictisesc cu detaliile neimportante din viata mea,morala povestii este:DESKIDE BINE!!!!! OKII SI AI GRIJA CE SEMNEZI,IA IN CALCUL TOATE POSIBILITATILE SI GANDESTE IN PERSPECTIVA!

alta concluzie la care am ajuns de cand n`am mai postat este ca ajungi s te simti cam prost cand esti iubit,iar tu nu simti nmc pt respectiva persoana..mai ales cand creierul iti este invadat periodic de ..nici nush cum sa ma exprim ca sa nu sune siropos..sa le spunem flashbackuri..cum bucurestiu`e mic-sau cum toti baietii au o afinitate pt aceleasi parcuri/terase/respectiv locuri de umblat imi vine destul de greu sa trec pe langa o banca cu o anumita amintire incrustata la figurat in lemnul ei..am depasit perioada,crede`ma!!!doar k pur si simplu imi aduc aminte-fara sa simt nmc..ahhh!!sunt incoerenta,am nevoie de un umar,de o persoana cu care sa ma sfatuiesc...dar cum numarul umerilor s`a redus simtitor din cauza distantei si a n kestii o sa ma duc si o sa vorbesc iar de una singura sau o sa intorc aceeasi problema pe toate partile pana o sa`mi fac creierii pilaf!ma pilafesc si asta e...

aoloooooooooooooo sunt k o balega,doar k io nu`s verde si nu miros urat-atunci de unde asemanarea?eh..textura e;)

mdaa...dak tu care citesti cred k ai abandonat undeva dupa primele randuri,incearca sa te pui in locu`meu si sa traiesti asa ceva;) o sa vezi ce amuzant e ...uooooofff...vreau o frezie!sa stau sa ma uit la ea cum infloreste si sa o simt fina si moale,imprastiindu`si tentaculele prin toate ungherele camerei mele!gata!ma duc sa`mi iau o cola!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Mar 05, 2007 11:10 am

am uitat ceva!!!!intru in scara unui bloc in cautarea unui notariat ...in hol,trona maiestuos un trandafir japonez la ghiveci...pe una din crengi era prinsa o foaie printata pe care scria:am 13 ani,te rog nu ma rupe...raspunsu`venit cu pixu`din partea unui oarecare : la multi ani!
alta faza:in trafic..un sofer avea masina tapetata cu anunturi cu:am 14 puncte,te rog nu ma stresa!!!
ultima..intra un invalid in magazinu`unde lucram..si ce`mi trece prin cap:cum ar fi sa`mi spuna ca vrea sa`si cumpere adidasi???sadic,nu?sper sa nu ma bata Dumnezeu pt rautate!!!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Iul 23, 2007 1:18 pm

mdap,aproape 5luni de cand nu am mai scris nmc...wow!bine,k am avut destule de facut,insa imi lipsesc teribil diminetile cu trezirea la 8 si cafeaua bauta in fata monitorului...

intre timp am mai crescut un pic..si sunt mandra de mine!am mai deskis un pic okii in privinta a ceea ce inseamna mizeria umana asta in cazul in care mai aveam nevoie de vreo dovada!

ma gandeam aseara sa postez si nu stiam cum sa incep...si mi`am adus aminte...

incep asa...a3a oara imi fac drum prin fata blocului respectiv si invariabil, gatul mi se zbate spasmodic in incercarea de a`mi indrepta obiectul gandirii si privirea spre etajul 7 ,unde de obicei era lumina aprinsa printre jaluzelele portocalii..acum nu mai este aprinsa..geamurile sunt inkise,iar usa o sa fie la fel de inkisa k si pana acum..pt mine!in general nu stiu si nici nu ma intereseaza...cu toate astea...sunt...trista e mult spus!adevarul e k ink imi pasa...ce penibil...de fapt cuvantu`potrivit este...(imi cer scuze pt sustinatorii dlui pruteanu) "lame"(a se citi in engleza) asta defineste totul cu o acuratete surprinzatoare...cand vad atata impotrivire paraca ma apuca ciuda!

ma rog,lasand toate astea la o parte ajung iar la concluzia vesnica cum ca ma zbat in mediocritate.singura diferenta fata de cum era acum un an o reprezinta locul de munca stabil si cat de cat caldut.nu fac nimic iesit din comun,fac parte din categoria sociala care se bate pentru un loc(in picioare) in 41, apoi in metrou(unde citesc si asud asemeni tuturor romanilor),ma prezint cu o punctualitate uimitoare la patiseria de peste intersectie unde in fiecare dimineata ma intreaba vanzatoarea daca am intarziat la munca sau de ce nu mai vin cu fusta mea alba..kestii de astea obisnuite prin care orice roman de clasa mijlocie trece zilnic.

nu mai sunt in stare sa visez pt ca nu mai ma dorinte,nu pt ca mi`am implinit vreuna,ci pentru ca NU mi`am implinit niciuna...dar promit k o sa fac ceva in privinta asta,iar peste ink 7 luni o sa afirm k sunt un om implinit-sau cel putin asa sper!

e liniste si pace din toate pdv si e bine,dar .....parca mai vreau ceva!parca lipseste ceva!si c o sa se intample knd o sa`mi dau seama ce vreau si o sa implinesc lucrul respectiv?o sa fiu o persoana implinita?poate...mai discutam atunci!

mi`am pierdut simtul umorului..sarcasmul nu ma mai caracterizeaza!sunt o balega!o fi si de la caldura..poate!cine stie...`om vedea knd s`o mai racori..

au inceput sa mi se lipeasca antebratele de tablia biroului...e de la aerul conditionat pe care ni`l tot promite sefu`:n:

inkei aici k sa mai am piele pe maini!revin candva in viitorul apropiat...asta dk o sa mai interesez p cineva!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mar Aug 21, 2007 11:50 am

fac ture intre fax si calculator pt ca am de dat ceva de genu`200 de situatii contabile pe fax la tot atatia clienti de ai nostri...asta da viata!!!imi place!!simt k traiesc!!pfua!

concluzia zilei de ieri ,trasa de un coleg a fost k am cazut victima gandirii balcanice si misogine in acelasi timp....cu alte cuvinte sunt o sclava pe bani putini,iar dragul si noul meu coleg oligofren/analfabet(si n`o spun din invidie,omu`kiar nu le are cu ortogramele si cu exprimatul in scris,dar are o scuza data fiind provenienta lui) are salariu dublu fata de al meu,si nu face nimic!a!dar stai!are si masina de la firma!!a dracu`viata!oare e normala reactia mea?e oare invidie?o fi ,frate,da`nu ma intereseaza in momentu`in care io si omu`suntem kt se poate de studenti,iar el porneste din start datorita faptului k are oua intre picioare si io nu de pe alta treapta..a!cum sa va explic k sa va faceti o idee??e extraordinar de slugarnic,pupincurist...si ar mai fi ceva da`nush cum sa caracterizez trastura respectiva...ideea e k omu`a muncit inainte k om bun la toate in constructii...punea parket,sapa santuri,varuia..smeker frate!s`a scos din foame!!aq e mare mahar!are masina de la firma,tel de la firma si ce e mai important nu mai cara cu carca,dar nu are scoala!uoofff,,,dak sefilor mei le plac lingaii e problema lor!io n`o sa ma injosesc niciodata in halu`asta.mai degraba imi bag un batz in fund decat sa ma cobor la nivelu`aluia...dar tot e frustrant rau sa fii in pozitia mea..mda

stiu k par frustrata...sau poate kiar sunt!ideea e k...fac multe aici.poate prea multe..de la contabilitate la importuri...la scos sefii din rahat si mintit clientii pt ei si pt firma...ma rog..io sa fiu sanatoasa k ele curge..ele belelele

rabdare,my child!!rabdare!asta e cuv de ordine...

cat frate????cat???k m`am saturat...atat am zis..sa vad daca se tine de promisiune in ianuarie...pana atunci tac si inghit,,si o sa mai am mult rahat de inghitit pana atunci...dk nu...tzolu`pe kioru`si la rosioru`!mda..ma duc sa ma relaxez cu un kent k`s tare amarata!pace voua si nu uitati:RAB-DA-RE!
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Aug 29, 2007 1:02 pm

ieri knd mergeam cu metrou`spre casa m`a lovit o reforma a transportului in comun!astfel,ar trebui compartimentate metrourile dupa cum urmeaza:din cele 10 vagoane unu sa fie pt gravide si femei cu boracei in brate,unu`pt muncitori nespalati-sa aiba usile mai late-astia se imping de obicei,unu`gen sala de lectura-cu ceva mai multa lumina si cva mai multe scaune,unu`pt gospodine care skimba retete,unu`pt romani cu casti in ureki si cu muzik data prea tare si unu`pt adolescenti mult prea zgomotosi la primele ore ale diminetii..nu`mi ies 10 la numar,da`nu`i problema,ca le facem mai lungi,,,,aaa si neaparat cu ferestre mari,frate sa poti respira in ele...km atat cu reforma transporturilor...ma intorc la biznisu`meu...k mai am de facturat niste....facturi:))
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Mie Aug 29, 2007 2:21 pm

am mai citit din posturile veki intr`o pauza de la munci...nu`mi vine sa cred ucm eram inainte si nu`mi vine sa cred kt am uitat din trecut...era o faza cu o profa de desen careia i`am dus io creionu`sa`mi scada nota la purtare,dar pe cuvant dak`mi aduc aminte cum arata.....si n`a trecut decat un an...in skimb mi`l aduc aminte pe pizza face ,caruia i`am mnkt io ficatii pt k nu merita nmc mai bun...

aseara,inainte sa ma sune sorella s`mi spuna k s`a infipt un caine in picioru`ei si hai la spital,stateam intr`o terasa cu gasca..ma uitam la ei si nu`mi venea s cred k a trecut un an de cand am terminat liceu`si noi suntem tot impreuna....n`o sa vbesc acum despre kestii zemoase sau despre cat inseamna ei pt mine....altfel n`as mai iesi...mi`e dor si de restu`nebunilor,dar acum ....acum sunt in lumea lor...fiekre...prunella s`a maritat(impropriu spus,dar nu`i departe de realitate) veve mea preferata nu ma mai baga in seama din acelasi motiv,roberta si titilin sunt in contiunuare aceiasi copii cuminti,dar aceleasi animale in pat(din cate am auzit din greseala la mare prin peretele ce ne separa camera) ciubu la fel de frustrata si din ce in ce mai sensibila la glumele puse in seama ei...:| mi`e mila de ea,dar uneori si le cauta cu mana ei....nush..probabil k plateste pt un pacat mai veki al cuiva din familia ei....nush sa va spun exact....surpriza serii o reprezinta derbedeuka...acum ceva vreme am avut un moment pt noi 2..pe lacu`morii cu un skol in brate,,,stateam de vba si am ajuns la concluzia k indiferent ce am face una sau cealalta ,tot o sa ne iubim k si pana acum....faza e k dupa spusele ei "io o simt cel mai bine si`mi dau seama cand e ceva aiurea cu ea" si km asa e...iar ea..reuseste mereu sa ma faca sa zambesc..kiar dk sunt in cea mai neagra depresie...bem bere amandoua,ne intelegem bine una cu pretenu`celeilalte..si uite asa....suntem complementare..sau cel putin asa imi place sa cred...sper doar sa nu mai intervina nmc intre noi...nu mai cred in treburile de genu`"pretena cea mai buna",acum e altceva..deja avem experienta si stim care ne sunt punctele tari si punctele slabe...nush..imi place viata mea si iubesc p toata lumea,inclusiv p manshoane(care apropos...s`a combinat cu o minora..sau cel putin asa am zis noi...faza penibila: andreea incercand sa socializeze cu ea knd a fost introdusa in grup:si zi`mi...tu mai esti la scoala??la care gagicutza senina:da....andreaa:la ce liceu?fata:trec anu`doi la psihologie"km asta a fost discutia..andreea s`a facut verde-mov-spre rosu la fata,iar io incercam sa`mi inabush rasul undeva p sub masa..)

AUZI VERS DE MANEA"INTRE LUCRURILE MELE GASESC TOT POZA TA SI CU EA IN MANA PLANG PE CANAPEA"

la ce s`or gandi mai departe?moama si sare tabla de pe dacia de giurgiu sub geamu`meu ....hmmmm....


suntem singure,fara sefi,si ascultam manele...d p un cd zgariat...tuamneeee nu mai rezist!!!!

abandonez si inkid geamu`!cui ii trebuie aer???
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Lun Sep 17, 2007 9:52 am

e luni

e 17

septembrie....

sinonim cu 15 septembrie...a inceput scoala!copii mici si apretati merg speriati si cat se poate de responsabili spre scoala...daca ar sti ei ca viitorul lor depinde de ce au in ghiozdan si k acum kiar conteaza ce ai in penar si ce fel de flori ii duci "lu`doamna" intreaga lor viata depinde de kt de frumos o sa fie in prima zi de scoala, de cum o sa fie imbracata "DOAMNA"(ridikta la grad de zeita sau cel putin stapana absoluta a timpului in urmatorii 4 ani),de cat de cald o sa fie afara si daca o sa lacrimeze mama de fata cu el sau nu....

io`mi aduc aminte de prima zi de scoala...prima prima!tuamne ce frumos a fost !!habar n`aveam c ma asteapta,si k odata intrata p poarta scolii n`o sa mai am cum sa ma opresc sau cum sa dau inapoi..."doamna"era imbracata cu o rokie fluu in culorile toamnei si avea un coc roscat...am iubit`o din prima zi pt k era blanda si avea mainile fine si calde...asta era in clasa 1

in primu`an de liceu...m`am dus singura...nu am vrut sa merg cu nimeni...aaaa!ba nu!!!! genitoarea sef a insistat sa vina cu mine...si nu era singura!k altfel radeau astia si`n ziua de azi de mine...nu mai conteaza eram terminata de rusine si de ....de emotii...ei bine,un copkil de 14 ani poate sa aiba emotii in prima zi de scoala...asta a fost in liceu..

in prima zi de facultate...nu mi`a pasat!nu m`am dus!

azi...m`as duce...m`as duce sa stau cu fundu`in banca la ora de latina a ioneascai si sa "cantam:Ea-nae-a-dum ge-ni-trix...bla bla bla....a intrat in anale toata treaba asta..uoooffff...

dak o sa ma uit p posturile de acum un an cred k am scris km aceleasi lucruri..

imi vine greu sa cred k nu mai am nici un loc d kre sa apartin si abia astept sa`mi duc prikindelu`la scoala,doar k sa simt din nou emotiile lui "15 septembrie" kiar daca asta inseamna sa ma marita,sa fac un copil si sa astept sa creasca pana la 7 ani :n: :scaun:
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Oct 05, 2007 9:04 am

citez:
" fata,e una la noi in grupa si e proasta rau ,fata....vorbeste gura fara ea sida din maini asa knd vorbeste..si sa vezi fata..are aceeasi nuanta la par ca mine..si fata, de knd am vazut cat e de proasta umblu cu paru`prins k sa nu zica lumea k eu sunt ea"


am incheiat citatul
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde bigassg » Vin Oct 05, 2007 9:18 am

hm..alt citat..."vai,da`eu nu vreau sa fiu asa de valguita ca tine.ma uit la tine si ma gandesc k esti doar cu un an mai mare decat mine...si nu vreau sa ajung asa."

multumesc frumos!mi`a dat seara peste cap fata respectiva si m`a facut sa ma duc sa ma uit cu atentie in oglinda si sa`mi analizez trasaturile sa observ k are dreptate!sunt valguita!:)) o Doamne..:)) mi s`au adancit trasaturile,mi s`au mai invinetit un pic cearcanele...dar nu ingrijorator de mult,asa k nu e panik.

hehe!in2 zile skimb prefixu`..ma uit in urma si concluzionez...de fapt o sa concluzionez mai tarziu....dupa...
In fleacuri nu merita sa investesti SPERANTA!!
"Fericirea adevarata e intotdeauna O CLIPA!Mai multa n`ar putea indura firea omului,care,deseori intr`o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta,nici macar sa se apropie de ea.."
Oscar Wilde
Avatar utilizator
bigassg
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 11:00 pm

Mesajde yobi » Dum Oct 14, 2007 4:36 am

wow...nici macar nu am idee cu ce sa incep(orice redus mintal ar zice ..cu inceputul).Nu stiu poate gresesc dar chiar simteam nevoia sa'tzi scriu, nu ma intreba de ce ptr ca pur si simplu nu stiu
"vata pe batz" necunoscute's caile domnului. De la vata asta am ajuns sa'tzi citesc jurnalul
Am inceput sa' citesc cred ca pe la ora16...(13/10/2007)..cu o mica pauza ptr ca am iesit de pe net si pur si simplu nu mai gaseam link-ul...m'agrabit sa trag concluzia ca poate asta este si id-ul tau de messsi ti'am lasat ceva mesaje acolo.
Oare sunt "balega"?:)
acum am descoperit tot site-ul..
si cum sa ma logez..hmm
Pot sa'tzi zic doar ca nu's un impatimit al lecturii nici macar asta virtuala ...dar cu titlul asta m'ai facut sa zambesc si am considerat ca n'ar fi rau sa dau o ocheata.Sincer chiar daca este ora 4 am nu'mi pare rau ptr cele 8 ore de lectura nonstop.Mici dificultatzi la limbajul asta (mai Nou) nu ca as fi de moda veche. Pot sa'tzi zic ca mi'ai scormonit prin adancul inimii..si m'ai facut sa simt ce credeam demult uitat.Nu credeam pana in clipa asta ca o adolescenta gandeste asa...nu credeam ca esti una care a depasit stadiul buricului gol afisat in orice imprejurare.:) Am niste mici raspunsuri la cateva din intrebarile tale....
una ar fi la aceea ca in viatza o singura data iubesti cu adevarat...
este adevarat,
nu'l vei uita niciodata..iar de acum inainte ptr mult timp vei face comparatie ....

......

imi aduc aminte..cred ca la vremea acea mergeai la cresha...iar eu eram adolescentul cu toate visurile si sperantele tipice varstei..
timpurile de care iti vorbesc se deosebesc de cele de acum, cu toate ca eram roker inrait nu incercam totushi sa adopt ca stil de viatza pe cel al idolilor mey cum din pacate astazi se incearca...
parerea mea este ca adolescentii de astazi nu mai au repere..valori la care se pot raporta..ma rog pana la o anumita limita nici macar familia nu este ce ar trebui sa fie.Remarcasem la un moment dat ca ziceai ceva de "adolescenti zgomotosi " parca la metrou
Nu le doresc sa te aiba vecina de scara..uiti cam repede ca pana nu demult tu erai zgomotoasa
este uimitoare meatmorfoza de la acea adoles<enta ambitioasa care mai tot timpul purta coronitza..sa ajunga intr'un timp relativ scurt la o asa maturitate(te menajez sa nu zic ca esti baba cu totul in gandire . si sper sa nu mi'o iei in nume de rau?
Este adevarat ca greutatzile ne calesc sufletul si teoretic ar trebui sa ne faca mai buni cu ceilaltzi...
Dar oare chiar suntem buni?
Nu vreau sa'mi insir aici povestea mea..caci este una vreau doar sa'tzi spun fraza de final...
acel final cand totul se prabuseste pe tine...
cand ai vrea sa fie un vis urat si nimik altceva..
cand faci o analiza instantanee sa intelegi cum de este posibil..
cum de tocmai tie ti se intampla..
fara nimik i prealabil care sa'tzi dea de gandit..
hm..
inca o aud perfect.."in creier" cum zici tu..
"ne'am plafonat".....
asa a sunat sfarsitul ptr mine...
am plans...
dap..
si baietii cei mai tari plang..
si am plans multi ani...tresarea inima'n mine cand o vedeam pe strada..
stomacul mi se strangea...doamne cat am iubito
hmm..nu'mi da pace un dreaq de tzantzar
sau tzantzaroaica
cica doar ele musca..tzantzaru mascul papa polen.Cred ca am zis destul daca nu chiar prea mult...sunt mai vorbaretz din fire, poate mai vorbesc si prostii ca orice muritor dar detest sa fiu ignorat la fel de mult cum detest ignorantza.mi'as dori sa te gasesc chiar si on d-soara "vanzatoare" rebela
iti doresc numai bine
yobi
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Oct 14, 2007 10:00 am
Localitate: macaronia

Mesajde yobi » Dum Oct 14, 2007 5:03 am

imi aduc aminte..cred ca la vremea acea mergeai la cresha...iar eu eram adolescentul cu toate visurile si sperantele tipice varstei..
timpurile de care iti vorbesc se deosebesc de cele de acum, cu toate ca eram roker inrait nu incercam totushi sa adopt ca stil de viatza pe cel al idolilor mey cum din pacate astazi se incearca...
parerea mea este ca adolescentii de astazi nu mai au repere..valori la care se pot raporta..ma rog pana la o anumita limita nici macar familia nu este ce ar trebui sa fie.Remarcasem la un moment dat ca ziceai ceva de "adolescenti zgomotosi " parca la metrou:)
Nu le doresc sa te aiba vecina de scara..uiti cam repede ca pana nu demult tu erai zgomotoasa
este uimitoare meatmorfoza de la acea adoles<enta ambitioasa care mai tot timpul purta coronitza..sa ajunga intr'un timp relativ scurt la o asa maturitate(te menajez sa nu zic ca esti baba cu totul in gandire .:) si sper sa nu mi'o iei in nume de rau?
Este adevarat ca greutatzile ne calesc sufletul si teoretic ar trebui sa ne faca mai buni cu ceilaltzi...
Dar oare chiar suntem buni?
Nu vreau sa'mi insir aici povestea mea..caci este una vreau doar sa'tzi spun fraza de final...
acel final cand totul se prabuseste pe tine...
cand ai vrea sa fie un vis urat si nimik altceva..
cand faci o analiza instantanee sa intelegi cum de este posibil..
cum de tocmai tie ti se intampla..
fara nimik i prealabil care sa'tzi dea de gandit..
hm..
inca o aud perfect.."in creier" cum zici tu..
"ne'am plafonat".....
asa a sunat sfarsitul ptr mine...
am plans...
dap..
si baietii cei mai tari plang..
si am plans multi ani...tresarea inima'n mine cand o vedeam pe strada..
stomacul mi se strangea...doamne cat am iubito
hmm..nu'mi da pace un dreaq de tzantzar
sau tzantzaroaica
cica doar ele musca..tzantzaru mascul papa polen.Cred ca am zis destul daca nu chiar prea mult...sunt mai vorbaretz din fire, poate mai vorbesc si prostii ca orice muritor dar detest sa fiu ignorat la fel de mult cum detest ignorantza.mi'as dori sa te gasesc chiar si on:) d-soara "vanzatoare" rebela
iti doresc numai bine
yobi
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Oct 14, 2007 10:00 am
Localitate: macaronia

Anterior

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron