Comentarii (im)pertinente la adresa jurnalelor

...pentru cei carora le place sa scrie

Mesajde gaga » Mar Ian 27, 2004 10:08 am

[quote="Love2Fly"]]

om2_fly, fa si tu o lista cu cine are voie si cine n-are, nu ca ma roade sa scriu da' ca sa nu se ishte discutzii...

pt faza cu jetu eo tz-ash da ban
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde neatza » Mar Ian 27, 2004 10:23 am

Gabizzu scrie:daca tu sustii sus si tare ca anumite trasaturi de caracter nu se pot schimba,



gabitzule, eo cand am zis ca ai vocabular limitat, shtiam eo ce vorbesc. hai totushi satz esplic in asha fel incat sa intzelegi: caracterul ie ala care de care se ia lumea cand zice despre un altu ca ie (aleg nishte cuvinte la intanplare) lash, infect, mincinos, lingau... trebi dastea. atunci cand auzi (nu neaparat tu, vorbesc la modu general shi aleg cuvintele din aceiash intanplare) idiot, dobitoc, retard, netalentat, prost, cretin, etc, atunci inseamna ca emitentul acestor cuvinte (adica ala care vorbeshte) nu se adreseaza caracterului, ci moshtenirii genetice pe care o poseda adrisantul (adica ala cu care se vorbeshte).

in concluzie: degeaba incerci tu sam faci pe plac schinbandutz caracteru, pentru ca eo nu la asta ma refeream.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Ian 27, 2004 11:19 am

Love2Fly scrie:]
ca s-o citez pe dana: LOL bah LOL! de un' le scotz mah? cateodat eshti infricoshator de umoristic.

imi permit inca un citat absolut luat la intamplare shi aleator de mai sus din gresheala shi fara legatura cu persuane imaginare sau fictive:
neatza scrie:(aleg nishte cuvinte la intanplare) lash, infect, mincinos, lingau... trebi dastea. atunci cand auzi (nu neaparat tu, vorbesc la modu general shi aleg cuvintele din aceiash intanplare) idiot, dobitoc, retard, netalentat, prost, cretin, etc, atunci inseamna ca emitentul acestor cuvinte (adica ala care vorbeshte) nu se adreseaza caracterului, ci moshtenirii genetice pe care o poseda adrisantul (adica ala cu care se vorbeshte).


in aceeash ordine de idei, entomofile, deshi io tz-ash fi zis alalant apelativ reprezentativ care se termina tot in 'fil', suferind de mania persecutzie ai fost shi asha ai ramas, iara asta nu-i o jignire. invatza sa acceptzi critici fondate shi pertinente fara sa mormai ca o baba ce se simte persecutata sau brutalizata, intzelege ca nu e indicat sa te angajezi in afirmatzii gratuite shi jignitoare la adresa altora ca rishti sa ramai shomer shi de asemenea nu te intinde la glume ca pana shi tu realizezi conshtient fiind ca nu te tzine.

luatz d'aci exemplu de jurnal: http://www.vaidevoi.ro/content/articole/gust_star/cody_and_bobo/jlzo.htm
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Dornea...

Mesajde Aurolacul » Mar Ian 27, 2004 12:52 pm

Se vede ca ai revenit frate, bine ai venit back!!! Vezi ca ti-am citit jurnalu, misto misto, poate mai scrii.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Mar Ian 27, 2004 1:20 pm

om2_fly, fa si tu o lista cu cine are voie si cine n-are, nu ca ma roade sa scriu da' ca sa nu se ishte discutzii...

pt faza cu jetu eo tz-ash da ban


Nu e vorba de lista....e vorba de CE se comenteaza! Am cerut comentarii la ce se scrie pe jurnale nu "daca vreti sau nu jurnale"...cat despre faza cu ban-ul....ce sa facem? asta e....sincer sa fiu si eu ti-as fi dat ban de vreo 2-3 ori pe stiintze dar nu m-a lasat inima.... :ham:

in aceeash ordine de idei, entomofile, deshi io tz-ash fi zis alalant apelativ reprezentativ care se termina tot in 'fil', suferind de mania persecutzie ai fost shi asha ai ramas


(:| acum sa nu incepem sa vorbim despre frustrari si complexe ca ajungem la "melodiile melancolice" de pe Melodii de moment si gasim anumite HIBE in angrenajul (aparent) indestructibil al userului nocturn. :cool:
Numai bine!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde nocturna » Mar Ian 27, 2004 1:45 pm

deci ce are melodia de moment cu prefectura sau cu complexele tale? bah sa mor daca n-ash shti mai bine ash zice ca ai facut o pasiune pentru mine. :D

da' apropos de melodia de moment, mi-ai adus aminte.

referitor la postu imediat de mai jos: moshule, pastreaza-tz blestemele. shtiu ca ma urashti da' nu pot sa cred ca intr-atat.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 27, 2004 1:47 pm

eu cred ca LovetoFly ar trebui sa se insoare cu Nightwish. sunt firi asemanatoare..desi la o prima privire nu s-ar zice.

Nicholas...ai un jurnatal de nota 10+. Mereu imi dau lacrimile de cat rad la el.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Ian 27, 2004 1:54 pm

LOL si pe copil sa-l cheme "iubescdoomushte in dorintzinocturne"?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Mar Ian 27, 2004 2:00 pm

najpa ar fi s-o fure un tzigan pe nocturna inainte de cununie :D sa vezi frustrari si threaduri garla ce-or sa curga pe forum...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Ian 27, 2004 2:07 pm

adica nu poa ca sa le iubeasca shi pe uscat? trebe musai in dorintzenocturne? + ce scrie la semnatura.
aiule, sa-ncapi pe mana dentistului cand n-are anestezicu la indemana. :j
cum ziceam, numa bine va doresc shi voo. *&^#%^@*&^#%@!

ontopic: dornea, mijto jurnalu, n-am nici o reclamatzie la adresa lui.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Ian 27, 2004 2:12 pm

dornea....mai baga si tu unu doo jurnale ca ne place mult tare...e mai tari ca ale lu alex
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mie Ian 28, 2004 1:10 am

najpa ar fi s-o fure un tzigan pe nocturna inainte de cununie sa vezi frustrari si threaduri garla ce-or sa curga pe forum...

:ham: m-as sinucide... :p
- - - - - - - - - - -
NightWish, daca tot esti asha ANTI, dracoasa, intzepata sau cm vrei s-o iei, oare arati si bine? pt ca una din prejudecatile mele (alea multe) este ca tipele "ale dreaq" sunt si bune rau!
------------------
am 45cm shi la aia dreapta 43cm, oricum, majoritatea prietenilor m-au poreclit Arnold, sau Van Damme.

Cum bre 45 de cm? nici la picior n-am atat!:)) :U
- - - - - - - - - - -
animaloo care e bre art 301 ala? ca prea il mentionezi! poate il adaug eu in Cartea De Aur a bunelor maniere :hehe:
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Mie Ian 28, 2004 4:59 am

Aurolacule serios acum da si la baietii mai putin in forma(personal am 38 si 37) ceva tipsuri despre cum am putea sa lucram mai bine la sala.
Love2Fly daca nici la picior nu ai atat inseamna ca esti cam slab mai fara nici o suparare.
Moshu sa stii ca si eu dormeam numai dupa ce lasam geamu deschis 1/2 de ora asa ca nu e nici o rusine.(aici e prea frig iarna totusi..-40-50 brrr)>
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Ian 28, 2004 9:43 am

Love2Fly scrie:oare arati si bine?

nu.
Love2Fly scrie:Hai ca deja ma plictisesc de ceea ce scriu…]
deja?
entomofilu scrie:incredibil, am o viata plictisitoare.

incredibil. :D

petopic: dornea, tzine-o tot asha.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Ian 28, 2004 11:09 am

am si io o intrebare catre superbu' cosh legat de asta:

Prin partile noastre caltabosii se mananca cu covrigi inmuiati in zeama unde au fiert.


cum adica "prin partzile noastre"? e vorba de cartier? sau eshti de la tzara? sau e vorba de vreo parte anatomica? nu o sa pot dormi la noapte daca ma lasi cu dilema asta.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 28, 2004 11:14 am

Ma refer la zona Munteniei. Asa se mananca pe aici. Mama lu Scooby este originara din Vasilati,jud. Calarasi...si pe la ei pe la tzara asa se mananca caltabosii. Se pun in farfurie impreuna cu zeama in care au fiert (ca un fel de ciorba) si acolo se inmoaie covrigii. Zeama aia este grasa si unsuroasa si marfa de tot. Se potriveste bine cu covrigii.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Ian 28, 2004 11:47 am

sunteti mortali ;y ;n

ce frumos a scris necko! un om fericit! imi plac oamenii firiciti!
alex...:hehe: :B
oh tu dornea, vatra dornei
tu poti atinge si muntii
oh chiar si muntii pirinei
tu ne ucizi cu puterea mintii . :D :O (sorry, alte rime n-am gasit la ora asta :-S )

moshu e precum un copil! i-am detaliat pe YM, stie ca am dreptate :). eu intotdeauna am dreptate :D .
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Mie Ian 28, 2004 6:55 pm

Am mai vazut vreo 2 jurnale.
Necko toata stima e chiar un jurnal care merita.
Jadore .. noi stim ca esti la scoala da mai zi si tu altceva in afara de tavi si company.
Alex... ce sa zic tu le ai cu viata...te bagi in mai multe faze haioase ca mine.
Gabizzu.. pentru tine nu prea am comentariu ca tu mai si inventezi.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Ian 28, 2004 7:04 pm

da, asa e, imi inventez drumul catre scoala si gandurile. ma, tot e ceva...nu orice vatra poate sa-si inventeze gandurile! :D

din jurnalul lui dormea am dedus faptul ca este un mare amator de filme clasice, filme romantice. Chelner, comanda te rog!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Mie Ian 28, 2004 7:07 pm

Cu filmele e adevarat.
Din jurnalu tau insa nu am dedus nimic altceva in afara de ceea ce stiam deja din pacate.
Alex vezi ca varu iti intra pe cont asa deaiurea se face el calugar e posibil da de prostii tot se tine.
Moshu mai pune si tu pe jurnal intalniri ca e interesant de citit(mai ales pt astia mai afara din Romania).
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Ian 28, 2004 8:28 pm

da, alex fii pe faza, ca nu se stie ca isi da var'tu vreo intalnire cu dormea si te face de rusinea rusinelor! :D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Revelare...

Mesajde Aurolacul » Mie Ian 28, 2004 11:04 pm

Pana la urma eu am singuru jurnal serios se pare.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Mie Ian 28, 2004 11:42 pm

Si eu! si daca ma chinui un pic va fac sa si plangeti pe el:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Ian 29, 2004 11:02 am

piskeshule, vezi nene ca l-ai uitat pe gherman , new entry. ie mai pishator decat dornea & co. vezi pe stiinte...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Ian 29, 2004 11:10 am

Ma, inca nu citisem despre univers. Ai dreptate!:A
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Ian 29, 2004 12:23 pm

mama, dormea, ce viata agitata ai! te invidiez cu tot sufletul!
psketule, esti bun de banc show ma!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 29, 2004 7:08 pm

Piskeshu eu zic , dupa ce am citit jurnalu tau, ca esti o persoana cel putin ciudata ca sa nu ma exprim altfel.
E foarte bine ca nu te lasa pe tine astia liber in societate ca faci ravagii(hehe).
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Ian 29, 2004 7:12 pm

adevarul e ca tu ne esti suficient :-S
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Ian 30, 2004 10:42 am

de la om citire
Poate imi da si mie pusca. Mi-ar placea.


io atata zic: duamne fereshte
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Love2Fly » Vin Ian 30, 2004 11:38 pm

Lasat de Oribil M Si imi bateam maimutza la dushuri. Foarte marfa. Soarele incalzea cu blandetze, in departare se auzeau marea si pescarusii, cerul era limpede si albastru, iar apa la temperatura ambiantului ce se scurgea pe mine imi intensifica placerea.

Din cate zici tu as putea jura ca era o atmosfera chiar romantica de batut maimutza....numai tu cu EA, pe malul marii....cred ca-s invidioase fetele astea pe "maimutza" cand vad ce baiat romantic pierd din cauza EI.
Cat despre armata, lol, eu zic sa nu te duci si sa faci 3 puradei (ca si asha mai nou, cica se da un "ajutor" de copil de 7.k.k :S ) si o sa chiulesti de la armata pe motiv ca esti "cap de familie"
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron