hop si eu(Jurnalul Adinei)

...pentru cei carora le place sa scrie

hop si eu(Jurnalul Adinei)

Mesajde adyna_supergirl » Sâm Noi 25, 2006 7:36 pm

"Se zice ca timpul trece. Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp" ...Garabet Ibraileanu...
De obicei, cand ma gandesc la jurnal, mai degraba imi vine in minte imaginea unui caiet cu coperta putin groasa in care poti scrie niste randuri reprezentand gandurile si trairile tale, randuri scrise cu cerneala albastra, in timp ce se savureaza cativa stropi de vin rosu. Sunt genul de persoana care mai mult prefera clasicul jurnal decat jurnalul de pe net... Dar, desi am si un jurnal clasic, am vrut sa-mi fac si un jurnal pe acest forum care in putin timp mi-a ajuns la inima.
Ca musca-n lapte
Avatar utilizator
adyna_supergirl
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 08, 2006 11:00 pm

Mesajde adyna_supergirl » Lun Noi 27, 2006 10:56 am

Ieri a fost duminica. Imi place sa merg la biserica in aceasta zi... nu merg mereu, dar sunt bucuroasa cand pot sa ma duc. Imi ofera un sentiment de pace sufleteasca, nu mai sunt foarte stresata, vad lumea intr-un mod mai pozitiv si parca toate-mi merg mai bine in saptamana ce urmeaza.
M-am trezit la 7:30, am deschis fereastra, am inspirat putin aer curat si am inceput sa ma pregatesc. Imi place aerul de dimineata... indiferent de anotimp, dar iarna este chiar si mai placut, deoarece vine aer rece dinspre munte si nu mai este foarte poluat.
Toti ar trebui sa luam in fiecare zi cate o gura de aer rece, sa uitam de probleme si pur si simplu sa ne bucuram de natura. Poate lumea ar fi mai buna.
Poate lumea ar fi mai buna si daca ar merge macar o duminica dintr-o luna la biserica.
Ca musca-n lapte
Avatar utilizator
adyna_supergirl
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 08, 2006 11:00 pm

Mesajde adyna_supergirl » Mar Dec 05, 2006 12:37 pm

The funeral of hearts
Gone with the sin
When love and dead embrace... HIM

Am ascultat in ultimele 3 zile aceste melodii de foarte multe ori(si inca nu m-am plictisit de ele). Mi se pare placut sa te poti regasi in unele melodii sau pur si simplu sa te simti bine cand le asculti.
Am dat teza la mate pe 30 noiembrie. Nu ma asteptam sa fie asa de greu si de mult, deci nu ma obosisem foarte mult cu invatatul. Poimaine am teza la biologie.
Urasc perioada asta, perioada tezelor, toti sunt mai stresati, prin urmare sunt si mai morocanosi. Bine ca vine vacanta de iarna, Craciunul...
Ca musca-n lapte
Avatar utilizator
adyna_supergirl
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 08, 2006 11:00 pm

Mesajde adyna_supergirl » Sâm Dec 16, 2006 8:44 pm

Ma simt trista. Nu stiu de ce, pur si simplu sunt melancolica...
Am privit bradul de Craciun in jur de 20 de minute, este atat de frumos impodobit, asa de linistit, de nepasator, de rece, dar si cald in acelasi timp...
Imi este dor de ceva, dar nu stiu de ce anume...
Iubesc ceva, dar nu stiu ce...
Vreau ceva, dar oare ce?
Gandurile mele sunt atat de incurcate, incat nici eu nu le mai inteleg.
In perioada asta a anului, majoritatea oamenilor incearca sa fie mai buni, sa iubeasca mai mult... dar de ce nu putem fi asa mereu, fara sa ne pese de ce perioada a anului este?
Ma simt pierduta. Oare ma va gasi cineva? Sau macar ma voi redescoperi eu?
Ca musca-n lapte
Avatar utilizator
adyna_supergirl
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 08, 2006 11:00 pm

Mesajde adyna_supergirl » Dum Dec 17, 2006 11:15 pm

acum cateva zile am primit de la un prieten pe messenger un clip frumos in care o fata si un baiat care initial erau cei mai buni prieteni s-au indragostit
ieri(parca) o fata a trimis un mass care suna cam asa: " a girl and a boy can be just friends, but at one point or another they will fall for each other... maybe temporarily, maybe at the wrong time, maybe too late or maybe for ever"...
astazi, cel mai bun prieten al meu(da, este baiat :p ) mi-a spus ca ma place... si adevarul este ca nici mie nu-mi este indiferent...
daca ieri ma simteam singura si trista, acum nu ma mai simt asa... cred ca cineva m-a gasit... sau m-am gasit eu pe mine... ma simt bine!
Ca musca-n lapte
Avatar utilizator
adyna_supergirl
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 08, 2006 11:00 pm

Mesajde adyna_supergirl » Sâm Ian 20, 2007 4:11 pm

astazi am fost la olimpiada la chimie... bineinteles ca a inceput cu o ora mai tarziu si am stat degeaba pe acolo... bine ca nu am fost singura si ora a trecut repede, vorbind si glumind cu colegele mele... bineinteles ca am facut varza, cel putin la una dintre probleme ma uitam ca la felul paishpe...
in timp ce ma miram si eu de nestiinta(sau prostia.. cred ca e tot aia) mea, ma gandeam de ce am mai venit la olimpiada, de ce m-a mai luat diriga(care e profa de chimie), de ce ma considera ca sunt buna la aceasta materie, cand mie mi se parea ca problemele sunt compuse de niste veniti-de-pe-Marte...
am venit acasa, m-am bagat direct in pat si am incercat sa adorm... poate-poate m-oi simti si eu mai bine... nu prea am reusit sa dorm... decat am atipit putin...
vreau vacanta cat mai repede!!!
Ca musca-n lapte
Avatar utilizator
adyna_supergirl
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 08, 2006 11:00 pm

Mesajde adyna_supergirl » Sâm Ian 05, 2008 2:35 am

A trecut aproape un an de cand nu am mai scris in jurnal... aproape un an de cand nu am mai scris pe nici un site pe care eram membra...


3 ianuarie...
M-am reintalnit cu Silvia si Andra, cele mai bune prietene ale mele din copilarie. De multe ori m-am gandit la ele, la prietenia noastra, la jocurile copilariei( pentru ca multe din amintirile despre acestea le includ si pe ele). A fost una dintre acele prietenii pe care nu le uiti si pe care o sa le pretuiesti toata viata, prietenie din copilarie...
Am stat de la ora 6 pana pe la 10 si ceva( seara): 4 ore in care am vorbit despre tot felul de lucruri, subiecte nelipsind si tot am mai fi stat. Sincer, ma asteptam sa ne cam plictisim, sa nu mai stim despre ce sa vorbim, dar totul a decurs mult mai bine decat m-am asteptat.
In data de 4 ianuarie, adica a doua zi am mers la patinoar. Am ajuns mai devreme cu o ora, ne-am intalnit cu o prietena de a lor si iubitul ei si am mers la ceainarie. Am baut ceai (delicios... mmmm), apoi ne-am intors la patinoar. Ne-am simtit foarte bine si acolo.
Seara, de la 8 pana la 10, am petrecut timpul impreuna, a doua zi urmand sa plece din tara. Am vorbit, ne-am facut poze, am iesit afara si ne-am batut cu zapada, ne-am imbratisat de foarte multe ori la despartire...

Cam atat pentru ziua de astazi, este tarziu si sunt obosita.
Ca musca-n lapte
Avatar utilizator
adyna_supergirl
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 08, 2006 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron