Singura ,departe si fara ajutor-Can you help me?

...pentru cei carora le place sa scrie

Singura ,departe si fara ajutor-Can you help me?

Mesajde veronica » Joi Mar 30, 2006 1:21 pm

Buna ziua tuturor. [-o .Imi vine foarte greu sa va vorbesc despre greutatile mele dar nevoia si disperarea ma imping sa o fac. [-o Sint o femeie de 31 de ani,casatorita cu un dr.palestinian si am 4 copii(3fete mici de 5,3,ani si cea mai mica 10luni,si 1baiatde 8ani)Cred ca toata lumea stie despre problemele politice de aici din Gaza si nu voi mai intra in amanunte.Cert este ca aici nu putem trai omeneste,mai ales cind esti ca mine si nu ai cetatenie palestiniana.Sint aici de 10 ani si am actele depuse pt cetatenie ,dar din cauza problemelor politice inca nu am primit-o si nici nu se stie ce va fii de acum inainte.Fara buletin palestinian nici macar nu ma pot angaja undeva ,ca sa-mi pot creste cei 4 copii.Stiu ca veti intreba de ce am nevoie de servici cind sint casatorita cu un dr.?In mod normal asa ar trebui sa fie,dar trebuie sa va spun,cu mare mihnire in suflet si rusine ca "sotul meu",dupa 10ani de casatorie s-a insurat fara stirea mea cu inca o femeie(araboaica).Dupa cum ,poate stiti,religia musulmana le permite barbatilor sa se insoare cu 4 femei deodata.Adevarul e ca ar trebui sa existe anumite circumstante in care barbatul se poate casatori cu mai multe femei,dar aici barbatii nu tin cont de ele.Asa ca m-am trezit deodata cu inca o "nevasta" cu care trebuie sa-mi impart sotul.Oameni buni ,nu cred ca va puteti imagina in ce situatie sint eu acum si nici in ce conditii traiesc eu si copii mei.Eu sint rominca si nici in ruptul capului nu pot accepta asa ceva .Am inceput sa ma gindesc la tot felul de moduri in care sa putem scapa de aici.Eu nu mai am pe nimeni in Rominia si nu am unde pleca ,dar vreau sa string cumva ceva bani ,fara stirea sotului meu ca sa pot cumpara o casa cit de mica pt mine si copii,sa divortez si sa pot pleca departe de acesti oameni care sincer mi-au distrus viata mie dar si copiilor.Cu lacrimi in ochi si cu speranta in suflet ,va implor ajutati-ma!!!!Daca aveti posibilitate va rog trimiteti-mi (chiar si 1$),daca se poate prin Western Union (nu vreau ca sotul meu sa afle ceva)pe numele meu:
Veronica el Yazji,Palestina -Gaza.Tel 0599573305.Sper din tot sufletul ca mai sint pe lumea asta oameni buni si intelegatori care ne vor ajuta pe mine si cei 4 copilasi pe care-i am.Cu speranta in suflet va multumesc anticipat.
Va ramin indatorata pe veci si ma voi ruga la Dumnezeu sa va ajute si sa va ocroteasca mereu.Daca ma puteti ajuta cu ceva bani va rog contactati-ma pe adresa mea de e-mail:veraelyazji@yahoo.com,ca sa pot merge sa ridic banii de la WU.Inca odata VA MULTUMESC din suflet si va rog sa ne ajutati!
Dumnezeu sa va ocroteasca de rau .Va doresc o zi buna
Veronica
veronica
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 30, 2006 12:01 pm
Localitate: palestina-gaza

Mesajde eyewitness » Joi Mar 30, 2006 3:41 pm

veronica, am inteles cu totii problemele tale si nu stam sa cautam cauzele care au dus la acest deznodamant neplacut pentru tine(cred insa ca in romania sunt zeci de mii de oameni mult mai necajiti) si speram ca vei gasi suportul moral si material de care ai nevoie chiar printre membrii fanclubului nostru insa si noi te rugam pe tine, ca pe viitor, sa te rezumi doar la un tred (acesta) si nu mai deschide alte treduri cu acelasi continut aceasta fiind impotriva regulamentului forumului

multumesc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde veronica » Joi Mar 30, 2006 7:34 pm

Iti Multumesc eyewitness,si te asigur ca nu am avut intentia sa scriu de2ori acelasi mesaj,dar a fost o mica problema cu computerul si nu am stiut ca a ajuns la voi primul mesaj.iti multumesc pt.suportul tau si imi cer scuze pt, micul incident.Stiu foarte bine ca sunt foarte multi oameni care au nevoie de ajutor si sper ca Dumnezeu ne va ajuta pe toti.
Multumesc.
veronica
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 30, 2006 12:01 pm
Localitate: palestina-gaza

paste fericit tuturor

Mesajde veronica » Joi Apr 13, 2006 8:57 am

:dir: buna ziua si paste fericit tuturor va urez de aici din Fisia Gaza in numele tuturor romincelor care traim aici.Cristos a inviat!
veronica
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 30, 2006 12:01 pm
Localitate: palestina-gaza


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori