Jurnalul meu

...pentru cei carora le place sa scrie

Jurnalul meu

Mesajde Praslea Tudor » Lun Oct 23, 2006 9:38 am

Oda tie,imparatule
Oda tie,moarte
Vino incet
Vino repede
Nu pot sa mai sufar
Nu pot sa mai uit
Vino repede si ia-ma
Vino repede si du-ma
Oda celor morti
Oda vitejilor
Oda eroilor
Din America
Care au murit in atentat
Cu avionul


______________________________

Vine iarna, vine ea
Nea si omat pe strada
Si bulevard
Este frig si rece
Mos Gerila cu sacul rosu
Vine prin cosul plin de fum
Si funingine
Ninge,ninge,ninge
Praslea Tudor
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 23, 2006 9:29 am
Localitate: Acasa

Mesajde Praslea Tudor » Lun Oct 23, 2006 12:04 pm

Istorie! Ce frumos suna. Isstoooorie! Minunat!
Imi place istoria la nebunie. Am citit multe carti de istorie. Stiati, de exemplu (per example), ca Hitler a fost femeie? Foarte sexy, daca imi aduc minte bine!
Istoria a fost foarte mult schimbata de regimul comunist. Ne-au spus numai minciuni. Adevarul insa iese ca spuma, la suprafata, nu? Putini stiu insa ca calul ala de la Troia era bantuit de fantome, sau razboiul din Vietnam (´nam) a fost purtat de magicieni, ca cei din Lordul inelului.

Noi stim de Sargimezetuza, unde dacii sau batut cu romanii. Asta sa fie oare adevarul? Atunci cum de Iulius cezar avea un AK-45? Este expus in muzeul din roma! Va spun eu de unde! Nazistii lui Hitler inventasera mashina timpului si au dat ak-urile la romani (apropo, Hitler avea o sora geamana, erau amandoua tari de tot, am vazut eu niste poze!). Aceeashi explicatie este cum de au murit indienii din america nativa, plini de radiatii. H2O! De unde? Din cartera Wineto: Old Shuterhand: "Priveam cu mila pieile roshii. Gazul incepuse sa fie imprastiat de vant, lasand in urma ruina armatei". Ce gaz?

Hitleristii au trimis niste roboti in timp, sa-l omoare pe Isus Christos inainte de nastere, dar la ascuns mama lui. Apoi Dracul sa machiat in inger, si ia dat lui Isus gaz toxic, sa-l foloseasca pe evrei, dar la aruncat Dumnezeu in porci si porcii sau aruncat de pe o stanca si a murit diavolul.

Istoria! Vedeti! Tot timpul aflam ceva nou!

PS. Himmler a facut sex cu o clona de a lui!

PS2. Era tare de tot!
Praslea Tudor
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 23, 2006 9:29 am
Localitate: Acasa

Mesajde Praslea Tudor » Lun Oct 23, 2006 12:35 pm

Citind un post pe "excursii", mi-am adus aminte de o excursie de a mea. Am fost, acum mai multi ani, la munte, la o manastire unde era sfanta Maria Botezetoarea inhumata. Chiar in ziua cand am ajuns eu, a erupt vulcanul. Au murit vreo 10 oameni si milioane de animale si pesti! Dar in acelasi timp, in Bucuresti fratele-meu a fost batut la podul C-ta de niste oameni. Sa fi fost coincidenta? Sau au avut aia nevoie de un alibi?

Pe munte era foarte frumos, padure multa si natura. Am auzit ca pe acolo stau oamenii muntilor, un fel de oameni salbatici, refugiati la inaltimi mari. Sunt rar vazuti de echipele armatei romane pe transfaragasan, unde mai pierd cate o femeie, fiind furata de salbatici pentru sex. Numarul lor are o legatura directa cu melodiile lu ala avortat si ala din braila (aia cu maneaua-i de aur). Interesant, nu?

Oricum, va recomand muntele. Este intradevar periculos (tot felul de aratari nascute din gheata si foc), dar poate fi si prietenos, darnic cu tot felul de legume padurete, precum fragii si murele. Si daca aveti mashina, megeti cu ea pana in varf, ca pe jos nu are rost, fiind o pierdere de timp.

Am sa-mi fac o pagina pe internet, cu poze in trei dimensiunii, sa vedeti si voi.

PS. Stiti care a fost primul munte? Olimpus! Muntele zeilor! Cu toate ca nenumerate expeditii nu au putut gasi pe el nici un semn divin (in afara de niste oase vechi, care au fost molfaite de niste caini inainte sa poata fi cercetate intr-un laborator de robotii din ziua de astazi), este un loc de refugiu a cel putin 99% din populatia Greciei!


Va
Praslea Tudor
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 23, 2006 9:29 am
Localitate: Acasa

Mesajde Praslea Tudor » Mie Oct 25, 2006 9:09 am

A plecat SOD
Da´ a ramas Sophie
Mai bine mananc un cod
Cu mustar si lipie

Jurnalu lui SOD nu ie misto
A lui Sophie ie misto
Asta este parerea mea
Si am dreptu la ea

Nu-mi place Eminescu
Sau Basescu
Al doilea-i presedinte
Primu a fost, da nu mai ie

Ma bucur ca scriu aici
Si citesc jurnalele
Da ma bucur si mai tare
Ca a plecat SOD
Praslea Tudor
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 23, 2006 9:29 am
Localitate: Acasa

Mesajde Praslea Tudor » Vin Oct 27, 2006 12:04 pm

de ce nu pot pune poze la acest minunat forum???? o sa fac reclamatie!

pana una alta o sa ma duc pe sex, caci imi place sexul. nu ala cu animale, ca-i porcos, da cu oameni ie sexy! Odata ieram cu prietena langa mine si faceam dragoste. Din greseala am facut pipi in ea si a ramas insarcinata. am dus-o la o baba si ia facut bai cu apa rece, de shi-a suflat nasu vreo luna, da de plod tot nu a scapat. si acum mai dau pensie alimentara, 500 000 lei, bani vechi, adik 50 lei, bani noi.

Odata ieram la liceu si iera o fata, de care imi placea mie, langa usa de la intrare. io, ca sa fac pe smecherul, am vrut sa sar toate treptele dintr-odata, numa ca am aterizat cu capu in coshul de gunoi si m-am trezit in cancelarie, cu capul in poala lu profa de fizica, caruia ii ziceam donald ca iera shuie de picioare. plm, de atunci cobor scarile incet. si fata radea tot timpul cand ma vedea. a dracu shtoarfa!

Mai era odata, cand una bucata buna vine la mine, in bar la capitol, si zice: buna, sunt otilia. Io, incercand sa fiu cool, ii raspund: asa il cheama si pe cainele lu vecina. fakcing greit (adik futere mare). Mi-a intors spatele si a plecat. de, curva, plm.

Odata pe masturbam pe balcon si a intrat mama peste mine!

Imi place acest forum,
nu vreau sa-l dorum
imi plac fetele
sa fac sexy cu ele
da sa nu ramana gravide
ca ma ascund ca un guvide.
Praslea Tudor
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 23, 2006 9:29 am
Localitate: Acasa

Mesajde Praslea Tudor » Vin Noi 03, 2006 11:36 am

Am avut un vis ciudat azi noapte. L-am visat pe Dracula! Da, ala cu dintii lungi si manta neagra de matase. Probabil din cauza ca am visionat un film cu vampiri, numit underworld. Ierau in filmu ala vampiri, oameni lupi si tot felu de monstri, de care nu am avut niciodata habar. plm.

Daca stai sa te gandesti bine, ce puteri are dracula? Musca oamenii de gat ca sa faca alti vampiri ca iel. Atata. Ahh, da, si poate sa zboare! Da nu poate sa stea in soare, deci nu sta prea bine la capitolu vitamina D.

Deci, in filmu ala, se bateau vampirii cu oamenii lupi.....chiar...mi-a venit o idee! Ce s-ar fi intamplat daca dracula, mumia (in filmu mumia), frankestein, omu invizibil si omu lup ar fi participat in batalia de la burebista!?! O luau turcii tare pe spinare...asta numai in caz ca tineau mutantii cu noi.

Dupa vizionarea filmului, mi-a venit o intrebare in cap: ce se intampla daca musca dracula pe omu lup? Adica de-a devaratelea, nu ca in film. Io zic ca ie o zi cu o zi. O zi vampir, o zi lup. Numai in caz ca nu-i luna plina, atunci ie vampir. Sau daca ie putina luna plina, ie vampir paros.

Da daca dracula il musca pe dracula? Ca daca stai sa te gandesti bine, dracula nu stie cum ie sa fi muscat de dracula, nu? Asa ca isi face un clon (in ziua de azi pozi sa clonezi orice, daca ai vreo 100000000000$), si dracula al batran sa lasa muscat. Sau nu, clonul se lasa muscat, ca si el vrea sa stie cum este. Deci dracula al batran il musca pe clon. Io cred ca in acel moment, dracula al batran leshina, ca are prea mult sange de vampir in el si nu rezista. Dimineata cand se scoala, clonu nu mai este acolo. A plecat sa muste mere ca vrea sa-si faca o livada cu mere zburatoare. Din alea sa zboare direct la client pe masa, roshii si gustoase, da cu aripi.

Da ce s-ar intampla daca doi dracula ar musca pe cineva in acelashi timp? Sau daca dracula il musca pe omu lup cand acesta musca in acelashi timp clonu lu dracula? Deci ie ca si cum dracula s-ar musca singur, nu? Ca si cum si-ar musca unghiile, un lucru care ne poate spune ceva despre caracteru lu dracula...
Praslea Tudor
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 23, 2006 9:29 am
Localitate: Acasa


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori