Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde MiG29 » Joi Feb 05, 2004 2:02 pm

Alexe,nu mai ie ma de mult trolebuz pa Rascoalei...acuma ie autobuz:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Feb 05, 2004 2:16 pm

Da, bhuttu are dreptate la chestia cu neveridicitatea..mai ales ca rimeaza cu publicitate si cetate! :D

Anyway, am vazut filmul, da´ mai demult...nu prea mi-a ramas mult in minte, ca nu erau femei goale (sau animale cu doo capete), deci cred ca mi-a ramas poanta aia in cap dealt´undeva. Atunci cind imi place una, o si folosesc. Ca si aia cu "doi plus doi fac cinci"!!

Migule, stiu, ca doar trec pe sub geamul meu in fiecare zi..da´eu tot trolee le zic...suna mai romantic..:D
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Joi Feb 05, 2004 8:32 pm

Piskeshu tu nu le ai si nu le ai asta e ce sai faci.
Alex omule serios intamplarile tale sunt haioase da vezi ca cineva sa nu le foloseasca impotriva ta(stii aia cu porumbelu nu?).
Delphyna si cu Catharsis au fost frumoase jurnalele voastre la inceput dar mai scrieti si voi vreo 2-3 lucruri mai interesante ca sa fie material nou de citire.
Moshu... omule tu ai stilu tau nu il confunda cu Alex ca el e singurul care e certified sa ne povesteasca despre viata la bloc in Romania.
P.S Care e interesat 90% din ultimu posting de pe jurnalu meu e despre Alaska.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Delphyna » Joi Feb 05, 2004 10:27 pm

Pai dorneo draga... postul meu de acuma vrea sa-ti atraga atentia ca dupa multe zile de pauza am reusit sa mai pun o fila..
dar stii? Am momente de seceta sufleteasca ..
si numai ca sa ma aflu postand... la mine nu tine. Si ma bucur ca ai gasit ceva interesant acolo... eu fiind inca pusti pe forumul asta!:)
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde Necko » Vin Feb 06, 2004 7:18 am

Ma bucur sa-mi impart cafeluta cu tine Delphyna si cu tine Altetza M. si cu toti cei care arunca cite o privire prin jurnalul meu. Sunteti cu totii invitatii mei.
Moshule, jurnalul tau imi place din ce in ce mai mult. Ultima pagina este foarte, foarte frumoasa.
Imi plac toate jurnalele pentru ca sunt asa cum sunteti voi. Si va admir pentru curajul pe care il aveti de a va pune sufletul pe tava ca sa putem servi cu totii cite o bucatica din el. Macar ca unii cam sfisie...

Si nu in ultimul rind, imi place de jurnalul lui Alex...
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Feb 06, 2004 9:05 am

dornea scrie:Care e interesat 90% din ultimu posting de pe jurnalu meu e despre Alaska.

dornica, ie cel putin zece uameni fuarte interesati care te citesc si te apreciaza. multumim ca ne-ai precizat ca in ultimu post vorbesti despre alaska , io unu , puteam sa jur ca vorbesti de madacascar
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Feb 06, 2004 9:53 am

Dornea draga, nimeni nu contesta faptul ca tu scrii cel mai bine. Dovada multiplele analize generate de productiile tale cu caracter cel putin ezoteric. Stai linistit .
Pe de alta parte pe mine nu ma intereseaza cine citeste ce scriu io acolo sau daca citeste cineva. In privinta asta Necko zicea o chestie interesanta intr-un post anterior.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Delphyna » Vin Feb 06, 2004 1:08 pm

Cafeaua mea din dimineata zilei de azi a avut o aroma... altfel, desi nu ii schimbasem felul:) de ieri... parca si culoarea era mai... cafelata! si asta datorita faptului ca n-am mai baut-o singura... am fost incantata s-o savurez in compania lui Necko... si a celorlati!
Mama... gata! De acuma nu mai sunt egoista si o s-o beau mereu asa...
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde memetshot » Vin Feb 06, 2004 1:13 pm

bre deci necko ie de vina ca cafeaua mea neagra era de fapt maro deschis si in plus iera si ness?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Necko » Vin Feb 06, 2004 1:48 pm

De vina suntem toti, ma ! mai ales Love2 !

Ba, daca stau si ma gindesc mai bine, orice s-ar intimpla, de vina e intotdeauna Moshu !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Feb 06, 2004 3:35 pm

Stiu fiecare acord al chitarii lui Plant, fiecare infexiune a vocii lui Page


;i

In rest subscriu, concertu' a fost misto.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Teo » Vin Feb 06, 2004 6:16 pm

Pt azi tin sa recunosc meritele jurnalului lui Necko.
Foarte fain mai ales pentru o persoana de +40 de ani care vrea sa fie la acelasi nivel cu noi restul cei intre 16-26 de ani care formeaza majoritatea forumului.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Necko » Vin Feb 06, 2004 8:38 pm

Stefan, acum am vazut si eu. Vina mea. Adevarul e ca e de neiertat. Multumesc ca mi-ai atras atentia. Voi face corectura de rigoare chiar aici:

"Stiu fiecare acord al chitarii lui Page, fiecare infexiune a vocii lui Plant. "

Dornea, eu nu vreau nimic.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 07, 2004 11:17 am

dpechemind, cum adica iti doresti o ora de black&white ? ce e aia ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Sâm Feb 07, 2004 7:23 pm

rog pe cine are capacitatea sa faca asta sa schimbe numele jurnalului meu din Jurnalu lu Dornea in Jurnalu lu Teo.
Asta ca sa nu fie confuzii:).
Multumesc.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Feb 07, 2004 11:04 pm

Oribilul Mosh scrie:dpechemind, cum adica iti doresti o ora de black&white ? ce e aia ?


Black&White este un joc super in care tu esti zeul si trebuie sa convertesti oameni sa creada in tine si sa ii faci sa-si extinda teritoriul si castigi cat mai multa credinta si incredere.Daca reusesti, ei iti vor construi un templu de unde iti poti lua miracole cu care sa-i impresionezi si in care iti vei tine creatura aleasa din Eden. ;)
Dar totusi, asta nu-i subiect despre jocuri, asa ca mai bine ma duc sa citesc si eu cateva jurnale si vin cu comentarii mai tarziu. ;D
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Feb 08, 2004 12:19 am

Love2Fly, mi-a placut mult ultimul tau post. Felicitari pentru sinceritate si pentru felul dramatic de a povesti. La finalul povestirii aproape ca ma credeam in tramvai cu tine, in drum spre casa, impartasindu-tzi suferintza.
Excelenta si suita de metafore, ce au descris-o pe M.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Dum Feb 08, 2004 12:36 am

Am ramas datoare cu ceva explicatii , nu ?
Ce pot sa spun ? E bine intr-un tgv , e rapid ( obviously ! ) si destul de comfortabil ; si in plus este si sigur :yD Daca se izbeste de ceva , pasagerii sunt doar un pic zdruncinati , atat , pentru ca exista o anumita portiune a fiecarui vagon ( acolo unde sunt bagajele ) care se pliaza in momentul socului si oricat de mare ar fi socul , acea zona nu ii atinge pe pasageri :)
E destul de scump ... dar preturile difera in functie de : daca e weekend sau nu , daca sunt sarbatori sau nu , daca e dimineata sau seara ... Ultima data cand am plecat , a costat vreo 150 , dus-intors , si asta pentru ca am plecat la 7.15 de aici , altfel depasea 200 .. cu tot cu reducere .
In tunele e aiurea .. parca esti in avion si urci/cobori cu viteza mare ...

Sa tot mergi cu un tgv .. numa' sa ai bani :shock:

later : Adaug aici ...

E super sa mergi cu o viteza asa mare .. sensatia e asemanatoare cu cea pe care o am cand avionul abia aterizeaza .. nu stiu daca au aceeasi viteza , dar asta e senzatia . Nu stiu de ce .. dar in ultima vreme mi-a fost rau din cauza acestei viteze .. sau poate din cauza oboselii .. habar nu am .. Dar e bine sa stii ca ai o viteza asa de mare :yD Si toate imaginile se deruleaza repede .. Am vazut luni un apus superb ! Primul apus de acest gen pe care il vad de cand sunt in Franta ; abia il astept pe urmatorul :ham:
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Dum Feb 08, 2004 12:55 am

Da bai Moshule, tie iti place jurnalul meu, mie imi place jurnalul tau ca ma linisteste, parca as vrea sa fiu si eu Gunoier sau pensionar dupa ce ti-am vazut expunerile.
Mai ales Pensionar...super cool ar fi....o promenada dimineatza, un sah ceva in Cismigiu sau la Obor in parc, un somn de dupa amiaza, apoi citit si uitat la tv....super linistitor...

Weet-weet, daca poti sa ne dai detalii si despre senzatia de viteza... :ham:
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aurolacul » Dum Feb 08, 2004 2:06 am

Oribilul Mosh scrie: La finalul povestirii aproape ca ma credeam in tramvai cu tine, in drum spre casa, impartasindu-tzi suferintza.


Da foarte frumos povesteste Love2Fly. Stiu senzatia aia care o descrii in jurnal. Cand lucrurile ca u tipa parca merg bine, shi ai impresia caci chiar te place, dar de fapt ea se gandeste la altceva, shi nu poti sa-i zici, ca ar rade de tine sau nu te ar lua in serios.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Dum Feb 08, 2004 8:51 pm

Vorba aia cu vii ma vaz zilnic si le urez ce am de urat


agramatzii dupa parerea mea nici nu ar trebui sa aiba acces la faculta, dara sa mai si treaca examene... whatevah
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Love2Fly » Dum Feb 08, 2004 11:57 pm

mda...sau cum spunea melodia aia..."dar stiu ca n-ar conta/tu nu m-ai asculta"

Danone? pai daca e vorba asha....am mai avea doar 40 de studenti in UPB...totusi....suntem ingineri! ce pretentii poti avea? si in plus.....in lb romana sunt mult prea multe "i"-uri. :)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Feb 09, 2004 8:25 am

ce pretentii poti avea? si in plus.....in lb romana sunt mult prea multe "i"-uri.


scuze puerile care acorda clementa inculturii => subcultura => mult prea multi bani pt artisti gen andrele sau animal pix => mult mai de cacao decat indoielnicitatea gramaticii limbii romane
====

wytrw: alecs, secsofilule, poi cum sa intelegi matale care dai caca la caini si pisici? satz esplic pt prima si ultima oara:

Eu le pun asa de obicei: ->. Nu mi-a trecut niciodata prin cap sa folosesc egalul.


folosind egal in loc de liniutza realizezi ca ai de-a face cu un simbol care, in matematica (chiar si in aia pt incepatori) se numeste rezulta si care nu are nimic de-a face cu sagetutza dumitale si voila, explicatia capata un alt sens.

daca mai ai nelamuriri poate facem un forum de logica elementara, ce zici? tu ai oricum maxima clementza din partea mea pt ca spre deosebire de ashtilaltzi ai umor voluntar.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde paiacec » Lun Feb 09, 2004 4:56 pm

Mr. P.,abia acum imi dau seama ca eshti un romancier in deplinatatea functziilor kkcioase.Tzine-o tot asha!:D
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Feb 09, 2004 5:27 pm

danone scrie:daca mai ai nelamuriri poate facem un forum de logica elementara, ce zici?


Da´l facem pe sex, sa am si eu un atu! :yD
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Feb 09, 2004 5:32 pm

io zic mai bine sa facem un tred cu "jurnalistu lunii" si sa votam corespunzator chiar daca va iesi tot cum vrea moshu .creca ar fi interesant.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Lun Feb 09, 2004 6:33 pm

Domnu aiu eu zic ca e o idee buna.
In alta ordine de idei tin sa il felicit pe Catharsis care dupa o saptamana reuseste sa mai scoata 3 randuri din cap si sa le pun in jurnal.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Feb 09, 2004 8:32 pm

Dornica,tu iejti complex rau mah.Tocmai ce mi-am aruncat shi io privirea pe jurnalu tau.N-am inteles nimica da apreciez cai incercat:j
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Lun Feb 09, 2004 11:58 pm

Mr Teo scrie:Domnu aiu eu zic ca e o idee buna.
In alta ordine de idei tin sa il felicit pe Catharsis care dupa o saptamana reuseste sa mai scoata 3 randuri din cap si sa le pun in jurnal.


Un alt mar al discordiei? in nici un caz. Nu postam "jurnale" ca sa ne laudam sau sa ne dam mari cu ceva anume....(vezi domne ce viata cool are unu' sau altu') iti face placere, poti sa scrii. Nu? nu scrie....nu te obliga nimeni.
Cam asta e "faza" cu topul jurnalelor!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Necko » Mar Feb 10, 2004 9:07 am

riverflow, si calul alb? deci de'aia mi s-a parut mie cafeaua mai amara putin si ca parca am inghitit ceva la un moment dat... tu erai !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori