Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde kant emir » Dum Iun 08, 2008 11:24 pm

n-ai inteles ce am zis.

iarta si tu

si lumineazane nainte, intelectualizeazane
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Iun 09, 2008 9:36 am

rona, tunde-te si vei fi intelectuala.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iun 09, 2008 9:43 am

asa ai facut si tu?


io nu ma tund
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iun 09, 2008 10:01 am

io va anuntz ca m-am tuns... nu shtiu daca sunt mai intelectuala au ba :p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iun 09, 2008 10:32 am

ce vorbai asta? bucurejteanca nativa, cu facultate si cu master (ai master? repede, ai sau nai?) si fara par lung? nu se puate, tradatuareo!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iun 09, 2008 10:55 am

n-am master...
si daca m-am tuns nu inseamna k nu mai am parul lung. doar l-am aranjat nitzel
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iun 09, 2008 11:01 am

n-am master...

stei rilecst, ca nici ia nare


si cu paru treso rezolvi de urjentza (faci inplant de cuada de cal, or innozi firele, or gasejt tu o cale - cumperi caciula de aia cu coditze gata inpletite!)

sam cantz apoi ceva gen:

păru-mi bate călcaile
sprancenele degetele


or macar pana la dindaratpt, ca insashi ia, duar ia
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Iun 09, 2008 1:49 pm

paru lung si mintea scurta.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iun 09, 2008 2:08 pm

sau, mergand si mai departe:
paru scurt si mintea si mai scurta; aproape inexistanta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Iun 09, 2008 2:48 pm

kant emire, te-am prins, esti rocker de ala intarziat ~p cu pleata ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iun 09, 2008 4:02 pm

poi nai stiut cas ruacher? pletos, barbos (ai min barbos cu barba de barba, nu ciocoflender cum portz tu; barba care la viteza mare* flutura calumea, peste umar) si tatuat?


si nu mai spune "intarziat", ca nui corect (sau o fi, da suna najpa); spune "permanent"

















* cand merg cu carucioru (scaunu cu rotile) la vale, shimi batre vantu din fatza
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Iun 10, 2008 7:55 am

m-am prins ma, ca n-are cine sa te rada si sa te tunda ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Iun 10, 2008 2:24 pm

ei nare

are breh

ca tunsu si rasu is landemana oricui, pe cand purtatu de plete nu

ca uite, pe tine te incomodeaza, tear faca sa te simti impostor si mascarici, nu?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Iun 10, 2008 3:19 pm

m-ar face sa ma simt penibil, ca toti pletosii trecuti de 30 ani. adica echivalentele masculine ale verei.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Iun 10, 2008 5:04 pm

penibil, ca toti pletosii trecuti de 30 ani

domne, iotz inpartashesc parerea, da numa in parte; si asta pentru ca:

peo parte stiu latzoshi unsuroshi care in anii '70 erau fitzoshi cu evazatz si cu paru pana la umar (da acumas de tot rahatu, nus decat latzos unsurosh si ridatz si cu fetze de muncitori uzatzi)

pe de alta stiu oameni care stiu sa nu cada in ridicol (nah, exemplele ar fi numai de oameni cunoscuti si rockeri adevaratz, asa ca ma abtzin sa dau si nume)

ideea e (pe scurt, cas tare obosit; poate reviu cun cearshaf mai detaliat maine-poimaine) ca prostu arata a prost indiferent de cum se imbraca ori se tunde, pe cand omu de soi stie sa se pazeasca de ridicol




iar (asta ie rautatea care nu puate lipsi, mantzelegi) daca tu teai simtzi penibil cu plete, asta nu poate sansemne decat ca chiar "ai fi" penibil - simtzu realitatzii ie, oricand, binevenit

sau ca soiu de om care esti tu nui facut decat pentru periutza
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Iun 10, 2008 6:25 pm

proprietarul firmei in care lucru, si care are vreo 40 de ani, are par lung
mi se pare oricum numai penibil nu
penibile sunt prejudecatzile astea inbacsite
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Iun 10, 2008 7:20 pm

piskeshu scrie:rona, tunde-te si vei fi intelectuala.


uite, exact ce visam.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mar Iun 10, 2008 7:22 pm

kant emir scrie:tear faca sa te simti impostor si mascarici, nu?


aha, ASTA era. bravO sefu!

mda, piskeshu e un adevarat, un adevarat cu pula mare care ma rascoleste prin vis.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mar Iun 10, 2008 7:45 pm

piskeshu scrie:m-ar face sa ma simt penibil, ca toti pletosii trecuti de 30 ani. adica echivalentele masculine ale verei.


ba piskeshule,

1. io m-as fute cu tine, precum ai vazut in vis, io n-ascund visele astea fatza de tine, ca sunt simpatice. Imi place cum zic io seara ca ma doare-n cur de tine, dar de fapt ma doare-n pizda.

Problema e ca esti un individ periculos, fara nici un fel de misto.

2. vorbesti ca la gradinita. Din toata discutia asta care a avut loc in lipsa ta, tu n-ai fost in stare decat sa repeti ca papagalul aia cu "tunde-te, tunde-te", crezand ca o sa fii interesant asa.

mai bine ti-ai lasa pleata decat sa te mai rasfeti ca un adolescent cand tu esti de fapt alb in cap, in capul ala care ti-a mai ramas. miemi plac oamenii rasfatati, ca si io ma rasfat, da cand rasfatul devine un obicei de care nu te mai desprinzi cu nici un chip, asta incepe sa sune a retardare.

3. un barbat cu pleata e hippiot/homeless/calugar. o femeie cu pleata e doar femeie.

Dorinta mea cea mai mare ar fi fost sa fiu barbat si sa-mi las pleata, ca o femeie cu pleata nu spune nimic, nu se inscrie in nici un curent, nu ii zice nimeni ca-i rockerita, ci doar ca e Maria Dragomiroiu, ca la femei paru lung e comun, la barbati nu e.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mar Iun 10, 2008 7:53 pm

n-am inteles exact ce e cu toti tipii ronei, dar mi-a amintit ca si eu am visat ca ploua :)

eram in camera, ploaia trecea prin tavan in picaturi foarte mici, care ma udau, totodata insa tavanul nu era deloc ud :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Iun 10, 2008 7:54 pm

atat? ~p mai baga!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mar Iun 10, 2008 7:58 pm

sunt sigura ca era mai mult, dar e tot ce pot sa-mi amintesc... :)

cred ca se leaga de nishte stari shi ganduri de-ale mele din timpul zilei: ploua, eram in autobuz, si imi parea rau ca nu pot merge prin ploaie neacoperita, asa cum faceam in facultate (aveam nishte treburi si ma grabeam acasa), in acelasi timp ma gandeam la multe alte lucruri... :) soarele batea direct pe paginile cartzii pe care o citeam, o carte veche, imprumutata de la sormea, si mi se parea o imagine in acelasi timp foarte frumoasa si foarte trista :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Iun 10, 2008 8:07 pm

bai, mie mi-aduci aminte de o alta faza.

eram in facultate si am vazut unu frumos care semana cu ala micu de la Take That - Owen sau cum pula mea il cheama, ah, uite-aicea:

http://m.gmgrd.co.uk/res/659.$plit/C_71 ... _image.jpg

Si am vorbit cu un prieten d-al lui, mi-a dat ala numaru de telefon si l-am sunat.

Tipu foarte istet.

Io zic: buna, as vrea sa ne-ntalnim.

La care el: unde? ~p

Da nu stia cine il suna, evident.

Avea si prietena javra, asa ca vedeti cum e cu prietena mea.

Asa, si am iesit cu el in Dumars (pe vremea aia era bar de zi). Dupa ceva conversatie d-asta ieftina ma intreaba: cat e ceasul? La care eu zic: n-am ceas.

El: HA! pai nu ca n-ai ceas, n-ai spirit de observatie! E unul in perete, nu-l vezi?

Nu l-am vazut, zic io, zi ce-i cu asta?

A inceput sa ploua si el ca nu ca el vrea sa mearga prin ploaie. Io nu si nu, la care el zice: ba, nu esti interesanta de loc.

La care io: BAI, tu esti cretin! mai scuteste-ma cu testele tale de inteligenta ca mie-mi curge vopseaua din par daca merg prin ploaie. :n:

Si s-a rupt. Nu l-am mai cautat. Arata misto, da era asa de sclifosit si cand mi-a mai zis ca el vrea sa fie homosexual ca si piskeshu, m-am lamurit ca e nebun la cap si-am taiat-o, nu ca m-as fi futut cu el oricum, eram prea mica pe vremea aia, nu ma gandeam io la futere, nici muie nu stiu daca luasem vreodata, da asa ca idee.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mar Iun 10, 2008 8:13 pm

foarte rau ai facut, ce-avea daca te plimbai cu el prin ploaie ? :)
eu m-am plimbat prin ploaie cu primul meu prieten, la 15 ani (asta e ceva memorabil pentru mine), aveam caietele de matematica fleashca, se intinsese pixul pe pagini... :) ieseam de la liceu si ne-a prins ploaia
in facultate ma plimbam deseori pe ploaie singura, fara umbrela, si fara ochelari. am miopie maricica si era amuzant sa incerc sa ghicesc de la distanta daca trecatorii sunt barbatzi/femei, daca se apropie/se departeaza de mine :)) era un fel de terapie, plimbatul prin ploaie
recent, m-a prins ploaia la concertele lacrimosa si blind guardian. la blind guardian rau de tot, dar am amintiri haioase :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Iun 10, 2008 8:57 pm

ba, io am tinut intotdeauna la toale si eram imbracata cu o bluza alba cu frunze negre pe care mi-o facusem singura pentru el. adica cum, sa-mi patez bunatate de bluza? am folosit-o pentru altul dupa aia, ca el oricum nu era bun de nimic. un homosexual papagal cu dinti de revista si ochii verzi. O Frumusete de bibelou si atat. Era obositor, cum sa-ti spun?

A facut TBC de ambitios ce era. Era foarte scarbos tipu. Nu ma simteam bine in prezenta lui. Tot timpul tinea sa demonstreze cat de cool e. Era si? Ce-i cu asta? Nici nu ne-am sarutat ca parca era de plastic.

Uite-l aicea pe Owen de la Take that. E chiar frumusel cantecu asta. Mie-mi place muzica de genul asta, mai mult decat rocku si mi-a placut intotdeauna, da cand eram rockerita chipurile, ascultam pe ascuns d-astea. :n:

Imi facusem nu stiu cate casete cu soft music si cand eram acasa 90 % din timp le ascultam p-alea. Hal de rocker. :n:

http://www.youtube.com/watch?v=CdNCxOkiVaQ&feature=related
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Mie Iun 11, 2008 8:05 am

owen ala e gay.

rona, credeam ca te-ai prins ca n-am citit toate draperiile astea de pe-aci. de care ma doare in cur. mai intru si io sa zic de plete, de rockerii penibili, desi oarecum is de acord cu ce-a zis kantemir mai sus despre latosi si oameni care stiu sa-si poarte pletele. din pacate astia din urma is extrem de putini.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Iun 11, 2008 8:19 pm

e gay pa dreaq. orice barbat dragut e gay si orice pletos e penibil.

Comeback pop star MARK OWEN is considering a gay future, after a series of love disasters with girls.

http://www.contactmusic.com/new/xmlfeed.nsf/mndwebpages/mark%20owen%20reveals%20he%20might%20be%20gay

nu inseamna ca daca esti frumos si talentat ai vreun noroc la pizda, respectiv pula. uita-te la mine si daca io nu sunt suficient de frumoasa, admit asta, atuncea uita-te la Kylie Minogue.

cu cat ai mai multe talente, ai si mai multe pretentii si tocmai din cauza asta se alege praful.

Gayii nu exista decat ca un inlocuitor jalnic la dragostea normala.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Iun 11, 2008 9:23 pm

Gayii nu exista decat ca un inlocuitor jalnic la dragostea normala.

sau la masturbare

adica fie ia mizeria cat de eftina, tot exista un inlocuitor

ceva facut in china, or smth
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iun 11, 2008 9:35 pm

mie imi place tricou lu mark ala :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Iun 11, 2008 9:59 pm

kant emir scrie:sau la masturbare

adica fie ia mizeria cat de eftina, tot exista un inlocuitor

ceva facut in china, or smth


nu sefu, masturbarea SI fututul in cur SI sexul oral (daca nu e doar preludiu) SI orice altceva decat contactul sexual genital e un inlocuitor nenorocit care te afunda mai rau in nevroza. Ca de la nevroza pleci de te refugiezi in cacat, nu? Esti deja nevrotic atunci, din moment ce pula respectiv pizda nu te-au captivat si atuncea tragi ca musca la cacat asa cum am facut si eu toata viata, crezand ca ce cool sunt eu ca am descoperit facaletul.

Chiar ieri citeam asta prin Reich, da nu tre sa o citim ca sa ne dam seama si singuri, probabil, cu toate ca io ani de zile am crezut ca sunt si voi ramane de-a pururi normala. Eh uite ca n-am ramas.

Pe la o varsta incepi sa-ti dai seama ca viata ta nu are nici un rost asa, dar ca nici altfel nu esti in stare si nu ai timp si nici nu mai ai varsta ca sa ti-o traiesti si devii un clown penibil asa cum am devenit io: un nevrotic ordinar care isi plimba isteria in lesa, imbracata in haine hypercolorate.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori