Zilele unui tip batran

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde pacha » Joi Dec 29, 2005 11:49 am

Acestea fiind zise cate le-am zis pe acest forum( :) )va parasesc deoarece plec la munte.Va doresc tuturor ce cititi aceste randuri; " LA MULTI ANI ".
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Ian 10, 2006 9:01 pm

Am apucat si eu acasa,la computer.Am deschis "The lord of the dance", citesc cateceva pe forum si mai arunc o privire pe spectacol.Normal,muzica o aud tot timpul.Si e tare linistita si placuta si atunci ma gandesc;cum dracu astia au facut o asemenea muzica iar noi in Balcani,cu folclorul nostru, ne-am poticnit in manele?
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Ian 24, 2006 9:46 am

E frig la Cluj si de doua zile se vede si ceva zapada.Trag un pic de timp desi sunt in criza in ceea ce priveste finalizarea unei lucrari.Am zis ca sa ma uit un pic pe cateva poze sa-mi mai treaca dorul.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Joi Feb 23, 2006 5:40 pm

I-am promis mai demult lui Arthemis o poza.In sfarsit ma tin de cuvant si-i arat cum imi stresez eu vecinii cand fac curatenie sau ma apuca nostalgia.Cand imi pun un Deep Purple la cativa wati ma simt in lumea mea
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Vin Mai 05, 2006 3:54 pm

Dupa o luna de munca intensa (un drum la Timisoara,patru la Craiova si unul la B.M.) am sarbatorit si eu la mine la munte.Si dorind sa ma falesc cu oarece poze constat ca nu se lipesc.Sunt prea mari ( 4.2 M).Ramane pe altadata caci nu este instalat nici un program de nimicit poze iar eu nu ma pricep.

Dar au fost trei zile super.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Mai 23, 2006 11:02 am

Vai !,dar al cui e aparatul acesta?
Vai e un Canon EOS 350 ?
Vai, dar ce obiectiv mare are.Are si stabilizator de imagine?Incredibil
Vai,a fost asa de scump?Incredibil ce aparat am ~p ~p ~p
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Mai 24, 2006 11:02 am

Ca parinte de copii este foarte important sa ai autoritate in fata lor.Astazi am constatat cu uimire ca dupa vreo doua luni de rugaminti si amenintari Stef a instalat Adobe Ph. si deci pot lipi oarece poze.Sunt mandru de mine. :)

Am urcat de 1 mai la munte.Dupa multi ani am urcat pe varful de 1640 m care se vede din fata cabanei.Ea este la 1020 m.Evident acolo era inca iarna.A fost o tura pe cinste.Panta e atat de mare incat in fata ochilor vezi doar zapada.Aveam impresia ca urc pe Everest iar in fata mea tropaie serpasii.De mult timp nu m-am simtit atat de bine intr-o tura.

Detaliu din padure
In poienita
Spre varf
Atat era zapada
Atata era bota mea
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Dum Iun 04, 2006 10:43 am

Daca tot nu am iesit nicaieri am dat o raita prin computer sa vad ce poze mi-au mai ramas dupa gafa de acum 3 luni.Am gasit pitita una draguta care prezinta o cina de taina.De-a noastra nu de Davici.
Da baza mea de date cu manastirile din Romania dusa-i pe apa.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Iul 05, 2006 8:25 pm

Unii se dau prin lume(ironie?,nu,invidie)eu ma preumblu prin nordul tarii sa vad urmele inundatiilor.Trecui prin Stramtura da nu vazui nimic.Cand m-am intors iar l-am vazut,la tv.,devastat.
Deci seara la manastire la Barsana(Maramures).Mancare buna,de-a noastra.A doua zi mare sarbatoare pentru zona ,hramul manastirii.
Te simti bine intre ai tai !!!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Iul 05, 2006 8:43 pm

Lume multa,ca la gara,lume voioasa si curat imbracata.Departe ,inca, de valorile progresului si democratiei,lumea mai are bun simt.O sarbatoare se simte si se respecta.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Joi Sep 14, 2006 5:08 pm

Luni,pe intuneric,pe terasa cabanei stam si priveam cerul.Un cer destul de negru,inca nu rasarise luna,pe care cautam,ca in intinerete sa vad sateliti artificiali si avioane.In tinerete trebuia sa caut mult.Acum sunt vizibile aproape zece avioane si tot atatia sateliti,concomitent.Si cum spuneam,stateam in intuneric si gandeam ca suntem,in acest univers,mai putin decat este un paduche pe acest pamant.Si cine spune ca ne-au gasit oarece extraterestrii in perioada noastra de hominizi,acela e tampit.Trebuie doar sa privesti cerul,sa realizezi dimensiunea,ca sa vezi lipsa de probabilitate ca cineva sa se impiedice de noi.Calculele pe hartie sunt un cacat.
Priveste cerul intr-o noapte fara luna.Vei intelege totul !
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Dum Oct 08, 2006 6:36 pm

JURNALUL NATIONAL Joi,7 septembrie 2006

Credinte populare, traditii, semne

Modelul exemplar de intemeiere divina a adapostului sufletului este redat de expresia populara ,,a bate parul sau a bate stalpulâ€Â
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Noi 08, 2006 5:04 pm

07.11 2006 orele 19 20.

Eu urmaream pe unul Nastase facand valuri la tv.Cel mare freca compu iar cel mic viziona desene de pe un dvd.Doamna tragea ceva la masina de cusut.
Plm,familia de astazi!.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Noi 22, 2006 10:37 am

S-a inaugurat in data de 1.11 2006.Nu am avut treaba si nici alte motive sa vizitez noua investitie in urbe.
Ieri am intrat in magazinul "Cora".Alei largi si generoase intre rafturi.Multime de produse deosebit prezentate si colorate.
Stam intr-o parte care imi oferea o larga perspectiva a interiorului;cate produse,cata risipa,cate lucruri inutile,,cata nesimtire.Mama,unde am ajuns!
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori