Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde Mr Teo » Sâm Ian 31, 2004 3:20 am

Cand moshu se face cap de familie eu ma fac prim ministru(hehe..).
In alta ordine de idei ba nu stiu cum sa va spun chiar imi place jurnalu lu Aurolacu.
Si uitati si o clasificare a jurnalelor care le-am citit pana acuma.
Love2Fly simplut , fainut da merge
OM bah sa stii ca uneori zici ca ai doi ani cum le povestesti da reflecti "pasiunea" din viata ta asa ca merita citit.
Piskeshu tu nu prea ai ce zice si aberezi de te rupi.
Aurolacu tu ai ce zice in comparatie cu vecinu de mai sus si esti intr-o situatie asemanatoare cu a mea( in alta tare, iti castigi existenta si faci si facultate) toata stima pt tine si ce scrii.
Nicholas Alex bai sa stii ca mor de ras de cele mai multe ori cand citesc jurnalu tau, e calumea si ar putea fi intitulat viata unui roman in cusca de la bloc... ce crezi:)?
Gabyzzu tu mai fa eforturi sa ne povestesti ceva funny sa ne placa si noua jurnalu(asta exclude povestiri despre gramatica mea sau a altora).
Si bineinteles jurnalul meu, care cel putin e plictisitor de citit pentru mine ca il citesc de 3-4 ori ca sa il mai corectez.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Ian 31, 2004 9:33 am

dornea scrie:"Bite me where the sun don't shine".

dornica tata , hai ca cu limba romana esti paralel si aveti orbite diferite dar ma gandeam ca puate in engleza sa te descurci ceva mai bine insa se pare ca m-am inselat. si pentru tine,...aaaa...asa cu cuvintzelele tele "the sun" este la persuana 3a singular ,adica iel ,suarele si daca intentionezi sa folosesti negatia ca "nu straluceste" in loc de "don't" folosesti "doesn't" (does not). da, dornica? chestiune care se invata cam prin clasa a 4a sau a 5a in romania, deci pe viitor cand vrei sa dai pe guarna la cineva tine matale guarna inchisa ca altfel ie posibil sa ti-o dai singur.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Sâm Ian 31, 2004 12:18 pm

cautand pe gugl, vengaboys au o melodie kiss me when the sun don't shine si elvis are una cu titlul i don't care if the sun don't shine, asa ca dornea poate e influentat de ele si probabil ca expresia 'where the sun don't shine' este folosita in vorbirea curenta.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Sâm Ian 31, 2004 8:06 pm

Catharsix 10X si e adevarat.
Engleza e putin mai faina ca Romana la reguli.(mai libertina).
Aiu de ce nu faci si tu jurnal?
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 31, 2004 11:49 pm

catharsis
frigiderul era ca si nightwish: avea numai rugina acolo jos


:-"

--------------

bravo, catharsis. marfa de marfa jurnalul tau...mai ales ca nu m-ai uitat...chiar m-ai amintit in vreo 5 locuri. :cow:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Dum Feb 01, 2004 12:13 am

catharsis Citat: chestiile cu oribilul mosh si nightwish au fost gratuite si cu unicul scop comercial de a mai atrage vreo 2-3 cititori si de a-mi face putina publicitate. puteam folosi orice nume, dar acestea mi-au venit prima data in minte.

aha. gratuite zici. aiurea. cu cat te-a platit hidosul mosh?
shi bine mah, eo ca eo, da' cu fane ce-ai avut? :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Dum Feb 01, 2004 12:25 am

pe electrician chiar il cheama fane. si a uitat alcoolicul sa vina sa imi repare frigiderul..
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Dum Feb 01, 2004 2:59 am

Catharsis e fain jurnalu tau si e bine ca imi da si mie careva atentie:) ca pana acuma o luna zicea lumea ca nu ma stie nimeni pe fanclub. In alta ordine de idei zi si tu prin jurnal chestii gen cum e prin suceava/iasi... povesti de cum isi bat joc studentii de profi(cand era unchiumiu la facultate aveau un prof care vroia sa pice toata clasa si cu 3 saptamani inainte de sesiune au pus baietii bani, lau platit pe un cersetor sa mearga sa faca comanda de un sicriu si cu doua zile inainte de examen profu primeste acasa un sicriu cu numele lui :).
Aurolacule da inteleg ca unii americani sunt dumasses da nu generaliza e tot la fel cum as zice ca daca satu ala din Romania nu are electricitate Romania e o tara innapoiata.OK?
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Ma scuzi...

Mesajde Aurolacul » Dum Feb 01, 2004 3:25 am

Vroiam sa zic ca multi dintre ei sunt dummasses. Dar asta doar din proprie experientza, ca nu am fost in America dar am cunoscut multi americani.

Foarte misto jurnalul lui Catharsis. Unde stai in Iasi? la ce camin? Pe Copou sau in Tatarasi?
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Delphyna » Dum Feb 01, 2004 6:59 pm

Eufrosin Poteca... frumos scris... imi place stilul... singura obiectie e la blugii tai... ca daca-s blugi ar trebui sa fie albastrii.. avand articolul ala de imbracaminte culoarea neagra dupa mine ar fi jeansi. Nu stiu ce m-am apucat de comentat ca nu-mi sta-n fiere... am zis!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde stefan » Dum Feb 01, 2004 9:37 pm

catharsis, e hebdomadaire, nu hebdomandaire. Sau e intentionat scris asa, sa fie mai comercial?
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Dum Feb 01, 2004 9:49 pm

mea culpa, o sa il rog pe mosh sa corecteze :P
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Feb 01, 2004 9:58 pm

...iar moshu nu se lasa rugat de doua ori si corecteaza ........
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde neatza » Lun Feb 02, 2004 3:56 pm

catharsis scrie:frigiderul era ca si nightwish: avea numai rugina acolo jos



am voie sa scriu vagin? am? bine, atuncia scriu:

cum pe mine ma duce capu apruape numa la prostii, mam gandit ca iuzerul catharsis se refera la vagin atunci cand zice "acolo jos".
dupaia mam mai gandit ca orcat de bolnava ar fi imeginatzia mea, eo vagin cu rugina nu miam inchipuit vrodat car putea sa eziste.
acuma vine shi prostia mea ca, deh, eo am mai pus din cand in cand cateo parte a organismului meu pe vrun vagin, drept care, in acest caz, dau prioritate realitatzii imediate, imaginatzia trecand pe locu doi.
nu trece multa vreme, shi vine un alt iuzar care gaseshte a cita dintrun ditamai jurnalul ezact propozitzia de mai sus, ca shi cand cine shtie ce inteligentza deborda.

sfatu meu: data vitoare, cand mai vorbitz despre vo treaba asupra careia avetz nedumeriri, ducetziva la sursa, detectatzi obectu, vedetzi carei treaba cu iel, studiatzii calitatzile organoleptice shi, daca nu cer prea mult (deshi shtiu ca cer prea mult), incercatzil pur shi sinplu. folositzil chiar. o sa vedetz cat de folositor se poate dovedi un minimum de esperientza. cel putzin va va feri pe viitor de la a mai spune prostii.

kJLDGLQJKWGF: daca nu erea vorba despre vagin, ci despre cataramele de la cizme, atunci va rog sa nu cititzi cele de mai sus.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 02, 2004 4:06 pm

neatza scrie: eo am mai pus din cand in cand cateo parte a organismului meu pe vrun vagin,


sper ca te-ai spalat pe maini dupa.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde neatza » Lun Feb 02, 2004 4:09 pm

Oribilul Mosh scrie: maini


aaa.... deci.... aaaaaaaa... deci eo am scris acolo partzi ale organismului, nu ale onanismului. nushtu zau cum intzelegi tu.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Feb 02, 2004 8:55 pm

ma refeream desigur la catarame, perversule!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde J'adore » Mar Feb 03, 2004 5:40 am

dornea...tu vrei sa te angajezi la wal mart bine asa....eu la anu ma agajez la jewel sau walgreens ;n
auzi da eu nu suport wall mart`ul deloc...am fost nevoita sa merg acolo de 2 ori .......ahhh ce draci mi`am facut ;e
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Feb 03, 2004 9:41 am

Vrea careva sa citeasca prin jurnalu meu o paralela intre Matrix si lumea in care traim destul de bine sintetizata?


binentzeles, doar nu vrei sa se iroseasca vreo picatura de geniu fara sa treaca mai intai pe la cei ce-si dau palme-n frunte la 5 minute, intrebandu-se ce draq va pun in mancare peste granitza de functionati in gandire si logica precum particulele in miscarea browniana.

adica da, eu.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde neatza » Mar Feb 03, 2004 10:15 am

Love2Fly scrie:Am o problema:
Am mai pus-o eu pe aici pe forum dar nu a primit raspuns,
Daca notam cu X-pe ea, cu Y pe mine,cu Z pe el si cu W – concubinajul si, in plus apar conditiile:
X+Z=W
X+Y=W-Z
Si Y*Z=X
Atunci in ce conditii:
X+Y=W ?


Problema are (teoretic) doo solutzii. Practic, numai una.

a) Lashi prostiile cu literele din cuada alfabetului shi te duci direct sho futzi.

b) Y > W. Dar pentru asta itz trebe tupeuu sa faci ce scrie la punctu a. Tupeu pe care, evident, Z l-a avut shi a shi profitat de iel.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Feb 03, 2004 10:47 am

neatza scrie:incercatzil pur shi sinplu. folositzil chiar. o sa vedetz cat de folositor se poate dovedi un minimum de esperientza.

bre nui chiar asha ushor, cantai vezi shi matale ca tre sa gaseshti necunoscutele, sa le grupezi doo cate doo, sa faci ecuatzia, sa pui conditziile, dupa care santrebi in stanga shin dreapta de solutzii. e ontreaga filosofie. deci cand sa mai apuci shi experientza? ca numa ce te trezeshti mosh shi oribil cu ochii impaienjenitz ca la chinezi shi cu palmile tocite de la atata adultcenal.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Mie Feb 04, 2004 12:38 am

Genial! pur si simplu GENIAL jurnalul lu' Eufrosin!!!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Mie Feb 04, 2004 4:42 am

:) Eufrosin e gen ala care descrie viata reala pana la ultimu amanunt si mai e si oleaca sui(inventiv:) ca isi mai baga si sarpele peacolo.
Cezdanny ala e jurnal deci fanclubistii se vor astepta sa scrii chestii interesante peacolo.
Alex tu de unde scoti toate povestile alea? Tu ai o viata mai tumultoasa ca a mea???
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 04, 2004 12:46 pm

Doamne, Nicholas...tu ai o placere in a povesti despre kkt. Prima data te-ai cacat tu pe tine de vreo 3-4 ori, pe urma te-ai cacat in niste tufisuri si te-ai sters cu un ambalaj de ciocolata, pe urma s-a kkt nepotutu pe el la tine acasa, acum s-a kkt asta pe jos la tine in WC. ce se intampla ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Feb 04, 2004 12:58 pm

Nu stiu! Acum vreo saptamina eram intr-un magazin si ma uitam dupa niste adidashi, cind vad un tablou urit pe un perete. Ma apropii sa ma uit mai bine si vad ca era un barbat urit in el. Ma gindeam "ce dracu-i cu tabloul asta, facut asa nasol? Si cine dracu este uritul asta?" Dupa citeva secunde mi-am dat seama ca era un tablou cu Isus Christos!! Am fugit repede din magazin. M-am simtit nasol ca am ras de tabloul ala.
Dupa nici 5 minute era sa de-a troleul peste mine pe Rascoalei!
Probabil, faptul ca sa kkt aia la mine in casa, este razbunarea LUI...cine stie...da nu am vreun fetish cu kkt-ul...or something...nici macar nu sintem prieteni...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Feb 05, 2004 10:02 am

zice dormea:
ajungi la un singur neuron intr-un timp record).


si ma grabesc sa il asigur ca la dumnealui nu e cazu, impreuna cu sita pe care o vede nanuka atunci cand se uita in monitor, poate sa ajunga, in cazul fericit in care puterea comprehensiva este la maxim, la circa un sfert de neuron activ... de sinapse nici nu poate fi vorba, lojic.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Delphyna » Joi Feb 05, 2004 10:41 am

Mamaaaaaa... Necko draga, iti invidiez cafeluta cum n-am mai invidiat ceva in vata si ma bucur de fiecare fila din jurnalul tau. N-am crezut ca exista profesori asa frumosi... ferice de cei ce te si aud... cred ca se considera norocosi...
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde Matrashita » Joi Feb 05, 2004 11:25 am

Am citit cu mare placere jurnalul lui Necko gandindu-ma ca intr-o zi poate am sa fiu si eu in fata unei cafelutze depanand amintiri de tot felul...
La jurnalul lui Nicholas_Alex am ras atat de tare incat vecinii cine stie ce-or fi zis la ora 4 dimineata cat era..Cel mai bun jurnal dupa parerea mea(umila)!!!
La Oribilul Mosh am citit prima data filele unui jurnal...eram curioasa,recunosc...si nu mi-a parut rau ca am inceput periplul prin filele jurnalului lui OM...am zambit,uneori mai amar,alteori mai cu viata...dar e un jurnal frumos,bine expus si cu talent povestit si vroiam sa-l felicit pt cele scrise si la cat mai multe file la fel de frumoase!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde mint_rubbing » Joi Feb 05, 2004 1:35 pm

Nicholas_Alex ne povesteste
Daraga jurnal, sint suparat. Uite:

Doar ce am fost la wc, sa fac pishu (scuza-mi expresia), si cind am ieshit, unul zice dupa mine:" Bah, la noi este obiceiul sa te speli pe maini dupa ce folosesti wc-ul!". Nu ma afectat faptul ca mi-a atras atentia, dar tonul lui mi-a ridicat parul pe maini. I-am explicat incet si fara graba (stringind din pumni), ca avem si noi un obicei: nu ne pisham pe maini cind mergem la wc.

Mishto film "Negociatorul" :lol:..Nicholas, cred ca ai suficienta imaginatie.N-ai nevoie de poantele altora.
Sushido : The way of the tuna.
Avatar utilizator
mint_rubbing
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mar Dec 16, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Feb 05, 2004 1:59 pm

de fapt, poanta e mai veche de Negociatorul, dar stilul inimitabil al lui Nicholas scuza neoriginalitatea momentului. Si neoriginalitate nu inseamna neveridicitate.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron