Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde river » Mar Feb 10, 2004 9:34 am

io eram, imi cer scuze :)

si un cal alb...
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Feb 10, 2004 9:41 am

nicholas, eo nu postez pe forumu matale din printzip asa ca o sa ramai fara lojica...

il felicit pe Catharsis care dupa o saptamana reuseste sa mai scoata 3 randuri din cap


catharsis, nu te-a durut sau te-a anesteziat cand ti le-a scos din calota?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Necko » Mar Feb 10, 2004 9:44 am

riverflow, nu trebuie sa-ti ceri suze. Ai gust de ciocolata tinuta in sertar :) printre cai albi si buturugi...
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde paiacec » Mar Feb 10, 2004 10:05 am

QUOTE=animaloo]
am avut un drim...se facea ca dorm pana mai tarziu...[/QUOTE

Ce coincidentza mai animaloo!Shi io am avut acelashi gen de vis!Numai ca pe la 8 a venit cineva de mi-a deschis geamul, mi-a lut patura shi mi-a dat vreo cateva perne in cap.
Asta e!Visele frumoase nu se indeplinesc intotdeauna!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

cacator matrixoidalu

Mesajde gaga » Mar Feb 10, 2004 10:34 am

A fost un weekend superb


alooo, az e martzi!

nu despre asta vreau sa va vorbesc in urmatoarele randuri ci despre cum ar fi normal o pagina de jurnal mai altfel.


in limba cocobongoleza asta vrand sa insemne????

sa omoare toti oamenii care se aflau prezenti iar astia nici macar nu realizau pur si simplu cadeau morti.


ma intreb ce ar fi facut daca ar fi realizat: ar fi cazut vii, ar fi stat mortzi fara sa cada ... etcetera...

impreuna cu toti care mai erau in viata ma transform in vant


deci: au murit totzi dar, cei care au mai ramas, impreuna cu geniul alaskian se transforma intr-un partz. numai mr T sau si ceilaltzi in acelash partz? mister ...

atunci sa vin de buna voie innapoi ca sa mor caci altfel voi pati ceva si mai grav.


ca de pilda?

Eu mai da am fost dat afara nu stiu ce..ea nu trebuie sa fii casier.


LOL bah, LOL, da' tradu ca rad si nush de ce...

Am visat ca eram o bancnota


in alaska nu-s psihiatrii?

Am visat ca eram la facultate si aveam vreo 30 de ani.


ceea ce, dovada fiind "inteligenta" posedata de mr T, probabil ca se va intampla, fara indoiala.

aud un ras extrem de ciudat care parca zbura


:con:

La altul ii zic(in engleza!!) : Hey Vlad aren't these chairs a piece of shit?


bine ca precizashi, eu credeam ca i-ai zis in pakistaneza... my mistake

Majoritatea viselor avute de mine de la varsta de 9 ani imi sugereaza asta.


te minte visele tale, asculta-ma pe mine, care ti-am sugerat un psihiatru.

p.s. dar un vis erotic nu ne povestesti?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Feb 10, 2004 1:17 pm

Dorneo, nu pune urechea la ce spune danone & Co. Din ce ai scris si dupa modul cum iti concepi frazele, eu zic ca esti normal (trec peste chestia cu bacnota). Asa ca da-i inainte.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Feb 10, 2004 1:40 pm

poi daca zici tu ca e normal e clar ca nu e, ca tu esti normal numai pe o scara de valori a unui om nebun, adica a ta :D

pacat ca nu il mai roaga nimeni pe mr T sa ne povesteasca si un vis erotic :(
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde memetshot » Mar Feb 10, 2004 1:42 pm

ex-dana, las-o ma moale ca ne povestete cum a visat ca a footoot o bancnota
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Feb 10, 2004 2:23 pm

nea carol (sefu de la neuropsihiatrie, palazu mare) mi-a zis la ieshire: Draga Alex, ne confruntam cu o scadere teribila a limitei inferioare la categoria de persoane cu comportament anormal. Du-te in lume si imprashtie semintele frustrarii. Avem nevoie de pacienti.

Asta am si facut. Cred ca le-a dus vintul pina in alaska..

:yD
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Am stiut-o de la noua ani!

Mesajde piskeshu » Mar Feb 10, 2004 2:58 pm

In concluzie ce vroiam sa zic eu cu Matrix e ca noi in lume suntem intr-un fel de Matrix si nu noi jucam destinele noastre ci ne ghideaza altcineva. Majoritatea viselor avute de mine de la varsta de 9 ani imi sugereaza asta.
.
Doamnelor si domnilor, am belit poola! Traim intr-o societate unde totul este destramat... Noroc ca ezigsta, desi foarte putini, dar exigsta, unii initiati, care sunt in initiati in mod spontan (somn, vise s.a.) inca din frageda pruncie (de ex. chiar de la 9 anisori) in aceasta Cabala , aceata matrice pe care o reprezinta lumea in care traim. Ei au rolul de a ne readuce , din portbagajul in care stam cu un val fumuriu pe ochi, din nou la ghidonul cu oglinda retrovizoare al vietii. Unul din aceasti initiati este Teofil Dornea, acest copil cu nume de mistic, acest Simon Magul , acest Ieronim, etc.
Dornea, iti multumim pt. ca existi!!!!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Mar Feb 10, 2004 9:26 pm

ba voi postati kterinci engros si la detaliu pe subiectu asta.
sa mor eu daca maine nu fac jurnalu si pe luni si pe marti si sa vad cum va comenta danone(la cei 30+ de anisori) la el.
Alex eu nu sunt anormal dar daca ma duc la psihiatru voi disparea pentru o buna bucata de vreme intr-o camera capitonata.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 10, 2004 10:32 pm

Mr Teo scrie:rog pe cine are capacitatea sa faca asta sa schimbe numele jurnalului meu din Jurnalu lu Dornea in Jurnalu lu Teo.
Asta ca sa nu fie confuzii:).
Multumesc.


am schimbat eu. o bila neagra pt. Love2Fly care nu se ocupa de managementul forumului condus de domnia sa. au trecut deja 4 zile de la cerere.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mie Feb 11, 2004 12:15 am

:nope:
3 bile negre pt dornea care a uitat ca mai trebuie sa traiasca...totusi si sta tot timpul pe forum deschzand subiecte (ce au fost discutate deja) si care are peste tot nemultumiri si cereri. Din moment ce EU intru cam 10 ore pe saptamana, ce pretentii ai moshule? crezi ca daca se iau astia in gura pe "comentarii..." pot sa intervin la timp? nu...intervin la sfarsit.... A-)
Dornea...daca il ducea capu' isi punea nume la jurnal stabil si original sau mai stiu eu ce nume ciudat....si nu ne mai freca atat.
In + moshule, daca tot stai 10 ore /zi pe net mai arunca si tu o privire prin ograda altuia ca nu degeaba esti cel mai prolific forumist din S-E Europei :p
oamenii mai si muncesc totusi, mai au si eu griji, necazuri, tipa copii de foame, porcii guitza sa le dau porumb in troaca....ce mama dreaq?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 11, 2004 12:23 am

imi batzi tu maimutza...ca sa am grija de ograda ta ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mie Feb 11, 2004 12:49 am

Da' tu tastezi numai cu dreapta? + ca ar fi inca o varianta, sa iti bata vreo "lutza" , eu stiu?....blonda...maimutza :p si ca sa nu fiu offtopic total am si o rugaminte pt Mr Teo....sa spuna si el in fiecare zi ce temperaturi (in grade C) sunt pe acolo, ca sunt curios...:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Mie Feb 11, 2004 4:16 am

Love depinde de cand vorbesti.
Acuma(adica azi) am avut intre 0+5 C .
Iarna avem(normal) pana pe la -55 si vara pana pe la +32-+35.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Feb 11, 2004 9:25 am

Danone mai daca tu mergeai frumos


bre dana...ia treci si tu la o scola de modeling si invata sa mergi...


Am avut un singur vis in noaptea de luni. In visul respectiv eram o steluta(da una din alea cu mai multe colturi, galbena si de metal). Eram pe o planeta cu un nume foarte ciudat(pe care nu mil aduc aminte) si ma uitam pe o taraba la unul.


:con: bine ca nu ierai o steluta d-aia rotunda...cate colturi aveai ma?
apropo: ce ie ala un MIL si cat costa 1 kil?


Cand ma intorc de la vizionat mere, sau ma rog ce era, am vazut un vulcan care erupea in spatele meu(diametru gurii vulcanului approx 50 m, inaltimea eruptiei intre 50-100 m)(asta pentru amanunte) si oamenii fugeau in toate partile. Din vulcanul respectiv au inceput sa sara tot felul de creaturi care fugeau dupa oameni si le bagau o gheara in spate(ceva gen ghearele de metal ale terminatorului rau din terminator 2 numai ca erau rosii de la temperatura enorma


u nid therapy

Eu in momentul urmator realizez ca visam(!!!) dar totusi incerc sa fug deoarece ma saturasem de vise cu morti si diavoli si alte lucruri(ca de o saptamana numai asta visez). Descopar in scurt timp insa ca stateam in loc si nu fugeam nicaieri pentru ca ma tineau niste greutati de picioare(da din alea de metal, masive si care se ataseaza la glezne cu cercuri de metal) de care nu puteam scapa


cercurile erau concentrice sau nu?

Partea a doua a jurnalului e despre autobuzul meu(care e drept nu e metrou dar e calumea).
.
Ba tu ai facut scoala cu basescu ca si el stie ca Iarna nu-i vara, purcelu nu-i avion si dornea nu-i ....

In statie astept de unul singur(de obicei) vreo 5-10 minute pana ce apare autobuzul . Instinctiv, ma intorc cu fata in directia opusa autobuzului(deoarec cand opreste temperatura scade brusc cu 10-15 grade C datorita vitezei cu care venea) si astept sa opreasca.


Viteza pe care o notam cu V0...


Cand intru in autobuz zic una din urmatoarele: Howdy, Good Morning, Hello, How u doin.

fi si tu original: zi-le neatza mancavas...

Mi sa cerut sa descriu si oamenii din autobuz asa ca fac si asta.
Pasageri 11 + 1 sofer(sau soferitza ).

dornea, inca nu stii sa faci diferentierea intre barbati si femei?


Dornea sta pe scaun , cu ghiozdanu in spate si se uita la ce fac ceilalti cu uimire.

Uimire asta era tot pasager nu?


In dreapta lu Dornea e un batran de 50-55 de ani care zici cai rus imbracat cu un pardesiu maro de stofa usoara, cu un fular vechi, fara caciula si o servieta de piele de prin anii 80 care se uita la ceas si injura intr-o limba straina.


Cai rus, Cai rus, Cai rus....am zis. si? :con:
[...]

Pe la mijlocul autobuzului doi pusti de vreo 13-14 anisori discuta despre cum vor face ei secs la noapte...


ai draq homosecsuali...de la varsta asta domne

In spatele autobuzului cativa homeless(cei care nu au casa) cu varste intre 35-55 de ani, murdari , cu haine rupte si posibili si beti care .


homless ie aia fara casa? mama ce am aflat azi....
discuta despre adapost(ala pentru cei care nau casa) si de cate ori sau plimbat cu autobuzul in ultimele 2 zile)

Ba tot e bine ca nu vorbesc despre vilele lor (alea pentru cei care n-are casa)


Acum draga jurnal ca am povestit si scena asta tin sa precizez ca merg cu autobuzul vreo 10 minute pana la facultate unde si normal ma dau jos si imi vad de treaba mea.


sau ne amuzi pe noi...

dornica...hai satz zic io ceva. vezi ca pe tastatura dupa cifra 0 ie un caracter magic - ...iel se chiama minus sau cratima sau liniuta, depinde unde-l folosesti. incearca si tu sa inveti care-i treaba cu el.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Mie Feb 11, 2004 9:31 am

Ba eu de incercat incerc dar de reusit e discutabil asa ca gura mica.
Later Edit: Daca tot vrei sa fii folositor baga linkuri cu regulile de folosire a - sau expune toate regulile(ca sa le invat si sa nu mai sari cu gura tu .. si altii).
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Feb 11, 2004 9:53 am

dorneo, cand faci si traducerea celor spuse de matale? ca numai tu pricepi ce vor sa spuna frazele-ti.

btw, din ce in ce mai serios incep sa cred ca e sau tot timpul beat, sau drogat ... ceea ce ar fi bine daca ar avea ceva la mansarda ... mare pacat si mare pierdere pt romania cand mr T a ales calea bejaniei.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Mie Feb 11, 2004 11:40 am

dornea scrie:Iarna avem(normal) pana pe la -55 si vara pana pe la +32-+35.

ai shi tu dreptate. la urma urmei ce neuron ar rezista la asha fluctuatzii de temperatura. deci nu-i de mirare shi nimic nu-i intamplator.
animaloo scrie:jtii cum zisa luthar king? I had a drim

bre euglena, se prea poate ca tu sa fi avut un vis, da' MLK avea un vis, shi zicea 'I have a dream'. intreaba-l pe dornea daca nu crezi, intre doo dilatari ale neuronului sigur o sa-i reusheasca shi coerentza.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Feb 11, 2004 11:54 am

apai nocturno nu prea m-a stresat in mod deosebit personagiul Lutar Ching...asa ca nu stiam exact daca a avut sau are un drim...aniuei multam pentru informatie...Si vezi ca-i cuacavete nu euglena..oke?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 11, 2004 7:32 pm

Aurolace, sunt curios ce ai mai facut cu tipa pe care ai intalnit-o la munca acum cateva zile si nu avea prieten. Mai povesteste cate ceva despre ea. Sunt curios.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mie Feb 11, 2004 9:03 pm

Mah asta de-ti zice Mr Teo si ai jurnalul scris de dornea ... vezi ca lumea mai faci si misto de tine ca si-au gasit omu' . Eye stie destula engleza , poate chiar mai multa decat tine ... asa ca nu-i mai lua si tu in serios , cat despre a scrie corect , uita-te si tu la felul in care mai scriu unii si altii .. parca unu' din parinti e roman , nu ? Poate ca nu o fi uitat limba romana mai rau decat tine , asa ca cere si tu ajutorul ..

Mai nea asta , de-ti zice lighioana .. nu mai sunt " donsoara" de mult , cica-s doamna acu' , asa scrie in certificatul de casatorie , cel putin .
:rolleyes:
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mie Feb 11, 2004 9:51 pm

comentariul lui eye a fost putin cam deplasat ca 'the sun don't shine' se mai foloseste in vorbirea curenta, in rest nu ma bag, dar s-ar putea sa aiba dreptate
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Joi Feb 12, 2004 5:20 am

Weet multumesc pentru faptul ca iti pasa.
Eu ma uit pe inet la reguli la romana si le reinvat cum pot.
Da mama e si ea din Romania si mai invat si de la ea dar totusi nu prea e ca si cum as fi in Romania(deci nu sunt eu cu Romana prea bine la punct).
Ca sa fiu si eu macar putin ontopic Aurolacule(Cosmin) pune si tu un program pe jurnalu tau sau undeva pentru userii mai medii de sala(eu merg de 3-4 ori pe saptamana) ar fi frumos.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Feb 12, 2004 9:49 am

Weet-weet scrie:Eye stie destula engleza , poate chiar mai multa decat tine ...


Pai da, ca l-au trimis rushii ca spion in ´73 in alaska. mi-a zis mie odata pe ym.l-au trimis sa masoare calitatea aerului de pe acolo, ca vroiau rushii sa exporte mahoarca la alaskishtii aia (black market, bineinteles). am inteles ca a trait vreo 5 ani in frigu ala. de unde si zicala: imi tremura oasele mai tare ca aiu in alaska. :yD

Mie imi place jurnalu lu teo.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Joi Feb 12, 2004 9:51 am

Multumesc de aprecieri domnule Alex.
Tin sa mentionez cu aceasta ocazie ca apreciez si eu jurnalul dumneavoastra.
El imi aminteste de ce inseamna sa fii roman si vesel.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Feb 12, 2004 9:55 am

catharsis ,as aprecia in mod deosebit daca ai gasi un material serios in care sa apara expresia cu sun don't shine . nu cadea in pacatul lu dornica sa atribui slangului orice greseala gramaticala sau sa-mi dai exemple din lirica celor de la vengaboys pentru ca o sa incerc sa-ti dau la randu-mi dovezi de ie multe si frumoase din lirica lu hadrian sau costita. mersi anticipat.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Joi Feb 12, 2004 10:03 am

Binevoiti domnu aiu daca tot nu faceti jurnal sa ne spuneti cine sunteti?(asta asa pentru majoritatea personajelor).
Am auzit ca sunteti as al limbii engleze, ca ati fi miliardar, ca ati face asa si pe dincolo dar cine sunteti in realitate?
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Feb 12, 2004 10:12 am

Mr Teo scrie:dar cine sunteti in realitate?

dornica, mi-e teama ca trilema asta iti va macina tuata viata de acum incolo fie ca vei impinge carucioare in malluri fie ca vei praji macdonalturi pe plita. ca vorba lu francezu goethe : to be or not to be , that is the question .
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator