Doi pumni de zambete, o lume de minciuni...

...pentru cei carora le place sa scrie

Doi pumni de zambete, o lume de minciuni...

Mesajde BLACK_MOON » Vin Ian 27, 2006 4:15 pm

am incercat sa scriu un jurnal de foarte multe ori, dar n-am putut... cred ca ceea ce simte omul cu adevarat nu poate fi spus , si, cu atat mai putin, scris ...
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Sâm Ian 28, 2006 4:57 pm

...dar cand nu ai cu cine vorbi sau cei care iti sunt in preajma, nu te inteleg,jurnalul iti e cel mai bun prieten...

mi-e dor de tara si de EL...
mi-e dor sa ma tina in brate , sa ma pierd in bratele lui... in sarutarile lui...in linistea ce ne inconjura de fiecare data... dar poate era doar "linistea dinaintea furtunii"... as vrea sa il simt iara aproape, sa ma sarute asa cum doar el stia...acele saruturi luuuuuungi de tot...
nici nu stiu ce sa fac...celalalt "el" parca incearca sa ma convinga sa nu mai fiu cu el, parca el e special... dar ... nu stiu... sunt pierduta

am citit acum cateva zile o parte din jurnalul titinei... o consideram doar o copila cu bani , care nu gandeste si care face tot doar pt atentia celor din jur... titina, daca citesti ce scriu acum, te rog sa ma scuzi pt ce am gandit...se pare ca in spatele fetzei tale de copil alintat, cu bani, stau si ceva sentimente, si griji... dar, foarte multe sentimente...
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Dum Ian 29, 2006 5:53 pm

in momentul asta, un singur lucru imi doresc...sa imi gasesc ceva de munca, orice, dar cat mai repede, ca m-am saturat sa ma f*** tata la icre mereu, si nu e prea frumos din partea mea sa stau pe banii lu' sora-mea(la faza asta are si tata dreptate, dar doar stie ca nu e o placere pt mine sa frec menta toata ziua,sa stau cu ochii in calculator mereu)...[-o
anyway...
nu prea mai stiu ce sa fac...vreau si eu un ajutor...nu il vreau pe "el", il vreau pe "EL" cel care e al meu...mi-e dor de el... vreau sa plang, dar , park si okii mi-au secat,nu mai am lacrimi,nu mai am putere,nu mai am nnici macar inimí , inima in care locuia el cea mai mare parte din timpul in care nu era langa mine... offff... vreau sa dau o fuga pana acasa, sa vad ce mai face, sa il sacai, intrebandu-l daca ma mai iubeste... mi-e dor...si doare... (TAXI!!!) vreau sa visez in bratele lui, sa sa il visez ca ma strange in brate si ca ma saruta pe frunte, atat de dulce, incat sa ma inrosesc toata...

viatza asta ce face din noi!!!
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Lun Ian 30, 2006 2:22 pm

azi ma simt muuult mai bine, m-am trezit cu o stare de optimism, cum nu m-am mai trezit de mult timp... nu stiu care e cauza, dar nici nu vreau sa aflu prea curand, ca sa nu dispara optimismul meu...
ieri m-am enervat pe EL... fiindca eu i-am facut adresa, normal ca ii stiu parola, dar nu am mai intrat de mult pe adresa lui, ca sa nu spuna ca sunt nesimtita.dar, avand ca motiv faptul ca nu am mai vb de pe 13,si i-am trimis si vreo 6 mail-uri, am ajuns la concluzia ca ar fi bine sa vad daca au ajuns acele mail-uri la el. am intrat si...surpriza !!! : mail-urile care i le-am trimis pana pe 26 erau marcate ca fiind citite!!! de ce nu imi spune cand merge la net?.... il urasc pt asta!!!
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Lun Ian 30, 2006 5:19 pm

Adrian Granier....joaca bine si... e atat de dulce!!!
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Joi Feb 02, 2006 2:58 pm

iarasi o zi nashpa...de ce yo trebe sa visez ca am nu stiu ce boala si in nu stiu cat timp o sa mor??? acuma visam ca am cancer si ca imi luam "bye bye" de la toti,iar, cand am ajuns si la pretenu meu (care ... este,presupunand prin absurd) ,ma pupa pe obraz (!) si imi spune ca nu ii plac despartirile, si mai-mai sa planga...ya,right... si, in timp ce yo ma inaltam cu niste ingerasi pe langa mine, cica il vad cu o tipa care se hlizea intr-una...vroiam sa ajung pe pamant, doar ca sa-i dau un mic impuls sa devina soprana...dar s-a terminat visu'...
nu vreau sa mai visez chestii d-astea ca ma indispun rau de tot...si nici p el, k m-am saturat cat ma arde si ma seaca atunci cand ma sresez din cauza lui...baieti mai sunt,pt toata lumea,deci o sa gasesc si yo unu care sa fie pe placu meu...(optimismu asta e bun cateodata )
:d


Mi s-a facut dor de casa, de prieteni, de scoala, de vara-mea aia mica, de toti... pana si de mine mi-e dor...mi-e dor de anii de generala...mi-e dor sa stau cu sufletul la gura cand nu stiu sa fac vreo lucrare sau cand toti ma roaga sa le trimit fituici in timpul tezei de la mate, ca numai mie mi se scade nota la purtare... mi-e dor de clipele din timpul lucrarilor, cand eram ascultata sau cand doar eu eram scutita de anumite chestii...
tin minte ca,o data, nu imi copiasem ce tema aveam de facut la chimie.cand am ajuns in clasa,toata lume a sarit la mine sa le dau tema, dar au inceput sa se mire cand le-am spus ca nu am scris nimik.intr-una din pauze,m-am grabit sa rezolv toate cele 4 probleme...m-am grabit si am gresit, dar nu am observat, so, caietul meu zbura de la o banca la alta in timpul orei de mate,k dup-aia aveam chimie. la chimie...primul caiet corectat de profa :"ai gresit aici.9" ; al doilea caiet :"aceeasi greseala.9". priviri rautacioase se indreptau doar spre mine... al treilea caiet :"mai...cine a copiat din caietul cui? nu spune nimeni nimik...buuuuu... ori imi spuneti care din voi trei a dat caietul , ori va dau la toti 2..." incepuse sa imi fie frica, dar ,fiind si sefa clasei pe atunci, eu luam apararea... "doamna profesoara...eu am dat caietul cu tema...e vina mea, dar nu vreau sa aiba ei nota2." "aaaa!!! tocmai, tu? nu te credeam asa, dar ai dat dovada de unitate ca ti-ai ajutat colegii.adu-mi si tu caietul...si carnetul, te rog".le-am adus..."pt ca ti-ai ajutat colegii, tie iti dau 10,iar lor 9, pt ca nu merita mai mult, si ar trebui sa iti faca cinste ca nu le dau iarasi note mici" ... mi- dor de ziua aia, de profa de chimie...si de diriga din generala...Cafa(daru)...si de Galbeaza, profu de desen,de Corina, profa de engleza si de Glogo,profu de geografie, si unul dintre cei mai buni prieteni ai mei...dar , pana o sa ii revad, o sa imi fie tare dor de ei... that's life !!!
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Vin Feb 03, 2006 8:11 pm


" i ain't neva had nobody show me all the things that you don't showed me
and the special way i feel when u hold me
we gonna always be together,baby,that's what u told me
and i believe it... 'cause i never had nobody do me like u... "

d-asta ii urasc yo pe totzi !!!

nu mai vreau sa stiu de nimeni !!!!




I will not make the same mistakes that you did, no
I will not let myself
Cause my heart so much misery
I will not break the way you did,
You fell so hard
I've learned the hard way
To never let it get that far
Because of you
I never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side so I don't get hurt
Because of you
I find it hard to trust not only me, but everyone around me
Because of you
I am afraid

I lose my way
And it's not too long before you point it out
I cannot cry
Because I know that's weakness in your eyes
I'm forced to fake
A smile, a laugh everyday of my life
My heart can't possibly break
When it wasn't even whole to start with

Because of you
I never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side so I don't get hurt
Because of you
I find it hard to trust not only me, but everyone around me
Because of you
I am afraid

I watched you die
I heard you cry every night in your sleep
I was so young
You should have known better than to lean on me
You never thought of anyone else
You just saw your pain
And now I cry in the middle of the night
For the same damn thing!

Because of you
I never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side so I don't get hurt
Because of you
I tried my hardest just to forget everything
Because of you
I don't know how to let anyone else in
Because of you
I'm ashamed of my life
because it's empty
Because of you
I am afraid

Because of you
(Because of You - Kelly Clarkson )
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Mie Feb 08, 2006 8:29 pm

vreau sa plec departe (nu ca nu as fi departe de casa)...cat mai departe,sa nu imi mai pese de nimeni si de nimik...nu vreau sa ma mai intreb daca cutare sau cutare se gandeste la mine...
de ce m-a facut mama asa de batuta in cap?sa nu am yo nici macar un gram de nesimtire...promit solemn ca ,de azi,nici ca-mi mai pasa de vreunu d-acasa !!!fuck all my "friends" !!!
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Sâm Feb 18, 2006 11:44 pm

am invatzat sa plang...din nou...s pare k oricine ma poate face sa sufar...chiar si cei mai apropiati...un singur "tzipa la tine acasa" m-a facut sa sufar groaznic d mult...si acum imi doresc nespus d mult sa plec aksa...nu mai vreau nimik d la ea...nu o urasc,pt k ii sunt datoare pt tot c a facut pt mine si pt k m-a luat aici. cel mai rau este k imi e cea mai apropiata persoana si as da orice pt ea...dar as vrea sa plec aksa sau oriunde altundeva numai sa nu ma mai certe nimeni...
dar nu e singura...credeam k am prieteni, dar nu mai am...s fac totzi nevazuti...
nu mai imi pasa...abia astept sa treak ink o luna si sa plec aksa...nu-mi mai e dor d ksa,dar...acolo e locul meu, nu aici, unde cunosc doar doo persoane in tot orasul,iar eu stau cu ele in acelasi apartament...imi urasc viatza!!!il vreau pe cristi...
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Dum Mar 12, 2006 6:06 pm

cea mai nashpa noapte pe care as putea sa o am,am avut-o azi-noapte...cred ca m-am trezit din 10 in 10 minute...dar am si visat...i-am visat pe toti cu care am vorbit ieri... pacat ca doar i-am visat...da' trece,ca toate trec...:(
ma doare capul si maseaua si... sufletul... offfffff de ce yo trebe sa imi incep ziua cu o dimineatza de rahat?...vreau sa plang...si asa imi amintesc de toate persoanele care mi-a zis ca ma iubeste...iar acu...toti m-au uitat,tu-i io pe ei...dar nici sa nu mai vina;ii exclud din viata mea...de TOT !!! am zis!!!!!!!!!!!

in alta ordine de idei... ma f** pe ei preteni/iubiti/bf-s sau cum le-o mai zice !!! din toata inima mea !!! sa nu-i mai vad,sa nu mai aud de ei !!! daca nu ar exista ,poate ca ar fi mai bine...dar trebe si d-astia la casa omului...
:angry:
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde bombonykaaa » Dum Iun 25, 2006 10:46 pm

nush cine esti sau de unde da ma regasesc in fiecare cuv in fiecare litera si eu ca si tine ma regasesc in
bombonykaaa
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Iun 25, 2006 10:16 pm
Localitate: HOME

Mesajde BLACK_MOON » Mar Iul 04, 2006 8:05 pm

zis iz da secand taim...
prea putini si-au amintit de ziua mea... 20 d anisori... si 3 musafiri!!!cam putini
asta e!
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am

Mesajde BLACK_MOON » Sâm Iul 29, 2006 9:55 pm

hate hate hate hate hate hate ........
de ce pe lumea asta trebuie sa existe sefii? si mai sunt si muieri afurisite si... nf de mult timp
naspa zi am avut azi!!! ink doua din astea si albesc inainte de vreme
am noroc ca exista cateva persoane care ma bine-dispun atunci cand ma gandesc la ele :) loveusis :*
Zâmbetul este o lumina ce se arata la fereastra chipului si vesteste ca inima e acasa.
Avatar utilizator
BLACK_MOON
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:00 am


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori