Rahat - asta e viata mea

...pentru cei carora le place sa scrie

Rahat - asta e viata mea

Mesajde Sică » Joi Ian 19, 2006 2:00 am

la inceput am pus la titlul theard-ului "shit - this is my life" dar mi-am zis ce naiba sunt in Romania si sa vorbesc in romana ca doar nu m-a facut mama englez, asa ca vedeti titlul care este :D:

Sunt intr-o seara cu 59 de min trecute de 18 ianuarie 2006 si am zis: "la dracu sa imi fac si eu un jurnal".
poate o sa fac vre-o 2-3 greseli ortografice dar asta din cauza la vinul pe care tot il beau de pe la 21.00
Nu o sa incep cu inceputul fiindca nu tin minte cum am iesit din burta de la mama ( am fost nascut prin cezariana :D ) daca stau sa ma gandesc nici nu stiu cu ce o sa incep asa ca las thread-ul asta asa si o sa revin cand ma imbat din nou ( again )

asa la sfarsit am si o poza cu mine de prin septembrie care s-ar putea sa nu o fi pus si la "cum arata membrii forumului"
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Joi Ian 19, 2006 11:06 pm

Mama ce de-a probleme au unii.Azi a fost o zi boema.Doar un pic sub normal.M-am trezit la 12 trist si nefericit,obosit si fara sperantze in mai
bine astazi...A,pardon,asta era din alt jurnal,sa zic de mine

Cum spuneam,m-am trezit la 12 fericit ca traiesc si mandru ca fac parte din
esentza vie a universului.Primu gand a fost la ce mi se spune de un timp pe
fc.Asa ca am luat in mana un DEX,in sperantza unei epifanii.Si ce sa vezi!!!
Nimic.Adica nu nimic,mi-am dat seama intr-un final de ce mi s-a recomandat
chestia asta.Evident,oameni care ma iubesc si voiau neaparat sa experimentez
placerea antebratului meu cand am pus-o la loc.Mii de multumiri,a fost fantastic!!

P-orma am zis sa ma culturalizez.Am dat drumu la TV si am urmarit cu sufletu la gura documentaru ala de pe Antena Xena.Fericit la gandul ca nu-s misogin
(nu m-a deranjat ca omora barbati,da-i incolo,nu-s la nivelu de sms cu nici unu din ei),am mancat.Mancare,bineinteles.
Cum orice lucru bun are un sfarsit (si p-orma incep alea minunate),am plecat la scoala.Cu palmele in buzunare,inclinate la un odihnitor 30 de grade fatza de verticala.Pe drum am zis sa-mi folosesc superputerea si sa vad ce gandesc femeile.Nush cum da mai mult de 50% aveau fantezii sexuale cu mine.Restu nu
ma observasera.Nefericit ca intr-o zi atat de promitzatoare tre sa merg la faculta,mi-am continuat drumu cu intentzii clare de sinucidere fatza de un bidon de vin pastrat la racoare
Am dat 2 examene,le-am luat si m-am intors acasa.Pe drum mi-am folosit superputerea ca sa blochez hartuirea de catre femeile infierbantate de imi scandau numele si ma enervau ca nu m-au lasat nici sa ma concentrez la examene. Si cum vad ca publicul cere noi intrari in jurnal,am hotarat sa itzi impartasesc minunatele mele experientze,drag jurnal(hm... drag jurnal,parca si asta era de altundeva).

edit: pt. ca inca nu m-am imbatat si nu am putut sa scriu al 2-lea paragraf din jurnalul meu am fost ajutat de dl. THE Blue.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Ian 20, 2006 6:02 pm

Shit ce poza am gasit la mine in calculator, noroc ca sunt cam ametit ca altfel nu o puneam ~p
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Sâm Ian 21, 2006 2:01 am

cineva imi spunea nu acum mult timp, nici nu stiu daca au trecut 20 de min de atunci, ca ar trebui sa ma lege cineva cand sunt beat sa nu mai intru pe forum. Mare dreptate avea ;M
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Ian 24, 2006 8:32 pm

daca chiar nu aveti nimic dar nimic bun de facut si vreti sa va pierdeti timpul, dati un click:

http://www.zeus.home.ro/
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Ian 25, 2006 1:53 am

FUCK
______________________

Fuck, iar sunt beat, am plecat la niste gagicute pe la vreo 7 dupa asta pe la 9.00 - 9.30 aveam chef de baut si am plecat la un preten de al meu care abia si-a tras un apartament. Am luat de baut niste coniac ( unirea ~p ) si niste bere ( un bidon la numar ), cand am ajuns acolo unde erau deja 3 bajeti ( si gazda facea parte dintre ei ) + una ( femeia lu unu dintre noi ) si ne-am pus pe baut ( toti 4 ) :D:
pe la 11.30 am fost pe la cineva si sa luam niste iarba pe care so prelucram noi, am fumato iar am mai baut niste bere dupa care am plecat acasa ca totusi am sesiune :D: asa ca iata-ma :D

p.s. acum imi aduc aminte de o fraza ( daca pot sa zic asa ? ) de o persoana draga mie de pe F.C.: "bah, cand te mai imbetzi, sa le zici la ashtia sa te lege shi sa nutz mai dea drumul pe net, da?
merci."

p.s. ( al 2-lea daca v-ati dat seama :D: ) CE DRACU E CU "PROPOZITIILE" PE CARE LE AM SCRIS EU MAI SUS ? ~p
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Joi Ian 26, 2006 7:43 pm

sica al vostru :D

daca vreti sa stiti multe despre personalitatea mea dati un click pe link-ul de mai sus.

p.s. dureaza doar 2 sec sa luati fisierul :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Ian 27, 2006 7:47 pm

pt. cei care vor sa se relaxeze si altfel nu numai cu vin si parazitii :D

http://www.chilloutzone.de/files/04011801.html
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Feb 21, 2006 3:21 am

is intr-o seara (pardon dimineata ) de.................. 21 februaire, cred, sunt la un neam de al meu cu niste bautura in fatza ( ce-o sa ma suduie unchiumiu cand o sa vada ca i-am gasit ultimul bidon cu vin :D ) si ascult parazitii.

acum realizez ce nume tampit are jurnalul meu :( daca as putea as rupe prima foaie si as scrie pe urmatoarea "I LOVE ME LIFE" sau "viata e prea scurta ca sa bei vin de proasta calitate"

hai sa ma descriu putin ( fiindca altceva nu stiu ce sa scriu pe "foitza" aceasta din jurnalul meu ):
- sunt un tip cu un simt al umorului prea dezvoltat
- niciodata nu caut panarama decat daca este necesar;
- imi place bautura, dar mai mult imi plac fetele asa ca as renunta oricand la o bautura pt. o fata care sa ma lase sa beau :D
- sunt un flacau sensibil, imi place sa plang la unele tragedii :(( repet unele
- imi place sa am multi preteni ( adevarati, nu profitori, profitorii ma oftica si e de rau daca se dau pe langa mine )
- imi place munca, dar imi place mai mult sa lenevesc.
pula mea nu mai stiu ce sa scriu, revin in vreo cateva zile bune cu urmatoarea pagina

p.s. http://www.220.ro/stuff/Shakira_La_tortura__varianta_XXXL.htm
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Feb 21, 2006 5:55 pm

Mah Sica,blonda ceea e Shakira?
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Sep 03, 2006 3:09 pm

pula mea

pula mea, am observat ca nu am mai scris demult timp pe acilea si am zis sa mai scriu ceva.

Stau si ma uit in jur peste tot vad tot felul de oameni care fericiti, care tristi, care plini de dragoste si tot asa...........oare nu stiu ca vine apocalipsa (ce prosti is Doamne)

Numai stiu ce sa fac, sunt plictisit de viata asta vreu sa fac un sport, dar sunt prea lenes, imi place aerul curat si sa ma plimb pe afara dar ies doar atunci cand ma scoate cainele ca se pisa pe el (cred ca tot din cauza la leneveala)


momentan atat, voi reveni cine stie cand.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Sep 26, 2006 8:04 pm

tocmai am mancat cele mai proaste paste posibile :( in loc sa stau eu la bucatarie si sa le fac cum stiu sa iasa bune :D am lasat-o pe matusa sa le faca, le-a imbibat in ulei de sunt mai grase ca un peste marinat, cepa asa multa incat am zis ca am mancat tocanita cu ceapa nu spagete :( Nici macar tigara care o fumez acum nu imi ia gustu :(
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Oct 06, 2006 11:40 am

melancolie

De cate ori vin spre casa ma gandesc unde sa ma duc numai acasa nu, de ceva timp incoace este o stare de melancolie care nici ca nu dispare din atmosfera casei mele.
Parinti mei mai au putin si sunt pe punctul de a se desparte (se cearta mereu, abia daca este o zi in care sa ii vad ca macar isi vorbesc sau sa nu se certe), relatia mea pe care o am cu ei simt ca se raceste din ce in ce mai mult, cu tata abia vorbesc, doar cand ne mai uitam la un meci (asta foarte rar), iar cu mama mai mult ma cert (e mereu nemultumita, nu conteaza ce fac sau nu fac).
Nici bine nu intru pe usa si deja ma ia o stare de tristete si simt nevoia sa ma izolez sa nu vorbesc cu nimeni sa fiu lasat in pace si sa imi alung gandurile rele :(
Facultatea nici bine nu a inceput si deja am am unele probleme, simt ca vreau sa fug din tara asta si sa nu ma mai intorc pt. mult timp.

Putinele lucruri care imi mai tin moralul cat de cat ridicat sunt prietenii si cainele pe care il am in posesie :(
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Ian 05, 2007 10:34 pm

ma uit la un film pe pro.tv si sa moara vadim de stiu cum se cheama dar stiu ca mi-am dat seama de un lucru dupa ce am vazu filmul acesta: As face orice pentru femeia pe care o iubesc si nu as lasa-o sa scape din bratele mele nici moarta
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron