In lumea viselor

...pentru cei carora le place sa scrie

In lumea viselor

Mesajde don't know » Lun Sep 10, 2007 1:21 pm

Azi,m'am trezit ca niciodata:Happy,foarte happy...cea mai happy.Sincera sa fiu,habar n'am de unde o aparut fericirea asta..probabil k peste noapte.Dar ma simt bine..foarte bine.Am impresia ca in jurul meu totul surade.Parca toate lucrurile au prins viatza,si sunt fericite alaturi de mine.Se bucura de fericirea mea.De mult nu m'am mai simtzit asha.In momentul asta nu cred ca ar exista cineva care sa ma indispuna.
Stau pe scaunul meu comod,ascult muzica si mazgalesc cate ceva pe'aici.Insa cu gandul nu shtiu unde ma aflu.Cred ca departe,foarte departe de'aici.Parca as fii impartzita in doua lumi.Cu fizicul,in lumea reala,aici pe Terra,unde ar trebui sa ma aflu mereu,iar cu gandul in alta lume,o lume care ma face sa ma simt implinita,sa ma simt fericita si sa nu am nici un regret.Cred ca acea lume se numeste LUMEA VISELOR.Cred ca visez cu ochii deschisi.Adik,dak stau bine sa ma gandesc,de fapt yo nu ma gandesc la nimeni si nimic.Am doar un dor nebun sa rad..sa zambesc...sa ma bucur...nu shtiu de ce.
Ma vad singura,strangand un bratz de flori din cele mai frumoase locuri ale lumii...adik nu shtiu dak aceste locuri se incadreaza intre cele aflate pe Terra..Insa ma minunez de ceea ce vad,si-mi vine sa stau asa zile intregi,noptzi la rand...pentru ca e foarte placut ceea ce vad...
Parca as fi intr-un basm...Asa ceva chiar ca doar in basme poti vedea..Ma plimb si ma minunez de ce vad..multe culori,multa natura,multe lumini...FANTASTIC...Eram singura,alergam,radeam,ma plimbam,nu ma gandeam la nimeni si nimic.Era cald,foarte cald.Am ajuns in dreptul unei salcii imense,la umbra careia am hotarat sa ma asez,si sa ma minunez in continuare de ceea ce vad...Stateam asha si ma uitam in gol..
Un zgomot nemaiauzit,continua sa ma streseze.Cand deschid ochii,observ ca era telefonul meu,caruia i-am schimbat melodia...Habar n'aveam k are sa sune asa de ingrozitor...Era prietenul meu,care ma sunase sa-mi spuna ca va veni la mine peste jumatate de ora...Ohhh!! Il urasc!De ce tot timpul cand ma simt bine,trebuie sa se trezeasca cineva care sa-mi strice buna dispozitzie..?Si de ce tocmai el??
De fapt..Nu cred ca ar trebui sa ma mir...asta-i realitatea.Eu,intr-un scaun,cu muzik'n urechi,plictisita,afara urat,innorat,si in plus mai vine si Andrei(asa-l cheama pe pr meu)la mine!Toate motivele sa fiu indispusa!Parca era mai bine cand visam,si cand stateam intr-o lume plina de culori,cu mult soare,si o melodie lenta,care mai avea putzin si ma adormea.
Dar' la urma urmei,trebuie sa revin si yo cu picioarele pe Pamant...Asta e..
O sa astept o clipa mai buna,k sa pot visa...si atunci o sa-mi inchid si telefonu' asta tampit,k sa nu ma mai streseze nimeni si nimic.
Deocamdata o sa'l astept pe Andrei..si o sa continui ca de-obicei....
...Fii intotdeauna ceea ce esti,
Iar dak acest lucru nu-i
De-ajuns pentru cineva
Inseamna k acel cineva
Nu-i de-ajuns pentru tine...
don't know
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Sep 09, 2007 8:23 pm
Localitate: in lumea viselor

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron