Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde Love2Fly » Vin Ian 23, 2004 12:30 am

Pe acest subiect vom comenta jurnalele celorlaltzi !

Weet-weet sa ne spui cum a fost in TGV-ul ala ca nu mai pot dupa el. E favoritul meu. Si moshu cred ca e "excitat" doar la gandul de a merge cu un TGV ce goneste cu 300-400 la ora....
Cu lux de amanunte daca se poate....:cool:
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Ian 23, 2004 10:55 am

Imi permit shi io un comentariu.Toata chestia asta cu jurnale ie penibila.Ie chiar aja mijto sa citeasca tot poporu ce facetzi voi?Plus ca fiecare si-a tras un titlu care mai de care.Asteptam in continuare titluri de genu: Momente cotidiene,Peripetzii nocturne,Clipe si clipi sau ieventual Jurnal nesecret varianta necenzurata.Singuru care crez io c-o sa fie amuzant ie a lu animalu:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Ian 23, 2004 11:04 am

mig, treaba lor, daca nutz place lasa-i incolosha, eo abia azi am catadicsit sa citesc si am parerea cam asa in linii mari

case closed
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 23, 2004 12:58 pm

Mig-ule, nu stiu daca o fi misto sa citeasca lumea ce scriem noi (nu obligam pe nimeni ! voi venitzi aici sa cititi din proprie initiativa). Poate nici mie nu mi se pare interesant sa citesc despre Dinamo..dar cu toate astea nu vin sa arunc cu pietre.
Fiecare scrie ce vrea atata timp cat se incadreaza in limitele regulilor impuse.

ps : Love2Fly...vezi pe clasa muncitoare. numai despre noi s-a vorbit astazi. am ajuns sa ne facem cunoscutzi in cercuri inalte..prin jurnalele noastre. mare dreptate ai cu semnatura aia. he he he
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Ian 23, 2004 1:40 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
mare dreptate ai cu semnatura aia.


...si din respect pentru eleanor roosevelt merita s-o amintesti macar in treacat altfel se numeste plagiat si puate te crede lumea prea deshtept ceea ce in cazu de fata ar fi o mare eroare.

moshule, faci progrese daca ai inceput sa rasfoiesti cemeu. e un pas pozitiv in viata ta. tine-o tot asa.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 23, 2004 1:43 pm

eu citesc chiar si forumul Animal X....asa ca nu vad de ce nu as citi cm-ul.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Ian 23, 2004 1:46 pm

moshule, repet am zis ca rasfoiesti nu citesti. cititu ie pasu urmator iar intelesu e un tel care din pacate pt tine e de neatins...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 23, 2004 1:58 pm

eu zic sa ne marginim la a comenta jurnalele. nu are rost sa initiem polemici aiurea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Ian 23, 2004 2:04 pm

A scris shi altzii literatura memorialistica,da aia chiar iera literatura.Ce facetzi voi aiciea mise pare(imi recunosc astfel ignorantza)un fel de refulare,d-aia de tip "sunt frustrat da incerc sa ma tratez" shi poate starnesc shi un pic de compasiune".Ma rog ie dreptu vostru,da riscatzi sa va ia lumea la poola,fara motiv.In legatura cu ala cu Dinamo,chiar tu ai scris acolo Moshule,shi no o data ci de mai multe ori,da ma rog presupun ca personalitatea umana ie multilateral dezvoltat.Asta ie.Ciau:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Ian 23, 2004 2:13 pm

corect moshule
marginalizati-va voi sa comentati pe marginea jurnalelor vuastre in cazu in care gasiti ceva de comentat...pe marginea lor.
scuze de deranj

ps. uare ce-o insemna jurnal personal? ceva privat sau public?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 23, 2004 2:24 pm

Mig-ule imi ceri scuze ca ma refulez in fatza ta. Imi cer scuze ca ma simt complexat ca am mancat ieri un peste...si ca nu am avut parte de shawerma. Asta e. Am pe suflet asta...si asta vreau sa spun. N-ai tu treaba ! Vezi de ale tale !

A...si ma doare in p*** de ce zice lumea. Eu voi continua sa scriu...ca imi place mie. Nu tre' sa va placa voua.
Fitzi in continuare criticii mei si ai prietenilor mei. Noi va multumim pt. suportul dat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Vin Ian 23, 2004 9:47 pm

Astia abia asteptau sa faca si ei niste comentarii impertinente! De ce oare ma asteptam la asta?
si din respect pentru eleanor roosevelt merita s-o amintesti macar in treacat altfel se numeste plagiat si puate te crede lumea prea deshtept ceea ce in cazu de fata ar fi o mare eroare.

Da :o
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde nocturna » Sâm Ian 24, 2004 10:41 pm

da mah, ashtia abia ashteptau. cum le shtii tu pe tuate, ie incredibil.

euglena, tu ai scris aia mah? ptiu, ptiu, sa nu fi de deochi! :D

bah io azi m-am trezit la unshpe trecute fix. va intereseaza? nici pe mine.
deci in linii mari am cam aproximativ aceeash parere cu a lu migu. in linii mici, consider ca ce facetz voi acolo se numeshte chintelectual shi risipa de talent shi de hashtemele. macar daca atz dezvalui cifre, numere de conturi, PIN-uri de mastercarduri, crime, secrete ascunse shi intunecate, formule de alchimie, potziuni magice, subiecte la examene, secretu fericirii shi alte alea tot ar mai fi o chestie, da' sa citesht in 5 ferestre diferite cu titluri aproximativ diferite cum 5 forumishti, aparent diferitzi shi fara legatura intre ei, s-au trezit shi s-au spalat pe dintzi aparent in mod diferit shi fara legatura cu personaje sau intamplari reale deci deja suspansu e prea mare shi s-ar putea sa muara careva de inima. mai bine atz bea o bere sau atz citi agatha christie, ma ofer sa va-mprumut colectiza completa doar pentru a pune capat suferintzelor.

bre unde s-au dus vremile alea cand itz tzineai jurnalu propriu shi personal, care era imbracat in copertzi, imitatzie piele, colorate in roz cu flori shi funde, inchis cu lacat d'ala frumos, auriu shi chinezesc cu cheitza japuneza ascuns in mare taina supt pat sau in spatele unui sertar? unde-s vremile cand itz snopeai in bataie fratele sau sora pen'c-au avut tupeu sa traga cu ochiu la jurnal? ce repede shi dezinvolt se mai developeaza tinerii din ziua de azi shi cum se dezvaluie ei sufleteshte in vazu public. tinetzi-o tot asha! suntetzi cul! maine, poimaine o sa deschidetz forum de spalat ciorapii sau de scobit in urechi. pana atunci io propun sa existe sh-un coltz pentru oracole. o sa fie mai greu cu ceara (nu aia din urechi) shi arsu coltzurilor la foi, da'-n rest io zic ca-i o idee buna.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 24, 2004 10:51 pm

sambata seara cu Nightwish in direct. :o
(nu degeaba a fost votata ca cel mai antipatic user)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Dum Ian 25, 2004 12:34 am

Si iata inca o refulare a spiritului nocturn, probabil pentru prima oara sincera de cand o stiu... :D

shi alte alea tot ar mai fi o chestie, da' sa citesht in 5 ferestre diferite cu titluri aproximativ diferite cum 5 forumishti, aparent diferitzi shi fara legatura intre ei, s-au trezit shi s-au spalat pe dintzi


Da' tu crezi ca pe mine ma intereseaza ce fac aia de pe Clasa Muncitoare la munca? si vad ca nu m-am bagat ca "doomushte" in lapte pe acolo cum faci matale draga NightWish. Acum, sa-mi fie cu iertare insa la faza asta gresesti amarnic, chiar daca uneori ai tu dreptate....
Asha cum voi aveti coltzisorul voastru pe care faceti 100 de posturi zilnic asha avem si noi aici. Daca nu-ti place nu intra si nu citi, nimeni nu te obliga. Daca intelegi asta atunci inseamna ca nu esti inca "irecuperabila"
Numai bine!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Bubico » Dum Ian 25, 2004 11:51 am

ma tot holbez la monitor de cateva minute si incerc sa-mi dau seama daca problema e de la mine sau e de la voi.
eu cred ca e de la voi. chiar daca voua ceea ce e scris aici va lasa un gust amar, si aveti impresia ca nu e nimic interesant la fel de bine sunt unii carora le face placere sa citeasca ceea ce facem noi zi de zi.
subiectele idioate, de-a dreptu absurde si din care nu deduce nimeni nimic sunt citite cu un interes sacru de catre muncitori, dar un forum de jurnal, scris "pe bune" prezinta desgust.
deh, asa sunt "cei de sus". sau, ma rog, asa le place sa creada ca sunt.

lasati-ne pe noi, astia mici si complexati sa ne discutam frustrarile de zi cu zi, in felul asta poate o sa ajungem asa ca voi: frumosi, destepti, fara frustrari...perfecti. :rolleyes:
Bubico
 

Mesajde Delphyna » Dum Ian 25, 2004 1:46 pm

E ceva perfect normal Bubico draga sa ii vezi gresiti pe cei din jur atata timp cat subiectivismul e in floare... dar pe de alta parte sunt perfect de aocrd cu tine. Mie mi-a placut din prima threadul asta si cine se plictiseste citind nu se mai oboseasca!
De altfel eu sunt intr-o continua fericire de ceva vreme si nu vad de ce n-as posta cate un rand-doua... asa ca poate cineva chiar are de castigat! de pierdut inafara de timp nu vad ce...
Faza cu spalatu pe dinti si al ciorapilor m-a amuzat enorm si chiar dac-o fi avand dreptatea ei nightwish... lasa-ne sa ne afisam jurnalu` aici ca spatiul de sub pat e din ce in ce mai mic de cand cu modernismele astea iar sertarele nu mai incap chestiile aditonale cum ar fi lacatele chinezesti sau turcesti... sau... alte alea!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde eyewitness » Lun Ian 26, 2004 11:03 am

Love2Fly scrie:
Da' tu crezi ca pe mine ma intereseaza ce fac aia de pe Clasa Muncitoare la munca?
Daca nu-ti place nu intra si nu citi, nimeni nu te obliga

auzi entomofile(c.n.) atata timp cat ai avut tupeul sa baji thread cu comentarii impertinente la scrierile tale alese taci si nu mai macani. cand o sa fie rubrica comentarii impertinente la clasa muncituare atunci poate mai vorbim, da? deci ciocu mic si joc de glezne(c.v.)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Lun Ian 26, 2004 11:11 am

Bubico scrie:[...]
lasati-ne pe noi, astia mici si complexati sa ne discutam frustrarile de zi cu zi, in felul asta poate o sa ajungem asa ca voi: frumosi, destepti, fara frustrari...perfecti.


bre bubico, are shi genele umane rolu lor, shi cu tot efortu tau, cat o fi iel de inpresionant, nu po sa schimbi anumite date. da, spre amuzamentu meu, merita sancerci.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Ian 26, 2004 1:12 pm

liebetzveifliege zice asha:

[quote]Daca ai ajuns aici cu cititul inseamna ca iti place “sa veziâ€Â
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 26, 2004 1:38 pm

catzelushu ala de l-a aruncat calatoru' din tren. :cow:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Ian 26, 2004 1:45 pm

mwoaaa ce ironie fina, demna de lampa unui 'telectual, m-ai nenorocit cu fraza aia, m-ai lovit in umoru-mi grobian, mi-ai nimicit rezistenta la intemperiile jurnalelor...

pe bune?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gabuba » Lun Ian 26, 2004 6:28 pm

dragul meu neatza,

daca tu sustii sus si tare ca anumite trasaturi de caracter nu se pot schimba, inseamna ca ai testat pe propria ta piele si nu ai reusit nimic, ceea ce pe noi nu ne intereseaza.

spre marele nostru amuzament (ha ha ha) , asa cum ai spus si mata , merita sa incercam. si daca merita lasa-ne sa incercam.

dana , e vorba despre comentarii impertinente la adresa jurnalelor nu e vorba despre comentarii impertinente la adresa ideeiiii acestor jurnale. daca vroiam sa aflam ce crede forumu' despre asta faceam un sondaj inainte de crearea acestui forum, nu crezi? nu? pacat. remarca valabila si pt restul muncitorilor .

si evitati sa intrati in polemici, nu stricati si acest theard .

later: migule, nu trecusera 3 h, deci eu zice care ieste ca tu te-ai cam grabit, care ieste \:/
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Ian 26, 2004 7:24 pm

Gabizzu scrie: la adresa ideea acestor jurnale.
.


Daca ie la adresa ideea atunci io zic ca ie clar shi ca n-are rost sa mai ;w ca degeaba.Ie ca aia cu orzu shi cu gastele ;m
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Ian 26, 2004 7:34 pm

Nicholas_Alex scrie:13:40 PM, 26.01.2004 ora pamintului


Toata viata mi-am dorit acest lucru: sa dansez cu un caine! Mi-am pierdut multi ani din viata citind si invatind, incercind sa gasesc o cale de a dansa cu cainele meu, care de fapt nu mai exista acum. Obsesia asta ma costat toti prietenii si toate rudele.



ha ha ha. De astazi giurnalul lui Alex va avea un cititor fidel.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Lun Ian 26, 2004 11:40 pm

make that two...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 26, 2004 11:46 pm

3 puncte clare pt. Nicholas la forumistul lunii ianuarie ! :ham:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mar Ian 27, 2004 12:55 am

eyewitness scrie:auzi entomofile(c.n.) atata timp cat ai avut tupeul sa baji thread cu comentarii impertinente la scrierile tale alese taci si nu mai macani. cand o sa fie rubrica comentarii impertinente la clasa muncituare atunci poate mai vorbim, da? deci ciocu mic si joc de glezne(c.v.)


;a
#-o
Tu ar fi trebuit sa te insori cu NightWisha mah, ca esti la fel de intzepat ca si ea. Am facut "comentarii impertinente..." nu ca sa se bage USERII-ANTI (din nastere) sa spuna ca: "shie domnie, de jurnalie ne arde noua?" ci pentru ca.....exista useri care ar putea aduce o sugestie asupra unui jurnal, o lauda, o critica, un sfat...ceva....
Daca ai ceva de zis la ceea ce se scrie in jurnale! da' nu ne aia la creier pe noi ca nu-ti trebuie tie jurnal.
Nu-ti trebuie? Jet pe clasa muncitoare! [-(
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Mar Ian 27, 2004 2:53 am

Aurolacule? bai frate? cat ai la biceps daca zici ca faci cu 21 Kg? lol...stiu ca trageam si eu de fiare acum vreun an si faceam biceps cu ambele maini la aparatul ala Scott cu 20 Kg si impins-culcat cu 80 kg....
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Pei...

Mesajde Aurolacul » Mar Ian 27, 2004 3:21 am

Sa nu crezi ca sunt un mic monstru, da la mana stanga(aia buna) am 45cm shi la aia dreapta 43cm, oricum, majoritatea prietenilor m-au poreclit Arnold, sau Van Damme. Da normal ca nu am atatia muschi ca ei. Adica Van damme era mic de statura da avea definitie foarte buna, cat despre Arnold, ala era un monstru.

PS aia 21 e la tricepsi, care sunt muschii aia din spatele bratzelor. La bicepsi cu banca scott fac cu vreo 40-50kg, shi bara libera vreo 40kg. Cu gantere fac cu 20 kg, sau cu 17.5kg, daca le fac fortzate, cu cotu langa genunchi shi aplecat in jos.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori